Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) demmer123 válasza #Morcosmedve (#20000) üzenetére


demmer123
őstag

4,2 most 1.100 viszi prime95 alatt képes 85fokig felmenni.

(#20002) #Morcosmedve válasza demmer123 (#20001) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az jó sok. 1,2 körül kéne akkor a 4,4-hez neki, 10 fokot lehet rádobdna, de nézd meg.

Meg tszteket, ha 10 fokkal jobb a noctua akkor érdemes, ha pár fokkal, akkor nem.

Normál felhasználás alatt hány fokon van? (mire használod?)

© asszongya'hogy

(#20003) demmer123 válasza #Morcosmedve (#20002) üzenetére


demmer123
őstag

Lehet inkább hozzá dobok több pénzt és veszek inkább egy Noctua NH-D14 hűtőt és ezzel már nem lenne gond tuning téren.

(#20004) #Morcosmedve válasza demmer123 (#20003) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Egyébként igen, azzal nem lehet nagyon mellényúlni, pont írni akartam :)

© asszongya'hogy

(#20005) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Van egy i5 4460 procim. Mennyi video memóriát érdemes engedni neki? 1024Mb a felső határ.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#20006) #Morcosmedve válasza dewil666 (#20005) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

128 Mb, ha nem jatszol vele.

© asszongya'hogy

(#20007) Picturemaker válasza #Morcosmedve (#20006) üzenetére


Picturemaker
őstag

Alaplapi VGA-val jártam úgy, hogy csak a lapra integrált 128MB-ot engedélyeztem neki és egy saját, fényképezőgéppel készített FHD videót csak komolyan akadozva játszott le. Kapott a rendszerből még 128-at és a "hiba" megszűnt.
Én min. 256MB-ra szavazok.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#20008) duronx


duronx
senior tag

Sziasztok! Nemrég vettem egy i5 4590-es procit amit gyári hűtővel használok. 66 fok terhelés alatt az normális hőmérséklet?

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#20009) #Morcosmedve válasza Picturemaker (#20007) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Alaplapi VGA-val... Azért gondoltam, hogyha elég, akkor elég, ha nem, akkor nyom egy duplat!

duronx: normális!

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#20010) Lalaboy válasza Picturemaker (#20007) üzenetére


Lalaboy
őstag

En mident megadtam a RAM-bol a HD4600-nak, igy amikkel jatszom nem, vagy csak neha akadoznak, ilyenkor feltolom 1600-1700Mhz-re a HD4600-at es semmi gond! De ritkan jatszom es szinte csak relative osoreg jatekokkal, arra boven megfelel! :K De persze BTF4-re pld. full alkalmatlan.... :B

(#20011) Rica


Rica
senior tag

Sziasztok! Hat ugy nezem, hogy 4790K-t nem fogok HTX3 hutovel tuningolni. Annyit tudtam megnezni, hogy 1,01 Volt a minimum fesz, ahol alapon stabil. Olvastam mar a Prime95 uj melegito hatasarol, de meg itt is 85 fok korul voltak a magok :Y
Szerintetek egy Scythe Ashura Shadow megoldja a problemat? Itt kint lehet kapni TR Silver Arrow BE-t is, de nem akarom, hogy a proci huto nagyobb legyen mint az alaplap. Koszi.

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#20012) Joshi válasza Rica (#20011) üzenetére


Joshi
titán

Mondjuk nézz processzorhűtő tesztet és válassz egyet a pénztárcádhoz és az elvárásaidhoz leginkább megfelelőt. Milyen CPU hűtőt vegyek?

(#20013) Rica válasza Joshi (#20012) üzenetére


Rica
senior tag

Mar megtettem mindkettot :K Egy tornyos, egy ventis hutok kozul ez nez ki a nyeronek, de bekerdezek, hogy mit remelhetek a jelenlegi kakihoz kepest. :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#20014) Joshi válasza Rica (#20013) üzenetére


Joshi
titán

A hűtőteljesítmény az egy hűtőnél adott amit tesztekből tudhatsz meg. Szerintem kicsi az esélye annak hogy itt valakinek pont ilyen hűtője van, ráadásul te a két hűtő közti különbségre is kíváncsi vagy gondolom azért hogy érdemes-e lecserélni a jelenlegit. Egyébként sokan a Noctua NH-D14/15 hűtőt tartják az egyik legjobbnak, az más kérdés hogy elég drága.

(#20015) Rica válasza Joshi (#20014) üzenetére


Rica
senior tag

Pontosan errol van szo! :R A Silver Arrow egy hajszallal meg jobb a legtobb tesztben. Eleg eros ez a proci alapon is, de egyre tobb helyen olvasom, hogy 290x vga tuninghoz nem art megnyujtani egy kicsit. Szerintem megvarom, amig mondjuk lesz sajat tapasztalatom mondjuk Crysis 3-mal, es utana dontok. Bar arrol meg mar azt is olvastam, hogy az 1600-as ramok lehetnek a szuk keresztmetszett...Azt hiszem elso lepesben annak jarok utana, hogy a Scythe hozhat-e jelentos kulonbseget, es akkor meglepem magamat meg ezt a fasza kis procit vele Karacsonyra ;]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#20016) Lalaboy válasza ffodi (#42) üzenetére


Lalaboy
őstag

Le a kalappal! :R Kitesztelem en is strap-valtassal a RAM--oka, de fokepp a procit! t! :B De mar nagyjabol megcsinaltam, de nem fejeztem meg be....

(#20017) dewil666 válasza #Morcosmedve (#20006) üzenetére


dewil666
őstag

És ha játék is lenne?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#20018) #Morcosmedve válasza dewil666 (#20017) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Passz, RAM odat is meg kellene tartani gondolom :D 512 akkor lehet kellene azert minimum, de ki kell probalni, hogy mennyine, milyen a jatek.

© asszongya'hogy

(#20019) ffodi válasza Lalaboy (#20016) üzenetére


ffodi
veterán

Köszi. :)

Ez igazából csak egy gyors teszt volt ha jól rémlik. Lehet ideje elővenni ezt a masinát és kicsit komolyabban kitesztelni. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#20020) salieven


salieven
aktív tag

Sziasztok.

Van egy i5 4670k procim és rá egy Scythe Ashura Shadow hűtőm. Azt szeretném kérdezni mennyit bírna ez a proci ezzel a hűtővel tuningba vajon? Nem kell rekordokat döntő MHz nekem csak azért a 4GHz lehetne stabilba mondjuk. A lapom egy Asus Z87-A.

:R

PSN: salieven

(#20021) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Na, leszedtem a Cerka kupakjat is, kb. 4 perc volt, melegitessel. Az elozo 4770K, es az elozo Cerka utan ennek jott le a 'legnehezebben'. Ez nem a finom megoldas, de mukodik. Viaskodok, hogy gyorsban a 4790K-nak is nekialljak. :B

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20022) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok,tudom nehéz megsaccolni de egy core I3 4130,4160,4330 + gtx 750 ti kombó kb. meddig elegendő.1650*1050 a monitor natív felbontása egy BF 4 már megszorongatná?.Egy core i5 4460-at szerettem volna de sajnos nem jött ki a keretből így marad a gyengébb megoldás.

(#20023) bombibmw válasza MPowerPH (#20021) üzenetére


bombibmw
veterán

Addig csináld,amíg biztos vagy magadban! :D

Én meg megvettem a Hero-t,de még nem is tuningoltam vele.
Holnap érkeznek a kártyák,szóval hétvégén nekiállok majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#20024) troll81 válasza bombibmw (#20023) üzenetére


troll81
addikt

szia milyen kártyákat vársz? :D nekem bejött a hero stabil nagyon elég rég ota asszem 6. ho ota zavartalan a működése. :K

(#20025) bombibmw válasza troll81 (#20024) üzenetére


bombibmw
veterán

970-ek jönnek.
Kelleni fog nekik egy stabil 4,7GHz szerintem.
Annyira nem volt időm és erőm mostanában,hogy meg sem próbáltam.
Majd hétvégén,aztán írok,hogy mi a tapasztalat a Hero-val. :)

(#20026) Trailblazer válasza salieven (#20020) üzenetére


Trailblazer
addikt

4.2-4.3-at bátran meg lehet célozni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#20027) laychi válasza MPowerPH (#20021) üzenetére


laychi
veterán

Én is így kezdtem most a sajátomnál,leszedtem a cerkáról,aztán pár napon belül a 4690k-ról :D
(csak én pengével)

(#20028) HSM válasza Lori82 (#20022) üzenetére


HSM
félisten

Ultrán meg se próbáld. :D Kis grafikán sanszosan elmegy.

(#20029) Grave_444 válasza Lori82 (#20022) üzenetére


Grave_444
nagyúr

VGA magas beállításokra elég kérdés mennyire elég a 2 mag.

[ Szerkesztve ]

(#20030) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Mivel a procimat nembirom mar tulzottan kinozni, igy nekialltam szegeny RAM-jaimnak! 1.2V

[ Szerkesztve ]

(#20031) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Szeretném megkérdezni Titeket, hogy egy I5 4690 (non K) alapon, gyári beállításokon hajtva, egy Raijintek Triton vízhűtővel megtámogatva Prime 95-el terhelve 72-80-82 fok közötti hőfokkal kicsit abnormálisnak hat. Vagy ???

A hőfokokat aida64 + OCCT + az alaplapi post kijelzőről lestem le.

Kicsit aggaszt ez a hőfok :W:W

(#20032) Rica válasza XuChi (#20031) üzenetére


Rica
senior tag

Szerintem a Prime95 abnormalis. Nekem v28.5 van fenn es alapon, visszavett fesszel 85-88 fokra kuldi a magokat.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#20033) XuChi válasza Rica (#20032) üzenetére


XuChi
addikt

De vízhűtővel nem kellene 60 fok fölé mennie :W Vagy ennyit ér egy ilyen ví(cc)zűtő ??

(#20034) #Morcosmedve válasza XuChi (#20033) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Kupak alatt szar a paszta, azért van ez, meg az irreális terhelés miatt, amit kérnek ezek a tesztprogik. Altalanos hasznalatban mennyi a core? 60?

© asszongya'hogy

(#20035) Rica válasza XuChi (#20033) üzenetére


Rica
senior tag

Ehhez nem tudok hozzaszolni, de sokan irjak, hogy a v28.1-tol a Prime95 kb.15-20 fokkal magasabb hofokokat produkal mint mondjuk egy jatek.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#20036) XuChi válasza #Morcosmedve (#20034) üzenetére


XuChi
addikt

Játékok alatt 35-40fok

(#20037) XuChi válasza #Morcosmedve (#20034) üzenetére


XuChi
addikt

Amúgy hogyan lehetne a kupakot levenni anélkül hogy tönkre vágjam a procit ?

(#20038) Tomdriver válasza XuChi (#20036) üzenetére


Tomdriver
őstag

Az teljesen jó.
Nekem is játékvíz van fent és hiába hűlt a (nem gyári) léghűtéssel a proci kb. 12-14 fokot, IBT alatt veri a 90 fokot így is, játék alatt 65-68 fok - igaz húzva van (4,6 GHz) és viszonylag magas a fesz a stabilitás miatt (1,24 V)
Ez van sajna. :K

[ Szerkesztve ]

(#20039) #Morcosmedve válasza XuChi (#20037) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem nem érdemes, pláne egy non K CPU-nál, gari ugrik. Levenni sok módszer van, de szakemberhez vidd el inkább, vannak páran a fórumon :)

© asszongya'hogy

(#20040) akoska07


akoska07
nagyúr

Üdv!

Ismét processzor javítás történt :K

Intel i3 4370 IHS Removal delid by akoska07

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#20041) Lacielvtárs válasza akoska07 (#20040) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:R
ez igen... ismét :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#20042) MiklosSaS válasza akoska07 (#20040) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C :C :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#20043) akoska07


akoska07
nagyúr

:R :R

Picit belevágtam az ujjamba. :U

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#20044) Dtomka válasza akoska07 (#20040) üzenetére


Dtomka
veterán

Sebésznek is elmehetnél..... :R :D (a kamera a végén dobott egy hátast, az erőltetett fókuszálástól :DDD )
A végeredményről is teszel fel videót/képeket? (before/after)

[ Szerkesztve ]

(#20045) akoska07 válasza Dtomka (#20044) üzenetére


akoska07
nagyúr

Jó lenne,mondjuk embereket vagdosni más téma,eddig még nem foglalkoztatott a dolog. :)

Jah a kamera egy telefon volt (M7),leborulta magát. :D

A tulaj tud majd róla képeket ide berakni amint gépbe szereli,nem az enyém volt a processzor.
Ő így kérte,én pedig megcsináltam.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#20046) MiklosSaS válasza akoska07 (#20045) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha megint lesz i3-som lehet elkuldom majd hozzad.....aztan mehet passzivan.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#20047) Habugi válasza akoska07 (#20040) üzenetére


Habugi
addikt

Mivel ilyen prociárak mellett felsírok, hogy delidelni kell őket (és ugye az Intel a technológiai hűha..) jobb híján csak ahhoz tudok neked gratulálni, hogy végre nem rózsaszín gumikesztyűt választottál a műtéthez! ;) :R

(#20048) akoska07:

Akkor szó szerint a véredet adtad azért, hogy kiderüljön mi van alatta!

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#20048) akoska07 válasza MiklosSaS (#20046) üzenetére


akoska07
nagyúr

Semmi akadályát nem látom a dolognak. ;)

#20047 Habugi : Ami éppen volt olyat vettem fel,ezt is majdnem kifestette a vérem. :D
Egyébként infót tartalmaz a videó,még nem láttam,hogy bárki levett volna kupakot 4370 prociról. Tehát most már látható mi van a kupak alatt.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#20049) Dtomka válasza akoska07 (#20045) üzenetére


Dtomka
veterán

Szép munkát végeztél, panasz nem lehet :)!Ezért hagyom ki a Haswellt-t, mert az Intel elk***ta...
A kesztyű mérete a probléma. Ha kisebb lenne, akkor jobban éreznéd a "fogást". A véred meg 1 prociért se add, annyit nem ér 1ik sem! ;)

(#20048) akoska07
"Tehát most már látható mi van a kupak alatt." a motorháztető alatt ;).

(#20050) HSM válasza Habugi (#20047) üzenetére


HSM
félisten

Egy ponton tévedsz.... Ezeket nem KELL, csak lehet. Nem is értem, ezt minek kérték, de nem az én dolgom.
Nekem annak idején az FT01 házamban vígan elvolt passzívan az előző i5 3570K-m duplaekkora TDP-vel, egy 4000Ft CM 212-es hűtőborda alatt, ugyanezzel a vacak pasztával az IHS alatt....[link]

(#20049) Dtomka: Nincs ezeken el***va semmi, csak nem kell nyuszinak lenni a hőfokokkal, mert bírják. Nálam 4400Mhz-en így festett egy 4690K fél óra BF4 után: [link]
Még a 60 fokot se érte el, 4400MHz, Prime95 24H biztos feszekkel, 2133Mhz-es ramokkal. Persze, Prime95, meg Linx alatt elérte a 95 fokot is, de semmilyen normális, gyakorlatban is létező programban nem volt ilyen meleg. Amúgy pedig be lehet lőni egy TDP limitet, és akkor az ilyen AVX2 szexualizáló programok megregulázhatók, akkor ugyan már "csak" másfélszer lesz gyorsabb egy Ivy Bridge-nél, de röhögve megmarad 70-80 fokon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.