Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) halhatatlan válasza bombibmw (#22300) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

Geil Evo Potenza 2x4GB Dual kitt 2400mhz

(#22302) ÁdiBá válasza bombibmw (#22300) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Szia.
Én 4,5 Ghz használom 1,16V hasonló feszültség mellett egy darab enyhén tuningolt GTX980 amit szintén alul feszeltem, 1,18V engedek a kártyára adni 1400Mhz mellett, többet nem. (gyári bios felengedi 1,21V de minek? nem kell neki ennyi)
Ilyen apró dolgokkal tetemes hő nyerhető.

Nem igazán látom értelmét tovább húzni, persze tudna még menni.
De ahova nem elég ez oda kétlem hogy a + 100Mhz CPu illetve GPU órajel segítene.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#22303) MK VII válasza Krisz1441 (#22297) üzenetére


MK VII
veterán

Teljesen elfogadható!
Mint a cuccaim közt is látod nekem simán viszi a 4.3ghz-et a gyári hűtővel ami fölött azért ott van egy 14cm-es plusz venti,de így is tökéletesen mennek az új játékok szóval még csak nem is melegszik annyira (így játék közben 68-70fok körül mozog a proci).. A Dying Lightot már majdnem kijátszottam High beállításokon úgy,hogy meg sem reccen a gép.. Szóval van ebben a kis processzorban bőven kraft! :)

(#22304) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

Megnézné ezt nekem valaki sürgösen!? Ez mennyire lenne jó
a Haswell-re?
Köszönet!
[link]

(#22305) Pracli88 válasza bombibmw (#22300) üzenetére


Pracli88
csendes tag

Szép kis fogyasztást produkál a proci! :D

Viszont nem értem itt a dolgokat.
Most újra telepítettem az asus progijai nélkül a gépet hátha az zavart be, de nem.,

Ha adok neki fix voltot, 4,6 GHZ 1,168- on megy, akkor kb 45W-ot fogyaszt és ingadozik teszt alatt a fogyasztás kevés gflops lesz.
Most direkt csináltam egy tesztet, minden autóra raktam 4,6 ghzre állítottam a szorzót.
1,323-at adott neki linx alatt és 74W volt a fogyasztás. 140gflop lett a vége de egyenletesen ment.

Itt meg nézem a képeket és nem értem hogy jön ki ez a 84W...

Komolyan kezdem nem érteni az egészet. :D

(#22306) turorudi válasza Krisz1441 (#22297) üzenetére


turorudi
aktív tag

Ha nem akarsz K-s i5-t a későbbiekben, akkor nem kell z97 lap sem a G3258-hoz. Nekem egy legolcsóbb H81-es lapban megy feszemelés nélkül 4.2-ig, kicsi fesszel 4.6-ig. De nem húzgálom, mert a gyerekeknél van, nekik meg nem kell ilyesmi... egyelőre :) És abban egy nem tuningolt i5 is szépen elmegy majd, de még az is lehet, hogy a tweaker menüpontnál simán lehet K-s procit állítani a H81-es lapokban is, ezt nem tudom.
A G3258 sztem ráadásul később majdnem az árában el is adható. Ahogy nézegettem, kezd fogyni az üzletekből, legalábbis amikor akartam venni még egyet, több helyen azt mondták, hogy megszűnt, ami nyilván hülyeség, de készlet nem nagyon van. A hardveraprón is egyből lecsapnak a közel bolti áron hirdetett példányokra, míg az i3-k eladásával csak a szenvedés van.

(#22307) troll81


troll81
addikt

sziasztok csináltam tesztet kiváncsi voltam ez kb átlagos eredmény lenne igy visszanézve pár oldalt. van e aki fix feszen járatja a 4790k prociját?kicsit tesztelgetek ma a 4.6 ra és a legalacsonyabb feszre akarom be állitani.a tdp limitet hol tudom be állitani?sabertooth z97 mark 2 ebben a lapban :F

(#22308) MK VII válasza turorudi (#22306) üzenetére


MK VII
veterán

Hát azért erősen ajánlott alá a Z97-es lap... Főleg,hogy az legalább támogatni fogja a Broadwell procikat is.. Szóval hosszú távon sokkal jobban megéri Z97-es lapot venni mint H81-es és nem sokkal drágábbak ahhoz képest..
Én tuninghoz mindenképp Z97-et tennék főleg,hogy a G3258 kívánja a tuningot ;)

(#22309) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok i5-4690k proci asus Z87plus lap. 5 GHZ lenne a cél. Milyen beállításokat kellene eszközölnöm? Épített vízzel hűtök, tehát nem valami kompakt gagyival. A tanácsokat előreis köszönöm!

(#22310) ffodi válasza Csabesz666 (#22309) üzenetére


ffodi
veterán

Ha 24/7-re szeretnéd, akkor először előfeltétel egy jó CPU. Ha ez megvan, akkor olyan 1,3-1,35 V között tudnia kell stabilan az 5 GHz-et. Mindemellett szükséges, de nem elégséges feltétel, hogy jó vized van a procin, ugyanis ha szar a hőátadás a mag és a kupak között, akkor úgy sem fogod tudni rendesen lehűteni. (csak kupakolást követően.)

Egyébként kezdeti segítség már elvileg megtalálható a megújult topic összefoglalóban. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22311) Krisz1441


Krisz1441
tag

turorudi és MK VII

Gigabyte GA Z97P D3 lapra gondoltam a G3258 mellé, későbbiekben vmikor i5. A GTX 750 v GTX 750ti jó választás hozzájuk?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#22312) laychi válasza woros (#22285) üzenetére


laychi
veterán

Futtasd le a realbench stresstest részét override módban(manual),ha annál megtalálod a stabil beállítást,nézd meg a hwinfo64-ben,hogy mennyi a package power (pl 98,451W),akkor állítsd be adaptív módra a processzort,a biosban keresd ki azt a részt,ahol be lehet állítani a long illetve shortd duration power limitet,állítsd be a long durationt pl 105W-ra,a short durationt pedig 115W-ra,így esetleg egy picit még rá tud feszelni(pl 1,264V-id,de linx-es terhelés alatt nem fog elszállni a fesz,hanem itt megáll,tehát,ha 1,33V-ra felfeszel most és 4,7Ghz-en,akkor linx alatt majd megáll ~1,25-1,27V közt és throttlingolni fogja az órajelet 4,4-4,5Ghz-re(vagy alább).

(#22313) ÁdiBá válasza Csabesz666 (#22309) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Felejtsd el.
Pengével vágd szét a procidat, kupaktalanítsd valamilyen módszerrel úgy talán van esélyed elérni az 5Ghz-et... amúgy kb semmit se ér az épített vized gyári hővezetővel.
Ajánlatos Liquid Ultra hővezetőt beszerezni a művelet előtt.
ALUVAL ne érintkezzen az anyag.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#22314) Joshi válasza ÁdiBá (#22293) üzenetére


Joshi
titán

Ha kenyérre se lenne pénzem akkor nem IBT-t futtatnék 1.472V-on ami valójában 1.488V. ;] A tesztet mindenképpen megcsináltam volna, ha pedig elhalálozik a proci akkor így jártam. Én kb annyit teszteltem amennyi a fórumban is van tőlem, talán 20-25 teszt aminek a felét pár másodperc után leállítottam. Aki ebben a fórumban rendszeresen visszajár az általában tuningol, nincs ezen semmi meglepő dolog. Az én gépem meg a tuningra épült. :D

(#22284) bombibmw mondtam hogy lesz egy erkélytuning. :DD A célt elértem, ennél több feszt már én se akarok a procinak adni. :U

(#22315) laychi válasza laychi (#22312) üzenetére


laychi
veterán

Annyit kihagytam,hogy annyi ram legyen beállítva,amennyi a gépben van:

ffodi: Sajnos úgy tűnik még nem mentette át a(z egyenlőre) véglegesnek mondható összefoglalónkat a főszerkesztőnk :)

(#22316) turorudi válasza Krisz1441 (#22311) üzenetére


turorudi
aktív tag

Az a lap is jó hozzá. De esetleg nézd meg EZT a kombót is. Itt adnak egy jobb lapot is a procihoz és sztem most ez a legolcsóbb felállás (egy jobb lappal), ha Z97-es lapot akarsz.
Sajnos nagyon megugrottak a proci árak, egy hónap alatt a G3258 pl. 5-6000 Ft-t emelkedett.

(#22317) ffodi válasza laychi (#22315) üzenetére


ffodi
veterán

De, tegnap beszéltem vele, akkor állította be másodszor, most már én is látom. Ha esetleg nem látod, akkor ctrl+F5, vagy töröld a kukikat, gyorsítótárat. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22318) laychi válasza ffodi (#22317) üzenetére


laychi
veterán

Es valoban(most telorol vok)
Nem is figyeltem,de hajnalban meg tuti a regi volt.

(#22319) ffodi válasza laychi (#22318) üzenetére


ffodi
veterán

Most nézem, tegnap beszéltünk, de ma reggel írta, hogy újra beállította, kicsit időzavarban voltam. Így lehetséges, hogy hajnalban még a régi volt. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22320) Pracli88


Pracli88
csendes tag

SziasztoK!

Kérdés:

Miért van az, hogy 4,6 GHZ csont nélkül megy 1,153-on. Szépen kiírja a fogyasztási értékeket is.

Ha 4,7GHZ-re álítom, akkor mind1 milyen feszt adok neki, nem írja rendesen a fogyasztás. ilyen 1W és 2,4W körül írja. Ha ilyen értéket ír ki, nem futnak le a tesztek, mert próbáltam.
4,8 Ghz-nél is ugyanez ahelyzet.
Már adtamneki fixen 1,25 Voltot ekkor is rosszul írja.
Próbáltam a power limiteket is feljebb vinni mondjuk 150W-ra nem segített, próbáltam kissebbre rakni, meg autóra is.

Mi lehet a gond?

(#22321) ffodi válasza Pracli88 (#22320) üzenetére


ffodi
veterán

Szerintem felesleges a szoftverek által mutatott értékeken rágódni.

Ha viszont magasabb órajelen nem tudod stabilizálni, akkor ott más gond lesz. A nem futnak le a tesztek az mit jelent? (és milyen tesztek?)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22322) laychi válasza Pracli88 (#22320) üzenetére


laychi
veterán

Ne állíts powerlimitet!
Nem lett valami más is beállítva manuálisan?
SVID communication vagy a str/pll?

(#22323) Joshi válasza Pracli88 (#22320) üzenetére


Joshi
titán

Melyik bios van a lapodon? A 4790k-hoz minimum a 0609-es kell, de van már 2201 is.

(#22324) troll81


troll81
addikt

Sziasztok!

1.208 V cpu z core temp 1.2108V melyik a hihetőbb? jelenleg 4.6 ghz hez ennyi kell neki (4790k) ez most fix feszen van.ha igy marad akkor sem lehet baj belőle? offset vagy adaptive van még melyiket javasolnátok állandora? :R ez a procim kb 5-6 fokkal melegebb mint a másik.

(#22325) Pracli88 válasza Joshi (#22323) üzenetére


Pracli88
csendes tag

2201 van a lapon.

Nem futnak le a tesztek = bebootol a windows minden, elindítom a linx-et mondjuk feszültésget megkapja ahogy kell, de mindig elszáll hibával és újraindul a gép. Ha ugyanazzal a fesszel visszállítom 46 ra a szorzót akkor meg minden rendben mutatja a fogyasztást is rendesen.

Mást nem állítottam be manuálisan sem.

(#22326) Krisz1441 válasza turorudi (#22316) üzenetére


Krisz1441
tag

Köszi. 17750 Ft-ért láttam G3258at, a GA Z97P D3 meg 23500 ami valóban talán a legolcsóbb Z-s lap, nem bánnam ha zuhanna a dollár egy kicsit.

(#22327) Joshi válasza Pracli88 (#22325) üzenetére


Joshi
titán

Akkor emelj feszt, kevés neki. :D

(#22324) troll81 nekem is ennyi kell a 4.6Ghz-hez, az 5.1Ghz-hez meg 1.480V. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22328) ffodi válasza Pracli88 (#22325) üzenetére


ffodi
veterán

Nem lehet, hogy kevés a Vcore az 1,25 V ellenére is?

Esetleg próbáld meg bekapcsolni az internal PLL overvoltage-et, illetve emelj a VRIN-en, mondjuk 1,85-1,9 V-ig, és ha lehetséges állíts be mindent manuálisan. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22329) troll81 válasza Joshi (#22327) üzenetére


troll81
addikt

szia! te hogyan használod 24/7 ben?most fixen van a fesz,jó lenne ha vissza venné.most álltam rá jobban van időm

(#22330) Pracli88 válasza ffodi (#22328) üzenetére


Pracli88
csendes tag

Lefényképeztem a Biost.

(próbáltam 1,3 volt-al is akkor sem volt jó)
Képek

Mi lehet a bibi?

(#22331) Joshi válasza troll81 (#22329) üzenetére


Joshi
titán

Én Manual módban használom, de nekem jól működött Adaptív módban is. Én is azt hittem hogy milyen fontos ha Idle-ben visszaveszi a feszt, de nincs túl sok szerepe. Manual módban Idle fogyasztás 2-3W-al több mint Offset v Adaptiv, a hőfokok meg szinte teljesen ugyan azok. Mértem is egy alkalommal, ha a nevemre rákeresel a topikban akkor megtalálod. A 4.6GHz-hez teljesen jó az 1.210V, ez egy átlagos érték. Az a lényeg hogy a proci maghője ne érje el a 85-90 C°-ot, néhány perc az nem gond de hosszú távon nem egészséges.

(#22330) Pracli88 csinálj egy BIOS Resetet és az alábbiakon állíts.
CPU Core Frequency: 1.200V
CPU Core clock (szorzó): 46
CPU All Sync: All (ennek nem tudom fejből a pontos megnevezését, de az a lényeg hogy az összes magra érvényesíti a szorzó beállítását.)
Az összes többi dolgot hagyd Autón. Ha minden működik akkor szépen emeld a szorzót és vele a feszültséget, én 0.02 voltonként szoktam emelni.

[ Szerkesztve ]

(#22332) troll81 válasza Joshi (#22331) üzenetére


troll81
addikt

szia. eddig 57 volt játék alatt a maximum. ki fogom próbálni akkor az adaptiv modot az offset -et nem probáltad?még futok vele pár kört :K

(#22333) laychi válasza Pracli88 (#22330) üzenetére


laychi
veterán

adaptív módból tedd manualbe,töröld ki azokat az értékeket és adj neki úgy feszt.

(#22334) woros válasza laychi (#22315) üzenetére


woros
őstag

Beállítottam mindent, de így is 1.33-ra emeli a feszt. Szerintem hagyom manuálon, nem hiszem, hogy degradálódna a proci. Viszont ami még érdekesebb, hiába fut le minden teszt, GFLOPS is 187 körül 4.7Ghz-en linx alatt, de pl Crysis 3-ban csökken az fps kb 3-4-el, míg 4.5Ghz-en 1.161V-al ugyanennyivel több. Majd ugyanez fordítva történik pl. AC első részénél, ott, ha több az órajel több az fps. :Y

(#22335) ffodi válasza Pracli88 (#22330) üzenetére


ffodi
veterán

Első kép: OK, bár a PLL sel = LC PLL, Filter = LOW BCLK, illetve a multicore nem kell.
Második kép: Internal PLL OV-t bekapcsolhatod majd próbaképp
Harmadik kép: VCore-t a könnyebb átláthatóságképp először tett fix-re és úgy tesztelj, többi fesz jó +offseten, de ne auton legyen, hanem +0 V-on (vagy a legkisebb adható értéken, pl. +0,001)
Negyedik kép: Maradhat így, de adhatsz a powerlimitnek 150-175 W környékét
Ötödik kép: Ezek maradhatnak így
Hatodik kép: Loadline medium, switching freq mondjuk 500 kHz, Phase control extreme, duty ctrl Extreme, current capability 140 %

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22336) Popes válasza Pracli88 (#22330) üzenetére


Popes
őstag

Tápodon a 12v-os ág jól van elosztva? Külön ágon van a videókártya és a CPU?

Mert a 12v helyett a 11,904v még tűrésen belül van de azért jobb lenne ha stabilan 12v felett maradna.

Deus ex machina

(#22337) bombibmw válasza Pracli88 (#22330) üzenetére


bombibmw
veterán

Lehet,hogy hiába megy alacsony órajelen kis fesszel,a magasabb órajelet már nem bírja.
Volt már erre is példa.

(#22314) Joshi:
Lehet,hogy én is rányitom majd az ablakot. :D

[ Szerkesztve ]

(#22338) Pracli88 válasza Popes (#22336) üzenetére


Pracli88
csendes tag

Igen külön van, 2X4 pin az alaplapra és 2db 6 pin a vga-ra. Mind a 3 teljesen külön ág.

ffodi: Beálíltottam úgy ahogy modntad, a pill overvolteget ki kellett lőni mert nem indult.

De most is 1W-ot mutat. Megpróbálok egy tesztet. (fix 1,25V-on van)

[ Szerkesztve ]

(#22339) laychi válasza Pracli88 (#22338) üzenetére


laychi
veterán

Nem arra gondolt,amit te írsz,hanem erre :)

[ Szerkesztve ]

(#22340) Joshi válasza bombibmw (#22337) üzenetére


Joshi
titán

Ma este érdemes rányitni, mert este -2 fok körül lesz ami már elég lehet az üdvösséghez. :D

Sorry. :B :DD

[ Szerkesztve ]

(#22341) bombibmw válasza Joshi (#22340) üzenetére


bombibmw
veterán

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#22342) Pracli88 válasza laychi (#22339) üzenetére


Pracli88
csendes tag

CTG 750-en van.

Viszont nem értem mit kéne látnom a gépem :-)

És még mindig ugyanott vagyok. Ha 46 a szorzó minden ok... ha 47 akkor meghülyül. Terheléskor újraindul, még 48-on is...

(#22343) Joshi válasza Pracli88 (#22342) üzenetére


Joshi
titán

Nyomtál az alaplapon BIOS Resetet?
Leírom még1x:
Reset után CPU Core Voltage Manual Mód 1.200V
Szorzó 46
Szorzó az összes magra érvényes legyen
Minden más Auto beállításon maradjon/legyen.

Addig kell emelni a feszt amíg stabil nem lesz, de a hőfokokat figyeld. Én az IBT progit javasolnám tesztelésre.

[ Szerkesztve ]

(#22344) laychi válasza Pracli88 (#22342) üzenetére


laychi
veterán

"Viszont nem értem mit kéne látnom a gépem :-)"

Mármint a képen?

Azt,hogy osztott 12V-os ága van a tápodnak.
35A-es a cpu és 35A-es a vga ág.
külön külön 420W-ot tudnak kezelni,kombinálva 650W-ot.

Símán bírnia kellene a tápnak,valami más prücök van ott.

Na mentem melózni.
További szépet mindenkinek!

(#22345) aginor


aginor
veterán

Sziasztok!

Az i5-4570 esetében hogyan működik a turbocore? Milyen körülmények között és hány magra alkalmazza a rendszer a maximális órajeleket?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#22346) ffodi válasza Pracli88 (#22338) üzenetére


ffodi
veterán

Ha a táp nem hibás, akkor szerintem annak bőven elégnek kell lennie.

Ha ilyen beállítások mellett sem OK, akkor ott valami anomália lesz. A mások által javasolt BIOS reset (nem Load Defaults az EFI-ben, hanem klasszik CMOS clear), majd újra próbát még érdemes meglesni.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22347) Pracli88 válasza Joshi (#22343) üzenetére


Pracli88
csendes tag

Oké megpróbáljuk, de az az 1,2 V kötelező? még akkor is, ha alatta is stabil ?

(#22348) ffodi válasza Pracli88 (#22347) üzenetére


ffodi
veterán

Adhatsz neki kevesebbet is, de célszerű biztosra menni. Ha megy 46x-en, akkor told fel 47-re és teszt.

Egyébként azt próbáltad már, hogy bebootlsz 46x-szel a windowsba, majd ott az Asus tuning szoftverével beállítasz 47x-et az összes magra, illetve 1,25 V-ra a VCore-t? (először a feszt majd apply, utána a szorzót majd apply, fontos a sorrend, nehogy amiatt fagyjon ki....)

Szer.: Értem, de azért egy próbát megérhet, hátha valami bug zavarja meg a dolgokat. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22349) Pracli88 válasza ffodi (#22348) üzenetére


Pracli88
csendes tag

Nem próbáltam még, direkt újra raktam, hogy az asus szoftverek nélkül nehogy összeakad.

Megpróbálom, mert a másik módszer nem segített. totál nem értem...

[ Szerkesztve ]

(#22350) Pracli88


Pracli88
csendes tag

Hát szerintem feladom..

Megcsináltam Windows ból is kifagyott a teszt újraindult.

Úgy tűnik 4,6-ra van hitelesítve az a chip :-( Már tényleg nincs semmi 5 letem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.