Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) Victor91 válasza subaruwrc (#22848) üzenetére


Victor91
tag

Legjobb esetben is vízzel fogom használni szóval örülök, hogy ezt mondod :)
Magas alap VID miatt gondolod, hogy LN2 alatt nem menne jól?

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#22852) subaruwrc válasza Victor91 (#22851) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem,a vid alapján még 6.5ghz-ig jó lehetne csak mivel mindegyik bolti példány kupakja alatt gyatra a paszta hiába hűtöm -130°C-ra a potot rajta nincs hőelvonás és alacsony órajeleken megreked a tuning.
az én volt 4790-esem is vietnami volt csak x437 batch és jobb pillanatában 6300mhz hwbot prime ment rajta,aztán történt valami és 5800 se. mindezt anélkül h degradálódott volna a chip.
a nagy hőtermeléstől alulról,a nagy hidegtől felülről egyszerűen megszűnik a kontakt az ihs és a mag között és megfő a proci. azonos a jelenség mint amivel a gtx 580 nitrogénes tuningjakor szenvedtek a nagyok,hogy a hűtőpaszta nem tudott mit kezdeni a kártya felöl érkező 400w hőtermeléssel meg a fején ücsörgő -160°C-os pottal és egyszerűen reccsent egy nagyot,aztán lényegében nem volt kontakt az alkatrészek között.
itt szerintem ugyanaz volt mert szobahőre visszamelegedve ismét hozta az előzetesen kitesztelt értékeket.

nem fért bele 100k bukó így nem delideltem meg.

[ Szerkesztve ]

(#22853) Joshi válasza bombibmw (#22833) üzenetére


Joshi
titán

Lefuttattam én is 4.7Ghz-en a Cinebench cpu tesztet de nekem is 950 körüli pontom lett. Nekem úgy rémlik hogy korábban is beszélgettünk hasonló problémáról veled, ha minden igaz akkor a memóriáid nem hozták a kötelezőt. Dobnál 4.7GHz-en és 2400MHz-es memókkal egy Aida tesztet? A teszt idejére kapcsold ki a vírusírtót és a tűzfalat, lehet hogy az is befolyásolja az eredményt. Nálam az Wines energiagazdálkodás Kiegyensúlyozottra volt állítva.

(#22854) blu79 válasza Joshi (#22853) üzenetére


blu79
addikt

- szia akkor neked is azt hozta a cinebench amit nekem :D :C ugyanazon 4.7Ghz -n

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#22855) Joshi válasza blu79 (#22854) üzenetére


Joshi
titán

Igen, de pl a 4.7GHz-hez képest 5.1GHz-en már nincs annyival több pontom, gondolom a túl magas fesz nem tesz jót a cpu hatékonyságának. :D

(#22856) subaruwrc válasza Joshi (#22855) üzenetére


subaruwrc
félisten

valószínűleg inkább a 4.4ghz uncore meg a 2400 cl11-12 stb trfc 300+ ami nem tesz jót a cpu hatékonyságnak.

(#22857) Victor91 válasza subaruwrc (#22852) üzenetére


Victor91
tag

Értem. Igazából ez volt az oka annak idején az i7 4770k-t delideltettem Ákoskával. Igaz csak levegős hűtésnél, de egyszerűen tök hideg volt a borda és a proci meg 85+ volt. Delid után 25 fokot csökkent a hőmérséklet. :)
Ez alatt jobbnak bizonyul a paszta, de 1.25v fölött rendesen elkezd ez is melegedni. Úgy látom ezért nem akar az 5ghz összejönni nagyon befűt és instabil lesz.

Te akkor megváltál a procidtól?

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#22858) bombibmw válasza Joshi (#22853) üzenetére


bombibmw
veterán

Érdekes.
Az bajos lesz,mert a ramokat sosem járattam 2133MHz-nél feljebb.

subaruwrc:
Jobban járok szerinted,ha hagyom 4000-en az uncore-t?

(#22859) Joshi:
Hol találom Aida-ban a memtestet?
Nem nagyon foglalkoztam még ezzel. :)

[ Szerkesztve ]

(#22859) Joshi válasza subaruwrc (#22856) üzenetére


Joshi
titán

Ajánlásaitok alapján kerestem az NB frequency állítási lehetőségét, de ha jól emlékszem akkor nem találtam ilyet (Anus Z87-Plus). Hogy is hívják az NB feszt rövidítve?

(#22858) bombibmw: mindjárt készítek egy tesztet 2133-on is. :K

[ Szerkesztve ]

(#22860) subaruwrc válasza Victor91 (#22857) üzenetére


subaruwrc
félisten

megváltam ja.
keresek tovább ami nitro alatt is ütőképes,stabilan,nem csak fél óráig.
vagy veszek valami olcsóbbat amit annyira nem félek szétszedni.

bombi

ki kell próbálni hogy hoz-e. bár uncore órajel néven szerepel a cpu-z-ben de amit ott látunk az valójában a cpu-ring órajel ami a magok közötti kommunikációért felelős busz sebessége és hivatalosan core órajelen illene futnia de legalább is core órajel -500mhz tartományban valahol,alatta már visszafogja a teljesítményt.
ki kell próbálgatni mi hoz gyorsulást és mi nem,nem egyszer tapasztaltam hogy +100-200mhz uncore órajel nem gyorsít semmit de jártam már így 2400 c8 ról 2600 c8-ra váltásnál memóriával. fő idözítések dolog de valami olyan auton van és lelazítja a lap,máris elveszik a +200mhz előnye.

(#22861) Joshi válasza bombibmw (#22858) üzenetére


Joshi
titán

Még több pontom lett mint 2400MHz-es mem órajellel. :D
Aida64 Eszközök->Gyorsítótár és Memória Sebességmérés

(#22860) subaruwrc nem látok olyat a CPU-Z-ben hogy uncore órajel. :( Most az NB frequencyről beszélünk és annak a feszültségéről? :F

[ Szerkesztve ]

(#22862) bombibmw válasza Joshi (#22853) üzenetére


bombibmw
veterán

Ezt dobta 2133MHz-en 1,5V-on.

subaruwrc:
Akkor belövöm majd 4200-ra,aztán tesztelgetem úgy is.

(#22861) Joshi:
Mindjárt csinálom én is.

[ Szerkesztve ]

(#22863) subaruwrc válasza Joshi (#22861) üzenetére


subaruwrc
félisten

arról. nb freki.

(#22864) bombibmw válasza bombibmw (#22862) üzenetére


bombibmw
veterán

Nem értem. :F

(#22865) blu79 válasza bombibmw (#22864) üzenetére


blu79
addikt

- hát ez elég érdekes.... , vajon miért? :U ... mi lehet a gond ?.... :F

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#22866) Joshi válasza bombibmw (#22864) üzenetére


Joshi
titán

Direkt levittem a memóriám sebességét 30ezer alá Aida szerint, de semmit nem változott az eredmény. Ahogy nézem még az időzítések is hasonlóak voltak mint nálad, de igazából nincs túl sok szerepe a memóriához a méréshez legalábbis egy bizonyos szint alatt.

(#22867) Joshi válasza subaruwrc (#22863) üzenetére


Joshi
titán

Az alaplapom Cache frequencynek írja az NB órajelet, de állítási lehetőséget nem találok a biosban, a cache feszültségét viszont lehet állítani. :F Asus Z87-Plus. Ez normális jelenség, vagy olyan helyen és néven van ami nem tűnik fel?

(#22868) MPowerPH válasza subaruwrc (#22843) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a gond, hogy itt szo szerint 'elhalt' az egyik mag. Beraktam masik lapba, ugyan az. Most lekaptam a kupakot, ujrapasztaztam(par helyen lecsorgott, de nem kritikus pontok kozeleben), kontakt javito meg alkohol, ment ra a fekete szilikon korbe, rapreseltem a kupakot, lepucoltam a folosleget. Mintha hozza se nyultak volna. Kontakt javitoval vegigmentem az erintkezokon is. Most szarad, kozel gyari kemenysegu lesz. Szoval remelhetoleg legalabb anyagi vesztesegem nem lesz...
Csak azt sajnalom, egyszer sem pakoltam neki 1,4-1,45v-ot. :(((

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22869) blu79 válasza Joshi (#22867) üzenetére


blu79
addikt

- persze hogy normális az NB frequency-t az Asus lapoknál legalábbis, Cache néven kell keresni

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#22870) bombibmw válasza Joshi (#22866) üzenetére


bombibmw
veterán

Most letiltottam az egyik 970-et és így dobott 906 pontot,de ez még mindig igen távol van a jótól.
Mindegy,hagyom is ezt a Cinebenchet most.
Más progi,amivel össze tudjuk nézni az eredményt?

(#22868) BMW001:
CLU nem károsította az smd-ket,vagy sérült meg delid közben esetleg a nyák és folyt oda a cucc?

[ Szerkesztve ]

(#22871) MPowerPH válasza bombibmw (#22870) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, en nem pengevel szedtem le, szoval a nyakon nem lehetett serules, es nincs is. SMD kozeleben nem volt CLU, ez is negativ. Ha megszarad, meg utoljara beteszem, hatha. Bar ketlem...

Don't Tread On Me

(#22872) subaruwrc válasza MPowerPH (#22868) üzenetére


subaruwrc
félisten

ugyanezt olvastam szóval valószínűleg előfordulhat.
22nm már nagyon sérülékeny sajna.

(#22873) cOxeR válasza #Morcosmedve (#22795) üzenetére


cOxeR
Ármester

4,6-nál 1,2v esetén a linx elég hamar dob egy kékhalált, próbáljam 1,23-at és onnan mennyek lefele? - feltéve ha ott stabil... (4,5-en stabil 1,2v-n)

Ventivezérléssel szenvedek, első körben lehet kellene egy 5,25-ös 5-6 csatornás vezérlő.... most azon gondolkozom még, hogy veszek a radiátorra két slim tekerőt - bár ugye ez 14mm-ben elég ritkaság, .. mert sajnos nem fért el a házban és kívülről szereltük fel a gyári corsairokat (ház: Fractal core 3300). Ez vélhetően hőfokban sem annyira nyerő, ráadásul zajosak pláne dobozon kívül és relatív alacsony a léghozamuk is.
Prolimatech Ultra Sleek Vortex 140mm
Ez jobb lenne, csak ennek meg 12mm-es a felfogatása. :U

[ Szerkesztve ]

(#22874) Joshi válasza bombibmw (#22870) üzenetére


Joshi
titán

A Realbench van még ami reális képet mutat a rendszerről, az OpenCL tesztet ne futtasd az úgy is a vga-ról szól. A beállítások még mindig ugyan azok, a memóriát beállítottam ugyan olyabra mint neked (2133MHz 12-13-13-35 t2).

(#22875) bombibmw válasza Joshi (#22874) üzenetére


bombibmw
veterán

Mondjuk,nagyon ezzel sem vagyunk előrébb. :D
Nekem CL11-ben megy 2133MHz-en a ram.

[ Szerkesztve ]

(#22876) Joshi válasza bombibmw (#22875) üzenetére


Joshi
titán

A Realbench-el az a gond hogy átfogó tesztet csinál, nem tudni hogy mibe szól bele a vga. Kimondott cpu tesztet nem tudok, de biztosan létezik. A Linx az ami még mérvadó tud lenni mást nem nagyon ismerek. :(

(#22877) #Morcosmedve válasza cOxeR (#22873) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ha 1,2-n stabil a 4,5 akkor 1,25 rol kellene probalkozni -/+0,01-es lepcsokkel.

Hutesrol tudsz egy fotot linkelni? :U

© asszongya'hogy

(#22878) cOxeR válasza #Morcosmedve (#22877) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az a baj, hogy néha eléri a 90 fokot, igaz csak a 2,3-as mag... az 1,4 rendre 5-6 fokkal hidegebb, nem tudom ez mennyire természetes... így nem igazán akarom tovább gyilkolni... míg valamit nem kezdek a hűtéssel.

Persze, gyors mobilos képek:
Felülről:

Radi + a hátsó gyári

Elöl két gyári venti:

[ Szerkesztve ]

(#22879) NFree válasza Victor91 (#22835) üzenetére


NFree
addikt

Kössz az infót. Kezdek tiszta ideg lenni , nekem is kell mostmár egy Vcpu :W

(#22827) BMW001
Hát ez nagyon gáz , én reménykedek benne , hogy a lap szaródott el inkább mit a proci, azt nehezebb pótolni.
Olvasgattam a topikot, ha meg is halt a proci akkor valami gyári hibás volt , mert azért ahogy néztem, nem bántál vele durván, amit te adtál neki azt bőven bőven ki kellett hogy bírja , ha minden rendben van.

vga

(#22880) Joshi válasza bombibmw (#22875) üzenetére


Joshi
titán

Nyomtam egy Linx 0.6.5.-öt, meg egy 0.6.4.-et, próbáld meg te is hogy milyen eredményeid lesznek. A linx 0.6.5. miatt fel kellett emelnem a feszt mert sokkal több kell a stabilitáshoz, a 0.6.4.-hez is hagytam a magasabb feszt. Ennél többet nem tudok tenni annak érdekében, hogy összehasonlítsuk a teljesítményt.

(#22881) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Oltári off...de a Realbench..háklis a tuningra? úgyanis 1verzió sem tölt be, nem h nem indul el:D
Bár a vicc h alaphelyzetben sem:)
Homokóra..és nemtörténik semmit:) feladatkezelőnél semmi sem jelenik meg h elindulna.
Amúgy minden másnak kutya baja...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#22882) Joshi válasza Apollo_21 (#22881) üzenetére


Joshi
titán

Ne a C meghajtóra telepítsd, vagy bontsd ki. ;)

(#22883) Apollo_21 válasza Joshi (#22882) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jó 5let..de ennyire nemvagyok azért sügér:D Egyébként a másik meghatóról induljon or..bontsd ki nemjött be:D
Mind1..is, csak a tudat h nemtudom miért nemindul, ez zavaró.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#22884) akoska07 válasza Victor91 (#22841) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ez az a proci amit én csináltam ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#22885) Joshi válasza Apollo_21 (#22883) üzenetére


Joshi
titán

...de ennyire nemvagyok azért sügér
Pedig azt hittem. ;]

(#22886) cOxeR válasza cOxeR (#22878) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ha nem gyilkolom avx-el, akkor viszont megy minden, rendesen...

(#22887) Acsi


Acsi
aktív tag

Sziasztok!

Első tuningom itt látottak alapján:

Normális hogy teszt közben 90+ fokok vannak játék alatt meg max 55?

(#22888) Victor91 válasza akoska07 (#22884) üzenetére


Victor91
tag

Nem, ez egy új szerzemény :) Gondoltam, megpróbálok egy i7 4790k, megéri-e lecserélni a régit. Nagyon jól megy az új proci, de hezitálok, hogy mitévő legyek, mert amit te csináltál 4770k, az is nagyon jól megy. Eddigi legjobb eredményeim:

i7 4790k: 4.8 Ghz 1.23v stabilan több óra játék után is.
i7 4770k: 4.6Ghz 1.26v ez szintén 100% stabil.

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#22889) MPowerPH válasza NFree (#22879) üzenetére


MPowerPH
félisten

Valszeg minel jobbfajta chip, annal erzekenyebb. Passz, en is ertetlenul allok meg mindig, de ez van, nah. Nem tom mikor szarad meg, azt varom mar. Aztan hetfon viszem vissza...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22890) laychi válasza MPowerPH (#22889) üzenetére


laychi
veterán

súlyozd le rendesen,mert ha kicsit szemfüles a kereskedő,akkor könnyen észreveheti,ha eláll a nyák a kupaktól.

Kupakpozícióra is figyelj,a műanyag tok sokat segíthet a helyes pozícionálásban.

Sajnálom a procid!

[ Szerkesztve ]

(#22891) JanR


JanR
addikt

Na akkor még egy észrevétel:

Ugye 1.15V-t kap a procim (4690K) max (Még AVX-s LinX alatt is). Offsetes tuningom van, így szépen visszaveszi a feszültséget és az órajelet is.

Létezhet az, hogy pasztázási hiba miatt elmelegszik a proci, ahogy feszt kap? De valami félelmetesen.

Itt értem azt, mikor lekapcsolja magát és ilyen 800 Mhz környékén döcög, akkor 40 fok körül van (eléggé zárt házam van), viszont képes win update közben 61-64 fokig is felmenni a mag hő. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ilyen sok lenne a mag hőmérséklete emiatt a ház miatt. Amúgy egy corsair H75-l hűtőm. Csak az a furcsa, hogy az előző i7 4770K-m 1.212V-t kapott LinX AVX alatt és úgy volt 20 kör után 81-82 fok, de a 65-t még játék esetében se nagyon érte el. Nagyon zavar a hőmérséklete ennek a 4690K-nak :U

(#22892) laychi válasza JanR (#22891) üzenetére


laychi
veterán

Létezhet,illetve amiatt is,ha nincs rendesen rögzítve a blokk.

Corsair hűtőknél szokott ilyen probléma előfordulni(hallomásból),általában gumialátétet szoktak aplikálni és így szorosabban meg lehet húzni a blokkot.

[ Szerkesztve ]

(#22893) #Morcosmedve válasza cOxeR (#22886) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Megnéztem a képeket, hát nem túl jó ez a venti kívüli dolog...de ha nincs hely nem probléma, ha normális használat mellet (nem bench/acx) nem megy 60-70 felé! Mindenestre a nagy elteres a maghők között ilyen!
Ha majd egyszer sikerül, tedd belulre a ventiket es kifele fujjad :)

© asszongya'hogy

(#22894) JanR válasza laychi (#22892) üzenetére


JanR
addikt

Na, akkor holnap délután utánanézek ennek a problémának. Még régebben előfordult ugyan ez, azért meglepő ez nekem.

(#22895) cOxeR válasza #Morcosmedve (#22893) üzenetére


cOxeR
Ármester

Van esetleg arra tipp, hogy 12mm-es lukkiosztású ventihez, hol találok átalakítót ami 14mm-es lukkiosztásra fogatható fel? Mert akkor már tüntetném is el ezt a két hangos és kis léghozamú vacak corsair tekerőt...
Nézd meg a nem avx-es tesztet... ott stabil vagyok teszt alatt is, vállalható hőfokkal.

[ Szerkesztve ]

(#22896) MPowerPH válasza laychi (#22890) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szepen megcsinaltam. Jo nagyon ez a szilikon, mert rugalmas, amig nem szarad, es a felesleg is szepen kijott. Vizhuto blokkot raktam ra, elotte kezzel osszepassziroztam. En nem latok extra dolgot rajta, most meg hagyom szaradni, mert 24h a kotesi ideje.

Don't Tread On Me

(#22897) ffodi válasza cOxeR (#22895) üzenetére


ffodi
veterán

Ez azért lehet, mert a "sima" LinX messze nem terhel úgy mint egy AVX/AVX2-es verzió. Ha a 4600 MHz-hez 1,22 V kell alap LinX stabilitáshoz, akkor simán kellhet 1,26-1,3 V ahhoz, hogy AVX stabil is legyen, ott pedig már egyszerűen nem tudod hűteni.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22898) akoska07 válasza Victor91 (#22888) üzenetére


akoska07
nagyúr

Jaaa
Hogy így két procival tolod...
Rendben van ez.
Mindig előre kell nézni és az újat-jobbat keresni. ;)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#22899) Victor91 válasza akoska07 (#22898) üzenetére


Victor91
tag

:) Nem akarok telhetetlennek tűnni, csak külföldi fórumokat böngészve látom,hogy sikerül embereknek kifogni, 5ghz-es darabokat, amik 24/7 mennek ilyen 1.27-1.29 körüli feszültségeken, ami igencsak jó. Én is egy ilyet szeretnék kifogni és azt tartanám meg hosszú távra. Nagyon jól megy ez az új proci de "csak" 4.8Ghz-ig. (1.23v) De az fölött mintha falba ütközne a processzor, egyszerűen nem akar menni. ( 1.29-en se stabil 4.9Ghz-n) Így viszont már nem akkora előrelépés a másikhoz képest, amit ráádásul delideltél és nagyon hűvös ez miatt. Még alszok rá egy párat, hogy végül melyik maradjon meg illetve próbáljak-e keresni még másikat.. :U

[ Szerkesztve ]

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#22900) MPowerPH válasza Victor91 (#22899) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hol lattal Te olyat, ami 5Ghz-n megy 24/7, 1.27-1.28v-al? :U

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.