Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) #Morcosmedve válasza bombibmw (#22746) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Engem aztán nem :DDD mert van igazság alapja azért :) csak nekem válaszolta.

© asszongya'hogy

(#22752) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#22745) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az eddigi tapasztalatokbol kiindulva kicsit nagyobb a kulonbseg OC teren a ket chip kozott, pedig az i7 eseteben a HT meg el is vesz egy kicsit a kraftbol. Ha megtalalom azt az osszehasonlitast, akkor megosztom.
Ezek szorzozar mentes cuccok, ne nezd az alaporajelet.(bar valakinek az is szamit, hiszen az i7 adott lapban alapbol 4.4GHz-n ketyeg, mindefele oc nelkul)

Egyebkent ezen nem vitazunk.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22753) #Morcosmedve válasza MPowerPH (#22752) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

"Egyebkent OC teren is ahogy nezem, a 4790K-k alt. jobbak."
+
Miért ne nézzem a base-t??? Hiszen 4,4-ről ugrasz/i7_k, 3,9-ről/i5_k, szerintem nem mindegy...

Ezért azt gondolom, hogy megdől az az állításod, hogy jobban tuningolható, hiszem pl az átlagos(an jó) CPU-k 1,25v-al viszik a 4,6-ot mindkét oldalon, azaz +700-at az i5 és +200-at az i7. Gyári emelés a 4770k-ről, ha mondhatom én, meg nem érdekel, mert más a CPU eladási konstrukciója. A hűtésben viszont az i7 szánalmas... sőt, inkább az intel a szánalmas...

HT nyilván nem segíti a tuningot, de ugye elvileg attól jobb, már, ha ténylgesen használja. Ezért, plusz mostmár a ténylegesen magasabb gyári szorzóért, fizetsz jóval annyit egy i5_k-ra. Többkártyánál és célprogramoknál lehet értelme, alatta, szerintem nem, illetve ilyen árakon egy 5820k sokkal jobb választás, már, ha ugye még mindig fent áll az, hogy kihasználja a felhasználó.

Ok, nem tudom, ha meglesz a vs. akkor linkeld.

Nem vita, csak ténylegesen elég nehéz megmutatni, hogy miért adjak +40k-t érte. Ha tudnám, hogy 1,25-ön 4,8-akat mennek, akkor már azért meggondolandó, de akor is a nyitó 82-86k-s áron, akkor is 4770k után 4690k-t vettem és még maradt is pénzem a csere után...

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#22754) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#22753) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mert a base szorzozaras prociknal csak egy alap ertek, amit a gyarto beallit. Ezert amit irsz, tehat a tuningolhatosag, nem jelent semmit ebbol a szemszogbol. A lenyeg, hogy atlagosan mennyi a maximuma nekik. Es elnezve az itteni felhozatalt, azert nem egyenlo az allas. Az, hogy elmondhatod, hogy a 4690K-n huztal 700MHz-t, a masikon meg csak 200-at, ez igy jol hangzik. De az orajel ugyis egyenlo... Persze ezzel egyutt is kerdese, megeri e pluszt. A HT pont annyit jelent, hogy nalam a nelkul meg stabil lehetne az 5GHz, viszont bekapcsolva mar nem kivitelezheto.
5820K a leheto legrosszabb valasztas a DDR4 miatt. Es egyebkent is az X99 eleg sok gyermekbetegseggel kuzd, tehat meg hatrebb is lennel. Orajel, fogyasztas teren mindenkeppen. Akkor inkabb a 4930K-t kellett volna irnod, de az ugye megint mas arkat. Most biztosan nem vennek 4790K-t... Ellenben anno en ft-ra atszamolva 20k-val olcsobban vettem(es sokan masok is), mint a mostani arak.
Hutesben egyik sem er semmit sem, mar ami a pasztazast illeti.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22755) ittakary válasza #Morcosmedve (#22753) üzenetére


ittakary
nagyúr

Erről a hszről megint csak az jut eszembe:

Vajon az PH-n (vagy akár a világon) eladott i7ek vásárlóinak hány %-a használja ki érdemben a HT adta pluszt?! Én olyan 20-30%-ra tippelek max..

(#22756) ÁdiBá válasza subaruwrc (#22734) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Igen, tudom.
Itt világosítottak fel róla engem is.
Én mindent manuál beállításon hagytam, és nem számoltam vele hogy az 1,65V ramjaimhoz a gyári 0,7750V kevés.
Míg az az érdekes a dologban, hogy ha autora állítod akkor magától belövi a ram feszültség felére.

ÁdiBá

(#22757) demmer123


demmer123
őstag

I5 4690k 3,5ghz 1. 080mv felmelegszik akár 80fokig is játék alatt ez normális?

Gyári hűtővel

[ Szerkesztve ]

(#22758) #Morcosmedve válasza demmer123 (#22757) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Gyárilag előfordulhat.

© asszongya'hogy

(#22759) demmer123 válasza #Morcosmedve (#22758) üzenetére


demmer123
őstag

És ez a 80fok káros lesz neki?

(#22760) Bélaaaa válasza demmer123 (#22759) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Nem

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#22761) orionpro válasza demmer123 (#22759) üzenetére


orionpro
tag

És ez normális?
1,9 volt vccin és 1,160 core volt automatán. Néha dobott kék halált, játék alatt 1x, volt hogy alapon is. 0,8-4Ghz. Egy videóban láttam 1,760 vcin, arra állítottam, azóta szerencsére nem volt. Egy hetes a cucc msi z97-g45 + 4690k. IBT 68 fok. Arctic xtreme freezer egyenlőre, nemsokára tr macho.
Vegyem lejjebb a vcore-t is?

(#22762) Joshi válasza orionpro (#22761) üzenetére


Joshi
titán

Az oké hogy 1.160V a core, de milyen órajel mellett? :F

(#22763) orionpro válasza Joshi (#22762) üzenetére


orionpro
tag

Írtam: 0,8 - 4 Ghz. Majd az új hűtővel esetleg többet.
Arra lennék kíváncsi, hogy normális-e, mert szerintem és egy cimbim szerint is sok. Egy tuner videón 4670k-t hajt 1,140 volton. Annak Volt a vccin 1,760. Nagyon feltornássza lapom a feszkókat?!

[ Szerkesztve ]

(#22764) subaruwrc válasza orionpro (#22763) üzenetére


subaruwrc
félisten

1.9v vcin nem sok de a devils canyon érzékeny rá ha a vcore-vcin különbség nagyobb mint 0.5v. 0.6 vagy felette produkálhat ilyeneket,érdemes 0.5 környékén tartani.
haswell mag meg inkább a 0.6+ esetleg 0.8 különbséget igényli a stabilitáshoz.

(#22765) Joshi válasza orionpro (#22763) üzenetére


Joshi
titán

100Mhz miatt ne babráld a feszültségeket, majd ha lesz normális hűtőd akkor tuningolj. ;)

(#22766) orionpro válasza subaruwrc (#22764) üzenetére


orionpro
tag

Na erre voltam kíváncsi :R
És a vcin-t vegyem lejjebb vagy a vcore-t? Jelenleg: 1,76 - 1,16V A core automatán ennyi.
Esetleg mind2ből vegyek el hogy kijöjjön a 0,5V ?

(#22767) MPowerPH válasza subaruwrc (#22764) üzenetére


MPowerPH
félisten

Normal korulmenyek kozott elvileg olyan 2.3v a maximum, amit lehet neki tolni. LN2 alatt hogy van?

Don't Tread On Me

(#22768) bombibmw válasza subaruwrc (#22764) üzenetére


bombibmw
veterán

Én ma váratlanul kaptam egy kéket BF4 alatt.
Feltoltam az uncore-t 4,4GHz-re,a cache voltage-t 1,15V-ra és így szépen ment minden stabilan.
Vcore 1,2V ofsettel,órajel 4,6GHz.

Néha csinálja azt a lapom,hogy a bclk-nak 101-102-t ad és olyankor fellövi az órajelet is 4,7GHz környékére.
Ez mitől lehet?
Spred Spectrum ki van lőve és a bclk is 100 fixre van beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#22769) orionpro válasza Joshi (#22765) üzenetére


orionpro
tag

Hát ez inkább 500Mhz, mert a turbo csak 1 magot hajt 3,9-cen. De én alulfeszeltem, nem felfelé. Az említett videóban ugyanezzel a lappal 1,760 - 1,140 haswell 4,4-en járatták. Ezek szerint a bios még nem igazán van felkészülve a devil's canyonra?! Átlaguser ilyenkor futott volna vissza vele boltba, hogy a régi i5-2500-öm évek alatt sem dobott ennyi kékhalált mint ez.
A jelenlegi hűtőm azért vígan elvinné magasabb órajelen is.

(#22770) subaruwrc válasza MPowerPH (#22767) üzenetére


subaruwrc
félisten

Ln2 alatt ahogy haladsz feljebb ugy kell nagyobb vcin vcore arány a vdrop miatt. Haswellnek 2.6+ dcnek 2.3-2.45 elég. Mindennapra 2.3 felesleges. Dcnek legalábbis 1.6-1.9 elég. Chipje válogatja ki kell tesztelni de pl 0.1v csökkentés javíthat 2-3 fokot a maghőmérsékleteken.

(#22771) Joshi válasza orionpro (#22769) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem hagyjuk, inkább töltsd ki az adatlapodat. ;)

(#22772) subaruwrc válasza bombibmw (#22768) üzenetére


subaruwrc
félisten

Ha a spread spectrum ki van kapcsolva illetve fixáltad a bclk-t akkor bizony lövésem nincs mitől emelkedhet 1-2-t :Y

(#22773) orionpro válasza Joshi (#22771) üzenetére


orionpro
tag

Köszönöm a jótanácsot, de nem az észt kell osztani, segítséget kértem. Rajtad kívül szerencsére van aki megteszi. Adatlapot elvből nem töltöttem ki, mert sokan szeretik úgy kitölteni, mint amilyet szeretnének h apuci megvegyen...

(#22774) bombibmw válasza orionpro (#22773) üzenetére


bombibmw
veterán

Attól még kitöltheted.
Inkább fogják feltételezni,hogy igazat írsz,minthogy nem.
Ha pedig ferdítesz,az később úgyis kibukik.
Jól jöhet majd másik fórumban is,amikor nem kell leírni az egész konfigot,csak azt,hogy ott van az adatlapom. :)

Nem hiszem egyébként,hogy bios gondok lennének.
Azért a Z97 eléggé kiforrott már.

subaruwrc:
Akkor mindegy is,nem foglalkozok vele.
Károsnak nem káros ez a kis bclk emelés.

[ Szerkesztve ]

(#22775) orionpro válasza bombibmw (#22774) üzenetére


orionpro
tag

Annyira kiforrott h lehet broadwell ki se jon. Ezt tudva Z87 lapot vettem volna. De igazad van, legalább van aki veszi a fáradtságot h ránézzen az adatlapra. Pótolom legalább arra az időre, amikor szakmai kérdésem van. :R

(#22776) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!

Az alábbiban kérnék segítséget, tanácsot, tegnap cseréltem sima i7-4790-es cpu-mat k-sra (mivel minimális pluszért meg tudtam oldani a cserét) és ebből szeretnék többet kihozni, grafikai munkahasználat, LR, PS, AE, napi 12-15 óra üzemidő, zömében nem sok időt igénybe vevő műveleteket végzek, a leghosszabb, 10-15 perc amikor renderelek.

Asrock Z87 Extreme4
i7-4790k
Corsair H110-el hűtve
Kingston KHX2400C11D3/8Gx - 4 db

Most így néz ki a történet teljes load alatt:

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#22781) #Morcosmedve válasza cOxeR (#22776) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szia,

Ez teljesen auto/alap BIOS beállítás? Ha elég a 4,4GHz állítsd be, hogy minden magra tolja rá és manual CPU Core Voltage mode ban a CPU magorajelet vidd addig le 0,05-ös lépcsővel, amíg nem dob a LinX, aztán után adj rá 0,05 öt és akkor ott elvileg stabil, ha fagyna ezek után tolj rá 0,01-et es igy tovabb.

© asszongya'hogy

(#22782) Gaberking válasza cOxeR (#22776) üzenetére


Gaberking
senior tag

Szia!

Nekem kicsit magasnak tűnik a maghőmérséklet. Talán sok / kevés a paszta, vagy nem jól fekszik fel a hűtő, de az is lehet, hogy ilyen a cpu-d.

(#22783) cOxeR válasza #Morcosmedve (#22781) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen, ez az auto teljes mértékben, silent mod hűtés beállításokkal, a szivattyú keringését pedig level 2-es szinten tartom, ott lehet még nyernék hőfokot, ha azt is hajtanám kicsit jobban egészen 4-es szintig tudom állítani, kérdés, tartósan mi az ami jó keringetésben, vagy nyugodtan adjak neki még? Gondolom a vízmennyiség növelésével még nyerek hőmérsékletet.

Feldobtam a szorzót 45-re - minden más auto modban hagyva, akkor már 1,3v feszt adott neki magától, ami meg ugye már nem túl jó hosszú távon. Igazából 4,6-ot lenne jó elérni, és azt tartani valami jó még vállalható értékeken, az annyira talán nem túlzás.

A memóriánál van beállítva xmp v1.3 profil, ott olvastam, hogy az 1,65v nem túlzottan ideális, de két gépemben megy így ez a ram már jó ideje, minden gond nélkül.

(#22784) cOxeR válasza Gaberking (#22782) üzenetére


cOxeR
Ármester

Alap linx értékekkel futtatva a tesztet, nem kúszik fel ennyire, csak ha teljesen kitömöm a memóriát is.
Most pl idle 25 körülvannak a magok.

(#22785) Gaberking válasza cOxeR (#22784) üzenetére


Gaberking
senior tag

Akkor nincs semmi gond!

(#22786) #Morcosmedve válasza cOxeR (#22783) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Olvasd el az összefoglalót, az segít.

Én első körben adnék 46-os szorzót és 1,25v-ot és VCCIN/CPU Input Voltage Auto, aztán 1,85V Ha stabil mehet lejjebb a magfesz, ha nem akkor fentebb, ki kell jatszani. Hőfokok csak LinX 0.6.5-nél lesznek ilyen magasak. Stabilnak hiszed, utána egy ROG RealBench-et is futtass és ha minden oké, akkor elvileg nem fog kekkel kidobni, de ha igen még egy 0,01-et adj neki.

Energy saving dolgokat kikapcsolnam es fix manualis feszt hasznalnek legalabb a fent emlitett ertekekre.

© asszongya'hogy

(#22787) cOxeR válasza #Morcosmedve (#22786) üzenetére


cOxeR
Ármester

A szivattyú keringetésre mit állítsak? Toljam fel amennyire csak lehet?
Elolvastam, de még megteszem újra természetesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#22788) #Morcosmedve válasza cOxeR (#22787) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Milyen szivattyú/rendszer? Próbáld ki átállítva, hátha. 1-3 fokot hoz akkor nem érdemes maxra járatni, bár nem ismerem milyen lehet bírná+van gari!?

© asszongya'hogy

(#22789) cOxeR válasza #Morcosmedve (#22788) üzenetére


cOxeR
Ármester

Corsair H110, van rá 5 év gari...
No akkor mielőtt belefogok bármibe letesztelem, mit kapok ha emelek a vízmennyiségen.

[ Szerkesztve ]

(#22790) #Morcosmedve válasza cOxeR (#22789) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jó 5let, szerintem azt olyan 80-%-on eleg hasznalni, akkor meg nem jon meg a hangja. :)

© asszongya'hogy

(#22791) cOxeR válasza #Morcosmedve (#22790) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez érdekes...

Átállítottam Level5-re, így érdekes dolgot tapasztaltam... hangban nem érzek túlzott változást a szivattyú esetén.

"Nagyon sokáig" - az előző teszthez képest, tartotta a silent modot a ventillátorok esetén, és az alábbi értéket:
[link]
Egészen odáig, míg a memória teljesen ki nem fulladt... először kaptam egy crhome összecsuklást kevés memóriára hivatkozva.
Majd mikor végleg betelt a memória, elindultak a bordán a ventik, teljes fordulaton és ugrott a hőfokom is:
[link]

Ha sok vagyok szóljatok. :)
Nem linkelek beágyazott képet, csak linket hozzá, mert átláthatatlan lesz az egész.

[ Szerkesztve ]

(#22792) ittakary válasza cOxeR (#22791) üzenetére


ittakary
nagyúr

A feszültség nekem soknak tűnik.

Más:

Megjött ma az Alpenföhn Brockenem. Kiváncsi vagyok mit tud a 212 EVOhoz képest. Csodára nem számitok, de pár fok jó lenne.

Amúgy tegnap poénból első blikkre 1,15Vtal belőttem 4,3GHz-re a 4690k-t. GTA stabilnak bizonyult :) Linx meg ilyen szarságokat nem eresztettem rá mert nem akartam megfőzni a procit.

(#22793) cOxeR válasza ittakary (#22792) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az 1,2? Vagy másik értékre gondolsz?

(#22794) ittakary válasza cOxeR (#22793) üzenetére


ittakary
nagyúr

:K

(#22795) #Morcosmedve válasza cOxeR (#22791) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem sok :)

Mi az, hogy Level5? 4,6 ot is lehet viszi 1,2v on, kiteszteled.

Ez a venti vezerles egeszen erdekes, viszont legalabb felkapcsolta magat, sztem 70-80 fok korul mar maxon kene menniuk :U

© asszongya'hogy

(#22796) bombibmw válasza #Morcosmedve (#22795) üzenetére


bombibmw
veterán

AsRock lapoknál lépcsőkben lehet állítani a ventivezérlést.
Ez nem volt nekem szimpatikus anno a Z77 Extreme4-ben.

(#22797) JanR


JanR
addikt

Átlagosan egy 4690K mekkora feszültséggel tudja a 4.2 Ghz-t?

(#22798) demmer123 válasza JanR (#22797) üzenetére


demmer123
őstag

Nekem 4,4ghz vitt 1.080mv

(#22799) JanR válasza demmer123 (#22798) üzenetére


JanR
addikt

IBT, vagy LinX mekkora Gflopsokat dobott neked? Ha szabad még kérdezősködnöm. :)

(#22800) demmer123 válasza JanR (#22799) üzenetére


demmer123
őstag

Sajnos a gflopsot nem néztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.