Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) laychi válasza Csabesz666 (#22500) üzenetére


laychi
veterán

Ilyen ez a pop szakma...

Azt ne felejtsd el,hogy ez i5 az meg i7.
Esetleg régebbi verziójú program másképp mér.
Minden mérésnél jelzi,hogy:

Milyen fesz mellett viszi a procid a 4,7-et? Bios kép csalóka azzal a 0,752V-tal :)

[ Szerkesztve ]

(#22502) h1mpi válasza Csabesz666 (#22500) üzenetére


h1mpi
nagyúr

4.7 ghz-en auto fesszel bátor dolog tesztelni.

(#22503) laychi válasza h1mpi (#22502) üzenetére


laychi
veterán

Nem linxel,cserébe az alaplap túllövi,hogy stabil legyen...
Hűtője meg majd dolgozik :)

(#22504) Joshi válasza Csabesz666 (#22500) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy laychi is írta Aida64 eredményeket csak azonos verzióval hasonlítunk össze. A bios beállításnál a CPU Core Voltage legyen Manual-on és keresd meg azt a feszt ahol stabil 4.7Ghz-en. Kezd 1.200V-ról, ha stabil akkor finoman csökkentsd a feszt, a hőfokokat monitorozd a HWinfo progival.
Ha mindenáron össze akarod hasonlítani a korábbi i7-930-as Aidás eredményedet a mostanival, akkor tudnod kellene az akkori Aida64 verziószámát és fel kellene telepíteni. Szerintem nincs rá szükség mert a Haswell jóval gyorsabb proci.

[ Szerkesztve ]

(#22505) MPowerPH válasza Csabesz666 (#22500) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igazabol nem sokat allitottal ezen... Csupa csupa auto felirat mindenutt.

Don't Tread On Me

(#22506) Csabesz666 válasza MPowerPH (#22505) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

Adaptivre állítottam, a Vcoret, 1,229 v-nál stabil. Az előbb azért volt autón minden, mert az asus saját progija így lőte be.

(#22507) laychi válasza Csabesz666 (#22506) üzenetére


laychi
veterán

linx alatt mennyire tolja fel a feszt adaptívban?

(#22508) Csabesz666 válasza laychi (#22507) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

egészen 2.68 ig kellett felvinnem, hogy stabil legyen.

(#22509) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Ofsetben 1.244 v stabil linx alatt is.

(#22510) gepid3


gepid3
tag

Magfeszültséghez hogy aránylik a Cache/Ring feszültség? Kisebb, nagyobb, változó... mi alapján kell azt belőni?

(#22511) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Üdv!

i7 4770k, kompakt vízzel (CM Nepton 140) hűtve stock állapotban jelenleg(1,27V, 3,9 turbó). prime-al megkínozva 85 fok átlagosan, 90-es kiugrásokkal, realtemp szerint 115 watton peak-el a fogasztás. Tutira sok, szerintem egy rosszabb unitot "nyertem" a lapkalottón. Azt fontolgatom, hogy delid-eltetem, meg tudjátok mondani, hogy ki az, akihez bizalommal küldenétek és nagy tapasztalata van? Ha itt valaki magára ismer az előbbi mondat alapján, akkor már rögtön egy árajánlatot is szívesen hallanék :)

Köszöntem szépen!

(#22512) jokeman


jokeman
aktív tag

Sziasztok,
van egy 4690K-s procim szeretném kitesztelni mit bír tunningba egy CM Z600 as hűtő van rajt 12 cm ventivel.

Asus Maximus VII Ranger és 4x4 Gb Kingston 1600 -as Ram (9-9-9-27-2---1.65V)
Tudna valaki segíteni a beállításokban hogyan induljak el? :R
Találtam ezt a videót ez mennyire használható?
[link]
Persze nálam alapon mások a feszültségek...

[ Szerkesztve ]

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#22513) Giovanny válasza Bandi995 (#22511) üzenetére


Giovanny
őstag

Szia,keress laychi vagy Ákoska kollégát ebben az ügyben.

Zero Defect.No Compromise !

(#22514) Bandi995 válasza Giovanny (#22513) üzenetére


Bandi995
aktív tag

köszi szépen! :R

(#22515) Bandi995 válasza Giovanny (#22513) üzenetére


Bandi995
aktív tag

hú ez egy nagyon gyökér kérdés lesz, de még soha nem kellett emberre keresnem a lapcsaládon, hogyan tehetem ezt meg? nem találtam sehol ilyen opciót :(

(#22516) subaruwrc válasza Bandi995 (#22515) üzenetére


subaruwrc
félisten

(#22517) Giovanny válasza Bandi995 (#22515) üzenetére


Giovanny
őstag

Elnézést,de itt a helyes neve

Zero Defect.No Compromise !

(#22518) NFree válasza Bandi995 (#22511) üzenetére


NFree
addikt

Szerintem elöbb vegyél vissza kicsit a feszböl, annyi fesszel legaláb 4,4ghz en kellene duruzsolni.
Nézd meg , hogy mondjuk 1,150v al mi tud a proci , ha megy olyan 4,3-4,4 et. akkor lehet nem árt. Ha netán 4,3 hoz már1,2 v kell akkor ne delidelj. a 4770K-k ba sajnos nem sok tartalék van az átlag megáll 4,3-4,4ghz en.
Ha netán már olyan 1,25v nál menne 4,5ghz et a proci ,csak belefullad a sok hőbe akkor érdemes a delid addig szerintem felesleges , ha csak nem akarsz kicsit csibészkedni a 3 dmarkokkal , vagy más tesztprogikkal.
Delidelés előtt tudsz tesztelni nyugodtan jól lehűtött szobában , vagy esetleg erkély vagy a szabadban.

Én tuti előbb kitesztelném, hogy megéri-e a nyírás.
A többit megírták a többiek.
:R

vga

(#22519) Kutya_7


Kutya_7
tag

Egy buta kérdés egy intel prociokhoz teljesen buta ájemdéstől: :DDD
Miért van az, hogy IBT-ben a 4690K és a 4790K kb ugyanannyi Gflops-ot csinál? Elvégre 4690K 4 mag, a 4790K pedig 4 mag 8 szál. Miért nincs számottevő különbség? :F
Vagy IBT nem reszesíti előnyben a HT-t?

Cuccváltás folyamatban: AMD C-60 Asus laptop még működik :)

(#22520) MPowerPH válasza Kutya_7 (#22519) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az IBT mukodesere meg en sem talaltam magyarazatot... LinX ilyen teren atlathato. HT nelkul van egy alap GFlops. HT on-al pedig igaz kevesebbet dob, ellenben az a szamitasi teljesitmeny 8 szalon ertendo.

Don't Tread On Me

(#22521) Bandi995 válasza NFree (#22518) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Köszi a választ! ennyire lövi magát a fesz gyárilag, elég fura is ez nekem.
vettem már lejjebb, 1,15-n jóval korrektebb értékeket kapok. viszont a tuningot nem nagyon bírta. 4,1 is megadta magát 1,3v-al, de lehet csak én vagyok nagyon kezdő tuning téren és még kéne millió másik értéket állítani. A delid azt hittem általánosságban javítja a hőátadást és akármilyen szinten nyúzom, jobbak lesznek a hőm. értékek. Ahhoz vagyok szokva, hogy a Phenom II X4-em szorzóját felhúzom és még adok egy nagyon pici plusz feszt rá, lehet ez itt már nem elég. Egyébként ne tévesszen meg a víz, tényleg nem a hatalmas tuningokért megyek, csak egyszerűen próbaképpen neveztem a folyadékhűtésre, de szerintem többet nem is fogok átlag használathoz venni, maradok a jól bevált légnél :)

Egyébként ha már fesz. Le tudja valaki írni, hogy hogyan kell eredményesen beállítani egy adaptív feszt, aminek van egyedi tetőpontja? Az auto jó lenne, csak annak a teteje a gyári majdnem 1,3V, nekem meg elég lenne ha 1,2 körül megállna, de nem konstans lenne ez az érték.

[ Szerkesztve ]

(#22522) Kutya_7 válasza MPowerPH (#22520) üzenetére


Kutya_7
tag

Vhogy nem kerek ez nekem... Ha 4 szál helyett 8 szálon tolja akkor logikusan végiggondolva több lebegőpontos számítást kéne tudnia megcsinálni, vagy a HT miatti +4 szálon nem tud ilyet, mert csak fizikai magokkal tud lebegőpontos számítást végezni?

Cuccváltás folyamatban: AMD C-60 Asus laptop még működik :)

(#22523) turorudi válasza Kutya_7 (#22519) üzenetére


turorudi
aktív tag

Nekem eddig arra sikerült rájönnöm, hogy különböző és különbözően mért GFLOPS-ok vannak. Nincsen pontosan körülírva, mi az a GFLOPS. Az angol nyelvű fórumok szerint a QwikMark adja a legkiegyenlítettebb képet, a Linx-ről pedig nem nagyon tudni, mit mér GFLOPS néven, ott könnyen előfordul, hogy ugyanazon típusú CPU-knál, ugyanolyan beállításokkal is mást mér. Ráadásul Linxnél az energiagazdálkodás és a HT is bezavarhat.

(#22524) gepid3 válasza gepid3 (#22510) üzenetére


gepid3
tag

Valaki tudna segíteni?

(#22525) Kutya_7 válasza turorudi (#22523) üzenetére


Kutya_7
tag

Ugyanazon cpu-nál más lap/ram combóval Ájemdénél is változók az eredmények, ez érthető. De pl egy 4 és egy 8 magos FX-nél látszik a különbség... Mondjuk ebben az esetben +4 fizikai mag van(vagy +2 modul, kinek hogy tetszik).

Cuccváltás folyamatban: AMD C-60 Asus laptop még működik :)

(#22526) ffodi válasza Venyera7 (#22498) üzenetére


ffodi
veterán

VCCSA, VRing, Ring órajel?

A VTTDDR legyen csak 0,8 V, ha 1,6 V a VDDR.

gepid3:

Arány nem feltétlen van. Alapértéke CPU-nként változó, de az 1,05 V egy jó kiindulási pontnak tekinthető (mint alapfesz.) Emelni csak akkor kell/érdemes rajt, ha emeled a Ring órajelet és elkerülted a 3900-4000 MHz-et vele.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22527) NFree válasza Bandi995 (#22521) üzenetére


NFree
addikt

A haswell tuning is elég egyszerű, csak mivel nem tudom mien lapod van ill épp csak a gigába igazodom el kicsit, ezért tuning terén nem tudok segíteni :R
De a delidelés meg azért irtam felesleges , mivel ha jól bevan állítva szrintem 4,2 gh is elérhető könnyen ha hidegbe kiteszteled linx ill intel burn , akkor utánna elvileg nem lessz az a hétköznapi alkalmazás ami megterhelné annyira a prockót , így a hőfokok is normál értékeken belül maradnak játék és egyéb alkalmazások közben. Csak jól be kell állítani. Tuningosabb procit ami könnyedén megy (kevés fesszel) 4,5ghz környékén vagy felette nos azt már érdemes megskalpolni, mert ott már ha kevés is a fesz a magas freki miatt is nagy a hőtermelés.
Illetve ha tuning őrült van akkor egyértelmű. Én ezek után döntenék delid ügyben. Valakivel nézzétek át azt a biost, s ha alakul a dolog akkor még mindíg megskalpolhatod a procit .

Ezt próbáld meglkersesni s beállítani.
Cpu core (?) de adj neki 1,2v-ot
Vrin override nállam gigánál, ennek az (ugymond alap) 1,7v ezt állísd 1,8v-1.82v ra .
Cpu ring fesz általába az alaplapok nem mind nem tudom de giga igen ha emeled a cpu frekit autón utánna állítja a cpu cash vagy uncore órajelet általába 4ghz re .
Szóval cpu ring fesz alap 1.05v általába . állísd be 1,100v-1-1.20v ra . és csak a cpu szorzót növeld amíg megy és próbáld tesztelgetni.
Namost ha nem ezeket az elnevezéseket találod a lap biosába akkor a az alapfeszekre keress rá amiből ki lehet következtetni hogy mi micsoda .Hátha tudtam segíteni.

Próbálgasd. :R

vga

(#22528) Bandi995 válasza NFree (#22527) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Okés, kipróbálom, köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#22529) NFree válasza Bandi995 (#22528) üzenetére


NFree
addikt

Még annyi elfeljetettem , a fórumtársak egy egész jó összfoglalót rittyentettek össze olvasd át figyelmesen s szerintem minden okés lessz. [link]

[ Szerkesztve ]

vga

(#22530) subaruwrc


subaruwrc
félisten

csatlakozom ismét ;]

gyári állapot,léghűtés :)

köszönöm a cpu-t LeC-nek :R

(#22531) laychi válasza subaruwrc (#22530) üzenetére


laychi
veterán

Na elmész már....
Jó lenne ez a proci nekem,de már látom előre,hogy mit fog kapni. :D

AVX-re,FMA3-ra mennyire érzékeny adaptív módban?

Vegyél egy másikat rekordokat döntögetni,ez jó lesz társnak a mindennapokban.

[ Szerkesztve ]

(#22532) gepid3 válasza ffodi (#22526) üzenetére


gepid3
tag

Ring órajel 3800
Ring fesz 1.191
Cpu órajel 4200
Cpu fesz 1.216
Prime95-el tesztelve, stabil. Kérdés, hogy a ring feszkón állítsak még?

(#22533) ffodi válasza gepid3 (#22532) üzenetére


ffodi
veterán

Igen, ha lehet visszafelé, mondjuk kezdésnek 1,05 V-ra.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22534) gepid3 válasza ffodi (#22533) üzenetére


gepid3
tag

Jó, és akkor megint teszteljem prime-al (large fft)?

(#22535) ffodi válasza gepid3 (#22534) üzenetére


ffodi
veterán

Természetesen.

Tesztelheted azzal is, illetve ami még esetleg javallott, LinX AVX/Hyperpi 32M.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22536) subaruwrc válasza laychi (#22531) üzenetére


subaruwrc
félisten

vegyek egy másikat hogyne,tojom a pénzt reggelente :DDD

AVX-re,FMA3-ra mennyire érzékeny adaptív módban?

nem tudom és nem is fogom kideríteni :D

elég meleg chip,nem fogom szét linxelni.

(#22537) laychi válasza subaruwrc (#22536) üzenetére


laychi
veterán

elég ibt meg alacsony fesz mellett,rögtön látszik,ha a beállítotthoz(mondjuk 1,050V-hoz) képest 100mV-t rátol :)

(#22538) gepid3 válasza ffodi (#22535) üzenetére


gepid3
tag

Rendben köszi, maradok a prime-nál, így tudok viszonyítani. Még annyi kérdésem lenne, hogy jelenleg az összes többi feszültségem auto módban van, esetleg melyiket kellene még fixre beállítanom ami fontos, és mennyire ismerve a ring és core feszültségét? (4.2 GHz marad,többet egyelőre nem akarok.)

(#22539) ffodi válasza gepid3 (#22538) üzenetére


ffodi
veterán

Igazából mindent be kellene. :) A topic összefoglalóban találsz iránymutatásokat.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22540) gepid3 válasza ffodi (#22539) üzenetére


gepid3
tag

Az miért van, hogy mióta állitgattam a feszültségeket, a windows 7 lassabban tölt be, lehet valami nem stimmel? Mikor gyári beállításokkal ment megjelent az ablak logó 3 másodperc alatt be is jött a windows, most meg van hogy 10- 20 másodpercet is várnom kell.
Lehet köze a feszültségekhez?

[ Szerkesztve ]

(#22541) ffodi válasza gepid3 (#22540) üzenetére


ffodi
veterán

Azoknak általában nincs közük ehhez. Nem lehet, hogy belaktad azóta a rendszert? :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22542) gepid3 válasza ffodi (#22541) üzenetére


gepid3
tag

Nem, semmit nem telepítettem fel, egyik indítástól a másikra változott ez meg, mióta babráltam a biosba a feszültségekkel. Fene se tudja akkor mi lehet a belassulás oka. :/

(#22543) laychi válasza gepid3 (#22542) üzenetére


laychi
veterán

Mentsd el a jelenlegi beállításaid bios profilba.
Nyomj egy load defaultot,save &exit,lépj be újra a biosba,töltsd be a profilod,save & exit.Ellenőrizd a bejelentkezést.
Nekem az a tapasztalatom,ha állitgatva van a bios néha vissza kell lőni alapra és újra belőni a tuningot.

(#22544) NFree válasza subaruwrc (#22530) üzenetére


NFree
addikt

Mocsok mázlista , tudom nem vagyunk ilyen köszönőviszonyban de nem tudom másképp kifejznei magam :B
Gratt vigyázz rá :C sok jó kis rekordot vele , mire összekapom magam , hogy legyen egy procim addigra felesleges lessz teljesen,mert nem lessz értelme az egésznek.
És sima mezei vétel semmi extra kutakodás keresgélés?
Engem meg lehurogtál a multkor , hogy hasonló procit keresek. (hogy nagyok az elvárások :( )
Na mind1 használd egészséggel sokáig :K , viszont ha nitró alatt nem megy jól, s még vízzel van esélyem 5,2-5,3ghz re akkor lehet érdekel majd . ;)

vga

(#22545) laychi


laychi
veterán

Nem a legstabilabb gflops alapján,de megy :)...inkább megálltam vele ...mondjuk win 8.1 se a legoptimálisabb tuningra,ahogy észrevettem :D

(#22546) gepid3
Nálam MSI-nél a load default F6 save&exit F10. Feltételezem a többi gyártónál is így van.

[ Szerkesztve ]

(#22546) gepid3 válasza laychi (#22543) üzenetére


gepid3
tag

Ezt most nem egészen értem. Mentsem el a mostani beallitasaimat, majd töröljem/állítsam vissza az eredetire az egészet, mentsem, majd töltsem be az elmentett profilt és azt mentsem el? Ezek közül azt nem tudom, hogy hol kell vissza állítanom a biost alap beállitásokra (asrock).

(#22547) subaruwrc válasza NFree (#22544) üzenetére


subaruwrc
félisten

Nem gondoltam hogy elérhető ilyen chip valóban túlzónak éreztem az elvárásaidat :))
nem gondoltam volna hogy ilyen módon de örülök hogy rá tudtam cáfolni :D

köszönöm szépen,remélem hidegben is vadállat lesz,nem csak szobahőn.

Ha esetleg nitro alatt kismacska akkor majd eladásra kerül amúgy is. Delidelve nem lesz,azt most mondom :)

Úgy véltem ez eladhatóbb,LeC kolléga pedig volt szíves elárulni milyen fpo-s procikkal rendelkezik és böktem egyre. Kétféle vietnami volt és valamiért ez tűnt a szimpatikusabbnak. Eddig win.

2magra butítva az 5ghz superpi 32m stabilitáshoz elég 1.245v :)

( X437B366 az fpo )

(#22548) gepid3 válasza gepid3 (#22546) üzenetére


gepid3
tag

F6-ra semmi, F10-re bejön a save&exit. Kiléptem a biosból discard changes&exittel és le is fagyott a képernyő, ilyet se csinált még. Vmi itt nem stimmel.

(#22549) laychi


laychi
veterán

Ezeknek a vietnámi prociknak is az lesz a végük,mint a jó malay és cr társaiknak.
Beetetik velük a népet,veszi mindenki,mint az őrült,aztán meg majd sokan beszopják vele,mert nem fog így menni....

(#22550) duc válasza subaruwrc (#22547) üzenetére


duc
aktív tag

Grat. Pont ilyet vettem én is tőle, ez a batch száma. De segghülye vagyok az intel tuninghoz, szóval marad így ahogy van amíg bele nem ásom magam :)

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.