Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61801) FoxiestFox válasza Pttypang (#61799) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hja. Amúgy külsőre tetszenek, de ez olyan, mint az Apple sz*rjai, nagyon szép, de használat közben falhoz b*szkodnám.

(#61802) soldi3r válasza Pttypang (#61799) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem jobb mint az X200-e. Igaz, rosszabb, mint az E6330-e, de attol jobb lehet, hogy nincs is.

E30 (oo=[][]=oo)

(#61803) Pttypang válasza Blue Eagle (#61800) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem szigetes, ennyi eleg :D

Everybody lies.

(#61804) Chaser válasza Blue Eagle (#61800) üzenetére


Chaser
titán

3 féle volt belőle:
NMB, ALPS, Chicony
Ez volt T60/61/400/500-akban is. Utóbbiakban már könnyített verzióban. Az igazi a T60 szériás NMB és ALPS. Viszont a dell latik billzete core i-től kezdve eléggé odaver ennek is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61805) Blue Eagle válasza Chaser (#61804) üzenetére


Blue Eagle
őstag

És az hogyan derül ki, hogy melyik lehet a 3 közül?

(#61806) Kbali válasza kromatika (#61790) üzenetére


Kbali
nagyúr

Igaz nekem 420i és i3-mal, de normál irodai környezetben semmi hangja, bár a nap végére a gép alja elég meleg szokott lenni az asztalon.

(#61807) Blue Eagle válasza Kbali (#61806) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Laptophűtő. Nyárig veszek én is. Cool az!

(#61808) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Más is tapasztalta már közületek X200-nál, hogyha alvó állapotban teszem töltőre, akkor nem tölt egyáltalán? Már nem először járok így, hogy kb felére van merülve a laptop, feldobom töltőre, reggel amikor elindulok és kinyitom ugyanott van. Marhára idegesítő, mert így mindig ki kell nyitnom leellenőrizni, hogy tölt-e egyáltalán. Rágugliztam, és mások is írták ezt a problémát, de megoldást senki.

(#61809) FoxiestFox válasza Blue Eagle (#61805) üzenetére


FoxiestFox
félisten

(#61810) Chaser válasza Blue Eagle (#61805) üzenetére


Chaser
titán

Így.

r3dsnake: Nézd meg, hogy kikapcsolva tölti-e. Ha nem akkor töltőáramkör.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61811) Kbali válasza Blue Eagle (#61807) üzenetére


Kbali
nagyúr

Feleslegesnek tartom, irodába pláne. Játszani nem játszom a gépen, maga a gép nem is meleg, csak az alját szoktam érezni annak a nap végére.

(#61812) VegyesTamás válasza Pttypang (#61799) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Vegyél hozzá 11000 mAh-s yoobao powerbankot :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#61813) Blue Eagle válasza FoxiestFox (#61809) üzenetére


Blue Eagle
őstag

(#61810) Chaser

KöszI! Meg is néztem. Akkor az enyém ALPS. :)

(#61814) Tim82 válasza r3dsnake (#61808) üzenetére


Tim82
nagyúr

Beállítottál neki valamilyen értéket a PM-ben, hogy milyen töltöttség alatt töltsön? Csak azért, mert nekem még más OS alatt/kikapcsolva is csak aszerint tölt...

X301-en volt Win 7 alatt a "60% alá csökkenve töltsön 90%-ig" beállítás nálam. A gépen most Kubuntu 12.04 LTS van és az akku ugyanúgy csak 60% alatt kezd el töltődni, pedig ott nem piszkáltam még bele az energiamenedzsmentbe.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#61815) soldi3r válasza r3dsnake (#61808) üzenetére


soldi3r
veterán

Power Manager nem zavar be?

(#61814) Tim82, Ez nalam is igy mukodik.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#61816) r3dsnake válasza Tim82 (#61814) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem, semmit. 96% alatt töltenie kéne. (És tölt is, csak sleepnél nem.)

(#61817) Chaser válasza Tim82 (#61814) üzenetére


Chaser
titán

Ez a beállítás elvileg moddolja a BIOS-t. Ha nem úgy lenne kikapcsolt állapotban nem működne a szabályzás. Ott ugye nincs OS.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61818) Tim82 válasza soldi3r (#61815) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem ez így is van rendjén, hogy így működjön. :K Nem zavar amúgy, hogy megmaradt a PM-es beállítás a Win 7 letúrás->Kubuntu telepítés után, csak ez is igazolja, hogy az akkunak van valamilyen memóriachipje, ami eltárolja a PM-ben megadott értékeket.

r3dsnake: csak kíváncsiságból: milyen töltő (65 vagy 90W) és az Ultrabase-ben töltve is ugyanígy viselkedik?

Chaser: ha jól emlékszem, akkor ugyanez az akku mobal X300-ában is ugyanígy viselkedett, szóval még csak nem is BIOS.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#61819) r3dsnake válasza Tim82 (#61818) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

90W, és igen dokkolóval is jártam már így. (Először azt hittem amiatt van ez, de amióta nem használom a dokkolót, azóta is előfordult, például ma is.

(#61820) soldi3r válasza Tim82 (#61818) üzenetére


soldi3r
veterán

Jah hogy meg win torles utan is marad? Ugy meg nem probaltam. Nalam mondjuk mindig van fenn windows nehany program miatt.

E30 (oo=[][]=oo)

(#61821) Tim82 válasza soldi3r (#61820) üzenetére


Tim82
nagyúr

Bizony, meg másik gépbe is áttéve (amin szintén W7 meg PM van, de PM-ben nem volt semmilyen érték beállítva a töltésre).

r3dsnake: gondolom, nincs lehetőséged másik töltővel is megnézni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#61822) btudos válasza Chaser (#61804) üzenetére


btudos
veterán

Azért egy T60 ALPS billentyűzetnek az újkori Latik sem vernek oda (legalábbis nálam biztosan nem), de a billentyűzet kérdés mindig szubjektív téma lesz. :)

Könnyített billentyűzet alá próbált valaki merevítést rakni, mivel érdemes megtámasztani alulról?

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#61823) r3dsnake válasza Tim82 (#61821) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Sajnos nincs, de tuti nem a töltő a hibás. Ha felébresztem és újra visszadugom a gépbe, tökéletesen működik. Kifejezetten a sleep alatti töltéssel van probléma, ahogy ITT is írják. :(

(#61824) bacsis válasza Chaser (#61741) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Windows 7 reinstall lett... hibátlanul vesz minden gombot... fene tudja mi fogta le, de mostmár nem is fog ez kiderülni :))

(#61825) Chaser válasza Tim82 (#61818) üzenetére


Chaser
titán

Akkor lehet tényleg van benne valami chip ami ezt tárolja, de az biztos hogy OS független, mert kikapcsolt állapotban nem működne egyébként.

btudos: Core i-től mondtam. 4300-as billzete se volt rossz, de számottevően jobb a 4310-esé. Az már nálam lazán T60 NMB feletti szint. És ennél még jobb volt a 6520-asé.

szerk: bacsis: Nem tettél elég lekvárt a cpu-ra ;]

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61826) FoxiestFox válasza btudos (#61822) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én száraz törlőkendővel csináltam, Vileda-szerűséggel.
Nem tökéletes, de sokkal jobb, mint a kopogós-süppedős alapállapot.
De mindenképp egy rendes billentyűzet beszerzése a megoldás...

(#61827) Tim82 válasza Chaser (#61825) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pontosan ezt mondom. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#61828) btudos válasza Chaser (#61825) üzenetére


btudos
veterán

Én is újkori Dellekre mondom, most próbáltam, E6330 vs. T400 (T60 ALPS billentyuzettel) es nekem a T400 volt érzésre jobb. De mondom, ez abszolút egyéni preferencia kérdése, es a Dell billentyűzetet is elfogadnám simán, szóval az is nagyon rendben van.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#61829) bacsis válasza Chaser (#61825) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

elmentek ám tudod hova, tegnap még mustárt ajánlottatok :U :(

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#61830) Chaser válasza Tim82 (#61827) üzenetére


Chaser
titán

Arra próbáltam célozni: igazad lehet :P

btudos: 6520-asnak semmi hangja nem volt, épp megérintettem már benn is volt a karakter. NMB nagyon jó, de sokkal nagyobb a mechanika útja és hangja is van mikor leér. Jó mondjuk én úgy gépelek hogy füstölnek a gombok:)

bacsis: Állítólag ez is ajánlott :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61831) Tim82 válasza Chaser (#61830) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lemaradt a célzás-rész. :P

r3dsnake: megnézem majd otthon az én X200-amon is, hogy feature-e vagy bug.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#61832) HSM válasza FoxiestFox (#61809) üzenetére


HSM
félisten

Jó ez a kép. Nekem ALPS van a T410-ben. Nagyon jó, bár kicsit határozottabban kell megnyomni, mint amit elsőre kényelmesnek gondolok, de minimális megszokás után nálam 9,5/10 pont. :)
Ami még nem az igazi, a nyílbillentyűknél van egy kis "flex", szval két nyomáspontos, egyszer mikor leütöm a gombot, másodszor, mikor leér a billentyűzet alja az alátámasztására, de erről nem a billentyűzet tehet. Szerencsére a gyakrabban hsznált gombok mentesek ettől.

(#61795) soldi3r: Alulfeszelés miatt és az elvileg halkabb működés miatt jobb lehet a T400, de azért jóval gyorsabb egy turbós i5 proci oldalán is, bizonyos feladatokban a HT is nagyon durván be tud segíteni. Ha valakinek fontos a sebesség, megérheti a difit. Ráadásul ezek a 410-esek egy évvel fiatalabbak. Gondolkoztam a 400-ason én is, de a 410 lett a befutó. Mindent összevetve a 420 nekem a legszimpatikusabb, csak kár a 16:9 képarányért, és még azért elkérik az árát is a jobbaknak.

[ Szerkesztve ]

(#61833) btudos válasza Chaser (#61830) üzenetére


btudos
veterán

X200-ban NMB van, annal tenyleg jobb volt mindketto, de az ALPS-ben szamomra kenyelmesebb mechanika van.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#61834) Uzi74 válasza btudos (#61797) üzenetére


Uzi74
senior tag

Touchpad az elején tényleg nagyon furcsa a 440p-n, még nem szoktam meg teljesen mai napig sem - pár hét alatt azért sokat javult a használata- bal gombot mindig bal alul kattintottam, ott a legfurcsabb érzés- bal középen kellemesebb a tactile feedback. Külső egér amúgy is alap - kivéve utazás közben. Billenytűzet szerintem rendben van.

Win8.1 szerintem amúgy teljesen korrekt, driverek is mind tökéletesen futnak (a lebutított power manager-t nem számítva)

(#61835) Dhampir válasza bacsis (#61829) üzenetére


Dhampir
félisten

Virslivel ajánlom. :DDD

(#61836) PNP


PNP
őstag

X200 Enter billentyűjét hogy érdemes kiszedni, hogy ne sérüljön? Egérgombokat már szedtem ki belőle, az könnyen kipattan, de a nagyobb billentyűknek (Space, Enterm stb.) gondolom bonyolultabb rögzítése van.

(#61837) Tikakukac válasza PNP (#61836) üzenetére


Tikakukac
titán

És milyen szépen törnek is a kis bizbaszok :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61838) CharlieDrop válasza Chaser (#61830) üzenetére


CharlieDrop
veterán

de ez csak tuningra :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#61839) soldi3r válasza HSM (#61832) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem gyakorlati kulonbseg nincs egy T9x00 es egy 5x0M kozott. Amire egy T9900 nem eleg, arra az 560M sem lesz.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#61840) franc0 válasza soldi3r (#61839) üzenetére


franc0
őstag

Ugyanez a véleményem bármilyen procicseréről.
Például egy T400-ban a P8600 helyére sztem pénzkidobás mondjuk egy T9600, ár/értékben gondolkodunk.

szerk: persze hobbinak remek, csak legalább magunkat ne csapjuk be.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#61841) Tikakukac válasza soldi3r (#61839) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak ritkán hiszik el. Hiába cseréltem T3400-ről T9500-ra, ugyanúgy szívtam. Váltottam 4670k-ra, na ez igen, itt van kraft. A többi csak ilyen léleknyugtató, meg tizedmásodperc buzulgatás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61842) Uzi74


Uzi74
senior tag

Optimus-szal hogy éritek el, hogy az OpenCl az nvidia kártyát ismerje fel, ne az intelt kizárlólag?
"GPU Caps Viewer" OpenGl-re, CUDA-re felismeri, de OpenCl alatt csak HD 4600-at meg a CPU-t listázza.
Hiába állítom az Optimus-t Nvidia-ra automatikusról, nem változtat semmit...

(#61843) HSM válasza soldi3r (#61839) üzenetére


HSM
félisten

Csak nekem tűnik erőltetettnek a példa, hogy a korábbi széria csúcsmodelljét (ami ritka, és még ma is viszonylag drága, 20-30 000 forintos beruházás) hasonlítod az újabb generáció közepéhez?

Nekem egy i5-540M van a T410-esemben, arról tudok nyilatkozni, az lényegesen gyorsabbnak érződik mindennapok során egy akármilyen korábbi T9000-es géphez viszonyítva.... Pedig se a HT-t, se az új utasításkészletet nem igazán használom belőle... Persze, ugyanúgy nem lesz belőle erőmű, de ennyi erővel a korábbi atomos netbookommal is mindent meg tudtam csinálni, amit a T410-el, csak kicsit többet kellett várni.... :U

(#61841) Tikakukac: Adott generáción belül nem szoktak hatalmas különbségek lenni, ez tény és való. De itt elég komoly generációs lépés volt a korábbi T/P8-9000 és az utód i5-i7 között, ahogy utána a második generációs i5-ök is elég komoly lépések voltak. :K

[ Szerkesztve ]

(#61844) Peet91


Peet91
aktív tag

Srácok!

Korábban már kérdeztem x61-el kapcsolatban, de egy valamit nem értek. Nem akarok szórakozni modbios-al, hogy legyen sata2, elég az 1 is, viszont azt nem tudom, hogyha egy SSD (konkrétan kingston v300) specije azt írja, hogy visszafelé kompatibilis sata2-ig, akkor az azt jelenti, hogy az x61 sata1-e nem fogja megenni?

Magyarán lehet egy x61-be ssd-t rakni, oder nicht?

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#61845) Pttypang válasza Peet91 (#61844) üzenetére


Pttypang
veterán

A SATA szabvány kompatibilis tudtommal.

Everybody lies.

(#61846) Tikakukac válasza HSM (#61843) üzenetére


Tikakukac
titán

A komoly lépést az a baj, hogy nem bírta az agyam érzékelni. 2-3 másodperc tömörítésnél nekem lepkefing, főleg ha gépet kell cserélni. Most én fele idővel dolgozom, olykor harmad. Na ez már előrelépés. Nekem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61847) soldi3r válasza HSM (#61843) üzenetére


soldi3r
veterán

Akkor T9900 -> T9400 :)
Volt egy upgradeem, i3 2350M-rol i5 3320M-re. Itt is volt ugye generacio valtas. Erzesre: semmi. Pedig a bencsmark szerint 40%-kal gyorsabb.
2 generaciot mar erdemes lehet elorelepni, pl a 00-rol a 20as szeriara.
De ez ugye felesleges, ha HDD van a gepben :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#61848) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Újabb problémába ütköztem. Eddig sleep állapotban töltötte a telómat usb-n, amíg win8 volt fenn. Amióta felraktam a w7-et (minden driverrel a system update-ből), azóta nem tölti. Előtte amikor szintén W7 volt, ez működött rendesen. A power managerben be van kapcsolva az always on az usb-nél. Mi lehet a gond?

Köszi!

(#61849) fungi válasza r3dsnake (#61848) üzenetére


fungi
aktív tag

Valami nem teljesen jó akkor, nálam x200 Win7 64bit sleepben gépet is, telefont is tölti. 65W töltő. F.

[ Szerkesztve ]

(#61850) Francia91 válasza r3dsnake (#61848) üzenetére


Francia91
veterán

BIOS-ban is van ilyen kapcsoló, nézd meg ott, bár win csere nem állítja át

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.