Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62751) FoxiestFox válasza kmisi99 (#62750) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A Legacy-k ritkán frissülnek.
De nem kizárt, hogy jön még 1-2 driver a régebbi DX10-es vasakhoz is.
Mondjuk nem fogadnék rá.

(#62752) Dhampir válasza Francia91 (#62744) üzenetére


Dhampir
félisten

Akadnak, de sokszor a vásárlói oldal is megérhet egy misét. :D

(#62753) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Na jó, most értem el arra a pontra, hogy mindjárt a sarokba vágom ezt a csodálatos gépezetet.

Valaki írjon egy épkézláb megoldást arra, hogy NE KAPCSOLJON KI A HDD A CADDY-BEN.
Egyszerűen nonszensz, hogy másodperceket kell várni, mire felpörög, gyakran használom, sok játék megakad emiatt, de még a zenébe is képes beleszaggatni, akárhogy, akármilyen pufferméretet állítok be a lejátszóban.

A KeepAliveHD sem működik, még ha azt állítom be, hogy másodpercenként írjon, akkor sem.
A lemez a már említett WDC WD5000BPVT-22HXZT1.

(#62754) Tim82 válasza Francia91 (#62744) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem én linkeltem ide azt is anno? :DDD

Mondjuk az én R61-em (ez a Linuxos kísérletezős + régi játékos gépem jelenleg) valóban IPS paneles, de az sem gyárilag, kapott egy SXGA+ IPS kijelzőt tegnap egy T60-ból. Aztán rájöttem, hogy (legalábbis az AFFS paneles X200-hoz képest) kissé gyenge a fényereje, de majd kap háttérvilágítás-cserét.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#62755) rgeorge válasza FoxiestFox (#62753) üzenetére


rgeorge
addikt

HD Sentinelnek van erre funkciója: beállítások/lemezfigyelés/lemezek leállításának akadályozása.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#62756) Francia91 válasza Tim82 (#62754) üzenetére


Francia91
veterán

De, Te linkelted, nekem pedig megmaradt az oldalsávban, mert hozzászóltam párszor én is :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#62757) FoxiestFox válasza rgeorge (#62755) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Baszki. Ha Szegeden jársz, vendégem vagy egy sörre :D

(#62758) rgeorge válasza FoxiestFox (#62757) üzenetére


rgeorge
addikt

Ó, igazán nincs mit.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#62759) kmisi99 válasza Grafirka (#62743) üzenetére


kmisi99
addikt

15 perc játék után meguntam de cpu 63 gpu 65fok volt. Nem annyira melegszik, a gpu szerintem még egy 10 fokot tornázna feljebb de a cpu 65 ig megy szerintem max meg elég rendesen alul is van feszelve.

(#62760) Chaser válasza FoxiestFox (#62753) üzenetére


Chaser
titán

Nálam ha torrent megy rajta soha nem kapcsol le:) persze linux iso-k meg ilyesmik..de jó tudni hogy HDS-ben is van ilyen lehetőség.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62761) Dhampir válasza rgeorge (#62755) üzenetére


Dhampir
félisten

Pont az elmúlt hetekben volt ingyenes akció, innen tudtam meg. :D

(#62762) FoxiestFox válasza Chaser (#62760) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kíváncsi vagyok, csinálná-e más vinyóval is... mert ez WD sajátosság amúgy...
Éjszaka, mikor SSD-ről filmezek, király, hogy passzív a gép szinte, nincs HDD rezgés, sem hang, de mikor használnám, borzalom.
Szóval ez most jól jött. :K

(#62763) kmisi99


kmisi99
addikt

Felpolíroztam kicsit a T500 hűtőjét és szerintem elég sokat jelentett. Sajnos nem tudok előtte utána dolgot mutatni mert az új proci beszerelése közben políroztam de a kisebb fogyasztású p8600 eddig alapjáraton 44-45fok volt most az elméletileg nagyobb fogyasztású t9400 41-44 fokos. Mind a kettő alulfeszelve volt használva. Itt van a "polír" eredménye. [link] [link]

Újrapasztázás se volt a régi cpu ról lekapargattam az alig 1 hónapos mx2 pasztát mert elfogyott és nem akartam filléres fehéret használni.

(#62764) Chaser válasza FoxiestFox (#62762) üzenetére


Chaser
titán

Nálam a toshiba is ugyanúgy lekapcsol kb 10 perc pihenő után.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62765) Blue Eagle válasza kmisi99 (#62763) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Mivel, hogyan políroztad?

(#62766) kmisi99 válasza Blue Eagle (#62765) üzenetére


kmisi99
addikt

Van egy ilyen kis mini gépem [link] És volt hozzá polír korong. Sajnos pasztám az már nem volsz szóval jött a kísérletezés. Fogkrém nem vált be szana széjjel csapta a szembe is ment. :DDD Így arctisztító folyadékkal próbáltam azzal értem el ilyet, de valami normálisabbal biztos jobb lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#62767) Tikakukac válasza kmisi99 (#62766) üzenetére


Tikakukac
titán

Van fémpolírozó trutyi 600ft talán, kézzel is kiválóan műxik, géppel lassú fordulaton only. Ahhoz 2 szintű barna és kék paszta kellene. Először nyilván üveglapos csiszolás kell, mert az egyenetlenséget polírozva nem lesz jobb a hőfok. És mint tudjuk a tükörpolír sem feltétlen jobb egy sima 600-as vizesnél.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62768) opeter87


opeter87
senior tag

Sziasztok!

Adott egy T400-as laptop sima "gagyi" 1280-as panellel (engem nem zavar már annyira, mostanában keveset használom)
Viszont a kijelző fényereje már néha kezd kevés lenni (6 éves a gép, így nem csodálom)
Kérdésem az, ha veszek egy ilyet, akkor ezzel megoldódik a fényerő problémám? A linkelt darab jó is egyébként? Cserélt már valaki ilyet más TP-ben? Milyen volt a változás?

Előre is köszönöm :R

(#62769) Tikakukac válasza opeter87 (#62768) üzenetére


Tikakukac
titán

Én most kezdek majd bele megtanulni, van 2 rossz kijelzőm és majd azon gyakorlom a dolgokat. Kell kis kézügyesség az biztos.
Bótba nagyon elszaladtak a csere árak így marad a home dolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62770) Blue Eagle válasza Tikakukac (#62767) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Üveglapos csiszolás itt nem buli, mert az érintett felület körül egy kiemelkedő körgyűrű szab gátat ennek a beavatkozásnak.

(#62766) kmisi99
A fém-tiszta, sima felület elkészítése mindenképp javasolt a jobb hővezetés érdekében.

(#62771) kmisi99 válasza Blue Eagle (#62770) üzenetére


kmisi99
addikt

Nekem végül is ez is tökéletes mert tartja a régi hőmérsékletét.

(#62772) Tikakukac válasza Blue Eagle (#62770) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor pedig nehéz valós polírról beszélni, mert ha abban van egy kis csúszás akkor lehet az tükör, nem fogsz sokat elérni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62773) Chaser válasza kmisi99 (#62771) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is jobb lett a hőmérséklet egy kicsit T9400-gyel, de csak mert újra pasztáztam:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62774) Blue Eagle válasza Tikakukac (#62772) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Így van, a sima szó mellé elfelejtettem írni a minden irányban egyenes/sík szót is. Igen, így van értelme a polírozásnak. Ha polírozáson kívül más megmunkálási lehetőségünk nincs, akkor legjobb ha nem nagyon abajgatjuk a felületet, tényleg csak annyit, hogy valamivel simább legyen. Nehogy szemmel nem látható mélyedéseket polírozzunk a felületbe. Én, hogy őszinte legyek csak alkoholos, vagy más oldószeres zsebkendővel szoktam ledörzsölni a felületekről az odaszáradt előző pasztát. A többit inkább az új pasztára bízom. Nincs semmi eszközöm amivel ellenőrizni tudjam a felületek minőségét, így különösebben nem avatkozok bele. De ez az én véleményem. ;)

(#62775) Tikakukac válasza Blue Eagle (#62774) üzenetére


Tikakukac
titán

Penge. Ha kell darabolva és megnézni mi a helyzet.

De mondom, anno itt leagyaltak már a témán és világosan látszott, hogy a tükörpolír a 600-as papírhoz képest +4 fokot adott. Szóval ez inkább ilyen design és vagizás, én 1000-esnél megállok, kis fémtisztító és kész.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62776) Beethoven


Beethoven
tag

Sziasztok!
Mostanában a T61-emnek az ODD része felöl(legalábbis úgy hallom) ritka és rendszertelen időközönként egy-egy hangos kattanás hallható. Talán a dvd nyitó mehanikája vagy az optika hülyült meg? Vagy szerintetek mi lehet a baj?

(#62777) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

X301 alulfeszelés teszt folyik éppen. A kérdés, hogy az IDA-t lehet valahogy tesztelni? Illetve érdemes-e bekapcsolni. A másik hogy a SuperLFM-nél melyik szorzót kell kiválasztani? van 6x vagy 7x.

(#62778) xcds válasza tototos (#62777) üzenetére


xcds
őstag

Én nem szoktam bekapcsolni az ida-t, mert sokkal több feszt kér. Aida64-el szoktam nézni a frekit.

(#62779) tototos válasza xcds (#62778) üzenetére


tototos
őstag

Én sem kapcsoltam be. Jó procit fogtam ki minden értékhez a legkisebb feszt tudtam beállítani. Nem tudom mi volt, mert az lfm-hez nem volt szorzó írva így 800mhz-en ment. Próbáltam állítani és csak 6x és 7x van, amivel 600 és 700mhz érthető el az su9400 esetében. Nem tudom visszaállítani a 800mhz-t :F

(#62780) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Most cseréltem le T420-at T510-re.nagyon megvagyok vele elégedve.lenne pár kérdésem.1:miért van az hogy az Aida a gyorsítotár és sebesség mérés tesztnél,22% overlock-ot ir,és a core i5 520M[link] procinál 2933MHZ-t ir,(22x133)szorzóval.Tehát max turbón megy a proci.Sima netezés közben is a cpu-id 2600 és 2900 közöt váltogatja az mhz-t pedig a biosban be van kapcsolva az intel speed .És már looad default beállítást is betöltötem.2:Feltelepítettem a power progit,de a biosban sehol nem találom hogy engedélyezzem.és a programok között sem találom.Hol találom,és hogyan mit tudok vele beállítani? 33.hogyan kell a procit alul feszelni?biosban mit ,hol,és mennyire kell állítani?előre is köszi a segítséget.

(#62781) FoxiestFox válasza kromatika (#62780) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem tudsz alulfeszelni i-s procit, tudtommal.

(#62782) kromatika válasza FoxiestFox (#62781) üzenetére


kromatika
veterán

értem.és esetleg a többi kérdésre valami segítség?

(#62783) FoxiestFox válasza kromatika (#62782) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Dunno'

(#62784) Chaser válasza kromatika (#62782) üzenetére


Chaser
titán

Turbo miatt kapcsolgatja a frekit. Win sémában állíts be pl max 90%-ot és nézd meg meddig megy úgy fel. Ha minden igaz turbo már 99%-nál is lekapcsol.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62785) rgeorge


rgeorge
addikt

Tegnap megtréfált a W520. Analóg VGA-n csatlakoztattam egy monitort, kivetítés céljából. Eddig ilyen esetben kiterjesztett képernyőt használtam, de most másolásra lett volna szükségem, a monitor ugyanis 90 fokban elfordítva volt, és így nem láttam, mi van rajta.
Intel + Nvidia Optimus párossal az történt, hogy 3 kijelzőt azonosított: a laptop kijelzőjét (1), egy analóg kijelzőt (2) és magát a monitort. A laptop kijelzőt és az analógot mutatta egy kijelzőnek (1|2), a monitort külön. Ezzel nem sokra mentem, mert így kiterjeszette az asztalt az 1 és 2 kijelzőn, hiába állítottam be a másolást.
Az nvidia panelen az látszott, hogy az intel kezeli a monitort, az nvidia a laptopkijelzőt és az analógot.
Úgy tudtam csak megoldani a kérdést, hogy BIOS-ban letiltottam az intelt és az optimus by os-t is, így ment a másolás rendben az nvidia-val.
Valaki tud erre bármit mondani?
Azt csak mellékes, hogy korábban analóg csatlakozáskor kifagyott kétszer is az nvidia, ezt legalább most nem csinálta.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#62786) HSM válasza kromatika (#62780) üzenetére


HSM
félisten

Nekem akkor turbózik, ha mindent teljesítményorintáltra teszek a PM-ben. Ha a proci "Adaptív" módban van, akkor már nem turbózik, vagy ha a hűtést "Balance all parameters"-re rakom. A BIOS-ban is többféle módon lehet véletlen elrontani a Turbo-t, mint bekapcsolni. :DDD

(#62787) kromatika válasza Chaser (#62784) üzenetére


kromatika
veterán

köszi a win sémát hol találom?(bocsi de nagyon tudatlan vagyok) HSM.neked is köszi. a pm-et a biosra érted?mert a power mene....hiába telepitettem fel sehol sem találom.

(#62788) Chaser válasza kromatika (#62787) üzenetére


Chaser
titán

A win sémát winben:) Én PM sémákat soha nem használom, mikor használtam csak bekavart. Win energitakarékos, max teljesítmény, stb. azon belül lehet állítani a cpu %-os kihasználtságának mértékét. Így pl akkuról mehet max performance módban úgy, hogy cpu csak alapórajelen megy. Max-min érték 5%. Többit ki kell tapasztalni. Cpuz-t futtatod mellette és látod egyből az órajeleket. Kis E4310 i5-ös dellben is belőttem 2Ghz-et maxra fixen és úgy nem is melegedett meg hangos se volt. T510-ben azért klasszisokkal jobb a hűtés, hely is nagyobb, ott bőven lehet nagyobb érték akár fixen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62789) Peet91 válasza kromatika (#62787) üzenetére


Peet91
aktív tag

Nem láttam hogy korábban írtad-e, de ha win8/8.1-re pakolod fel a power managert, akkor kompatibilitási módban telepíts. Alapesetben, ha teljesen sikeres a telepítés, akkor az értesítési ikonok mellett megjelenik az ominózus elem "widget". Innen is elérhető, vagy természetesen a vezérlőpultból. Ha a vezérlőpultban sem találod, akkor ott valami gond van, megnézném a "programok telepítése és törlése" cucmóban, hogy valóban feltelepült-e, és ha nem akkor újrapróbálkoznék. Ja igen, ami korábban néhány embernek nem volt triviális az az, hogy a lenovo supportoldaláról letöltött fájlt ha elindítod, és nextnextnextnextnext, az nem telepíti, csak kibontja a c:\DRIVERS mappába, ahonnan még el kell indítani a telepítést, ha a kicsomagolás utolsó lépésében ezt nem ajánlja fel a self extractor.

Azt hiszem ezzel minden lehetséges scenario-t sikerült lefednem :)

[ Szerkesztve ]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#62790) HSM válasza kromatika (#62787) üzenetére


HSM
félisten

Power Manager. Nekem a win7 64 biten a T410-en szépen működik. :K

(#62788) Chaser: Nekem a PM telepítése után a win-es már nem is működött. De jó nekem a PM, sőt, jobb, sokkal gyorsabban/könnyebben be tudom állítani, amit akarok. Ráadásul PM-ben van adaptív mód, amit szeretek, amikor nem tekeri fel egyből max a legkisebb terhelésen, így sokat spórol az akksiból, miközben alig lassabb. Persze, töltőről maxon van a teljesítmény természetesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#62791) Chaser válasza HSM (#62790) üzenetére


Chaser
titán

Mindig telepítem a PM-et de nem használom, csak akkuszabályzásra van. Wines sémák mindig működtek mellette. Cpu-t meg nélküle is be lehet szabályozni winben segédprogram nélkül is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62792) Xmodule


Xmodule
őstag

tpfancontroll. ha a smart beallitast hasznalom es csak netezek nem pörög a venti egyaltalan viszont ilyenkor a cpu 60fokig megy fel. erezhetöen meleg is a gép. nem árt ez neki? most átkapcsoltam a BIOS programra igy most 3000rpm en megy a venti és 47 fokos. valahol nem lehet valahogy belallitani hogy inkabb csak olyan 1500-2000rpm en menjen? kicsit hangos ez a 3000.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#62793) HSM válasza Chaser (#62791) üzenetére


HSM
félisten

Éppen ezt írom. Hiába állítgatom be a windóz energiacuccában a proci %-okakt (min/max) rá sem bagózik. :U
Azt hittem a PM miatt, de lehet nem. Semmi más nincs fenn, amitől rossz lehetne. PM működik jól.

[ Szerkesztve ]

(#62794) Chaser válasza HSM (#62793) üzenetére


Chaser
titán

Én meg éppen azt írom hogy nálam PM mellett is működik ez :P PM-ben nem is állítok semmit, mikor használtam mindig volt utána galiba.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62795) HSM válasza Chaser (#62794) üzenetére


HSM
félisten

:DDD :R

(#62796) franc0 válasza Xmodule (#62792) üzenetére


franc0
őstag

60 fok még nem vészes, ezek az alkatrészek 90 fokon is vígan működnek évekig.
Én azért jobb szeretem hűvösen tartani és 2000 rpm még alig hallható. Irodai alapzajban például egyáltalán nem.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#62797) Xmodule válasza franc0 (#62796) üzenetére


Xmodule
őstag

en is valami ilyesmit szeretnek. de hogy allitottad be a 2000rpm-et?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#62798) S.Feri


S.Feri
őstag

Sziasztok,,

Lenne egy kérdésem, egy X200-as notiban azonnali akku cserét kér egy 69-80%-os töltöttségnél, még jó egy óra használat van hátra az akkuidőből...
Mi okozhatja ezt, van esetleg gondja a notinak más mint a gyenge akku?
Van rá valami tesztprogi esetleg?

Köszi a választ előre is!

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#62799) Francia91 válasza Xmodule (#62797) üzenetére


Francia91
veterán

TPFanControl

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#62800) Xmodule válasza Francia91 (#62799) üzenetére


Xmodule
őstag

hasznalom a programot. arra lennek kivancsi a programon belul hol lehet allitani hogy 2000rpm-en menjen. mert csak vannak semak de hogy lehet ujat csinalni?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.