Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62151) kistewe válasza btudos (#62149) üzenetére


kistewe
tag

Aktiválva van, gép ujraindit hiba eltűnik, 2 nap mulva megin 1 óra mulva semmi gond.... nem nálunk van a hiba...

(#62152) FoxiestFox válasza kistewe (#62150) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mi a tök az a Petra, női néven kívül?

(#62153) Tim82 válasza btudos (#62143) üzenetére


Tim82
nagyúr

8.1-en működik már rendesen a mobilnet modem X200-on?

dying_star: Linux Mint legfrissebb kiadása.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#62154) franc0 válasza HSM (#62146) üzenetére


franc0
őstag

Nade pont ez a lényeg.
OSX-en sohasem fogsz semiféle driverproblémába szaladni. Nem kell készülnöd semmire.
Nyilván simán megoldottam, mert én az 1%-ba tartozom, aki ért hozzá ennyire.

Gondolom nem vagy autószerelő.
Majd amikor lerohadsz az út szélén a kocsiddal és nem tudod megoldani, vajon mit reagálnál ha valaki azt mondaná:
"Azért erre lehet számítani, és a megoldás is egyszerű.."

Remélem érzed milyen hülyeséget mondtál.
Attól hogy ez egy "szakmai fórum", nem kapja mindenki intravénásan az internetet.
Ráadásul így 2014-ben azért a kényelem mindenekfelett. Nem én vagyok az eszközért, az eszköz van értem.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#62155) kistewe válasza franc0 (#62141) üzenetére


kistewe
tag

Csak most olvasom.. LAN -t se látja alapból? az érdekes, wifit linux se látja de LAN kábel bedug frissités kb 20-30 perc letöltés mer ennyit tud a net utána egyből látszik van wifi .. jelszó és lehet is menni tovább.

(#62156) soldi3r válasza kistewe (#62148) üzenetére


soldi3r
veterán

Rendben, elhiszem, de nem Linuxrol volt szo, hanem az OSX elonyeirol. :)

(#62155) kistewe, Ez disztrotol es meg inkabb a kartyatol erosen fugg.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#62157) CharlieDrop válasza franc0 (#62144) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Az, hogy a lenovo-s win7-ben benne van a driver, ahogy az OSX-ben is benne a Mac driver ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#62158) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Lenne egy particionálással kapcsolatos kérdésem amelyet a ThinkPaden ejtenék meg..

Adott egy kábé 450 GB kihasználható méretű HDD.

Ezen a Windows 8.1 rendszerpartíciónak elegendő 64 GB méret vagy inkább 128 GB legyen? :F

Linux alatt 30 GB méretet szoktam hagyni a rootnak, de ezen a modern Windowson nem tudom, hogy mennyit lenne érdemes. Inkább a 128 GB méretet látom célszerűnek, de elpazarolni sem szeretném a szabad helyet.

(#62143) btudos

+1 Mindegyiknek megvan az előnye és hátránya.

(#62152) dying_star

:DD

[ Szerkesztve ]

(#62159) soldi3r válasza Dhampir (#62158) üzenetére


soldi3r
veterán

En 80 gigaval gazdalkodok, se hibernacio, se lapozofajlom nincs. 2-3 nagyobb program van fenn, jatek egyaltalan. Nekem eleg.

E30 (oo=[][]=oo)

(#62160) Dhampir válasza soldi3r (#62159) üzenetére


Dhampir
félisten

Arany középút. :D

(#62161) HSM válasza franc0 (#62154) üzenetére


HSM
félisten

OSX-en úgy könnyű elkerülni a drivergondokat, hogy előre pontosan ismert a HW konfig. :U

Az autós példádra: ha beviszem a szervízbe az autót karbantartani, akkor feltételezhetem, hogy ott van villáskulcs és meg tudják csinálni, nem? :U És nem az olaj leeresztése után jönnek rá, hogy nincs mit betölteni? :DDD Kb. ilyennek látom driverek nélküli widóz telepítést. Ez az OS telepítésének része. A megjelenése előtti HW-kat amúgy szépen felismeri ez is.

"Ráadásul így 2014-ben azért a kényelem mindenekfelett. Nem én vagyok az eszközért, az eszköz van értem."
Azért ha az autószervízben a szerelő fotelben fetrengve várna, valószínűleg nem hagynám ott a kocsit. Ez a ki van kiért dolog meg egy tipikus fogyasztói társadalmi baromság. Ha valamit nem tartassz karban, az 2000 évvel ezelőtt is az enyészetben végezte, és 2000 év múlva is ott fogja. :U

(#62162) bajuszati


bajuszati
tag

SZiasztok,

x301 hirdetésből nagyon keveset találok a hardveraprón, de úgy a összességében is.

ennyire nem akar senki szabadulni tőlük?

[ Szerkesztve ]

(#62163) Tikakukac válasza CharlieDrop (#62135) üzenetére


Tikakukac
titán

Tonymac oldalán ott egy böhöm lista, gyári módosítatlan OSX felmegy mindegyikre. A legutóbbi frissítés óta már a moncsim memkari olvasója sem hisztizik, minden flott.

Macről kell pencit csinálni 15 perc, és azt felrakni. Teljesen ezy.

Dhampir: Iszonyodok tőle. Annyi 8-at kell raknom és azokkal buherálgatni, hogy nem érdekel, innentől kezdve, ha gondolatolvasó lenne is kuka :N

soldi3r: Az első remek indokom: képlopás. Az egyik álmom volt, hogy külső baszakodás nélkül lehessen méretezett képet lőni. És hát, megadatott. Legyen ez a remek indok, más meg ne, mert én ennyire kicsinyes vagyok és csak emiatt verek ki 150k-t az ablakon :B Amíg nem futtatja egymás mellett mindkettőt az ember addig tényleg nincs miről beszélni. Ez így nekem jobb, marad :K

franc0: Tipikus hipszter vagyok, igen :DDD Mondjuk kb. annyira mint amennyire egy kacsa T-rex :K

bajuszati: Vagy a másik ok: nincs belőle.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62164) FoxiestFox válasza Tikakukac (#62163) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tud a Windows méretezett képet lopni.

(#62165) Tikakukac válasza FoxiestFox (#62164) üzenetére


Tikakukac
titán

A tud és azt hogyan tudja között van a diffi. Na ezek a hogyanok miatt váltottam oprendszert és dűtöttem be 150k-t asztaliba.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62166) FoxiestFox válasza Tikakukac (#62165) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mi pontosan a gond a képmetszővel?

[ Szerkesztve ]

(#62167) Tikakukac válasza FoxiestFox (#62166) üzenetére


Tikakukac
titán

Megtudod, ha használsz osx-et.

Hadd ne kelljen kifejtenem miért jobb ez, aki használja/ta mindkettőt huzamosabban, annak áldom nevét, elfogadom a véleményét. Aki nem, az meg menjen és fusson egy kört, mert így úgyse megyek semmire. De ez már erősen off, itt végeztem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62168) Kube válasza Chaser (#62129) üzenetére


Kube
senior tag

Igazából ha már felmegy a W8 az szuper hír. A másik hogy most egy kis netbookot váltana az illetőnél, annál meg csak gyorsabb :D

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#62169) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

Lenovo X61-nál hogyan lehet elérni, hogy a ceruza működjön? Soha nem volt még ilyen gép a kezemben, friss win7 van rajta hiába nyomkodom a ceruzával no effect

előre is köszi!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#62170) Tikakukac válasza animatrix11 (#62169) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha az az x61 x61t akkor system update fel, és hagyd dolgozni. Mindent fel fog pakolni ügyesen. De manulban is beadható neki a driver, de felesleges pöcsölni, nekem x200t-n gyönyörűen felrakott mindent.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62171) FoxiestFox válasza Tikakukac (#62167) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Rendben, szóval továbbra is "mert csak".

(#62172) Tikakukac válasza FoxiestFox (#62171) üzenetére


Tikakukac
titán

B@sztál megnézni ugye? Hát persze. Na itt fejezzük be. Komolyan, tényleg. Ha mindenáron bele akarsz kötni valamibe, javaslom a tűzcsapot.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62173) FoxiestFox válasza Tikakukac (#62172) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Engem tényleg érdekelt volna, és jelenleg nem tudom min nézni, ugyanakkor ha engem megkérdeznek arról, hogy miért találok egy megoldást jobbnak egy másiknál, össze tudom szedni 1-2 mondatban, hogy felkeltsem a másik érdeklődését, és egyáltalán rávegyem, hogy utánanézzen.
A mercsakazjobbéskész nem igazán ilyen érvelési technika, így tök haszontalan is. :N
Na de, megyek a tűzcsaphoz akkor, és sosem tudom meg, mekkora istencsászár az épöl.

(#62174) Francia91 válasza Tim82 (#62153) üzenetére


Francia91
veterán

Valaki itt linkelte a topikban az egyik, hasonlo temaval feltett kerdesemre valaszolva. Picit maceras a dolog, parancssoros, meg egyeb fajlszerkesztessel megoldhato... Megvarom az egyszerubb megoldast :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#62175) Kalandor válasza Tim82 (#62153) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA

X301-esen sem megy még :(

(#62176) Francia91 válasza Francia91 (#62174) üzenetére


Francia91
veterán

Bocsi a modszerert, de telefonrol nem tudok linkelni...

Tim82: Ezt talaltam:

www.prohardver.hu/tema/ibm_lenovo_thinkpad_topik/hsz_51736-51736.html

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#62177) Tim82 válasza Francia91 (#62176) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm. :)

Lehet, akkor teszek vele egy próbát hétvégén, úgyis van egy szabad 80 GB-os vinyóm éppen kísérletezni.

Mondjuk ha Linux alatt működésre lehetne bírni az ujjlenyomatolvasót, akkor lehet, hogy arra váltanék, de mintha Gondwana írta volna, hogy nem lehet.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#62178) Gondwana válasza Tim82 (#62177) üzenetére


Gondwana
addikt

De, már lehet, X200, T400, T500 voltak azok, ahol utoljára lett megoldás egy kicsorgó forráskód után, asszonypajtás X200-án is működik. (A régebbi illetve újabb gépeken régebben is működött)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#62179) franc0 válasza Tim82 (#62177) üzenetére


franc0
őstag

Nem neked szól, csak úgy eszembe jutott hogy jópár olyan ember rinyál az iPhone 5S ujjlenyomatolvasója miatt, aki a notiján évek óta használja...
Érdekesek a zemberek.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#62180) buca84


buca84
őstag

Erről az oldalról vásárolt már valaki?

(#62181) kmisi99


kmisi99
addikt

A t500 am billentyűzetében egyik napról a másikra szorul az u betű, csak határozott nyomásra reagál és a nyomásán is érződik kicsit más benyomni mint a többit nem megy le koccanásig van hogy recseg ropog mikor lenyomom, ez valami hiba, vagy tisztítani kellene? Gombot ki kell pattintani vagy valami speciális módszerrel jön ki?

Probléma megoldva úgy látszik tele van apró piszokkal ami beragad, némi sűrített levegővel kimegy a cucc alóla.

[ Szerkesztve ]

(#62182) soldi3r válasza Tikakukac (#62163) üzenetére


soldi3r
veterán

Ilyen nyomos indok ellen nincs mit tenni :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#62183) Pttypang válasza kmisi99 (#62181) üzenetére


Pttypang
veterán

Vigyazz vele, a regi bill a t43amon allitolag attol halalozott el, hogy megkuldtek suritett levegovel..

Everybody lies.

(#62184) Dhampir válasza Tikakukac (#62163) üzenetére


Dhampir
félisten

Könnyen és gyorsan telepíthető a 8.1. A fos és felesleges funkciókat kikapcsolod benne és ugyanolyan jól használható, mint a W7, csak sokkal-sokkal gyorsabb a rendszer. Többé már nem térek vissza W7-re. :B

[ Szerkesztve ]

(#62185) zsoltix


zsoltix
tag

Sziasztok! Tudom, hogy nem ide illik, de maradt egy T500 akkumulatorom sajnos 400 hoz nem jo. Nem szeretnem, hogy a polcon pihenestol tonkre menjen. Akit erdekel privatba keressen. Koszi

Weboldalak, webshopok készítése: https://gyorshonlapkeszites.hu/

(#62186) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A System Update-ben a Recommended updates listájában az alábbi szoftvereket le kell vagy érdemes letölteni?

- Intel Chipset Support
- Intel PRO /1000 LAN Adapter Software
- Intel Management Engine 9.5 Software
- Intel Rapid Storage AHCI Driver
- Integrated Camera Driver
- Patch Module for 32-bit version of Lenovo Patch Utility
- Realtek Audio Driver
- Patch Module for 64-bit version of Lenovo Patch Utility

A 8.1 által automatikusan települt driverekkel eddig nem tapasztaltam gondot, de lehetséges, hogy a fenti szoftverekre mégis szüksége van a rendszernek a hardver kezeléséhez? :F

(#62187) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi a különbség a Thinkpad T530 és T530i között? Nem igazán találok rá választ. :F

(#62188) soldi3r válasza Dhampir (#62186) üzenetére


soldi3r
veterán

Az AHCI driverrel vigyazz. Az kepes eltuntetni a TRIMet.

(#62187) Feenyx, Az i-s verzio altalabn a kicsit gyengebb valtozat.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#62189) Dhampir válasza soldi3r (#62188) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi a figyelmeztetést! (Bár nem használok SSD-t.)

(#62190) kistewe válasza Feenyx (#62187) üzenetére


kistewe
tag

Itt is hasonló volt a kérdés :
[link]

(#62191) btudos válasza Feenyx (#62187) üzenetére


btudos
veterán

i-s verzio i3-mal szerelt, ennyi.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#62192) CharlieDrop válasza Tikakukac (#62163) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi, egy ideje nem foglalkoztam a témával :) Ránézek megint :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#62193) soldi3r válasza btudos (#62191) üzenetére


soldi3r
veterán

Ugy lattam nem csak i3-mal van, hanem az elozo i5-tel is.

E30 (oo=[][]=oo)

(#62194) _q


_q
addikt

Sziasztok!

i7-es nvidia-s t520-nak mekkora táp kell? Elég a 90W vagy kell neki a 135W?

(#62195) Feenyx válasza soldi3r (#62193) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Köszi a válaszokat. Igazából, ez és ez között vacillálok. Az apródos lenne a tökéletes választás nekem, csak hát itt a bibi, hogy apródos, nem tudok semmit az eladóról. Azért lenne jó még az apródos, mert az y580-at el tudnám cserélni+ 25k ellenében és nem kéne az eladással bajlódnom.

(#62196) VegyesTamás válasza Feenyx (#62187) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

i az injektoros változat a másik meg karbis :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#62197) soldi3r válasza VegyesTamás (#62196) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszonjuk Emese!

E30 (oo=[][]=oo)

(#62198) metal01


metal01
őstag

T400-ba tud valaki olcsón magyar lokalizációs (NMB) billentyűzetet? Az egyik gombom megadta magát :/

(#62199) Klara_


Klara_
őstag

Tisztelt topiclakók!
T400 / T410 / T500 vásárlásán gondolkodom.
Amire kellene: levelezés, böngészés, office csomag, 720p/1080p mkv-k nézegetése, p2p.
W8 + Adata XPG Sata III SSD menne bele / rá.
Amiért a Thinkadet néztem: masszív ház, remélem halk működés és a ráfordítható keret szűkössége, ami jelenleg kb. 80.000HUF.
Mennyire felelnének meg ezek a modellek a leírt feladatokhoz? 14-15" közötti különbséggel tisztában vagyok, mindkét mérettel tudnék együtt élni.
Eddig egy Toshiba L40-14F (2007ben vettem) és egy Samsung NP270E5V (2013) volt a saját otthoni gépem, a Toshiba masszívsága után a Samsung recsegése-ropogása gyenge supportja nagy csalódás volt. Ezek helyére keresek utódot.

(#62200) Poo válasza Klara_ (#62199) üzenetére


Poo
aktív tag

Én a T410-t hanyagolnám(személyes véleményem alapján hulladék konstrukció) a t400 és t500 jó vétel szerintem.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.