Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62901) Peet91 válasza piconuevo (#62900) üzenetére


Peet91
aktív tag

Sokan használnak samsung 840 evo-t. Amit tudni kell hogy a t400 sata II-t tud, 3Gbps-es elméleti maximum sebességgel, rgo nem fogod tudni teljesen "kihajtani" az ssd-t, de így is ég és föld egy HDD-hez képest. A milyen SSD-t vegyek topik összefoglalójából érdemes szemezgetni.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#62902) piconuevo válasza Peet91 (#62901) üzenetére


piconuevo
csendes tag

Nagyon köszönöm :)

100% sureno

(#62903) Dhampir válasza F.B.I. (#62892) üzenetére


Dhampir
félisten

A védekezésről ne feledkezz meg, vagy legalább vigyél kispárnát. :D

[ Szerkesztve ]

(#62904) HSM válasza kmisi99 (#62895) üzenetére


HSM
félisten

Erősen úgy fest, nem kerek nálad valami... :(

(#62905) Grafirka válasza kmisi99 (#62895) üzenetére


Grafirka
őstag

Szerintem probalj meg egy Bios frissitest mert vallami nincs rendben. Esetleg vidd el szervizbe es ok rarakjak.

CPU homersekletek milyenek? Idle, HDfilm, 3D jatek ?
Osszehasonlitaskepp ennek a W500 nak lightos felhasznalas mellett 35-38 C
HD film / online film +720p kb 46-50 C
Jatszni nem jatszom rajta 3D jatekokat de amit probaltam az olyan 65C ig nyomta fel.Talan egyszer lattam 70 C folott de akkor azthiszem az en hibambol ( senki ne ugorjon , tudom nem kelett volna :) vastag paplanra tettem ,elzarodtak a legnyilasai .

Lehetseges a pasztazas nem siekerult jol es melegszik ?

(#62906) cellpeti


cellpeti
veterán

ez jó lehet a T410esbe is?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#62907) andree04


andree04
aktív tag

Sziasztok.
Tudnátok ajánlani egy jó laptopot ebben a márkában olyan max 120K
LENOVO G700 illetve G 500 nézegettem eddig,valami hasonló kell,vagy épp ezek közül valamelyiket veszem meg.
Köszönöm.

(#62908) kmisi99 válasza Grafirka (#62905) üzenetére


kmisi99
addikt

Egy gyors win installt csináltam egy új partícióra. Az eredmények alapján az aida már 2,5ghz nek látta és linx az eddigi 12-14gflops teljesítmény helyett 16,2gflops teljesítményt nyújtott. Cinebench is gyorsult bár semmi driver nem volt. Hőmérsékletek tűrhetőek 75fok fölé nem megy. Tudom elég sok de a hűtés se a legjobb nem tudom miért, de már nem is érdekel mert 105fokig van hitelesítve a cpu.

(#62909) Tikakukac válasza andree04 (#62907) üzenetére


Tikakukac
titán

Thinkpad ennyiből újonnan nehezen ennyi körül. Neked az Ideapad topik kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62910) Francia91 válasza andree04 (#62907) üzenetére


Francia91
veterán

Ha G500/700-at nézegetsz, akkor téves topikba írtál...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#62911) Grafirka válasza kmisi99 (#62908) üzenetére


Grafirka
őstag

szep lassan csak megoldoik.Az oprendszer kisse osszebolondult.Megesik .

....szerintem vagy el van dugulva a rez hutoborda vagy pedig nincs jol pasztazva.A 105 az csak max. elmeleti szint .Szerintem huzamos ideig 90C korul hasznalni nagyon nem tesz jot.Ennek a generacionak tenyleg jo hutese van.Alap felhasznalas net stb nem szabad meghaladja az 50-55C .meg ez az ertek is magas, inkabb 40-45c es jatek alatt max 75C
Ha mas lehetoseged nincs meg az sem art ha leazarod a gepet es siman belefujsz a hutoracsokba, ha nagyon omlik belole a por akkor lehet ott a baj.

[ Szerkesztve ]

(#62912) cellpeti válasza andree04 (#62907) üzenetére


cellpeti
veterán

azok IdeaPadok ez a topik a ThinkPadoké elsősorban... :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#62913) kmisi99 válasza Grafirka (#62911) üzenetére


kmisi99
addikt

Full tiszta friss paszta szabályozva max 55 fok net filmnél terhelve max 75 ágyba gpu val játék alatt stb.

(#62914) Francia91 válasza kmisi99 (#62913) üzenetére


Francia91
veterán

En megkockaztatnek egy BIOS frissitest, majd egy FORMAT C utani ujratelepitedt. HP notiknal a Win7 szereti visszavenni a CPU-t, 8510-es szerianal rendszeresen tapasztaltam.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#62915) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Vettem ma egy thinkpad t530-at, FHD panel van most jelenleg benne, viszont a szériaszámot beírva a Lenovo oldalán, hogy milyen alkatrészekből áll, ott az áll hogy csak HD+ kijelzővel szerelték. Ez lehetséges, hogy garancia vesztés nélkül ki legyen cserélve? Mert elvileg van rá gyári garancia a Lenovo oldala szerint 2016. júliusig.

(#62916) Pttypang válasza Peet91 (#62890) üzenetére


Pttypang
veterán

"a power manager sípol érte, hogy hát a lenovo nem vállal érte garanciát, hogyha az utángyártott akksi megöli a gépet, vagy a macskát, vagy szövetkezik az illuminatival"
:DDD na igen :D

Everybody lies.

(#62917) buca84


buca84
őstag

Ha a smartservice-nél szeretnék gariztatni, akkor a futár az ingyen van, vagy ahogy a honlapjukon szerepel 1.500 Ft oda, 1.500 Ft vissza?

(#62918) skiny83 válasza buca84 (#62917) üzenetére


skiny83
aktív tag

Milyen garija van a gépednek? Ha onsite akkor elviekben nem kéne fizetned érte. Ha szervizgaris akkor meg értelemszerűen igen.

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#62919) buca84 válasza skiny83 (#62918) üzenetére


buca84
őstag

Ilyen garanciám van.

This product has a Global Model Plus special bid three year limited warranty. This product is entitled to parts, labor and on-site repair service (9x5 next business day) in approved locations. Thinkpad batteries have a one year warranty.

(#62920) buvartacsko


buvartacsko
addikt

Srácok, nézegettem a netet, de nem találtam kézzel fogható bizonyítékot, hogy valóban lenne az X200 és az x200s között méretbeli különbség. tényleg van?

illetve arról se láttam semmilyen infót, hogy az x200s-ben valóban lenne roll cage vagy csak valami nagyon jól hangzó marketing szöveg?

az ulv proci nem hat meg, valaki leírta itt hónapokkal ezelőtt hogy nem fogyaszt alulfeszelve semmivel se többet a P szériás C2D sem.

(#62921) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

ami jó T410s-be az jó a T410be is? Erről lenne szó pontosan.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#62922) HSM válasza buvartacsko (#62920) üzenetére


HSM
félisten

Kérdés, van-e úgy olyan stabil, szerintem nem. :N

(#62923) lakkusjj válasza cellpeti (#62921) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

írd le, hogy mire gondolsz, mert vannak eltérések a két típus közt, pl más fizikai hdd méret, más akku

szerk: már látom, szerintem jó a t410-be is

[ Szerkesztve ]

(#62924) franc0 válasza buvartacsko (#62920) üzenetére


franc0
őstag

Az X200 háza a nagyobb hűtő miatt a hűtőnél kicsit vastagabb. Lényegtelen.
Racionális érv nem szól az X200s mellett.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#62925) buvartacsko válasza franc0 (#62924) üzenetére


buvartacsko
addikt

és ez mennyi lehet centiméterben? 1-2? illetve ez azt jelenti hogy az x200 hűvösebb is lehet akár, nem?

(#62926) franc0 válasza buvartacsko (#62925) üzenetére


franc0
őstag

Ránézésre olyan 0,4.

De mondom, nem az egész gép vastagabb, csak egy olyan 5 eurós nagyságú területen.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#62927) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Épp most próbálom a Rescue and Recovery-t. Teljes rendszer mentést végzek. Háát, kegyetlen lassan csinálja! Legalább két óra kell neki. Ha a visszaállítás is ilyen lassú, akkor az kissé kínos. A Windows saját hasonló szolgáltatásában ugyanez, egy röpke pillanat ehhez képest. :W

(#62928) lacos78


lacos78
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kárnék hogy lenovo R61,T61,vagy g550-be belelehet-e rakni T9400-es procit?
Vagy milyeneket lehet beletenni?

(#62929) Tim82 válasza lacos78 (#62928) üzenetére


Tim82
nagyúr

R61-be, T61-be biztosan nem, T9300-at, T9500-at igen. (T9300, T9500 -> 800 MHz-es FSB-s Penryn procik, T9400 1066 MHz-es FSB-s.)

Ahogy nézem, ugyanez áll az Ideapad G550-re is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#62930) cellpeti válasza lakkusjj (#62923) üzenetére


cellpeti
veterán

Már vagy 10jérre linkelem be azt az akksit

Tigris, tigris, csóvafény...

(#62931) metal01 válasza Blue Eagle (#62927) üzenetére


metal01
őstag

Én Norton Ghost-ot használok ilyenre. Mindig hibátlanul ment mindent. A 15-ös már képes "hideg" ghostolásra is. Telepíteni sem kell. Boot lemez be, mentés. A visszaállítás is ennyi.

(#62932) lacos78 válasza Tim82 (#62929) üzenetére


lacos78
csendes tag

Köszi szépen a segítséget!!!!
És kb mennyiért lehet venni T9300, T9500 procit?

(#62933) Poo válasza cellpeti (#62930) üzenetére


Poo
aktív tag

Abból kiindulva hogy a 2nd hdd caddyben nincs különbség méretben a T410 és T410s közt elviekben jó kéne lennie bele,viszont mivel nem szerepel a támogatásos listában ezért lehet hogy nem fog megfelelően működni.Ki kéne próbálni valszeg vagy ha van valakinek személyes tapasztalata azzal leszel csak előrébb.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#62934) Tim82 válasza lacos78 (#62932) üzenetére


Tim82
nagyúr

T9500-at nem igazán éri meg, T9300 kb. 8-11 ezer között szokott előfordulni Hardveraprón, de hamar le is szoktak rá csapni - eBay-en meg 13 ezer körül látok.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#62935) lacos78 válasza Tim82 (#62934) üzenetére


lacos78
csendes tag

Köszi szépen a felvilágosítást :R !

(#62936) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Ha már felrepült a téma: X61-ben lehet procit upgradelni (egyáltalán van értelme ha 4Gb memó és SSD lesz benne, Win 8.1 mellett)?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#62937) YumeD válasza F.B.I. (#62936) üzenetére


YumeD
tag

Nem, alaplapra van forrasztva (korrekt tájékoztatás.) :)

[ Szerkesztve ]

(#62938) F.B.I. válasza YumeD (#62937) üzenetére


F.B.I.
veterán

Bocs de ezt nem értem, kicsit bővebben? :U

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#62939) YumeD válasza F.B.I. (#62938) üzenetére


YumeD
tag

Proci az alaplapra van forrasztva, egyszerű ember azt le nem cseréli, max alaplapostól:)

(#62940) btudos válasza F.B.I. (#62938) üzenetére


btudos
veterán

Forrasztva van a proci, nem tudod kicserélni, ezt nem lehet bővebben kifejteni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#62941) Tikakukac válasza buvartacsko (#62920) üzenetére


Tikakukac
titán

Van, itt ülök 2 ház előtt.

Roll-cage az biztosan nem lesz, egy fia mennyiségűt sem.

Utóbbira ma fény derül, már a 9300 vs 9400-nél érzem, hogy rossz ötlet volt váltani. Ha óhajtod bedurrantom az x200 alaplapot aztán megnézhetjük.

De vegyél simát. Abból van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62942) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Most már magyar, értem, köszönöm! :DDD :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#62943) stojesz válasza Tikakukac (#62941) üzenetére


stojesz
tag

Mármint nincs rollcage az X200s-ben?

Holnap veszem át az enyémet. SL9400 van benne, 4 GB rammal. Egy Intel Atom N270 után váltok meg használom néha asszonypajti T3200-al szerelt Acer 5735z-jét. Gondolom ég és föld lesz a különbség azért ezekhez képest :-)

[ Szerkesztve ]

www.stojcsics.hu

(#62944) Tikakukac válasza stojesz (#62943) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem tudom ki hol látott roll-cage-et ilyen X-es gépekben. Meg ki hogyan gondolja, hogy hova fér el és hogyan lehetne egy ekkora gép 1,5kg azzal.

A T60-ban elfért mindenhol, de lett is 9 cellával vagy 3 kiló meg vagy 4 centi vastag. Ahol roll-caget írnak ott szerintem erre a minden egybe építésre gondolnak, de klasszikus váz ebben nincs. Az ziher. Feltűnt volna így 20-30 gép után ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62945) xcds válasza stojesz (#62943) üzenetére


xcds
őstag

Nem is kell bele, mivel magnézium a ház.

(#62946) cellpeti válasza Poo (#62933) üzenetére


cellpeti
veterán

köszönöm Én is ezért kérdeztem, a listát én is meglestem és nem volt rajta sajnos.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#62947) Tikakukac válasza xcds (#62945) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy X-et azért valamiből a kijelzőhöz odacsűrtem volna, de az alja valóban állat, van egy ventirács törött deklim azzal vertem már be szeget puha fába ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62948) stojesz válasza Tikakukac (#62944) üzenetére


stojesz
tag

Nekem sajnos nem volt még egy sem a kezemben, ezért is a kérdésem. Csak ilyenekből tudok tájékozódni meg az előbbihez hasonló kérdésekből a fórumokon.

Nem ütöm vágom őket meg traktorkerék alá sem dobom, szóval nekem nem lényeg. Azt sem tudom hány kiló egy roll cage váz és igazából nem is izgat, amíg a notebook súlya értelmes határokon belül van.

Felhasználó vagyok némi műszaki érdeklődéssel. A válaszodból ítélve Te műszaki szaki vagy. Legalább lesz kihez fordulnom, ha kérdésem van :C

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

www.stojcsics.hu

(#62949) Tikakukac válasza stojesz (#62948) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát inkább vagyok műszaki, mint jogász, bár nem tervező mérnök az egy másik ágazat.

x200-akban pont otthon vagyok, abból mondjuk éppen lehet kérdezni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62950) stojesz válasza Tikakukac (#62949) üzenetére


stojesz
tag

Előre is köszönöm!

Látatlanban is biztos vagyok benne, hogy a lent említettekhez képest minőségi előrelépés lesz. Eredetileg X200-akat néztem, de aztán végül X200s volt raktáron ott, ahonnan rendeltem. És mivel irodai alkalmazásokat használok elsősorban, semmi különösebben erőigényes programot (szövegszerkesztés, pdf olvasás, böngészés, levelezés, közben online videók és zenék) plusz itthon egy külső monitor kiterjesztett asztallal, ezért úgy gondoltam, hogy ez is bőven megfelelő lesz. Az Inspiron mininél meg hozzászoktam a könnyű hordozhatósághoz, így nem akartam 12 collnál nagyobbat.

www.stojcsics.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.