Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62251) FoxiestFox válasza abacsx (#62250) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szemezek én is egy ssd-vel, csak hol fog előjönni a sebessége?
Mindenhol. Nem 10mp-et vársz az Excelre, hanem kettőt.

(#62252) soldi3r válasza abacsx (#62250) üzenetére


soldi3r
veterán

Hol? Mindenhol. Az a 10-15sec eltunik meg egy sata2 msata verziossal is.

E30 (oo=[][]=oo)

(#62253) HSM válasza FoxiestFox (#62251) üzenetére


HSM
félisten

Csak hogy ellenvélemény is legyen: viszont az indítási 10mp után HDD-vel is ugyanolyan gyors, tehát a munka oroszlánrésze HDD-vel is gyors, vagy éppen lassú. Böngészés szintén.
Nekem az asztali gépben egy Samsung 840 PRO van, ami tudtommal az egyik leggyorsabb kapható SSD manapság, és nem érzem vészes szükségét a notiba az SSD-nek. Pláne, hogy SSD mellett a lapozófile-al is jobb vigyázni (kikapcsolni) és a hibernálás is gázos (ugyanezért, sokat írogat), amit amúgy napi többszöri rendszerességgel használok. Persze, lehet ki lehetne váltani a készenléttel, TP-vel még nem próbáltam, mennyire meríti, de igazából mindegy is, mert a 320-as 7200-as gyári HDD sebessége a napi használat során egyáltalán nem bizonyult hátráltató tényezőnek.

(#62254) FoxiestFox válasza HSM (#62253) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igazából pont notiban van égető szükség ssd-re, ugyanis nem allergiás a mozgásra, nem fogyaszt annyit, a gyorsabb működés miatt hatékonyabban dolgozol, és nem megy el az idő a várakozással sem.
Nem is értem, hogy sok évvel az SSD-k elterjedése után mi értelme van a rendszerhdd-ket védeni.. túlhaladott tech, kukába vele ;]

Az ilyen városi legendák a lapozófájllal pedig rég nem állják meg a helyüket..
Egy mai átlagos SSD állítom, tovább fogja bírni mint egy HDD, ugyanazon használat mellett.

[ Szerkesztve ]

(#62255) Pttypang válasza abacsx (#62250) üzenetére


Pttypang
veterán

Menet közben nem kellene félned, hogy a vinyo belegravírozza a logoját a lemezbe :DDD

Everybody lies.

(#62256) HSM válasza FoxiestFox (#62254) üzenetére


HSM
félisten

Nem védem én a HDD-ket, ugyanakkor megvan a maga előnyük is. Olcsók, nagyméretűek, nem fáradnak el az írástól, és átlagos felhasználás mellett a velük való időveszteség tapasztalataim szerint elenyésző.

Városi legenda a lapozófile-al? Nem hinném. Rendszergazda ismerősöktől rendszeresen hallom vissza, milyen könnyen kukázzák magukat az SSD-k, még csak nem is sok írási feladatos szerverekben is.... :U
Egy jóminőségű HDD ha vigyázol rá, majdnem örök életű. Az SSD-kre még garit se vállalnak bizonyos írás után... Azért ez is elgondolkoztató. Pláne, hogy ahogy egyre kisebb csíkszélességen jönnek a cellák, úgy megy le szépen a lehetséges írási ciklusok száma. A legújabb, pláne olcsó TLC cuccokban már csak 1000 írás/cella van, ami számomra elég vészjóslóan kevés. Ezért is vettem inkább egy munkaállomásokba szánt példányt az otthoni gépbe.

(#62257) soldi3r: Én éppen ezért használom a hibernálást. Azzal egyből be van töltve minden, ami fontos, és máris nincs lemaradás. ;) Amúgy az első indítás tényleg fájdalmasan lassú hibernálás nélkül az SSD-hez képest. :R

[ Szerkesztve ]

(#62257) soldi3r válasza HSM (#62253) üzenetére


soldi3r
veterán

En azert erzem. Reggel benyomom a ceges notit, mire betolt a viruskereso, meg az Outlook, addigra a sajat gepemen mar elolvastam volna az aktualis hireket meg leveleket. Pedig az E6330 sem egy lassu darab. Nincs ertelme babusgatni az SSD-t, mire elhasznalodik, addigra vagy tonkremegy, vagy a kapacitasa lesz nagyon elmaradva.

E30 (oo=[][]=oo)

(#62258) FoxiestFox válasza HSM (#62256) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát, használjon mindenki, amit akar... :D
Én a falhoz akarok vágni minden HDD-s gépet már, ha olyan elé kerülök.. Win Update közbeni rendszerhasználat HDD-vel, ismerős? ;]

(#62259) Fifi válasza HSM (#62212) üzenetére


Fifi
őstag

Nem tudom, hogy ez a teljes szériára jellemző-e, de nálam a T410s teljesen csendes és nem pörög feleslegesen a venti (igaz thinkfan által szabályozva van és 50 °C-nál kapcsol csak be) és melegnek sem mondanám, igaz dokkolóban van, ölben tartva lehet mást mondanék. Az ultrabayban lévő hdd hangosabb a ventinél, ha használatban van.

Nálam is volt talán kétszer "Fan error" és nem bootolt be a gép, de ennek már legalább egy éve, azóta nem jött elő, pedig semmit sem csináltam vele. :U

Bye, Fifi

(#62260) HSM válasza FoxiestFox (#62258) üzenetére


HSM
félisten

Nem, nem ismerős, ugyanis NEM használok win update-et, mert fontos a gép megbízható rendelkezésre állása. Amikor használtam a céges gépeket, amiken ment a win update, rendszeresen akadt össze valami programmal, amitől inkább megkíélném magam. Amúgy az ilyen elszúrt frissítések is jól mennek az SSD-nek, ez is tény, de a notis felhasználásom talán 1%-a ha ilyen így win update vackok nélkül. Hátrány még sosem ért emiatt.

(#62259) Fifi: Azt a progit meglesem, köszi!
Nálam simán netezve 3800rpm-en pörgeti, 50-60 fokos CPU-val, miközben hideget fúj ki. Lehet, egy pasztázás kéne neki, de szerintem az se, mert komoly terhelésen se megy 80 fok fölé, ugyanakkor kis terhelésen bőven elég lenne, ha 2000-2500rpm körül tekerne, később kéne kapcsolnia csak szvsz.

(#62261) metal01: Az asztali gépen fél év alat raktam bele ennyit a 840-embe, úgy, hogy igyekszem minden írás-igényes dolgot a mellette lévő 2TB-os HDD-men csinálni. Persze, se hiberálás, se lapozófile. Mondjuk azt még 100%-nak írja. Ja, és mindig hagyok rajta legalább 30% üres helyet és 10% körüli overprovisioning is van, vagy mi, amit javasolt a magician hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#62261) metal01 válasza FoxiestFox (#62258) üzenetére


metal01
őstag

Nekem a T400-ban 830/128-as Samu SSD van 2 éve már. Jelenleg 98%-os a kondíció 2,6 terra írás után. Azért már érezhetően lassúbb mint volt újkorában. Használódik... Pedig ez még MLC, nem TLC. Mondjuk én azért vettem, hogy használjam. Ha tönkremegy még garancia időn belül, remélem kapok majd helyette másikat. Egyenlőre bírja.

(#62262) FoxiestFox válasza metal01 (#62261) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az enyém is annyi írásnál van, de jól viseli. Igaz, fél éves lesz, kb.

Én úgy vagyok ezzel, hogy egy rendszerlemeznek nem kell 10 évet bírnia, bírjon 3-at, de addig legyen gyors, ne kelljen egy egyszerű böngészőfrissítésre is várni, miközben nem nyithatok másik programot, mert csak hatványozom vele a várakozást..

[ Szerkesztve ]

(#62263) Fifi válasza HSM (#62260) üzenetére


Fifi
őstag

Lehet, hogy van különbség a T410 és a T410s között ezen a téren és az is számíthat, hogy SSD-vel használom.

Nálam netezés közben csak egy-egy erőforrás igényesebb weboldal miatt szokott bekapcsolni a venti, de nem megy 52 °C fölé és ~1970 RPM-en teker csak. Mindezt úgy, hogy amióta nálam van (2011. december) még nem volt pasztázva és szétszedve csak a szellőzőrácsokon át kapott sűrített levegőt. :B

Bye, Fifi

(#62264) metal01 válasza FoxiestFox (#62262) üzenetére


metal01
őstag

A kingsononkat nem ismerem annyira. A Samu 830 alapból 99% kondícióval indul az első minimális írás után is. Azaz elvileg nálam 2 év alatt 1%-ot esett vissza. Viszont azért érzem a lassulást. De egy vinyóhoz képest még mindig ég és föld. Én úgy vagyok már vele, hogy nem azért vettem, hogy babusgassam. Tegye a dolgát. Aztán majd kiderül, hogy meddig bírja.

(#62265) FoxiestFox válasza metal01 (#62264) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pontosan. :K

(#62266) CharlieDrop válasza HSM (#62260) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hm, soha az életben nem volt bajom Win-es frissítéssel, pedig nem ma kezdtem...
de kinek mi..

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#62267) FoxiestFox válasza CharlieDrop (#62266) üzenetére


FoxiestFox
félisten

+1

(#62268) Aethelstone válasza Fifi (#62263) üzenetére


Aethelstone
addikt

Azért ez durva, hogy ilyenek vannak. Erőforrás igényesebb weboldal :( De tényleg van ilyen...

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#62269) kmisi99


kmisi99
addikt

Én meg úgy vagyok vele úgy is ott a 3 év garancia minek babusgassam az ssd-t lassan 3TB ot érem el kb fél éves az ssd.

(#62270) franc0 válasza kmisi99 (#62269) üzenetére


franc0
őstag

Még kezdő vagy.
Elég sok ember van a PH-n akinek 3 éves SSD-je van, köztük nekem is.
Olyan 99%-os mint a pinty. Miről beszélünk, kérdezem.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#62271) abacsx


abacsx
tag

Vagyis 10 másodperc helyett 2 mp lesz az excell első nyitása. Utánna az is gyors. Mivel csak altatom a gépet, boot idő gyakorlatilag most is nulla. Akadni meg sehol sem akad. Akkor marad a vinyó. Lehet, hogy a régi kerregő masinákat jobban megdobja. Mindenesetre tetszik ez a parázs pro-contra. :)

[ Szerkesztve ]

do not underestimate the power of the dark side

(#62272) Tikakukac válasza abacsx (#62271) üzenetére


Tikakukac
titán

Na olyan vinyó nekem is kell. Nem hangos, nem kerreg, 7200rpm-es és az első nyitások után minden olyan, mint egy SSD. Álomszerű. És tényleg.

Ja kihagytam. És nem vág le az akksiból 1 órát.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62273) abacsx


abacsx
tag

Na ez lemaradt: mennyit javul a használat ideje? Jelenleg terepen kb. 5 órát megy.

do not underestimate the power of the dark side

(#62274) abacsx válasza Tikakukac (#62272) üzenetére


abacsx
tag

Na de télleg, most mit hazudozzak? X230-as a gyári vinyóval. Én még nem hallottam a hangját.

do not underestimate the power of the dark side

(#62275) Tikakukac válasza abacsx (#62274) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát akkor a gép hűtése elnyomja ami szomorú :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62276) soldi3r válasza abacsx (#62274) üzenetére


soldi3r
veterán

HGST van benne? Nalam eddig mindegyikben olyan volt es nem az a halk fajta.

E30 (oo=[][]=oo)

(#62277) HSM válasza CharlieDrop (#62266) üzenetére


HSM
félisten

A kedvencem az volt, mikor az egyik frissítés még asszem az XP-nél a zonealarm tűzfalnak tett keresztbe, és egy cégnél a komplett gépparkban szállt el egyszerre az összes gépen a hálózat. :C Egy élmény volt. A kisebb diszóságokat inkább le se írom. No, meg hogy tuti, hogy akkor lát neki percekre telepíteni, amikor kéne a noti, vagy kapcsolnám már ki. :C

(#62268) Aethelstone: Nem is kevés, sőt, egyre több. Egy éve még minden weblap ment az Androidos fónom röcögés nélkül, ma már se a webmailom, se a FB, se semminek nem bírja az "asztali"változatát. És akkor a flash-reklámokkal agyontűzdelt oldalakról szó sem esett.....

(#62269) kmisi99: A garanciában az adataid is visszakapod, és azonnal kapsz cseregységet? A válasz két nem. Tegye a szívére a kezét, és írjon nyugodtan, aki minden nap lementi mindenét az SSD-ről, és semmi még csak kicsit sem fájna, ha eltűnne róla. A minimum 1-2 hét garis ügyintézés idejére SSD-nélküliséggel együt....

(#62270) franc0: Láttunk már működő 0%-os és tönkrement sok-sok %-os SSD-t is... Az írási mennyiséget, erősítési tényezőt vagy mit, és a felhasznált cellákat kell nézni és nagyon elővigyázatosnak lenni.

(#62275) Tikakukac: Az asztali gépembe egyedül azért azért került SSD a RAID0 7200-as két winyóm helyett, mert zavart a hangjuk. Ugyanakkor a notit nagyrészt nem otthon használom, és intenzív üzem alatt a hűtés úgyis elnyomja (T410). Ritkán találkoztam olyan notival, amiben a winyó lett volna a leghangosabb elem....

[ Szerkesztve ]

(#62278) Tikakukac válasza HSM (#62277) üzenetére


Tikakukac
titán

x200s, lehet jönni, van 4 vinyóm, asztalim, vízhűtés, utcai zaj, SSD, nézegetheted nyugodtan, ezeknek random kombinációjában random időben. Mikor 1 méterre lerakva a gépet az ágyra, a párnán érzem a vibrációt, az úgy kicsit idegesítő, idegesítőbb, mint a hűtés ha teperne vagy a vinyó kattogna. Ja az is idegesítő.
Én is ritkán találkozom olyannak ahol a noti a leghangosabb, mivel kb. minden 2. gépet alulterveznek hűtés oldalról, így elnyomja úgyis már net alatt is a többit. Intenzív üzem meg annyira nem érint, intenzív üzemre asztal elé ülök, ott kenheted napestig, 1decibellel sem lesz hangosabb a gép, sohasem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62279) abacsx válasza soldi3r (#62276) üzenetére


abacsx
tag

Nem tudom, éve vettem ipon-nál. Amivel adták, az van benne. Este megnézem. Most ippeg nem köll bekapcs.

do not underestimate the power of the dark side

(#62280) FoxiestFox válasza HSM (#62277) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én minden nap lementem. Ütemezve van hajnali 4-re. :P

(#62281) abacsx válasza Tikakukac (#62275) üzenetére


abacsx
tag

Ne máá, csak egyszerűen nem zajos.

do not underestimate the power of the dark side

(#62282) Tikakukac válasza abacsx (#62281) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha valamikor ráérsz csinálunk tesztet, viszünk decibelmérőt és meglátjuk :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62283) CharlieDrop válasza HSM (#62277) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Zonealarm?
Az vajon mi?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#62284) FoxiestFox válasza CharlieDrop (#62283) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az egy pocsék valami. Nálam is sz*rt már össze évek óta jól működő XP-t.
De még kék halát is képes volt okozni azon a gépen, amin azelőtt sosem volt ilyen ;]

(#62285) lacus83 válasza kmisi99 (#62269) üzenetére


lacus83
senior tag

Had szokja én sem kímélem
12 nap 1 Tb :K

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Corsair H110i GT,Cooler Master Case,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,Focus+ 850W Gold,ASUS ProArt 4060 OC,LG 27GL850B

(#62286) HSM válasza Fifi (#62259) üzenetére


HSM
félisten

Felraktam ezt a TPfancontrolt, smart mode, és nagyon jó, kb. néma lett a gép a korábbihoz képest, lightos terhelésen alig-alig teker a venti, és akkor sem 3800rpm-en, hanem csak 1900-on. :C Köszi a tippet, ez nagyon bejött! :R

Mikor vettem a notit, egyből fan-error-al indított, kapott kis sűrített levegőt, egyből indult, azóta is jó.

(#62282) Tikakukac: Decibel mérésben én is benne vagyok. :) Hitachi 320-as 7200rpm-es. Most már TPFancontrollal a venti is kussol. :) Szvsz ezt nem éreznéd az ágyon sem rezegni.

(#62283) CharlieDrop: Tűzfal? :U Amivel az említett windóz ápdétes dolgon és kényelmetlen frissítésen kívül kívül semmi bajunk nem volt.

(#62284) dying_star: Volt talán egy, max két év, amikor nagyon rossz, megbízhatatlan verziók jöttek ki (akkor át is tértem átmenetileg más tűzfalra), de se előtte, se mostanában nem volt vele semmi gond. :N

[ Szerkesztve ]

(#62287) Tikakukac válasza HSM (#62286) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát akkor ide a csodát, kérek ezekből az ultragyors néma vinyókból. De ha mégis érzem a bzzz hangot, akkor ugye SSD-t veszel nekem? :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62288) lufiember


lufiember
csendes tag

Sziasztok!

Lassan esedékes nálam egy laptop vásárlás és hosszas nézelődés után eljutottam a T420 -ig. Általános használatra kéne: fullHD filmek, office, net, sulihoz stb. Fontos, hogy strapabíró legyen, sokat hurcolásznám. Kérdésem tehát az, hogy megfelel -e az elvárásaimnak illetve, milyen tapasztalatok vannak ezzel a típussal? Mennyire problémás a Displayport használata HDMI átalakítóval? Lehet még alkatrészeket kapni hozzá? Mire érdemes figyelni vásárlásnál? laptopsystem.hu honlapról érdemes vásárolni, mennyire megbízható?

Most hirtelen ennyi kérdés jutott eszembe :)

Előre is köszi ha tudtok segíteni! :B

(#62289) Fifi válasza HSM (#62286) üzenetére


Fifi
őstag

Szívesen, bár én a thinkfan nevű programot említettem. :DDD

(#62290) Peet91 válasza lufiember (#62288) üzenetére


Peet91
aktív tag

A strapabíróság szerintem evidens, szépen ki van bélelve Rollcage-el a t420. A vas maga időtálló, és elég sok modellre, még most is van vissza a 3 év gyári garanciából. Ha azt a tényt nézzük, hogy jelenleg a x00-s széria kiszórásának időszaka van, még 2-3 évig biztosan lesz hozzá bőven bontott/új alkatrész is, hiszen ez 2 generációval újabb a fent említett modelleknél. Alfa rendes srác, nem egy embert küldtem már hozzá laptopért, kereskedőhöz képest korrekt árakkal, és garival. Amit nagy általánosságban amit érdemes megnézni, azok nyilván a csatlakozók és gombok hiánytalan működése, a kijelző folt/fényesedés/pixelhiba mentessége, és hogy a thinklight megfelelően működik-e.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#62291) fungi válasza Tikakukac (#62287) üzenetére


fungi
aktív tag

Nálam is Ssd megy az x200-ban /AFFS kijelzővel, néma hűtéssel/, nagyon csendes gép,/utálom a zajt/, volt többször notiban merevlemezem, Tp-kben elég jól hallottam mindegyiket... Egy kivétel akadt, egy T61-ben Hitachi 7200
fordulatos, na az egészen halk, még megvan.
Viszont egyszer hozzám került egy ugyanolyan típus ami viszont búgott rendesen, szóval azért a halk Hdd
a kivétel nyilván. Mostantól már csak Ssd-t szeretnék....

[ Szerkesztve ]

(#62292) lufiember válasza Peet91 (#62290) üzenetére


lufiember
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! :)) És a displayport - hdmi témában nincs esetleg tapasztalatod? (Külföldi fórumokon páran írták, hogy nem mindig működik.) Fontos lenne, hogy rátudjam dugni a TV-re, de azon csak hdmi van. :S
Továbbá amúgy ez az integrált HD3000 videókártya mire elég? Nem mintha játszanék rajta. :)
Köszi szépen még egyszer.

(#62293) Peet91 válasza lufiember (#62292) üzenetére


Peet91
aktív tag

Hát az intel hd3000 ugyebár az i-s intel procikba integrált IGP család. nekem az elődmodell van, i5-540m. Ezek nem játékra valóak, de ettől függetlenül megbirkóznak az általános feladatokkal. fullhd videók, egyebek gond nélkül mennek, szerintem régebbi játékokra is befogható a kis pöcök. Ami esetleg referencia lehet, hogy és egy dell latitude e6430-on, ami 3. generációs i5, annak az igp-jén a dota2 1600-900-as felbontáson minimum graffal játszható fps-t produkált. Mással nem próbáltam.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#62294) Francia91 válasza lufiember (#62292) üzenetére


Francia91
veterán

T500/T500-hoz tudom, hogy passzív átalakító kell, az újabbaknál már nem vagyok benne biztos. Én vettem, de itthon nem használom, mert nincs HDMI-s cuccom, rokonnál szoktam rádugni FullHD TV-re, szépen adja rá a képet.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#62295) Gondwana válasza lufiember (#62292) üzenetére


Gondwana
addikt

A specifikációban a DP++ (a két plusz) azt jelenti, hogy a passzív átalakítót felismeri és immár nem DP-kompatibilis, hanem HDMI-kompatibilis jelet küld ki magából (de most kapásból nem mondom meg, hogy melyik két pin közé kell egy hány Ω-os ellenállás)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#62296) lufiember válasza Gondwana (#62295) üzenetére


lufiember
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek. A lényeg akkor, hogy megoldható. :C

(#62297) lufiember


lufiember
csendes tag

Van itthon egy ilyen laptop: AMD A4-4300M, 3g ram, ATI Radeon HD4530. Ehhez képest mennyivel fejlettebb a t420? Bocsánat az amatőr kérdéshez, de így legalább lesz mihez viszonyítani.

(#62298) Dhampir válasza Peet91 (#62293) üzenetére


Dhampir
félisten

nekem az elődmodell van, i5-540m

Én azzal az "elődmodelles" integrált Intel Graphics Media Accelerator HD segítségével toltam végig anno a The Black Mirrort és más kalandjátékokat is. :)

(#62299) HSM válasza Tikakukac (#62287) üzenetére


HSM
félisten

Sajnos nem, de megnyugodhat a lelked, ha búg, ha pedig nem búg, akkor pedig csodát láthatsz. Sztem nem rossz ajánlat. ;]

(#62289) Fifi: ÉS valóban... De a lényeg, hogy nélküled nem sikerült volna megoldani. :R

(#62291) fungi: Lehet, ez a trükk, hogy nálam is Hitachi van. :) Amúgy szerintem pont ez a normális, ha nem búg, nem rezeg, de sajnos darabonként is van, ami jól sikerül, van amelyik kevésbé.

(#62300) werszomjas


werszomjas
őstag

Egy T400-ban mennyi haszna van egy ATi Radeon HD3450/3470 VGA-nak?

Játék nem lesz a gépen, de ha melegebb, hangosabb lesz a gép, és még többet is fogyaszt, akkor lehet hogy inkább érdemesebb lenne elkerülni?

Pro-kontra?

Kettő közül nem tudom melyik legyen:

[link]

[link]

üdv

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.