Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) LaptopSystem válasza taltos (#33750) üzenetére

ezt is kiprobálom sőt rakok bele egy másik HDD-t is hátha de kétlem,hogy azzal lenne a gond!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#33752) !Overdose! válasza taltos (#33750) üzenetére


!Overdose!
őstag

Persze, hogy nem, hiszen EU tag.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#33753) mobal


mobal
MODERÁTOR

Heló!

Az AUO panelek mennyire ratyik a T sorozatban? Külföldön megint mindenki sír emaitt...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#33754) cellpeti válasza !Overdose! (#33722) üzenetére


cellpeti
veterán

1. mert nincs pénzem másikra
2. Saint te nagyon okos lehetsz, de az, hogy nem megy a mikrofon nem user error. :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#33755) mobal válasza cellpeti (#33754) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ne személyeskedj, ott a PÜ gomb :(((

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#33756) cellpeti válasza mobal (#33755) üzenetére


cellpeti
veterán

...

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#33757) audi100td válasza cellpeti (#33754) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mondjuk vásárlás előtt mindenki R61/T61-re akart rábeszélni, de te erősködtél az SL500 mellett mert "az jól néz ki". Most erre mit mondjak, nem kellett volna olyan gépet venni aminek az élettartamát a gari időre tervezik, utólag sírni felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#33758) Chaser


Chaser
titán

Tegnap volt itt garos problémáról szó. Mi kell pontosan a garhoz lenovonál? Ha papírok nincsenek csak s/n és type az elég vagy sem? Perpill külföldi lokalizációs gépek itteni szervizelése érdekel, de úgy általánosságban is szeretném tudni.

szerk: felvono Rákérdezhettem volna igaz :B

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33759) audi100td válasza Chaser (#33758) üzenetére


audi100td
nagyúr

Itthon elég (Ausztriában is), legalábbis a normálisabb szervizeknél biztos, volt olyan gépem amiről a matrica is hiányzott, nem szóltak semmit, BIOS-ban ellenőrizték a sorozatszámot.

(#33760) Chaser válasza audi100td (#33759) üzenetére


Chaser
titán

Köszönöm :R
Benéztem a #1-be és láttaam olyat hogy CRU jelölésű alkatrész cserélhető szabadon a gépben, FRU-s garvesztéssel jár. Próbálok visszaemlékezni, de nem emlékszek CRU-s alkatrészre. Megnéztem az egyik akkut, az is FRU-s. Én értem félre de nem cserélhetem ki a gyári akkut se mondjuk nagyobb kapacitású gyáriamert garvesztéssel jár :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33761) audi100td válasza Chaser (#33760) üzenetére


audi100td
nagyúr

Félreérted, a legtöbb alkatrész rendelkezik FRU számmal, és emellett van amelyik CRU is, amit viszont nem jeleznek külön számsorral. Az adott gép HMM-jában tudod megnézni mi számít CRU-nak és mi nem. Ha a parts list-ben a CRU oszlopban * vagy ** szerepel, akkor otthon cserélhető az adott alkatrész, ha "N", akkor nem.

Egyébként, a HDD, RAM, optikai meghajtó, mini PCIe kártyák, billentyűzet, akku rendre CRU-k, régebbi gépeken a palmrest is.

[ Szerkesztve ]

(#33762) !Overdose! válasza cellpeti (#33754) üzenetére


!Overdose!
őstag

Belőlem egyébként a jó szándék beszél és végképp nem akarok a zsebedben turkálni, de szerintem rossz úton jársz. Volt egy rossz döntésed (SL500), amit tovább erőltetsz (szervizben javíttatás, esetleges CPU upgrade). Én a helyedben így hagynám a gépet ahogy van és gyűjtögetnék valami komolyabbra. Mellesleg a szervizben nem 2k-ért fogják megjavítani neked a mikrofont. :(

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#33763) Napfénysüti válasza !Overdose! (#33762) üzenetére

Csak a bevizsgálás olyan 8500 Ft az óradíj meg 30.000 körül mozog. Legalábbis mikor egyszer a központi szerviznél jártam (ez arra vonatkozik) ilyen árakat találtam. :B

Més que un club!

(#33764) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Tudom hogy nem ide tartozik de hátha van valakinek független szervíz tapasztalata. A barátnőm Asus UL80VT laptopján sajnos lejárt a garancia így keresni kell megbízható szervízt ahol javítják a zsanértörést. Tudtok esetleg ilyet?

(#33765) !Overdose! válasza tototos (#33764) üzenetére


!Overdose!
őstag

DIY :F

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#33766) tototos válasza !Overdose! (#33765) üzenetére


tototos
őstag

Hát az is lehet csak nem találtam alkatrészt hozzá. Meg elég óvatosan kell szétszedni ahogy néztem nem thinkpados az anyaghasználat :DDD

(#33767) Chaser válasza audi100td (#33761) üzenetére


Chaser
titán

Megvilágosodtam:)
Azt honnan lehet megtudni hogy ccfl vagy led-es a megvilágítás az x200-ban? Nézegetek egy gépet, gart kiadja, de alkatrészlistát nem. Amit aida mond abból ki lehet sakkozni?

tototos: Szervizt felejtsd el, valszeg nem ér annyit a gép mint amit kérnének a beszerelésért meg a zsanérért.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33768) audi100td válasza Chaser (#33767) üzenetére


audi100td
nagyúr

ha aida kiírja talán lehet neki hinni, de nem vágom

(#33769) mitulabattyi válasza audi100td (#33768) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Kiírja az LCD FRU-ját, az alapján googleben megtalálod.

(#33770) #16820480 válasza #16820480 (#33687) üzenetére


#16820480
törölt tag

megint nem indul ... nem tudom, hogy erdemes-e kihuzni a masfel honapot, amig hazamegyek, vagy fizessek a javitasert. majd kerek egy arat a szervizbol :U

(#33771) audi100td válasza mitulabattyi (#33769) üzenetére


audi100td
nagyúr

hm, nálam nem ír FRU-t, csak valami típusszámot, ha az stimmel:

(#33772) Ryu77


Ryu77
aktív tag

Üdv fórumtársak!
Nemrég vettem egy régebbi X60-ast.
Spec:
ThinkPad X60 (1707-W95)
Intel Core Solo T1300(1.66GHz)
2GB Ram
60GB 5400rpm Hithaci HDD
Elmegy, de lehetne gyorsabb is. (Az asztaliban ssd van így ahhoz vagyok szokva.) Ebbe is szeretnék egyet tenni de nem tudom, hogy bármilyet dobhatok bele megeszi? A következő ami foglalkoztat hogyha már van benne ssd akkor xp vagy 7?

(#33773) !Overdose! válasza Ryu77 (#33772) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nevesebb gyártó 2.5-ös SATA 2 vagy 3 SSD-je mehet bele egyértelműen Win7-tel. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#33774) mobal válasza Ryu77 (#33772) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Inkább 7, de ha ragaszkodsz az XP -hez akkor lehet az is :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#33775) franc0 válasza Ryu77 (#33772) üzenetére


franc0
őstag

Valami olcsó SSD-t tegyél bele, elég lesz. 1 magos procihoz végképp.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#33776) taltos válasza Chaser (#33767) üzenetére


taltos
senior tag

Nézegetek egy gépet, gart kiadja, de alkatrészlistát nem.

Lehet, hogy ugyanazt a gepet nezegetjuk? :) En is pontosan ezt akartam kerdezni, hogy ilyenkor mi van? A lenovosok elvileg ugyanezt (nem)latjak az adatbazisukban, szoval akkor mi alapjan javitanak?

(#33777) soldi3r válasza taltos (#33776) üzenetére


soldi3r
veterán

én sem látom a sajátom, gyanítom azért nem teljesen ugyanezt látják :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#33778) Prober


Prober
csendes tag

Hellosztok,
Szerintetek egy lenovo x61 tablet manapság mennyire megbízható? Ha jól számolom már vagy 5 éves simán lehet a 2008as kijövetelt számítva, ami azért szerintem nem kevés. Valamint várhatóan mennyi ideig bírja magát. Azért is kérdezem mert láttam hogy nem sok tartja azt a monitort, ezért kíváncsi lennék a véleményetekre. Persze aki biztos magában, hogy tudja miről beszél
Hálás üdvözlettel!

Üdv, Prober

(#33779) Chaser válasza taltos (#33776) üzenetére


Chaser
titán

Lehet:)

Prober: Nekem volt pár hónapja, abszolút jó volt a "zsanérja". Egy cikkben sem láttam hogy gyengének minősítették volna. Ami a megbízhatóságot illeti hát lehet tovább bírják mintha ma megveszel egy gépet. Én legalábbis jobban bízok a T60-amban mint a mai csoda gépekben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33780) Prober válasza Chaser (#33779) üzenetére


Prober
csendes tag

Köszi szépen, felbátorítottál :)

Üdv, Prober

(#33781) mitulabattyi válasza audi100td (#33771) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Lehet akkor nem FRU-t ír ki, vagy csak az újabb gépeknél nem, de Neked meg kiírta, hogy "N141C3-L07". Ennyi pont elég.

(#33782) qnadam válasza Prober (#33778) üzenetére


qnadam
veterán

barátném vett ilyet 1-2 hónapja, féltem a zsanértól, de hibátlan, mintha új lenne, oktatni kéne. abszolút pozitív csalódás, a sima zsanéros megoldásokhoz képest is :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33783) taltos válasza soldi3r (#33777) üzenetére


taltos
senior tag

Anno egy szervizes mondta nekem, hogy ugyanazt latjak, mint amit en a neten. De lehet, hogy csak le akart razni. :)

(#33784) Declare


Declare
őstag

Hello!

Első post a T530 ról :C :)

Lenne egy olyan kérdésem, hogy szeretném feltenni az smart security tűzfal/vírusirtót, de nem tudom telepíteni, mert érzékeli a norton internet securityt ami alapból ilyen próba 30 naposként adtak a géphez, de rögtön az első indításkor kérdezte, h akarom e telepíteni és mondtam neki, hogy nem. Ennek ellenére a google chrome ban bővítményként ott volt már egyből az elején. Ezt a bővítményt eltávolítottam, a telepített programokban nincs bent a norton, ennek ellenére a smart security nem akar települni, mert érzékeli :U

Amúgy csak a C: swtools ban találtam meg a telepítő fájlát a nortonnak. Hogy tudom eltüntetni, vagy hogy van most ez mégis a gépen?

(#33785) mobal válasza Declare (#33784) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Képet vagy kamu! :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#33786) buvartacsko válasza Declare (#33784) üzenetére


buvartacsko
addikt

Kicsit többet is mesélhetnél a gépről. :) Milyen konfig ? Háttérvilágításos billzet ? Illetve milyen gépelni rajta ? Mennyire hangos? Melegszik? stb stb stb nem nyikorog sehol ? stabil az egész szuper minden ?

(#33787) soldi3r válasza Declare (#33784) üzenetére


soldi3r
veterán

én úgy vagyok az előre telepített gépekkel, hogy addig van rajta az adott oprendszer, amíg haza nem ér :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#33788) rgeorge válasza Declare (#33784) üzenetére


rgeorge
addikt

Hol vetted? Milyen konfig?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#33789) Declare


Declare
őstag

T530

(most gyorsan lőttem egy mobilos képet, a háttérben a kupitól tessék eltekinteni :B )

Mesélek, majd, de még olyan vagyok mint a kisgyerek karácsonykor, nyomkodom, kapcsolgatom, telepítem :)

i7-3610qm, FHD, 8gb ram a konfig. Viszont egy ssd tényleg nagyon kell bele most úgy érzem, meggyőztetek :))

Most gyártok recovery dvd t aztán legyepálom róla a nortont.

Kijelző az brutál szép :Y olyan színei és olyan fényereje van hogy eszméletlen :Y viszont azt néztem AIDA64-el, hogy nem LG panel van benne mint az y580 ban, hanem létezik az, hogy Lenovo a gyártója a kijelzőnek?

Billentyű világítós, meg benne van a thinklight is. Elsőre érdekes a bill. Nekem a hp m hoz hasonló, de valahogy jobban, gyorsabban tudok vele írni már most is. A T400 hoz képest....hát a fene se tudja. Nekem az a bill túl puha (T400), nagyon gyorsan tudok vele írni, de sok a hozzáütött felesleges karakter. Ennek keményebb a billentyűje és hasonló gyorsan tudok vele írni. Szóval más, de határozottan jó. Picit szokni kell, távolabb vannak a gombok (mint a T400 on)

A gép baromi masszív (ezen annyira azért nem lepődtem meg :) ) A kijelző holtjátéka 0 azaz 0 :). nagyon jó, hogy ledes visszajelzőt tettek a némítás gombokba (ez pl a t400 on hiányzik nekem).

Az akkuja még nem igen volt tesztelve, tegnap picit használtam arról, erősen függ az időtartam a proc meghajtásától, 6 óra körül mozgott +-1,5 óra. (AIDA max terhelésen lehúzta azért 2óra alá)

Annyira nem csendes mint a T400 (mondjuk azért a core2 duo vs i7 nem is egy kategória hőtermelés szempontból), de így, hogy net megy igazából, letöltés, meg pár progi fut alap venti van (ami kapásból halkabb mint a hp nx8220 asom alap venti hangja) és néha egy picit magasabb fokozatra kapcsol, de ez is messze a hp hangja alatt van. Aidaval meghajtva (még csak 5 percet kapott :) ) 85-86 fokra feltornászta magát lassan, és ott kapcsolt egy erősebb venti fokozatra, ami azért már hallható, de valahogy nem zavaró súgás....ezt majd még tesztelem, hogyan mikor mennyire fúj stb... melegedés viszont teljesen 0. A gép jobb oldala kb a kezem melegétől langyosodott fel, amúgy hideg :), a bal oldalon az Ctrl körül langyos, de még meghajtva is :C alja azért valamivel melegebb, de ez még majd tesztelem és beszámolok róla :)

[ Szerkesztve ]

(#33790) !Overdose! válasza Declare (#33789) üzenetére


!Overdose!
őstag

Komoly gép, grat hozzá! :R

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#33791) rgeorge válasza Declare (#33789) üzenetére


rgeorge
addikt

Az Aida mit ír a képernyő típusáról?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#33792) audi100td válasza Declare (#33789) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hm, nem hangzik rosszul. :)

Panelt nem gyárt a lenovo, a típusszámot üsd be google-ba, vagy keresd ki az FRU-t parts lookup-ból type és s/n alapján, majd google. Már ha egyáltalán számít valamit...

Akksi milyen cellás benne (panasonic, lg, sanyo, sony)? Power Manager-ben megtalálod, de aida is kiírja.

[ Szerkesztve ]

(#33793) buvartacsko válasza Declare (#33789) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nem fura hogy az Insert-Home-PgUp blokk nincsen már meg ? Nem barom kényelmetlen? Illetve a kurzor gombok melletti vissza-előre gombok? Illetve hogy viszonyulsz az AltGr és a Ctrl közti PrtSc gombhoz? Elég szar helyen van, nem?

(#33794) Gondwana


Gondwana
addikt

Újabb sírnivaló az új KillTheThinking billentyűzettel kapcsolatban: még valahogy elviselném a szigetes szerkezetet, még a 6-osblokk szétszórását is megszokhatnám, de basszush egy nyomorult virtuális numerikus billentyűzet nem fért már el úgy, mint régen?
ĆćČčĐ𩹮ž (ok, szláv kiosztáson megvan, de bal Alt+num262,263,268,269... amikor csak egy karakter kell) meg az idézőjelek (bal alt+num0132 vagy num0148) parasztnak, tanyára, az új ThinkPadeken már nem is hiányzik, jó mindenhova az inch-jel. :W

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#33795) bads1 válasza Declare (#33789) üzenetére


bads1
aktív tag

NVS 5400M 1GB van benne vagy HD4000? Ha az előbbi valami játékkal meghajthatnád vagy Furmark-kal, hogy közben mennyire melegszik fel és milyenek a hőfokok.

(#33796) cadeyrn válasza buvartacsko (#33793) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

"Illetve hogy viszonyulsz az AltGr és a Ctrl közti PrtSc gombhoz?"
:Y
De most ez most tényleg komoly?! Nem is néztem, eszembe sem jutott, hogy valami agyatlanka pont ahhoz fog hozzányúlni ÉS lecserélni egy tényleg ritkán használt gombra. Én használom azt a nyomvad menü gombot!!! Meg hogy nincs virt. numpad...
Könyörgöm, ez tényleg egy vagon sz@r :O

@Declare
i7 vs Core2 hő: nem értek veled egyet. Mobil csúcs volt Core2 is, max. Q9100 most az i7 az, de ez nem jelenti, hogy jobban kell melegednie a mostaninak.. illetve nem szabadna.
Más kérdés, hogy hülye döntések következtében 45W-os procik kerülnek notebookba...

[ Szerkesztve ]

(#33797) Declare


Declare
őstag

(#33791) rgeorge, (#33792) audi100td : Csak érdekesnek találtam, h lenovo a kijelzőnél, pedig azt hittem LG lesz benne, az van az y580 és nagyon dicsérték.

Képernyő tulajdonságai
Képernyő neve Lenovo B156HW01 V4
Képernyő azonosítója LEN40B2
Gyártó B156HW01 V4
Képernyő típusa 15.6" LCD
Gyártás ideje 1. hét / 2009
Sorozatszám Nincs
Maximális látható kijelző méret 34 cm x 19 cm (15.3")
Képarány 16:9
Maximális felbontás 1920 x 1080
Gamma 2.20
DPMS mód támogatás Standby, Suspend, Active-Off

Megnéztem valami, AUO a gyártó ? Nem hangzik túl komolyan :DDD :B lényeg, hogy szép, nekem nagyon tetszik.

(#33793) buvartacsko : De fura. Sokat ugyan én nem használom ezeket a gombokat, szóval annyira nekem nem érdekes, meg kell szoknom az biztos. A PgUp és Down a T400 on is ott van, engem azon is zavart....ez is megszokós lesz, ennyi belefér nekem :) A PrtSc meg most tűnt csak fel, hogy írtad és elkezdtem keresni :DDD tényleg fura helyen van, de nem tudok még nyilatkozni róla...

(#33795) bads1 NVS5400 van benne, megnézem majd, bár játéknál sokra nem számítok tőle, de majd meglesem, engem is érdekel :))

(amúgy most kevés kis használat után tényleg azt kell mondjam, gyorsan és pontosan tudok gépelni, mondjuk hosszú ujjaim vannak, zömökebb végződésekkel megáldott embertársaim esetén nem tudom nem lesznek e a billentyűk távol egymástól.
Pöcökegér viszon igen jó, nekem jobban tetszik mint a T400 on (mondjuk ezen lapos azon meg ilyen dudoros :) lehet csak ennyi a különbség, de a csuklómnak is jó helye van gépelés közben)

(#33794) Gondwana: soha nem használtam avirtuális num pad et a hp n sem, egyszer próbáltam asszem és sehogy nem találtam kényelmesnek. (ez mondjuk lehet user error de ez van :) )

Jah akku, az most nincs benne, majd megnézem amiket kérdeztetek. Menet közben amúgy szabad ki be pakolni az akkut?

[ Szerkesztve ]

(#33798) rgeorge válasza Declare (#33797) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez az AUOptronics LCD mondjuk a jelenleg kapható 15.6"-os FHD kijelzők közül a két legjobb egyike. Mondjuk a gyártás ideje érdekes, az én 2011. decemberi W520-asom kijelzője is ekkor készült. A gyártó pedig nem rossz, IPad kijelzőket is gyárthat, ami minőségi gyártót feltételez.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#33799) brd válasza cadeyrn (#33796) üzenetére


brd
nagyúr

Mi a probléma a 45 W-tal? Az a maximum, visszább lehet venni. (Remélem...)

The only real valuable thing is intuition.

(#33800) audi100td válasza brd (#33799) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hogyan?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.