Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33651) mitulabattyi válasza mustang28 (#33649) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Szerintem a video-drivert tedd fel (a lenovosat, ne az intel oldaláról...)

(#33652) mustang28 válasza mitulabattyi (#33651) üzenetére


mustang28
tag

Ok! Mindjárt kipróbálom!

(#33653) audi100td válasza Chaser (#33648) üzenetére


audi100td
nagyúr

semmi köze ennek a jelölésnek ahhoz, hogy forrasztott-e vagy sem, két féle tokozással létezik pl. a p8400 is

az sl sp, stb alacsonyabb TDP-vel rendelkeznek, kb ennyi

(#33654) franc0 válasza Chaser (#33644) üzenetére


franc0
őstag

X200-ban nem fogsz tudni procit cserélni.
Van az a pénz amiért megválnék tőle, de félek annyit nem kapnék érte :)

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#33655) soldi3r válasza franc0 (#33654) üzenetére


soldi3r
veterán

ezzel én is így vagyok :D talán ez megérhet egy pillantást

E30 (oo=[][]=oo)

(#33656) Tikakukac válasza Chaser (#33644) üzenetére


Tikakukac
titán

Tegnap szedtem szét atomjaira, és úgy be van forrasztva az enyém (is), hogy ihaj, ezt biza nem fogod cserélni, csak komplett alaplappal.

x200s akad felvono kollegánál talán, érdemes megnézni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33657) Chaser válasza audi100td (#33653) üzenetére


Chaser
titán

Akkor csak egybeesés volt:)

franc0: Piaci áron gondoltam, láttam itt már jóval piaci alatt is, nem sürgős a dolog. Lehet az lesz a vége szépen levadászok valahonnan egy jó árban levőt, aztán ha tetszik mehet az affs upgrade. Ha meg nem tetszik tovább adom:) Most 92k-ért van fenn egy 8 hó garis, jó akkuval, angol billel, 3G modem nélkül. Ez már úgy emészthető kategória lenne ha az állapota is újszerű.

Tikakukac: Láttam a hirdetést, de törések vannak rajta ha jól rémlik és a ventije is defektes. De garos. Csak mondjuk ha garos mért nem cserélteti ki a ventit? Lehet a törött kaszni miatt szervizből el is hajtanának?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33658) franc0 válasza soldi3r (#33655) üzenetére


franc0
őstag

Magát a gépet odaadnám ennyiért, de van egy rakat plusz tartozék, amit anyagilag sosem látnék viszont: +1 akku (6c és 9c), +1 töltő (65W és 90W), WWAN card, tartalék HDD cover és CPU hűtő, SSD.

Mer ugye a magyar úgy gondolkodik, hogy csomagba addmár olcsóbban haver, lehetőleg ingyen. Csakhogy sok idő van az összeszedésben, az idő meg pénz.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#33659) Tikakukac válasza Chaser (#33657) üzenetére


Tikakukac
titán

Mai napig volt garis, nem tudom megcsináltatta-e. Én kifújtam az enyémet WD-vel, eddig sem morgott,most meg még úgy sem, meg alig indul be úgy is. Szintén tőle vettem. Kicsit megreparáltam a palmrest szélét 2 komponenses ragaccsal, meg kimostam az egészet és így pöpec. Jah, meg átcseréltem az z-y kombót. Amíg nincs pénzem az upgrade cuccokra, addig mehet a menet.

Hűtő ha elkezd hangoskodni, annak a házhoz nem hiszem, hogy sok köze lenne, csapágy az ami kikopott. Azt megcsinálták volna. Egyébként sokat van külföldön, nem tudom miért nem vitte el eddig.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33660) mustang28 válasza mustang28 (#33652) üzenetére


mustang28
tag

Friss mind a kettő video kártya driver-e. Nincs ötletem

(#33661) Chaser válasza franc0 (#33658) üzenetére


Chaser
titán

Pm:)

Tikakukac: Nem tudom, nincs nagy bizodalmam olyan géphez amin törés van. Főleg így hogy lap+cpu fix. T61p-vel 1x megszívtam, nem akarom többször.

szerk: mustang28: Powermanager driverét is frissítsd.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33662) Gondwana válasza franc0 (#33658) üzenetére


Gondwana
addikt

Mer ugye a magyar úgy gondolkodik, hogy csomagba addmár olcsóbban haver, lehetőleg ingyen. Csakhogy sok idő van az összeszedésben, az idő meg pénz.
Pont ezért patkolgatom én is a T60-at, már kb. annyiba van, mint a Burj Al Arab. Majd a fiam megörökli, maximum nem értékeli (a ZX Spectrum+-szal együtt).
Tényleg, ha valaki lát jóárasított 15" QXGA panelt (vállalható szállítással), küldjön már egy linket!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#33663) soldi3r


soldi3r
veterán

honnan tudom, hogy van e 3g előkészítve? ha nincs, attól még beépíthető?

E30 (oo=[][]=oo)

(#33664) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok

még mindig nem megy a fejhallgató hangkezelése a gombokkal. Ötlete valakinek?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#33665) Gondwana válasza soldi3r (#33663) üzenetére


Gondwana
addikt

Palmrest alatt, kb. a ThinkPad felirat alatt, ha van két drótvég (rendszerint műanyag buzsirba húzva), akkor van 3G előkészítés X20#-ekben. Ugyanitt van egy üres miniPCIe slotod is.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#33666) Tikakukac válasza Chaser (#33661) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha a burkolat alján lenne akkor gyankodnék, de ezt szerintem egy saroknál, mondjuk asztalnál kapta el valami és azért tört ott ki a pici rés. Palmrest nekem is egy pici helyen repedt volt, pont nem érdekes.

soldi3r: Fekete és piros talán, egyik jobb oldalt jön végig a kijelzőtől, másik meg belül a többi katranccal. Helyük meg valahol a kártyaolvasó alatt, a wifi és az I/O kari tőszomszédságában.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33667) Chaser válasza Gondwana (#33662) üzenetére


Chaser
titán

QXGA, kemény ;]

Tikakukac: Személyesen meg kéne nézni. De olyanért nem utazok amiről biztosan nem tudom hogy kell. Olyan árban meg nincs, hogy megérje az útikstg a rizikót.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33668) soldi3r válasza Gondwana (#33665) üzenetére


soldi3r
veterán

ha nincs benne, akkor csak ezt a kanócot kell behúznom? meg a kártyát?

E30 (oo=[][]=oo)

(#33669) yanna válasza #16820480 (#33626) üzenetére


yanna
őstag

Őshazán túlról is, a Lenovo hazájából is várjuk a fejleményeket! :K

(#33670) mitulabattyi válasza soldi3r (#33668) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

2 wwan antenna, a kártya, és ha visszajelzést is akarsz akkor kell egy "led plate" is.

(#33671) audi100td válasza Tikakukac (#33666) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyébként a palmrest repedés ezeknél típushiba is, legalábbis a sarkoknál.

(#33672) Tikakukac válasza Chaser (#33667) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát nekem 2 villamosnyira voltm cirka 40 perc az egész, szóval nekem bejött :K

audi100td: Igen, ezt vizsgáltam is kicsit mérnökibb szemmel, hogy ott a csavar behajtási helye, ami főleg teherviselő elem, és mellette meg a pattintós rész. Ami nagyon vékony. Én azon csodálkozom, hogy a másik oldal még bírta. De így tuti, belül megfogta frankón, kintre is kentem finoman a résbe, letöröltem és tényleg tök okés, egyben van. Más problémát nem találtam a munkálatok alatt :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33673) soldi3r válasza mitulabattyi (#33670) üzenetére


soldi3r
veterán

köszi! gondolom, ha led nincs, akkor kábel sincs :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#33674) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Adott egy T43-as gép win7 fut rajta. Bekapcsoláskor még jó a pöckegér és a gombok, de használat közben elfárad és csak az újraindítástól lesz életképes ismételten.

Valaki találkozott már hasonló problémával?
Köszönettel

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#33675) Tikakukac válasza soldi3r (#33673) üzenetére


Tikakukac
titán

Kiszedsz némi csavart, és bekukucskálsz a belsejébe, egyből látni fogod, amit kéne. Ez a legtutibb :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33676) soldi3r válasza Tikakukac (#33675) üzenetére


soldi3r
veterán

csavarozgatok épp eleget, hogy ehhez már ne legyen kedvem :))

E30 (oo=[][]=oo)

(#33677) Tikakukac válasza soldi3r (#33676) üzenetére


Tikakukac
titán

Elhiheted, robogó romokban és 2 nap alatt 3 laptop lett procihűtőig lebontva, kimosva/takarítva. Ráadásul a Pavilionomból egy csavart kihagytam. Örülök is neki :DDD
Amúgy szétszedésnél tényleg nem tudok biztosabbat, 5 perc alatt megvan, nem nagy munka :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33678) rii válasza rii (#33625) üzenetére


rii
nagyúr

up

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33679) Gondwana válasza rii (#33678) üzenetére


Gondwana
addikt

Vörösödés = fénycsőöregedés. Csere-cső (amikor épp beszerezhető) kb. 10-30EUR között, viszont a munka-része a macerásabb: nem elég kiszerelni a panelt, szét is kell bontani, majd a régi fénycsőről lehúzni a gumikarika távtartókat, és visszaforrasztásnál nemelxseszni a drótok egymáshoz képesti szögét, mert külömben törik az üveg (akár összerakás után is elpattanhat ilyenkor a fénycső), ha idáig eljutottál összerakni már gyerekjáték. Anno T42-ben cseréltem, de most lusta vagyok visszakeresni a leírását itt, a topikban.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#33680) rii válasza Gondwana (#33679) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!
szervizben megcsinálják ezt 10.000ért?
sajnos én nem merem megcsinálni
hűtőt még tudok cserélni (-. de ez már meghaladja az amúgysem létező tudásomat (-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33681) #16820480 válasza yanna (#33669) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, természetesen amikor elvittem a szervízbe, rögtön elsőre bekapcsolt a drága, aztán utána még 5 perc próbálgatás alatt minden egyes alkalommal hibátlanul működött, szóval valószínűleg tényleg valami statikus áram lehetett, de kellett neki egy éjszaka, hogy elmúljon.

amin viszont kicsit meglepődtem, és nem kellemesen, hogy a világgarancia nem érvényes automatikusan, hanem az eredeti számla és a gép papírjainak másolatával együtt el kell(ene) küldeni a pekingi központba, és ott kérvényezni a világgarancia érvényesítését. ez díjmentes eljárás, viszont részemről hatalmas szopás, mert a gép ilyen "0 perces, bontatlan", egy hardveraprós eladótól vettem, eredetileg norvég lokalizációjú. persze akkor nagyon megérte árban, csak így a világgari nem megy vele :U
nem is értem amúgy, ezelőtt Latitude-om volt, annál automatikusan érvényes volt a világgari, nem kellett számlával szenvedni.

(#33682) audi100td válasza #16820480 (#33681) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hm, érdekes ez a garis dolog, úgy tűnik a világ különböző pontjain eléggé változó a a lenovo szervizek hozzáállása/működése.

Francia lokalizációjú gépet javítottak nekem Ausztriában és Magyarországon is, a másik gépem Angliai volt, javításra nem szorult, de itthon sercive tag alapján szolgáltattak hozzá ingyen recovery DVD-t. Nem volt egyikhez sem számla és nem is kérték.

Azért is nevetséges a dolog, mert ha pl. valaki üzleti úton van külföldön és ott meghibásodik a gépe, alap dolog lenne, hogy gyorsan, szó nélkül szervizeljék neki. A legtöbben nem hiszem, hogy folyton a gép mellett hordozzák a számlát. :U

Egyébként ha géped type számát beírod az IWS-be szerepel benne az adott ország? Ha igen, akkor érvényesnek kell lennie a világ garinak, lehet csak le akartak koptatni.

(#33683) #16820480 válasza audi100td (#33682) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, nem tudom, nekem is furcsa nagyon. a type számomnak csak az első 4 karakterét engedi beírni abba a cellába, de az alapján benne van Kína is, meg gyakorlatilag majdnem minden más ország is.
lehet, egyébként, hogy csak valami idióta manager kitalált egy ilyen szabályt valami alsóbb szinten, és ebben az irodában pont az ő szava számít. a napokban volt ilyen tapasztalat, hogy a reptéri személyzetnek, akik a check-in kapunál intézik az ember csomagját, kiadtak egy nyomtatványt, hogy a magyarországi tartózkodást engedélyező papírokkal rendelkezők esetében ha a Magyarországon kívül eltöltött idő meghaladja a fél évet, akkor nem engedhetik őket a repülőre, mert a magyar vámszabályok szerint nem léphet be az országba, és ilyenkor a légitársaságot büntetetik azért, hogy engedte repülni. ezzel az ürüggyel nem akartak felengedni olyan utast a gépre, akinek nem vízuma, vagy tartózkodási engedélye, hanem hosszútávú letelepedési engedélye volt az útlevelében, amihez persze nem volt joguk, csak nem sikerült jól értelmezni a szabályt.
mondjuk szerencsére most végül nem kellett semmit csinálni a géppel, de azért lehet, hogy érdemes lenne utána járjak a dolognak, holnap felhívom majd a központi számot, hátha ott okosabbak ülnek.

(#33684) fi:zi'k válasza #16820480 (#33681) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nesze neked világgari...

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#33685) audi100td válasza #16820480 (#33683) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, csak az a 4 szám kell és ez alapján van is világgarid, de tényleg jobb ha felhívsz valakit.

(#33686) mobal


mobal
MODERÁTOR

Heló!

Érdemes a DVD írót kicserélni a 3 cellás akkura? Marhára felesleges nekem a DVD írás, ha meg kell van (pontosabban maradt) egy usb -s.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#33687) #16820480


#16820480
törölt tag

hát, ahogy elnézem nem csak az a szervíz tudta így:

China
Customers requiring International Warranty Service in China may be asked to provide one of the following in order to obtain IWS warranty repair service; proof of company identification (company letter, email, business card, company badge with photo ID), proof of purchase (purchase receipt, official order, delivery note, sales memo, or invoice), and/or proof of travel (passport with valid Visa to or from country where product was purchased, or other travel documents).

[link]

ez azért elég szar így. jóformán ez az egyetlen ország, ami érint, szívesen feladnám mondjuk az egész amerikai kontinenst érte, ha itt simán lenne garanciám :U

(#33688) yanna válasza #16820480 (#33683) üzenetére


yanna
őstag

Jó hogy nem azt mondta kici kínai, hogy a Thinpad olcsó kínai hamisítvány. :U
Az viszont érdekes, de jó hír, hogy meggyógyult magától a gép. :DD

(#33689) Chaser válasza mobal (#33686) üzenetére


Chaser
titán

Azt neked kell tudni hogy érdemes-e:D Nincs vele különösebb baj az árán kívül, 25k alatt én még nem láttam sajnos, ugy. meg nem játszik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33690) rii válasza rii (#33680) üzenetére


rii
nagyúr

szervizbe mennyi lehet egy fénycsőcsere? ))-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33691) Kbali válasza #16820480 (#33687) üzenetére


Kbali
nagyúr

Pláne, hogy ők gyártják :)

(#33692) audi100td válasza rii (#33690) üzenetére


audi100td
nagyúr

Lehet hülyeséget mondok, de hivatalos szervizben úgy rémlik 30k körül van az óradíj, minden esetre drága.

Akitől vettem a Dell D400-asom, állítólag szervizeléssel is foglalkozik, fénycsőcserét is vállal, 5k-t mondott, de nem tudom mennyire megbízható, ha érdekel priviben átküldöm az elérhetőségét.

(#33693) rii válasza audi100td (#33692) üzenetére


rii
nagyúr

igen. szeretném elkérni, ... és köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33694) audi100td válasza rii (#33693) üzenetére


audi100td
nagyúr

ment pü

(#33695) Magnum_ válasza rii (#33693) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én is szeretnék fénycsőcserét Bp-en (XIII.), lehet, hogy össze kellene fognunk :-)

I humbly and respectfully decline™

(#33696) Declare


Declare
őstag

Elvileg néhány nap és csatlakozom a TP klubhoz egy t530 assal :)) Milyen teszt programokkal érdemes egy kicsit megnyaggatni? :) kíváncsi vagyok, mennyire melegszik, hangos, mit tud stb,...de még az sem kizárt, h nem írok egy kis tesztet róla, főleg ha érdekes lehet másoknak is és segít valaki a progikkal :)

(#33697) ^Clown válasza Magnum_ (#33695) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Itt érdemes lenne érdeklődni, hogy mennyi az annyi.

(#33698) Magnum_ válasza ^Clown (#33697) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi! a cim közel van, de pont munkaidőben dolgoznak, hétvégén abszolút nem, és most kedztem új munkahelyen.. :-(

I humbly and respectfully decline™

(#33699) dbius válasza mobal (#33686) üzenetére


dbius
veterán

Milyen dvd íród van? Ha sata, 9.5mm magas és el szeretnéd passzolni, akkor küldj légyszi egy privit, mert érdekelne. :K

[ Szerkesztve ]

(#33700) cellpeti válasza mobal (#33686) üzenetére


cellpeti
veterán

megvetted a T430ast?

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.