Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) ^Clown válasza Shatterstar (#33893) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Eszközkezelőben nézd meg, hogy van-e benne egyáltalán. Drivere fent van (bár a win alapból fel szokta pakolni)?

(#33902) fi:zi'k válasza audi100td (#33900) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem is úgy értettem, hogy a Lenovo gyártaná, csak amit ők használnak.
Win7-et használok, és beléptetést szeretném egyszerűsíteni úgy hogy a biztonság is megmarad.

De akkor vadászok majd vmit. Az R500 és a T500 ha nem tévedek kompatibilis ilyen téren. Van még más modell is?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#33903) Tim82 válasza Vladi (#33874) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha egy 1,8" HDD helyére egy ugyanakkora méretű, de más csatlakozós SSD-t akarunk tenni, akkor faragás ;] nélkül nem fér el semmilyen átalakító, úgyhogy elvileg lehetséges a dolog, gyakorlatban nem.

Ami már járható(bb) út lenne, de ahhoz felkészültség kell: az X41-nek úgy van PATA csatlakozója (és abból is egyébként spéci változat), hogy egy SATA to PATA bridge van az alaplapon. Ezt le lehet szedni, és a helyére lehet microSATA csatlakozót forrasztani. De csak akkor ugorjon neki az ember, ha tudja, mit csinál...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33904) ro_bert17 válasza Zsolti23 (#33866) üzenetére


ro_bert17
őstag

kb. 1 éve találkoztam egy videóval, ahol egy 1,8-as intel ssd-t faragtak bele egy X41-be. Ott működött a dolog, úgy tűnt. Linkelni nem tudom most, mert mobilról írok.
Szerk: közben olvasom, hogy az előző hsz. is erről szól.

[ Szerkesztve ]

(#33905) azbest válasza Shatterstar (#33893) üzenetére


azbest
félisten

hogy próbáltad bekapcsolni?
fn + f5 gombbal? hotkey driver fenn van?

(#33906) franc0 válasza fi:zi'k (#33902) üzenetére


franc0
őstag

FRU alapján keress. Azért van.

Amúgy jó lenne már, ha az FPR széria lenne minden gépben. Alig kerül valamibe.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#33907) fi:zi'k válasza franc0 (#33906) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ok, köszi.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#33908) Dooonfrigo


Dooonfrigo
tag

A picike x121-ről van valakinek valamilyen tapasztalata?

(#33909) Shatterstar válasza Chaser (#33896) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Lecsekkoltam Aidával,de ennek nyoma sincs a gépemben :(
Az eszközökben keresgéltem azon belül pedig a PCI eszközöknél és csak a wifi-t mutatja bluetooth-t már nem...
Na most elképzelhető hogy kivették belőle a modult???

Why are you wearing that stupid man suit?

(#33910) ^Clown válasza Shatterstar (#33909) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

El...

(#33911) audi100td válasza Shatterstar (#33909) üzenetére


audi100td
nagyúr

vagy egyszerűen letiltották BIOS-ban

(#33912) Gondwana válasza Shatterstar (#33909) üzenetére


Gondwana
addikt

(Bluetooth = USB device)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#33913) ArrayOfLilly válasza Dooonfrigo (#33908) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Van, konkrétan mire vagy kíváncsi?

http://www.arrayoflilly.com

(#33914) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Van egy LENOVO R400 AM..

32-B ES XP-VEL, xp betöltődése után a következő hibaüzi fogat:

" GfxUI has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience. "

lécci segitsetek, hogy mi a bibi és a megoldás.
Elöre is köszönöm!

(#33915) Dooonfrigo válasza ArrayOfLilly (#33913) üzenetére


Dooonfrigo
tag

Megbízhatóság, összeszerelés minősége, mennyire fut gördülékenyen az os, meddig bírja az akksija, melegedés, mekkora zajt csap, milyen ssd-t lehetne belerakni, billentyűzet, szereted-e...
Nagyjából ennyi lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#33916) J00hnny válasza maxika2004 (#33914) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Szia! azt hiszem régen még az Xp fénykorában nekem is volt ilyen problémám, ami ha jól emlékszem driver gond volt és egy alapos windows update helyrehozta. Első körben javaslom tölts le minden elérhető frissítést. :U

[ Szerkesztve ]

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#33917) robertka


robertka
tag

Sziasztok most vásároltam egy x60 as thinpadet. Win 7 home p van rajta és frissi vga driver és olyat csinált akkuról filmezés közben hogy elment a kép róla de a gép működött tovább hang is ment majd kiraktam alvó módba ill vissza és lett kép újból. Először arra gondoltam hogy a win ben beállitott autómata kikapcsolás csinálta de nem és nem is kábelhiba mert nem mozgattam. nem kapcsolt ki teljesen a monitor mert inkább szürke volt mint fekete. Mi lehet a hiba?
Üdv Robi

(#33918) lapa


lapa
veterán

csak egy gyors helyzetjelentés: lenovo orig win 7 pro 64 bit az x200s-en: 6,5w körül van az alja néja felpörgő diszkkel, wwan-nal de minden hálózat kikapcsolva, min fényerő. friss win, minden az SU szerint (win update-es driverek kihagyva), bár utána még lett egy wlan és lan driver az inteltől, változás nélkül.

mindez annyira még nem izgalmas, de az alábbit lefuttatva érdekes riportot kapok:

powercfg -energy -output C:\temp\power.htm

(adminként kő futtatni. asztalon jobb klikk --> új parancsikon --> bemásol --> parancsikonon jobb klikk --> futizás gazdaként)

szóval ez azt mondja nekem, hogy az ASPM le van tiltva, mert nem kompatibilis a géppel. érdekes lenne kideríteni vajon mindenkinél (főleg hogy mitulabattyi-nál) is így van-e.

[ Szerkesztve ]

(#33919) rgeorge válasza lapa (#33918) üzenetére


rgeorge
addikt

W520-n lefuttatva (W7x64Prof):
"A platform energiagazdálkodási lehetőségei:A PCI Express aktív állapotú energiagazdálkodása (ASPM) le van tiltva
A PCI Express aktív állapotú energiagazdálkodása (ASPM) le van tiltva a számítógép hardverével való ismert kompatibilitási probléma miatt."

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#33920) mitulabattyi válasza lapa (#33918) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Nálam is le van tiltva. A lenovo szerencsétlenkedik valamit, ezért nem lehet bekapcsolni.

mod: Most aktív WWAN-nal, néhány napja telepített win7 64bittel, intel x25m SSD-vel ~4.82W az idle fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#33921) ArrayOfLilly válasza Dooonfrigo (#33915) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Van, amire nem tudom a választ, de összeszedem, ami eszembe jut.

Megbízhatóság: eddig ok, de 5 hónapos és tartalék gép, nincsen nyúzva. Viszont épp azért vettem meg, mert sok Lenovo, nem is csak Thinkpad van itthon és a környezetemben, és jó velük a tapasztalatom.

Az összeszerelés minősége jó. Egy T, egyéb X (61, 200, 220, etc.), vagy W típusúé jobb, de nem egy kategóriában versenyeznek, ez kicsit fapados. De nem illesztési hibákra, résekre, recsegésre, lötyögő akksira gondolok, csak ha ránézek, ez az összbenyomásom. Hibák nincsenek, de kispóroltak belőle néhány dolgot: egy állapotjelző ledje van csak (számomra előny), nincsen led, ami a Caps Lock állapotát jelzi: on screen jelöli. Ezek megszokható dolgok.

Én 64 bites Win 7-et használok rajta, tökéletesen gördülékeny, bár, ezzel nem vagyok 100 százalékig elégedett: azon a gépemen, aminek a hosszas szervizelése miatt tartaléknak vettem , gördülékenyebb. Pedig elvileg teljesen azonosak a processzor-teljesítmények és a "GPU" pedig ebben erősebb. SU2300/Intel GMA X4500 MHD vs. E-450/ATI Radeon 6320 APU.

Szóval tökéletesen használható, de azért ez egy netbook. (Az Inteles változatot nem próbáltam, nekem sokkal inkább az kéne, de amikor éppen kellett, akkor ez volt azonnal elérhető a számomra. Inteleset a Cybertport.de-n láttam a napokban szállítással együtt 125 körül, elgondolkodtató.)

Játszani nem igazán játszottam rajta, de kérésre kiopróbáltam, meglepően használható. Alacsony beállításokon játszható volt rajta a Dirt 3, és megvolt a 25 FPS is.

Ami miatt nem adtam el, holott már tulképp nincsen rá égető szükségem, az pont az, hogy szerethető. Nagyon jó a fogása, nem melegszik, sőt, TPFan Controllal sztabályozható, de a gyári szoftverrel is passzívra állítható a hűtési sémája, és kimondottan hűvös így is. Másrészt ettől aztán halk is. Nagyon csendes.

Az akksit sosem próbáltam, erre nem tudom a választ, de ennek utána tudsz olvasni a NBR-en, igaz, inkább az X120e vonatkozásában, de az gyakorlatilag ugyanaz. Én nem szeretem az energiatakarékos sémákat, nem érzem gördülékenynek velük a gépem, gyakorlatilag Max. Performance sémában szoktam használni őket, ami nem az akkuidő növelésének eszköze, ráadásul mindig megy a WIFI, és legtöbbször nem csak olvasok, úgyhogy még ezer alkalmazás, esetleg film is. Ezzel a módszerrel 3-4 óránál szoktam érzésre bedugni, de sosem ment lke 40% alá, csak én nem akartam a meló felénél hibernálódni, meg ezen aggódni.

7mm-es Slim SSD, mint a Samsung 830, mehet bele. Egyszerűen hozzáférhető. A gép alja egyben jön le, ezzel elérhetővé is vált a wlan, wwan (helye) slotja (msata sajnos nem műx benne és ha wwan modult tervezel venni, akkor keeress moddolt biost vagy a whiteliste-n szereplő eszközt), 2 memóriamodul és a HDD.

A billentyűzet elsőre nem volt szimpatikus, de az összes gépem közül ezen gépelek a legkevesebb elütéssel. CTRL+Fn fordítva, mint más gépeken, a többi TP-hez hasonlóan, de ez BIOS-ban felcserélhető. Fn kétszeri lenyomásra benyomva marad: ez jó, amikor hangerőt vagy fényerőt szabályozok). Sötétben baromira nem látni, ez az egyetlen komoly bajom a billentyűzetével.

Trackpoint kicsit ki van herélve, na ez engem nagyon zavar, mert én azzal szeretek navigálni: nincsen benne Tap-to-Select funkcionalitás: nem lehet vele klikkelni, csak a gombjaival. De ez azt hiszem, a legtöbb embert nem zavarja és én is megszoktam többé-kevésbé. Nem touchpadja van, hanem ún. clickpad, ami azt jelenti, hogy az egész benyomható, én nem igazán használom a trackpoint-függésem miatt, de a netbookos topikban olvasottak (edge plus 125e-ről írta le alaposan valaki) alapján, beállítások és némi gyakorlás után szerethető.

Van még egy kontra számomra: életem legócskább TN-film panelje (valószínűleg nem rosszabb a kategóriája átlagánál, csak egyrészt el vagyok kényeztetve ezen a téren, másrészt egy jó, fényes kijelzőt használtam vele párhuzamosan): rettenetes függőleges betekintési szögek, kalibrálás után fogyasztható, de elsőre elrettentő színek és nem túl magas fényerő (éppen elég, de nincsen az az érzésem, hogy napkitörés esetén is olvasható volna, annyi tartalék van még benne.)

Összességében: ár érték arányának megfelelő, szerethető eszköz, pont nem az én preferenciáim mentén kialakítva. Most már tényleg veszek egy X220/X230-at. :-)

125-ért, ha még van, akkor az Inteles meggondolandó, feltéve, hogy nem játszogatsz rajta és ha szereted az olyasmit, akkor itt az aprón szokott lenni használt, de akár garanciális X200/X201/X220.

Hát ezt tudom róla elmondani. :-)

Kihagytam valamit?

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#33922) erevere007


erevere007
csendes tag

Sziasztok!

Most vásároltam angliai localizációval egy Lenovo t410-es laptopot!
Pár kérdés vetődött fel bennem, amiben a segítségeteket kérném:
-Át lehet állítani a localizációját vagy a világgaranciát nem befolyásolja ez?
-Angol konnektorhoz szánt hálózati kábelét cserélném, hogy itthon is tölthető legyen
[link]
erre.
Feszültséget áramerősséget figyelembe kell venni vagy az csak az adapternél lényeges?
-1 év garanciával, i5-s 520m procival, szép állapotban átszámítva 90 ezret sem érte el, gondolom jó vétel volt!

Kezdő vagyok laptop téren nézzétek el, ha hülyeséget kérdeztem, és köszi előre is a válaszokat!

Üdv :Gy

(#33923) ArrayOfLilly válasza ArrayOfLilly (#33921) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Kieg.:

Thinkpad forums X1xx alfórum

NBR vonatkozó alfóruma

Ha a vásárlás mellett döntesz, akkor vagy külföldről rendeld meg, vagy pedig az aprón van, aki szokott behozni, de az egyetlen helyen, ahol itthon láttam (R...m) forgalmazni, nem túl jók a tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#33924) audi100td válasza erevere007 (#33922) üzenetére


audi100td
nagyúr

Lokalizációt nem lehet átállítani, de ha világgaris (itt tudod csekkolni: [iws]), akkor itthon is tudod szervizeltetni.

Igen, enyhén szólva jó vétel volt. :)

(#33925) lapa válasza mitulabattyi (#33920) üzenetére


lapa
veterán

beletolom én is a zintelt, csak elébb még lekicsinyítem a win partíció(ka)t hozzá.

az "aktív WWAN" mit jelent? hogy kapcsolódva vagy a carrierhez? ha úgy is 4.8x watt, akkor ott szerintem valami bibi van.

ez az idle amúgy kikapcsolt panellel vagy minimál fényen?

[ Szerkesztve ]

(#33926) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

Adott egy a mai napig tökéletesen működő ThinkPad E325.
A BIOS-ban letiltottam a LAN-t, mikrofont, webkamerát,
és engedélyeztem az AMD-nek a virtualizációját.

Azóta nem indul.

Bejön a ThinkPad logo, majd ez a szöveg:
"Configuration changed - Restart the system."

[YouTube Videó]

Az első dolgom volt a Google használata, de nem találtam megoldást :(
[link1] [link2] [link3]

Ha van valami ötlet, annak nagyon örülnék!

[ Szerkesztve ]

(#33927) mitulabattyi válasza lapa (#33925) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Az aktív WWAN-t arra értettem, hogy kapcsolódva van a hálózatra (3G), bekapcsolt LCD, de 0-ás fényerőn.
Az IDLE kb 1 perc üresjáratot jelent. ennyi volt a legalacsonyabb, ahogy láttam, de persze nem állandóan ennyi, volt pár pillanatra 6w körül is. Böngésző nem futott.

[ Szerkesztve ]

(#33928) maxika2004 válasza J00hnny (#33916) üzenetére


maxika2004
őstag

:R :R :R :C :C :C

(#33929) erevere007 válasza audi100td (#33924) üzenetére


erevere007
csendes tag

Köszi választ audi100td!
Az adapter átalakítása ilyen hálózati kábellel megoldható vagy ezek is differenciáltak?[link]

(#33930) audi100td válasza erevere007 (#33929) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem simán jó, a töltőmre 1,5A van írva.

(#33931) J00hnny válasza maxika2004 (#33928) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Megoldódott? :U

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#33932) Francia91


Francia91
veterán

750 Gb-os HDD-t kezeli-e rendesen a T60p? Ilyet vennék a HDD Caddy-be, de előtte biztosra mennék.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#33933) Kromestar


Kromestar
csendes tag

Sziasztok!
Mennyit érhet ez így jelen állapotában?

Ez lenne

Köszönöm a válaszokat :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kromestar

(#33934) Tim82 válasza Francia91 (#33932) üzenetére


Tim82
nagyúr

Bármekkora tárolókapacitást kezel. Én kettő 500 GB-osat használok rendszeresen caddy-ben: az egyik állandóan a dokkolóban van, a másik pedig néha bekerül az optikai meghajtó helyére.

Azt nem tudom, hogy az újabb, vastagabb HDD-k (12,7 mm vastagsággal) beleférnek-e fizikailag a caddy-be. Elvileg a belső helyre nem, de oda a mostani divat szerint úgyis mindenki SSD-t pakol (én is :) ).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33935) soldi3r válasza Kromestar (#33933) üzenetére


soldi3r
veterán

40!?

E30 (oo=[][]=oo)

(#33936) soldi3r válasza Tim82 (#33934) üzenetére


soldi3r
veterán

t60-hoz van olyan dokkoló, amibe belemegy a hdd?

E30 (oo=[][]=oo)

(#33937) audi100td válasza Tim82 (#33934) üzenetére


audi100td
nagyúr

UB Slim-be nem fér be a 12 feles, az enhanced-be valószínűleg igen, de 9,5mm is van 1TB-ig.

soldi3r: Advanced Dock, ebbe mehet a 12,7mm is

[ Szerkesztve ]

(#33938) Kromestar válasza soldi3r (#33935) üzenetére


Kromestar
csendes tag

Az nekem korrekt lenne :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kromestar

(#33939) Tim82 válasza soldi3r (#33936) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van. Közben megelőztek.

audi100td: köszi, én ott voltam leragadva, hogy 750 GB fölött már nincs 9,5 mm-es vastagságú vinyó.

Tegyük hozzá, hogy Ultrabay Enhanced caddy ritkábban fordul elő. Bár gondolom, eBay-ről mindent be lehet szerezni, nekem Slim van a dokkolóban.

mitulabattyi: a szóban forgó gép egy T61 alaplap T60 házban, úgyhogy X3100 van benne, nem pedig GMA950. Az akku bazi nagy negatívum, a lötyögő egérgomb és a repedés sem hangzik biztatóan sajnos. A 40k szerintem sok érte, egyrészt mert Frankenpad és annak nem különleges, másrészt valamennyire le van harcolva, kell rá költeni még rendesen... (új akku, új billentyűzet vagy palmrest (nekem nem volt világos, hogy a trackpoint vagy a touchpad gombjáról van szó) biztosan befigyel még)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33940) mitulabattyi válasza soldi3r (#33935) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

40???
Repedt, mondhatjuk, hogy akku nélkül, mert nem működik. GMA950 van benne, nem x3100, 1GB RAM, XGA LCD, lötyögős billentyű, nincs DVD-író.
Szerintem inkább 30e körül van a reális ára...

(#33941) audi100td válasza Kromestar (#33938) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha a gépben rossz valami (pl. alaplap) és emiatt nem megy akkuról, szerintem a 40 sok, gyakorlatilag nem használható notebookként. :(

Tim82: 1TB 9,5mm van már úgy egy éve :) , Samsung M8 volt talán az első, a többi gyártó elég lassan kapcsolt, Seagate asszem nem is fejlesztett magának, továbbvitte a Samut miután azt felvásárolta.

[ Szerkesztve ]

(#33942) ^Clown válasza Kromestar (#33933) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Bontva érdemes árulni: akku, hdd, bill., memória, proci stb. Egyben szerintem nehéz lesz eladnod, szerintem csoda lenne, ha kapnál érte 30-at.

(#33943) Borote válasza mitulabattyi (#33940) üzenetére


Borote
addikt

Azt már kisakkoztuk, hogy ez egy T61, mert T7100 és X3100 van benne :)

(#33944) soldi3r válasza audi100td (#33937) üzenetére


soldi3r
veterán

és ilyen a t410-hez? :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#33945) Francia91 válasza Tim82 (#33934) üzenetére


Francia91
veterán

Én a belső helyen meghagyom aa 7200 rpm-es Hitachimat :).

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#33946) mitulabattyi válasza Borote (#33943) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

:U

(#33947) audi100td válasza soldi3r (#33944) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudtommal nincs, de annyira nem vágom az újabb gépeket.

(#33948) Tim82 válasza audi100td (#33941) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja, hát Samsung vinyókat annyira nem követem, nem tartom őket annyira megbízhatónak (oké, volt két HM160HC meg van is egy MP0804H most a barátnőm T42p-jében, de cserélve lesz, bár 100/100 Sentinel szerint). :)

Seagate-ből meg utoljára valamelyik régebbi Barracuda volt évekkel ezelőtt az akkori asztaliban, jó hangos volt, de legalább megbízható.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33949) Borote válasza mitulabattyi (#33946) üzenetére


Borote
addikt

Legjobb tudomásom szerint T60-ban nincs se X3100, se T7100.
És az alaplapról ne is beszéljünk :B

[ Szerkesztve ]

(#33950) Kromestar válasza audi100td (#33941) üzenetére


Kromestar
csendes tag

Az akkunak az érintkezőjén nem jön ki abszolút semmi áram.
Azt olvastam hogy ezeknél az akkuknál ez típushiba és vissza is hívtak rengeteget az akku gyári hibája miatt.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kromestar

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.