Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33501) amargo válasza amargo (#33215) üzenetére


amargo
addikt

Feltettem ezt és semmi a hiba továbbra is fent állt, majd felraktam az új SU-t és utána is csak nehezen akart elindulni, de most végre frissít.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#33502) ^Clown válasza qnadam (#33500) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Aggódni azért nem kell. Használd nyugodtan, nem kell túllihegni :) Arról van szó, hogy a Sanyo cellás akksik hamarabb elhasználódnak, mint a Panasonic-kal szereltek. Viszont ha megnézed a consumer gépeket, azokhoz képest viszont nagyon jó a Sanyo TP akksik is, kb. dupla annyi ideig bírják.

(#33503) vicces


vicces
addikt

a tablet nem fér bele az elsőbe nagy akksival. most az x61 pihen benne kis akksival. a szaga pár nap alatt eltűnik :K

:)

(#33504) qnadam válasza ^Clown (#33502) üzenetére


qnadam
veterán

ja, akkor semmi komoly, nem gyújtja fel a házat :DDD

2010ben használatba vett akksi, 54 ciklus van benne, átlagidőt nem tudok, hogy meddig bírja, de annyit mindenképp, amit elvártam tőle (videótömörítés közben egy óránál simán többet, tovább nem próbáltam), szóval nincs gond.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33505) xcds válasza qnadam (#33504) üzenetére


xcds
őstag

Elhasználódás hány %?

(#33506) ^Clown válasza qnadam (#33504) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Á nem, semmi ilyesmiről nincs szó :)

(#33507) Chaser válasza vicces (#33503) üzenetére


Chaser
titán

Köszi:)

qnadam Elhasználódást nézz már. Van egy 2007-es 6 celásom, az 71%-os kb 40 cc-vel, biztos nem bántak vele jól.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33508) qnadam válasza xcds (#33505) üzenetére


qnadam
veterán

xcds, Chaser: biztos béna vagyok, de a battery details között nem találom

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33509) mitulabattyi válasza qnadam (#33508) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Frissítette már valaki a thinkvantage gps-t 2.80-ra?
Mi van a google maps helyett?
(a release changes szerint megszűnt a google maps támogatása)

(#33510) xcds válasza qnadam (#33508) üzenetére


xcds
őstag

Aida kiírja. Power managementben én is a csak a design capacity és a full charge capacity közötti különbséget látom.

(#33511) Chaser válasza qnadam (#33508) üzenetére


Chaser
titán

Aida64, everst vagy hasonló se. Vagy egyszerűen elosztod a jelenlegi kapacitást az eredeti kapacitással és az megadja hogy %-os most az akku.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33512) xcds válasza mitulabattyi (#33509) üzenetére


xcds
őstag

Mivel semmilyen hibát nem javít, nem éredemes frissíteni.

(#33513) qnadam válasza Chaser (#33511) üzenetére


qnadam
veterán

és tényleg :) 75,5%.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33514) qnadam válasza Francia91 (#33400) üzenetére


qnadam
veterán

a "kezeli" alatt azt érted, hogy a win használni is tudja?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33515) kiskekko


kiskekko
tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni Thinkpad T400 bios update ügyben. Mire figyeljek oda? Van amiről külön tudnom kéne? Mik a lépések? Addig megvagyok hogy leszedtem és kiírtam a legfrissebb bios-t a lenovo oldaláról. Továbbiakban mit csináljak? A válaszokat előre is köszi!

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#33516) audi100td válasza kiskekko (#33515) üzenetére


audi100td
nagyúr

Bebootolsz a CD-ről és követed az utasításokat, kb ennyi. :)

akksinak benne kell lennie a gépben + rá kell dugni a töltőre

egyébként win alól cd nélkül is megy, de ha már kiírtad egyszerűbb így, talán biztonságosabb is, hogy nem az os alatt fut

[ Szerkesztve ]

(#33517) venember83


venember83
nagyúr

Használ valaki FSP vagy Lenovo-idegen tápot a vágódeszkájához? Két opcióm lenne a gyári táp cseréjére (remélhetőleg ez a gond, és nem az alaplapon kontakthibás a csatlakozó), Fortron 65W FSP-NBV65 és Cooler Master NA 65, valamelyikről van valamilyen tapasztalat? Köszönöm.

(#33518) soldi3r válasza venember83 (#33517) üzenetére


soldi3r
veterán

5k körül szokott lenni gyári táp az aprón

E30 (oo=[][]=oo)

(#33519) venember83 válasza soldi3r (#33518) üzenetére


venember83
nagyúr

Köszönöm, apró nemigen játszik, mert többe lenne a szállítás ide (külföldre), mint maga a táp.

(#33520) Francia91 válasza qnadam (#33514) üzenetére


Francia91
veterán

Én úgy vettem észre, hogy kezeli rendesen. Everest látja mind a 4 Gb-ot, Windows 7 Ram használata pedig alapjáraton 21-23%. A T60p-met is 4 Gb RAM-mal használom, kezeli is mind 4-et.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#33521) brd válasza Francia91 (#33520) üzenetére


brd
nagyúr

Nézd meg jobban (pl. a feladatkezelőben a fizikai RAMméretet), mert a chipset max. 4GB-ot kezel (az OS számára -HW-ek címei), ráadásul a Lenovo BIOS 3GB-ra vágja a max. használható RAM-ot. Pár havonta felbukkan a téma, és mindig leírjuk, hogy ez ennyi, de mindig jön valaki, aki hozzáértés nélkül mantrázza az "Win7x64 kezeli a 4GB RAM-ot"...

The only real valuable thing is intuition.

(#33522) Tim82 válasza Francia91 (#33520) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az Everest ebben nem mérvadó.

Itt nézd meg: "Vezérlőpult -> Rendszer és biztonság -> Rendszer -> A RAM mennyiségének és a processzor sebességének vizsgálata".

Ott olyasmit kellene látnod, hogy "Telepített memória (RAM): 4 GB (használatban: 3,2 GB)". (Vagy 3,4 GB, de annál semmiképpen sem több.)

Ha nincs zárójeles megjegyzés, akkor készséggel elhiszem, hogy a teljes 4 GB RAM-ot meg tudja címezni (ergo ki tudja használni a rendszered).

Mellékelek egy screenshot-ot is arról, pontosan hol kellene nézni (nekem tényleg 3 - 2 + 1 - GB RAM-om van).

Előre is köszönöm, ha megnézed és ha mégis a várakozásaimmal ellentétes eredmény jön ki, feltöltesz róla screeshot-ot.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33523) amargo válasza venember83 (#33517) üzenetére


amargo
addikt

A T43/R52-hez anno használtam FS tápot két félét is, semmi baja nem volt. Megnéztem, hogy ugyan azt tudják.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#33524) soldi3r válasza Chaser (#33507) üzenetére


soldi3r
veterán

ha az lg akkum design kapacitása 56.16wh és 26 ciklus után a full kapacitása 59.69wh, akkor az hány %-os? :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#33525) mitulabattyi válasza soldi3r (#33524) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Nekem is 101%-os a 9 cellás akkum, 38 ciklus után is. :DDD

(#33526) Chaser válasza qnadam (#33513) üzenetére


Chaser
titán

Hát nem túl sok, ennyi bajság van a sanyokkal, kopnak. Nemrég vettem 9 cell pana akkut, 2010-es, 80-90 cc-vel volt 96%. Mondjuk én marha 1x lemerítettem fullra kikapcsolva a védelmet, eredménye meg is lett, 3%-ot csökkent a kapacitás. De most már vigyázok rá, nem fog menni 90% alá pár száz ciklusig:)

venember83: FSP-vel nincs baj.

soldi3r: A sanyok is mindig így kezdik ;] más tapasztalatom nincs az lg-vel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33527) soldi3r válasza Chaser (#33526) üzenetére


soldi3r
veterán

mondjuk nagyjából annyira foglalkoztat az akku %, mint a idle fogyasztás :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#33528) szektamokus


szektamokus
tag

Sziasztok,

Van 3db 90W AC\DC Combo Adapterem. P\N:41R4494
Mindegyik új, csak kipróbálva voltak, akit érdekelne írjon.

Ha valakit érdekel mind a 3, akkor 24-be odaadom.

[ Szerkesztve ]

(#33529) taltos válasza Chaser (#33490) üzenetére


taltos
senior tag

Koszonom! Kozben nezelodtem is, es szerintetek mennyire biztonsagos e-bay-rol thinkpadet venni? Ilyesmikre gondoltam, mint:
1. X200 Tablet Nem outdooros, de jonak nez ki.
2. X201 Tablet Ehhez meg venni kellene dolgokat (memoria, SSD), de elvileg 400 nit-es outdooros kijelzoje van (a lenovo pdf-je alapjan), van meg ra 1 ev garancia, es az elado 100% pozitiv feedbackkel rendelkezik.
3. X201 Tablet Errol nem tudni sokat, de eleg olcsonak tunik.

Vagy inkabb erdemes itt Ph!-n venni egy egyszerubb X200/X201 Tabletet, es rendelni bele valahonnan egy jobb kijelzot? Ahogy olvastam szoktatok e-bayezni, bar csak olcsobb dolgokkal.

(#33530) qnadam válasza Chaser (#33526) üzenetére


qnadam
veterán

hát bumm, sokat nem fog akksiról menni úgyse :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33531) ^Clown válasza taltos (#33529) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ha eBay, akkor Egyesült Királyság vagy Németország (tehát EU). Ha USA-ból rendelsz, megvámolják a notit, kapásból plusz 30%...

(#33532) audi100td válasza taltos (#33529) üzenetére


audi100td
nagyúr

Első sorban az a gond, hogy mire ideér a gép, nagy valószínűséggel még egy nagy adag pénzt ki kell fizetned vámra és talán áfára is.

Inkább ebay.de, ebay.at, ebay.uk, stb oldalakon keresgélj (EU-n belül nincs vám), vagy hwapró, expressz, aprónet, stb

szerk: elkéstem :B

[ Szerkesztve ]

(#33533) taltos


taltos
senior tag

Ahm, ertem, koszonom. Es szerintetek onnan erdemes rendelni? Mennyire szoktak ideerni a megrendelt gepek (posta), illetve mennyi kockazat van abban, hogy megsem kuldenek semmit? Elhanyagolhato?

(#33534) felvono válasza taltos (#33529) üzenetére


felvono
tag

Nem az a kerdes hogy mennyire biztonsagos az ebay, hanem hogy akitol veszed mennyire megbizhato. Feedback, eladasok szama, erteke stb
utana jon a kerdes hogy postazza-e a tengerentulrol, es te kifizetned-e a vamot, biztositast es egyeb koltsegeket. Sztem a nemet ebay jobb ilyen szempontbol, na meg hamarabb megkapod a termeket. Tobben is vasaroltak/nak a forumozok kozul onnan jo tapasztallatokkal. Szemely szerint en mindent ebay-en szerzek be amit csak lehet ( neha amazon). A laptoptol a kivetiton at a fagyikeszitoig :)

Mellesleg honapokig arultam itt egy x200 tabletet, inkabb nem irom le mennyiert ment el vegul :B
Ilyen az amikor a kereslet es a kinalat nem talalkozik :DDD

(#33535) felvono válasza felvono (#33534) üzenetére


felvono
tag

akkor mar meg is valaszoltak az elottem szolok

(#33536) felvono


felvono
tag

mi az senki nem tud aludni ? :))

(#33537) felvono válasza taltos (#33533) üzenetére


felvono
tag

Komolyabb cuccokat eleve futarral kuldenek biztositva, online tracking service-el.

(#33538) taltos válasza felvono (#33534) üzenetére


taltos
senior tag

Koszonom a valaszokat! Sajnos nemetul nem tudok, az meg gondolom jol jonne egy nemet vasarlasnal. :)

De most mar megyek aludni, mert holnap dolgozni is kell. :)

(#33539) felvono válasza taltos (#33538) üzenetére


felvono
tag

Csak kerdezd az eladot! Hatha o tud angolul.

[ Szerkesztve ]

(#33540) ro_bert17 válasza mitulabattyi (#33509) üzenetére


ro_bert17
őstag

[link]

(#33372) ro_bert17: közben írok magamnak is. Ismét minden pótcselekvés nélkül megszünt a képernyő sötétítgetés.

(#33541) lapa válasza taltos (#33538) üzenetére


lapa
veterán

ha ebayen veszel paypallal akkor mindenképp fedez téged az ebay ha a leírástól ténylegesen eltérő dolgot vagy épp semmit sem kapsz. visszakapod a pénzt, aztán ők leharcolják az eladóval.

én magánszemélytől vettem így egy x-et, minden ok volt.

németországba nekem 13 eur az utalás, nemtom kinek mennyi.

paypal amúgy is jól jöhet, mert ha nincs rajta pénz egyből leveszi a kapcsolt bankkártyáról. legalább nem menti el mindenféle jöttment cég a kártyaadataidat. más kérdés ekkora összegnél, hogy a paypal huf - eur váltás jobb-e, mint a saját bankod eur eladási árfolyama.

paypal mellett szól, hogy nem szüttyögnek egy hetet mint nemzetközi átutalásnál, mintha gyalog vinné ki valaki a pénzt.

a kereskedelmi eladók nemzetközi adószám (UID) elküldése esetén (ez nem tudom minden magyar cégnek van-e. de asszem igen) tudnak nettós számlát is kiállítani. egyből csak 84%-ot fizetsz.

persze, német eladót érdemes angolul kérdezni, nagyon sokan tudnak.

nagyjából ezeket kell végigzongorázni. persze minden relatív, én is nemrég rendeltem meg a luxnote.de-ről egy x-et dokkal (119 EUR vagy mennyi volt a dokk), erre pár napra rá beugrik az apróra harmadáron...

[ Szerkesztve ]

(#33542) qnadam válasza lapa (#33541) üzenetére


qnadam
veterán

más kérdés ekkora összegnél, hogy a paypal huf - eur váltás jobb-e, mint a saját bankod eur eladási árfolyama.

be lehet állítani, hogy a paypal váltson, vagy már a megadott pénznemben vegye le a pénzt a banktól. az utóbbi olcsóbb kicsit, viszont az előbbi a default :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33543) audi100td válasza qnadam (#33542) üzenetére


audi100td
nagyúr

hm, ezt jó tudni, köszi

Amúgy ha külföldi devizában vonják le a számlámról a pénzt, nem járhat ez a banknál (otp) plusz költséggel?

[ Szerkesztve ]

(#33544) kraftxld válasza audi100td (#33543) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bankja/számlacsomagja válogatja.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#33545) Tikakukac válasza audi100td (#33543) üzenetére


Tikakukac
titán

OTP Junior nem problémázott, legalábbis nem láttam külön tételként még valami plusz pénzt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33546) fi:zi'k válasza lapa (#33541) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ahogy a kolléga említette, a PP azonnal váltja aktuális saját(!) árfolyamon. Ez nekik ott éri meg, hogy minden ilyen tranzakción keresnek pénzt, mivel drágábban váltanak.
Ha a saját bankoddal váltatod, akkor a bank a saját árfolyamával fog számolni. Itt azonban mindig az számít, hogy melyik napra könyvelik le. Nálam ez jellemzően 3 nap. Tehát ha ennyi idő alatt romlik a forint, akkor többet is bukhatok, mintha a PP egyből váltotta volna.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#33547) audi100td


audi100td
nagyúr

Ok, köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#33548) qnadam


qnadam
veterán

veszek firewire kártyát. inkább a cardbusosat preferáljam, vagy az elvileg gyorsabb expresscardot? esetleg azt, amelyik olcsóbb, mert a dv 25 megabitjéhez tökmindegy? :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33549) audi100td


audi100td
nagyúr

Ha késve is,T420i PH teszt

[ Szerkesztve ]

(#33550) mitulabattyi válasza lapa (#33541) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Azért van egy értékhatár. Ha 600$-al lehúznak, azt nem téríti meg a paypal sem. Tán 200$-ig van a határ, amikor "automatikusan" megtérítik.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.