Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) Tikakukac válasza tototos (#33348) üzenetére


Tikakukac
titán

Festék/körömlakk/szigszalag/barkács. Ezekből lehet válogatni ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33352) ^Clown válasza Tikakukac (#33351) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ott van még az eredeti Lenovo keret is :P

(#33353) tototos válasza ^Clown (#33349) üzenetére


tototos
őstag

Most néztem lehet fogom és kikötöm. Feleslegesen villog, a laptop ledje úgyis villog ha olvas róla valamit.

(#33354) Tikakukac válasza ^Clown (#33352) üzenetére


Tikakukac
titán

Hohó, hát az egyszerű, meg drága, meg amúgy is. Az ilyen barkács, azért valljuk be mindig olyan jó érzés, hogy igen, ha egy rohadt ledet is, de akkor is megbarkácsoltam, és utána lehet gyönyörködni a műben, ami kicsit suta, kicsit esetlen, de mindenképp van benne egy kis Én dolog. Az meg tök klassz, szerintem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33355) Gondwana válasza Tikakukac (#33354) üzenetére


Gondwana
addikt

(... plàne, amikor egyszer csak eljön az ideje, hogy be kell röffinteni benne egy adapterezett 1.8" SSD-t, ami 3.3V tàp nélkül meg se nyikk)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#33356) Tikakukac válasza Gondwana (#33355) üzenetére


Tikakukac
titán

Kihívás, az mindig kell. Hasonló küzdelem lesz nálam is, az orosz szerelési kézikönyv, és a félszázados japán robogó között leszek a kapocs. Meg közben ki kéne takarítani ax x200-at is, mer zavar a tudat. hogy tiszta morzsa a belseje :U

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33357) !Overdose!


!Overdose!
őstag

IPS T60 - 52k

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#33358) franc0 válasza !Overdose! (#33357) üzenetére


franc0
őstag

Biztos egyedül vagyok vele, de én mondjuk a vaterát elvből hanyagolom... szarevő banda.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#33359) cadeyrn válasza franc0 (#33358) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Még jó, hogy a cuccoknak semmi köze a piac-felülethez ;)

(#33360) !Overdose! válasza franc0 (#33358) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én gyakran és szívesen vásárlok ott. Hogy őszinte legyek a hardveraprón rosszabbak a tapasztalataim.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#33361) Francia91


Francia91
veterán

Én Vaterán vettem a T60p-met, és tökéletes, semmi baja nincs. Meg vagyok elégedve vele! Nem ez az első dolog, amit Vaterán vettem, de eddig az összes rendben volt. Mondjuk nekem picit olcsónak tűnik az 52 ezer ezért a T60-ért, de ki tudja :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#33362) qnadam válasza Tim82 (#33347) üzenetére


qnadam
veterán

itthon nekem is van 23" ips, de ahhoz tartozik egy pc is :)

ettől eltekintve tényleg tetszik a gép, valószínűleg együtt fogok tudni élni a kérdéssel, csak na. ha meg nem, legrosszabb esetben eladom, és veszek mást :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33363) qnadam válasza !Overdose! (#33357) üzenetére


qnadam
veterán

ha azt nézem, hogy nincs benne dvdíró (ami ritkán kell, akkor viszont nagyon), és el is kellene mennem érte, akkor már nem is akkora a különbség árban.

ezzel nyugtatom magam :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33364) audi100td válasza franc0 (#33358) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ennek mi köze a termékhez? Már vinném is a gépet ha ilyet keresnék (meg nem lenne ilyen messze), ennyiért ajándék és tényleg szépnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#33365) audi100td


audi100td
nagyúr

T400-nál aktivált virtualizáció/VT-d mellett sehogy nem lehet meglenni grafikai hibák nélkül? csak igp-m van, switchable ati nincs

[ Szerkesztve ]

(#33366) mobal


mobal
MODERÁTOR

T430 kidobozolás

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#33367) audi100td válasza audi100td (#33365) üzenetére


audi100td
nagyúr

Úgy néz ki egy frissebb BIOS megoldotta, de nem akarom elkiabálni.

(#33368) buherka válasza mobal (#33366) üzenetére


buherka
addikt

Delete gomb fenn a sarokban. Pöcök egér besüllyesztve... :o
Meg ez az egybehányt legfölső bill. sor..ez miez ??? :(
100K-s ASUS konzumer notinak néz így ki a billentyűje.

Nem bejövős.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#33369) Gondwana válasza audi100td (#33365) üzenetére


Gondwana
addikt

A megfejtés: két egyforma vagy egy magànyos RAM modul (x200T kapcsàn linkeltem az intel erratàt)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#33370) audi100td válasza Gondwana (#33369) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor ez volt a gond, amikor megvettem a gépet 2+1GB RAM volt benne, különböző gyártóktól, a hiba miatt akkor letiltottam a virtualizációt. Azóta belement 2x4GB, most aktiváltam VT-x-et és oké. Köszi.

(#33371) mobal válasza buherka (#33368) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Új billzet. Mi lenne. Elhiszem, hogy a régi jó no de kérem... puding próbája az evés!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#33372) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok! Vettem egy új akksit a géphez. (annyira a frászt hozzátok az emberre a sanyo cellásokkal, hogy természetesen ez is az lett :DDD )
Az lenne a kérdésem, hogy régebben, amikor a gépet lehúztam a töltőről, akkor elsötétedett a képernyő. Amikor vissza dugtam töltőre elsötétedett. Ez egyszer megszünt szerencsére.
Most, hogy az új akksival használom megint villlanik a képernyő. Ki lehet kapcsolni valahol ezt a fícsőrt? Picit zavaró a vonaton a fázis határokon átzötyögni.

Szerk: még annyit, hogy kipróbáltam a régebbi akksival is, azzal is újra elsötétedik a képernyő.

[ Szerkesztve ]

(#33373) franc0 válasza mobal (#33371) üzenetére


franc0
őstag

Ezt kár is leírni. Aki ilyet ír, annak tetszeni fog az új.
Értsétek már meg, a kiosztással van baj, nem a nyomásponttal. Az pedig képről is látszik, nem kell kipróbálni.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#33374) tototos válasza franc0 (#33373) üzenetére


tototos
őstag

A kiosztás is csak a 2x6-os blokkot érinti jobban szerintem. Amúgy a videóban azt mondják hogy mivel függőleges a billentyűzet oldala, nem döntött mint eddig így nagyobb a felülete. Amúgy tényleg ki kell próbálni és utána véleményt mondani. Én személy szerint csak az insert, delete, home, end gombokat használom a felső sorból.

(#33375) cadeyrn válasza franc0 (#33373) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

::bólogat::

A forma / bill változtatás lehet, hogy tényleg jó, a nyomáspont és a feeling - állításuk szerint - nem változik ... de könyörgöm! Konkrétan kiszedtek gombokat, amit a TP felhasználók egy tetemes része használ, lévén sokszor céges gépek, amivel nagy böszme régi rendszereket piszkálnak, amiknél igenis kell.

(#33376) mobal válasza franc0 (#33373) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Miért ne tetszene. Én nem vitatom, hogy a régi jobb avagy nem. Elég sokan előszeretettel és nagy megelégedettséggel használjátok ami jó. De most azért mert ez szigetes, és nem a régi nem feltétlen szar. Az meg, hogy úgy néz ki mint 1 Asus consumer bill... Csak nem értem néha a dolgokat na :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#33377) Chaser


Chaser
titán

Az x200 tabletek vajon mennyire megbízhatóak? Hw-ileg kb T400 a tudásuk, intel 4500mhd chipset ami nem döglős. Gondolom az összeszerelés se lehet rossz. Van esetleg vkinek régebb óta ilyen gépe?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33378) cadeyrn válasza mobal (#33376) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

NEM a sziget a baj.
Az elrendezés.

(#33379) mobal válasza cadeyrn (#33378) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Azt meg már az Edge szériánál láthattuk.

T430s: [link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#33380) audi100td válasza mobal (#33379) üzenetére


audi100td
nagyúr

És? Itt mégis kit érdekel az edge széria? Pont azért használunk T-t, X-et meg W-t, mert nem olyat szeretnénk, és most mégis ránk erőltetik. :U

(#33381) brd válasza mobal (#33371) üzenetére


brd
nagyúr

Nem kell új, nem kellene semmit próbálgatni, ez a baj, ezt nem értik meg sokan. A régi a közel tökéletes. (Nekem egyedül a numpad hiányzik, ill. az F-gombok 4-es csoportosítása, de ezek az én egyéni szoc. problémáim, bár talán a numpad el sem férne értelmesen).

The only real valuable thing is intuition.

(#33382) mobal válasza audi100td (#33380) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ha úgy érzed, hogy rád erőltetik ne használd... Most komolyan, vitázni nem akarok. Majd kiderül milyen lesz. Megértek én minden pró és kontrát, de egyenlőre(!) a kiosztáson kívül más probléma úgy látszik nincs nagyon vele.

Marketing politika: "Majd megszokod..."

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#33383) cadeyrn válasza mobal (#33382) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Kicsit trollkodás, amit csinálsz..

Adott a ThinkPad T,X,W. Ezeket céges szakembereknek, fejlesztőknek készítik - elvileg. A ne használd konkrétan nem opció, mert a cég veszi.
Az összes gyártó állandóan b@szogatja a billentyűzetkiosztást, a TP volt a kivétel.

A másik, hogy te úgy tűnik, tényleg képtelen vagy megérteni, hogy létezik ember, aki aktívan, folyamatosan használja a 2x6-os billentyűket fent. Mivel NINCS már olyan notebook, ahol ilyen a kiosztás, miért is ne legyünk kiakadva?

[ Szerkesztve ]

(#33384) audi100td válasza mobal (#33382) üzenetére


audi100td
nagyúr

Könnyű azt mondani, hogy ne használd, mikor gyakorlatilag nincs más alternatíva. Számomra ez volt az egyetlen normális notebook a piacon és a billentyűzet volt a legnagyobb előnye.

"a kiosztáson kívül más probléma úgy látszik nincs nagyon vele"

na de pont ez a probléma...

Ha nem érted, vagy nincs rá igényed, ok, de miért kell az emberekre ráerőltetni valami rosszabbat (ezen kár is vitatkozni, mert tényleg rosszabb), azzal szemben ami 20 évig jó volt, csak mert a marketingesek kitalálták, hogy most ez a trendi?!

(#33385) franc0


franc0
őstag

Van aki nem érti, el kell fogadni srácok.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#33386) Klepti


Klepti
tag

Sziasztok!
Tudom, hogy van milyen notit vegyek topic, de úgy gondoltam, hogy ti jobban benne vagytok a Thinkpad témában:)
Szóval gondolkozok erősen egy használt Thinkpad vásárlásán.

Maximum 70k-t szánnék rá, cserébe egy jó minőségű, 14" körüli gépet várnék, ami még kiszolgálna több évig (remélhetőleg).
Egyetemen használnám, szóval fontos a strapabírás, illetve az alap használat (net, office..) megfelelő gyorsasága.
SSD-t vennék bele a gyorsabb rendszer miatt, ezért SATA-ra szükségem van.
Win7 64bit-tel szeretném használni, ezért nyilván erre alkalmas legyen hardverileg, tudjak belerakni 2-4 GB RAM-ot.
Egyéb plusz pontok: D-SUB, Bluetooth, DDR3 ( nem hiszem, hogy van:( ), CoD2 futása ( :D )

Milyen típusokat ajánlotok, miket keresgéljek az aprón ebben az árban?
Köszönettel: Peti

(#33387) audi100td válasza Klepti (#33386) üzenetére


audi100td
nagyúr

Üdv,

aprón most fent van egy T400 65-ért, helyedben lecsapnék rá amíg még vihető. :)

(#33388) xcds válasza Klepti (#33386) üzenetére


xcds
őstag

T400-at nézegess. Lehet, hogy kell még hozzá pár ezres.

Úgy látszik, mégsem. :D

[ Szerkesztve ]

(#33389) Klepti válasza xcds (#33388) üzenetére


Klepti
tag

Hmm, nagyon finom, billentyűzet világítás is.. Elég tetszetős!
Esetleg egy kicsit olcsóbban valami más típus/ok? :)

(#33390) SzalaiG válasza Klepti (#33389) üzenetére


SzalaiG
addikt

T61 :)

(#33391) cadeyrn válasza Klepti (#33389) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Ne keress másikat, T400 lesz a barátod. Ha mázlid van, akkor találsz kapcsolható VGA-sat, az tényleg jópár évig a barátod lesz még.

(#33392) xcds válasza Klepti (#33389) üzenetére


xcds
őstag

T60. De az gyengébb azért hardverben és ddr2, viszont ips kijelző.

(#33393) audi100td válasza Klepti (#33389) üzenetére


audi100td
nagyúr

T61 50-55k-ért, de az DDR2-es, meg többet fogyaszt (azaz kevesebbet megy akkuról) és zajosabb, míg a T400 gyakorlatilag néma, szerintem hosszabb távon jobb választás.

(#33394) Klepti válasza xcds (#33392) üzenetére


Klepti
tag

Igen, én is a T60/61 párosra gondoltam, azokból sok van a piacon, és olcsóbbak, csak gondoltam, hátha ti még tudtok mást is:)
Amúgy nem mindegyik IPS-es, ha jól tudom. Meg volt valamelyik AFFS paneles is, de az talán az x200 volt.

Szerk:
(#33393) audi100td: Értem. Akkor valószínűleg inkább egy T400-asra fogok benevezni, csak még várnom kell egy hónapot.
Mert az elsődleges áldozat egy Probook, csak ha valami gubanc lesz (drágul, elfogy, nem lesz annyi zsozsó a fürdőszoba átalakítása miatt), akkor inkább lemondok a VGA-ról, és veszek egy ThinkPad-et (esetleg EliteBook-ot, Latitude-ot, de azt majd a megfelelő topicban megkérdezem még, bár szerintem legolcsóbban a ThinkPad-ek lesznek).
Csak fel akarok készülni, hogy ne júliusban koppanjak, hogy basszus, mi legyen :)
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#33395) audi100td válasza Klepti (#33394) üzenetére


audi100td
nagyúr

Csak a 15" 1400x1050, 1600x1200 IPS-ses, T60-ba max 3GB RAM mehet, illetve ennyit tud kezelni és csak SATA-1-es, ami már kicsit visszafoghatja az SSD-t.

(#33396) xcds válasza Klepti (#33394) üzenetére


xcds
őstag

Nem mind az, de egyértelmű, ha t60, akkor olyat kell venni. :) Igazából csak emiatt írtam én a T60-at. Ha nem fontos az ips, akkor lehet T61, de akkor már ink T400.

(#33397) !Overdose! válasza Klepti (#33386) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én a T61-et kivenném a listából. Ha olcsó kell, akkor T60, ha pedig kicsit többet szánsz rá, akkor T400. Egyébként olyan jó áron kapni mostanában T400/T500-akat, hogy lassan kezd nem alternatíva lenni a T60, a T61 szerintem már most sem az. Igazodniuk kéne az áraknak.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#33398) cadeyrn válasza Klepti (#33394) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Volt Latitude-om, felejtsd el, E széria zajos és tűzforró, amellett, hogy szélben lobog a kijelző.

Elitebook ízlés kérdése ThinkPaddel szemben, de a T400/T500-nál csendesebb és hűvösebb gép ténylegesen nem készült még.
( De, bocs, Toughbook, mert az passzív. )

Másrészt tényleg van néha ATI-s T400, vadássz arra ez esetben.

SZERK
Jahogy Probook. Inkább használt EliteBook-ot nézz, szerintem, a Probook nem fog elmenni 3 évig.

[ Szerkesztve ]

(#33399) audi100td válasza xcds (#33396) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, de IPS-ses T60 árán már majdnem kijön egy T400, ami hardverben, hűtésben meg sokkal jobb.

Klepti: Probook elég messze van egy T szériás ThinkPad-től, az árából kijönne egy használt, garis T410 nvidia vga-val. Latitude/EliteBook is gyengébb szerintem, legalábbis ergonómiában, hűtésben mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#33400) Francia91 válasza audi100td (#33395) üzenetére


Francia91
veterán

Ezt azért cáfolnám, nekem is T60-am van/T60p/, simán kezeli a 4 Gb RAM-ot is, meg elég sok sima T60 is volt nálam 4 Gb RAM-mal.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.