Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33701) mobal válasza dbius (#33699) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Hát majd ami lesz a T430 -ban! De szerintem eladni nem fogom, elvégre ha majd egyszer lecserélem többet ér!

Cellpeti: csak brainstorming.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#33702) rii válasza Magnum_ (#33695) üzenetére


rii
nagyúr

okaly! (-.
írok PM-et

audi100td: köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33703) dbius válasza mobal (#33701) üzenetére


dbius
veterán

Ok.

Azért ha vkinek lesz ilyen típusú - eladó - dvd írója keressen meg. Thx.

[ Szerkesztve ]

(#33704) audi100td válasza dbius (#33699) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha X200 UltraBase-hez szeretted volna, a T410 az utolsó amié kompatibilis lenne vele. T420/T430 és T510/T520/T530 már a vastagabb "Enhanced" változatot használja.

Ha máshoz kell, nem szóltam. :)

(#33705) dbius válasza audi100td (#33704) üzenetére


dbius
veterán

Igen, abba szeretnék egyet. Köszi a pontosítást :R

(#33706) audi100td válasza dbius (#33705) üzenetére


audi100td
nagyúr

Persze T430s/T420s-nél maradt a Slim, az passzol még bele.

nincs mit :)

(#33707) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!
Van egy ibm tablet a családban, ami az alábbi hibát produkálja. Kinyitásnál 150 fok után elmegy a kép, tiszta csíkos lesz az egész, majd visszahajtva megint minden oké. Mi lehet a baja? Előre is köszi a segítséget. :R

(#33708) ^Clown válasza parkasz (#33707) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én a szalagkábelre tippelnék (de majd Gondwana megmondja a tutit). Ha mozgatod 150 fok után, változik a "csíkosság" mértéke?

[ Szerkesztve ]

(#33709) Steve 018


Steve 018
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Lenovo ThinkPad T61-es notebook-om és már a ventije nagyon berreg, a kipucolás sem javít a helyzeten. A kérdésem az lenne, hogy milyen ventit lenne érdemes bele venni? Esetleg a T400/T500-as ventik bele mennek-e és halkabbak-e a T61-eshez képest? Mit ajánlatok?
üdv.: Steve 018

(#33710) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

meg tudtok dobni egy Lenovo szervíz számmal, vagy ahol nagyon értenek hozzá? Fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#33711) mobal válasza cellpeti (#33710) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Telefon számmal? [link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#33712) cellpeti válasza mobal (#33711) üzenetére


cellpeti
veterán

köszi, mindegy jó a koordináta is :DD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#33713) soldi3r válasza #16820480 (#33681) üzenetére


soldi3r
veterán

hát, a dell gariját sajnos meg sem közelíti a lenovóé, a többiről nem is beszélve

E30 (oo=[][]=oo)

(#33714) audi100td válasza soldi3r (#33713) üzenetére


audi100td
nagyúr

többiről? :)

minden másban szerintem szarabb a dell

(#33715) soldi3r válasza audi100td (#33714) üzenetére


soldi3r
veterán

a többi gyártóról :P
egyébként most, hogy lesz backlit, már oké :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#33716) taltos


taltos
senior tag

Kinéztem egy egész jónak tűnő X200 Tabletet a német ebay-en. LED-es FFS-ses, angol billentyűzetes és 1 év lenovo garanciás.

Viszont sajnos csak Németországba küldi el az eladó (legalábbis a profil szerint) és ez a német nyelvű ebay is olyan problémás. Nincsen valaki véletlenül, aki Németországban él? :)

(#33717) cellpeti válasza mobal (#33711) üzenetére


cellpeti
veterán

most az enyém ThinkPad vagy IdeaPad? :F

Tigris, tigris, csóvafény...

(#33718) audi100td válasza cellpeti (#33717) üzenetére


audi100td
nagyúr

papíron thinkpad, de valójában nem sok köze van hozzá

(#33719) buherka válasza cellpeti (#33717) üzenetére


buherka
addikt

ThinkPad...

A Szentendrei úti.Deltások nagyon jó fejek tudnak lenni. Valamint már nem küldik tovább a gépet szervizbe. ThinkPad-re elvileg 5 napjuk van, hogy javítsák (helyben). Nekem is 4 nap alatt cseréltek LCD-t.
Ideapad szerviz lehet nem is fog veled foglalkozni.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#33720) ^Clown válasza taltos (#33716) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

írj az eladónak, hogy el tudná-e postázni a gépet Mo.-ra.

(#33721) cellpeti válasza buherka (#33719) üzenetére


cellpeti
veterán

nekem már nem garis. Kurva beépített mikrofon nem hagy nyugodni :W :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#33722) !Overdose! válasza cellpeti (#33721) üzenetére


!Overdose!
őstag

Inkább kifizetsz egy valag pénzt a javításra, mintsem eladnád így, ahogy van és vennél egy valódi ThinkPad-et? :F

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#33723) mobal válasza !Overdose! (#33722) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én szóltam neki tegnap, hogy alfának van egy elég ürős T400 -a reklám áron...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#33724) Magnum_ válasza cellpeti (#33721) üzenetére


Magnum_
nagyúr

6910p-t itt adtad el a PH-n?b

Overdose: szerinted bárki is megvenné tőle azok után, hogy napi 4-5 problémát jelzett itt? jó, lehet, hogy a legtöbbje user error, de nem mernék gépet venni tőle.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#33725) mobal válasza Magnum_ (#33724) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nem. Azt pont tudom, hogy kinél van :DDD (jó helyen)

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#33726) tototos


tototos
őstag

T400-ba mennyire lehet jó egy T61 kijelző?

(#33727) Tim82 válasza cellpeti (#33717) üzenetére


Tim82
nagyúr

Thinkpad-brand, Ideapad-firmware. Konzumer-kategória felső szintje, vagy ún. entry level business, small business kategória.

Egyébként amennyire én utánaolvasgattam, pl. a forum.thinkpads.com-on jó néhány hardcore Thinkpad-felhasználó kellemesen csalódott az SL szériás gépében, sokkal rosszabbra számítottak tartósság, minőség stb. szempontjából. A legtöbb kritika igazából a burkolatot érte, leginkább csak az ujjlenyomat-gyűjtésre kiválóan alkalmas felületek miatt. Igaz, ott kevesebb embernek van olyan skrupulusa, hogy "ez nem igazi Thinkpad, így még bottal sem piszkálom meg"! ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33728) LaptopSystem

Sziasztok van egy T400-as laptopom Windows vistát simán fel tudom rá rakni,viszont Windows 7 telepités végig megy de nem Bootol be ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#33729) mobal válasza LaptopSystem (#33728) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez pontosan mit takar? Nagy feketeség vagy valamit kiír? Csökkentett mód? Rendszernapló ha úgy elndul.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#33730) LaptopSystem válasza mobal (#33729) üzenetére

Win7 bejelentkezési szignál kép be jön de onnan tovább már nem lép

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#33731) LaptopSystem

most jött be 5 perc után a Windows nagyon lassan tölti be!
Vistával ez a hiba nem tapasztalható!
ti már tapasztaltatok hasonlót?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#33732) mobal válasza LaptopSystem (#33731) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ott valami gond lehet... esetleg driver? (Bár nem hinném)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#33733) audi100td válasza LaptopSystem (#33731) üzenetére


audi100td
nagyúr

nem lehet, hogy döglődik benne a vinyó? nézd meg mit ír rá HD Sentinel, ha eljut odáig a gép, hogy fel tudod telepíteni

(#33734) LaptopSystem válasza mobal (#33732) üzenetére

volt 5 darab T400 mind ezt produkálta csak Windows Vistával volt hajlandó működni nem is értem,hogy miért!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#33735) audi100td válasza LaptopSystem (#33734) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hm, ez érdekes, esetleg BIOS reset? RAM-okat is kikapnám egy teljes áramtalanítás erejéig

[ Szerkesztve ]

(#33736) LaptopSystem válasza audi100td (#33735) üzenetére

Bios load Defaut is volt megcsináltam az az érdekes,hogy Vistával rendesen működik a Win 7-nél most mértem le 9 perc amire be jön a Windows ez több mint gáz és mind az öt ilyen volt

ha rossz lenne a HDD- akkor Vistával is ezt produkálná nem?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#33737) azbest válasza LaptopSystem (#33731) üzenetére


azbest
félisten

a login képernyőn ragadásra van valami hotfix: [link]

De azt is el tudom képzelni, hogy a particiós táblában van valami... esetleg egy linux live pendrive/cd és dd-vel felülírni a lemez elejéről pár megát, hogy biztosan letakarítsa.
sudo dd if=/dev/zero of=/dev/sda size=1M count=10

Azt is el tudom képzelni, hogy korábban volt rajtuk valami védelmi progi aminek a mellékhatása. Egyszer találkoztam már olyannal, igaz még xp időkben... na azt csak dd-vel lehetett leírtani a gépről, anélkül belezavart minden telepítésbe.

Esetleg próbáld meg letiltani a bios-ban az Intel AMT -t, ha alapból engedélyezett. Lehet, hogy az kavar be. Bár itt nem annyira hosszú bootról írnak: [link]
Version 4.2.20.1036
(Fix) Fixed an issue where it might take 20 seconds more than usual on starting the computer

Intel AMT 4.2 Management Engine (ME) Firmware for Windows 7 (32-bit, 64-bit), Vista (32-bit, 64-bit), XP - ThinkPad [link]

[ Szerkesztve ]

(#33738) Tikakukac válasza LaptopSystem (#33736) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha egy OS csere megjavítja a dolgot, akkor ott valami buta driver leledzik a háttérben, vagy a win7 tölt be/csinál valami olyat, amit nem kéne. Eseménynaplót nézz majd, egyik gépen a driverek folyamatosan erroroztak és nem töltött miattuk a rendszer, hátha.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33739) LaptopSystem válasza Tikakukac (#33738) üzenetére

szóval gondolod Driver maradvány?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#33740) azbest válasza azbest (#33737) üzenetére


azbest
félisten

vicces dolog ez az amt, mert távolról elérni vele a gépet még akkor is ha alszik [link]

x200 kapcsán egy leírás, ami szerint szintén a tpm és amt okoz 15 perces bootot: [link]

When power on the Lenovo x200 tablet type 7449-A12, the screen is blank for about 15 minutes before the Lenovo x200 tablet start to boot up normally to the Windows 7 x64 Operating System (OS). The problems were due to the Trust Platform Module (TPM) was not in operational mode and the Intel Active Management Technology (AMT) Firmware needs to be updated to version 4.2.21.1037 or higher version.

Nálam a t61-eseken tiltottra van állítva a tpm és az amt is. Lehet, hogy csak ennyi kell első körben. Persze nem hátrány frissíteni, ha ez az oka, nehogy később bios reset után emiatt reklamáljanak :)

[ Szerkesztve ]

(#33741) LaptopSystem válasza azbest (#33740) üzenetére

holnap átnézem a Biost :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#33742) Tikakukac válasza LaptopSystem (#33739) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak tippelgetek, ha megnézel egy esetleges belogolás után egy eseménynaplót és nincs tele egy raklap piros X-el, akkor tovább kell agyalni rajta, de a fórumtársak is mondtak pár jó tippet. Ezeket nézd meg, aztán még töröm az agyam ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33743) Gondwana válasza LaptopSystem (#33736) üzenetére


Gondwana
addikt

Nálam hasonló lassulást az intel AMT produkál, viszont kigyomlálni nem tudom. Amikor így beragad a boot, ha a kapcsolóval letiltom a WiFit, rögtön továbblép a desktopra.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#33744) qnadam


qnadam
veterán

elvittem kalibrálni a t60-at, az induláskori 80 cd/m^2-hez képest (gyárilag papíron 200...) maradt 45 :DDD de legalább már nem sárga a kép, és állítólag egész korrekt értékek jöttek kalibrálás után :) barátné x61 tabletje is jött, azt kifejezetten dícsérték, hogy milyen jó értékeket hozott.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33745) felvono válasza Chaser (#33657) üzenetére


felvono
tag

A toresre azt mondtak telefonban hogy nem javitjak, ill. hogy ha tipushiba akkor igen. De ez nem tipushiba volt :B
Ventit csereltek volna ha lett volna idom, elmenni. Sokszor en es a gep, ill. a szerviz nem vagyunk egy koordinatan. Ugy voltam vele ha vki megveszi ido elott, az majd beviszi. Nem pedig azert nem vittem el mert sumakolni akartam hatha beveszik hatha nem. Ezert is kerdeztem ra direkt telefonon. Amugy epp gariidon tul el is ment. Vkinek meg igy is megerte. Na nem az eredeti aron termeszetesen, de ez varhato is volt.

(#33746) Tikakukac válasza felvono (#33745) üzenetére


Tikakukac
titán

A notihoz hasonlóan kellemes árfekvésben dokkolót is vadászhatnál nekem, és imába is foglalnám a nevedet lassan :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33747) felvono válasza Tikakukac (#33746) üzenetére


felvono
tag

Mintha aprod-on vagy hol lett volna nehany hete, nem a forumrol csapott le ra vki?

(#33748) Tikakukac válasza felvono (#33747) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt több is, de arról lecsúsztam, meg nem sürgős, csak kémlelem a piacot :DDD
Olyan 10k lenne a mostani fájdalomküszöb, bevetem minden csábító trükköm és lealkudok majd egyet ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33749) LaptopSystem válasza Gondwana (#33743) üzenetére

nekem ha kikapcsolom a Wifit- akkor sem lép tovább!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#33750) taltos válasza LaptopSystem (#33749) üzenetére


taltos
senior tag

Nekem ugyanilyen van a T500-asamon. At kell kapcsolni a BIOSban AHCI-rol Compatibility modba. Valamiert azomban meg megjegyzi a korabbi betoltest is, szoval 1-2 reboot kell, hogy ujra jo legyen. A regebbi linuxok is ezt csinaltak, de most a legujabb Ubuntu (12.04) mar rendesen bebootol akkor is, ha AHCI-re van kapcsolva a gep.

MAS:
Akkor ha Nemetorszagbol rendelem a gepet, akkor a ket orszag kozotti AFA kulonbseget sem kell kifizetni? Egyszeruen ami Nemetorszagbol jon, azt egyszeruen at sem nezik a vamon?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.