Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#54251) Sándor -P20- válasza Pyttawrx (#54250) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Háát igen. :DDD
A cső a lemez minden ép, sérülés mentes, deformálódás nincs.
Ha rányomom, nem löttyen, nem érezni hogy billegne, nem emelkedik el a cső a bordával, STB..
De ha óvatosan megnyomom, az egész hóbelevanc mozdul, igazodik... Alaplapostól, mindenestől. Erre írtam hogy nem igazán tartom stabil konstrukciónak.
De ha ez így jó, akkor ennyi.
Max megpróbálok rendelni kínából Gap padokat, és meglátom azokkal milyen hőmérsékleteket produkál.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#54252) Pyttawrx válasza Sándor -P20- (#54251) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

gap pad kína? Vagyis jó de vmi normális. Neee. Azzal rosszat teszel. Hagyd így az értékek jók. De ha gap pad, akkor innen [link] valami 7 w/mk vagy nagyobb. Vagy ilyen kínából. De tényleg jó így a pasztával is.

[ Szerkesztve ]

(#54253) Sándor -P20- válasza Pyttawrx (#54252) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Egy gyors keresés Alin: Link
Thermal pad 21W/mk 100X100X0.5mm from csájna.. :C Alirúúú
Már csak a brahi kedvéért is.. :DDD
Sok veszteni valóm nincs. Max feleslegesen barmolom szét kétszer szegény gépet.
Egyszer amikor berakom a padot, másodszor amikor legrosszabb esetben visszarakom a pasztát.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#54254) Pyttawrx válasza Sándor -P20- (#54253) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

700 a szállítás, meg majd a vám vagy 400-800. Plusz mire megjön. Én itthonról vennék, de ok. Majd számolj be mi lett.

(#54255) seneca07


seneca07
tag

Sziasztok, az alábbiakhoz szeretnék segítséget kérni. Adott egy hp 14ma-1312ng laptop. Win 10 fut rajta, legális. Először is elindult, de a sima merevlemezt nem ismerte fel( van benne 1 nvme m.2 pcie ssd+ 1 sima hdd). Majd egyáltalán nem akart betölteni, a hálózati kábelt rádugva sem világít a led, mintha nem kapna tápot. Jelenleg ott tart a dolog, hogy az akksi+a hdd kivéve belőle, az alsó borítót levéve elindul. Amennyiben az alsó borítót, ami műanyag visszapattintom, megint nem világít a töltésjelző led, nem indul el. Most jelenleg alsó borító nélkül hdd és akku nélkül fut. Az utolsó indításnál hdd hibát írt ki, azért lett az is kivéve. Elnézést, ha kissé összevissza írtam le, hátha vkinek van tippje, tapasztalata, mi lehet a baj. Előre is köszönöm a segítséget. Üdv.

(#54256) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok. Van egy HP Elitebook 840 G6 gépem melynél most vettem észre hogy ha bevan dugva a gépbe a töltő akkor azon a felén ahol a töltő csatlakozó van egy sistergő sercegő hang jön folyamatosan. Ez gyárilag is ilyen? Őszinte leszek eddig nem figyeltem csak most pont nagy csend van és hallom a sercegést. Még van 6 nap garancia a gépre így gondoltam megkérdezem... :D De ha gyárilag is ilyen és ez normál akkor nem igazán érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#54257) Pyttawrx válasza hramon94 (#54256) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Azonnal mehet garba, ha a notiból jön a hang. :)

(#54258) kisskd


kisskd
tag

Újabb sorozatú gépek (mondjuk HP 840 G7/G8) és a Thunderbolt 3 dock barátságáról van valakinek tapasztalata?

Most Zbook 14u G6-ot, és Zbook 15 G3-at használunk több ilyen dokkolóval, de elég beteges a megoldás. Ritkán teljesen megáll az élet újraindításig, az meg kb. mindennapos (de nem folyamatos), hogy a dokkolóra kötött USB cuccokat (főként egér/bill) nem ismeri fel/csak fél percig látja, ekkor van, hogy TB3, vagy a USB kihúz-bedug segít, van, hogy csak a restart. Próbáltam dupla kábellel, a kis 14-est aminek nem kell a craft, próbáltam szimplával, és próbáltam más márkájú TB kábellel is. Frissítettem BIOS, és firmware-t ezerszer (bár utóbbi általában hibára fut), 2 gépet, és 4 dokkolót cserélgettem össze-vissza, a hiba nem eszközfüggő.

Ha a meglévő gép-dokk kombóra van valakinek javaslata, azt is megköszönöm, de ettől függetlenül is érdekelne, mi a helyzet az újakkal, mert időszerű lenne újabb beszerzés, és akkor szívesen maradnék kompatibilitási körön belül.

(megj.: 2-3 monitor van minden munkaállomáson, így a dokkolt gépek lehajtva kerülnek a helyükre, a dokkolóról ébresztjük őket, ezt a nem saját márkás dokkolók elvileg nem szeretik, ezért nem néztem még Dellt, stb.)

(#54259) gsmtomi


gsmtomi
csendes tag

Usb Ujjlenyomat olvasót keresek Windows 11 es laptopomhoz( HP Laptop 15-dw 3003nn )
Minden hogy milyen márkájú ,csak működjön Windows 11 alatt
Hátha Tudtok Segíteni,Hol kaphatnék olcsón Magyarországon
Telefon : 06 30 962 8221

Miháczi Tamás 06 30 962 8221

(#54260) Pyttawrx válasza gsmtomi (#54259) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
7k-tól indul a neten, olyat senki nem fog tudni mondani, ami tuti, h működik, főleg win11 alatt, ez mindig lutri lesz, hisz tudjuk, hogy vannak hibái az össze OS-nek.
Ami szerintem való is valamire az kb 20k lehet

(#54261) _Atesz


_Atesz
addikt

Üdv, kis segítségre lenne szükségem. Van egy HP EliteBook 820 G2 laptopom, ehhez keresnék minőségi akksit. Nyilván legjobb lenne gyári, de ha nagyon borsos az ára, valami jobbfajta utángyártottra is ráfanyalodnék.
Jelenleg egy Patona típusú utángyártott akksi van benne, de 100%-os töltés mellett bír max. 10 percet (Adia64 0% elhasználódást ír :D )

(#54262) SeniorTilla válasza _Atesz (#54261) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Greencell-ek ajánlottak, de itthonról vedd, ha gond van vele, vissza tudd küldeni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#54263) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Néhány napja vettem egy HP Elite X2 1013 G3-as notit Sure View panellel. A kijelző specifikációja érdekelne, de sehol nem találok róla infót (sRGB/AdobeRGB lefedettség, freki, stb.). Tudnátok ebben segíteni? AIDA se sokat segített. Képernyő azonosítónál, gyártónál butaságokat ír.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54264) SeniorTilla válasza hito (#54263) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Így nem lehet segíteni, többféle kijelzővel is szerelhették. A SV panelek általában 1000 nitesek, és a színhűségük, láthatósági szögük nem a legjobb, pont a belátást gátló réteg miatt. A fényerő viszont baromi nagy.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#54265) _Atesz válasza SeniorTilla (#54262) üzenetére


_Atesz
addikt

Köszi. Közben úgy tűnik egy formázás lehet megoldja. Valamiért a win nem jól jelezte ki az állapotát. Kb. 10 órányi töltés után ment aktív használat mellett úgy 3 órát.

(#54266) hito válasza SeniorTilla (#54264) üzenetére


hito
nagyúr

Mit mondjak, hogy kikutatható legyen a pontos típus? AIDA-ban ezt írja:

Képernyő azonosítója IVO0515
Gyártó M130NV41 R0
Gyártás ideje 2018

A színek nagyon rendben vannak és úgy általában a képminőség. Ezért is lettem volna kíváncsi arra, hogy ez milyen panel. Csomó eszközömet szemre földbe döngöli. Nekem nagyon kellemes csalódás. A SV-nak is hébe-hóba hasznát venném, csak szokni kell, mert hirtelen hajlamos kifolyni tőle a szemem :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54267) SeniorTilla válasza hito (#54266) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Volt már amit én sem találtam meg sehol a neten, ez is olyan lehet

Az elitebookoknak egyébként elég részletes tech leírásaik vannak, ITT érdemes nézelődni.

Ezt írja:

HP Sure View Integrated Privacy Screen 33.02 cm (13 in) diagonal FHD IPS eDP LED-backlit touch screen with Corning Gorilla Glass 4, CWLED UWVA 700 cd/m², RGB (1920 x 1280)

a 700 nit is nagyon brutális :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#54268) hito válasza SeniorTilla (#54267) üzenetére


hito
nagyúr

Az bizony :K Ezért örültem nagyon, amikor kinéztem a gépet és félve megkérdeztem, hogy melyik panellel van szerelve. Ő meg félve válaszolt, mert azt gondolta, hogy nekem is a nagyobb felbontású fog kelleni és így már akkor nem is érdekel :D Én meg pont ezt kerestem. Sokat használom kültéren és oda nagyon kevés az átlag 300-400nit.

Hát, akkor ez valószínűleg sosem fog kiderülni. Nem baj, lényeg, hogy nekem megfelel érzésre/ránézésre. Köszi a választ! :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54269) hito válasza SeniorTilla (#54267) üzenetére


hito
nagyúr

Még egy érdekes dolgot vettem észre a panel esetében. Gépházban, speciális megjelenítési beállításoknál 120,102Hz-et ír frissítésnél. Nyilván nem hiszek neki, mert szemre köze nincs a 120Hz-hez, de akkor miért írja?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54270) SeniorTilla válasza hito (#54269) üzenetére


SeniorTilla
veterán

akkor írja, ha annyi a freki, az én monitorom pl. 69,93 Hz-en megy

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#54271) hito válasza SeniorTilla (#54270) üzenetére


hito
nagyúr

De ha 120Hz lenne, akkor gyönyörű folyamatos lenne a kép, mint a többi 120-144Hz-es monitorú notijaim esetén. Viszont ez full 60Hz szemre, húzza a csíkot az egér és a görgetés sem olyan fluid, mint amilyen szokott lenni 120Hz és magasabb esetén. Nyakamat rá, hogy max 60Hz :) Megpróbálok utána nézni, hogy mi a turpisság.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54272) dewill79 válasza hito (#54271) üzenetére


dewill79
tag

Szia, bármennyire is hihetetlen, az pedig 120Hz lesz. Nekem is volt ilyenem.

(#54273) edari


edari
őstag

Sziasztok
Hétvégén vettünk páromnak egy 840 g8-as laptopot (i5-1135G7)
Nagyon jó a cucc, viszont a cpu pikk-pakk 80 fokos lesz, win+egyéb program telepítések közben többször is throttling lett a vége a dolognak.
A házon is lehet érezni hogy meleg, ellenben a venti annyira nincs hajtva.
Ez gondolom nem normális.
2 dolog jutott eszembe: vagy visszaviszem gariba hogy pasztázzák újra, vagy bios-ba kilövök kb minden teljesítmény centrikus beállítást. Elsőnek jobban örülnék. Egyéb ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#54274) SeniorTilla válasza edari (#54273) üzenetére


SeniorTilla
veterán

új vagy használt a gép?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#54275) edari válasza SeniorTilla (#54274) üzenetére


edari
őstag

Használt.

(#54276) SeniorTilla válasza edari (#54275) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Gyári gari sincs már? Mert az lenne a legjobb, vagy marad a használt bót pasztázása :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#54277) edari válasza SeniorTilla (#54276) üzenetére


edari
őstag

2025-ig van rá gyári. :K

(#54278) hito válasza dewill79 (#54272) üzenetére


hito
nagyúr

Úgy látszik már a szemem se a régi ezek szerint :B Vagy valami energiatakarékossági hülyeség miatt butítja alacsonyabb frissítésre.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54279) SeniorTilla válasza edari (#54277) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor márkaszerviz sztem, azzal jársz a legjobban

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#54280) edari válasza SeniorTilla (#54279) üzenetére


edari
őstag

Oksa, köszi. :R
Bár arra is gondoltam hogy megcsinálom magam, időt és energiát sprórolnék :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54281) dewill79 válasza hito (#54278) üzenetére


dewill79
tag

Igen, kapcsold ki az akkunál az energiatakarékosságot és úgy jó lesz. Én sure view nélkül használtam és kültéren is elég rendesen lehetett lá látni a kijelzőt, van fényerő.

(#54282) hito válasza dewill79 (#54281) üzenetére


hito
nagyúr

Az biztos ;] Akksi már kevésbé :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54283) Sischo


Sischo
tag

Sziasztok!
Kéne egy kis(nagy) segítség. Nemrég vettem egy HP elitbook G4 1040(16gb ram, Intel Core i7-7820HQ proci) laptopot gari nélkül, és egy kis használat után észrevettem, hogy a laptop random időnként (10p-1óra) kikapcsol magától. Elvittem márkaszervizbe és most az derült ki, hogy egy után gyártott aksi van benne és az okozza a problémát.
A szerviz bruttó 75000FT-ra adott ajánlatot az aksicserére ami elég húzósnak tűnik nekem.
Igazából a kérdésem egyrészt az lenne, hogy ti tudtok-e esetleg arról hogy ehhez a laptophoz lehet-e valahol olcsóbban gyári akksit szerezni?
Illetve a másik kérdésem még az lenne, hogy ha úgy döntenék, hogy nem csináltatom meg az akksit, akkor ilyen állapotban el tudnék-e adni egy ilyen laptopot? Akár alkatrésznek vagy szervíznek? Szokott-e ilyesmire kereslet lenni 60-70ezer körüli áron?
Köszi előre is ha valaki tud bármiben segíteni!

(#54284) hramon94 válasza Pyttawrx (#54257) üzenetére


hramon94
tag

Jelentettem a hibát, most küldenek egy új töltőt. Háát vannak kétségeim hogy nem ez a probléma :U :N

(#54285) SeniorTilla válasza Sischo (#54283) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Keress hozzá GreenCell akkut, az is olcsóbb utángyártott, de nem szokott gond lenni velük. A 75 ezres ajánlat baromság :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#54286) Sischo válasza SeniorTilla (#54285) üzenetére


Sischo
tag

Köszi! ezt a 75-öt én is nagyon soknak éreztem még a 10e összeszerelési díjjal együtt is.
Megpróbálok valami alternatívát találni

(#54287) Pyttawrx válasza Sischo (#54283) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Gyárit vegyél:
[link] A csere meg nem nagy cucc. :)
[link] Hátlap le és ott van minden.
Ha ők építik is be 40k körül megvagy.

[ Szerkesztve ]

(#54288) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#54287) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez kicsit GTK-s dolognak tűnik, de ha 40-ből megvan egy gyári, akkor tényleg az a jobb. Betenni nem tart semmiből egy elitebookba.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#54289) Peczek válasza SeniorTilla (#54288) üzenetére


Peczek
aktív tag

Mi az a GTK?
Gazdasági totálkár?

(#54290) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Nem találtam megfelelő topikot a kérdésemnek.
Valaki tud ajánlani olyan reggeliző asztal szerűséget, amire rá lehet tenni a notebookot és ágyból lehet használni?

(#54291) SeniorTilla válasza Peczek (#54289) üzenetére


SeniorTilla
veterán

igen

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#54292) Kbali válasza timelord1987 (#54290) üzenetére


Kbali
nagyúr

(#54293) SeniorTilla válasza timelord1987 (#54290) üzenetére


SeniorTilla
veterán

te, ezt nem kérdezted már? mert én válaszoltam rá

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#54294) venndi


venndi
csendes tag

Sziasztok!

Egy HP 470 G9-hez szeretnék dokkolót venni. Három monitort kellene hogy működtessen.
A G4 és G5 usb-c dokkolókat nézegettem. Mindkettőnek 2 dP és egy hdmi kimenetje van. Ha jól olvastam a G5 képes mindhárom kimenetet egyszerre működtetni, szóval 2 dP és 1 hdmi. Más univerzális dokkolónál pl. van úgy, hogy egyszerre csak vagy dP-k vagy a hdmi működik, a kettő együtt nem. A G4 azért jóval olcsóbb. Mivel jobb a G5 mint a G4, ha egyáltalán jobb? Ha van valami másik dokkoló amit javasoltok, akkor azokat is szivesen fogadom.

(#54295) Norbi.


Norbi.
őstag

Sziasztok,

Adott egy 840 G5 lapos, wwan modemmel, mobilnetes sim kártyával netezek róla.
Pár napja összecsuktam, leraktam az asztalra, kinyitottam, azóta nem látja a sim kártyát. Akármit csinálok, annyit ír, hogy helyezzem be a sim kártyát.
A modemet látja, eszközöknél ott van, a hálózatoknál ott az IMEI szám, más eszköz látja a sim kártyát és másik kártyát próbáltam a laptopba, eredmény ugyan az.
Driver újratelepítés nem oldotta meg.

Esetleg más ötlet valakinek?

(#54296) kisskd válasza venndi (#54294) üzenetére


kisskd
tag

Olyan opció szokott még lenni (de az adott típusokról nem tudok nyiltkozni), hogy a dokkolón lévő USB-C kimenet kap egy HDMI/DP átalakítót. Nekem így megy a HP 840 G8 + Thunderbolt G3 dokk. Vannak gyíkjai (ahogy pár tucat hozzászólással fentebb írtam is), de speciel ezzel a monitoros összeállítással nincs gond.

(#54297) zsepii


zsepii
tag

Sziasztok!

Egy EliteBook 850 G6 Core i7-8565U processzorral képes a 5120x1440-es (DWQHD) felbontásra? Sehol nem találtam ezzel kapcsolatos, megbízható információt.

Köszönöm!

(#54298) Imre11 válasza zsepii (#54297) üzenetére


Imre11
csendes újonc

Talán ez segít.
https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/149091/intel-core-i78565u-processor-8m-cache-up-to-4-60-ghz.html

(#54299) zsepii válasza Imre11 (#54298) üzenetére


zsepii
tag

Igen, ezt ismerem, de például ebben a fórumban az Intel egy technikusa is megerősíti, hogy a gyártó által biztosított driverekkel az Intel UHD 620 támogathat nagyobb felbontásokat is.

(#54300) Submarine


Submarine
senior tag

Sziasztok!
Semmi extra, általános netezés, filmnézés, szövegszerkesztésre kellene, nem játékra:
HP 15s- intel vagy amd inkább?
Én az amd-re kacsingatok.
Vagy mit érdemes venni ilyen célra?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.