Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15451) neduddki válasza neduddki (#10934) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na hallakn jelzm hogy csak nem birtam ellenalni a rabeszelsnek es kisse meg morzosan de beneveztem az egyik kedvenc tanto nenimet egy 8440re, majd kisul...:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15452) .Benett


.Benett
tag

Még egy (lehet hülye) kérdés. :S
A 4520s-nek alu háza.
Van egy olyan tapasztalatom , hogy ha rá van dugva a gép a konnektorra a fém részek nagyon finom érintésnél(húzom rajta az ujjam mint a tapi padon), olyan mintha fel lennének töltődve és mintha ráznának. Minden fém rész rajta.
De ha lehúzom a tápot aksiról megszűnik a jelenség.
Ez normális vagy mehet is 3 nap után szervizbe ? :S

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#15453) koshmar válasza .Benett (#15452) üzenetére


koshmar
őstag

Szerintem teljesen normális.

Nekem például a DVD-lejátszóm csinálja ezt. (igaz, én az államat tettem rá :DDD )
Nagyon gyengén csinálja, de érezhetően.

Bár az is lehet, hogy nem kéne csinálja. :D
Viszont amióta megvan (5 éve), azóta ez semmilyen problémát nem okozott.
Sőt, még mulatságos is, mert tudod magad "rázatni"...

Na persze egy X összegű laptopnak már lehet, hogy nem kellene csinálnia...

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#15454) BluEyes válasza .Benett (#15452) üzenetére


BluEyes
őstag

Próbál ki egy tényleg földelt konnektorba dugva, hogy ott is csinálja-e.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#15455) SeniorTilla válasza BluEyes (#15454) üzenetére


SeniorTilla
veterán

és földelt 3 pólusú kábellel, mert vannak földeletlen 2 pólusúak is

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15456) pumukli23 válasza .Benett (#15452) üzenetére


pumukli23
senior tag

Nekem a 6930p nem ráz. Panel, alu kábelek, földelt konnektor.

(#15457) Melez


Melez
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem nemrég egy alig használt HP Compaq Mini 311c-1010EH-t, de valamiért nem akarja érzékelni nálam a LAN kábelt.

Bedugom oldalt, világít is a lámpája, de a Helyi kapcsolat mégis azt írja, nincs a hálózati kábel bedugva. Próbáltam törölni ezt a kapcsolatot, de nem engedi - már ezt sem értettem -, új helyit pedig nem enged létrehozni a gyári xp, amivel a gépet adták, mondván: "A szélessávú kapcsolatnak már használatra készen, konfigurálva kell lennie."
A fentieket már csak azért sem értem, mert ezt a mostanit "Helyi kapcsolat 3"-nak hívják, gondolom volt másik kettő, mielőtt ezt létrehozták. A másik, számomra új dolog, hogy ehhez a kapcsolathoz a "Bluetooth LAN-hozzáférési kiszolgáló illesztőprogramja" kiírás szerepel - én a BT-t meg a LAN-t még nem láttam egymás mellett.

Az everest ellenben LAN Controllernek ilyet mutat: nVIDIA MCP79/7A (PHY: Realtek RTL8201CL/CP)

Az eladó szerint egyébként korábban működött a dolog, és mivel végig korrekt volt a géppel kapcsolatban, megmutatott tételesen mindnt + most is felajánlotta, hogy vigyem el, megnézi ő is, mi lehet, induljunk ki abból, hogy igazat mond.
Annyi történt, hogy mielőtt átadta, csinált egy System recovery-t F11-el a boot menüből, így arra tudok gondolni, hogy ennek lett az áldozata valami driver, úgyhogy szétnéztem a HP oldalán ehhez a géphez, de a Hálózat menüpontban én csak wireless eszközökhöz találtam drivert a letöltés részen.

Bármi ötlet? Abszolút tanácstalan vagyok.

Köszi szépen!

(#15458) pumukli23 válasza Melez (#15457) üzenetére


pumukli23
senior tag

Szia!

próbáld ki ezzel a driverrel, hátha működik. :)
(A biztonság kedvéért hozz létre előtte egy rendszer visszaállítási pontot.)

[ Szerkesztve ]

(#15459) Melez válasza pumukli23 (#15458) üzenetére


Melez
csendes tag

Köszi, de nekem nem indít el a link semmilyen letöltést, csak redirektel a Realtek általános oldalára, ott keresve meg csak data sheet-eket találok. Mit nézek be?

Köszi!

(#15460) pumukli23 válasza Melez (#15459) üzenetére


pumukli23
senior tag

Jogos, figyelmetlenül linkeltem.
Próbáld meg ezt a zipet. (innen van)
Ha nem jön be, akkor keress a google-ban az "rtl8201cl xp driver" kifejezésre.

[ Szerkesztve ]

(#15461) bnorci71 válasza .Benett (#15452) üzenetére


bnorci71
addikt

szerintem nem normális.
Földelt konnektor esetén nem lehet feszültség a házban.
4525s is aluházas 4 napja telepítgetem, de nem tapasztaltam ilyet

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#15462) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem :)

Tegnap vásároltam egy HP DV-6 3110eh típusú Notebook-ot amin előretelepített Win7 Home Premium 64bit volt.

Első bekapcsoláskor feltelepítette a rendszert és nagy meglepetésemre az összes driver-t is és HP-s programot. A vinyón egy nagy "C" meghajtó van és egy 20Gb "E" recovery partició.
A kérdésem pedig, hogy hogyan tudom kiírni a windows-t mert gondolom valahogy kilehet, hiszen kifizettem a gép vásárlásakor. Nem gondolom hogy ez ilyen egyszeri dolog lenne a gép alján megtalálható a windows termék kulcs is.

Tehát tudna valaki segíteni abban hogy hogyan tudom kiírni a windows-t a gépből?

Köszi,

Csomi

(#15463) ro_bert17 válasza #59816064 (#15462) üzenetére


ro_bert17
őstag

De miért szeretnéd kiírni?

Szerk: OEM vindózod van, tehát csak azzal a gépeddel érvényes a COA matricája. A recovery partícióról bármikor "újratelepítheted" a géped. De van lehetőség recovery dvd elkézsítésére is, ha véletlenül elveszene a recovery partíciód.

[ Szerkesztve ]

(#15464) rekid válasza #59816064 (#15462) üzenetére


rekid
addikt

probald meg "windows7 usb DVD download tool"-al a recovery particiot megadni neki.

Egyebkent azert van a recovery particio hogy telepito cd/dvd nelkül tudd ujrahuzni a gepet.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#15465) Pc Laca


Pc Laca
tag

Sziasztok

HP Pavilion DV7-2090EH ilyen laposom van és van egy S750 7.1 Gigaworks szettem de csak sztereóban szól esetleg valami ötlet ,hogy tudnám megszólaltatnia a 7.1-et?

(#15466) rekid válasza .Benett (#15452) üzenetére


rekid
addikt

Földeletlen konnektor okozza. Ha panelban laksz akkor barátkozz meg vele. :) Kárt nem okoz.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#15467) #59816064 válasza ro_bert17 (#15463) üzenetére


#59816064
törölt tag

Köszönöm, és a recovery partíviót hogyan tudom kiírni? Mert legalább az kézzel fogható legyen, sose lehet tudni. :)
Az a baj a recovery- vel am hogy szűz rendszert nem tudok csinálni mert visszarak minden HP progit meg az összes drivert, vagy rosszúl tudom?

Olyat is olvastam hogy a HP-nek vannak DVD-n windows-ai és lehet tőlük kérni postán.
Valaki csinált már ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#15468) .Benett válasza bnorci71 (#15461) üzenetére


.Benett
tag

Sajnos a régi panel házakba mint a mostani albérlet csak 1 földelt konnektor van abban a hűtő lakik de megpróbálom !
Ha más nem ráföldelem a radiátorra :D :D :D

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#15469) magua. válasza #59816064 (#15462) üzenetére


magua.
tag

Start menü -> Recovery Manager -> Recovery Media Creation (jobb oldalon). Nem árt ezt kiírni, én is most csináltam meg egy DV-6 3100sh gépen. Egyszer lehet csak kiírni.

(#15470) kraftxld


kraftxld
nagyúr

No, HP tudos urak :)
Van egy uzemi HP 6730b gepem, Win7 64bittel, es a kovetkezo a problema:
Ha LAN kabel be van dugva akkor letiltja a wifi-t.
Sokszor jol jonne, hogy ha mindket halozathoz tudna csatlakozni. Valaki talakozott mar ilyennel?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15471) BluEyes válasza kraftxld (#15470) üzenetére


BluEyes
őstag

A biosban keresgélj, kellene ott lenni egy ezt beállító opciónak.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#15472) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Ez az amire gondolok? (Optikai meghajtó helyére illeszthető keret, amibe SSD-t vagy második HDD-t lehet tenni).
Mert ha az akkor ku*vára (de nagyon) drága, még ha van benne egy 250-es merevlemez, akkor is. Ezeket nem 2-3 ezer forintokért kellene, hogy utánunk dobálják?

(#15473) kraftxld válasza BluEyes (#15471) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A bios jelszoval vedve, jelenleg nem ferek hozza :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15474) kraftxld válasza kraftxld (#15473) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Majd kisütöm a zsírját vagy a BIOS-át :D ha nem lesz meg a megoldás. Ennek a beállításnak amúgy mi az értelme? :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15475) rekid válasza kraftxld (#15474) üzenetére


rekid
addikt

mit akarsz ez nem is olyan gáz. nekem van hogy huzom az ujjam a hangerő sávon és ki be kapcsolgatja a wifit. :D
Nem zarnam ki hogy ez a letiltos dolog windows feauture. Értelme annyi hogy átlag user ha egyikhez csatlakozik akkor másikhoz nem. Ergo akksi kimeles.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#15476) ro_bert17 válasza kraftxld (#15470) üzenetére


ro_bert17
őstag

Tipp: nincs valami hálózatos utility a gépen? Találkoztam már olyan notival, ahol volt ilyen fícsőr.

(#15467) csomi3: (#15469) magua írta hogy HP-nál milyen lehetőség van. A legtöbb notebook gyártó ad recovery kiírásra lehetőséget, van hogy ezzel kikapcsolva a vindózét (de egyébként a W7 is tud mentést készíteni)
Azt sajnos nem tudom, hogy a gyártó szűz vindóz telepítő médiát küld-e. (ezt mondjuk nem tudom elképzelni, de valaki majd megcáfol, aki már kért ilyet)

(#15477) SeniorTilla válasza kraftxld (#15474) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Energiatakarékosságból van. Be lehet állítani, ha az egyik hálózati csatolót használod, akkor kapcsolja ki a másik hálózati eszközt (pl. WLAN), mert általában egyszerre csak az egyik szokott kelleni.

A BIOS-ban van a beállítása, LAN/WLAN switching-nek hívják, vagy valami hasonlónak.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15478) ro_bert17 válasza SeniorTilla (#15477) üzenetére


ro_bert17
őstag

(#15479) spyduck válasza kraftxld (#15474) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem tudom mi az értelme de mint mondták a biosban kell beállítani. System configuration -built-in device options - lan/wlan switching

ja látom már írták :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15480) Pc Laca


Pc Laca
tag

Sziasztok

HP Pavilion DV7-2090EH ilyen laposom van és van egy S750 7.1 Gigaworks szettem de csak sztereóban tudom megszólaltatni esetleg valami ötlet ,hogy tudnám megszólaltatnia a 7.1-et? :F

[ Szerkesztve ]

(#15481) kacsyx


kacsyx
aktív tag


(100% fényerő, hang, wifi, kiegyensúlyozott profil)
Megjött az utazó akksi :))

(#15482) sti


sti
tag

Mit gondoltok lehet még G62-höz XP támogatásra számítani?
Pillanatnyilag 1-2 driveren kívül semmit nem találok.
Jogtiszta XP-m van Win7-re meg most nem nagyon van keret.

(#15483) pumukli23 válasza sti (#15482) üzenetére


pumukli23
senior tag

Szerintem nagyon csekély az esélye, vagy inkább semmi.
Talán össze tudod vadászni a drivereket xp-hez különböző oldalakról, de általában az ilyenek mindig úgy végződnek, hogy "már csak az az egy hiányzik"..
Hp oldaláról szedd le, hogy pont milyen hardverekhez kapcsolódnak azok a driverek, és keress rájuk, hátha.

(#15484) sti válasza pumukli23 (#15483) üzenetére


sti
tag

Ok, köszi.

(#15485) bnorci71 válasza Pc Laca (#15480) üzenetére


bnorci71
addikt

USB/PCMCI hangkártya?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#15486) bnorci71 válasza kacsyx (#15472) üzenetére


bnorci71
addikt

igen csak kicsit mellélőttek az árral

26e pénz egy 1Tb noti vinyó akkor mit akarnak ezzel a kerettel+250Gb vinyóval

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#15487) batorpeti


batorpeti
tag

Ti a 3 notebook közül melyiket vennétek meg, melyik a legjobb ár érték arányú? Erről az AMD prociról mi a véleményetek?
[link]
[link]
[link]

(#15488) bnorci71 válasza batorpeti (#15487) üzenetére


bnorci71
addikt

ár teljesítmény szempontból a 4515-t de a 3év gar miatt a 4520-t a kettő közötti alternatíva meg pont a Tosi igaz a 3 év garral már árban a 4520s felett van.
Mi a fontosabb az a plusz 180Gb HDD vagy a +2év gar?

ESetleg ez a 4525s?

húgoméknak most telepítettem egy ilyet elég starpabírónak tünt és szép is :) játékok is elmentek rajta Dirt, NFS Underground, F1 2010, FIFA11
a bill +12e bár nekem sikerült +6e be megúszni
és azért az a 4Gb Ram 640Gb HDD nem rossz dolog. a 3 év garral

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#15489) batorpeti válasza bnorci71 (#15488) üzenetére


batorpeti
tag

Nekem a 3 év garancia fontosabb lenne meg az alumínium burkolat szóval akkor szerintem 4520s lesz, bár amit te linkeltél az is valóban egy jó alternatíva, csak nem tudom hogy ez az amd processzor a core i3-hoz képest milyen.

[ Szerkesztve ]

(#15490) bnorci71 válasza batorpeti (#15489) üzenetére


bnorci71
addikt

mire akarod használni?

Amit írtam játékok azokkal megbírkozott a gép a HD vidó is ment gond nélkül 20Gb-s BD ripből.
3DMark eredmények W7 64bit
3DMark Score 1733 3DMarks
SM2.0 Score 565
HDR/SM3.0 Score 680
CPU Score 1950

ha valaki akinek I3 procis gépe van és csinál egy tesztet akkor már össze lehet hasonlítani

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#15491) bnorci71 válasza batorpeti (#15489) üzenetére


bnorci71
addikt

ITT egy eredménytábla

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#15492) sti válasza batorpeti (#15489) üzenetére


sti
tag

nekem is az tetszik a legjobban. Ha tényleg alumínium akkor meg egyenesen szuper.

(#15493) ro_bert17


ro_bert17
őstag

HP Compaq Presario CQ56-150 sh notihoz support weboldalt keresek, eddig sikertelenül. Tud valaki segíteni?

Szerk: eddig jutottam, de ugye itt valami nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#15494) kacsyx válasza ro_bert17 (#15493) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Próbáltad már úgy, hogy beütöd a gép alján levő szériaszámot?

(#15495) ro_bert17 válasza kacsyx (#15494) üzenetére


ro_bert17
őstag

Próbálnám én, ha tudnám hol a szérsziaszám....
A gép alja csont üres! :DDD

Szerk: egyébként azért kell, mert XP-t szeretnének tenni rá, csak gondoltam előtte megnézem, hogy vannak-e hozzá driverek.

[ Szerkesztve ]

(#15496) ddvv


ddvv
csendes tag

Üdv!
ezzel kapcsolatban lenne kérdésem: HP 4520s
ez az intel celeron P4500 egy vagy kétmagos ebben a konkrét gépben?
az iponnál azt mondták csak egymagos de pl intel oldalán kétmagosnak írja..

(#15497) koshmar válasza ddvv (#15496) üzenetére


koshmar
őstag

Hello!

Én megnéztem a Notebookstore.hu-n, és ott azt írták, hogy Dual Core, tehát kétmagos.
És én inkább hiszek a NBS-nak, mintsem az Ipon-nak... :DDD
Elég szomorú, hogy ott ennyire képben vannak... :((

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#15498) adm válasza ddvv (#15496) üzenetére


adm
őstag

már a T3xxx sorozat, az elődje is 2 magos volt...

16core - 32thread - 64gb

(#15499) batorpeti válasza bnorci71 (#15491) üzenetére


batorpeti
tag

Irodai munkára lenne, tanuláshoz, Photoshop, AutoCAD, és jó lenne ha azért a mai játékok egy része is elfutna rajta.
Ezzel a konfigurációval ez menne?

(#15500) Pc Laca válasza bnorci71 (#15485) üzenetére


Pc Laca
tag

Hali külső hang kari? Vagy ,hogy gondoltad mert nem nagyon értem :F

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.