Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55251) kisp113 válasza akaido (#55235) üzenetére


kisp113
tag

Köszi a tippeket!
A legjobb amit elértem, hogy DDU val ledarálva, utána újra felpakolva a HPs drivereket működik, mindaddig amig a wifit vissza nem kapcsolom. Akkor azonnal elrontja.
Windows updatet mar registrybol kikapcsoltam, de valahogyan allandoan a store bol letolti az nvidia control panelt es KOzza magát :(

(#55252) akaido válasza kisp113 (#55251) üzenetére


akaido
addikt

Ezeket a módszereket ismerem az automatikus driver frissítés kikapcsolására.

Nem kizárt, hogy az NVIDIA driver hibás, egy régebbit kellene letölteni, hátha az bejön. Engem az asztali "kápráztatott el" hasonlóval, mert ha a legfrissebbet tettem fel az RTX2060-ashoz, az fel sem települt, csak hibával leállt a telepítés! Az előző verziójú driver meg röccenés nélkül működik.
Lehet hasonló a probléma Nálad is.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#55253) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?
Ez a HP laptop ilyen panellel van szerelve [link] TN vagy IPS?

(#55254) Pyttawrx válasza Monya78 (#55253) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. 95% hogy tn, de ips is, akkor is iszonyat gyenge lesz. Meg ez a lapos egy ipari hulladék.

(#55255) Monya78 válasza Pyttawrx (#55254) üzenetére


Monya78
veterán

Szia! Köszönöm!
Azóta kiderült hogy 100% TN, anyagminőségre pedig nem nagyon találok szavakat... :(

(#55256) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Pavilion x360 14-ba0xx típusú laptopról lenne szó.
Mi a neve annak a cuccnak rajta amiben a billentyűzet és tapipad van? Azt szeretném rajta kicserélni, de sehogy se találom mert igazából nem is tudom mire keressek.
Köszönöm!

(#55257) SeniorTilla válasza drmotto (#55256) üzenetére


SeniorTilla
veterán

topcase

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#55258) drmotto válasza SeniorTilla (#55257) üzenetére


drmotto
őstag

Köszönöm!
Ezt így magyar oldalakon megtalálom?

(#55259) SeniorTilla válasza drmotto (#55258) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem tudom, próbáld ki :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#55260) Pyttawrx válasza drmotto (#55256) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Vagy Palmrest.
25k körül van. (US kiosztás)

[ Szerkesztve ]

(#55261) somé


somé
őstag

Sziasztok, van egy 470 G5 nálam, amivel az a probléma, hogy nagyon-nagyon lassan indul el, kb. 1-1.5 perc, mire a HP logó mutatkozik. Kapott friss 10-es Windows-t, de a probléma ugyanaz. A kurzor nyíl is megfagy rövid használat után (nem mindig), onnantól semmire nem reagál. Stress test-et futtattak rajta, hardverileg semmi hibája, memória, CPU, SSD hibátlan.
Olvastam "északi híd leválásról", mint ezekre jellemző hiba, itt is ez lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#55262) Pyttawrx válasza somé (#55261) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Pl húzz le minden róla, meg másik rammal is próbáld meg.
a HP logó után gyors? Helyén van minden kábel?

(#55263) somé válasza Pyttawrx (#55262) üzenetére


somé
őstag

Visszakapom és megnézem, csak addig volt nálam egyelőre, amíg újratelepítettem.
Hirtelen nem tudom, hogy a logó után is lassú volt-e az asztalig.
Memóriacserére én is gondoltam, csak nem volt itthon a másik, amiből kivehetem.
Hogy érted, hogy húzzak le mindent róla?

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#55264) Pyttawrx válasza somé (#55263) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Háttértár. Meg jut eszembe bios resetet is csinálj.

(#55265) somé válasza Pyttawrx (#55264) üzenetére


somé
őstag

Logó után normálisan betölt. Többit megcsináltam, sajnos a jelenség megmaradt.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#55266) Pyttawrx válasza somé (#55265) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kb mennyi idő még megjelenik a logo? Már látom?… bocsi. Van egy 470 g2 nálam megnézem azt.

szerk:
logo 1-3mp, rendszer kb 20-25mp.
biosban a boot rész hogy néz ki?

[ Szerkesztve ]

(#55267) somé válasza Pyttawrx (#55266) üzenetére


somé
őstag

Estefelé írom az infókat. Köszönöm a segítséget.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#55268) somé válasza Pyttawrx (#55266) üzenetére


somé
őstag

Na gyorsan megnéztem, Bios reset után így néz ki...a rendszer információknál 450 G5 szerepel, nem lehet, hogy rossz Bios van rajta?

[ Szerkesztve ]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#55269) somé válasza somé (#55268) üzenetére


somé
őstag

Lehet, hogy itt lesz a gond, Aida is 450-et ír, holott a hátlapon 470 szerepel.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#55270) Pyttawrx válasza somé (#55269) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lehetett burkolat csere is.

(#55271) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok. Érdeklődnék hogy egy hp envy x360 13-ay0504sa típushoz jó e a HP ENVY X360 13-AG TPN-W ZN gumitalp. Mivel cserélni akartam az ssd, t de nem igazán sikerült Benne. És le szedtem a gumit, és meg nyúlt nem tudom vissza tenni a helyére normálisan.nemtudom hogy ezek a számok igazából mit takarnak. Ezt a szám típust ami nekem van, sehol nem találok hozzá talpat

[ Szerkesztve ]

(#55272) nyunyu válasza somé (#55268) üzenetére


nyunyu
félisten

Mekkora a kijelzője?

450 -> 15.6"
470 -> 17"

(Nem hinném, hogy rá lehetne tenni a 470 burkolatát a 450-re, mivel fizikailag is nagyobb)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#55273) Pyttawrx válasza nyunyu (#55272) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lehet most nem néztem utána ennek a 2 típusnak, csak tudom hogy vannak ilyenek amik azonosak

(#55274) somé válasza nyunyu (#55272) üzenetére


somé
őstag

17-es fullHD, UHD 620 grafikus chip.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#55275) somé válasza Pyttawrx (#55270) üzenetére


somé
őstag

Valami ilyesmi lehet, Bios-t és mindent amit lehetett/kell frissítettem (HP support), továbbra is 450 G5. Viszont ez a chipset csak 15.6"-es kijelzővel létezik, ez viszont 17.3-as, ami miatt 470-esnek kellene lennie. A Support, diagnosztika sehol semmi hibát nem talál, ennek ellenére az 1 perces indulás továbbra is fennáll. :U

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#55276) Pyttawrx válasza somé (#55275) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A képeiden szereplő gyári szám szerint [link] Minvan a burkolaton, vagy az akksi alatt?

(#55277) somé válasza Pyttawrx (#55276) üzenetére


somé
őstag

Burkolat:
Support Bios frissítés előtt és után is:

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#55278) Pyttawrx válasza somé (#55277) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor vhogy fel kellene tenni a 470 bios-t. Pl bios íróval.

(#55279) somé


somé
őstag

A "probléma" az, hogy a 450-es és a 470-es Bios ugyanaz a verzió, ez az egy legújabb tölthető le: 01.26.00 Rev.A 12.7MB 2023.dec.5. Ezt tettem fel.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#55280) Pyttawrx válasza somé (#55279) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De a gyáriszám nem íródik át. Ezt tudom. Volt egy gép amire mást biost írtam rá, szintén hp, de visszaírtam a régi adatokat. Viszont ez más esetben nem íródik át.

(#55281) somé válasza Pyttawrx (#55280) üzenetére


somé
őstag

Értem, sajnos ez messze meghaladja a képességeimet, hozzáértőt sem ismerek. Nem vacakolok vele tovább, azt hiszem elpasszolom. A segítséget még1x nagyon köszönöm! :R

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#55282) peestike


peestike
senior tag

nem tudom, hogy idevaló e, lehet ssd topik a kínom.
a gépben lévő ssd eddig olyan 40-46 fok körl volt. pár napja azt vettem észre, hogy 50 fok feletti már kb. alap helyzetben, csak be van kapcsolva, netezés, meg torrent megy.
most hard disk sentinel szerint 56-57 fokos, nem tudom mire vélni ezt a hőmérséklet ugrást.
kezdjek aggódni esetleg, hogy nagyobb lesz a baj, vagy túlpánikolom a dolgot? :)
probook 450 g8 a gép, így áll most az ssd:

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#55283) Pyttawrx válasza peestike (#55282) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Komolyan SSD típus nélkül írod le? 😂

(#55284) peestike válasza Pyttawrx (#55283) üzenetére


peestike
senior tag

jogos, pedig akartam írni, a gép típusa után...nem adta ki :DDD
ez van benne:
kioxia kbg40znv512g

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#55285) Black&White


Black&White
addikt

Itt hagyom infónak: Probook 450 G4, szerencsére már nincs BIOS whitelist, meg hasonlók.
Simán cserélhető a WiFi kártya újabbra.Én egy AX210-re újítottam be. :)

(#55286) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Van egy DELL WD15 dokkolóm, és egy HP Pavilion Aero laptopom. Az elmúlt kb. 3-4 hónapban együtt használtam őket, és mind a monitor, mind a töltés ment róla. Egy ideje viszont a hiába dugom össze őket, a monitor felvillan kb. 2 másodpercre, majd elmegy a kép (átmegy Energy Saving módba). A töltés az továbbra is megy.

Van egy céges Dell gépem is, ott a dokkoló hibátlanul működik. Illetve ma jöttem rá, hogyha áramtalanitom a dokkolót kb. 10 másodpercre, és utána dugom a HP gépre, akkor újra megjeleniti rendesen a monitort. Az is furcsa, hogy egy áramtalanitás után többször is működik az USB-C visszadugását követően, de ha összekötöm a Dell géppel, utána a HP-val már nem lehet összekötni csak ha áramtalanitottam.

Szerintetek mi lehet a probléma? A fenti miatt gondolom nem hardveres a probléma, inkább szoftveres lehet, de nem tudom milyen oldalról lehetne orvosolni. Van erre bármi tapasztalat / javaslatotok?

(#55287) David888 válasza Stehe (#55286) üzenetére


David888
tag

Dokkoló firmware frissítés mikor volt? Ugyan nem hinném, hogy segít, de egy próbát megér.

XLive: SentineLHUN | Nintendo: SW-1636-2305-7415

(#55288) bmwlova


bmwlova
csendes tag

Sziasztok!
Van egy HP Probook 640 G1 notebookom, amiben 1x4GB memória van. Ezt váltanám fel két db 8gb-osra. Kérdés, az alábbi memória jó bele?
Ez van jelenleg a gépemben: [link]
És erre cserélném: [link]

Előre köszi a választ

(#55289) akaido válasza bmwlova (#55288) üzenetére


akaido
addikt

Kingston oldala szerint ez is menne.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#55290) Pyttawrx válasza bmwlova (#55288) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ne cseréld arra, neked DDR3L kell. Olyat vegyél.
A gyártó oldalát nézd: [link]

[ Szerkesztve ]

(#55291) Preferia234


Preferia234
csendes tag

Sziasztok!

Remelem jo topicba irok, ha nem, kerlek szoljatok! Lassan mar 5 eve napi 8 oraban nyustolok egy felujitottan vett HP elitebook 840 G1 et irodai munkaval, filmnezessel, regi jatekokkal, mindenzt paras, tropusi kliman. Egy hettel ezelottig semmi problema nem volt vele. Intel vga s verzio.

Az elmult heten azonban elkezdett.furcsan viselkedni. Ha kikapcsolom a gepet, a kepernyo kikapcsol ugyan, de a gep meg mindig duruzsol, es a kikapcsologomb is vilagit. Tovabba a youtube videok teljes kepernyore rakasa erosen akad, a video megall, a kep pedig elmegy 2-3 mp re.

Lenne otletetek, hogy miket nezhetnek vegig ezen problemak orvoslasara?

Elore is koszonom a segitseget.

(#55292) Pyttawrx válasza Preferia234 (#55291) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ez sok minden lehet így be kellene vizsgálni/tatni.
Teszteld live linux-al. Utána ha ott is fennáll a hiba, akkor: ram teszt, háttértár teszt, másik táp, akksi nélkül, másik oprendszer.. stb. Ha te is meg tudod, akkor ezekkel kezdj szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#55293) Sefter


Sefter
veterán

Sziasztok!

Noti vásárlás előtt állok.
Minőségben melyik a jobb?
Probook 440 vagy Pavilion Aero :F
Köszi előre is...

szerk: Igaz, hogy az üzleti kategóriás gépeknél nem kell papír (számla/garlap) a garanciáztatáshoz? (Elitebook)

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#55294) Preferia234 válasza Pyttawrx (#55292) üzenetére


Preferia234
csendes tag

Koszonom!

(#55295) AMD Power


AMD Power
titán

Minden új HP laptopra, árától függetlenül 3 év a garancia?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#55296) SeniorTilla válasza Sefter (#55293) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Van amiben az egyik jobb, van amiben a másik. Nem lehet egyértelműen azt mondani, hogy ez vagy az a jobb.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#55297) Sefter válasza SeniorTilla (#55296) üzenetére


Sefter
veterán

Melyik a masszívabb? (hurcolná a gyerek egyetemre..)

Psn ID: sefter_hun

(#55298) SeniorTilla válasza Sefter (#55297) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Probook egyszerűbb felépítésű, nehezebb és vastagabb, ezért masszívabb is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#55299) Sefter válasza SeniorTilla (#55298) üzenetére


Sefter
veterán

köszi!

Psn ID: sefter_hun

(#55300) Attici


Attici
őstag

Sziasztok!
Fiamnak van egy 850 G6-os laptopja 512+32GB Intel Optane SSD-vel. Az a kérdés, hogyki lehet-e cserélni nagyobb SSD-re, érdemes-e vagy jelentősen lassulna? Pró Megnéztem az én gépembe, hogy tudnám-e klónozni, de nekem csak a kb 27GB-os unallocated partíciót mutatta mint meghajtót, a másik felét nem láttam. Mi lehet a gond?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.