Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#800) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ah, lejárt a szerkesztés.
Fontos lap alatt természetesen azt értem, ami neked fontos, az elgondolásodnak megfelelően.

(#802) gabranek válasza Ereshkigal (#801) üzenetére


gabranek
aktív tag

Köszi srácok, átvariálom a paklit és meglátjuk :)

田中れいな

(#803) #24650752 válasza ollie (#796) üzenetére


#24650752
törölt tag

Nem az volt, valóban a Blizzardtól jött. Béta aktiválva. :)

(#804) Kashim


Kashim
őstag

Ajánlok egy jó pala paklit, ha valakit érdekel. Path of Justice-be kicsit belenyúltam, szerintem jobb így.
Kb. 20 ranked meccsen 1-2-t veszítettem. (rohadt murlockok szinte mindig begyalulnak)
Priesteket viszont lehet gyalázni vele erősen. Fele rage quittel mikor bedózerolom a szétbuffolt lightspawnjait. :DDD Ha valakinek meg vannak a lapok próbálja ki, nagyon pörgős és élvezetes játszani.

Zárójelben a manaköltség, mellette meg, hogy mennyi van belőle a pakliban.

(1) 1× Noble Sacrifice
(2) 2× Equality
(2) 2× Bluegill Warrior
(2) 1× Ironbeak Owl
(2) 2× Novice Engineer
(2) 2× Wild Pyromancer
(3) 1× Sword of Justice
(3) 2× Aldor Peacekeeper
(3) 2× Wolfrider
(4) 1× Truesilver Champion
(4) 2× Blessing of Kings
(4) 2× Consecration
(4) 2× Sen'jin Shieldmasta
(4) 1× Spellbreaker
(5) 1× Stampeding Kodo
(6) 2× Argent Commander
(7) 2× Guardian of Kings
(8) 1× Lay on Hands
(8) 1× Tirion Fordring

Elég sok minion van benne, szóval mindig lehet a pályán tartani valakit. Sok a charge jó sebzéssel, szóval a játék elején lehet aprítani és takarítani a pályát. Lényege a paklinak, hogy a pálya tiszta maradjon és 1-1 buffolt minionnal időnként jót odasózzunk. Nagyon sok lehetőség van a takarításra, pár kombó kombinálásra:

4 manával az egész pályát le lehet takarítani bármi van rajta. Wild Pyromancer -> Equality
Ugyanez 6-ért. Equality -> Consecration (Ez annyiból jobb hogy a +1 hp-s dögöket is letakarítja)
Érdemes megvárni és inkább beszedni némi sebzést az elején, hogy felgyűljenek az ellenfél minionjai a pályán, ilyenkor célszerű a gagyi lapokkal kicsalni őket aztán mikor jönnek felbátorodva a komolyabbakkal eltolni a kombót. Sokszor már ezután kilépnek, de aki marad sem húzza sokáig. Eleve minimum 2x el lehet játszani a dolgot, szóval ha az első takarítás után felbátorodnának, hogy elmúlt a veszély és kipakolják a durvább legendary kártyáikat, másodikra már teljesen le lehet nullázni őket.

1-1 nagyobb sebzésű miniont egyenként is eltakaríthatunk veszteség nélkül az Aldor Peacekeeper + Stampeding Kodo kombóval.

Tiriont a végére hagyni, nehogy silence, vagy mind control áldozata legyen, szerencsére van 2 silence ami a sok takarítás miatt meg tud maradni sokáig, így ha netán valami komolyabb lényünket lenyúlnák, rá lehet tolni kapásból a következő körben és máris megszívja az enyves kezű.
Warrior, Rugó ellen persze ki lehet hozni korábban is, max leölik és kapunk 15 sebzést fegyverként, ami nem kevés. Ha el is pusztítják később, sokszor minimum 5-öt ki lehet osztani ingyen.

Az a jó a pakliban, hogy tényleg baromi gyorsan neki lehet állni lepofozni az ellenfél hősét viszonylag olcsó lapokkal, szóval totál kétségbesetten szórják el a drágább és értékesebb lapjaikat ezekre a gagyikra. Így ki lehet jönni Tirionnal meg a buffolt nagyobb lapokkal is, mert mire eljutunk a 7-8-ig körig a legtöbb lapjukat elszórták.

Heal-ből sincs kevés, 24 hp-t vissza lehet tölteni a képességekkel, szóval az ellenfélnek majdnem 2x kell lesebezni, ami eleve nehéz úgy, hogy minimum 2-szer maximum 4-szer le lehet takarítani teljesen a táblát. Lay on Hands-zel pedig a kínos végjátékban is elég nagy előnyhöz lehet jutni.

Nyilván vannak a paklinak gyengeségei is, nem megy minden ellen, ha szintén egy rush paklival állunk szemben akkor meg kell azért küzdeni. Szerencsére a lapok nagyrésze olcsó és gyorsan kijátszható, így kezdésnek nagy az esély, hogy összejönnek a kezünkbe a használható lapok, de persze lehet pech és akkor pár körig csendbe kell maradni. De mivel pont ez a pakli lényege is, hogy kivárjunk, nehéz ezen elbukni egy játékot. Mivel sokan nyomják Priesttel a kiegyensúlyozatlan képességei miatt, elég jó ámokfutást lehet rendezni.

Próbáljátok ki, ha megvannak a lapok. Véleményeket / változtatási tippeket várom.

mod.: Bocs, egyszerűbb lett volna, ha összedobom deckbuilderben: [Link]

[ Szerkesztve ]

(#806) kovsol


kovsol
titán

most találkoztam először murlock paklival, le is alázott, szerintem pont tökéletes lapokat kapott végig [link]

May the Force be with you!

(#807) kovsol válasza kovsol (#806) üzenetére


kovsol
titán

part2
következő körben még tolt az egyikre egy dmg duplázást és ki is kaptam

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#808) D4v3 válasza kovsol (#806) üzenetére


D4v3
őstag

Mondjuk full murloc deck fele kb murloc, úgyhogy nem olyan nehéz tenni valamit minden körben. Viszont ha turn 4-5ben tudunk nyomni egy wipet, akkor fel is adhatja kb.

(#809) DjDanee87 válasza kovsol (#806) üzenetére


DjDanee87
addikt

Jópárszor összefutottam már murlock deckkel, legtöbbször locknál volt. Még 1x sem sikerült legyőznöm sajna. Az a baj, hogy még neki majdnem teljesen mind1 melyik lapokat kapja, mindegyik murloc olcsó és jól passzol a többihez a legtöbb esetben, addig az ellenfélnek kötelező lenne egy holy nova/consecration különben nagy valószínűséggel bukó. Nekem sajnos még nem volt olyan meccs ahol a kezemben lett volna jó AOE :P

(#810) bozont


bozont
veterán

Várható még hogy osztanak béta hozzáférést? Vagy meddig tart még a béta? Érdekel nagyon ez a kártyajáték.

(#811) kovsol válasza DjDanee87 (#809) üzenetére


kovsol
titán

AoE nélkül minimális az esély tényleg. :(
Viszont a tegnapi nap tanulsága, hogy hajnali 1 után ne játsszak már, mert akkor csak a fanatikusok vannak online. Én meg épp az alap level 1 -es shamanommal akartam csinálni a nyerj 5 -t küldit. Gondoltam a szintezést összevonom a küldetéssel.

May the Force be with you!

(#812) ollie válasza bozont (#810) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Állítólag decemberben jön az open beta, és ez lesz az első a Blizzard játékok történelmében.

***

(#813) P00By


P00By
nagyúr

Allandóan szarakodik a launcher :(((

kovsol: 2 napja szenvedek a shaman, warlock 5 win-el :DDD

(#814) kovsol válasza P00By (#813) üzenetére


kovsol
titán

Nekem nincs gondom a launcherel.
Ma ezt kaptam: Play 40 minions that cost 2 or less. Ehhez csak idő kell.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#815) ollie válasza P00By (#813) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, hogy nem kell 1 nap alatt megcsinálni a questeket? Hehe, én meg azt hittem.

Amúgy nem tudom mi volt este, de legalább 10 játékba került, mire 2x (2!) tudtam nyerni rouge-gal, hogy megcsináljam a napi questet.

Ma meg pont ellenkezője van, első ellenfél hetedik, a második ötödik körben feladta. :D

Mondjuk eléggé demoralizáló lehetett a hetedik körben lerakott 2db Summoning Portal, az 1db Stormwind Champion meg az 1db Frostwolf Warlord (1db Blood Imp már lenn volt). A Warlordnak 9-10 lett a statja. :D

[ Szerkesztve ]

***

(#816) adrian360 válasza ollie (#815) üzenetére


adrian360
őstag

azért van három quest slot, hogy ne kelljen azonnal lepörgetni a questet. azt nem tudom hogyha nem lépsz be aznap akkor megkapod e másnap mindkét napi questet, de ha belépsz és berakja, akkor akár elég másnap is megcsinálni, és akkor két napi quested lesz aznap.
Amúgy nálatok milyen rendszerességgel ad 60 és 100 goldos napikat ? én állandóan csak 40-eseket kapok, eddig egy hónap alatt volt 1 db 100-as és 2 db 60-as questem :(

(#817) kovsol válasza ollie (#815) üzenetére


kovsol
titán

Bármeddig tárolhatod a küldetést. A limit csak annyi ha 3 db ott van amit nem csináltál meg akkor nem kapsz újat amíg egyet nem csinálsz meg közülük.

Mod: elkéstem

adrian360 nekem eddig nem volt még 100goldos, 60-as is talán ha 3x.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#818) P00By válasza ollie (#815) üzenetére


P00By
nagyúr

Szép is lenne, ha egy nap alatt kéne megcsinálni, alig teljesítettem volna párat :))

adrian360: 3 hatvanas és 1 százason vagyok túl.

[ Szerkesztve ]

(#819) kovsol


kovsol
titán

Hogy én mindig iszonyat szar leosztásokat kapok arénában már kezdem nagyon unni. Olyan lapokat kapok, hogy már sírás kerülget. 0-3 arénákat tolok folyamatosan.
Volt olyan, hogy 4. körig csak spell jött a kezembe.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#820) ígyvanferi válasza P00By (#818) üzenetére


ígyvanferi
addikt

És akkor hogy csinálod őket? 3 napra jut neked 3? Azzal ugyanott vagy. Vagy kevesebb goldod lesz, ha több időbe kerül teljesítened őket.

(#821) kovsol válasza ígyvanferi (#820) üzenetére


kovsol
titán

Nekem pl jött egyszer olyan egymás után következő nap, hogy:
Win 5 games with Hunter or Mage.
Win 5 games with Mage or Shaman.

Pont akkor nem csináltam meg, és végülis 5 Mage winnel meglett mind a két küldetés :) Persze ez ritka eset.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#822) ígyvanferi válasza kovsol (#821) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez mondjuk igaz, ilyen velem is volt már. Persze ha úgyis játszana az ember pár meccset aznap, akkor mindegy.

(#823) P00By válasza kovsol (#819) üzenetére


P00By
nagyúr

Ne is mond, úgy fel szokott menni bennem a pumpa! :o
Nem részletezek, + megfogastam, h nem sírok többet emiatt :U

Én vagyok a hülye, h mindig meggondolom magam és megyek arénázni...

ígyvanferi: Semmilyen hátrányt nem szenvedsz ezzel! Ugyan annyi aranyat kapsz a teljesítéséért.

[ Szerkesztve ]

(#824) ollie válasza adrian360 (#816) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

100-as csak egyszer volt nekem is (talán 1 hónapja játszom), 60-as néhányszor, általában 40-es jön.

És jeeeessssz, most nyitottam! :D

És már csak 1 murlocot kellet craftolnom, szóval meglett a legendary murloc is. 14 murloc kártyám van így, még 3 hiányzik a duplák közül.

[ Szerkesztve ]

***

(#825) ollie


ollie
MODERÁTOR

;]

***

(#826) Kashim válasza ollie (#825) üzenetére


Kashim
őstag

Haha, édes bosszú.

(#827) Xelo


Xelo
addikt

még mindig szivesen elfogadnék egy bétakulcsot. 2 battlenet accounton van bejelölve hogy "légyszi" de eddig semmi :(

(#828) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Talán a mostani volt az eddigi legszorosabb aréna meccsem. Végén féltem letenni a cruel taskmastert, mert azt megütve elég erős berzerkert hozott össze. A maradék pár lapra voltam eléggé utalva, mert ha nem jött volna értelmes lap akkor mindkét maradék minionomat tradelni kellett volna a túlélésért a berzerker ellen és 6 HPm maradt volna a sok kis 1/1 ellen.

De legnagyobb mákomra rampage jött miután a berzerkert 5/5re buffolta lecsapva a taskmasterem. Így a nagára téve le tudtam ütni, onnantól meg nyert ügyem volt. [link]

Meccs közben nem gondoltam volna hogy lesz esélyem a győzelemre. Kétszer volt holy lightja, a végefelé egy lay on hands és egy guardian of kings vagyis 26HPval többet kellett leütnöm róla :)

[ Szerkesztve ]

(#829) kovsol


kovsol
titán

Azt nem tudom figyeltétek-e, hogy sok kártyánál művészként magyar van feltüntetve. pl Zoltan Borsos, vagy Zoltan & Gabor

May the Force be with you!

(#830) Tnil válasza kovsol (#829) üzenetére


Tnil
tag

Igen, igen, Ysera-t is egy magyar "készítette". :)

(#831) Ereshkigal válasza kovsol (#829) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Kb. 15-20 kártyát ők rajzoltak, amin mondjuk nem lepődöm meg, elég ismert fantasy grafikusok, kártyákat sem most rajzolnak először (lásd MTG).

[ Szerkesztve ]

(#832) Wolverine válasza kovsol (#829) üzenetére


Wolverine
félisten

Szerintem nem Borsos, hanem Boros :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#833) P00By válasza Wolverine (#832) üzenetére


P00By
nagyúr

Sok-sok éve megvan ez az albumuk, rongyosra nézegettem :)

(#834) P00By


P00By
nagyúr

Nagy makker vagyok, most bontottam ki a 40. pakli csomagot és ebből lett 5 legendás :D

Archmage Antonidas, Nat Pagle, Baron Geddon, Cairne Bloodhoof, Lord Jaraxxus

(#835) Ereshkigal válasza P00By (#834) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Statisztikailag rontod az esélyeinket, ejnye. :DDD

(#836) kovsol válasza P00By (#834) üzenetére


kovsol
titán

nekem egy se volt még

May the Force be with you!

(#837) P00By válasza Ereshkigal (#835) üzenetére


P00By
nagyúr

Bocsi :D
Cairne Bloodhoof, Lord Jaraxxus, ezeket talán még használni is fogom...

kovsol: :( Adnék én, ha lehetne! :))

[ Szerkesztve ]

(#838) Ereshkigal válasza P00By (#837) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Jaraxxus ellen egyszer volt szerencsém játszani, meg is lepett, de nagy nehezen legyőztem azt a lockot. Tény, hogy vannak jobb legendary-k, de ezeknek is örülni kell. ;)

[ Szerkesztve ]

(#839) ollie válasza P00By (#834) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egy db csomagban volt 5 legendary egyszerre??

***

(#840) P00By válasza ollie (#839) üzenetére


P00By
nagyúr

Az durva lenne, sokkot is kapnék!
40 bontott pakliban volt összesen 5 legend.

(#841) ollie válasza P00By (#840) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én úgy kb 2x annyit bontottam, és 2db legendaryt kaptam összesen, bár tény, hogy az egyik talán a legjobb az Ysera, a másik meg a 12/12-es sárkány, ami kiírtja a boardot, nem jut eszembe a neve.

***

(#842) P00By válasza ollie (#841) üzenetére


P00By
nagyúr

Lejárt!

Én pont azt a kettőt szeretném :D

MOD: Frappánsan Deathwing.

[ Szerkesztve ]

(#843) ollie válasza P00By (#842) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Deathwinggel az a baj, hogy az ellennél van valami hex, polymorph vagy hasonló, akkor el is vesztetted a játékot, Ysera viszont 1 kártyát tutira ad. Amit kipróbálnék, az a minden körben 8, véletlenszerű sebzést adó legendary, annál garantált az egyszeri 8 sebzés.

[ Szerkesztve ]

***

(#844) Tnil válasza ollie (#843) üzenetére


Tnil
tag

Ő pedig Ragnaros, és igen, hasznos kis lap lehet. :D

(#845) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hehe:

***

(#846) Ereshkigal válasza ollie (#845) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ah, már azt hittem, hogy megjött a patch. :U

(#847) ollie válasza Ereshkigal (#846) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jön mostanában patch? Amúgy ennek a kártyának nincs semmi értelme, még jó, hogy nem vettem e miatt virtuális ticketet.

***

(#848) Ereshkigal válasza ollie (#847) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Jön, de nem tudni pontosan, hogy mikor. Az várható volt, hogy csak fun lap lesz a jutalom.
A lap jópofa lett, bár nekem kicsit fura ez a zenélősdi. Talán majd egyszer beleteszem egy murlock deckbe poénból. :)
A ticketnek csak úgy volt értelme, ha nézte is az ember a műsort. :U

[ Szerkesztve ]

(#849) Wolverine válasza ollie (#847) üzenetére


Wolverine
félisten

Miért ne lenne értelme? :) Ez egy poén lap, és a gold verziót csak a virtuális jegy tulajdonosai vagy a BlizzConra elutazók kapják meg.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#850) ollie


ollie
MODERÁTOR

Csináltam egy warlock arena decket, úgy kezdődött, hogy kapásból 2 vesztés. Nem is csodálkoztam rajta, mert alig ajánlott fel nekem spellt, így összesen talán 3 került be, az összes többi minion. De aztán fordult a kocka, most 4 nyerésnél tartok. Kíváncsi vagyok, hogy tudok-e még nyerni. Igazából elég jó a minion összeállítás, így még mindig jó a kevés spelles ellenfelek ellen.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.