Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) szab.tam válasza PuMbA (#4050) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem ott vagyok, így nem lesz screen. nem 1 filmet nyitottunk meg, hanem többet, szépen sorban. méret teljesen változó, (kb. 15-35GB), de egy kivétellel érintetlen videósáv, tehát nem volt encode.

amire konkrétan emlékszem, és fejből tudom, hogy milyen kódolás:
mpeg2 s.w.a.t.
vc1 inkheart

h264-nél is sokat, de abból nem tudok konkrétat.

hang pedig truhd, dtshd, dts ac3, tehát tök vegyes, váltogattuk, volt minden....

és a legdurvább a My Bloody Valentine - Véres Valentin / 2D + 3D, menüvel, mindennel. nem akadt el a menüben, szépen, folymatosan ment. ott volt hw gyors nélkül, (direkt nem dxva-t írok, mert a fene tudja mi ez), tehát csak procival felment 55-60%-ra is, vga-val kb. 30 körül.

ráadásul ez aproci, ezzela lappal volt nálam, így csak cpu használattal ennyin mentek a bluray-ek. tehát az sincs, hogy itt vga nélkül mennének túl magasan, és ahhoz képest könnyű lenne, kevesebbet csinálni vga-val, (vagy akármi mással?)

tehát kizárásos alapon itt a vga-nak kell besegítenie...

ami még azért fura volt, hogy a gpu alig melegedett 1-2 fokot. a 8400gs-em, ha dolgozik a dxva, -> +10fok.

sirdond:
mi biztos nem raktuk fel.

band1103 :
csak arra tudok gondolni, hogy valami új driver, (mert a win7 auto letöltése mit szedett le driverként?), képes valamit machinálni, és befogni a gpu-t.

megnéztem, milyen drivert tett fel a auto, de ott valami hülye szám volt, cseppet sem hasonlított az nvidia driver számaihoz, mint 175.akármi, stb... valami hosszú számsor volt...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4052) szab.tam


szab.tam
nagyúr

szerk idő.... :(((

kieg:
jutnak eszembe az emlékek. nem igaz, hogy a powerdvd-vel nem tudtunk semmit lejátszani. igaz, a h264 bluray egyáltalán nem ment, és mivel ez a leggyakoribb bluray, ezért tettük fel a total media-t. mpeg2-t pdvd altt már nem is tudom. (keverednek az emlékek...)

de a vc1 tintaszív megnyílt, a hwgyors pipa magától, kivehetetlenül bejelölődött, (ahogy szokott más dxva-s kariknál), és 15% körüli volt a cpu használat. a hiba az volt, hogy nem néztem meg, mit ír kia dxva-nál a lejátszó infója. de majd megteszük. a total media azt írja a gyorsítás infójára, hogy 2.0. - de hogy 2.0 micsoda, azt már nem....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4053) sirdond


sirdond
őstag

most akkor van a gépen coreavc,vagy nincs?
mert a kérdésre nem válaszoltál...
ez hányas win 7?

(#4054) szab.tam válasza sirdond (#4053) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mi magunktó nem raktunk fel coreavc-t, le sincs töltve...
az, hogy a win auto telepítője esteleg feltette volna, lehetséges, de mivel az tudtommal fizetős, így nem valószínű.
és semmit nem tudok megnézni, mert mint írtam is, egy barátom gépéről van szó. nem vagyok ott, ő sincs otthon, így most semmit nem tudok megnézni...

de skype-on megkérdeztem: :)
a win7 7100 build, hivatalos rc1.
és core avc szerintünk kizárt hogy a gépre került volna, hacsak föl nem lopódzott sutyiban... - este azért megnézi....

csak k-lite van fent, még jóval a total media előtt lett telepítve. azaz, minden lejátszó, (pdvd, mpchc) előtt került a gépre, és most is fent van.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4055) dzsóbácsi válasza band1103 (#4045) üzenetére


dzsóbácsi
aktív tag

Köcce.. :R

(#4056) band1103 válasza szab.tam (#4054) üzenetére


band1103
őstag

Esetleg ez?

"...A DirectX 11 másik nagy újítása a compute shader, mely a grafikus processzorok erejét az általános számításokban kamatoztatja...."

Tehát egy win7-es gépen egy Dx11 komp. driverrel gyorsítható lesz hw-en a filmlejátszás.

Várj ez nem lehet mert "...a compute shader használatához minimum DirectX 10-es hardver szükséges,..."

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4057) szab.tam válasza band1103 (#4056) üzenetére


szab.tam
nagyúr

passz. elmentem hozzá egy iso win7-ért, mert serial még tölthető microsoft-tól, de a win7 7100 már nem...

és ránéztem újból. nincs core avc.
pdvd7 alatt auto beteszi a pipát a hwgyorsba, és az infónál egyértelműen dxva-t ír, hogy műkszik, a total media-nal pedig azt, hogy 2.0....
de minden úgy, ahogy írtam ezelőtt...

ja, és ez a vga nálam is bent volt egyszer xp alatt, és semmit nem csinált......
én a win7-re, vagy a win7 auto driver update-jére, ill. valami új vga driver-re, amit az updater feltett, gyanakszom.

csak jó lenne tudni. mert a fáma mindenhol arról szól, hogy nvidianal hd gyorsítás a 8000-es szériától, azon belül is a g80, (régi gtx, gts) kivétel.

az igazi buli az lenne, hogy a htpc alaplapi 7100-a mit csinálna win7 alatt? de az most túl jól megy, így nem piszkálom.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4058) band1103 válasza szab.tam (#4057) üzenetére


band1103
őstag

Szvsz is a win7 a "ludas". Egyre csábítóbb ez az oprendszer.
Ha majd megint mész hozzá akkor vigyél már légyszi kipróbálásra olyan mkv-kat amik a ref_frames értékei miatt nem kellene hogy DXVA ready legyen. Ha azokat is lejátsza akkor megemelem a kalapom.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4059) sirdond válasza szab.tam (#4057) üzenetére


sirdond
őstag

dxva checker-t töltsd le [link]
csinálj képeket és linkeld be ide, kíváncsi vagyok

(#4060) szab.tam válasza sirdond (#4059) üzenetére


szab.tam
nagyúr

még mindig egy barátom gépe, én meg nem ott vagyok,, (csak este átugrottam 10 percre), és ő szerintem már alszik... majd írok neki holnap skype-on.... :)

band1103 :
mint írtam azt is, semmilyen mkv-t nem tud perpill lejátszani. egy L5.1 kivételével...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4061) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, valahogy nem akar nálam normálisan menni a hd-lejátszás.

Nos lényeg, hogy most szereztem be egy Logitech Z-5500-as hangfalszettet, hogy végre élvezhessem a dts-es hangzású hd filmeket is. Össze is kötöttem a Logi-t a hangkártyámmal egy Hama optikai kábellel. A hangkari egy terratech aureon 5.1 sky. Elég régi, de még 64bit-es vista driver is van hozzá, így gondolom nálam is tökéletesen működik a WIN7 alatt.

Szóval a problémám az lenne, hogy egy netes leírás (konkrétan ez) alapján allítottam be a dolgokat, nagyon hasonlít az első hsz-es beállítási segédlethez. Ekkor viszont sajnos a hátsó hangszórók egyáltlán nem szólnak, pedig megfelelő forrással próbáltam. (van 15-20 DTS-es fullhd rip-em)

Próbáltam Kmplayerrel és MPC HC-val is. A kodekek meg haali media splitter, ac3 filter és ffdShow.

A logitechnek van egy beépített tesztje (távkapcsolóról elérhető), ami tökéletesen megy, tehát minden hangszóró szól a megfelelő helyen, szóval valószínűleg mindnet jól kötöttem be.

Még vmi: a Logitech kezelőszerve elméletileg kiírja, hogy épp milyen forrású hanganyag érkezik (és ez így is van :) ), de nálam a dts-es filmeknél is marad a Pro Logic 2 Movie beállíátsnál, pedig magától át kellene állnia DTS-re. Értelemszerűen én nem tudom állítani. Szóval ebből nagyjából arra gondolok, hogy már vhogy dekódolt jelet kap a cucc, node miért, milyen beállítást rontok el?
Olyat is tapasztaltam, hogy pl leszedtem egy dolby digital channel check demót, és a hátsó hangszórók hangja is az elsőkön jött ki, míg a hátsók némák maradtak.

Kipróbáltam más forrásból is, betettem egy dvd-t a gépbe, a Chaos című filmet, amin angol DTS és magyar dd 5.1-es hang van. Egyiknél sem írta ki a Logi, hogy ez DTS vagy DD lenne, csak a "szokásos" PL2 Movie módot kaptam.

Gépem: Giga P35C-DS3R, E8500@3,8ghz, 2*2gb DDR2, Sapphire HD4850, 2*500gb-os Samsung HDD Raid0-ban, Win7. A vga-s gyorsítással nem is próbálkoztam egyelőre, gondoltam az másodlagos, úgyis vinné a gép a vidókat.

Valakinek lenne bármilyen ötlete, beállítási segítsége?

Előre is köszi! :R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#4062) sirdond válasza szab.tam (#4060) üzenetére


sirdond
őstag

tudom én,de te írsz ide és nem a barátod,szóval ez a te problémád
nem gondoltam,hogy ennyire zavar a dolog

én ráérek, nem mondtam,hogy most rögtön kell :)

(#4063) szab.tam válasza szab.tam (#4060) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az általad belinkelt oldal 5-6. képén az output 2.0-n van. hiába a spdif-en megy ki, szerintem attól még 5.1-et kell kiválsztani a legördülő listából. nálad hogy van?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4064) szab.tam válasza sirdond (#4062) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ábszolúte nem zavar, csak én nem fogok tudni screeneket prezentálni. jól körbejárva leírom betűkkel, mit tapasztaltam, hátha valaki tudja, mitől lehet. ennyi... :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4065) sirdond válasza Termi16 (#4061) üzenetére


sirdond
őstag

feltételezem (ha már ezt írtad),hogy minden úgy van beállítva,ahogy dchard leírta (az összes beállítás mindenhol,ac3filterben,ffdshowban mpc hcban)
először próbáld meg,hogy átdugod az optikai kábelt az alaplapi hangkártyába
mpc hcban is állítsd át a kimenetet és próbáld meg így
ffdshow audio mixer disabled? az is szokott szarakodni,ha nincs letiltva
hangkártya szoftverében beállítottad az spdif passthrough-t?
hányas mpc hc? codec pack van fent valamilyen?
hirtelen most ennyi jut eszembe

(#4066) Termi16 válasza szab.tam (#4063) üzenetére


Termi16
őstag

Nekem szól ez a hsz gondolom :)

Azt olvastam a Logi topikjában, hogy bizony az optikai kábelen is stereoként megy át a jel, maga a hangcucc végezné a dekódolást. Ezért van így beállítva, de ki fogom próbálni :R

sirdond: Igen, jól gondolod, pont úgy van minden beállítva, ahogy ott volt.
Természetesen kodec-pack nincs fent már. Volt egy K-lite, de letöröltem az ac3 meg a többi cucc telepítése előtt. MPHC verziója 1.2.908.
Mindjárt megnéznem az alaplapi hanggal is. Az ffdShow telepítésénél az összes audio-s dolgot kiakpcsoltam (szóval nem pipáltam ki) és a mixert is kilőttem.
Hangkariban be van lőve az spdif, különben gondolom a zene se szólna.

Így van beállítva, kivéve hogy az Spdif source most wave-n van.

Köszi neked is, próbálkozom. :R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#4067) Termi16


Termi16
őstag

Nos, űgy tűnik megvan a probléma forrása :(
Alaplapi spdifre dugva azonnal hozta a dts hangot a cuccos.

Ezek szerint a hangkártyámmal van baj, vagy lehet ez beállítás kérdése is?

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#4068) sirdond válasza Termi16 (#4067) üzenetére


sirdond
őstag

így utána olvasva inkább driver hiba (úgy látszik nem csak a creative szarik a userekre :D)
próbáld meg ezt:
http://code.google.com/p/cmediadrivers/
faq-ot olvasd el a beállításokhoz

(#4069) Termi16 válasza sirdond (#4068) üzenetére


Termi16
őstag

Mindjárt kipróbálom, remélem jó lesz a driver, ugyanis a kompatibilitási listán csak a sima 5.1 meg az 5.1 fun van, nekem viszont 5.1 sky karim van.

:R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#4070) Termi16 válasza sirdond (#4068) üzenetére


Termi16
őstag

Hát nem működik sajnos :(

Engedélyeztem a dig. aláírás nélküli driverek telepítésést, fel is teszi, viszont 10-es errorkód mellett nem hajlandó működni. (eszközkezelő szerint)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#4071) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Sziasztok.

Újra előjött egy régebbi gondom, amit nem is értek hogy miért:( Notebook-ról nézek HD és FullHD filmeket rákötve a Tvmre HDMI-n keresztül. Korábban is irtam h a HD filmeket simán viszi, de a FullHD akad. Aztán valaki javasolta hogy nézzem meg a kodekeket és valamelyiket csak be kell lőni. NA akkor bekapcsoltam a H.264-et asszem, és akkor jó lett a FullHD is. Állítólag így kevesebb procit használ. A gépem: 4gigaram, 2.2-es intel core duo proci, videokártya Gforce 9500.

Szal mikor elkezdem nézni a filmet (FullHD), egy darabig semmi gáz. Néha megnézem közben a proci sebességmérőt a Vistában és az ilyen 60-70%on megy. AZtán kb 20 perc után jön az akadás. De csak a kép akad a hang az folyamtosan megy tovább. Na ez tart kb 5 percig, ami rohadtulk idegesítő, ja és ilyenkor a proci 100%-on van,aztán szépen visszaáll. Majd 15-20 perc mulva ugyanez. Nem értem. Eddig nem volt gond. Az ffdshowban már minden kodeked bekapcsoltam. Nem tudjátok esetleg melyik codecet kéne jól beállítani és hogyan? MPC-al játszom le ami szintén be van állítva, meg a CoreAVC van preferre állítva benne. Köszi a tippeket előre is.

(#4072) MM válasza Termi16 (#4061) üzenetére


MM
őstag

Ugyanilyen gondom volt Audigy2-vel, csak sztereo jelet küldött át SPDIF-en is, pedig AC3 filterben, és a lejátszó programokban is mindent beállítottam a "könyv" szerint.

Viszont egyvalami kimaradt, a hangkártya beállításainál a saját "dekóderén" is átment a digitális jel, ezért lekeverte PCM-re. Miután felhívták a figyelmem, és ott is beállítottam a passthrough-t, egyből felismerte az erőlködő a DTS és DD hangsávokat.

Neked más a hangkártyád, de javaslom, hogy nézd át a beállításait, és kapcsold ki az összes dekódert.

(#4073) PuMbA válasza Octopus21 (#4071) üzenetére


PuMbA
titán

Töröld le az ffdshow-t,MPC-t,CoreAVC-t és az első hozzászólás szerint járj el.

(#4074) vtechun


vtechun
veterán

Erre tud valaki reflektálni? Vegyek egy új videókártyát? Mi a legjobb ár/érték arány, ha csak videolejátszás hw-es gyorsítására kellene a videókártya?

4350-es Ati? Passzív lenne jó.

[ Szerkesztve ]

(#4075) banderasz77


banderasz77
addikt

A KMPlayer a mai napig nem tud hardveres gyorsítást??? Mit használjak helyette, melyik progi a tuti? :R

(#4076) PuMbA válasza banderasz77 (#4075) üzenetére


PuMbA
titán

A legújabb szerintem már tud,de amúgy az első hsz-ben minden benne van.

(#4077) sirdond válasza banderasz77 (#4075) üzenetére


sirdond
őstag

-de tud
-1 hsz

hehe,majdnem egyszerre Pumba :D

[ Szerkesztve ]

(#4078) banderasz77 válasza PuMbA (#4076) üzenetére


banderasz77
addikt

kivéve a KMPlayert :U

(#4079) PuMbA válasza banderasz77 (#4078) üzenetére


PuMbA
titán

Mert az MPC-HC kissebb,egyszerűbb és filmnézésre elég.

sirdond: :))

Egy hónap szünet után kint van az xvidvideo.ru-n az 1245-ös MPC-HC amiben szebbek a feliratok.

[ Szerkesztve ]

(#4080) harylmu


harylmu
őstag

hali

mkvtoolnixxal hozzáadtam egy hangsávot egy mkv filmhez és a media player home theatreben "vibrál a kép" és mosottas, amíg a vlc tökéletesen játsza. tipp?

(#4081) banderasz77 válasza PuMbA (#4079) üzenetére


banderasz77
addikt

Feltettem, műkszik egyenlőre. :R

(#4082) rol33


rol33
aktív tag

kéne 1 kis help.
szal feltettem a 64bites win7-et és mindent az itt leírtak szerint csináltam. viszont filmek lejátszásakor nem durván de érezhetően szaggatnak a filmek. elötte vista 32bit volt és hibátlanul ment minden. 5letek?

®

(#4083) PuMbA válasza rol33 (#4082) üzenetére


PuMbA
titán

A cikk végén van egy orosz oldal,onnan szedd le az 1.2.1252.0 verziót.

[ Szerkesztve ]

(#4084) rol33 válasza PuMbA (#4083) üzenetére


rol33
aktív tag

jah az van fenn

®

(#4085) PuMbA válasza rol33 (#4084) üzenetére


PuMbA
titán

32bites MPC-HC-val próbálod? Van fent valami kodek,feliratozó?

(#4086) rol33 válasza PuMbA (#4085) üzenetére


rol33
aktív tag

nem a 64bites van fenn. semmi, csak azok amik a leírásban is benne voltak.de mondom ugyanígy volt minden vista alatt ott nem tapasztaltam a szaggatást.win7-hez esetleg kellhet vmit még állogatni?

®

(#4087) rol33


rol33
aktív tag

na közben az ati driverben kikapcsoltam valami automatikus deinterlacingot, mondjuk asse tudom miaz :) de mintha most jó lenne. még megnézem pár filmel

®

(#4088) harylmu válasza harylmu (#4080) üzenetére


harylmu
őstag

erre?

(#4089) PuMbA válasza harylmu (#4088) üzenetére


PuMbA
titán

Hangsáv hozzáadása előtt is rossz volt?

(#4090) harylmu válasza PuMbA (#4089) üzenetére


harylmu
őstag

Nem.

(#4091) harylmu válasza harylmu (#4090) üzenetére


harylmu
őstag

Illusztráció:

(#4092) harylmu válasza harylmu (#4091) üzenetére


harylmu
őstag

Bocsnánat a floodért: most megnéztem mégegyszer és az eredeti filelal is ilyen a kép.

(#4093) PuMbA válasza harylmu (#4092) üzenetére


PuMbA
titán

Legfrissebb videókártya driver fent van? XP v Vista v 7?

(#4094) harylmu válasza PuMbA (#4093) üzenetére


harylmu
őstag

Vista.
Hát de akkor a többi mkv fájlt miért játsza szépen?
Amúgy:

(#4095) PuMbA válasza harylmu (#4094) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor a filmmel van valami. Nem szabványosan kódolták és a videókártya nem bírja rendesen dekódolni. Mivel a VLC nem használja a VGA-t ezért ott jó.

(#4096) vtechun válasza vtechun (#4074) üzenetére


vtechun
veterán

Hello!

Eszközöl itt valaki ket kijelzo meglete eseten dxva lejatszast? feltetelezve, hogy egyszerre csak egyik kijelzon megy a dxva altal tamogatott lejatszas.

Problémám az előzményekben látszik. Lényeg az, hogy ha a full HD monitort nem fullHD-ban használom, hanem mondjuk 1360x768-ban és ugye a tv is annyiban van, akkor elindul a DXVA-s lejátszás. Szóval gondolom full hdban már a két kijelző összesített pixelszáma akadályozza a dxva által támogatott. Érdekelne, hogy egy újabb ( mostani egy hd 2600 pro - ati ) mondjuk hd4350-es VGA -val már nem lenne ilyen gond ?

Tehát érdekelne, hogy használ-e valaki kiterjesztett asztallal olyan konfigot, amibe az egyik kijelző legalább Full HD felbontáson megy, másik meg legalább HD Ready felbontásban, és, hogy ezzel megy-e minden további nélkül a DXVA-s lejátszás. MPC HC-val.

Válaszoktat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4097) PartyShan válasza vtechun (#4096) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Hello!

Nekem valami hasonló van mint neked.
van egy 19" monitorom 1280*1024-es felbontáson és van egy full hd lcd rákötve.
Minden további nélkül megy a dxva. HD3870-es videókarim van.

(#4098) harylmu válasza PuMbA (#4095) üzenetére


harylmu
őstag

Ok, én is erre gondoltam. Köszi.

(#4099) vtechun válasza PartyShan (#4097) üzenetére


vtechun
veterán

Koszi a valaszt. Egyelore nalam nagyobb az osszfelbontas, de kiprobalom makd ilyen konfiggal, aztan, ha ugy nem megy akkor jo, mert akkor gagyi a vidkarim. Es nem mas a problema.

(#4100) rol33


rol33
aktív tag

hali

sajna a problémám még mindig fent áll, így is szaggatnak a filmek. illetve lehet nem is jól mondom nem szaggatás ez, hanem olyan mintha nagyon kicsit lassabban játszaná le a filmet, és így elég élvezhetetlen. mit lehetne kipróbálnom még?

®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.