Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) fefe172 válasza PuMbA (#3395) üzenetére


fefe172
tag

Szia !

1080p videókhoz DXVA képes videókártya nélkül: AMD Athlon 64 X2 4600+ vagy Intel Pentium Dual Core E2180
1GB RAM
bármely videókártya

Azt kérdezném tőled ( laikusként) most tervezek proci cserét és az AMD Athlon 64 5200+ AM2 X2 DualCore van tervbe véve ill. javasolták, mit szólsz hozzá? Ugyanis a gépet HD filmek lejátszására használom jelenleg egy 3800+ procival ( ami már megérett a cserére) , de csak a a 720p-s filmeket viszi és a 1080p-nél már sajnos csúszik a hang a képtől v. éppen fordítva.

(#3402) PuMbA válasza fefe172 (#3401) üzenetére


PuMbA
titán

Jó proci

CPT.Pirk: így lenne normális? túl soknak tűnik a magas

[ Szerkesztve ]

(#3403) fefe172 válasza PuMbA (#3402) üzenetére


fefe172
tag

Hát sajnos nem nagyon értem mit írtál a jó procin kívül, mint mondtam, laikus vagyok. Van jelenleg egy M2A-VM HDMI alaplapom azt akarnám üzembiztossá tenni HD filmek lejátszására. Egy korábbi hozzá szóló band1103 ajánlott nekem egy 5050e-s procit , de beszerzési problémáim akadtak vele és újabban nem látom őt a fórumon. Ajánlottak nekem AMD Athlon 64 5200+ AM2 X2 DualCore DOB
AMD Athlon 64 5600+ AM2 X2 DualCore DOB
AMD Phenom 8650 AM2+ X3 64bit BOX procikat. Nagyon szívesen veszem részedről is a a procira való tanácsot milyet volna érdemes vennem a fenti alaplapba.

(#3404) PuMbA válasza fefe172 (#3403) üzenetére


PuMbA
titán

A Phenom nem megy bele az alaplapodba,ezért az 5600+-ot ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#3405) iMaverick válasza PuMbA (#3395) üzenetére


iMaverick
addikt

PuMBA! A DXVA nélküli lejátszáshoz az Intel Pentium Dual Core E2180 nem kevés? Csak azért kérdem, mert itt a cégnél E2xxx-es sorozatú proci van a gépben és az 1080p igencsak szaggatot!!!! :DDD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3406) PuMbA válasza iMaverick (#3405) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor lecserélem egy 2,4Ghz-es Core 2-re.

(#3407) ANT válasza iMaverick (#3405) üzenetére


ANT
őstag

Nem kevés. Nálam legalábbis szaggatás nélkül mennek a non-DXVA 1080p filmek.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#3408) CPT.Pirk válasza PuMbA (#3402) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csinálj valami képet a spektrumról, be és kikapcsolt equalizerrel, kivi vagyok a különbséghez.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3409) CPT.Pirk válasza CPT.Pirk (#3408) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mármint a különbségre, mert nekem is nagyon gyanús, hogy nálam ennyire fel kell tolni a magas hangot a "természetes" hangzáshoz. Olyan, mintha valami megenné a magast nálam. A 8-12dB iszonyat sok, pl. egy HI-FI szabványú erősítő belső equalizere maximum 3dB-t módosíthat a hangon, az fölött már nem hifi. (elvileg 3dB, ha jól tudom)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3410) iMaverick válasza ANT (#3407) üzenetére


iMaverick
addikt

Hirtelen beFTP-ztem pár video SAMPLE-t a céghez... Pl. a Midnight Meat Train 1080p-s RELEASE sample-je kapásból elcsúszott a hang... Idehaza (DXVA-val) semmi baja!

Szóval elhiszem, hogy ilyen procival nézegetsz 1080p-s filmeket, csak ezek szerint eddig szerencséd volt..

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3411) sirdond válasza iMaverick (#3410) üzenetére


sirdond
őstag

nekem e2160am van és semmi gondom nincs dxva nélküli 1080p filmeknél

(#3412) ANT válasza iMaverick (#3410) üzenetére


ANT
őstag

Ezt a szerencsét milyen szempontból említed...?
Az összes, neten fellelhető, 1080p-s filmet ugyan nem töltöttem le/próbáltam ki, de gondolom, olyan eszeveszett különbség nem lehet közöttük bitráta szempontjából.
Másrészt még annyit hozzáfűznék, hogy tuningolva van a proci, nem tudom, ennek mennyire van jelentősége?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#3413) Yahhher válasza ANT (#3412) üzenetére


Yahhher
aktív tag

"Másrészt még annyit hozzáfűznék, hogy tuningolva van a proci, nem tudom, ennek mennyire van jelentősége?"

Hát egy pöttyet :-)

(#3414) PuMbA válasza CPT.Pirk (#3408) üzenetére


PuMbA
titán

Pénteken tudok képet csinálni,mert most koliban vagyok és Linuxom van csak.

(#3415) band1103 válasza fefe172 (#3403) üzenetére


band1103
őstag

Bocs hogy kihagytam pár napot :) !
Kár hogy nem sikerült 5050e-t szerezni és ami helyettesítheti az egy Athlon 64 X2 5000+ mert ez is 2600Mhz-es mint a 5050e és ez a lényeg. Persze ha gyorsabb akkor jobb, tehát PuMbA ajánlata is jó illetve jók még a :

Athlon 64 X2 5200+ 2600Mhz
Athlon 64 X2 5200+ 2700Mhz
Athlon 64 X2 5400+ 2800Mhz
Athlon 64 X2 5600+ 2800Mhz
Athlon 64 X2 5600+ 2900MHz

De ha ismét beszerzési problémáid lesznek akkor tudd hogy egy X2 5000+-os is elég már ha csak olyat találsz.

ANT:
"...nem tudom, ennek mennyire van jelentősége?..."

Sokáig gondolkodtam hogyan fogalmazzak, cikizzelek vagy viccelődjek, de aztán arra gondoltam hogy csak simán közlöm hogy : Van, nem is kicsi! :R
Ha tuningolonám (könnyedén) az x2 4000+(2100Mhz) -os procim olyan 2700Mhz-ig akkor nekem sem szaggatna semmilyen 1080p-s film csak hangosabb lenne a gépem meg többet is enne.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#3416) fefe172 válasza band1103 (#3415) üzenetére


fefe172
tag

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál, most már válogatok a pénztárcámnak megfelelően

(#3417) kisJack


kisJack
aktív tag

Sziasztok!

Leszedtem egy 720p-s filmet, a lejátszással nincs gondom, viszont teljesen új nekem ez az egész, konkrétan ez az első hd filmem, eddig csak egy két demót láttam, szóval: kitömörítettem és lett nekem egy matroska vagy milyen file-om, ez ugye maga a film, angol nyelven fut, magyar felirattal. Ezen kívül van egy AC3 audió file, ami a magyar szinkron. Hogyha magyar nyelven szeretném megtekinteni akkor mi a teendő? Össze kell ezeket gyúrni? Vagy vhogy egyszerre lejátszani? Pls help!

(#3418) iMaverick válasza kisJack (#3417) üzenetére


iMaverick
addikt

Hú, ez így kicsit bonyinak hathat. Szóval ha a helyedben lennék, akkor először megnézném, hogy még véletlenül sincs-e benne már a magyar hangsáv is (szoktak ilyen "gonoszságot" elkövetni a RELEASE csapatok, hogy mellékelik is a hangsávot(kat), de bele is van rippelve). Próbáltál hangsávot váltani?

Ha valóban nincs benne, akkor az MKVTool nevü progi lesz a barátod. Lehet hozzá letölteni grafikai felületet is (GUI), mert parancssoros a drágám. :DDD Remélem az angol azért megy, mert gáz lesz használni.

ANT: Band1103 kollégával elentétben én nem merengek ezen az erkölcsi problémán... PERSZE HOGY SZÁMÍT A TUNING! Értsd jól: ha nem DXVA-s a videód, akkor az egészet a CPU számolja. Namost a tuninggal mit érsz el? Hát hogy megnő a proci számolási kapacitása!!!! Azért tuningoltad meg a procidat... ;]

A szerencse alatt tényleg azt értettem, hogy eddig nem szaladtál bele ilyen videjóba... Viszont sirdond kolléga hozzászólása alapján lehet, hogy a munkahelyi gépem ennyire tréé... :B Intel Core2 E2140, 1GB ram, Intel 946GZ VGA, WinXP SP3, MPC HC

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3419) ANT válasza iMaverick (#3418) üzenetére


ANT
őstag

Tök jó, akkor legalább nem lehet azt mondani, hogy bencsmárk-huszár volnék! :DDD
Visszatérve a szerencséhez: nem tudom, melyik lehet az az .mkv, amivel nem lenne szerencsém. Mert pl. van egy kb. 8 perces, .ts formátumú rövidfilmem a Jégkorszak Motkányával, ami 36000kb/s bitrátájú, ~1,1 GB-os darab. Namost ez is döccenés nélkül megy. Ennél húzósabbat nem nagyon tudok elképzelni, bár lehet, hogy van olyan.

band1103: alapfeszes tuning esetén a fogyasztás növekedése nem számottevő. Ezt konnektoros fogy.mérő műszerrel is csekkoltam.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#3420) band1103 válasza ANT (#3419) üzenetére


band1103
őstag

Pontosan ahogy mondod. De az hogy az AMD-t nagyon jól lehet alapfeszen is húzni arra is utal hogy viszont alapfrekin nagyon jól lehet alulfeszelni és gondolom ez intelnél is hasonlóképpen lehet. Az enyém most alapfrekin megy mindössze 1.0V-on primestabilan mikor alapfesze ennek 1.35V. Tehát az is igaz amit én mondtam hogy tuningolva jobban melegedne és többet is fogyasztana mert alapfeszen kéne hajtani, elenben azzal ha alapfrekin 1.0V-on van. (bocs hogy töröm a magyart)

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#3421) ANT válasza band1103 (#3420) üzenetére


ANT
őstag

Na igen, amikor az alapfesz. is fesz.emelésnek minősül....minden relatív. :D
Valamilyen szinten nálam is működik a dolog, de ezt intézi helyettem a deszka Energy Saver funkciója. :K

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#3422) iMaverick válasza band1103 (#3420) üzenetére


iMaverick
addikt

Jómultkorjában a Chip magazinban is ezt feszegették (gyakorlatilag downclock), de nálam nem csökkent a hőmérséklet, ezért hagytam a csudába a dolgot. A feszcsökkentéshez meg be kellett volna menni a BIOS-ba, ahoz meg lusta voltam... :R

band1103: üzemi hőmérséklet csökkent?

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3423) CPT.Pirk válasza kisJack (#3417) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

MpcHC-val játszd le a filmet, ált. magától betölti a mellékelt hangfájlt. Ha nem, akkor kézzel beadod neki, aztán csak kiválasztod a kérdéses hangsávot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3424) djyuri


djyuri
őstag

Üdv :)

Kicsit dugig van a gépem HD filmekkel :D Köszönöm szépen az eddigi segítségeket a hangcserékhez és fűzésekhez! Csodálatos volt mind!

Most eljutottam ahhoz a ponthoz,hogy van 20-30 olyan MKV-m,ami kiférne egy kis módosítással dual layer-re. Tehát csak annyi,hogy kiveszem mkv tool-al az angol hangsávot.

Nade :) Az egyik...név szerint starwars klónok támadása így is 46 megával több lett,mint a maximum :( Igazság szerint nem értem miért nem fér ki a 8300MB a lemezre :( De a lényeg,hogy szeretném egy a 46 ~~50MB-ot letömöríteni belőle... Létezik valami,amivel át lehet ilyen kicsivel is kódolni? :)

Köszönöm :R

szép napot :K

[ Szerkesztve ]

(#3425) band1103 válasza iMaverick (#3422) üzenetére


band1103
őstag

Nem is kicsit csökkent. Ja és be van kapcsolva a c&q is. Alapfrekin alapfeszhez képest hatalmas a különbség üzemi hőmérsékletben, de alig 2-5 fok a különbség ha közben bekapcsol a c&q és leveszi a frekit a felére. Ergo a freki downclock minimálisat számít, a fesz down viszont nagyon!!! A procimnak boxos hűtője van de nem számít mert az a legjobb mikor benyomok egy dxva-s 1080p-s filmet és a cooler lekapcsol. Csak 15 percenként kapcsol be akkor is csak 5 percre és csak 800-as fordulatom.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#3426) Gabás válasza djyuri (#3424) üzenetére


Gabás
addikt

levágod mkv toolnixszeel az utolsó 1-2 percet mondjuk, amikor csak a szereplőgárda listája megy

(#3427) djyuri válasza Gabás (#3426) üzenetére


djyuri
őstag

Hát ez olyan egyszerű,hogy ki kell próbálnom :D:D:D

(#3428) djyuri válasza djyuri (#3427) üzenetére


djyuri
őstag

Püspökért nem jövök rá egy ilyen alap dolgokra :D:D:D:D:D

de amúgy ha mégis szeretném mondjuk megtartani a hangsávokat is meg minden...akkor mivel szokták ezt tömöríteni?

THX :R

(#3429) iMaverick válasza band1103 (#3425) üzenetére


iMaverick
addikt

No, akkor a hétvégén lehet kicsit szórakozok ezzel a feszcsökkentéses játékkal! ;]

A letöltő-filmnézős Core2-es gépben ugyan eleve passzív hűtés van a procin (Scynthe Ninja) és így jelenleg valami 25-26 fokos a proci, de ha lehet lejebb vinni, miért ne? :C

Szerk: mondjuk ez a 25-26 fok kb. szobahőmérséklet... Ezt még lejebb tudom egyáltalán tornázni? :B

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3430) stevve válasza band1103 (#3420) üzenetére


stevve
nagyúr

És mivel vetted vissza az alapfeszt, ha nem titkos? :D Nekem is olyan CPU van, mint neked az adatlapon, gondolom szintén Brisbane... érdekelne ez a dolog.

iMaverick:
Szerk: mondjuk ez a 25-26 fok kb. szobahőmérséklet... Ezt még lejebb tudom egyáltalán tornázni

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#3431) djyuri


djyuri
őstag

Üdv

sajnos nem megoldható minden filmnél,hogy csak levágom a végét. Így is már külön van az összes filmnek az angol hangsáva és levágtam a végeit is,de van még mindig,amit így is 100-200 megával túllóg. nekem nem baj,ha 20 lépésből áll és egy hétig tart :D De ki kell már írni,mert sok giga és kell még :D

köszike;)

(#3432) band1103 válasza stevve (#3430) üzenetére


band1103
őstag

Eltaláltad, olyan procim van. A dolog pedig nagyon egyszerű. Fogom és a biosban átállítom auto-ról (1.35V) 1.0V-ra. Ennyi. mondjuk pár órán át játszottam vele mire megtaláltam azt a legkisebb fesz értéket ahol már primestabil lesz a cpu alapfrekin de nekem megérte.

iMaverick: szvsz azt már nem érdemes lentebb tornázni de a load fogyasztás azért még csökkenthető és ez sem mindegy.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#3433) stevve válasza band1103 (#3432) üzenetére


stevve
nagyúr

Ja, azt hittem, valami mágia áll a háttérben. :) Köszi, akkor este ki is próbálom szerintem, hogy az enyém is lemegy-e annyira. :R

[ Szerkesztve ]

(#3434) Locsi válasza djyuri (#3431) üzenetére


Locsi
senior tag

Ez a progi kell neked. [Handbrake]

(#3435) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Melyik progit ajánljátok HD filmek lejtászásához és mivel tudom megnézni, h az adott filmenk milyen a felbontsa?

köszi :R

(#3436) stevve válasza spyduck (#3435) üzenetére


stevve
nagyúr

Lejátszásrea a Media Player Classic - Home Cinema (MPC-HC) pont jó, a film adatainak bogarászására pedig a Mediainfo nevű progi a legjobb, szerintem.

(#3437) spyduck válasza stevve (#3436) üzenetére


spyduck
nagyúr

:R

(#3438) djyuri válasza Locsi (#3434) üzenetére


djyuri
őstag

SZia

van ehhez még valami extra,amit igényel? :)

mert nekem ezt írja ki :(

köszi! :R

(#3439) kisJack válasza CPT.Pirk (#3423) üzenetére


kisJack
aktív tag

Ezzel sem tudom választani a nyelvet, ha behúzom őket egyszerre akkor egymás után játssza le őket.
Annyira nem is érdekel a dolog. De azért köszi!

(#3440) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Minden ki lett próbálva, amit ajánlottatok, azonban úgy látszik mégsem működik a dolog.
Tehát még egyszer a konfiguráció tömören: 2,4 GHz Celeron, 1 GB RAM, HD 2400 AGP, Win XP, MPC-HC.
Állítólag driverben nem kell állítani semmit, az MPC-ben meg úgy lett, ahogy írtátok.
Nekem van egy olyan sejtésem, hogy itt DXVA problémák vannak. Erről mit kell tudni?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#3441) band1103 válasza CYBERIA (#3440) üzenetére


band1103
őstag

Azt hogy a dxva nem a szent grál. Ez annyit jelent hogy korlátai vannak a haszálatának, tehát csak akkor lép működésbe ha a film DXVA compatibilis. Ha nem DXVA ready a film akkor nem fog működni a gyorsítás. Te is le tudod ellenőrizni még letöltés előtt hogy a film DXVA ready-e vagy sem a következő képpen:
1. Letöltöd a film sample-ét amit általában a filmhez mellékelnek és azért jó mert kisebb a mérete ezért hamarabb letöltődik. Ez egy kivágott részlet az ominózus filmből tehát minden technikai tulajdonságában tökéletesen megegyezik a filmmel.
2. letöltöd a mediainfo ingyenes progit, és installálás után ha jobb egérgombbal kattintasz a filmre akkor ott a mediainfo progiból megtudhatod a film felbontását és a ref frames-jét. Ez a 2 tulajdonság az amiből kiderül hogy a film DXVA ready-e vagy sem.
3. Majd ellátogatsz erre a oldalra és a táblázatok segítenek eldönteni hogy a filmed DXVA ready-e vagy sem.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#3442) Locsi válasza djyuri (#3438) üzenetére


Locsi
senior tag

Ezt passzolom, nekem fent van a HandBrake-0.9.3-Win_GUI-s változat, egy k-lite codec pack 4.7.0, egy CoreAvc 1.9.5, azt annyi. Megy teljesen jól.

[ Szerkesztve ]

(#3443) djyuri válasza Locsi (#3442) üzenetére


djyuri
őstag

Rendben...még próbálkozom....de most más miatt fől a fejem...amit kaptam havertől ajándékba 25 dual layer lemezt szülinapomra,az mind rossz...ráadásul már van,amit kitöröltem...úgyhogy tegnap embert tudtam volna ölni,ha nem itthon jövök rá.

De úgy döntöttem soha többet nem veszek cd,dvd,egyéb korongot....jelenleg,ahogy számoltam a merevlemez 50%-al olcsóbb,mint a dual layer...ráadásul akkor nem is kell tömörítenem és szenvednem.

Tehát most nézelődök,hogy milyen WD-t kapok tizenezkerért.

üdv

(#3444) djyuri válasza djyuri (#3443) üzenetére


djyuri
őstag

Nah ezt egy picit elírtam...

tehát 400ft-ért tudok TDK dual layer-t,ami megbízható,mert a legelsőt is ugyanolyan gyorsan tudom beolvasni a gépre,mint a 40.-iket.

És a legolcsóbban is 9436ft körül tudom a 320-as WD vinyót nagykerből..de kellemetlen rokon,szal...marad a 11435ft/320GB

tehát,ha most papíron számolom,akkor 320GB az csak 310GB...tehát kb 38 db dual layer...38*400=15200Ft

szóval ez verhetetlen ár. Így én merem bejelenteni,hogy az elavult és rettenetesen könnyen sérülő (főleg,ha kölcsönadod) lemezek világából én végérvényesen kivonultam! Nagy tisztelettel köszönöm a segítséget,amit rendítetlenül adtatok nekem! De sajnos ez a kellemetlen atrocitás rávilágított,hogy bizony ennek lejárt a jövője. Majd visszatérünk talán erre a kérdésre,ha már a BLUERAY lemezek vagy az azt követő 1000GB-os lemezek GB-onkénti ára legalább megközelíti a merevlemezek árát,sőt inkább a hatoda ára lesz,mivel ha azt vesszük 30-ért már lehet kapni multimédia boxot,amire rádugok bármilyen vinyót és lám kint van HD-ben a tv-n a film. Nem beszélve arról,hogy mekkora a sebességkülönbség egy merevlemezes és egy optikai meghajtó között!

Megjegyzésként hozzá kell tennem,hogy nyilván a saját tokjában egy optikai korong nem olyan sérülékeny (kivéve,ha ráülök),így még ez lehet maxmimum a pont a korongok mellett. De mivel én még a rossz hardvert is úgy kezelem,mint,ha különleges érték volna,így tulajdonképpen képtelen vagyok jó pontot felsorolni az optikai lemezek mellé :D

Ui2.: kérem a normál 4,7GB kapacitású lemezeket ne vegye figyelembe az,aki bele szeretne kötni a meglátásomba,mivel jelenleg HD topikban vagyunk,így az ilyen értelemben kötekedőnek semmi keresnivalója itt!...Flamelni meg húzzon a pékhez...

ui3.: és a gagyi minőségű dual layer korongokat se sorolja fel kérem senki :)

Tisztelettel. Gábor

(#3445) iMaverick válasza djyuri (#3444) üzenetére


iMaverick
addikt

Ilyen jellegű vita volt már pár oldallal korábban... Részemről maradok a 4.5-ös TDK DVD-nél. WinRAR-ral becsomagolom a filmeket (természetesen csak TÁROLÁS-ra) és így akár a 3 DVD-s filmet is el lehet rakni mindenféle hangsávkivágás meg hasonlóak nélkül.

A winyóval az a bajom, hogy ha megnyekken (és ki mondta, hogy 100%-san nem lesz baja?) akkor bebukom 100-200 filmet... A lemezeknél ennél kisebb a "veszteség" aránya.

Dual-layer lemezt nem is vennék, mert már az egy rétegű is olyan-amilyen, a 2 réteg meg tiszta orosz rulett...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3446) CYBERIA válasza band1103 (#3441) üzenetére


CYBERIA
őstag

Úgy látom erről lesz szó. Eddig erre nem figyeltem, de így már mindjárt más fényben tűnik az egész.
Köszönöm a választ.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#3447) djyuri válasza iMaverick (#3445) üzenetére


djyuri
őstag

Rendben :) nem szándékoztam újraindítani.
Én mondjuk használok 6-7 éves vinyókat 90-100%-os healt-al...A mai jobb lemezeim már biztos tovább fognak tartani,de az akkori első generációs lemezek,amik nem tdk,verbatin,traxdata volt,azok már szinte mind meghaltak. Sorozat dvd-m pl szinte az első generációból is van,amikor még 30ezer alatt mégcsak eu-ban is alig kapható volt író és bizony a legtöbb lemezt már újra meg kellett szereznem. (ami nem tdk,verbatin, (50% arita/ridata) )

Én mondjuk teljesen úgy kezelném a HD film tárolásra szolgáló vinyót,hogy külső vezérlővel kötném a gépre és csak addig,amíg használom. Egy 3 éve működő rack vinyóm is van és már az kapott annyit az élettől és még mindig 90%-os...Jah és 2 évesen került bele a vinyó.

dvd-k továbbra is maradnak,de nekem több a hibázási lehetőség korongon,mint szivacsdobozba vinyón. A sima dvd-im is rendesen zárt kofferben vannak. És csak én vehetem ki és csak én olvastathatom. jelenleg ez a maximum,amit megtehetek az adatokért. (és a nyugalmamért)

Én mindössze a dual layer-ről mondok le. De ebben egyetértünk :)

egy kis összehasonlítás:
lemezekben elvesztett adataim: teljes bud spencer kollekció, 40% film dvd-k újramegszerzése(amit lehetett)...12dvd MP3...95-100 dvd sorozat újramegszerzése. 7dvd jéték image megszerzése. (ezek többnyire elöregedés vagy kölcsönadásból keletkezett)
Vinyón elvesztett adataim: Amíg maxtorom volt a kezdetek elején hetente 40GB,de akkor még minden megvolt minden haveromnak is. Azóta get data back és társai + Only Western Digital segítségével talán 100GB veszett el...amiből egyszer én ejtettem le a vinyót (20GB volt a vinyón)

és ez 2001 óta nézve. (az adatok 10%-ban eltérhetnek)

Amúgy adatfontosság nálam:
0.-!!! képek,dokumentációk (ez nem xxx és társai)
1.-MP3! (mind dvd) (legfontosabb örökké a gépemen)
2.-sorozat(ez mind DVD)
3.-Játék,programok(ezek fele dvd,fele dual layer (TDK)
4.-HD film (ennek kell most mindössze a megoldás)
5.- divx,mese,egyéb (ezek dvd-n vannak) (ezekért nem idegeskedem)

[ Szerkesztve ]

(#3448) band1103 válasza CYBERIA (#3446) üzenetére


band1103
őstag

:R

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#3449) Toxy


Toxy
aktív tag

Sziasztok!

Azt meg lehet oldani valamilyen programmal egy egy 8 gb-os mkv-t kettészedjek két 4 gb-os mkvre?

S igy kitudnám irni ugy hogy nem daraboltan.....

(#3450) sirdond válasza Toxy (#3449) üzenetére


sirdond
őstag

van külön topicja :((
http://prohardver.hu/tema/mkv_szerkesztes_kvmerge_gui_stb/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.