Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) Thom! válasza PuMbA (#4950) üzenetére


Thom!
veterán

Input format: DTS - 48000
User format: PCM24 2/0 (stereo) 0
Output format: SPDIF 3/2.1 (5.1) 48000

Use SPDIF
SPDIF status: SPDIF passthrough
SPDIF passthrough for: AC3 DTS
Use AC3 encoder (do not encode stereo PCM)
Check SPDIF sample rate (allow: 48kHz)
Query for SPDIF output support

Decoding chain:
(DTS - 48000) -> Spdifer -> (SPDIF 3/2.1 (5.1) 48000) -> Dejitter -> (SPDIF 3/2.1 (5.1) 48000)

Filters info (in order of processing):

Spdifer:
Stream format: DTS 3/2.1 (5.1) 48000Hz
Bitstream type: 16bit big endian
Frame size: free format
Samples: 512
Bitrate: unknown
SPDIF stream type: 0xb
Frame interval: 2013
Actual bitrate: 1509kbps
Output format: SPDIF 3/2.1 (5.1) 48000Hz
SPDIF format: wrapped
Bitstream: 16bit LE
Frame size: 2048

Dejitter:
-

(#4952) PuMbA válasza Thom! (#4951) üzenetére


PuMbA
titán

Úgy látszik ,hogy semmi nincs az egészből. Azt sem látja,hogy 24bites,de akkor miért lehet választani 24bites kimenetet...

[ Szerkesztve ]

(#4953) Thom! válasza PuMbA (#4952) üzenetére


Thom!
veterán

HD erősítőt biztos nem veszek...
mkv filmek 95% DD 5.1/DTS hangú...most látom néhány filmnél 24bites marhaságot, de nem megy.

Blue-ray filmeket meg nem szedek le a kapacitás miatt. Amúgy DTS filmek hangzásával abszolút elégedett vagyok, biztos jó DTS-HD, TrueHD..de sztem annyival nem lesz jobb, igaz nem hallottam még, meg sokáig nem fogom, de ez a 24bit akkor is zavar.

(#4954) PuMbA válasza Thom! (#4953) üzenetére


PuMbA
titán

Én se várom,hogy sokkal jobb lesz a hang,de mennie kéne és ez zavar engem is :)

[ Szerkesztve ]

(#4955) Thom! válasza PuMbA (#4954) üzenetére


Thom!
veterán

ha tudsz vmi okosat akkor írd ide, vagy inkább privát
sztem mph hc+ac3 filter supportnál kell keresni a gondot
sajnos az erősítő se jelzi vissza milyenek a hang jellemzői...

(#4956) andris21 válasza CPT.Pirk (#4942) üzenetére


andris21
tag

nekem megy a DXVA vele, win7 alatt

(#4957) CPT.Pirk válasza andris21 (#4956) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ott nekem is...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4958) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Igaz nem csak HD téma, de kérdezném, hogy milyen hétköznapi, álltalános lejátszó progit ajánlanátok. Win 7 32 bit-es rendszerem van, eddig a Gomplayert használtam, ritkán a Winplayert. Egyszer kipróbáltam a Pover dvd 8 ultra-t egy film kedvéért.
Nincsenek nagy igényeim, mert Hd tartalmú anyagok egyenlőre nincsenek a gépemen, de tervbe vannak.
Annyit szeretnék csak elérni, ha lehet egy féle lejátszót használjak, külön kodek packok telepítése nélkül, mert azok beállításához láma vagyok.

Milyen progit javasolnátok ?

(#4959) andris21 válasza zodo (#4958) üzenetére


andris21
tag

első hsz?
nem kell külön codec az mpc-hc-hez, vagy kmplayer-hez sem például. annak jobban testreszabható a GUIja, de gyengébb a képminősége

(#4960) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Rápörögtem én is a HD MKV adásra! Meguy is szépen, csak néha olyan, mintha frame drop effektus lépne fel. Kicsit mintha a scrollozó mozdulatoknál beszaggatna. Nem mindig, csak néha, egyes részeken....

Mitől lehet ez?

A TV-m igaz nem fell HD, csak 1080i-t tud, de nem hinném, hogy ez lenne az oka.

(#4961) iMaverick válasza band1103 (#4947) üzenetére


iMaverick
addikt

:N Nem. PCI-E -ses mindkét rendszer...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4962) zodo válasza andris21 (#4959) üzenetére


zodo
nagyúr

Olvastam az első hsz.-t, de abban csak a mpchc-ről esik említés.

Kmplayer, szimpatikusnak tünik.
Miben nyilvánul meg a gyengébb a képminőség?

(#4963) zodo válasza zodo (#4962) üzenetére


zodo
nagyúr

Na, feltettem az KMPlayer-2.9.4.1436-os kiadást.
Program indításakor => " Az osztály nincs regisztrálva " üzenettel fogad.
Ez egy ingyenes alkalmazás vagy nem ?
Telepítés előtt találtam egy részletes blogbejegyzést, amiben az áll, hogy első indításkor egy varázsló fogad. Nálam nem történt ilyen.
Teendő ?

Szerk:

Varázslót megtaláltam, de az indulásnál keletkező felugró üzire még nem jöttem rá.

[ Szerkesztve ]

(#4964) zodo válasza zodo (#4963) üzenetére


zodo
nagyúr

Varázsló beállításainak végeztével a hibaüzenet is megszünt. :)

(#4965) zodo


zodo
nagyúr

Meglestem az egyetlen, valamire való kép anyagomat. :((

Ezt, hogyan tudnám orvosolni ?

Szerk:

Gondolom ebben a lejátszóban is van, "hardveres gyorsítás bekapcsolás opció" amit szintén nem találok. Hol keressem?

[ Szerkesztve ]

(#4966) andris21 válasza zodo (#4965) üzenetére


andris21
tag

legjobb tudomásom szerint a kmplayer nem tud DXVAt (csak külső codec-el, pl MPC-HC dekóderével, de azzal is gyengébb képminőséget produkál mint az MPC-HC).
mitől gyengébb? mosottabb a kép, és nem olyan részletes. igazából mind2 zipelhető, igy könnyen ki tudod próbálni egy jobb minőségü filmmel.
nekem Kmplayerrel sosem volt gondom, első ment, mindent jáccik, de az MPC-HC szimpatikusabb
bugra visszatérve, mire van állitva a kimenet?

szerk: meg kéne nézni, hogy a saját codecét használja-e, lehet hogy a többi felpakolt lejátszó kavar be neki. azokat el kéne távolitani, meg a codec(pack)eket is, és utána meglesni a configot, hátva valami el van állitva

[ Szerkesztve ]

(#4967) zodo válasza andris21 (#4966) üzenetére


zodo
nagyúr

Friss op. rendszer telepítés útán vagyok, csak a Win player települt, de nincs beállítva, hozzá sem nyúltam. Kodek packok sincsenek a gépen csak amit a Kmplayer tett fel.
Kmplayerben, pedig minden úgy van ahogy feltelepült, kivéve a látványt és az osd-t tiltottam le és bekapcsoltam az összes belső dekoder típust.

" bugra visszatérve, mire van állitva a kimenet? "

Dekoder: Mpeg2decfilter.ax
Leképezés: WMR9 (Renderless mod)

Remélem, erre gondoltál. :U

(#4968) zodo


zodo
nagyúr

Kezdem nem érteni ezt a lejátszót. Lenti videonak, nincs hangja.
Anno, bármilyen más lejátszó, alapból játszotta.
Átváltottam a hangsávok feldolgozását stereora és egy perc kellet a képnek, hogy utolérje magátt addig fagyási tüneteket produkált. :F

D:\Fontos\Letöltések\Shakira .-. MTV Unplugged\dvd\VIDEO_TS\VTS_02_2.VOB
General
Complete name : D:\Fontos\Letöltések\Shakira .-. MTV Unplugged\dvd\VIDEO_TS\VTS_02_2.VOB
Format : MPEG-PS
File size : 1 024 MiB
Duration : 17mn 4s
Overall bit rate : 8 381 Kbps
Video #224
ID : 224 (0xE0)
Format : MPEG Video
Format version : Version 2
Format profile : Main@Main
Format settings, Matrix : Default
Duration : 17mn 4s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 6 064 Kbps
Nominal bit rate : 7 000 Kbps
Width : 720 pixels
Height : 480 pixels
Display aspect ratio : 4:3
Frame rate : 29.970 fps
Standard : NTSC
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Interlaced
Scan order : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame) : 0.585
Stream size : 741 MiB (72%)
Audio #129
ID : 129 (0x81)
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Duration : 17mn 4s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 448 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Video delay : -379ms
Stream size : 54.7 MiB (5%)
Audio #160
ID : 160 (0xA0)
Format : PCM
Format settings, Endianness : Big
Format settings, Sign : Signed
Muxing mode : DVD-Video
Duration : 17mn 4s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 536 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
Video delay : -483ms
Stream size : 188 MiB (18%)

(#4969) andris21 válasza zodo (#4968) üzenetére


andris21
tag

:S
próbáld meg újratelepiteni, a varázslóban meg ne állits el semmit, jó lesz a default, aztán esetleg egy reset defaults. mondom én hogy jó lesz az mpc-hc ;)

(#4970) zodo válasza andris21 (#4969) üzenetére


zodo
nagyúr

Ok, köszi, kiprobálom.

Pont ezt nem akartam, hogy összeszemeteljem a rendszert.

(#4971) stevve válasza zodo (#4970) üzenetére


stevve
nagyúr

MPC-HC nem szemetel annyit, mint a KMPlayer. ;) Sőt, semmit nem szemetel.

[ Szerkesztve ]

(#4972) PuMbA válasza Thom! (#4955) üzenetére


PuMbA
titán

Megnéztem Ubuntu alatt,de nem írja ki,hogy hány bites a hangsáv. Ez egy ideig megoldatlan rejtély marad. Egy érdekesség azért van : Ubuntu alatt jobb a hang,mint Win7 alatt.

(#4973) zodo válasza stevve (#4971) üzenetére


zodo
nagyúr

Feltettem, ez simán játsza. :) Kép

Még átfutom a beállításokat és biztos jó lesz a többi anyaghoz is.
Köszönöm, mindkettőtöknek. :R

(#4974) Thom! válasza PuMbA (#4972) üzenetére


Thom!
veterán

Egy optikai kimeneten kiküldött tömrítettlen jel hogy lehet jobb más op-en? nekem ez számomra rejtély :D

(#4975) PuMbA válasza Thom! (#4974) üzenetére


PuMbA
titán

Sehogy,de én nem használok optikai kimenetet - analógon van egy 2.1-em. :C

[ Szerkesztve ]

(#4976) mezgabor válasza stevve (#4908) üzenetére


mezgabor
csendes tag

A cikket olvastam korábban is, de egy-két részlet felett átfutottam, ami fontosnak bizonyult. Asszem megoldódtak gondjaim, csak el ne kiabáljam...

Köszönöm a segítséget, mindenesetre.

(#4977) stevve válasza mezgabor (#4976) üzenetére


stevve
nagyúr

Remélem, valóban így lesz. :) Ha sikerült, jelezz majd vissza, hogy minden rendben van.

(#4978) tlala


tlala
addikt

Sziasztok,

tisztelettel kérném a segítségeteket, egy olyan "filmet is néző PC"-hez, ahol a TV mindig a másodlagos kimeneten van.
Milyen videokártyát vegyek az alábbi szempontok (fontossági sorrend) figyelembe vételével? Meddig érdemes a különféle hardveres gyorsítások, minőségjavító technikák, stb. miatt elmenni (4350? 4650? 4770?), ha csak a filmnézés a szempont?

- legjobb TV kimenet (SEMMI JÁTÉK, CSAK A TV!).
Van a különféle gyártók TV-kimenet minősége között különbség?
- Dual DVI és S-video kimenet (jelenlegi TV-n S-Videot használok, aztán majd plazmát tervezek és ott HDMI-t, átalakítóval)
- na jó, legyen minnél halkabb, és ATI, valahogy nekem az N-vidia sohasem jött be a másodlagos megjelenítés fogyatékosságai miatt.

Előre is nagyon köszi!

(#4979) stevve válasza tlala (#4978) üzenetére


stevve
nagyúr

Szia!

"Meddig érdemes a különféle hardveres gyorsítások, minőségjavító technikák, stb. miatt elmenn"
"- na jó, legyen minnél halkabb, és ATI, valahogy nekem az N-vidia sohasem jött be a másodlagos megjelenítés fogyatékosságai miatt."

HD4650, HD4670. Fölé felesleges menni egyelőre filmezéshez. Ha nagyon halk kell, akkor passzívat is vehetsz, de akkor nem árt jól szellőző házba tenni, bár ezeken a hűtés nem túl hangos, kivéve a Gigabyte cuccai. Én a Club3D kártyám ventijének terhelés (játék) alatt sem hallom a hangját.

"legjobb TV kimenet (SEMMI JÁTÉK, CSAK A TV!).
Van a különféle gyártók TV-kimenet minősége között különbség?"

Tudtommal nnincs különbség a képminőségben az egyes gyártók kártyáin. A csatlakozó ugyanaz mindenhol.

"- Dual DVI és S-video kimenet (jelenlegi TV-n S-Videot használok, aztán majd plazmát tervezek és ott HDMI-t, átalakítóval)"

Ha tervezed a HDMI-t, akkor igen, ez a felállás jó lesz, amit írtál: Dual DVI és S-Video. Én is átalakítóval használtam HDMI kábelt, nincs különbség minőségben átalakítós DVI és natív HDMI csatlakozó között.

(#4980) andris21 válasza stevve (#4979) üzenetére


andris21
tag

én olyan kártyát vennék amiben nem kell átalakitó a HDMIhez, mert kimegy rajta a hang is!

(#4981) band1103 válasza tlala (#4978) üzenetére


band1103
őstag

Miért is vennénk 46xx-est ha filmnézés szempontjából ugyan azt tudja mint egy 4350-es? Hiszen ugyanaz az uvd ráadásul sokkal kevesebbet fogyaszt ezért kevésbé melegszik így passzívban ideálisabb mint egy 46xx-os. Félmagas kivitelben is kapható és olcsóbb.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4982) iMaverick válasza band1103 (#4981) üzenetére


iMaverick
addikt

Teljes mértékben egyetértek veled. Ha csak a filmnézés a szempont, akkor minél kisebb kártya (alacsony profil = jobb légmozgás a házon belül) és alacsonyabb fogyasztás (ezt gondolom nem kell a villanyszámlával párosítanom + melegedés) szükséges.

Ezért is vagyok teljesen elégedett a HD 3450-mel. Low profile-os (illetve csak a kártya az, a "normál" PCI szintjére a passzív borda lóg ki, pont a légáram útjába) kis HIS gyártmány... Igaz, csak UDV 1.1-es, de ez a mai napig megállja a helyét. :))

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4983) stevve válasza band1103 (#4981) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez igaz. :R Átsiklottam a felett, hogy csak filmezés, semmi más. Remélem a kolléga benéz még és látja, hogy javítottad a hsz-emet. :)

andris21:
azért javaslom inkább az átalakítót, mert ha DVI-os monitorra akarja csatlakoztatni, akkor jobb, ha van DVI. Ha csak és kizárólag HDMI és TV, akkor persze felesleges az átalakító.

[ Szerkesztve ]

(#4984) Sarto


Sarto
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék valakitől aki éppen ráér visszaírogatni. A problémám a következő:
- szaggat az mkv fájl. BluRay filmek. Akad a kép. Ki van vezérelve egy FullHD-s samsung tv-re HDMI kábellel. Egy ideig szépen fut, és itt-ott elkezd szaggatni. Borotvaéles, szép a kép, folyamatos, de néha be-be szaggat egy jókorát. Van úgy, hogy 5-10 mp-ig is.
Aztán a hang. Az nagyon gáz. Belepörgetek a filmbe és elveszti a sávot. Megy a háttér, de a beszédhangnak vége. Vissza sem talál. Megy a háttérzaj, a zene, és szépen tátognak a színészek.
Raktam fel Haali-t, CoreAVC-t. Semmi. Nem állítgattam rajta, az már kínai nekem.

A gép:
P55 UD3-as alaplap, 4 magos proc 2600mHz, 4G ram 1333-as duálba kötve (2x2), msi ati4850-es videókártya 1G ddr3-as rammal...
A gép gyenge, a kodek nem jó, én nem állítottam be, vagy raktam fel valamit?

Légyszíves segítsetek! Előre is köszi.

(#4985) PuMbA válasza Sarto (#4984) üzenetére


PuMbA
titán

Törölj le minden kodeket,lejátszót és nézd meg az első hozzászólásban lévő cikket.

(#4986) tlala válasza stevve (#4979) üzenetére


tlala
addikt

Köszönöm a gyors választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#4987) tlala válasza andris21 (#4980) üzenetére


tlala
addikt

Most még "hagyományos" TV-m van (HDMI nélkül), azért kell az S-Video kimenet is.
De a következő TV-m plazma lesz, azért jó opció a második DVI kimenet HDMI átalakítóval (a TV második kijelző marad majd akkor is).
Ami számomra optimális lenne, az egy olyan kártya, amin
- az elsődleges kimenet DVI-I
- a másodlagos kimenet HDMI
- VAN RAJTA S-Video TV kimenet is "középen". :)

És mint kiderült az sem baj, ha 4350/passzív - köszi neked is band1103 a hozzászólásodat!

Na ezzel csak az a baj, hogy ilyen szerintem nem létezik! :D

[ Szerkesztve ]

(#4988) iMaverick válasza tlala (#4987) üzenetére


iMaverick
addikt

Hát ilyen szerintem sem... Kompromisszumot kell kötni...

[link]

[link]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4989) iMaverick válasza tlala (#4987) üzenetére


iMaverick
addikt

Sőt, nem is biztos, hogy bármelyik is jó neked... Amiket idehaza forgalmaznak, az mind 1 D-sub, 1 DVI + 1 SVIDEO / HDMI kimenetesek... Neked meg legroszabb esetben is két DVI-os kártya kellene...

Szerk. mármint 2 DVI-os plussz az SVIDEO...

Esetleg ez: [link] A végén csak stevve-ek lesz igaza... :R

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4990) tlala válasza iMaverick (#4989) üzenetére


tlala
addikt

Ezt néztem ki - amennyiben tényleg nincs semmi különbség egy 4350 és egy pl. 4650-es HD lejátszási képessége (kép/mozgókép minőség, stb.) között..
Elméletileg kapható itthon is a Sapphire 4350 1GB/DDR2-es dual DVI-I-s változata : [link]
Bár nem tudom, melyik az az őrült forgalmazó, aki tart készleten 4350-est 1 GB DDR-es memóriával - hacsak épp nem a média center építők miatt... :)

[ Szerkesztve ]

(#4991) andris21 válasza tlala (#4990) üzenetére


andris21
tag

DDR3 rammal szerelt kártyát vegyél szerintem!

(#4992) tlala válasza andris21 (#4991) üzenetére


tlala
addikt

Köszi a tanácsot.
De a DDR3-as memóriának mi a gyakorlati jelentősége filmnézésnél?

Stevve is azt írja "Hardverajánlások a HD korszakhoz" című kitűnő cikkében: "Alapszabály: DDR2-es kártyát manapság már lehetőleg ne vásároljunk!"
Ennek van valami köze a HD filmek lejátszásához, vagy csak egy "ár/érték" tanács mindazoknak, akik JÁTÉKRA IS használják a gépüket HD filmek nézésén kívül?

[ Szerkesztve ]

(#4993) CPT.Pirk válasza tlala (#4992) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Semmit nem jelent. Viszont ha már 4650-es karit kinézted magadnak, azt ne kínozd meg ddr2-es rammal, szinte ugyanannyi pénzért van ddr3-as, és akkor még játékra is alkalmas karid van. A filmek elég hamar unalmassá válnak, de nagy királyság egy hatalmas TV-n játszani. (még ha csak a régi settlers-t is, de hatalmas élmény egy pici monitorhoz képest)

A plazmát ugye nem állandó monitornak tervezed használni?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4994) Sea Edge válasza andris21 (#4980) üzenetére


Sea Edge
tag

"én olyan kártyát vennék amiben nem kell átalakitó a HDMIhez, mert kimegy rajta a hang is!"

Az ATI kartyak a DVI-n is ki tudjak tolni a hangot.

(#4995) tlala válasza CPT.Pirk (#4993) üzenetére


tlala
addikt

"A filmek elég hamar unalmasság válnak..." :))

Köszi a te válaszodat is.
A linkelt 4350-es passzív kártyát néztem ki, mert ezzel láttam legegyszerűbben megoldani a feladatot. (És csak DDR2-es memóval létezik S-Video TV-outos/Dual DVI-es verzió.)
Mint említettem, ezen a gépen/TV-n sohasem játszom, az egész problémám egy galérián lévő CSAK munkára használt gép (Word és Excel) és egy a galcsi alatt lévő, kizárólag másod-monitorként , párhuzamos filmnézésre használt TV összekapcsolása. Viszont nem játék, hanem filmőrültek vagyunk, sok különleges, letöltött filmmel, amit szeretnénk a lehető legjobb minőségben nézni... Házimozim nincs, nem is akarok, nekem elég a filmjeimhez (nem akció hanem amolyan "beszélgetős művészfilmek") a Marantz/Tannoy cuccaim sztereója vagy épp maga a TV hangszórója. Ez évek óta remekül működik.
Játék: másik gép, másik szoba, másik személy! :D (10 éves fiam... :) )
Plazmán nem lesz PC-zés, csak film.
Nem szeretek gyakran hardvert/drivert/kábelt stb. csereberélni, ezért gondoltam, hogy veszek egy olyan kártyát, ami a HDMI-re átálláskor egy sima DVI-HDMI adapterrel kisegít (mostani TV-mhez S-video kell).
De lehet, hogy egyszerűen úgy oldom meg a dolgot, hogy veszek 8-10e Ft-ért egy passzív S-Video TV-out-os 4xxx-est, aztán amikor majd tényleg eljön a plazma/HDMI korszak, akkor kidobom és veszek egy másik, - akkor épp trendi kareszt. :D
Csak nem szeretek pocsékolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#4996) tlala válasza Sea Edge (#4994) üzenetére


tlala
addikt

Úgy emlékszem, hogy ez a "DVI-HDMI átalakítóval is megy a hang HDMI-n" játék csak 48xx-es Ati kártyáktól kezdve igaz.
De majd jön stevve vagy más és megmondja a tutit. :)

[ Szerkesztve ]

(#4997) Sea Edge válasza tlala (#4996) üzenetére


Sea Edge
tag

4870-es kartyaval tuti mukodik. :)

(#4998) iMaverick válasza tlala (#4992) üzenetére


iMaverick
addikt

Nehogy DDR3-as kártyát vegyél, ha nem muszály. Filmnézésnél annak semmilyen szerepe sincs. Az én HIS HD3450-semen is DDR2 van és gyönyörűen tolja az 1080p-s videókat...

Az Ati kártyáknál inkább a DXVA-s videók "gyengébb" támogatása hozható fel gondként. (Értsd: sokkal háklisabb a kari a X264-es kódoláskor beállított paraméterekre, mint egy NVidia kártya.)

Viszont én akkor sem vennék NVidia-t... :DDD (Utoljára Geforce 2MX volt tőlük. Azóta csak Ati... 8500, 9500, 9800, X800, X1800 és most 3870 a játékos gépben, meg a 3450 a filmezős-letöltősben.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4999) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmmm, DXVA képes mp4-et találtam, az apple jóféle x264 kodekjével készült:

Video: MPEG4 Video (H264) 720x576 25.00fps [Apple Video Media Handler (eng)]
Audio: AAC 44100Hz stereo 128Kbps [Apple Sound Media Handler (eng)]

Na jó, az aktuális Barátok közt epizódról van szók. Szegény DXVA ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5000) GeryPc


GeryPc
senior tag

Helo mindenki

Nem tudom ez a legjobb topic de hirtelen nem találtam mást

Ismerősöm kérdezte hogy van egy mini dv kamerája (azt hiszem memoriakártyás)

Amit ezzel felvesz ebből szeretne Hd-t vagy blueray-t csinálni!

Lehet e ilyet csinálni ha igen hogy?:)

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.