Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) Johnny Cage válasza Johnny Cage (#3500) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Mutatnám (bocs mindenkitől a flame-ért, lejárt a szerk.idő):

Bilinear-al is ugyanilyen (mindenféle shader effekt nélkül). Megjegyzés: az overlay-es kép azért fakóbb, mert azt printscreen-el nem lehet lementeni, a KMP capture meg a forrás eredeti színeivel menti le. De mindkettő ugyanazzal a Catalyst-es színprofillal (vivid) ment, úgy is feltűnik a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#3502) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Ez vajon? Ez a jittering? [link]

(#3503) PuMbA válasza Johnny Cage (#3500) üzenetére


PuMbA
titán

KMPlayer-rel ilyen a kép? Mert akkor az a baj. Nem tudod kipróbálni egy Vista SP2-n vagy egy Win7 RC-n a videókat a legújabb beta MPC-HC-val? Szerintem minden gondod megoldódna.

[ Szerkesztve ]

(#3504) Johnny Cage válasza PuMbA (#3503) üzenetére


Johnny Cage
addikt

MPC-HC-vel is ilyen. A VMR-el van valami gebasz, de úgy veszem észre, hogy a VMR-el általában elég sok gebasz van. Néhány napja kezdtem csak el kísérletezni a hardveres gyorsítással, de minden nap előjön valami, amivel szívok.

Ha D3D surface nélkül használom egyébként, akkor úgy tűnik, hogy jó.

(#3505) PuMbA válasza Johnny Cage (#3504) üzenetére


PuMbA
titán

"Ha D3D surface nélkül használom egyébként, akkor úgy tűnik, hogy jó."

Akkor mostmár ne állítsd el :C

"Néhány napja kezdtem csak el kísérletezni a hardveres gyorsítással, de minden nap előjön valami, amivel szívok."

Én nem bírtam ilyen sokáig,még aznap tettem fel egy Vistát és jó lett(igaz akkoriban még a driverek sem voltak olyan kiforrottak DXVA ügyben,engem mindig fekete kép fogadott XP alatt). ;]

[ Szerkesztve ]

(#3506) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Haali media splitter-t hogy lehet integrálni az MPC-HC-be? Az alapértelmezett splitter-el nem nyit meg 1-2 videót. (KMplayer-ben a Gabest-el csinálta ugyanezt, tehát valószínűleg ez az alapértelmezett az MPC-ben is.)

(#3507) iMaverick válasza Johnny Cage (#3506) üzenetére


iMaverick
addikt

Én úgy tudom, hogy a Haali-t használja az MPC HC... (Legalábbis semmit sem állítgattam az MPC HC-ban, mégis a Haali megy)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3508) PuMbA válasza Johnny Cage (#3506) üzenetére


PuMbA
titán

Ha kiveszed az Internal Filtersnél a Matroskát akkor Haali-t fogja használni.

(#3509) PuMbA


PuMbA
titán

HD filmek lejátszása

1. Rendszer követelmények

720p videókhoz:
- AMD Athlon XP 2400+ vagy Intel Pentium 4 2.4Ghz
- 512MB RAM
- bármely videókártya

1080p videókhoz:
- AMD Athlon 64 X2 5000+ vagy Intel Pentium Dual Core E2200
- 1GB RAM
- bármely videókártya

vagy

- AMD Athlon XP 2400+ vagy Intel Pentium 4 2.4Ghz
- 1GB RAM
- DXVA-t támogató videókártya

Blu-ray filmekhez:
- AMD Athlon 64 X2 5000+ vagy Intel Pentium Dual Core E2200
- 2GB RAM
- DXVA-t támogató videókártya

DXVA-t támogató videókártyák:
- ATI Radeon HD sorozatú videókártyái
- nVidia 8-as és nagyobb sorozatú videókártyái (kivétel a G80 magos 8800-asok)
- Intel GMA X4500 és GMA 500

2. Lejátszás

MPC-HC [link] + DirectX [link]

Beállítás: CPT.Pirk irása + Play-->Shaders -->16-235 - > 0-255 [SD][HD] a rendes színek miatt

Szerintem így jó lenne,mert elég egyszerű. Mostmár csak azt nem tudom,hogy a 2 hozzászólást ,hogy rakjuk össze?

[ Szerkesztve ]

(#3510) PuMbA válasza PuMbA (#3509) üzenetére


PuMbA
titán

DirectX után még kimaradt az AC3 Filter (Dolby True-HD-s Blu-ray esetén viszont le kell tiltani egy időre az AC3 Filtert) és a topicot meg HD filmek lejátszására kéne átnevezni.

[ Szerkesztve ]

(#3511) PuMbA válasza PuMbA (#3510) üzenetére


PuMbA
titán

+ DTS-HD-hoz kell ArcSoft TotalMedia Theatre

(#3512) band1103 válasza PuMbA (#3509) üzenetére


band1103
őstag

Nem minden "ATI Radeon HD sorozatú videókártya" támogat HD-s DXVA-t

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#3513) tdd587


tdd587
őstag

Sziasztok,

Már megint találtam olyan ripet, ami nem megy rendesen szoftveres dekódolással. 3:10 to Yuma (nincs DXVA), amikor felverik a port a banditák, akkor belassul és elkezdi dobálni a frameket elég rendesen. MPC-HC dekóder ide vagy oda, Q6600 procival 4 szálon is szaggat (EVR-t használva). Most akkor húzzam fel a procit, hogy menjen?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#3514) sirdond válasza tdd587 (#3513) üzenetére


sirdond
őstag

szerintem ez rls hibája, szarul lett megcsinálva. melyik team munkája?
q6600nak játszva kell vinnie mindent, dxva nélkül is

PuMbA:

szerintem jó lesz
a dxva-t támogató kártyákhoz meg erről a két linkről kellene a táblázatot,vagy magát a linket, mert az úgy is frissül, ha van változás
http://en.wikipedia.org/wiki/Unified_Video_Decoder
http://en.wikipedia.org/wiki/NVIDIA_PureVideo

[ Szerkesztve ]

(#3515) tdd587 válasza sirdond (#3514) üzenetére


tdd587
őstag

hV, nem tudom minek a rövidítése, lehet van rendes nevük is. Elég szar banda, mivel egyetlen ripjük sem DXVA ready. Viszont gyakran ők az egyetlenek, akik 1080p ripet csinálnak. Különben CHD-re várok mindig, azok minden szempontból kifogástalanok mindig. Csak ők meg nagyokat szoktak késni...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#3516) PuMbA válasza band1103 (#3512) üzenetére


PuMbA
titán

Ja ,mert a HD2900-ak nem,elfelejtettem. :C

sirdond: jók azok a táblázatok,elég lesz a 2 link meg a 2 Intel kártya

[ Szerkesztve ]

(#3517) sirdond válasza tdd587 (#3515) üzenetére


sirdond
őstag

De mégis megéri várni,ha nem akarsz bosszankodni az rossz rlsek miatt

Más:
Használja valaki az arcsoft féle SimHD plugint? Mennyire működik?
Megérné ezért váltani egy nvidia kártyára atiról?

(#3518) J97


J97
tag

Üdv!

Emberek változott valami az új ATI driver óta? Nemrég telepíettem újra az egész rendszert, így természetesen minden programból és driverből a legfrissebb került fel a gépre. Ma este volt egy kis időm, így gondoltam belenézek a Blade Runner BD filmbe. MPC-HC -ban a szokásos beállításokat alkalmaztam, de valami nem stimmelt a képpel. Minden túl sötét, alig kivehetőek a sötétebb alakzatok a filmből. Természetesen a 16-235 -> 0-255 [SD][HD] Shadert alkalmaztam, mert e nélkül eddig virított minden, mint a tejbetök. Sötét részek is szürkén világítottak és a színek is elég fakók voltak. Ez megvolt, mind nvidia 8600GT kártyával, az alaplapi HD3200 vezérlővel és HD4650 -el. Most viszont, rendszer újratelepítés és ezáltal driver/program frissítés óta akkor normális a kép ha ezt a shadert kikapcsolom.

[16-235 -> 0-255 [SD][HD] alkalmazásával]

[És a nélkül]

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#3519) VargaI


VargaI
senior tag

Hali!

Most szerváltam be egy hd4350-et és nem bírom belőni hogy használja a DXVA-t, addig sikerült eljutni egyszer, hogy MPC-HC-ben a play-> filters -ben az mpc video decoder-nél a not using dxva helyett volt hogy h.264 csak akkor meg szétesett a kép, most azt írja hogy not using dxva (haali media splitter) de olyan 5-10%-ban azért használja a kártyát, csak ez lévén hogy egymagos procim van az 1080p-hez kevés...

próbáltam VMR9-ben, EVR-ben, sp-n és vistán, wmp11-gyel, MPC-HC-vel egyaránt, K-lite-tal és anélkül, KMplayer nálam belefagy a videók megnyitásába már eleve.. :(

valakinek valami ötlete esetleg? :F

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#3520) Söri0127


Söri0127
tag

Üdvözlet!

E szerint a leírás szerint próbáltam beállítani kmplayer alatt a dxva-t :
http://www.cos-soft.eu.pn/tutorialkmplayer.html

De valamiért sehogy sem sikerült :F
Pedig előtt lepucoltam mindenféle kodeket a gépről...

Valaki járt már így? Vagy csak én szerencsétlenkedem... :DD

Előre is köszi.

Jah és a videókártya radeon hd 2600 pro

[ Szerkesztve ]

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#3521) Johnny Cage válasza Söri0127 (#3520) üzenetére


Johnny Cage
addikt

A filmnek is dxva kompatibilisnek kell lennie. Keress egy sample-t, ami biztosan az.

(#3522) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Gyerekek, miért nem működik a hardveres gyorsítás, ha bent hagyom a pipát a H264/AVC (FFmpeg) mellett? Ha be van pipálva, akkor elkezdi a CPU-t és a GPU-t is konstans 20% terhelés fölött járatni DXVA-s tartalmakkal is. Ha csak a H264/AVC (dxva) mellett hagyom bent a pipát, akkor 1% körüli terhelésen jár a CPU és a GPU is, tehát láthatóan működik a dxva, de nem játsza le a nem dxva-s h264 tartalmakat.

(#3523) Söri0127 válasza Johnny Cage (#3521) üzenetére


Söri0127
tag

A film amivel, próbálkoztam dxva kompatblis, ezért nem értem miért nem működik... :(

Ugyanez a film már korábban ment a gépen simán (MPC-HC-vel), csak volt egy újra telepítés.
Azóta nem akar működni. A telepítés után először a MPC-HC-vel próbálkoztam, azzal sem ment, kipróbáltam a KMPlayert, azzal sem. És mind a MPC-HC-ben, mind a KMPlyaerben lejátszás közben azt írta az infonál hogy "not using dxva" :W :U

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#3524) PuMbA válasza Johnny Cage (#3522) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom,nekem működik úgy is. Nincs fent véletlenül valami más kodek? Options-->Internal Filters menüben minden be van pipálva?

Söri0127: legújabb ATI driver és DirectX fent van? Milyen oprendszered van és melyik verziójú MPC-HC-d? 2. pontban van a link a legújabbakhoz[link]

[ Szerkesztve ]

(#3525) Söri0127 válasza PuMbA (#3524) üzenetére


Söri0127
tag

Driver-ből a legfrissebb, 9.6-os verzió, directx pedig 8.14 (elvileg :P )
Op. rendszer pedig Vista.
MPC-HC-ből először próbáltam a 1.2.008-as verziót (k-lite codec pack 4.9 keretében),
aztán volt 1.1.001 és 1.2.9, az utóbbi kettő csak maga a Home Cinema
Miután egyikkel sem ment a dxva, letöröltem mindet, minden egyéb kodeket (egyedül vlc media payer van fenn) és aztán próbálkoztam a KMPlayerrel.

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#3526) Johnny Cage válasza PuMbA (#3524) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Csak a Haali Media Splitter-t raktam fel. Csak akkor működik a gyorsitás, ha kiveszem a pipát a H264/AVC1 (FFmpeg) mögül.

(#3527) PuMbA válasza Söri0127 (#3525) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor az előző linken lévo legújabb MPC-HC-val és DirectX-szel próbáld meg.

Johnny Cage: legujabb betaval nyomod?

[ Szerkesztve ]

(#3528) Johnny Cage válasza PuMbA (#3527) üzenetére


Johnny Cage
addikt

1.2.908.0-al.

(#3529) PuMbA válasza Johnny Cage (#3528) üzenetére


PuMbA
titán

Ezzel nézd meg [1.2.1161]

[ Szerkesztve ]

(#3530) Johnny Cage válasza PuMbA (#3529) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Köszi, ez már jobbnak tűnik. Nem lehet a standalone filterekből (az MPC decoder-ből) is letölteni bétát?

(#3531) PuMbA válasza Johnny Cage (#3530) üzenetére


PuMbA
titán

De,[link]

(#3532) ArGab válasza J97 (#3518) üzenetére


ArGab
őstag

Nálam a 9.4 óta javult meg a dolog, előtte az összes SD-nél, a HD-knek meg kb felénél kellett a korrekció. A 9.4 óta és friss MPC-HC párosítással viszont alapból rendben van minden videónál.

(#3533) Söri0127 válasza PuMbA (#3527) üzenetére


Söri0127
tag

Nem, nem és nem!!! Így sem jó! Én magam alá csinálok most már!! :O :P

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#3534) Johnny Cage válasza PuMbA (#3529) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Köszi. A színprobléma VMR9 alatt nem szűnt meg, de most már legalább a gyorsitás megy rendesen.

(#3535) PuMbA válasza Söri0127 (#3533) üzenetére


PuMbA
titán

Nézd meg a 9.5-ös driverrel.

Johnny Cage:milyen színprobléma?

[ Szerkesztve ]

(#3536) J97 válasza ArGab (#3532) üzenetére


J97
tag

Értem! Tehát dolgoznak a fiúk és javítgatják szép lassan a hibákat!

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#3537) Johnny Cage válasza PuMbA (#3535) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Pixeles a kép, élénk színeknél venni észre, mint ha a színek kicsit gerjednének. VMR7-el és overlay-el nincs ilyen probléma, viszont ezekkel meg nincs dxva és/vagy felirat.

Ez a kép jól szemlélteti:

(#3538) Gabás válasza Johnny Cage (#3537) üzenetére


Gabás
addikt

resizer beállítást próbáltad? valamelyik bicubic javasolt

(#3539) Johnny Cage válasza Gabás (#3538) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Végigpróbáltam az összeset, bilinear-al is ugyanez a helyzet.

(#3540) VargaI


VargaI
senior tag

radeon hd4350-en dxva XP-ben wmr9-cel

egy magos A64 3200+ 1080p-s videóval 20-35%-os proci terhelés :DD (érdekes hogy a VGA kihasználtság 10-20% csak...)

Söri0127 által linkelt leírás alapján http://www.cos-soft.eu.pn/tutorialkmplayer.html

Illetve nálam még annyit be kellett állítani, hogy a matroska helyett a haaali-t használja
(beállítások, szűrő kontroll, forrás szűrők, többi fül és haali forrásszűrőnél matroska pipa)

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#3541) Johnny Cage válasza VargaI (#3540) üzenetére


Johnny Cage
addikt

KMP-vel nem az igazi, sok a bug. A seek x264-es nem dxva-s tartalmakkal csigalassú lett, nálam 10-15mp-es fáziskéséseket produkált. Pedig nálam is a KMP a no.1 lejátszó, kár, hogy az integrált kodekekben nincs hw gyorsitás.

(#3542) VargaI válasza Johnny Cage (#3541) üzenetére


VargaI
senior tag

MPC-HC-ben nekem ffdshow-t vagy haali splittert használ, hogy tudom rávenni, hogy azt a másik mpc video decoder-t használja ami dxva-t támogatja?

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#3543) PuMbA válasza VargaI (#3542) üzenetére


PuMbA
titán

View-->Options--->Internal Filtersnél mindent be kell pipálni.

(#3544) Johnny Cage válasza Johnny Cage (#3537) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Megvan mi ez: "chroma upsampling bug".

(#3545) VargaI válasza PuMbA (#3543) üzenetére


VargaI
senior tag

áááááá....köszi.... :R

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#3546) Johnny Cage válasza Johnny Cage (#3544) üzenetére


Johnny Cage
addikt

...és a megoldás: YV12 chroma upsampling árnyékoló.

(#3547) Söri0127


Söri0127
tag

Nos
Hogy biztos legyek benne, a kodekek nincsenek összegabalyodva, csináltam egy teljes reinstallt.
Ezen leírás alapján :
http://images.google.hu/imgres?imgurl=http://kepfeltoltes.hu/080519/6025694551_www.kepfeltoltes.hu_.jpg&imgrefurl=http://forum.hwsw.hu/index.php%3Fshowtopic%3D31870%26st%3D1920&usg=__0JhfcQjf0E0-4NOYUzXgdmMaLMA=&h=435&w=630&sz=60&hl=hu&start=1&um=1&tbnid=f0YEFT0zsYX25M:&tbnh=95&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dmedia%2Bplayer%2Bclassic%2Bhome%2Bcinema%2Bdxva%26hl%3Dhu%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:hu:official%26sa%3DN%26um%3D1

Majdnem minden jó és szép. Ugye jelenleg csak egy media player home cinema 1.1.0.0 van fent, a saját belső kodedjeivel. A dxva működik, csak most a feliratokkal nem tudott mit kezdni, nem jelenítette meg őket. Letöltöttem a direct vob subot , telepítettem, erre meg lejátszás közben megint lenne 150% processzor terhelés (ha lehetne)
Hajjaj... :F :(

Ötlet valakinél? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#3548) PuMbA válasza Söri0127 (#3547) üzenetére


PuMbA
titán

Ne 1.1.0.0 legyen fent hanem a legújabb beta és lesz felirat.

(#3549) PuMbA válasza Söri0127 (#3547) üzenetére


PuMbA
titán

VobSub-ot egyébként hagyd ,mert nincs hardveres gyorsítás vele.

(#3550) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Nem kéne a kezdő hozzászólásba összegyűjteni az összes fontos infót, ami a HD tartalmak lejátszásához hasznos? Valamelyik OP meg berakná, de én a topik címét is lecserélném.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.