Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) jokeman


jokeman
aktív tag

Sziasztok. Szerintetek egy P4 640es proci meg egy 7900gt megbirkózik a 720p hd filmekkel? Vagy jobb lenne egy kétmagos proci+8800gt? Köszi.

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#4852) CPT.Pirk válasza jokeman (#4851) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

1. hsz-t nézd meg szerintem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4853) jokeman válasza CPT.Pirk (#4852) üzenetére


jokeman
aktív tag

Végigolvastam.... Csak nem értek hozzá...

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#4854) Sickboy25 válasza jokeman (#4853) üzenetére


Sickboy25
addikt

Nah akkor a legvégét olvasd el a cikknek, ahol a a gép konfigokat írják le!

Mindenki: ezeket hol tudom megnézni vagy mivel? Hány fps-sebességű a film? a megjelenítő frissítése milyen gyakoriságra van beállítva?
Mert szaggat és valaki írta, hogy ezeket kellene leellenőriznem!

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4855) PuMbA válasza Sickboy25 (#4854) üzenetére


PuMbA
titán

Hány fps? MPC-HC-->File-->Properties-->Details.
Frissítés? Xp-n:Jobb klikk az asztalra-->tulajdonságok-->utolsó fül-->speciális-->képernyő ,7-en: jobb klikk az asztalra-->képernyőfelbontás-->speciális-->monitor

Senkinek sincs 24bites hangja? :)) [link]

[ Szerkesztve ]

(#4856) Thom! válasza PuMbA (#4855) üzenetére


Thom!
veterán

én próbáltam
yamaha rx363 van
state of play c. filmet néztem DTS-HD hanggal, de sztem 16 biten nyomta, sehol se írta ki 24bit meg ilyenek, ugyan úgy szólt mint, a 16bit

nemtom optikán egyáltalán kimegy vagy HDMI kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#4857) Sickboy25 válasza PuMbA (#4855) üzenetére


Sickboy25
addikt

köszi és meg is oldódott, már nem szaggat! MPC-HC volt a kakukktojgli :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4858) PuMbA válasza Thom! (#4856) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem kimegy mindenen. Én analógon próbáltam,de az a baj,hogy még a lejátszó programok sem ismerik fel,hogy 24bites a hang,pedig a TotalMedia honlapján oda van írva,hogy támogatja a 24 bitet.

[ Szerkesztve ]

(#4859) Sickboy25


Sickboy25
addikt

"Not using DXVA" ezt írja ki a szűrőknél!

Miért nem használja vagyis miért nem működik?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4860) PuMbA válasza Sickboy25 (#4859) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen filmről van szó? MediaInfo-val nézd meg az adatait Fa nézetben és írd be egy hsz-be. [link]

[ Szerkesztve ]

(#4861) Sickboy25 válasza PuMbA (#4860) üzenetére


Sickboy25
addikt

húha ez elég hosszú lett miket hagyjak nyitva? Mert ezt ide beillesztem betelik az oldal! :K
Általános
Teljes név : D:\Indiana.Jones.and.the.Kingdom.of.the.Crystal.Skull.2008.720p.BluRay.DTS.x264.HuN-TRiNiTY\trinity-indiana.jones.and.the.kingdom.of.the.crystal.skull.720p.mkv
Formátum : Matroska
Fájlméret : 6,95 GiB
Időtartam : 2 óra
Teljes adatsebesség : 8 116 Kbps
Film : Indiana.Jones.and.the.Kingdom.of.the.Crystal.Skull.2008.720p.BluRay.DTS.x264-ESiR
Kódolás dátuma : UTC 2008-10-07 21:32:28
Kódoló szoftver : mkvmerge v2.2.0 ('Turn It On Again') built on Mar 4 2008 12:58:26
Kódoló könyvtár : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1
Borító : Yes / Yes / Yes / Yes / Yes

Kép
Sáv száma : 1
Formátum : AVC
Formátum/adatok : Advanced Video Codec
Formátum profil : High@L5.1
Formátum beállítások, CABAC : igen
Formátum beállítások, ReFrames : 12 képkocka
Keverési mód : Container profile=Unknown@5.1
Kódek azonosító : V_MPEG4/ISO/AVC
Időtartam : 2 óra
Adatsebesség : 5 997 Kbps
Névleges adatsebesség : 6 152 Kbps
Szélesség : 1 280 képpont
Magasság : 532 képpont
Képarány : 2,40:1
Képkockasebesség : 23,976 fps
Felbontás : 24 bit
Színkódolás : 4:2:0
Sorváltás típusa : folytonos
Bit/(képpont*képkocka) : 0.367
Adatfolyam mérete : 5,13 GiB (74%)
Kódoló könyvtár : x264 core 60 r877M c74a8e2
Kódoló könyvtár beállításai : cabac=1 / ref=12 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / me-prepass=0 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=55 / chroma_me=1 / trellis=0 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=8,8 / chroma_qp_offset=0 / threads=6 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / fgo=8 / bframes=16 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=6152 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=1.00 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.16 / aq=2:0.80
Nyelv : angol

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4862) PuMbA válasza Sickboy25 (#4861) üzenetére


PuMbA
titán

A videósávról szóló rész kell csak :)

(#4863) PuMbA válasza Sickboy25 (#4861) üzenetére


PuMbA
titán

Minden jónak tűnik kivéve a Level 5.1. Ezek szerint az ATI-nál nem megy mindig a DXVA ilyen esetben. Ha a legújabb videókártya driverrel se megy,akkor ennyit tud az ATI driver...

(#4864) band1103 válasza Sickboy25 (#4861) üzenetére


band1103
őstag

Vitatkozok PuMbA kollégával persze minden tisztelettel :R .
Már régen tök mindegy hogy Level 5.1-es a film vagy sem. Inkább az ütött szemen hogy a felbontáshoz képest nagy a ReFrames értéke. Pont határérték ami sokszor jelentheti a baj okát.
Az a helyzet hogy a ref_frames értéke (jelen esetben 12-es) 3 különböző értékből számolódik ki. Az egyik ilyen érték nagyon sokat számít a DXVA szempontból. Azért szokták mondani hogy sose legyen határértéken a videó ref:frames-e mert ha a film kódolásakor bekapcsolva hagyták b-pyramid-ot akkor hiába van határértéken a ref_frames, nem fog menni a DXVA. Tehát nem a L5.1 meg a szar driver tehet róla hanem a kódoláskor bekapcsolt b-pyramid.
Jelen filmnél is "b_pyramid=1" tehát be van kapcsolva ezért nem megy a DXVA.

És hihetetlen hogy hány 720p-s filmnél eljátsszák ezt a készítők :W

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4865) PuMbA válasza band1103 (#4864) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt a témát nem vágom annyira :DDD NVIDIA-n se megy a DXVA b_pyramiddal?

[ Szerkesztve ]

(#4866) band1103 válasza PuMbA (#4865) üzenetére


band1103
őstag

Amikor a mediainfo kiírja hogy mekkora a ref_frames akkor még nem számítja hozzá a b_pyramid-ot. Ha az be van kapcsolva akkor a ref_frames értékhez hozzáadódik még +2 így tehát már nem 12-es (ami még jó lenne) hanem már 14 ami már nem jó az adott felbontáson. Ez az nV-nél is igaz csak annyi a különbség hogy az nVidiánál csak egyetlen egy korlát van bármilyen felbontáson ez pedig a 16 . Ha egy filmnek ekkora a ref frames értéke azt tudja gyorsítani az nV de ha mellette még be van kapcsolva a b_pyramid is akkor már azt az nVidia sem tudja gyorsítani. Bár a tapasztalat azt mutatja hogy az ION GPU-ját még ez sem fogja meg de az én GF8400GS-emet viszont még igen pedig az én 8400-esem már a fejlettebb maggal készült VP2-vel és CUDA támogatással.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4867) PuMbA válasza band1103 (#4866) üzenetére


PuMbA
titán

Most már minden világos :R

Ennek az új VP4-nek meg úgy látszik ,hogy semmi sem számít:

"The latest implementation of PureVideo HD, VP4 added hardware to offload MPEG-4 (Advanced) Simple Profile bitstream decoding with the GT216 & GT218 GPUs (sold as GeForce GT 220 & Geforce G210) in addition to formats supported in previous VP3 implementation, as well as an additional high quality scaler. The functionality of the H.264-decoding pipeline was left mostly unchanged but no longer have the limitations of the VP3 implementation.

[ Szerkesztve ]

(#4868) band1103 válasza PuMbA (#4867) üzenetére


band1103
őstag

Ugy tudtam hogy VP3-ig van eddig számozva és hogy az ION is VP3-as. Bakker mi ez a VP4 :Y ?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4869) PuMbA válasza band1103 (#4868) üzenetére


PuMbA
titán

VP4 a legújabb DX10.1-es NV-kben van csak,a wikipedia Purevideo oldalán megtalálod. Már az xvid-et is gyorsítja és javít a színeken stb.

[ Szerkesztve ]

(#4870) band1103 válasza PuMbA (#4869) üzenetére


band1103
őstag

:R

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4871) stevve


stevve
nagyúr

A VP4, ami a 210/220 kártyákban jött ki szoftveresen még nem túl jól támogatott és maga a hardveres megvalósítás nem nagyon tér el az MPEG-ASP (DivX, XviD) támogatást kivéve az eddigiektől. Amiben most az nV sokat fejlődött, az a szoftveres támogatás. A level korlát megszűnése és egyebek már a VP2-vel is jól megy új driver mellett. Az ATI-nál meg ott a jó hardver, de valahogy a szoftver háttérbe szorult az új 5000 sorozat miatt.

Az említett release szokás szerint jó régi x264 verzióval készült és sok olyan beállítás van benne, ami szerintem csak úgy be lett állítva, hogy legyen valami... az új release már tartalmaz profilokat is, hogy ne legyen annyi barom kódolás. Néhányan emlegetik, hogy a profi release-ek már nem férnek bele a DXVA korlátjába (értsd: ref_frames), de ez badarság szerintem. Az esetek 95%-ában elég a DXVA (az anime kivétel, máshogy kell szemlélni), nem javul annyit a minőség, hogy az ézlelhető legyen. Ilyenek miatt tettek be egy placebo profilt is, hogy aki játszani akar, az tudjon. :D Sok paraméter körül keringenek tévhitek, de egyre-másra jönnek mégis az olyan filmek, amikben szarvashibák vannak. :((( Nem állítom, hogy én tudom a tutit (még a nagy guruk is vitáznak néha ilyesmiken, ahogy nézem itt-ott), de bizonyos típushibákat nem nehéz felismerni.

[ Szerkesztve ]

(#4872) Thom!


Thom!
veterán

venni kell egy asus o!playt vagy wd hd live-ot és nincs gond :D

(#4873) Sickboy25 válasza band1103 (#4864) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszi mindenki válaszát!

És milyen hátránya van, hogy nem működik a DXVA? Min vagy hogyan lehetne észrevenni, ha menne?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4874) PuMbA válasza Sickboy25 (#4873) üzenetére


PuMbA
titán

Ha nem működik a DXVA akkor nagyobb a processzor kihasználás és kicsit többet fogyaszt a gép.

[ Szerkesztve ]

(#4875) Sickboy25 válasza PuMbA (#4874) üzenetére


Sickboy25
addikt

aham! Akkor az nem annyira gáz, mert annyit nem nézek, de ha már a minőséget rontotta volna az már zavarna!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4876) PuMbA válasza Sickboy25 (#4875) üzenetére


PuMbA
titán

Igazából akkor kell a DXVA,amikor kevés a proci. Pl. egy 2Ghz-es kétmagos proci nem bír el mindegyik 1080p filmmel. Blu-ray-hez pedig közetelező egy DXVA-s kártya különben kell egy 4 magos processzor.

[ Szerkesztve ]

(#4877) Sickboy25 válasza PuMbA (#4876) üzenetére


Sickboy25
addikt

nah várjunk, akkor egy wdtv-nek esélye sem lenne lejátszani? Érdekes dolgok ezek :F

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4878) Sickboy25 válasza Sickboy25 (#4877) üzenetére


Sickboy25
addikt

1080p- s filmeket még azt írják simán viszi! és nem is drága! HDMI ki plazmára és kész! Akkor minke kellene erőművet építeni?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4879) CPT.Pirk válasza Sickboy25 (#4877) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A WDTV-t, vagyis most már a Live verziót, meg az Asus Oplayt ne hasonlítsd egy számítógéphez, ezeknek igazából nem processzora van, hanem multimédia processzora, amit kifejezetten HD tartalmak lejátszására találtak ki.
Egy negatívuma van csak ezeknek a szerkezeteknek, hogy nem rendelkeznek DTS dekódolás képességével, mert az külön licensz, ami megdrágította volna a végső árat. (ergo külső dekóderre van szükséged. Az oplay legalább le tudja keverni 2.0 sztereó sávokra a dts-t)

Azt viszont elhiheted nekem, hogy érdemes olyan szerkezetet venni/készíteni, ami viszi a DTS-t, mert nem kicsit jobban szól, mint egy átlagos AC3 kódolás, amit viszont le tudnak játszani a fenti szerkezetek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4880) Sickboy25 válasza CPT.Pirk (#4879) üzenetére


Sickboy25
addikt

igen kicsit beleástam magam a dologba és a wdtv-t amire használni szeretném, sajnos pont arra egyáltalán nem teljesen alkalmas! Gondolok itt a .mkv fájlokra amiknél a feliratozásnál az Ö Ü karaktereket még a legújabb frissítéssel is is kihagyja! Persze van rá megoldás, de az megint plussz meló! Lejátszással is vannak gondok akadozás szaggatás stb..
Másik, igen sajnálatos a HDMI- n keresztül nem jön át a .mkv filmek hangja közvetlenül csak erősítő vagy dekódoló segítségével, pont úgy ahogy írtad! És így meg ugyanott vok, mint egy számítógéppel, csak max ez halkabb lenne!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4881) CPT.Pirk válasza Sickboy25 (#4880) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az asus szerkezetet nézted? (kb. ugyanannyi pénz) Annak nemrég volt ph tesztje, nem volt problémája az ékezetekkel. Bár én a wdtv live-os hozzászólásokban is azt láttam, hogy nincs gond a feliratokkal, meg a lejátszással sem.

HDMI-s részt nem tudom, azt a tulajok tudják max.

Ezeket a szempontokat nézve szerintem célszerűbb egy kis fogyasztású, jórészt passzív hűtésű pc összerakása. Pl. alapszinten már egy olcsó athlon2 X2, hozzá egy 780G-s alaplap, 1-2G ram, vidkari nem is kell, és akkor igény esetén még akár kicsit játszani is lehet, meg persze netezni, letölteni, stb... Bele egy régebbi audigy hangkarit, az tud DTS dekódolást, bár azt alaplapi hangkari is tudja, de egy audigy mégis csak jobban szól, és már 3-4k pénzért van...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4882) Sickboy25 válasza CPT.Pirk (#4881) üzenetére


Sickboy25
addikt

gondolkodtam ezen is, de a lustaság vezet eddig! Távirányító!! :DDD

És igen én a wdtv-ről olvastam tesztet csak, de utána nézek ezeknek is! Ha ezekben találok kompromisszumot akkor lehet ilyen kis szerkezet lenne!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4883) Sickboy25 válasza CPT.Pirk (#4881) üzenetére


Sickboy25
addikt

Ez asus elég jónak tűnik! Lehet kipróbálom! Bár ez a DTS hangsáv azért eléggé elgondolkodtat, bár amilyen botfülű vok lehet nem is venném észre :))

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4884) band1103 válasza CPT.Pirk (#4881) üzenetére


band1103
őstag

Én egy olcsó athlon2 X2, mellé nem 780G-t vennék hanem nV8200-at mert az már VP2-es és Cuda-s. Vannak jó 8200-es lapok.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4885) hesszan válasza Sickboy25 (#4882) üzenetére


hesszan
aktív tag

távirányitó? minek? nekem wireless egerem van, meg képernyőbillentyűzet a windowsba beépitve :)
/icon7, lézeres, elem májusi vásárlás óta nem volt cserélve, 3-4m távolságból 37col tvhez már szemüveg kell, addig meg simán müködik/

Sungdurung

(#4886) Sickboy25 válasza hesszan (#4885) üzenetére


Sickboy25
addikt

húha ez megint elgondolkoztató:))

nem tudom ki kéne számolnom mennyibe jönne ki a pc-s verzió és mindenképp passzív hűtéssel, mert nekem nagyon halk kellene

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4887) andris21 válasza Sickboy25 (#4882) üzenetére


andris21
tag

hi,

én is akartam WD lejátszót venni, de mindenki (fórumok, ismerősök) lebeszélt. maradtam az alább emlitett gépnél. ami mediaboxból szóbajöhet szerintem a popcorn, de az drága, a legújabb verzió meg még drágább, egy rendes külső vinyóval együtt simán 100 felett van, annyiból meg ugye bőven kijön egy ilyen gép...

távirányitó: én vezeték nélküli billentyüzet + egeret vettem :D amióta nem gamelek elkanászodtam, mindig is rühelltem a drót nélküli egeret :/

(#4888) andris21 válasza Sickboy25 (#4886) üzenetére


andris21
tag

mit akarsz passzivani hüteni a 780Gn? :) nekem az van, külön videokártya nélkül halk. nincs is rajta venti, csak a CPU+táp-é. (meg mostmár a VGAé, ami viszont nem halk :( )

(#4889) Sickboy25 válasza andris21 (#4887) üzenetére


Sickboy25
addikt

jah én a 30K-s asus oplay-t néztem külső vinyóm meg van! Nem házi cinema city centert akarok építeni,csak egy kényelmes lejátszót szeretnék ami normálisan kezeli az mkv fájlokat!

Na várj lassíts: 1., egy szóval sem mondtam, hogy én a 780g-t akarom hűteni
2,. nincs benne venti, a cpu-n és a tápon van, akkor itt el is beszéltél magad mellett
nincs is rajta venti, csak a CPU+táp-é. -- miért még mire szeretnél tenni, ha nem is kell hozzá vidikari?? :DDD

Nem akarom tovább folytani...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4890) band1103 válasza andris21 (#4888) üzenetére


band1103
őstag

Tényleg kicsit benézted de nem baj mert ezek szerint nem csak én szoktam ilyeneket csinálni :)) .
A srác tényleg nem az alaplapot akarja passzívan hűteni hanem pl.: cpu meg a táp.

Sickboy25: Azért egy passzív táp nem 2 fillér de a passzív CPU-t könnyedén megoldhatod hiszen a x2 240-est stevve írta hogy leviheted 0,8V-ig ahol már nem melegszik és akár a gyári bordával venti nélkül is elmegy de egyet tudnod kell. Hő ekkor is keletkezik a cpu meg a hdd meg a chipset miatt még ha kevés is de ha nem vezeted ki a házból akkor felhalmozódik. Ezért ki kell vezetned a házból, tehát ha mindent passzívra veszel akkor is kell egy ultrahalk venti a házra ami kiszívja a hőt.
De ze már erősen off ebben a topikban. Van olyan topik is ami csak ezzel foglalkozik és Építsünk HTPC-t a neve.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4891) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Adott néhány blue-ray film,melynek a tartalma a gépen van.Ezeket jelenleg csak a total media teathre 3 progival tudom lejátszani,windvd9 nem működik.Szeretném ezeket a fájlokat valahogy átkonvertálni mkv fájllá,ugyanis így már le tudnám játszani a kmplayer-el is.Azért lenne erre szükség,mert a total media teathre 3-ban nincs nagyítási funkció,továbbá egyéb gondokat okoz a gépen,ami miatt szeretnék tőle megszabadulni.

Milyen programmal oldható meg ez az átkonvertálás veszteség nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#4892) band1103 válasza petrusz82 (#4891) üzenetére


band1103
őstag

Veszteség nélkül egyikkel sem. Bár a veszteség bagatell mértékig minimalizálható de mindig lesz veszteség. Sajnos csak ennyit tudok hozzászólni.
Szerintem a kérdésedre választ a milyen_program_ami nevű topikban találsz.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4893) PuMbA válasza Sickboy25 (#4877) üzenetére


PuMbA
titán

A WDTV nem játszik le Blu-ray-t + nem tudja a DTS-HD,TrueHD hangsávokat se. Azért megnézém mit csinálna egy összesen 48Mbit-es Transformers 2-vel,lehet beszarna.

[ Szerkesztve ]

(#4894) petrusz82 válasza band1103 (#4892) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Köszi a gyors választ,közben feltettem a mpclassic home cynema-t azzal lejátsza,ha a mappát adom meg neki.Úgyhogy probléma megoldva.

(#4895) band1103 válasza PuMbA (#4893) üzenetére


band1103
őstag

Szerintem tegyük át a 48Mbit-es BD50-es filmet 48Mbit-es mkv-ba és próbáljuk ki. Az én tippem hogy simán gond nélkül vinné hiszen ami benne van nem egy pc cpu hanem egy célhardver. Gondolj bele hogy mennyivel kevesebbet tud egy GF8400GS GPU-ja mint egy kétmagos 2Ghz-es cpu és mégis úgy bír el egy BD50-es filmmel hogy közben a terheltsége max 20%. A 2Ghz-es kétmagos PC cpu meg hozzá se tud szólni.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4896) mezgabor válasza PuMbA (#4850) üzenetére


mezgabor
csendes tag

Sztem VobSub nincsen, mire kellene? És milyen kodekre gondolsz?

(#4897) PuMbA válasza band1103 (#4895) üzenetére


PuMbA
titán

Ja ez igaz,vinné ,csak a hang nem lenne HD. Ezt írják a hivatalos honlapon: "MPEG2/4, H.264, and WMV9 supports up to 1920x1080p 24fps, 1920x1080i 30fps, 1280x720p 60fps resolution"

Nem tudom,hogy mi érné meg jobban - egy HTPC vagy WDTV. Olcsón össze lehet rakni egy Athlon 64 X2 3600+ (1.9Ghz) -ot egy NVIDIA-s deszkával és van egy Blu-ray lejátszód (később meg lehet bele venni BD meghajtót olcsóért).

mezgabor: bármilyen kodekre,az a lényeg,hogy semmi ne legyen fent csak az mpc-hc

[ Szerkesztve ]

(#4898) Sickboy25 válasza band1103 (#4895) üzenetére


Sickboy25
addikt

köszönöm mindenki válaszát és átnázek a másik topicba! :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4899) band1103 válasza PuMbA (#4897) üzenetére


band1103
őstag

Ja igen a hang tényleg gázos de amikor azt írtad hogy "Azért megnézém mit csinálna egy összesen 48Mbit-es Transformers 2-vel,lehet beszarna." az számomra azt jelentette hogy a 48Mbit-es volta miatt szarna be. Bár az előtte lévő mondatban beszéltél a hangról de nem volt tiszta a beszarás mibenléte :DDD .
Egyébként tudod te hogy milyen nehéz X2 3600+ cpu-t szerezni :) ? Ami van is aranyárban mérik.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4900) PuMbA válasza band1103 (#4899) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudtam ilyen nehéz szerezni :Y . Én 2 éve vettem jó áron egy 780G-s lappal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.