Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) ANT válasza szab.tam (#3896) üzenetére


ANT
őstag

Köszi az infót :R , de én ezzel a rendszerrel már nem kívánok tovább vesződni. Valamikor a jövő héten (remélem!) SSD-re rakok egy új rendszert, majd azzal meglátjuk...
Amúgy ez a desktop&display menüpont az átalakított 9.7-esben van, nem? Mert nekem perpill. a 9.3 van fent, de ebben még DTV menü sincs, ahol under/overscan-t lehetne piszkálni.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#3902) PuMbA válasza pohár (#3900) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs magyar szinkron,de magyar felirat általában van bennük.

(#3903) pohár válasza PuMbA (#3902) üzenetére


pohár
félisten

Tudom, sok ESiR rls-em van, tudom hogy minőségiek a cuccok :K

Grat az avatarodhoz! :C

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3904) PuMbA válasza pohár (#3903) üzenetére


PuMbA
titán

Kösz :R

[ Szerkesztve ]

(#3905) szab.tam válasza ANT (#3901) üzenetére


szab.tam
nagyúr

gőzöm sincs, nem az én gépem, rendszerem tapasztlata volt, idéztem...

más:

adottak az átmuxolt, kipucolt mpeg2 blurayek, power dvd 7-es verzói. nálam mindkét alverzióval, xp és nvida alatt 2 gépen is megy szabályosan, forráskiválasztással, mappából megnyitva, hw gyors ok.

de van 2 barátom is, ati 4830 + xp, és igp 3300 + win7, ahol ugyanazt a tünetet produkálja: színes mintás zizi. azért nem codec probléma, mert ha csak a stream mappából a filmet tartalmazó m2ts-t behúzzák a lejátszóba, úgy viszi, és dxva is van. csak hát úgy nincs hangsávváltás, felirat, stb.

mi lehet a gond? vc-1, mpeg4 bluray teljesen ok, csak az mpeg2-esnél csinálja náluk. nálam meg az is jól megy...

ez valmi ati trükk? ja és ccc van mindkettőjüknél, hiába montam, hogy csak only display drivert tegyenek elsőre. lehet ott valami overdrive funkció, ami alapból be van kapcsolva, és bekavar?

(a kérdésre valami konkrét válasz kéne, nem olyan, hogy milyen másik lejátszót használjanak... - csak segítség képpen ez bluray, nem mkv így a mpchc-t erre inkább hagyjuk, mert köztudottan nincs truhd, dtshd, stb, és nálam a power dvd 7 jól működik, tehát nem alejátszó a hibás...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3906) szab.tam


szab.tam
nagyúr

én meg közben megpróbáltama total media v3.0.0.38-at. progiindításkor restartol a gép.... ilyent sem láttam még a beállítás, agyontesztelés után ezen a gépemen.
lehet a 2 vga-s, többes asztalkiterjesztésnél valami anomália keletkezett. :F

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3907) PuMbA válasza szab.tam (#3906) üzenetére


PuMbA
titán

Próbáld ki 1 asztallal.

(#3908) szab.tam válasza PuMbA (#3907) üzenetére


szab.tam
nagyúr

köszi, gondoltam rá. de nehogy már egy program határozza meg, hány képernyőt használjak, tehát meg sem próbálom. mert ha ez lenne a gond, akkor eleve nem kell a progi. ha más a gond, már az sem nem fog kiderülni, mert rendszervisszaállítást csináltam, és még 1x fel nem rakom...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3909) PuMbA válasza szab.tam (#3908) üzenetére


PuMbA
titán

Ez biztos nem a program hibája,hanem driver...Milyen a gép?

[ Szerkesztve ]

(#3910) Def26


Def26
félisten

Sziasztok.

Meg tudja nekem mondani valaki, hogy tudom elérni azt, hogy ne a HDMI kimenet legyen az elsődleges kijelző a Radeon HD 4650 kártyámon?
Azért baj, ez mert, ha pl. drivert vagy win -t instalállok és ha be van dugva a kártyaába a HDMI kábel akkor állandóan azt veszi elsődleges monitornak és a "rendes" monitorom meg lekapcsolja. Ilyenkor rohangálok ide-oda (mert a HDTV a nappaliban van), hogy driverből visszavarázsoljam az képernyőt, hogy lássak is valamit. Nincs erre valami trükk, hogy melyik kimenetbe kell dugjam a vga kábelt, milyen hold állásban, fél lábon állva stb...? :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3911) szab.tam válasza PuMbA (#3909) üzenetére


szab.tam
nagyúr

-> adatlap.... ;)

és a htpc. most éppen 2 monitor és egy tv lóg rajta hármas asztalkiterjesztéssel. az elsődleges az egyik monitor, a 8400gs dvdi-án.

de köszi, már nem izgat az egész, mert gyakorlatilag az összes hd-t, kódolástól, profiltól függetlenül, (nagyon kevés kivétellel), dxva mellett játszom. (pdvd7, mpchc)

igazából csak a 2 barátom miatt akartam megnézni a total media-t, akik az mpeg2 bluray-jel szenvednek, hátha ezzel jobb.

de én már továbbléptem. :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3912) szab.tam válasza Def26 (#3910) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ha ki, -behuzibálod, akkor ezzel mindig gondod lesz. szerencsétlen driver nem tudja, hogy mit is akarsz.

ha jól értem, azt akarod, hogy a monitor legyen mindig az elsődleges monitor, tálcával, és a tv-t néha akarod használni. (azt kéne előszőr tudni, pontosan mit szeretnél?)

de ha jól sejtettem, akkor 1-2 resartot kihagytál a művelet közben, én is elkövettem ezt a hibát régen. ha 2 kijelző van, és sikerült létrehozni a kívánt állapotot, (azaz a monitor a tálcás elsődleges, tv a másodlagos - amint mondtad, hogy "driverből visszavarázsoltad a monitort"), akkor abban a pillanatban restart-ot kell csinálni. kvázi bele kell verni a fejébe...

a restart után ha megmarad a kívánt állapot, akkor a kábeleket ne húzd ki. mert ha kihúzod, a következő indításkor megint új állapotot fog látni, és elfelejti, hogy volt egy tv, ami a hdmi-n csak másodlagos kijelző volt, újból elsődlegeset csinál belőle, mert neki ez a logikus. és amikor éppen zavar, hogy a másik szobában lévő tévére átlóg az asztal, akkor, egyszerűen a driver-ből vedd ki az oda vonatkozó kiterjesztést, ne a kábelt húzd ki. (ezt az elsődleges monitorról tudod kezelni.)

csak írd le, hogy mire használod a tv-t? csak filmet nézni, mert akkor elég ha átolsz oda egy lejátszót.

de ha megvan akívánt beálllítás, akkor restart!!!! - és utána még egy, mielőtt bármit csinálnál...

szóval kicsit jobban írd le, hogy a gyakorlatban mit szeretnél. :)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3913) Def26 válasza szab.tam (#3912) üzenetére


Def26
félisten

Értelek.

Nos akkor kicsit részletesebben. HDMI kábel be van dugva, TV -hez csatlakoztatva. Monitor DVI-VGA átalakítóval összekötve. Windows -t felrakom, és az első driver (Ati) install után újraindítom a gépet.
Itt jön a probléma, mert ekkor már nem a monitoron jön be a windows, hanem a TV -n. Nah, ekkor "varázsolom vissza" az egészet, de nem úgy hogy kihúzom a HDMI kábelt. Elszaladok a TV -hez, megnézem, hol a kurzor azt ide oda rohangálva vakon elnavigálom magam (káromkodások közepette) a Catalystban hogy melyik kijelző legyen az elsődleges. És persze, hogy hova terjessze ki az asztalt.

Igazából nem értem miért, de régebben amikor nem volt a kártyákon alapból HDMI kimenet, csak a DVI-HDMI átalakítóval, akkor nem voltak ilyen problémák. Rendesen "sorba" rakott mindent.

Még annyi, hogy a kábeleket, nem huzigálom ki. Még a TV-out -os időkből megtanultam, hogy ezt csak akkor lehet, ha ki van kapcsolva minden. Ezért szállt el 1-2 videokártyámon a "tv-out" chip.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3914) szab.tam válasza Def26 (#3913) üzenetére


szab.tam
nagyúr

bocs mindenkitől, hogy szétoffoljuk a totyikot, de ha már elkezdtük, be is fejezzük.... :B

amikor éppen a helyén van minden, (monitor elsődleges az átalakítóval + tv a hdmi-n másodlagos), csinálsz egy restartot, és utána nem marad úgy??? fura...

a másik pedig az, hogy ne egyszerre csináljk mindent. azaz: driver install után csak a monitor lógjon a vga-n. tehát ne rögtön mindkettő. itt lehet, hogy eleve elszúrtad...

hanem először csak a monitor, restart, win feláll, kikapcs, (ekkor megjegyzi), tv bedug, bekapcs, (itt lehet, hogy még a tv-re ugrik a tálca - sőt majdnem biztos, mivel a hdmi-.t preferálja, mert nem verted még a fejébe, hogy nem azt akarod), ekkor átbűvölés a monitorra, asztalkijelölések, és restart. kizártnak tartom, hogy atálca visszaugorjon a tv-re.

én ezt a mókát ati-val, nvidia-val sokszor végigjátszottam, csak annyi a könnyebség, hogy egymás mellett állnak a kijelzők....

még 1x: a legfontosabb, hogy lépcsőzetesen csináld, és mindig restart. azaz: 2 lépést sose akarj egyszerre. nem jegyzi meg! én mindig ezzel szívtam. (meg azzal, amikor a másodlagoson nem jelenik meg a videó képe, csak fekete ablak. akkor a ccc-ben egy színház módot kell keresni, valamilyen overlay, overdrive, stb. beállításknál...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3915) Def26 válasza szab.tam (#3914) üzenetére


Def26
félisten

Rendben. Valszeg akkor ez volt a hiba. Én általában úgy rakok fel mindet a friss win -re, hogy csak 2 x indítom újra a gépet, egyből 1 a daemon tools miatt. :DDD
Csak az zavart meg, hogy a régi kártyáimmal ez volt baj. Mindegy ez van , legközelebb úgy csinálom ahogy javasoltad. Köszi a segitséget.
:)

Viszont, hogy ON is legyen, nekem nagyon nem akar menni a DXVA. Kipróbáltam mindent amit irtatok de vmiért nem használja ki. Még a 720p -s filmek is szaggatnak, igaz csak egy p4 630 van most a gépben, de ugye ennek az lenne a lényege, hogy levegye a proci válláról a terhet. Egy Ati HD 4650 -em van.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3916) szab.tam válasza Def26 (#3915) üzenetére


szab.tam
nagyúr

de azért arra még mindig nem adtál választ, hogy ha sikerült éppen rohangászva beszenvedni a kívánt állapotot, akkor restart után visszaugrik, vagy nem is sikerült elérni, hogy legyen olyan pillanat, amikor éppen úgy megy mindkettő, ahogy kéne?

a dxva-t majd a többiek, mert nekem totál máshogy megy, mint ahogy itt leírják.

nekem nem ment a dxva, hogy csak mpchc, és ott a megadott módokon pipák a szűrőknél, kimenetnél.

nálam k-lite, (sima mpc-s 4.6.2 verzióval), majd mpchc portable 1.2.908.0. majd a kimenet megadott módon, belső szűrőknél úgy, ahogy találtam az első megnyitáskor, csak a 2 dxva és az mpeg2 videó mellé pipa. ennyi. és megy minden.

bluray-t pedig a power dvd
v7.3.3304.0 vagy v7.3.3319a

ennyi. nálam simán, csak mpchc-vel nem ment. nemtom, miért....
viszont így mindkét gépemen tökéletes.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3917) Def26 válasza szab.tam (#3916) üzenetére


Def26
félisten

Megnézem, de már csak holnap. (dxva)

Ha egyszer beállítom, akkor már restart után is megmarad az utolsó állapot. Akkor van bibi, ha pl. divert frissítek.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3918) szab.tam válasza Def26 (#3917) üzenetére


szab.tam
nagyúr

huhhh.
naná! driver frissítéskor minden alaphelyzetbe áll. miből gondoltad, hogy megjegyzi? a játékok felbontása is alaphelyztebe álll ilyenkor... ne frissíts hetente driver-t!
ha meg igen, akkor viszont az előbb leírt módon. 1 monitor, restart, stb..... :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3919) kormi0312


kormi0312
senior tag

sziasztok,
egy felettébb érdekes dolgot vettem észre. megy a DXVA az MPC-HC közreműködésével rendesen, viszont ha a VobSub filterrel be akarok rakni egy 2. feliratot is, akkor megszűnik a dxva támogatás.
erre vmi ötlete van-e vkinek? :)
köszi előre is!

(#3920) band1103 válasza kormi0312 (#3919) üzenetére


band1103
őstag

Ötlet: Ne használd a Vobsub-ot. Az MPC-HC-nek is van feliratozója ami ugyan olyan jól menedzselhető mint a vobsub csak annyival mégis jobb hogy lesz DXVA is.
Tehát: Ez nem hiba. Vobsub használatával nincs DXVA, ez már csak ilyen.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#3921) PuMbA válasza szab.tam (#3918) üzenetére


PuMbA
titán

"driver frissítéskor minden alaphelyzetbe áll. miből gondoltad, hogy megjegyzi? a játékok felbontása is alaphelyztebe álll ilyenkor... ne frissíts hetente driver-t!"

Én ilyeneket még nem tapasztaltam Windows 7 és Vista alatt,havonta teszek drivert és minden marad úgy,ahogy beállítottam - a játékokban is...

[ Szerkesztve ]

(#3922) szab.tam válasza PuMbA (#3921) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én még xp-t használok. abból indultam ki....
hát igen. az újabb os-ek alól még az alaplapot is kicserélheted, nem úgy mint nálam...

a többkkijelszős módot már nem biztos, hogy megjegyzi. és te csak rátelepíted az új driveer-t? nem eltávolít, majd telepít?

én már rátelepítéssel sosem rakok új vga drivert. egyszer összeomlott egy xp-m ettől.....

és uninstall után szerintem elfelejti a beállításokat. pl. a rivatuner összes beállítását újra kell raknom... (venti vezérlés, profilok....)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3923) kormi0312 válasza band1103 (#3920) üzenetére


kormi0312
senior tag

örömmel vettem a válaszod, már csak abban kérném a segítséged, hogy magyarázd el nekem légyszíves hogyan lehet dual sub-ot krealni az MPC-HC segítségével, hogy legyen DXVA is.
köszi előre!

(#3924) Tomate


Tomate
veterán

Megvan a véres valentín 3D-be, és szemcsi nélkül zöld és rózsaszínes a kép. Hogy tudom megcsinálni, hogy jó legyen a kép szemcsi nélkül is? :R

(#3925) szab.tam válasza Tomate (#3924) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem sehogy. annyira sehogy, hogy az ilyen bluray-eken, (pl.Journey to the center of the Earth - Utazás a Föld középpontja felé), külön videósávon van a2d és a 3d...

elővettem, megnéztem. igen, 2db. külön m2ts a stream mappában. tehát a 3d bele van égetve a filmbe. (szerintem)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3926) MM


MM
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna-e segíteni abban, hogy MPC-HC-vel hogyan tudnám megjeleníteni a képet kiterjesztett asztalnál a másodlagos kijelzőn (LCD TV D-Sub-on).
DXVA megy már, hangot is sikerült kitolni a házimozi erősítőre, épp csak a fekete képernyőt bámulom a TV-n. :)

VLC-nél nincs ilyen gond, (DXVA nélkül is lejátssza a HD videokat simán), de ott meg a hangot nem tudom kiküldeni.

Rendszer: WinXP Prof SP2 HUN és Ati 4850

Előre is köszi!

(#3927) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok.
Meg szertnék életemben először nézni egy HD filmet(720p, és mkv kiterjesztésü) Eljártam az eslő hsz szerint(kivéve az AC3-at, mert az van az Ace mega codek pack-ban), de nincs képem/hangom csak a vinyó dolgozik, meg egy picit(3-6%) a proci. Ha csak a hangot nyitom meg, akkor az szól szépen SPDIF-en keresztül!
gépem: Athlon X2 6000+, 7900GTO/512MB, 2X1GB ram, sp3-as Win XP Prof 32bit.
Előre is köszi a segítséget és az ötleteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#3928) szab.tam válasza MM (#3926) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nálam is több kijelző van, ismerem a fekete téglalapot.... :D

mpchc / "o"betű / lejátszás / kimenet: jegyezd meg, amit ott talász, és próbaképp álltítsd át erre:

mpchc_kimenet

egyébként ez tipikus overlay brobl, az overlay mixer is asszem segítene, de akkor elmúlik a dxva. (én így emlékszem, de hozzá nem nyúlok, mert túl jól megy minden...)
lehet, hogy hülyesgeket írtam, de a beállítással működik, és arra is emlékszem, hogy itt állítottam valamit, és ettől múlt el a fekete téglalap....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3929) Lajkó


Lajkó
őstag

Nekem megoldódott a probléma. Az utcsó két pipát kifelejtettem. :D

(#3930) band1103 válasza kormi0312 (#3923) üzenetére


band1103
őstag

Ha a dual sub azt jelenti hogy hogy minden felíratott betöltsön lejátszáshoz és lejátszás közben lehessen váltogatni 2 külön felírat között akkor csak ennyit kell tenni: Ha a file neve film.avi akkor az angol felíratnak az legyen a neve hogy film.ENG.srt (az eng így nagybetűvel) a magyar felíratnak meg film.HUN.srt Ekkor lejátszás közben lehet váltogatni a 2 felírat között mert mindkettőt betölti majd amennyiben 1 könyvtáron belül van mind a 3 file : film.avi+film.ENG.srt+film.HUN.srt.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#3931) Tomate válasza szab.tam (#3925) üzenetére


Tomate
veterán

Értem. Köszi. De ha szerzek szemcsit, a TV-n 3D-ben fogom látni? És milyet vegyek hozzá?

(#3932) szab.tam válasza Tomate (#3931) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ha jó a szemed, akkor igen, szemüveggel a tv-n 3d-ben fogod látni.

és mivel több fajta ilyen szemüveg van, (más a színük, pl.a piros lehet magenta is), így azt neked kell először megtudnod, hogy ez egyáltalán milyen film. (ahonnan szerezted, pl. torrent oldalon a film nfo-ja, gugli, stb.)

é nem repcsi, telcsi, fürcsi, szemcsi... SZEMÜVEEEEG, vazze, SZEMÜVEEEEG! - a többit hagyjuk meg a plázákban korzózó, műkörmös, műmelles, műhajas, műszájas, műagyas nőstényeinek... :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3933) band1103 válasza szab.tam (#3932) üzenetére


band1103
őstag

SZEMÜVEEEEG, vazze, SZEMÜVEEEEG :C
Vajon lesz ebből is olyan szálige mint a "...ááásvááányvíííz! Nem érted b@zd meg?..."

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#3934) MM válasza szab.tam (#3928) üzenetére


MM
őstag

Köszi, ez megoldotta a dolgot!

Más kérdés, hogy nálam minden defaulton volt, és úgy is ment a DXVA hibátlanul.
Ezzel a beállítással nincs overlay gond, viszont szaggat a lejátszás. (bár DXVA szintén megy)
Remélem csak driver gond, majd hétvége felé megnézem a legújabb Catalyst-al.

(#3935) szab.tam válasza band1103 (#3933) üzenetére


szab.tam
nagyúr

egyszer kb. egy jó éve valaki éjjel 3-kor, itt a szomszédban, (logout), írt egy blogbejegyzést, ahol pár sorban, káromkodva dühöngött, egy hasonlón. csak ott elég furán adta elő magát. vagy be volt szimplán lőve, vagy ennyire utálta a világot.
nála asszem a "telcsi"-nél gurult el a bogyó....
pedig a telcsivel semmi baj sincs.... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3936) szab.tam válasza MM (#3934) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szívesen! :)

kár, hogy csk fél megoldás született...

nálam is volt szaggatás is. a 2d bilinear-nál nézd meg mi van még a legördülő menüben, és ott is variálj még. nálam aszem az oldotta meg. (csak ezeket fenntatásokkal mondom, mert én hónapokkal ezelőtt jártam ezt végig, és megkopott az emlék, csak a kész eredményt dokumentáltam, hogy tudjam reprodukálni, ha kell...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3937) band1103 válasza MM (#3934) üzenetére


band1103
őstag

Ha a vmr9 renderless-t használod akkor kapcsold ki a vmr9 mixing (keverő) módot, hátha nem szaggat majd.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#3938) Tomate válasza szab.tam (#3932) üzenetére


Tomate
veterán

Kösz(csi :D ) :R Rendeltem vateráról magenta szemüveget. Annak jónak kell lennie. Kíváncsi leszek...

[ Szerkesztve ]

(#3939) szab.tam válasza Tomate (#3938) üzenetére


szab.tam
nagyúr

utánanéztél rendesen? biztos, hogy nem a sima piros kell, hanem a magenta?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3940) Rendeske


Rendeske
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy a filmek lejátszásához MP homecinema-t és POWER DVD-t használok és a filmek rendszeresen elmosódnak hol jobban hol kevésbé, fügettlenül mérettől vagy formátumtól mkv, m2ts filmeket nézek (újjabban) változó felbontásban (full hd, hd ready).

Pl: az 5ik elem (45gb) Power dvd-vel is mosódik a menüje egyszerűen nem működik hang van a hátér video-ból csak színes kockák sokasága látható, a menü gombok viszont kivehetőek....

Valakinek valami ötlete?

(#3941) szab.tam válasza Rendeske (#3940) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nvidia control panel / video & televison / adjust color setting, adjust video setting beállításoknál sehol ne az nvidia setting-nél legyen a pipa. főként a video image s-nél a noise reduction, zajszűrő tudja nagyon elrontani a képet...

a színes zizi több barátomnál is van, de csak mpeg2 bluray-nél, pdvd-ben. az 5. elem pedig h264. de akkor is valami codec problémára gyanakszom...
az 5.elem bluray-t hogy játszottad le? powerdvd7? rendesen bal alul, a filmlejászás hdd-ről kapcsolóval, vagy a filmet tartalamazó strem-et belehúztad az ablakba?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3942) Rendeske válasza szab.tam (#3941) üzenetére


Rendeske
tag

Hű elfelejtettem átírni az aláírásom.... már új vasam van.

ATI hd4870 toxic vidi-m van, POWER DVD 7.3 Ultra lejátszó.

A film m2ts formátumú, közben olvasgattam a topicot és lekaptam a KM Player-t az mkv filmeket hibátlanul viszi, bár nekem a színbeállítása kicsit sötét....

(#3943) szab.tam válasza Rendeske (#3942) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen csak azzal nem megy a dxva...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3944) Rendeske válasza szab.tam (#3943) üzenetére


Rendeske
tag

A Power dvd 7.3 ultrával? pedig nekem pont ezt ajánlották ahol letöltöttem, azt írták az újabb verziók rosszak, azok is voltak próbáltam..

(#3945) szab.tam válasza Rendeske (#3944) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem. a kmplayer-rel nem megy a dxva.

a pdvd7.3 a bluray-re kiváló. (nálam és még sokaknál)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3946) PuMbA válasza szab.tam (#3945) üzenetére


PuMbA
titán

"a pdvd7.3 a bluray-re kiváló."

Ezzel vitatkoznék. ;] PDVD7 a legszarabb a sorozatban,nagyon lassú és 500MB RAM használat Blu-ray nézéskor kicsit sok.... Továbbá a képminősége sem a legjobb még a CoreAVC is bealázza pedig annak sokkal kisebb a gépigénye ( rácsos felület kis szögből nézve PDVD-vel görbéket eredményez) . Na meg már régi,nem fejlesztik...

[ Szerkesztve ]

(#3947) szab.tam válasza PuMbA (#3946) üzenetére


szab.tam
nagyúr

biztos így van, nekem a pdvd7 is megfelel...

mondjuk, én beállítottam egyedi szinprofilt.
és feljesztik, van 8-as, 9-es is már. azt nem tudom, hogy valójában mit változtattak rajta, (belül), mert a bluray-t ugye nem játszák már le oly könnyen.

habár muxolás és fölösleges mappák eltávolítása után a h264-es bluray-eket a pdvd8 is lejátsza. annál a dxva hatákonysága szembetűnően jobb.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3948) PuMbA válasza szab.tam (#3947) üzenetére


PuMbA
titán

Az a legnagyobb szemétség,hogy az új PowerDVD-kben nem lehet vinyóról BD-t játszani. KI találta ki ezt a hülyeséget. Viszont az ArcSoft legújabb verziója is tud vinyórol...Ezzel csak felhasználókat veszít a CyberLink...

(#3949) szab.tam válasza PuMbA (#3948) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pont ezt írtam, hogy lehet. nem egyszerű, de lehet, és csak h264 bd-t, és csak a 8-assal.

és nem veszt senkit, mert aki hdd-ről fog bluray-t lejátszani, az egy petákot sem fizet a cyberlink-nek, azt is letölti....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3950) Rendeske


Rendeske
tag

Ok ok de akkor mivel játszam le az olyan filmjeimet mint az 5ik elem, kipróbáltam a GOM playert is megpróbáltam áthúzni a filmet a TC-ből de nem játssza, (ja föltettem a coreavc-t is és aktiváltam is a gom playerben) a kisseb m2ts fájlokat +viszi pl: menü hátér video amit a PD- le sem tud játszani.
Szóval nekem egy olyan lejátszó kéne mint a PD hogy a lemezeket letudjam játszani a merevlemezről is, és a menüt is tudjam élvezni na meg ne csússzon széjjel a kép.

Az mkv fájlokat korrektül viszi a GOM Player.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.