Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) iMaverick válasza Toxy (#3449) üzenetére


iMaverick
addikt

Vagy olvass vissza ebben a topic-ban... MKVMerge (és hozzá szedd le a GUI-t is). Ezzel lehet mindenfélét csinálni az MKV-val. (Szédszedni, összerakni, hangsávot-feliratsávot hozzáadni-eltávolítani, stb)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3452) Toxy válasza iMaverick (#3451) üzenetére


Toxy
aktív tag

Köszi!

Már sikerült kettévágnom a filmet.....

(#3453) PuMbA válasza CPT.Pirk (#3408) üzenetére


PuMbA
titán

(#3454) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Sziasztok, MPC-HC-ben találkoztatok ilyennel? (A videó alját tessék figyelni.)

Ez a homályos sáv a kép alsó részén csak akkor szűnik meg, ha VMR7 renderless-t használok, de pont a pixel shader-ek miatt akarok VMR9-et használni. Ha KMPlayer-be integrálom az MPC-HC decoder-t, akkor még problémásabb a helyzet. 9.4 és 9.6-os Catalyst-al is ugyanaz, továbbá YUV mixing módban (MPC-vel) elkezd drasztikusan akadozni a kép.

Őszintén szólva eddig semmi előnyét nem látom a hardveres videógyorsításnak, inkább csak azt, hogy problémás. Kérdés, hogy a VMR vagy az MPC-HC bugos?

(#3455) CPT.Pirk válasza PuMbA (#3453) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekes, nálad van magas hang alapból is, nálam meg 12-14Khz körül vége a spektrumnak, ezt nem tudom, mi okozhatja.

Johnny Cage: milyen windows? DirectX volt frissítve?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3456) sirdond válasza Johnny Cage (#3454) üzenetére


sirdond
őstag

szerintem ez tearing
outputnál a D3D fullscreen-t kapcsold be
nem lehet,hogy a videokártyád melegszik nagyon?

(#3457) Johnny Cage válasza CPT.Pirk (#3455) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Legfrissebb DirectX 9.0c (2009 march redistributable) és XP. Próbáltam kiguglizni és úgy tűnik, nem egyedi a jelenség, de megoldást nem találtam rá. Catalyst-ot most frissitettem, mindent kiszedtem driver cleaner-el és ccleaner-el safe módban, de a 9.4-essel is ugyanez volt és a 9.6-ossal is ugyanez a helyzet. Egyébként nem minden h.264-es videónál ön elő, eddig úgy vettem észre, hogy csak a dxva-soknál, de ott se mindnél. Ha nincs hardveres gyorsítás, akkor minden oké.

(#3458) Johnny Cage válasza sirdond (#3456) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Kizárt. Monitorozom folyamatosan. (D3D fullscreen se segít.)

(#3459) sirdond


sirdond
őstag

ez érdekes
monitoron vagy tvn nézed?
milyenen? erősítő van közbe iktatva?
legfrissebb mpc hc? pontosan milyen codecek/lejátszók vannak feltelepítve?
tuningolva sincs a kártya?

[ Szerkesztve ]

(#3460) PuMbA válasza CPT.Pirk (#3455) üzenetére


PuMbA
titán

Windows Vistád vagy 7-ed van? Nekem ez az Audigy driver van fent : [link]
DTS hangnál sincs 12-14 kHz-nél feljebb?

Johnny Cage: legújabb beta MPC-HC van fent(1161)?

Mod 2 : Semmi baj sincs a beta-val,én már 4 hónapja használom őket és hibátlan volt eddig mindig

[ Szerkesztve ]

(#3461) Johnny Cage válasza sirdond (#3459) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Monitoron, nincs tuningolva, legfrissebb mpc és semmilyen más kodek nem volt feltelepitve soha (illetve egyszer felraktam a cyberlinket, aztán le is szedtem; mpc még látja a kodeket, de élből letiltottam /block/).

Ja és persze VMR7-el nincs dxva... az a furcsa, hogy overlay-en is előjön, csak egy kicsit másképp néz ki (ott a blur-szerű elmosodás helyett a wallpaper kis szelete látható, de ugyanott).

(#3462) Johnny Cage válasza PuMbA (#3460) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Bétát nem mertem felrakni, de kipróbálom. Ez egyébként a v1.2.908.0.

MOD: egyébként standalone filterként letöltöttem az MPC beépített kodekjét a sourceforge-ról (szerintem ott is a legfrissebbet kínálja fel) és integráltam KMP-be. De a KMP is ugyanezt csinálja vele, csak ott még annyival rosszabb a helyzet, hogy 1.) VMR7-el sem tűnik el ez az alsó elmosott sáv 2.) a nem DXVA-s h.264-es videókba nehéz belepörgetni (seek-elni), mert míg dxva-s videónál egy kattintásra odaugrik a keyframe-hez, addig dxva nélkül 2-3x is oda kell klikkelnem, mire nagy nehezen odaugrik az adott pontra.

[ Szerkesztve ]

(#3463) sirdond válasza Johnny Cage (#3461) üzenetére


sirdond
őstag

mpc vagy mpc hc? nem mindegy
vmr7 renderlessel is kell lennie dxva-nak,szóval szerintem a beállításokkal van valami hiba
cpu se volt tuningolva?

[ Szerkesztve ]

(#3464) Johnny Cage válasza sirdond (#3463) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Bocs, MPC-HC! Itt is asszondják, hogy nincs VMR7-el dxva és tényleg elég magasnak tűnik a CPU terheltsége. Proci nincs tuningolva, totál alapon van minden. ATT-t is kiírtottam, még mielőtt felraktam az új driver-t, de anélkül és azzal is ugyanez.

(#3465) sirdond válasza Johnny Cage (#3464) üzenetére


sirdond
őstag

nekem xp alatt volt vmr7 renderlessel dxva-m és ez 100%,mert volt valami gondom és mindent végigpróbáltam,hogy megszüntessem
ha a linkelt guide alapján telepítesz fel mindent, haali splitterrel együtt, akkor sem működik?
megpróbálhatod azt is, felrakod a .net framework-ot 3.5ig és az evr-t választod renderernek
vagy letöltöd az arcsoft total media theatre 3-at és azzal is megpróbálod lejátszani (warezról a platinumot ofc)

a kártya topicjában kérdezted már?
hátha valaki talált már megoldást

[ Szerkesztve ]

(#3466) CPT.Pirk válasza PuMbA (#3460) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azokat a méréseket még XP alatt csináltam hivatalos driverrel, most pl. W7 van fent, de a Daniel_K féle driver, hogy legyen eax játékokban. Holnap majd méricskélek kicsit, teszek majd sima mpc-t, mert ott könnyebb használnom az ac3filtert. Meg majd teszek fel XP-t is holnap.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3467) Johnny Cage válasza sirdond (#3465) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Haali sem segített, kénytelen vagyok VMR7-et használni. VMR-re a direct3d beállításai ugye nincsenek hatással?

[ Szerkesztve ]

(#3468) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Megvan a probléma oka, kerüljétek az esir hddvd ripjeit. Arra nem jöttem rá, hogy mi okozza (mivel hardveres gyorsítás nélkül és/vagy vmr7 renderless-el nincs probléma), de csak ezeknél a ripeknél fordul elő.

(#3469) PuMbA válasza CPT.Pirk (#3466) üzenetére


PuMbA
titán

Daniel_k driver nélkül is van EAX a játékokban. Felrakod az ALchemy-t ami ingyenesen letölthető a Creative oldaláról.

(#3470) CPT.Pirk válasza PuMbA (#3469) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Már ingyenes? Én még úgy tudtam, hogy pénzbe kerül a használata, de legalább rájöttek... Mind1, majd megnézem mit csinál Daniel_k driver az XP-s alap driverhez képest.

Amúgy a gyári cucc képes stereo surround módban lejátszani zenéket? Daniel_K-s ezt csak Vistán tudja nálam. (vagyis tudta, mert az nincs a gépen és már nem is lesz)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3471) PuMbA válasza CPT.Pirk (#3470) üzenetére


PuMbA
titán

Én már egy ideje a Creative driverekkel nyomulok,mert semmi bajuk sincs és a hangminőség sem rosszabb a moddolt driverekénél. Egyébként nekem pont az XP vágta le a magastartományt azért váltottam Vistára még anno.

[ Szerkesztve ]

(#3472) ArGab válasza Johnny Cage (#3454) üzenetére


ArGab
őstag

Cseréld le az MPC-HC-t. Nálam is előfordult már párszor ilyen hiba, volt hogy minden HD-nál, volt hogy csak párnál jött elő és mindig DXVA-val. Vagy visszalépdelve, régebbi bétákat próbálva jó lett, vagy ha kijött újabb abban javították pár verzióval később.
Nálam a most legfrissebb 1161 tökéletes. Persze legyen fent a legfrissebb DirectX és .Net is.

(#3473) Johnny Cage válasza PuMbA (#3471) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"Én már egy ideje a Creative driverekkel nyomulok,mert semmi bajuk sincs és a hangminőség sem rosszabb a moddolt driverekénél"

Ezzel nem értek egyet, legalábbis az Audigy 2-höz kiadott hivatalos driverekkel ijesztően szól a kártya, akármit csinálsz vele. A Youp-Pax féle moddolt driverekkel nagyságrendekkel jobban szól (amibe eleve az audigy4 drivereit dolgozták bele és kábé ennyiben is különbözik a két kártya: driver-ben).

[ Szerkesztve ]

(#3474) CPT.Pirk válasza Johnny Cage (#3473) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van is topic erre, hogy hogyan kell audigy karikat moddolni audigy4-re, mérések szerint áll. tényleg jobb lesz tőle. A Youpax meg jó, csak azzal ha jól emlékszem, nincs eax...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3475) Johnny Cage válasza CPT.Pirk (#3474) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Dehogynincs, van minden.

(#3476) sirdond


sirdond
őstag

én is youp pax drivert használok az audigy 2 zs-hez, volt daniel_k féle is,de nekem nem jött be
sajnos windows 7-hez egyik sem az igazi, mert ugye még nem jött ki hivatalos driver,így nincs mit moddolni
ki kell próbálni mindkettőt és amelyik tetszik az marad

amúgy pont ma "jött ki" az új pax driver win7-re:
http://www.driverheaven.net/youp-pax-drivers/185580-pax-pci-audigy-windows-7-alpha-v-1-00-a.html

daniel_k fórumát valaki be tudja lineklni? meg volt valahol könyvjelzőben, csak nem találom

[ Szerkesztve ]

(#3477) PuMbA válasza Johnny Cage (#3473) üzenetére


PuMbA
titán

Ez igaz,de csak XP-re. Én is azért váltottam Vistára (most Windows 7),mert a hivatalos driverekkel is jobban szól,mint XP alatt.Az XP gagyi hangkezelő rendszere miatt van ez.

[ Szerkesztve ]

(#3478) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Újabb anomália... (MPC video decoder / DXVA / VMR9 renderless \ Windows XP)

[ Szerkesztve ]

(#3479) ArGab válasza Johnny Cage (#3478) üzenetére


ArGab
őstag

Nem DXVA kompatibilis. Nekem az SW Ep3 ilyen.

Ha ideiglenesen kikapcsolod a DXVA-s x264 kodeket, és csak a szoftvereset hagyod, azzal jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3480) Johnny Cage válasza ArGab (#3479) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Szoftveresen minden jól működött, ezzel a hardveres gyorsítással szívok folyamatosan, de ha állandóan vissza kell kapcsolgatnom (más jellegű képhiba is előjött már), akkor jobb, ha visszaállok szoftveresre végleg.

[ Szerkesztve ]

(#3481) CPT.Pirk válasza PuMbA (#3471) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Rájöttem sok dologra. Pl. AC3 filternél mikor hozzáadjuk az MpcHC-hez, akkor ne a merit 4000000 elött legyen a pont, hanem a prefer opciónál. Így már igaz több példányban (amiből 1 a ténylegesen működő), de mindenféle filmnél bejön az AC3filter, ahogy szeretnénk.

Aztán arra is rájöttem, hogy a 16-18K -s vágást nem a hangkari csinálja, hanem maga a film hangja olyan. Néztem avi fájlokat, egyszerűbb mkv fájlokat, 16-18kHz-nél vége volt a spektrumnak. Aztán elindított az Nytt-es Elit alakulat 1080p HDDVD felvételt a DTS hangjával, ott még 22kHz fölött is mutat hangot az ac3filter. Ezt mind a DTS, mind a sima AC3 2.0-ás hangjával elértem.
Gondolom átlagos filmeknél a sima mp3 tömörítés öli meg a hangot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3482) ArGab válasza Johnny Cage (#3480) üzenetére


ArGab
őstag

Az előző hibád vsz egy MPC bug, ami pár verzióval nálam is előjött, de amúgy nem szokott gondot okozni.
Ilyen hibával eddig 70 kiírt és kb. ugyanennyi megnézett 720p és pár 1080p filmmel (plusz 3-4 sorozat epizódjai) egyetlen egyszer találkoztam, az említett Ep3-al. Egy másik filmnél pedig nem megy a DXVA a túl sok refframe miatt, de ott automatikusan átkapcsol szoftveresre. Ezektől eltekintve más DXVA gondom soha nem volt (Vista alatt), szóval azért túlzás hogy folyton kapcsolgatni kelljen.

[ Szerkesztve ]

(#3483) CPT.Pirk válasza CPT.Pirk (#3481) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ajh a lényeg kimaradt, ugyanolyan sprektumokat kaptam XP-n, mint W7-en a Daniel_K driverrel, ilyen téren nincs eltérés.

------------------

Most h. tisztázódott az AC3 filter probléma, szerintem összedobom logoutra az MpcHC-s cikket.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3484) Johnny Cage válasza ArGab (#3482) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Ahogy gugliztam, abból az jött le, hogy Vista alatt EVR-el kevesebb a gond.

(#3485) ArGab válasza Johnny Cage (#3484) üzenetére


ArGab
őstag

Igen, otthoni gépen sokáig XP volt, nem tudtam meggyőzni apámat a Vista telepítésről, és most hogy visszagondolok az elsőként említett hibád mintha pont ott jött volna elő nekem is XP-vel.
Én Vista (most már Win7) alatt, EVR-rel nagyon régóta használom a DXVA-t, és nagyon ritkán van vele gondom, amikor állítgatni kéne. Cserébe 500MHz-en jár a proci filmnézés közben szinte végig kikapcsolt ventivel a szoftveres 2 GHz helyett.

(#3486) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Egyébként feltűnt valakinek olyan, hogy a kép lassú, konstans mozgásnál (például a kamera körbepásztázza a tájat) mint ha villódzna (nem mint a tearing-nél, nem esik szét, hanem egyfajta darabos villódzást érzek, ahogy a kamera lassan forog)? Vagy ez csak a TFT miatt lehet?

[ Szerkesztve ]

(#3487) siriq válasza Johnny Cage (#3454) üzenetére


siriq
őstag

A VMR9 mixer mode-t kapcsold ki.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#3488) PuMbA válasza Johnny Cage (#3484) üzenetére


PuMbA
titán

Ez valami WMR9-es hiba lehet. Én is szórakoztam vele XP-n,de nagyon szar renderer. Volt olyan filmem ami 25fps-es volt és csak 18fps-sel vitte,Overlayben viszont ment rendesen 25fps-sel. A legbiztosabb egy Vista / Win 7 EVR Custom Pres. rendererrel,nekem eddig minden ment vele simán,hiba nélkül DXVA-val.

Egyébként eléggé ütős géped van,miért maradtál az XP-nél? :F

CPT.Pirk: én is erre gondoltam,mert láttam ,hogy egy xvid-es sorozat hangsávja volt és ezeknél mp3 formátum szokott lenni,ami pl. 192kbps-nél 16kHz-nél vág. 320kbps-nél már 22kHz-nél vág csak már nem szokták alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#3489) iMaverick válasza Johnny Cage (#3473) üzenetére


iMaverick
addikt

Egyetértek PuMBa-val: szerintem is teljesen jó az Audigy 2-höz való Creative driver... A filmnézős gépen XP+Audigy 2 Value, a játék gépen Win7 + Audigy 2...

Ezzel a renderelési problémával még nem találkoztam (sem Xp, sem Vista és most Win7 alatt sem). Pedig a filmnézős gépen XP van...

Szerk.: jelenleg a legújabb Creative driver-t használom, erre értendő, amit írtam!!! (Az előző verzió csinált furcsaságokat, pl. elfelejtette, hogy 5.1-re van állítva a kimenet és csak driver újratelepítéssel volt hajlandó újra 5.1-ben menni... :U )

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3490) Johnny Cage válasza iMaverick (#3489) üzenetére


Johnny Cage
addikt

XP alatt próbáltad már a youp pax moddolt drivereit?

(#3491) Gismo


Gismo
addikt

Szevasztok!
Most hosszú lenne kicsit visszaolvasni, ezért inkább felteszem a kérdést, de ha már 600x lerágott csont, akkor bocsi.
Szal mivel érdemes lejátszani a HD filmeket?
Jelenleg Media player Home Cinema-t használok CoreAVC-vel. Mivel 3 magos a procim szépen szét is oszlik a terhelés a magok közt. Ami BSplayerrel és divx codeccel nem volt jellemző. Nem is ez a lényeg, hanem, ha igényt tartok rá, hogy tudom felirattal nézni a filmet? (beépített feliratos) van angol hangsáv és magyar, feliratnak is lennie kéne egy magyarnak, de nincs benne a listában. Arra tippelek, hogy a CoreAVC nemengedi. de vajon miért és hogy lehet ezt kiküszöbölni?

Köszönöm előre a segítséget!
Jóéjt!
Hali!

(#3492) ArGab válasza Gismo (#3491) üzenetére


ArGab
őstag

Options/Output legyen VMR7 v. VMR9 (renderless)-re állítva XP-nél, EVR (custom pres.)-re Vistánál/Win7-nél. A Playback-nél az Auto-load subtitles is legyen bepipálva. Ha ezek megvannak, akkor a beágyazott feliratokat a Navigate/Subtitle Language-nél tudod kiválasztani, ha a Haali Media Splitter fent van (vagy annak az ikonjával az óra mellett). Ha nincsen, vagy külső feliratot akarsz (videó mellett ugyanolyan néven), akkor azt a Play/Subtitles menüpontban tudod megtenni.

(#3493) Johnny Cage válasza Gismo (#3491) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Vagy a másik lehetőség, hogy áttérsz KMPlayer-re, több manipulálási lehetőséget ad a feliratoknak és a kezelőfelülete is jobban testre szabható. Egy nagy hiányossága van ennek a lejátszónak, hogy nem támogatja a hardveres gyorsítást, de ha MPC-HC-vel kombinálod (integrálod az MPC video decoder-ét), akkor lesz hardveres gyorsítás is.

[ Szerkesztve ]

(#3494) iMaverick válasza Gismo (#3491) üzenetére


iMaverick
addikt

A BSPlayer-t rákényszerítetted a CoreAVC használatára? Mert nekem gyönyörűen működött a Core2-es gépen... Mondjuk azóta az MPC HC standalone filterével nyomom, így van DXVA.

Johnny Cage: nem szoktam kisérletezni ilyen "moddolt" driverekkel. Egyedül a Radeon kártyákhoz való drivereket nézegettem meg, de mindíg visszatértem a "gyári" Catalyst-hoz...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3495) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Ezt olvassátok el , érdekes. Bár arra még nem jöttem rá, hogyan lehet használni az ATI állítólagos "pre-installed" dekóderét.

(#3496) ArGab válasza Johnny Cage (#3495) üzenetére


ArGab
őstag

Ez a DXVA-ra vonatkozik. A HD előtaggal rendelkező összes (kivéve 2900) kártyán van UVD, UVD+ vagy UVD2. A Unified Video Decoder (UVD) végzi a H.264/AVC, VC-1 és MPEG-2 tömörítésű videók dekódolását, de ennek kihasználásához kell megfelelő kodek, ilyen az MPC-HC, a Cyberlink vagy Arcsoft-é. Önmagában nem működik attól a dekódolás, hogy a kártya tudja dekódolni.

(#3497) Johnny Cage válasza ArGab (#3496) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Pedig itt azt írja, hogy "ATI Cards have a codec pre-installed to their GPU's capable of encoding H.264, AVC1, VC1, MPEG1 and 2 movie files by NOT installing any codec like MPC-HC or Cyberlink because it is included already in the driver software", bár hogy mennyire megbízható a forrás, azt nem tudom.

(#3498) PuMbA válasza Johnny Cage (#3497) üzenetére


PuMbA
titán

De ez csak encoding, filmek lejátszásához decode kell.

(#3499) Johnny Cage válasza PuMbA (#3498) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Hoppá, ezt benéztem. :U

(#3500) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Hát azt kell észrevennem, hogy az overlay jobb képet ad, mint a VMR9. VMR-el fűrészfogasak a kontúrok és mint ha gerjednének a színek. Overlay-el nincs ilyen probléma. Hogy lehet ez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.