Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) Gááboor


Gááboor
tag

Hali.
Azt kérdezném, hogy azokat a filmeket, amik valamilyen hd rippek, kiírás után lelehet játszani asztali -blutray-lejátszón? Elég sokféle rippet láttam már, gondolom ti is, hddvd-ről blurayről rippelt, 720p meg 1080p -i szóval ezek lejátszhatóak, ha mondjuk kiírom hddvd vagy bd lemezre? Nem tudom ki próbálni, de kiváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

(#3802) PuMbA válasza Gááboor (#3801) üzenetére


PuMbA
titán

Nem játszhatóak le.

(#3803) Gááboor válasza PuMbA (#3802) üzenetére


Gááboor
tag

Semmilyen rip nem játszható le asztalin? Ezek az mkv. -k sem ? A full rippek, tömörítés nélkül, gobdolom azért igen.

(#3804) PuMbA válasza Gááboor (#3803) üzenetére


PuMbA
titán

Semmilyen rip nem játszható le,mert a rip azt jelenti,hogy valamilyen módon át van alakítva. Full BD játszható le csak.

[ Szerkesztve ]

(#3805) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Normális az, hogy Haali nem műxik Win7-64bit (RC7229) alatt?

(#3806) Gááboor válasza PuMbA (#3804) üzenetére


Gááboor
tag

Kár.. csak azért gondoltam mert egy 7-8 gb-os eredeti dvd rip 4.2gb ra tömörítve gond nélkül lejátszható, de úgy tűnik ezek a HD cuccok bonyolultabbak.

(#3807) iMaverick válasza Gááboor (#3806) üzenetére


iMaverick
addikt

Szerintem elbeszéltek egymás mellett...

Amit írsz, az gyakorlatilag egyfajta átcsomagolása a DVD szabványú lemeznek a 9GB-os kétrétegű lemezről a sima 1 rétegűre... Lényegében nem változik meg a formátum, csak gyengébb minőségben újrakreálják (meg leveszik a felesleges hangsávokat + feliratokat).

Namost az MKV nem egyelő a BR-jel!!!! A Blue Ray lemezen is van egyfajta állománystruktúra, mint a DVD lemezen. Ebből szoktak különböző programokkal "egy fájlos" MKV állományt csinálni. Ilyenkor átkódolják a képanyagot (X264) és így egy más szabványú (kódolású) videóállományt kapnak. DE MÁS A FORMÁTUMA! Ezért nem fogod tudni lejátszani.

(Viszont léteznek olyan asztali lejátszók, amik eszik az MKV-t is.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3808) Johnny Cage válasza Johnny Cage (#3805) üzenetére


Johnny Cage
addikt

+ a seeking nagyon nehézkesen megy. XP-vel gyors.

(#3809) PuMbA válasza Johnny Cage (#3805) üzenetére


PuMbA
titán

Lehetséges, vannak olyan játékok is amik nem indulnak 64biten ( pl. a Guitar Hero World Tour readme-jébe bele van írva). Én javaslom a 32bitest, 2GB RAM-od van így hátrányod nem származik belőle...Nekem 32 bites Win7-tel minden jó ( + egy normális verzió belőle pl. a 7100-as RC) .

[ Szerkesztve ]

(#3810) band1103 válasza iMaverick (#3807) üzenetére


band1103
őstag

Bocs cimbi de nem Blue hanem Blu-Ray :R

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#3811) sirdond válasza Johnny Cage (#3805) üzenetére


sirdond
őstag

igen,ha 32bites splittert használsz
itt a 64 bites:
http://haali.net/mkv/mkx.y.9.exe

de ez elvileg nem hivatalos (már majdnem fél éve)

(#3812) iMaverick válasza band1103 (#3810) üzenetére


iMaverick
addikt

:W Mea culpa... Magyarul is mindíg kék lézernek írják. ;] Persze amennyit én Blu-Ray-ezek! :DDD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3813) Yahhher válasza Gááboor (#3803) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Azért vannak olyan br lejátszók, amik lejátszák.

(#3814) atyaatya válasza _ak_ (#3799) üzenetére


atyaatya
tag

Ugyan azzal a problémával küzdök.

Biztosan lesz valaki, aki felvilágosít minket. .......

[ Szerkesztve ]

(#3815) atyaatya


atyaatya
tag

Felmerült még egy probléma:

Letőltöttem egy filmet
az infójában ez van:

VIDEO:
VC-1 Video

AUDIO:
DTS-HD Master Audio English

SUBTITLES:
English
Magyar

Length: 2:05:02
Total Bitrate: 26,48 Mbps

20 giga, gondoltam végre egy csúcsminőségű film

DE, nem tudom lejátszani probléma mentesen
lehet gyenge hozzá a konfigom?
HP laptop AMD athlon x2ql62 2000mhz, 3 gb ram, valamint nvidia 8200 videokari

powerdvd 7-tel próbáltam de nem volt elég a ramom (szép lassan megzabálta, majd 97%-nál beállt), és talán a wincsim sem volt elég gyors hozzá,
létezik ez?

úgy 20 perc körül már kezd akadozni a film

milyen programmal lenne jobb?

próbáltam a home cinemával is, de ott is elkezd a ramfelhasználásom nőni, egyre-egyre
több ramot eszik ahogy a filmet nézem

sőt itt még a magyar felíratot sem tudom bállítani...
hogyan kell?

Elöre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#3816) band1103 válasza atyaatya (#3815) üzenetére


band1103
őstag

Csináld végig az első hsz-ben írtakat szóról szóra. Ha jól látom akkor ez egy BR film lesz.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#3817) atyaatya válasza band1103 (#3816) üzenetére


atyaatya
tag

azon már túlvagyok

nem hinném, hogy másik kodek miatt enné meg a memóriámat

vista x64- es oprendszert használok (még..)

(#3819) CPT.Pirk válasza voga34 (#3818) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Elég sok, mert a 720p az 1280*720-as felbontás.

Egy rendes, legalább HD ready képes TV-n nagyon szembetűnő a különbség a HD javára. (persze, ha normális a tömörítése)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3820) PuMbA válasza atyaatya (#3817) üzenetére


PuMbA
titán

TotalMedia Theatre-t nézd meg,de amúgy ott van az első hsz-ben

(#3821) iMaverick válasza voga34 (#3818) üzenetére


iMaverick
addikt

CPT.Pirk kolléga válaszához plusszban: a DVD MPEG2-es tömörítést használ, az MKV-k meg X264-et és ez utóbbi kicsit modernebb... (Értsd: ez is hozzátesz a jobb minőséghez.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3822) stevve válasza iMaverick (#3821) üzenetére


stevve
nagyúr

Az mkv csak egy konténer, nem csak x264 kerülhet bele. ;)

Amúgy igen, azért egy DVD minősége elmarad a 720p-től rendesen. :K

(#3823) kovasz válasza iMaverick (#3821) üzenetére


kovasz
senior tag

csak sajnos a savszélességsporolás miatt a letoltött 720p-s filmeknél sokszor jobb a dvd-iso verzió..

(#3824) gyiku


gyiku
nagyúr

vista x64, cat 9.7, mpc hc, 1. hsz-t megcsinaltam.
hd3300, monitor 1440x900, tv klon modban 1920x1080.
sima avit, vagy 720p-t monitoron siman viszi, teven neha vizszintes csikban szakad a film, a kep also harmadaban 2 helyen is. wtf? :F

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#3825) stevve válasza gyiku (#3824) üzenetére


stevve
nagyúr

Az szerintem driver gond lehet. :( Az újjal még nem néztem tv-n filmet, bár elvileg volt ebben az irányban is bugfix, ha jól olvastam...

(#3826) gyiku válasza stevve (#3825) üzenetére


gyiku
nagyúr

9.6al is volt ilyen.

hüllő

(#3827) stevve válasza gyiku (#3826) üzenetére


stevve
nagyúr

Akkor sajnos nem tudom. Nekem ugyan nincs ekkora felbontású tv-m, de eddig sose volt ilyen gondom a megjelenítéssel. Más lejátszóval is ezt műveli?

(#3828) gyiku válasza stevve (#3827) üzenetére


gyiku
nagyúr

tv nekem sem ekkora (1366x768), csak visszakonvertalja maganak. lehet adok neki 1280x720-as felbontast.

hüllő

(#3829) stevve válasza gyiku (#3828) üzenetére


stevve
nagyúr

Nekem alapból 1280-at tud a tv, lehet, hogy ezért nem volt sose ilyen gondom? :D

(#3830) gyiku válasza stevve (#3829) üzenetére


gyiku
nagyúr

tv 1280x720, igy mar az avi jo, csak 720p szakad neha alul. szerintem gyenge a vga, mas otletem nincs. :(

hüllő

(#3831) D4rkAv3ng3r válasza zotymuk (#999) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

gyiku
A 8000-es nVidia és újabbak ATI-nál meg a HD2000-es széria és az újabbak amiken van HD gyorsító chip. Megnéztem a VGA-d több mint elég hozzá HD4850-esnek simán kéne vinnie.
bocs rossz hsz.-t raktam válaszra :W

[ Szerkesztve ]

(#3832) kovasz válasza gyiku (#3824) üzenetére


kovasz
senior tag

bufferelési probléma szar a vga-d.probald opegl-en játszani vsync-el.

(#3833) TrollBalint


TrollBalint
addikt

sziasztok,

Régebben megpróbáltam kíváncsiságból egy full hd filmet lejátszani, de akadt a gépemen. Egész pontosan a hang meg a kép nem volt szinkronba, igaz akkor egy olyan vinyórol ment, ami használatba volt. Itt láttam az 1. hozzászólásba. hogy milyen gép kell hozzá, és igazából majdnem minden megvan, annyi, hogy nekem nem E2200-as procim van, hanem E2160. Ilyen esetben elképzelhető, hogy csak a vinyó miatt nem volt szinkronba a hang, vagy egyébként sem bírná a gépem a full hd-t?
Nem tudom mennyit számít, hogy a monitor az nem tudja a full hd-t lehet konvertálnia kellett a bs playernek is. azóta letöröltem ezt a film részletet, így másik vinyóról nem tudtam megnézni és nem törtem magam, hogy próbálkozzak. Viszont hónapokon belül tervezek egy full hd-s monitort vásárlást, és lenne-e értelme full hd-s filmeket beszerezni szerintetek?

ha kusza a megfogalmazás, bocs, most egy kicsit szét vagy csúszva

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#3834) hesszan


hesszan
aktív tag

Sziasztok!

Először is bocsi, nem olvastam végig a teljes topicot. de ez a
cikk -et igen :)
Ennek segítségével (gépadatok profilba) beállítottam és rájöttem hogy a filmek nagytöbbsége akár 720p akár 1080i megy a gépemen. Nagy öröm boldogság. (ami nem emgy azt ráfogom a kodekre)

Sajnálatos módon újra kellett rakni az Xp-t és azon directX frissités előtt volt olyan film ami nem ment, majd a Dx frissitás után ment :) ennek nagyon örülök, ám azt vettem észre hogy minden film (akár DXVA akár nem) a MPCHC vel lejátszva az alsó kb 1 cm nem a kép hanem a felette lévő pixel meg van nyújtva.
Tehát mintha az alsó sort meghúzná lefelé és megnyujtaná mondjuk 20pixelesre. Érthető mire gondolok?
Arra még nem sikerült rájönnöm hogy az alsó sort nyújtja meg avagy az alsó 20pixelt szinezi be a alulról 21. sorban lévő pixel szinére.
Ezt DX frissités előtt nem produkálta. (de ugy volt olyan film amit nem kodolt a GPU, tehát kénytelen vagyok használni a legfrisebbet)

Egyébként meg első hozzászólás 1.8ghz P4 400as nortwood nem HT-s (nem huzva is) + 266os DDr1es ram (1 avagy 2 gb) + DXVA képes gpu!! és megy a 720p 1080i ficcenés mentesen :) tetszik nagyon.

További kérdésem lenne. .avi nézésére régóta Kmplayert használok, amit megszoktam. Abban is vannak mindenféle output/input/kodec beállítási lehetőségek. Azt nem lehet beállítani DXVA-ra? próbálgattam, de a vége az lett hogy a .avi-kat is trágyább minőségben játszotta a .mkv-t meg szaggatva, tehát egy reset defalut lett belőle, de nem sok időt szántam rá, és nagyon nem vagyok profi. Ha ezt már kiveséztétek akkor hozzászólásszám is jöhet :)

elkezdem előröl olvasni a topicot most ugyis ráérek, aztán pár hát és eljutok a végéig

[ Szerkesztve ]

Sungdurung

(#3835) iMaverick válasza TrollBalint (#3833) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem tudjuk, milyen VGA-d van... A proci elég is lesz hozzá, de DXVA-s videókat kell szerezni (elég csak a SAMPLE fájlt leszedni, azt megnyitva látod is hogy érdemes-e tovább szórakozni).

Namost a használt Windows-ról sem tudunk ám semmit... Javaslom az első hozzászólásban leírtakat végigcsinálni!!!

A BSPlayer alá nem lehetetlen, de eléggé macerás a DXVA-t bevarázsolni, ezért a helyedben az MPC HC-val próbálkoznék.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3836) band1103 válasza hesszan (#3834) üzenetére


band1103
őstag

Azt nem írtad hogy melyik MPC-HC-nál jött elő. Van az a ruszki oldal, onnan töltsd le a legújabb bétát és próbáld meg azzal, hátha eltűnik a alsó sor bug.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#3837) stevve válasza TrollBalint (#3833) üzenetére


stevve
nagyúr

Hali!

A HDD biztosan nem játszhatott közre, hacsak épp nem töredezettségmentesített vagy ilyesmi. :) Ami lényegesebb, hogy a CPU-d önmaga nem tudná az 1080p videókat dekódolni, így kell hozzá egy olyan VGA, ami hardveresen be tud segíteni. Ha megnézed az 1. hsz-t a topikban, akkor ott megnézheted, hogy a te VGA-d tud-e ilyen támogatást nyújtani (vagy írd le és akkor megmondjuk :) ).

A monitor sem játszik közre. Ha veszel egy full HD-s monitort, akkor annyi lesz az eredmény, hogy nem kell átméreteznie a képet a lejátszónak, de ez nem von el külön erőforrást. A BS player helyett HD-re az 1.hsz-ben leírt MPC-HC jobban ajánlott. :K

(#3838) TrollBalint válasza stevve (#3837) üzenetére


TrollBalint
addikt

iMaverick és stevve:

Azért nem írtam le a videokártyám, mert az 1. hsz-ban irták, hogy mindegy milyen VGA, egyébként egy 6800-as nvidiám van. 2 giga ram és E2160-as CPU.
Mondjuk ha teljes dvd-t nézek, nem avi-t, akkor Power dvd-t használok, ha az számít valamit.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#3839) band1103 válasza TrollBalint (#3838) üzenetére


band1103
őstag

stevve már mondta hogy a cpu-d gyenge hozzá. Az első hasz.-ben nem írnak olyat hogy egy E2160-as mellé bármilyen videokártya jó, olvasd át jobban. Az E2200-es 2200Mhz-es míg a E2160-as csupán 1800Mhz-es és ez hatalmas különbség nem elhanyagolható 1080p-s videóknál.
A 6800-as nV pedig sajnos nem gyorsít HD tartalmakon.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#3840) TrollBalint válasza band1103 (#3839) üzenetére


TrollBalint
addikt

azt tudtam, hogy a cpu-m kevés, írtam is, csak nem gondoltam, hogy a 2160 ennyivel kevesebb a 2200-nál. köszi

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#3841) stevve válasza TrollBalint (#3840) üzenetére


stevve
nagyúr

Általánosságban nem eget verő a különbség, de az 1080p "mrgkövetel" bizonyos sebességet a számítások gyors elvégzéséhez dekódolás közben. Ha nem elég gyorsan megy a dekódolás, akkor akad a film vagy elcsúszik a hang és a kép, ahogy nálad is. A VGA pedig sajnos nem fog tudni besegíteni, ahogy azt band1103 is említette..

(#3842) TrollBalint válasza stevve (#3841) üzenetére


TrollBalint
addikt

hát ennek most nem örülök, de nem ért váratlanul, elég régi, főleg a videókártya. Mindenesetre jövőre terveztem egy gép fejlesztést, de lehet a videókártyát előre hozom idénre :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#3843) stevve válasza TrollBalint (#3842) üzenetére


stevve
nagyúr

Rendben. Nézz körül az 1. hsz azon részében, mely kártyacsaládok támogatják a hardveres dekódolást VGA-n keresztül, így tudni fogod, mit kell keresni. :K

(#3844) hesszan válasza band1103 (#3836) üzenetére


hesszan
aktív tag

köszi a választ.
hát ez most meloban nem tudom megnézni, de 07.19 (vagy a környékén)) asszem a legfrisebb betat szedem le.
A rendzserujratelepítéskor felraktam az a bétát, és a win beépitett DX-ével nem mutatta a furcsa csikot alul. De nem ment pár film ami korábban igen, nem használta a dxva-t. Frissitettem a dxet. (win eredeti, update segitségével vmi 300kbos cuccot szedtem le ami elinduláskor fellépett a netre és lehuzta a legfrissebbet, azóta is azt irja ki hogy a legfrissebb van a gépemen.) Ezzel már minden (addig lejátszott videó) .mkv ment, és minden filmnél az alsó pixelsor láthatóan emgnyúlik. Tehát nekem a DX frissités tett be neki. De köszönöm az ötletet, fogok mégegypár MPC_HC verziót kipróbálni hátha.

A DXVA kódólás GPU-val kizárólag ezzel a programmal megy? nincs másiklejátszó melyben szintén be lehet állítani?
(még csak az első 100hozzászólást olvastam el ebböl a tpoicból)

[ Szerkesztve ]

Sungdurung

(#3845) sirdond válasza hesszan (#3844) üzenetére


sirdond
őstag

más programmal is lehet használni a dxva-t, manapság gyakorlatilag minden komolyabb lejátszóban van ilyen funkció

ne az első hsz-ket olvasd, mert azóta rengeteg dolog változott, inkább az elejéről kezdj el visszamenni

(#3846) PuMbA válasza hesszan (#3844) üzenetére


PuMbA
titán

Az alsó pixelsor megnyúlást valami másik kodek , feliratozó vagy program okozza ( ha visszaolvasol itt a topic végén akkor valahol írták a megoldást). Options-->Internal Filtersnél minden be van pipálva? Legfrissebb videókártya driver fent van? Próbáld meg a mai bétát.

[ Szerkesztve ]

(#3847) gyiku válasza D4rkAv3ng3r (#3831) üzenetére


gyiku
nagyúr

nincs mar 4850, csak 3300 :B

hüllő

(#3848) hesszan válasza PuMbA (#3846) üzenetére


hesszan
aktív tag

már az első ezret átolvastam nagyon sok ugyanolyan kérdés van, olvastam hogy a power dvdbe is be lehet, de konkrétan a KMplayer-t csak azok használják akik nyers erőböl oldják meg a feladot. Én azt használom/tam mindenre de mostmár a .mkv hozzá van rendelve az MCP-HC-hoz, ha KMplayerral is menne a dxva boldog lennék, de mind1
nekem most v1.1.604. van a gépen
kimenet: WMR9 renderless /felület 3d surface átméretező: bilinear, puffer előtt pipa
real video, quick time alapértemlezés,
belső szürők forrás és dekódoló szűrőknél is van pippa mindenütt. (nagyon sok van benne)
külső szürők direct vob sub és az auto loading-os is letiltva, AC3 berakva engedélyezve.

hamarosan töltöm a legfrissebb bétát hátha.
(gépen kmplayer, vistacodecpakk, mediaplayer11 letörlni nem szeretnék semmit mert minden megy, de az alsó pixelsorhúzás bosszant)

Erre ki tud mondani vmit? 1.8as P4 2gb ram, HD2600xt kártya, teáht prociból nem megy
Ha jól sejtem: emiatt: 1080i High@L5.1 ref8, dxva nincs
van egy másik 720p High@L5.1 ref7 dxva megy, de a kép kockásodik, szétesik elég sűrün.
Ezt a videókari soha nem is fogja tudni? Trükk?

Általános
Teljes név : G:\????.mkv
Formátum : Matroska
Fájlméret : 4,12 GiB
Időtartam : 1 óra
Teljes adatsebesség : 9 353 Kbps
Kódolás dátuma : UTC 2008-01-18 17:12:13
Kódoló szoftver : mkvmerge v2.0.2 ('You're My Flame') built on Feb 21 2007 23:40:55
Kódoló könyvtár : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1
Kép
Sáv száma : 1
Formátum : AVC
Formátum/adatok : Advanced Video Codec
Formátum profil : High@L5.1
Formátum beállítások, CABAC : igen
Formátum beállítások, ReFrames : 8 képkocka
Keverési mód : Container profile=Unknown@5.1
Kódek azonosító : V_MPEG4/ISO/AVC
Időtartam : 1 óra
Adatsebesség : 8 329 Kbps
Szélesség : 1 920 képpont
Magasság : 816 képpont
Képarány : 2.35
Képkockasebesség : 25,000 fps
Felbontás : 24 bit
Színkódolás : 4:2:0
Sorváltás típusa : folytonos
Bit/(képpont*képkocka) : 0.213
Adatfolyam mérete : 3,67 GiB (89%)
Cím : x264 - runner
Kódoló könyvtár : x264 core 56 svn-667C
Kódoló könyvtár beállításai : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-4:-4 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=6 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=4,6 / chroma_qp_offset=0 / threads=3 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=8329 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / zones=187687,195786,b=0.15 / aq=1:0.3:15.0
Nyelv : angol
Hang #1
Sáv száma : 2
Formátum : AC-3
Formátum/adatok : Audio Coding 3
Kódek azonosító : A_AC3
Időtartam : 1 óra
Adatsebesség mód : állandó
Adatsebesség : 448 Kbps
Csatornák száma : 6 csatorna
Csatorna kiosztás : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Mintavételezési gyakoriság : 48,0 KHz
Adatfolyam mérete : 202 MiB (5%)
Cím : AC3 5.1
Nyelv : magyar
Hang #2
Sáv száma : 3
Formátum : AC-3
Formátum/adatok : Audio Coding 3
Kódek azonosító : A_AC3
Időtartam : 1 óra
Adatsebesség mód : állandó
Adatsebesség : 384 Kbps
Csatornák száma : 6 csatorna
Csatorna kiosztás : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Mintavételezési gyakoriság : 48,0 KHz
Adatfolyam mérete : 173 MiB (4%)
Cím : AC3 5.1
Nyelv : angol
Szöveg #1
Sáv száma : 4
Formátum : UTF-8
Kódek azonosító : S_TEXT/UTF8
Kódek azonosító/adatok : UTF-8 Plain Text
Cím : masodlagos
Nyelv : magyar
Szöveg #2
Sáv száma : 5
Formátum : UTF-8
Kódek azonosító : S_TEXT/UTF8
Kódek azonosító/adatok : UTF-8 Plain Text
Nyelv : magyar
Szöveg #3
Sáv száma : 6
Formátum : UTF-8
Kódek azonosító : S_TEXT/UTF8
Kódek azonosító/adatok : UTF-8 Plain Text
Nyelv : angol

[ Szerkesztve ]

Sungdurung

(#3849) hesszan válasza hesszan (#3848) üzenetére


hesszan
aktív tag

lent van az 1.2.1179 (hát az alsó pixelcsík eltünt de most meg mintha a kép alsó fele tehát szó szerint a fele villana néha egyet... nah mind1 megnézek (végig nem csak beletekergetek) egy filmet 7 662 Kbps High@L4.1, CABAC ReFrames : 4 képkocka aztán lehet visszarakom ami volt, az kevésbé volt zavaró...
jah és nekem tetszik hogy ez build az alsó sorba már kiirja hogy DXVA képes a film, nem kell a feladatkezelőt/szürők MPC video dekoderrel ellenőrizni :)
L5.1 re pedig keresem a HD2600xt (agp) vel a megoldást procicsere nélkül ha lehet..

[ Szerkesztve ]

Sungdurung

(#3850) band1103 válasza hesszan (#3849) üzenetére


band1103
őstag

"...L5.1 re pedig keresem a HD2600xt (agp) vel a megoldást ..."

Rosszul keresed. Ma már nincs olyan HD gyorsítós kari aminél számítana hogy L5.1 vagy nem.
A driver és DirectX frissítésekkel szünt meg a Level érzékenység. A lényeg a ReFrames és felbontás egymáshoz való viszonyában van elásva (vagy a kutya, már nem tom) mégpedig a következő képen:

Akkor van DXVA ha:

1920x1088 esetén: 4 vagy kisebb a ref frames
1920x864: 5 vagy kisebb a ref frames
1920x720: 6 vagy kisebb a ref frames
1280x720: 9 vagy kisebb a ref frames
1280x648: 10 vagy kisebb a ref frames
1280x588: 11 vagy kisebb a ref frames
1280x540: 12 vagy kisebb a ref frames
1280x498: 13 vagy kisebb a ref frames
1280x462: 14 vagy kisebb a ref frames
1280x432: 15 vagy kisebb a ref frames
1280x405: 16 vagy kisebb a ref frames
720x(any): 8 vagy kisebb a ref frames
720x576: 11 vagy kisebb a ref frames
720x480: 13 vagy kisebb a ref frames

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.