Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80651) BB9000 válasza Sinesol (#80646) üzenetére


BB9000
senior tag

Mikorhullámú sütő: Whirlpool az ajánlott. A beépíthetők közül válassz, így több hely marad a pulton és sokkal komfortosabb lesz a konyha. Megéri a felárat!: ÁK
Mosógép: BOSCH WAN24168BY . Most akciós a MM-ban.
Szárítógép: Bosch hőszivattyús. Itt válassz: ÁK
Szerintem az öntisztítós kondenzátor jó dolog, de jelenős a felára és a meghibásodási lehetőségeket is növeli. Neked kell eldönteni, hogy megéri-e. A szárítógépeknél töltetsúly csak marketing fogás! A belepakolható ruhák mennyiségét a dob mérete határozza meg. Mindegyik Bosch szárítógépnek pontosan ugyanakkora méretű és ugyanolyan kialakítású a dobja. Tehát mindegyikbe pontosan ugyanannyi ruha tehető bele, mégis 7 kg-tól 9 kg ig ráírnak a terméklapra mindenfélét. Ne dőlj be!
Főzőlap:
Indukciós, vagy kerámialapos? Eldöntendő. Az indukciós gyorsabb, modernebb, újabb, de van egy hátránya is : cicereg! Emiatt nálam nem jön szóba, mert zavar. Nem mind cicereg egyformán hangosan, és nem mindenkit zavar a cicergés. Van aki nem is hallja. Sajnos én hallom.
Új konyhánál eldöntendő még a főzőlap szélessége is! 60 cm, 77 cm, 80 cm, 90 cm szélességű elektromos főzőlapokat gyártanak a gyártók. A legnagyobb választékot a 60 centis méretben találod. Ajánlott gyártók: Bosch, Electrolux, AEG. Az Ikeában is ki lehet fogni jó főzőlapokat. Azok is Electrolux gyártmányúak.
Sütő:
Ez a legnehezebb választás, mert itt van a legnagyobb szerepe az egyéni preferenciáknak. Az általam fontosnak tartott dolgok:
- Soft closing - ne csapódjon be az ajtó,
- belső világítás legyen,
- sütősín legyen, (1 db nekem elég)
- Pirolitikus tisztítást én nem használok, de amelyik képes arra is, az azért is kerül többe, mert az összeszerelt alkatrészeknek bírnia kell az 500 C fokot is, emiatt talán jobb minőséget képvisel. Tehát a kb 30-50 ezer forintos felár akár meg is érheti.
- maghőmérő : nem rossz dolog, de megvagyok nélküle.
- gőzsütés : biztos jó dolog, de megvagyok nélküle.
- gyerekzár : szinte minden sütőn van, de a 3 éves fiam előbb ki tudta nyitni a gyerekzárral lezártt sütőt, mint én. :)
Jó sütőket (is) gyárt a Bosch, Electrolux, Beko.
Hűtőgép: Bosch, Liebherr márkáknál nézelődnék.
Elszívó: Csak kivezetés esetén van meg az elvárt szagtalanító hatás. A beltérben keringetős elszívók csak zajforrásnak alkalmasak, szagok elszívására nem. Nagyon egyszerű szerkezetek, amelyik külalakra és kezelhetőségre tetszik, azt megveheted.

[ Szerkesztve ]

(#80652) Dorian válasza BB9000 (#80651) üzenetére


Dorian
félisten

Mikro esetében pl. nekem 3 lakásból egynél sem érte meg a felárat a brutál drága beépíthető verzió. 2 lakásban a konyha felső elemben hagytam neki nyitott polcos helyet, a mostaniban meg úgyis nagy a konyha, bőven elfér a munkapulton.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#80653) pjen válasza ribarszki (#80650) üzenetére


pjen
félisten

:) Lehet, hogy a pénztárgép adataiból le lehet kérdezni. Régen a tartós fogyasztási cikkeknek külön kartonjuk volt, mindent vissza lehetett keresni. Esetleg most is van valamilyen lehetőség. csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#80654) Sinesol válasza BB9000 (#80651) üzenetére


Sinesol
veterán

Azert elég erős azt mondani, hogy marketingfogas a töltetsuly, csak mert a dob univerzalis. A mögötte lévő hajtas, elektronika, hoszivattyu, egyeb alkatreszek adott töltethez vannak meretezve. Whirlpool-bol en biztos nem vennék mikrot, szerviztapasztalat szerint annyi féle gond lehet velük, ami minden masik markaval egyuttveve sincs, a dragaknal elektronikai gondok, olcsobbaknal hulladek tervezes. Albiba lett volna egyszer egy olcsobb darab, amit 2 szer is cserelni kellett, egyikben nem forgott a tal, masikban akadozott, kilotyogott a viz, harmadjara jött egy ami turheto volt, de az is sz.r igazabol. W11-essel is van tapasztalat, alatta levő sütőből kijövő pára kicsapodik rajta, magatol bekapcsol, nem reagal erintesre, stb. A gőzsütőnel a viztartaly tervezesi hiba miatt megolvad. Vicc.

[ Szerkesztve ]

(#80655) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Ha a szárítógépet (hőszivattyús) olyan helyre tudnám tenni, ahol padlószőnyeg van, akkor mit kellene alátenni? Tudom, a legjobb az lenne, ha nem oda tenném...

Alex

(#80656) BB9360 válasza Nagya21 (#80638) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm szépen, ez jó ötlet!
Bár az Elux több mindent tartalmaz, meglátjuk.
Most egy régi Grundig van, régi OMV-s pontgyűjtésből, az aprító tartozékot szoktuk használni, ami sajnos ebből hiányzik. Lehet, hogy lemondunk róla...

(#80657) pjen válasza vargalex (#80655) üzenetére


pjen
félisten

Talán egy teher elosztót, hogy a pici lábai ne nyomják meg a szőnyeget. Egyébként nem zavarják egymást.

(#80658) vargalex válasza pjen (#80657) üzenetére


vargalex
félisten

Az nem gond, ha a szőnyeget megnyomják (ilyenekre szánt helyiség), csak ugye a beüzemelésnél írják, hogy az alatta lévő terület hőálló legyen, ne tegyük szőnyegre. Esetleg egy ilyen jó lehet alá? Erre ugye azt írják, hogy 40˚C és 115˚C között hőálló. Milyen meleget kellene kibírnia egyébként? :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#80659) pjen válasza vargalex (#80658) üzenetére


pjen
félisten

Nekem egy fehér bútor lapon van, nem látszik rajta, hogy melegedne. Tény erre nem is vondoltam.

(#80660) vargalex válasza pjen (#80659) üzenetére


vargalex
félisten

Bútorlapot tudok alá tenni szerintem. Van otthon elég... :)

Alex

(#80661) anrab válasza pjen (#80653) üzenetére


anrab
addikt

És mit kérdez blokk nélkül?

(#80662) Gömbike válasza ribarszki (#80650) üzenetére


Gömbike
senior tag

A Lidl applikációban, ( ha azzal vásárol bárki), a digitális nyugták alatt ott a vásárlás dátuma, nem kell hozza blokk.

Már néhány terméket cseréltem így, hogy elég volt az applikáció.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#80663) anrab válasza Gömbike (#80662) üzenetére


anrab
addikt

Igen. Ha van neki tudna róla hogy az is jó.
Vagy nem pittyentett! :)

(#80664) pjen válasza anrab (#80661) üzenetére


pjen
félisten

A készlet nyilvántartásban esetleg vissza kereshető a vásárlás ideje. Ha rögzit valamilyen azonosítót a rendszer. Mint írtam is ez nem biztos, hogy működik. MM ben például vettem kenyér pirítót, ott nyomtatták a gar jegyet. Szeintem, ha az enyémet elhagyom MM vissza tudja keresni.

(#80665) Gömbike válasza anrab (#80663) üzenetére


Gömbike
senior tag

Furcsa családból “ gyüttem”. Anyukám most 81 éves, két hete vettem neki szobabiciklit, mert a 4.-emeletről ilyen időben nem szívesen megy az utcára.

Viszont mikor nyugdíjba jött, első dolga volt számítógépet kérni a családtól. A mai napig ő frissíti a lépcsőházban a gépeket……

Amikor még bírt kirándulni a nyugger csoporttal ( míg az oltást nem vette fel ) , simán posztolta merre voltak kirándulni, a telefonján.

Viszont nem okoz neki gondot az okostévé, a bolti applikáció.
Ezzel azt akartam érzékeltetni, hogy a mai digitális világban nem lehet akadály a kor.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#80666) anrab válasza pjen (#80664) üzenetére


anrab
addikt

"Szeintem, ha az enyémet elhagyom MM vissza tudja keresni."
Mivel csináltak róla papírt amin minden szerepel. Így visszakereshető. Viszont a Lidl-be a blokk a garancia. A blokk száma alapján keresik vissza.
Legalábbis nálam a szappanadagolónál így volt. Két nap múlva jött a pénz.
De legyen szerencséje és sikerüljön elintézni.

(#80667) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv! Tudnátok ajánlani olyan valami kávé gépet amivel tejeskávét is lehet készíteni a tej lenne a nagy része milyen gép lenne a legidálisabb ehhez?

(#80668) Gömbike válasza andrás47 (#80667) üzenetére


Gömbike
senior tag

Keret?

Mert nem mindegy, hogy alap kávégép + tejhabosító, vagy érintőkijelzős kávéfőző 20 féle tejes cuccal.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#80669) Digitalpimp válasza andrás47 (#80667) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Mondjuk összeöntöd a kettőt?

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#80670) Winnie The P válasza Beni2360 (#80452) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hali!
Na.. meglett ma a gép EKM5540 lett. Tényleg nagyon masszív, EU-ba lett véve, alig vártam, hogy a kocsihoz érjek vele. Van súlya. A feleségemnek is tetszik.
Köszi szépen!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#80671) Beni2360 válasza BBéci (#80647) üzenetére


Beni2360
félisten

A dobozában nézted? Én A4-s papírba hajtogatta tűző géppel a belső oldalára tűzve maradandó élmény. 😊

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#80672) Teka007


Teka007
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég sikerült beszerezni egy Dyson V15 detect absolute porszívót, olyan kérdésem lenne a készülékkel kapcsolatban, hogy érdemes/biztonságos e venni hozzá utángyártott, nem a Dysontól származó fejet.

Konkrétan egy ilyen felmosó fejre gondolok: [link] [link] . A leírás tanúsága szerint kompatibilis a V15-tel. :))

Kicsit borsos az ára, de ha jól működne és nem veszélyezteti a porszívó épségét akkor beruháznék egyre.

A napokban jött velem szembe egy új Dyson V15 modell, amihez jár egy "Submarine" nevű felmosó fej, de persze nem kompatibilis előző modellekkel.... :U Innen jött az ötlet, hogy esetleg "okosban" meg lehet e oldani?

(#80673) koxx válasza Teka007 (#80672) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kizárt, hogy bármilyen utángyártott alkatrészt rakjak a V15-ömre. Csak és kizárólag eredeti gyári alkatrészek. 300k+-os porszívóval nem fogok kísérletezni.

(#80674) andrás47 válasza Gömbike (#80668) üzenetére


andrás47
senior tag

Üdv! 40-100 k között inkább egyszerűbb kivitelben érdekelne, esetleg linket is kérnék nembaj ha többféle is szerepel az ajánlatok között . Köszönöm

(#80675) andrás47 válasza Digitalpimp (#80669) üzenetére


andrás47
senior tag

Már jó ideje úgy működik , gondoltam ki kellene próbálni más megoldást is.

(#80676) OPiiPO válasza andrás47 (#80667) üzenetére


OPiiPO
addikt

Itt kérdeznék tovább :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#80677) Gömbike válasza andrás47 (#80674) üzenetére


Gömbike
senior tag

Egyszerűbb, de jobb, az ez a kategória: [link]

Ami jobban néz ki, de nem kell a beállításokkal foglalkozni, pl. ez : [link]

S igen, támogatom OPiiPO fórumtárs ötletét, ők vannak otthon e témában igazán.
Én életem során “ elfogyasztottam” 4 Saeco gépet, már lehorgonyoztam a Jura gépeknél. Most forró csokit csináltam vele a vacsi mellé.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#80678) amargo


amargo
addikt

sziasztok, online áruházak téren a bpraktar.hu mennyire megbízható?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#80679) Sinesol válasza amargo (#80678) üzenetére


Sinesol
veterán

Ahogy látom árukereső partnerek, így rajtuk keresztül is mehet a vásárlás, megbizható bolt minősítésük van, plusz 6000 árukeresős értékelésből 4.5 csillagot kaptak, nehezen hiszem, hogy gond lenne velük.

[ Szerkesztve ]

(#80680) amargo válasza Sinesol (#80679) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#80681) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, szárítógépbe 1 db vizes törölközőt tettem be próbaképpen, de a program végére sem szárította meg. Ez egy darabnál normális, vagy hiba?

-

(#80682) pjen válasza 7Sony7 (#80681) üzenetére


pjen
félisten

Mennyi idő volt az a program? Mért nem egy normál adaggal próbáltad?

(#80683) 7Sony7 válasza pjen (#80682) üzenetére


7Sony7
addikt

Azt hiszem 1'20 volt a program, és azért, mert zsír új a gép, és ki akartam próbálni.

-

(#80684) BB9000 válasza 7Sony7 (#80683) üzenetére


BB9000
senior tag

A vizes törölköző sok vizet tartalmaz. A megszárításához 1 óra 20 percnél lehet, hogy több idő kell, még akkor is, ha csak az van a gépben. Lehet, hogy nem hiba hogy nem lett száraz, de az is lehet, hogy az. Amikor szárított, meleg volt a gépben?
Milyen az új gép? (gyártó, típus?) Miért vagy vele bizalmatlan? Melyik programot indítottad?

(#80685) Teka007 válasza koxx (#80673) üzenetére


Teka007
csendes tag

Igen, én is pont erre gondoltam, de azért megkérdeztem, hátha van valakinek pozitív tapasztalata. :( Marad a régimódi felmosás akkor egyelőre.

(#80686) BBéci válasza Gömbike (#80662) üzenetére


BBéci
titán

Két éve van applikáció, legalábbis az enyém 2021 szeptemberétől mutatja a nyugtákat. Akkor cseréltem telefont, a régin Android 5,1 volt, azon nem futott az App.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#80687) balojazz válasza 7Sony7 (#80681) üzenetére


balojazz
aktív tag

Pont pénteken raktam be 2 db esőben kint felejtett, szarrá ázott gyerekpulcsit (= kb 1 törcsi). Előbb centrifuga 1400-on, mint mindig, utána alap eco szárítógép, megszáradt, mint mindig.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#80688) BBéci válasza Sinesol (#80654) üzenetére


BBéci
titán

Pont a Whirlpool mikrók a legeslegjobbak. Az enyém 26 éves, szomszédomé 25. Ha elromlik, szóba sem jöhet helyette más gyártmány. Esetleg Bauknecht, ami ugyanaz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#80689) Sinesol válasza BBéci (#80688) üzenetére


Sinesol
veterán

Azok a régiek nem azok, amiket ma gyártanak, ennyi erővel a rohadó mosó és mosogatógépeik is jók, mert a régi gépeik sokaknál máig működnek. Plusz azt sem tudom mitől lenne épp az alsó közepes minőséget képviselő Whirlpool annyira jó a nem tul bonyolult mikro épitésben, hiszen ott is ugyanugy jellemző rájuk az erőteljes spórolás, ami nem épp a minőség indikátora. Szabadonálló darabjaik talán nem rosszak, de beépithetőben én biztos messziről elkerülném, van olyan ismerősöm aki azt mondta, hogy ha Whirlpool gépekkel rendeznék be a házát, akkor inkább eladná, mert bemocskolták. :D Nyilván ez sarkitás, de azért vicces kifakadás volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#80690) revonz


revonz
csendes tag

Száritógépből aszinkron motorost érdemes venni, vagy kizárólag inverter motoros játszik?

https://hardverapro.hu/apro/ps4_slim_pro_pasztazas_takaritas_1_ev_garancia/hsz_1-50.html

(#80691) Gömbike válasza BBéci (#80686) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én is úgy emlèkszem, hogy korábban még vásárlói kártyát kértek, amihez kellett a blokk. De 21 nyarán a habarcskeverőt már app-al cserélték.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#80692) pjen válasza revonz (#80690) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem inverteres, de lassan mind az lesz. 10 év garit adnak a motorra.

(#80693) 7Sony7 válasza BB9000 (#80684) üzenetére


7Sony7
addikt

Meleg volt a törölköző mikor kivettem, már nem tudom melyik program volt, azt írta a manual, hogy "indítson el egy egy órás programot". De nem találtam csak 1'20-ast. Electrolux EW8H357S a gép.
Annyi van még, hogy a szárazságat nyomógombbal lehet állítani, azon nem állítottam semmit. Nem bizalmatlan vagyok, csak örülni akartam az új gépnek. :)

Balojazz: Mondjuk én nem centriztem, csak megvizeztem egy törölközőt, úgy tettem be.

[ Szerkesztve ]

-

(#80694) pjen válasza 7Sony7 (#80693) üzenetére


pjen
félisten

Centrizni kell, enyém hibát ír, ha túl vizes a ruha.

(#80695) Met válasza 7Sony7 (#80693) üzenetére


Met
nagyúr

Mi úgy vettük észre hogy 1 db kisebb méretű ruhákat nem tud rendesen megszárítani.
Az olyanokat fix idős szárításra tesszük mert a beépített nedvesség érzékelő szerint már száraz a ruha és leáll.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#80696) Nagya21 válasza revonz (#80690) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Ugyanaz a motor van mindkettőben.....
Csak a vezérlés más, az aszinkron motoros fix fordulat, az inverter, meg fordulatszabályozós.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#80697) 7Sony7


7Sony7
addikt

Pjen, Met, ok srácok, du éles próba, remélem jó lesz.

-

(#80698) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Porszívó választás kapcsán mikre érdemes figyelni?
Van most egy Electrolux EC41-ANIM porszívónk, viszont a teljesítménye se mindenhova elég, nehéz is cibálni a nagy testét és tönkrement a teleszkópos csöve is aminek egy fél porszívó árában van a cseréje.
Látom, hogy most elég divatosak az álló porszívók, valószínűleg sokkal kényelmesebb is őket használni, így gondoltam valami olcsóbb de nem hulladék típust kipróbálnék.
Xiaomi Deerma DX700 néztem, van róla valami vélemény?

(#80699) BB9000 válasza 7Sony7 (#80697) üzenetére


BB9000
senior tag

Jó az a gép! Ha meleg a ruha, akkor szárít! A bevizezett törülközőben nagyon sok a víz, főleg, ha egyáltalán nem centrizted ki. Nincs itt semmi hiba! Teljesen normális dolog az, hogy vizes maradt 1:20 szárítás után is.

(#80700) 7Sony7 válasza BB9000 (#80699) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi, remélem igazad van, du éles teszt!

-

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.