Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39301) asdf_ válasza chege (#39300) üzenetére


asdf_
veterán

Biztosan nem, 99.9%, hogy az ajtaja kulonbozik csak (esetleg csak a fogoja), meg a polcok es a rekeszek design-ja. (es masik 99.9%, hogy ugyanez meglesz Zanussiban is, hasonlo kulonsegekkel, csak az lesz a legprolibb a harom kozul, edit: nem jott be, Zanussibol csak A+-os van).

[ Szerkesztve ]

(#39302) desigo válasza bazsimano (#39299) üzenetére


desigo
senior tag

A támogatás mértéke változik?
Pl kb 10 éves a régi mosógép és az új A+++ os lesz akkor fix az összeg?

(#39303) Handball94 válasza desigo (#39302) üzenetére


Handball94
aktív tag

Fix, 45 ezer Ft.

(#39304) desigo válasza Handball94 (#39303) üzenetére


desigo
senior tag

Rendben,köszi!

(#39305) bazsimano válasza desigo (#39302) üzenetére


bazsimano
őstag

ahogy irtak A+++nal 45.
es a masik lenyeges, hogy legyen meg az 50%. azaz egy 85 ezres A+++nal a kedvezmeny csak a fele lesz, nem 45ezer.

(#39306) DrRicsi


DrRicsi
csendes tag

Sziasztok,

Sajnos a mai nap feladta a mosogatogepunk es vennem kene egy ujat. Mivel nincsenek heteim utana olvasni a temanak es itt amugy valoszinuleg jobban ertenek hozza gondoltam megkerdem itt hogy milyen tipust javasoltok.
Max 60cm szeles lehet es egyenlore a GORENJE GS 62010 W -t nezegettem. Velemenyek? Bosch es egyeb marka is szoba johet. Legalabb 12 teritekes.
Koszonom szepen a segitseget

(#39307) TeeJay válasza DrRicsi (#39306) üzenetére


TeeJay
félisten

AEG vagy Electrolux nálunk bevált :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39308) Zotyipotyi


Zotyipotyi
csendes tag

Sziasztok!

Beko hőszivattyús szárítógépekkel kapcsolatban mi az általános vélemény/tapasztalat?
Konkrétan ezt a típust néztem ki: https://szaritogep.arukereso.hu/beko/ds-7433-pao-p434256774/
Csábító az 5 év garancia, meg hamarosan akciós lesz :)

Köszi!
Zoli

(#39309) TMS0


TMS0
csendes tag

Sziasztok,

bépíthető hűtő kiválasztásában szeretném kérni a segítségeteket.

Ami fontos, alulfagyasztós A+ vagy A++, 56 cm-nél nem szélesebb. A no frost nem fontos, persze ha az árba belefér akkor nem hátrány. A keret kb 150 ig tart, persze egy kis plusz belefér.

A kérdés, hogy van-e ajánlott típus/márka? Vagy érdemes nem teljesen noname gépet választani jó sok garival?

Köszi

Tamás

(#39310) BB9000 válasza DrRicsi (#39306) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem az általad kinézett Gorenjének a beépíthető változata van. Nem vagyok vele elégedett sok apró bosszantó dolog miatt. Ma már inkább Bosch-t vagy Siemens-t vennék. Olyat, aminek 3 fiókja van. A szokásos kettő mellé plusz egy az evőeszközöknek. Ez pl. olyan: Bosch SMV25EX00E. MM-ban 110K az ára. Közeleg a Black Friday. Lehet, hogy érdemes lenne pár napot várni a beszerzéssel.

[ Szerkesztve ]

(#39311) tobias40 válasza Zotyipotyi (#39308) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem DPS 7405 GB5 van már lassan 3. éve,semmi gondom nem volt vele és szintén 5 év a garancia rá.. :R
Tisztán kell tartani a szűrőket és ennyi..

(#39312) concret_hp


concret_hp
addikt

letezik olyan mosogatogep ami max 42 cm magas? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#39313) Wajk válasza concret_hp (#39312) üzenetére


Wajk
addikt

43.8cm: Candy CDCP 6/E

vagy 45cm nekifutásból? olyan van több is: Candy CDCF 6

vagy a Bosch SKS50E32EU

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#39314) Zotyipotyi válasza tobias40 (#39311) üzenetére


Zotyipotyi
csendes tag

Köszi az infót!

(#39315) Voice24


Voice24
őstag

Gyors kérdésem lenne Bosch mosogatógéppel kapcsolatban:
Beszereltem a gépet, pult alá került, elsőre úgy tűnik, minden oké. Ami nem világos: volt a belsejében egy félig gumi, félig műanyag csík, a műanyag része szerintem sínnek van kialakítva. Úgy sejtem, a pult alá helyezésnél lenne valami takaró szerepe, de semmi leírás, útmutató nincs róla, így csak tippelek. Valaki esetleg tudja, mit kell kezdeni vele, és főleg hogyan?
Előre is köszönöm!

(#39316) Voice24 válasza Voice24 (#39315) üzenetére


Voice24
őstag

Közben megtaláltam, az aljára kell, ahol szerintem kb. semmi értelme. Fent, a pult alatti rés eltakarásában még jó szerepe lehetne, de nem oda való...

(#39317) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Tűzhely vásárláson töröm a fejem és némi iránymutatás jól jönne.

Igények:
- elektromos sütő
- indukciós főzőlap

Az, hogy beépített vagy szabadonálló, végülis mindegy.
Tudom, háztartási gépet nem első sorban kinézetre választunk, de nézelődés közben rábukkantam néhány retro kinézetű darabra és baromira megtetszettek. Egy bajom van csak, hogy a fenti igényeknek nem felelnek meg, sajnos a főzőlapok, amiket - értelmes áron - találtam, azok üvegkerámiák, nem indukciósak.
Pl.: EC52CLB; EC642CLB & BO73CLB

A kérdésem, hogy érdemes-e ezen a retro vonalon nézelődnöm, vagy a dizájn oltárán fel van áldozva a minőség - bár a gorenje-re pl 3+2 év gari van. Viszont a Smeg masinákért nem akarok és nem is tudok annyit adni... Szerintem nem lesz azon elkészítve, annyival finomabb egy csirkepörkölt nokedlivel, mint amekkora felára van. :P

Megköszönném, ha javasolnátok a fentieken kívül néhány lehetséges példányt, avagy ha és amennyiben dobjam a külsőségeket, mik az ajánlott tűzhelyek ~200.000 Ft-ig?
Illetve érdekelne, hogy az indukciós főzőlaphoz mennyire ragaszkodjak, jobb annyival, mint a kerámia vagy nem? ( Eddig jobbára gázon illetve szabad tűzön főztem, sütöttem, úgyhogy az elektromos cuccokkal nincs érdemi tapasztalatom.)

...elmúlik...

(#39318) Dluinet válasza Voice24 (#39316) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem a párazáró csíkra gondolsz?
Azért kell felragasztani, hogy a gépből kijövő gőz ne tegye tönkre a munkapultot.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39319) Lavar


Lavar
aktív tag

Sziasztok!

3in1 melegszendvics/gofri/grillsütőt szeretnénk venni, kivehető lapokkal. Már van egy 3-4 ezerbe kerülő sima szendvicssütő sencor, amivel nincs gondunk, de le szeretnénk váltani egy ilyenre. Olyan heti kétszer max háromszor lenne használva.
Árban max 10 ezer, ahogy látom sokféle van, de a legtöbb 700W körüli, amire írják is, hogy lassan süti a gofrit.
Mik a tapasztalatok, elég ez a teljesítmény?

Most kinéztem ezt, 1200W-os, de a márkáról még nem hallottam.
Ez 14 ezer, nem tudom megérné-e, majdnem a dupláját mondjuk ennek.

Vagy tök mindegy ezeknél, menjek el körbenézni üzletbe, aztán amelyik tetszik az jó lesz?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#39320) ribarszki válasza Lavar (#39319) üzenetére


ribarszki
őstag

Volt egy imádott, régi kör alakú gofrisütőm ami tönkre ment. Utána vettem ilyen nagykockásat. De én ebben a nagykockás gofrisütőben képtelen voltam gofrit sütni. Próbáltam töb receptet, de mindig nehéz, tésztás maradt. Lehet a sütőmmel volt a gond, nem tudom..
Visszatértem a köralakúhoz, de abból sem mindegy melyik. Az újak amik a boltokban vannak (95%-ban) nem az igaziak. Nagyon lapos a tészta befogadó perem, kcsik a tüskék, vagyis lapos gofrit süt, lassan melegítenek és gyorsan le is kapcsolnak max fokozaton is. A gofri baromi lassan sül, nem finom, csalódás. Utána vettem a Tchibotól dupla gofrisütőt, ami szintén ilyen sz.r. 5-6 perc amíg megsül, de az is lapos, belül tésztás. A termosztát mindig lekapcsol, alig süt inkább melegít.

Végül nem kísérleteztem tovább, 2 hete megvettem ezt a Cloert. Most van újra öröm és boldogság. Végre normális gofrit süt. Kívül ropogós, belül puha, vastagabb a gofri, de belül levegős, és kb 1-1,5 perc alatt van kész! Az ára húzós, de ennyi szívás után már úgy voltam, hogy inkább egyszer normálisat.

[ Szerkesztve ]

(#39321) Lavar válasza ribarszki (#39320) üzenetére


Lavar
aktív tag

Köszönöm az ajánlást, de olyanra lenne szükségem, ami mindhárom funkciót tudja, kevéske a hely, hogy plusz gép legyen. :R

szerk. Bár lehet el kell fogadni akkor, hogy ezekkel nem lesz az igazi a gofri. De a lényeg inkább azon van, hogy kivehető legyen a lap.

[ Szerkesztve ]

(#39322) Zeki válasza ribarszki (#39320) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ezzel mi is beszívtuk, a gofrisütők abalakon kidobott pénz. Már ha ettél valaha igazi gofrit.
Ezt amit linkeltél elrakom a kedvencekbe, mert most pénz nem lesz rá. Pont olyan gofrira emlékszem én is gyerekkoromból, amilyet leírtál.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#39323) Chal


Chal
addikt

Van egy beépített sütőm (Siemens HTHE33), sikerült eltörni a belső hővédő üveget az ajtóban. Ok, gondoltam, semmi gond, felhívok egy szervízt. Tudnak is szerezni üveget, 70kHUF-ért.. :D Ekkor elkezdtem hívogatni üvegeseket, de mindegyik azt mondta, hogy őt nem érdekli az ajtó, mondjak két méretet (szélesség, magasság), 20 ezer. Kérésre se voltak hajlandóak olyat bevállalni, hogy beviszem az ajtót, és visszakapom üveggel. Gondolom azért, mert ha nem jön össze valami, akkor az legyen az én bajom. Márpedig nem biztos hogy összejönne, mert az üveg alsó részén L alakú bevágások vannak, amik nélkül nem állna meg az ajtóban.

Szóval három kérdésem lenne:

- tud e esetleg valaki ajánlani budapesti üveges céget, aki vállalja ezt?
- lehet e egyáltalán ilyen formára vágni a hőálló üveget?
- találtam apróhirdetős oldalakon több Siemens sütőt is, amelyeken szemre pont ugyanilyen ajtó van (a típusok eltérnek), a legolcsóbb 30kHUF körül mozog. Vegyek inkább egy ilyet, használjam donornak, és felejtsem el az egészet? Nyilván a mostani ajtót vinném mintának.

Új sütőt nem akarok, mert tökéletesen működik, illetve akkor főzőlapot is kéne cserélni, szóval szeretném ha maradna a mostani megoldás, csak legyen benne üveg :)

Előre is köszi a tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#39324) Voice24 válasza Dluinet (#39318) üzenetére


Voice24
őstag

Nem tudom, az milyen, én ezt találtam a Bosch oldalán, szerelési útmutató, a 6-os kockában van az, amiről én beszélek, és ott mutatja, hogy alulra kell bepattintani.

(#39325) blattida válasza Chal (#39323) üzenetére


blattida
nagyúr

Beszélj velük, hozzájuk elviheted a komplett ajtót is, megcsinálják úgy is.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39326) Dluinet válasza Voice24 (#39324) üzenetére


Dluinet
nagyúr

eltakarja a gép lábát és nem engedi, hogy bemenjen a kosz a gép alá

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39327) Wajk válasza Lavar (#39321) üzenetére


Wajk
addikt

én már ezt többsör körbejártam és a visszajelzések 80%a az, hogy az ilyen 3in1 sütők, pont egyikre sem tökéletesek. Gofrira 100%, hogy nem és a többi is kétséges. Jó a helyspórolás, szóval veheted, de nem leszel/lesztek vele elégedettek amit megesztek. :N

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#39328) BB9000 válasza Lavar (#39319) üzenetére


BB9000
senior tag

A Tefal-nál nézelődj. Ez pl. nagyon jó cucc: Tefal SW 854D16. Link
Az ára nem túl baráti, de megéri. Nekem Tefal Avanté van, de azt már nem lehet kapni itthon. Szuper Gofrit süt normális sebességgel. Az olcsó sz.rokkal 20 perc két Gofri megsütése. Ezzel 3 perc.

Arra figyelj még, hogy a sütőlapokat semmiképp ne tedd mosogatógépbe. A Tefal szerint lehet, de a gyakorlat az, hogy a mosogatógép tablettája "megeszi" az aluminiumot. A lapok hátulja ugyanis kezeletlen aluminium.

[ Szerkesztve ]

(#39329) BB9000 válasza Wajk (#39327) üzenetére


BB9000
senior tag

100 %-ig elégedett vagyok a Tefal Avanté-vel. Az az egyetlen gond vele, hogy már nem kapható. A Gofri sütése a kritikus pont ezeknél a 3 in 1 cuccoknál. A szendvics megsütése és a húsok grillezése az olcsóbb/gagyibb cuccokkal is megoldható. A Gofrinál különösen fontos a megfelelő tésztavastagság és az egyenletes magas hőfok. A kis gagyi sütők itt véreznek el. A sütőfelület hőfoka nagyon ingadozik, emiatt a tészta nem sül finomra bennük. Vagy nyúlós, vagy égett lesz. A Tefal Avanté nekem nagyon bevált.

(#39330) cucumber87 válasza #40553216 (#39297) üzenetére


cucumber87
tag

köszönöm a tippet tudnál esetleg típust ajánlani, kombinált sütőre 50cm szélességben ?:)

Egyenlőre ezt néztük ki: [link]

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#39331) Lavar válasza BB9000 (#39328) üzenetére


Lavar
aktív tag

Köszönöm neked és Wajk-nak is a tanácsot, ez a Tefal tetszik és ha ilyen jó a tapasztalat a tiéddel gondolom ez se rosszabb, akkor rászánjuk az összeget. BF-et megvárom azért még hátha leakciózzák. :R

[ Szerkesztve ]

(#39332) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

A Hotpoint-Ariston gépekről mi a vélemény?

3 Mosógép között vacilálok.

Hotpoint

[link]
[link]

Vagy Beko.

(#39333) Chal válasza blattida (#39325) üzenetére


Chal
addikt

Köszönöm! Fel is hívtam őket, és tudják vállalni, holnap viszem az ajtót :)

[ Szerkesztve ]

(#39334) st6969 válasza Argos (#39317) üzenetére


st6969
őstag

"Illetve érdekelne, hogy az indukciós főzőlaphoz mennyire ragaszkodjak, jobb annyival, mint a kerámia vagy nem?"

Javaslom, hogy emellett tarts ki. Gazdaságos technológia, kényelmes, biztonságos, könnyen takarítható. Megfelelő edénykészlet viszont kell hozzá (le tudod ellenőrizni, hogy ami most van otthon, az megfelelő-e: tapad-e az aljára a hűtőmágnes...Ha igen, jó eséllyel megfelelő. Legyen rajta nagy (min. 21cm) vagy összevonható főzőzóna.
Volt kerámialapos tűzhelyem is, de sokkal jobban szeretjük az indukciósat, soha vissza nem térnénk a kerámialaposra. Amper legyen elég, erre nagyon figyelj, villanyvezeték min. 2,5mm2, de inkább 4mm2 tömör réz, vagy 3 fázis.
Sütő: legyen teleszkópos sütősín, pirolitikus tisztítás.
Márkákat nem nagyon ismerem, remélem majd írnak mások, én anno Ikeában vettem, mert olcsó volt és 5 év garit adnak, most is ott kezdeném a keresést. Lehetséges, hogy olcsóbban jössz ki, ha külön-külön gépet veszel, akár szettben.

(#39335) M43g válasza Argos (#39317) üzenetére


M43g
aktív tag

Örs IKEA-ban 60 körül kapható alap indukciós, 5 év garival. Szerintem megéri, retronak nem retro.

(#39336) Nippon


Nippon
őstag

A Bosch szárítógépek ajánlottak vagy van jobb alternatíva? Öntisztító kondenzátorosat vagy simát érdemes venni? 5 év gyári garanciával árulják őket.

(#39337) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.

Több évtized kotyogós múlt után vennék egy presszó kávéfőzőt. Mivel nem értek hozzá nézegettem a neten található írásokat és a választásom a Gaggia RI8433/11 Viva Style Kávéfőzőre esett.
A kérdésem az lenne,hogy van-e valakinek tapasztalata vele illetve ebben az árkategóriában van-e jobb választás :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#39338) asdf_ válasza SirKero (#39337) üzenetére


asdf_
veterán

(#39339) Zin


Zin
senior tag

Szárítógépből melyiket érdemes venni?Heti 2-3 alkalommal használnám,nyáron meg ki tudja akkor teregetés főleg.

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#39340) SirKero válasza asdf_ (#39338) üzenetére


SirKero
őstag

Köszi :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#39341) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok! OM-programot mi is igénybe vennénk, hűtőgépcsere lenne a cél. A++ BOSCH-okkal szemeztem ma a Media Markt-ban.
A+-ra is megadják a kedvezményt?
Nem vagyok képben, de nem szeretnék a régi hűtőnkhöz hasonlatosat, hogy a hátulján csöpög mindig a víz, belül az alján lyuk, és egy tálcán párologtatja el a vizet a gép a hátulján. A drágábbakban jelenleg egy kis dobozkát látok, azokban valami ventilátor van? Sokkal hatékonyabbak a hátul csepegtetősnél?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#39342) Csabroncka válasza HornedReaper (#39341) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

1. A+-os hűtőt már ne vegyél!
2. A hagyományos smart frost-os hűtők még mindig ugyan úgy működnek: a belső hűtőpalástot időnként olvasztják és a víz a motor tetején lévőcsepptálcán elpárolog.
Ettől függetlenül teljesen korszerű technológia.
3. no frost hűtők: a belső levegőt ventilátor keringeti. A hűtés nem egy hátfalpaláston keresztül történik, hanem egy belső hőcserélőn, amit a hűtő leolvaszt (fagyasztó részen is).
Előny: a levegő keringetés miatt a hűtőtér minden pontján azonos hőfok, jegesedés, deresedés a fagyóban nincsen, hátrány: minimálisan magasabb zaj és fogyasztás, drágább. Több, valamint bonyolultabb elektronikai megoldásokat tartalmaz a hagyományos hűtőkhöz képest, ezért drágább a javítása. Valamennyi élelmiszert jól záródó dobozba kell tenni, mert erősen szárít.

Ami a hűtővárlásnál döntő legyen: Belső méret, polcok elhelyezése, üvegpolcok a fagyóban is kombó esetén, lekerekített élek a könnyű takarítás miatt. Megfelelő méretű gyümölcsrekeszek a fagyórészben, a hűtőcsövek a hűtő falába legyenek beépítve. Masszív ajtónyitó mechanizmus. Minimum A++

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#39343) geogabcsi


geogabcsi
tag

Sziasztok! Pénteken BF lesz az ED-nél és beépíthető különálló sütő vásárlása a cél. Több márka játszik. Electrolux, Gorenje. Valaki tud belső infót, hogy egyáltalán lesz benne? Tavaly szabadonálló mosogatógépet szerettünk volna venni, de vagy full alap vagy horror volt, ezért idén februárban vettünk az Euronicsban. Korrekt kiszolgálás volt, normális válaszok jöttek, nem volt gondom! Várom javaslatokat!

(#39344) geogabcsi válasza Zin (#39339) üzenetére


geogabcsi
tag

Szia! Nekem van Aeg és Bosch, egyik sem öntisztító, ezért ki kell venni 2 filtert és kiporszívózni. A Bosch-nak pici a tartálya, vagy gyorsabban és többet szárint mint az Aeg, a technológia ugyanaz, kondenzációs és hőszivattyús is egyben, eszeveszett király háztartási eszközök, nélkülözhetetlen, egyik sem fogyaszt sokat.

(#39345) geogabcsi válasza Nippon (#39336) üzenetére


geogabcsi
tag

Szia! Nekem van, nagyon jó, nem öntisztító, könnyen meg lehet oldani, a filtereket kell kiporszívózni.

(#39346) asdf_ válasza HornedReaper (#39341) üzenetére


asdf_
veterán

A+-osat venni semmi ertelme. Arra 20e a tamogatas. A++-ra 40e. Kb. pont annyi, mint a bolti arkulonbseg az ugyanolyan meretu A+-os es az A++-os kozott, akkor meg ugye minek vennel A+-osat?

[ Szerkesztve ]

(#39347) Nippon válasza geogabcsi (#39345) üzenetére


Nippon
őstag

Köszönöm. Tudom, hogy a szűrőket lehet tisztítani, inkább a kondenzátor koszolódása miatt aggódok. Bár állítólag az újabbaknál legalább az elejéhez hozzá lehet férni és lehet kicsit porszívózni.

(#39348) ANDROID??? válasza Nippon (#39347) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nem sokat ér az a porszívózás. :U

(#39349) geogabcsi válasza Nippon (#39347) üzenetére


geogabcsi
tag

Igen, az elején van egy ablak, ott lehet hozzá férni, egy vékonyabb szivacs van. 5-6 használat után már van benne egy kevés, inkább az ajtó mögött szedi össze! Ami nagyon jó a szárítógépben, hogy kiveszed a víz tartályt és az a sok víz ott van és nem a szoba levegőben.

(#39350) freaghill válasza SirKero (#39337) üzenetére


freaghill
őstag

Korábban olvastam a kávés topikot, amit ajánlanak kicsi pénzért, az egy normális kotyogós.
Itt nagyon dicsérték a Bialetti Brikkát, de állításuk szerint amit most forgalmaznak az nem olyan jó mint a régi, nagyon kényes kis eszköz, illetve ha veszel akkor 2 személyest, nekem is ilyen van. Van még mellette egy Bialetti Mukka Express (német ebay kleinanzeigen oldalról 10k-ból megvolt), aljába vizet töltesz, tetejébe meg tejet, lenyomod a szelepet, felrakod a tűzhelyre (indukcióson nem működik), és finom cappucinot készít.

Ha egykaros gépet szeretnél, akkor aminél lejjebb ne add az egy használt Gaggia Baby. Ha tudsz többet költeni, vagy tovább várni akkor Gaggia Classic (vigyázz, mert gyorsan viszik őket), de itt fontos, hogy 2015 előttit, mert megvásárolták akkor valakik, már nem emlékszem, és nem olyan mint a régi.

Emellé ajánlott egy daráló is, ami itt belépő az a Graef CM 702.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.