Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) TESCO-Zsömle válasza Randall1017 (#8750) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vki megint félreértette az orvost és eljött a diagnózis elött... :U :DDD

tupacamaru: Tápról esetleg vmit?? Illetve érdekelne, hol és mennyiért vesztegetnek ilyen lapokat.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8752) kételkedem válasza tupacamaru (#8749) üzenetére


kételkedem
addikt

Ráállhatsz a sorozatgyártásra :) Nekem is, nekem is! ;]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8753) Randall1017 válasza TESCO-Zsömle (#8751) üzenetére


Randall1017
tag

:DDD

Nem sírok, csak izzad a szemem

(#8754) Zefír válasza Randall1017 (#8750) üzenetére


Zefír
őstag

Ezt már láttam, sőt ilyet csináltak inteles ventikből is. :D

(#8755) Pttypang válasza KillHates (#8744) üzenetére


Pttypang
veterán

akkor megnyugodtam:D mondjuk a maxtorom van amikor az első turbina miatt 15fok alattinak mutatja:D
Télleg..akkor mi lenne ha rányitnámaz ablakot és be lenne rakva a másik helyre(közbetlenül az első mögött) a második 12cm-es is:D(így 2db 12cmes lenne+a turbina ami csak dísz:D)na akkor aztán lenne ott levegő:DDLoL:D
A HTPC naon fain lesz..:D

Everybody lies.

(#8756) tupacamaru válasza TESCO-Zsömle (#8751) üzenetére


tupacamaru
veterán

A gép így néz ki eredeti állapotában. Én itt vettem b-max kollégátol. :B Az IDE-SATA adaptert és a tápegységet innen szereztem tgrass szaktárstól. IDE-SATA A tápegység pedig ehhez a kütyühöz volt, de lehet tőle külön is venni.

Túlbecsültem a fogyasztást mert letöltés és másolás közben 18-20 Watt között ingázik. :B ;)

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#8757) TESCO-Zsömle válasza tupacamaru (#8756) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

:R

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8758) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

A mai nap a htpc háttérbe szorult, mivel új letöltőgépet kell csinálnom. Az alany egy Toshiba Equium 8000s P3 7..Mhz. Hát a tápban lévő 3cm-es turbina kegyetlen volt így egy kis módosítás következett
1
2
3
4
5
6
7

Holnap a procihűtés következik :D

(#8759) 3.Aragorn válasza Tomate (#8739) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Persze, de egy jó házhűtés pótolhatja ilyetén hiányosságait.

Nem minden vándorút céltalan...

(#8760) 3.Aragorn válasza urbanjozsi (#8758) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Neked aztán van szabadidőd...

Nem minden vándorút céltalan...

(#8761) Pttypang válasza 3.Aragorn (#8760) üzenetére


Pttypang
veterán

szép:DD

Everybody lies.

(#8762) urbanjozsi válasza 3.Aragorn (#8760) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Hát már csak volt :D

(#8763) Pttypang válasza urbanjozsi (#8762) üzenetére


Pttypang
veterán

Figyi ez komol.y:DD

Everybody lies.

(#8764) Pttypang válasza Pttypang (#8763) üzenetére


Pttypang
veterán

Na akkor most melyik totyik is él?

Everybody lies.

(#8765) yolan válasza yolan (#8695) üzenetére


yolan
őstag

Na mi állt most bele a talpamba?! Hát persze, hogy az a kis fém vacak.. :W

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#8766) KillHates válasza yolan (#8765) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor veheted ki a gémkapcsot az egérből! :C

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8767) yolan válasza KillHates (#8766) üzenetére


yolan
őstag

Veszi a fene, jobb mint a gyári :DDD

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#8768) TESCO-Zsömle válasza yolan (#8767) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor gondolom a talpadban levőt is kicseréled gémkapocsra. :DDD :P

Am minap belekukkantottam keresztanyuék gépéba, amit én raktam össze:
Abit IC7-MAX3
3.0GHz Prescott
2x512 Corsair 400MHz CL2
Inno 6600GT
Codegen 400W

Ez a gép 5 éve megy hibátlanul. Semmi sem döglött meg benne. :C

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8769) jasonka válasza jasonka (#8565) üzenetére


jasonka
aktív tag

Képzeljétek mi történt !

Erről írtam korábban ( a pirossal keretezett rész a DVD-ből a "házon kívül rekedt" :D - helyhiány miatt...)

Hosszas kutatás-utánjárás után TALÁLTAM egy extra kis méretű tápot ( ilyen nincs is ! 350 W-os és csak 10 cm mély ! ) - így

bőven befér a házba :DD :DD :DD

CSAKHOGY a hátlap nem illeszkedik !!! :O :O :O

Most "mecsenájjak ????" :F :F :F :O :O :O

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#8770) TESCO-Zsömle válasza jasonka (#8769) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A dolog olyan egyszerü, mint egy pofon! Vágsz egy darab acéllemezt, ami tökéletesen illeszkeik a táp helyére, majd arra egy nyílást, amihez az új táp illeszkedik tökéletesen. Szerver-képes házaknál így oldjaák meg, hogy normál ATX-es tápot is fel tudj fogatni oda, ahol rendundánsnak van kivágás. Pl Chieftec BA-01.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8771) KillHates


KillHates
nagyúr

Találtam egy mod-ot:

Nagyon pöpec!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8772) faresz5 válasza KillHates (#8771) üzenetére


faresz5
senior tag

Hát szép, csak sok helyet foglal :D

(#8773) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

KillHates: Nagyon ott van, ráadásul egy ilyen házba elég sok dolgot be lehet pakolni.

faresz5: Aki hely szűkében van, annak ott a Shuttle. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8774) urbanjozsi válasza faresz5 (#8772) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

(#8775) yolan válasza KillHates (#8771) üzenetére


yolan
őstag

Nekem nem jön be, hogy lehet e mellett aludni kéremszépen?! Nem diszkó ez :D

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#8776) kételkedem válasza KillHates (#8771) üzenetére


kételkedem
addikt

Sajnos nem bánok olyan jól a plexivel, hogy ilyet tudjak csinálni :N A ferde síkok miatt nagyon nehéz lehetett szépen megcsinálni.
Személy szerint engem nagyon zavarna ennyi színes fény az asztalomon, de így képen nem rossz.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8777) faresz5 válasza urbanjozsi (#8774) üzenetére


faresz5
senior tag

Ez mondjuk még komolyabb is, mint a fenti félig ufó -gép :))

(#8778) KillHates


KillHates
nagyúr

faresz: igen de milyen szép, a háromszög miatt egy kis karácsonyfa fílingje is van :D

urbanjozsi: ez nagyon komoly! Kár, hogy minden PC-t elcsúfítanak a kábelek amik a hátuljából lógnak ki.

yolan: biztosan le lehet kapcsolni. Én is epilepsziás lennék egy ilyen mellett egy nap alatt :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8779) geprombolo


geprombolo
senior tag

Komoly munka után elértem az 5000-es hszt, ígéretemmel ellentétben nem tettem még fel a 3000 és 4000 közötti képeket, mert kevés volt, azért is ugrottam neki a következő ezernek. Mostmár van bőven, a feltöltés következik.
Ha valaki még nem tudná, az album itt van.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#8780) geprombolo válasza KillHates (#8771) üzenetére


geprombolo
senior tag


Ez nagyon brutál. A sz@r az egészben, hogy az idei MTH-ra egy plexi piramissal akartam kimenni, de emellett labdába nem rúgok, az biztos. :O Ugye nem magyar az "elkövető"? Te, hol van ebben az optikai meghajtó? Van egyáltalán? Mert nekem lesz, ha ezekután, meg a tavalyi nyílós-csukódós piramis után még lesz lelkierőm megcsinálni. :( Hí, kifecsegtem a szupertitkos projektemet. :W Amúgy egyiptomi piramist akarok, nem ilyen nyújtott akármit. :P Ja, és az optikai meghajtót optikailag meg akarom tuningolni, hogy látványosan működjön. Amikor a tavaly megláttam az MTH-n készült képek között a piramist, egy világ omlott össze bennem, mert azt hittem, van egy eredeti 5letem, de most látom, hogy már kétszeresen is NEM :O :O

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#8781) TESCO-Zsömle válasza KillHates (#8778) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

EZT a kuckót nem csúfítják a kábelek.

sz: geprombolo: Piramis, mint eredeti ötlet?? Hisz már 5000 éve az volt a divat... :P
Sztem csináld meg! Én rengeteg ötletemmel vagyok úgy, hogy már láttam vhol. Azt vallom, hogy nem az számít mit csinálsz, hanem hogy hogyan csinálod.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8782) KillHates válasza TESCO-Zsömle (#8781) üzenetére


KillHates
nagyúr

Valóban, de ez elég ocsmány így is.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8783) Stirbi válasza KillHates (#8771) üzenetére


Stirbi
addikt

ASZTA QWA :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

igen gyönyörü :C

(#8784) Stirbi


Stirbi
addikt

sziasztok segitséget akarok kérni táp moddinghoz
tehát adot egy CasaTx 350w os táp 12es ventivel én kiszeretném benne cserélni a ventit vmi 800as fordulatu 12esre ,megoldhato ez?mert sztem ez a mostani forog vagy 1200 al is.
segitségek a gányhoz? szétszerelésire gondolok, jah és amugy 3pin es csatival van csatlakoztatva a tápban a venti?

(#8785) TESCO-Zsömle válasza Stirbi (#8784) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

jah és amugy 3pin es csatival van csatlakoztatva a tápban a venti?

Kettessel, vagy forrasztva... A táp nemigen tud mit kezdeni a fordulatszám visszajelzéssel.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8786) Stirbi válasza TESCO-Zsömle (#8785) üzenetére


Stirbi
addikt

igaz is hülye kérdés volt :U ,aakor lehet ,h cineznem kel ?

(#8787) TESCO-Zsömle válasza Stirbi (#8786) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Megeshet, főleg régebbi tápoknál.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8788) 3.Aragorn válasza geprombolo (#8780) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Szvsz ha így állunk hozzá, akkor senki ne csináljon semmit, mert minden ötletet megvalósítottak már. Szerintem csináld meg a piramisod. Lehet, hogy a tiedben lesz külön sírkamra, ahova a döglött számítógép alkatrészeid temeted; meg csapdarendszerek, szóval az óvatlan felhasználók csúnya halált halnak majd :DDD
Meg lehet csinálni ennél sokkal pöpecebbre úgy, hogy nem is lesz ilyen csiricsáré vacak.

Nem minden vándorút céltalan...

(#8789) 3.Aragorn válasza KillHates (#8771) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Pöpec, de el kellene dönteni, mit akarunk: számítógépet, vagy karácsonyfát...
Nekem nem tetszik.

Nem minden vándorút céltalan...

(#8790) yolan válasza Stirbi (#8784) üzenetére


yolan
őstag

Ford.szabályzót bele :))

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#8791) pee13 válasza Stirbi (#8786) üzenetére


pee13
senior tag

Valószínüleg fordulat szabályozott a tápod, szóval ha belerakod a 800rpm-es ventit egy oylan feszültségre, amin a régi kb 500at pörgött, akkor nem lesz hűtésed egy darabig :)) Simán kihozod az új venti kábelét ahol jönnek a tápkábelek, és rádugod a lapra.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#8792) Stirbi válasza pee13 (#8791) üzenetére


Stirbi
addikt

joreggelt

nah akkor valamikor megvariálom
TESCO-Zsömle:kb 1éves a tápom

(#8793) KillHates válasza Stirbi (#8792) üzenetére


KillHates
nagyúr


Vigyázz, mert a tápban a nagy kondik töltve maradnak még jó ideig! És nagyon nagyot rúgnak! Ha kihúztad a tápot a 220-ból de még nem szedted ki a gépből, kapcsold vissza még a géped 1x2x és ez kisüti. De azért óvatosan a nyák taperálásával!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8794) pee13 válasza KillHates (#8793) üzenetére


pee13
senior tag

Pont tegnap szereltem tápot, és okos voltam hogy kisütöttem őket! Kráter maradt a csavarhúzómban! :U

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#8795) geprombolo válasza KillHates (#8793) üzenetére


geprombolo
senior tag

Találtam annó olyan tápokat, amikor még a szakmában dolgoztam, hogy hónapok óta állt a gép, áramtalanítva volt, mégis szépet szólt, amikor kisütöttem egy csavarhúzóval. A betáp nélküli újraindítás, amit mondtál, csak arra elég, hogy ne legyen maxra feltöltve a kondi (nem harap akkorát), de az elektronika miatt szvsz 110 volt alá nem megy a fesz benne, ezért a legbiztosabb a csavarhúzó, azt is ismételve 5 perc után mégegyszer, mert visszatöltődhet valamelyest. A 400 volt, amire ezek töltődnek, nem játék!!!
Pee13, erről beszéltem, jobb a csavarhúzót feláldozni, mint magadat. Gondolom csengett a füled?

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#8796) pee13


pee13
senior tag

Lehet, hogy már volt, de ha nem:
Koppanásgátló. Bekapcs előtt bele kell dugni :DDD
[link]
ígyee [link]

geprombolo: hát ja, eldobtam a csavarhúzót és szórtam az ősi indián átkokat! :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#8797) faresz5 válasza pee13 (#8796) üzenetére


faresz5
senior tag

És hogyan lehet biztonságosan, profi módon kisütni a kondikat? mert gondolom a műszerészek nem 1csavarhúzó/1táp módszerrel dolgoznak? :D

(épp kikellene cserélnem egy tápban 2 kondit, kicsit púposak :) )

(#8798) geprombolo válasza faresz5 (#8797) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hirtelen azt hittem, hogy KillHates kolléga tette fel a kérdést, mert egyezik a képetek. Lehet mondjuk egy egy-két wattos, néhány kiloohmos ellenállással is, nem csattan, de lassabban merül le. És újrahasznosítható az ellenállás, ha nem vettél túl kicsit, mondjuk fél wattosat és 47 ohmosat. Akkor elég, az biztos, cigit meggyújtod rajta. Ha pontosabbat akarsz, küldj privit (mondjuk pl. nem tudod leolvasni az ellenállás színkódját, vagy méret alapján nem tudod megmondani, hogy hány wattos). Egyébként az apró (1 centi magas), kisfeszültségű kondik (rájuk van írva, hogy pl. 16V) nem veszélyesek, ők általában kisülnek leállításkor, de biztosra mehetsz egy 100 ohmos ellenállással, vagy a multiméterrel is lemérheted, hogy van-e benne delej.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#8799) geprombolo válasza pee13 (#8796) üzenetére


geprombolo
senior tag

Mármint ez arra jó, hogy ne repüljön el a hangfal membránja, amikor bekapcsolod az erőlködőt? Arra létezik egyszerű beépíthető megoldás, a lényege, hogy a tápfeszt fokozatosan engedi rá az erősítő modulra. Házilag is megoldható, ha van a közeledben egy elektronista, meg is csinálja neked és nem kell többet ki-be dugdosni semmit. Ha van kedved kísérletezni, egy egyszerű rajzot én is tudok csinálni.
Ősi indián átkok... :)) :)) :)) Ez jooo. Dakota is volt?

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#8800) yolan


yolan
őstag

Én soha nem sütök ki semmit, az a pékek dolga nem :DDD
Mondjuk, ha egyszer megcsapna, onnantól biztos 2-3szor is megnézném harap-e még (ahogy írtátok) :)

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.