Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) Pista0001 válasza zodo (#8100) üzenetére


Pista0001
addikt

Nincs mit. Közben elindult az én fantáziám is. Már alig várom a nyarat :)
Ha az alu lemez anyagokról tudnál szerezni komplett árlistát és meg is osztanád velünk azt megköszönném. :R

(#8102) zodo válasza Pista0001 (#8101) üzenetére


zodo
nagyúr

Rendben, remélem nem felejtem el, scanelem és közzéteszem.

(#8103) pee13 válasza Pista0001 (#8095) üzenetére


pee13
senior tag

Nekem is eszembe jutott már a hifitorony gép, lehet meg is valósítom idővel.
Egy ilyet fogok összevadászni, csak itt a tuner és az erősítő külön van, én meg olyat vettem amiben egybe van. Tehát van egy slotnyi üres helyem. De lehet győz a lustaság, és építek egy másolatot az állványról, csak két hellyel.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#8104) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok! Erre tud vki vmi jófajta megoldást??

sz: Pee13: Az üres helyre tessék egy gépet moddolni! ;)

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8105) 3.Aragorn válasza Pista0001 (#8101) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Próbáld meg a helyi MÉH telepen ;)

Nem minden vándorút céltalan...

(#8106) Pista0001 válasza 3.Aragorn (#8105) üzenetére


Pista0001
addikt

A terveimhez az új anyag jobban megfelelne. Remélem nincsenek nagyon elszállva az árak. :)

(#8107) pee13 válasza TESCO-Zsömle (#8104) üzenetére


pee13
senior tag

Asszem a gépmoddolás azért felejtős, mert ezeknek a vidi cuccoknak kb 30cm a mélységük, és durván 10 a magassága.. Tehát nem fér bele sehogyse a full atx lapom, és a videókari..
Kérdésre: Ha 12v kell, akkor vannak 1A-s stabkockák, mondjuk egy dual fénycsőnek 1a körül van az áramfelvétele. És ha nem elég, nyugodtan rakhatsz mondjuk 3-4 kockát. Pl. 7812, de nem 78L12, mert az 100mA ha jól tudom.;)

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#8108) TESCO-Zsömle válasza pee13 (#8107) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezt a részét nagyjából vágtam. Inkább az aksival és annak töltésével volna bajom. Konkrétan, hogy nem tudok róla semmit... :B

Amúgy, amit írtál, az hülyeség! Lazán bele lehetne pakolni, ha akarnád. TTkuckó

Előlapot hátratolni alaplapig, táp=SFX és a táp elött/mögött máris elfér egy slimline ODD, meg két vinyó. Kész is a számítógép. Bele lehet tenni! Amúgy meg, médiaközpontnak nem kell egy bika gép. Egy kisebb méretű deszkát is beletehetsz...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8109) pee13 válasza TESCO-Zsömle (#8108) üzenetére


pee13
senior tag

Hát de nekem nem kell médiaközpont, ps2 viszi az avit, csak rá kell másolnom az usb-s vinyójára, zenét meg úgyis erről hallgatok:) Egy itx lapot talán egyszer nagyontalán beledugok, csak a vicc kedvéért.. 11 magas, 24 mély, 43 széles.. Egy matx beleférne szvsz.. De mindjárt rárakom a babyAT lapot:) Na, rátettem egy fullatx lapot, vinyót és egy AT tápot..Akár még lehet is valami a dologból.. [link]
[link]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#8110) Benyadapro


Benyadapro
tag

Valaki nemtudna 1 honlapcimet mondani ahonnan tudok PLEXIT rendelni?
gépház oldalához kéne! :R

(#8111) TESCO-Zsömle válasza pee13 (#8109) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mondom én! Erre ment el 3 hónap az életemből. HTPC-t terveztem, de nam akartam, hogy 45 mély legyen, mert kilógna a Hi-Fi állványból... ;)

sz: Megyek is nyeszetelni a DCD-715-öst... ;] (de abba télleg nem fér ATX, csak pici. MiniATX. Micro már nem fér el, mert 24 hosszú az egész.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8112) pee13 válasza TESCO-Zsömle (#8111) üzenetére


pee13
senior tag

Még régebben eladtam egy kollégának egy p4p800se lapot, de sajnos nem működött mire odaért.. Majd valamikor visszaküldi, próbálok életet lehelni belé, és akkor lehet hogy belerakom egy ilyenbe..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#8113) Pista0001 válasza TESCO-Zsömle (#8111) üzenetére


Pista0001
addikt

45 mély? :Y Az hogy jött ki? Tervezgetek én is HTPC-t, de nekem az űber szellős verzió is csak 35-40 centi mély. :K

(#8114) sebo


sebo
tag

Helo!
Van egy FSP Blue Storm II -es tápom. Gyárilag egy YATE LOON D12SH-12-es hűti, ami mostanában egyre hangosabb, és szeretném kicserélni. Ilyenre gondoltam. Elég ez bele, vagy mit ajánlanátok?

(#8115) sebo


sebo
tag

Bocs a csereventi linkje lemaradt. Ez lenne.

(#8116) TESCO-Zsömle válasza Pista0001 (#8113) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hogy jött ki?? Az összes gyári HTPC-ház 40-45 mély. Így!
Ma már persze vannak rövidebbek, de akkoriban kivétel nélkül az összes 45 mély volt. Amit linkeltem, az is annyi!
Dimension (H x W x D) 90 x 470 x 440 mm

sz: Én mindíg is gyári házban gondolkodtam, csak azóta barkácsolok, mióta rájöttem, nincs tökéletes gyári ház.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8117) 14adam válasza sebo (#8115) üzenetére


14adam
addikt

Igen elég lesz bele,de akkor neszabályozd majd le.Ugyan ilyen ventim van és csak dicsérni tudom :K

(#8118) jaja1981 válasza cellpeti (#8083) üzenetére


jaja1981
addikt

Használj 2cm vastag hungarocelt.

(#8119) jaja1981 válasza TESCO-Zsömle (#8111) üzenetére


jaja1981
addikt

Miért nem veszel egy pici 12V-os aksit.
Nem autó, hanem kisebbet.
Töltése egyszerű, mert ugye 12V van a gépedben, ha megy a géped tölti, ha kikapcsolod akkor meg ott van benne a fesz.
Igaz, hogy 12V töltő fesszel nem lehet maxra tölteni, de ez nem baj, gondolom nem kell olyan nagy teljesítmény a gép kikapcsolása után.

(#8120) sebo válasza 14adam (#8117) üzenetére


sebo
tag

Igen tudom h jó bele is raknám simán, csak néztem hogy a gyári max 2200-at forog és 88CFM-et tud a noctua 1300 mellett 54.32CFM-et. És vhol olvastam h tápventi cserénél max 20%-os eltérés a jó. :F

(#8121) pee13 válasza sebo (#8120) üzenetére


pee13
senior tag

Nálam a gyári 88cfm helyett 36 cfm van benne. Köszöni, jól van. Kap max 150W terhelést a 400as tápom, oda bőven jó.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#8122) sebo válasza pee13 (#8121) üzenetére


sebo
tag

proci: Intel C2D E7200
alap: Asus P5k
VGA: Asus 8600gts
TV tuner: Winfast 3200H
+1 winyó, 1 dvd író, 1 neon, pár venti
táp: FSP Blue Storm II - 400W

Ez mennyit vesz le ha megterhelem egy játékkal? :B

[ Szerkesztve ]

(#8123) TESCO-Zsömle válasza jaja1981 (#8119) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hát, csak led-ek, neonok, motorok (ajtó-nyitó) meg ilyenek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8124) Pista0001 válasza TESCO-Zsömle (#8116) üzenetére


Pista0001
addikt

Jaaaa... én épített házban gondolkodtam :DD

Tökéletes házat még én se találtam, bár volt már néhány ami egész "közel" volt. Tegnap este sokat filóztam azon a koncepción amit zodo-nak ajánlottam, és rájöttem hogy egy olyan kocka ház amit végül neki kitaláltunk nekem is jobb lenne a "normál" konfigomhoz mint bármelik bolti kuckó. Egyelőre az a terv hogy azonos stílusban építek egy kockát a normál konfighoz és egy laposat a tervezett HTPC-hez. Szóval barkácsra fel!! :K

szerk.: Nem lenne jobb egy kis 2-3 amperes tápegység?

[ Szerkesztve ]

(#8125) TESCO-Zsömle válasza Pista0001 (#8124) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egy kocka-gépet összedobtam SU-ban, de az mATX alapú és vizesnyolcas.

És az megy, ha nem kap betáplálást?? :F :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8126) KillHates válasza Pista0001 (#8099) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen nekem van. Jó kuckó,de hozzá kell fűznüm, hogy azért volt vele munkája a Dremmelnek, hogy megfelelő legyen egy Quad-os rendszernek egy 9800GTX-el ! :K
Van róla BLOG, zsűrizzétek meg. :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8127) 14adam válasza sebo (#8120) üzenetére


14adam
addikt

Tévedsz,a Noctua 1300 mellet 92,3 m3/h 1100-nál 78,5 900-nál 63,4

(#8128) sebo válasza 14adam (#8127) üzenetére


sebo
tag

Nem tévedtem, de te se :P
1300-nál tényleg 54.32CFM(~92,3 m3/h)-et szállít, viszont az a gyári az 88CFM-et. Valószínű másik megy bele.

(#8129) zodo válasza KillHates (#8126) üzenetére


zodo
nagyúr

Én anno olvastam, nem tudom már mit keresve találtam rá. Csak akkor még nem tudtam,hogy te vagy az írás tulajdonosa. :)
Szép munka. :C

Elkezdtem a saját házamat tervezni, de nem könnyű és még hol van a megvalósítás. :DDD

(#8130) 14adam válasza sebo (#8128) üzenetére


14adam
addikt

ja ,bocs ,te cfm-et irtál,azt hittem m3/h-t :B Akkor viszont nemlesz jó.De nem 20%-os eltérés lehet hanem csak 10%

(#8131) Benyadapro


Benyadapro
tag

Heló!
tanácsokat kérnék hogy , hogy alakitsam ki a szellőzést a házam ban
csak a táp felett van egy 8 as hely de farigcsálhatok valamit ;)

(#8132) KillHates válasza zodo (#8129) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha saját házat építesz, akkor használj alu zártszelvényeket a vázához, és vagy szegecseld, vagy ragaszd, mert a csavarozás nem lesz elég neki. És számolj azzal, hogy üresen lesz majd vagy 10 kiló! Ezek a fisifos kínai alu-papír házak azért elég merevek, mert a lemezeik meg vannak stancolva és az adja a merevségüket. Gondolom otthon nincsen 3.5 tonnás hidegprésed, ezért bátorkodtam a fenti technológiát javallani! :D

Ha nekem most lenne időm gépet rittyenteni, akkor valami ilyesmit építenék:

Tudom, hogy nem valami eredeti az ötlet, de nagyon praktikusnak találom ezt az elrendezést és ebben cserélgethetőek a hardver elemek!

Szerk: mondjuk a gusztustalan kábeleket eldugnám valahogyan...
Pl: mint ebben a gyönyörűségben:

:D :D :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8133) zodo válasza KillHates (#8132) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi a jótanácsokat, elkél. Fadobozod nem piskota.
Váz készítésére ill. a szegecselésre gondoltam én is,ha az alu lesz a befutó.
Kezdek inkább a bevált fánál (megmunkálhatósága végett) maradni, persze fém vázra építve. Neked tetszik az első képen lévő ház vagy csak kihívásból építenéd ?
Nálam nem számít a konfort ,nem szoktam cserélgetni a hardvereket,nagyritkán a vinyókat. Asszem a jővőhetem kemény lesz,ha kész akarok lenni a házzal.

Még nem kérdezetem, lehet kapni kész audio kivezetést magában? Nem a beépíthető csoda kütyükre gondolok kártyaolvasóval,venti szabályzóval,stb. , csak az alaplapi tüsi+ vezeték+ 3,5 aljzat. Vagy azt is saját kezűleg kell elkészítsem? Esetleg a különböző gyártók,előlapi lcd kijelzőit ?

(#8134) vPhis válasza KillHates (#8132) üzenetére


vPhis
aktív tag

ezt az L alakú cuccot már láttam vhol. esetleg itt PH!-n volt cikk róla? am nagyon tetszik

(#8135) KillHates válasza zodo (#8133) üzenetére


KillHates
nagyúr

Persze lehet kapni külön! Egy nagykerben láttam egy zsák bontott előlapot, azokban volt. Azt hiszem 500 forintért adták kompletten.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8136) Pista0001 válasza TESCO-Zsömle (#8125) üzenetére


Pista0001
addikt

Feltételezem nem megy... ;) Azt hittem sima asztali gépről van szó és nem gond az a 20-30 watt fogyasztás (mármint terhelve, amúgy szinte semmi) :B

KillHates, zodo: Én "önhordó" kialakítású házra gondoltam 2-3mm-es alu lemezből külön vázszerkezet nélkül. Még nem kristályosodott ki teljesen a kép, majd még alakul a dolog. Remélem azért sikerül 10 kiló alatt maradnom ;)

[ Szerkesztve ]

(#8137) shteer válasza KillHates (#8135) üzenetére


shteer
titán

gondolkozz erősen :DDD egy ilyet én is vennék :))

..szerintem jónak tűnik

(#8138) KillHates válasza shteer (#8137) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem kell, pü-ben küldöm.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8139) nesa válasza KillHates (#8138) üzenetére


nesa
veterán

Nekem is :K

(#8140) KillHates válasza nesa (#8139) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ctrl+C majd Ctrl+V és már suttyan is! :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8141) Pista0001 válasza Pista0001 (#8136) üzenetére


Pista0001
addikt

Kicsit számolgattam... egy mATX kocka ház táp és egyéb belsőségek nélkül kábé 4kg-ra jönne ki :K

[ Szerkesztve ]

(#8142) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Szerintetek ha full acélból építenék házat, az mennyire lenne kivitelezhetetlen? Hegesztés lenne a technológia...
Nem vagyok megelégedve a jelenlegi házam anyagminőségével, masszívságával, hűtési lehetőségeivel, külsejével és jó lenne már valamit összehozni, amivel boldogíthatnám a topic lakóit :))
Mennyire lenne nehéz egy mondjuk 50*25*50-es masszívul megépített házikó? Értsd: Acél zártszelvényből és (még nem tudom, milyen vastag) acéllemezekből állna. Esetlegesen + merevítések. A nehezen kifaragható dolgok, mint pl az alaplapi tálca, az optikai helyek egy másik házból kerülnének át, és szegecselve vagy csavarozva lennének.
Hogyan lehet megoldani az oldallapok fölszerelését, 8 csavar helyett mondjuk minél kevesebbel? Az általánosan elterjedt gyári megoldást nem hiszem, hogy meg tudnám oldani...
Az előlap valószínűleg alumínium lenne, a könnyebb megmunkálhatóság végett. Saját tervezésű dögös légbeömlő nyílásokkal, stb.

Egyelőre se pénzem, se időm nincsen rá, ezek csak nagyon előzetes tervek. (A külső design megtervezése zajlik unalmasabb előadásokon...) Csak arra vagyok kíváncsi, hogy a koncepció maga kivitelezhető-e...

Ja, és a könnyű szállíthatóság végett szeretnék 50 kg alatt maradni. :D

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#8143) Benyadapro


Benyadapro
tag

valaki nemtudna vala megoldást hogy hidegen tartsam a procim 1-2teszt erejéig?
ablak kiniyt meg több venti helyett, nomeg nincs több tiz ezrem szárajég , ln2 re meg blokkokra :N :DD

(#8144) jaja1981 válasza 3.Aragorn (#8142) üzenetére


jaja1981
addikt

Az alu előlapot megnézem!
Alut nem lehet acélhoz hegeszteni, és a megmunkálása is sokkal macerásabb.

(#8145) Pista0001 válasza 3.Aragorn (#8142) üzenetére


Pista0001
addikt

Váznak elég a szögvas is , nem kell oda zártszelvény. Ha az 50 kiló a limit akkor simán meg lehet oldani. :P Oldallap felfogatásra az az ötletem hogy az egyik éle mentén alakíts ki bebújó füleket, így elég a szemben levő éle mentén csavarozni.

jaja 1981: szerintem az előlapot csavarozni akarja...

[ Szerkesztve ]

(#8146) TESCO-Zsömle válasza Pista0001 (#8136) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sima asztali gépről van szó, és működés közben tényleg nem gond neki az a 20-30W. Éppen ezért van onnan megtápolva működés közben. Azonban, mikor nem megy a gép, vagy ki van húzva, macerás megtápolni róla... Ezért kérdeztem aksit, szünetmentes tápforrásnak.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8147) Zefír


Zefír
őstag

Nah haladok a házikómmal.
Most raktam össze. mármint bent van a konfig .
A winyót kell még beszabni meg a plexit kivágni és különben kész vagyok :DDD
Amint tudok teszek fel képeket.
Most csak telefonnal tudnék csinálni de az eléggé minőségtelen lenne,

(#8148) KillHates válasza 3.Aragorn (#8142) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem akkor az az egyszerűbb, hogyha veszel egy barkácsáruházban egy macit és a perifériákat kivágod flexxel, vagy lággal :D Ez tuti elég masszív lesz, és az anyagminőséggel sem lesz bajod. Ráadásul nem nyúlhat bárki a gépebe! Csak aki a kódot ismeri :D

Komolyra fordítva a szót, nagyon drága és nehéz lenne a géped. Én biztosan nem kínlódnék ezzel... Ha rendesen megmunkálod az alut, vagy esetleg valakitől kérsz kölcsön egy védőgázas alu heggesztőt, akkor nagyon szépen meg fogod tudni csinálni és lesz olyan masszív, hogy elégedett légy vele! Nem feledd a legtöbb háznak a merevségét az oldallapok adják. Gondolj csak egy plexi ház vázára. Az mennyire tud nyekleni-nyaklani.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8149) KillHates válasza Benyadapro (#8143) üzenetére


KillHates
nagyúr

A szárazjég nem olyan drága. 1 kg 300 Ft a Linde-nél, vagy a Messer-nél. Egy komoly több órás tuninghoz kell olyan 5-10 kiló. Hűtőtáskát vigyél, mert különben nylonzacsiban kapod meg és nézni fognak miért "füstöl" :D
Ha veszel 20-30 kg-ot akkor még egy hétig is elvan egy hungarocell hordozóban.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8150) TESCO-Zsömle válasza 3.Aragorn (#8142) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Van már kovácsoltvas számítógépház, szóval kivitelezhető. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.