Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) TESCO-Zsömle válasza KillHates (#9147) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Átlag napi 22-23 hsz azért már erősen idegméreg...

MKI: Nekem ők baxták el lsőre a dolgot... ;)

De egy próbát megér.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9152) Stirbi válasza KillHates (#9146) üzenetére


Stirbi
addikt

anyum kétszer házasodot

peti4:anyum kétszer házasodot

(#9153) csuki00


csuki00
tag

Szaisztok!

Van egy új házam és átakarom rakni a régiből, a ház komplett hp-gép része. és az alaplapon, a be-kikapcsoló gomb és a ledek, egy dugóba vannak( bocs nem tom mi a neve) mert a gépbe szerelt alaplaphoz lehetett optimalizálva. Na az én alaplapomon teljesen más sorrendben és ráadásul két helyen helyezkednek el. Mit tudnék tenni?! Nézegettem esetleg szétvágom, de olyan közel vannak egymáshoz, hogy nem lehet. Biztos van valami megoldás, hogy ki lehet húzni a kábelt és át lehet tenni egy másik kis bisz-baszba. Szívesen neki állok, csak nem tudom, hogy kell.

(#9154) Pttypang válasza TazLeacher (#9144) üzenetére


Pttypang
veterán

Tuuuom:D

Everybody lies.

(#9155) Pttypang válasza KillHates (#9147) üzenetére


Pttypang
veterán

Szilveszteri fogadalmam:..Útólérem mire meglesz a kellő nap:D:D:D

Everybody lies.

(#9156) KillHates válasza csuki00 (#9153) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ismerem azt a bigyulát. Sajna olyan, hogy amikor beledugták a kábelt a végén a fém csatival, akkor az bekattan a műanyag házába és onnét tényleg nem tudod kiszedni. Talán valami hegyes bigyulával ki tudod piszkálni...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9157) TESCO-Zsömle válasza csuki00 (#9153) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hell.

Első lépés.

Aztán veszel itt számodra megfelelü csati-házakat és azokba dugdosod vissza a tüsiket.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9158) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Sziasztok!
Egy ismerős egyedi passzív hűtést akar egy Atom procis alaplapra, úgy, hogy a borda lefedje a déli és északi hidat is és átíveljen a többi magasabb alkatrészek, kondik felett. Egy tömb aluból meg tudná esetleg oldani innen valaki és ha igen mennyiért...

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#9159) Pista0001 válasza Badman 4ever (#9158) üzenetére


Pista0001
addikt

Milyen alaplap pontosan?

(#9160) Stirbi válasza TESCO-Zsömle (#9132) üzenetére


Stirbi
addikt

ez egy táp venti rácsa és befele álla ki állo része, befele pupos a rács kicsit,és azér tetem igy mert igy jobban néz ki-de ennek a rácsnak nincs hajlitva a füle

Pista0001: ,,ez egy táp venti rácsa és befele álla ki állo része, befele pupos a rács kicsit,és azér tetem igy mert igy jobban néz ki,,-de ennek a rácsnak nincs hajlitva a füle

[link]-ilyennel vágtam ki az oldallapot, nálunk ezt karbofréznek, röviden ,,karbo,,nak hivják :DD

amugy bekeveredtem evvel a rácsal , mutassatok hajlitot fülüt :U

[ Szerkesztve ]

(#9161) Badman 4ever válasza Pista0001 (#9159) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Valami GC945-ötös de nem tudok róla többet.... :(

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#9162) Pista0001 válasza Stirbi (#9160) üzenetére


Pista0001
addikt

Hajlított fülű

[ Szerkesztve ]

(#9163) Stirbi válasza Pista0001 (#9162) üzenetére


Stirbi
addikt

:R

(#9164) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Szevasztok gányolók!
Tegnapi portalanításkor statikusan feltöltődött a gépházam és azóta abban nem indul a gép, szóval az egészet kivaettem belőle és az ágyon összeraktam:

A csavarhúzó a ekapcsológomb és a reset is. :DD
Most is így gépezek. :D

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#9165) Gergő_ válasza Badman 4ever (#9164) üzenetére


Gergő_
őstag

De hol alszol? :DD

(#9166) Tomi_Sci válasza Gergő_ (#9165) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

a gépházban :U

Stirbi : Nálunk csak úgy egyszeruen : sarokcsiszolo :D

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#9167) birozoli7800 válasza Badman 4ever (#9164) üzenetére


birozoli7800
senior tag

És miért pont az ágyon. :N

(#9168) Badman 4ever válasza birozoli7800 (#9167) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Mert az volt mellette és minél gyorsabban gépezni akartam...most viszont ötletem sincs, hogy a feltöltődött gépházzal mit műveljek.. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#9169) Nkboy válasza birozoli7800 (#9167) üzenetére


Nkboy
senior tag

Mert ha netán szerelmes lesz a gépébe, (ha még nem az) akkor mindjárt le is tud feküdni vele! ;] Ha a földön rakta volna össze akkor meg fenn állna a veszélye, hogy rálép. :DD

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#9170) Badman 4ever válasza Tomi_Sci (#9166) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Infocsöves lett a gépem, kilakoltattam... :DD ...és mellém költözött, a "házon" kívülre. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#9171) birozoli7800 válasza Badman 4ever (#9170) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Hát ez jó! :C

(#9172) ~Ph'vEscha válasza Tomi_Sci (#9166) üzenetére


~Ph'vEscha
aktív tag

L :) L

Uj nickem : Phvhun

(#9173) pee13 válasza Badman 4ever (#9164) üzenetére


pee13
senior tag

Le kéne földelni a házat!

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#9174) RexpecT


RexpecT
addikt

Kellene egy kis help.
Egy ATX 20pin-es tápegység kábelét kellene meghosszabbítanom.Egy rossz codegenről már le lett műtve a csatlakozó, viszont ahogy nézem a tápegységen amit meg kellene hosszabbítani hiányzik a fehér ér(-5V gyárilag nincs benne) ilyenkor mi van?

Egyébként kell valamire ügyelni?Színt-színnel kössek össze gondolom :).

[ Szerkesztve ]

(#9175) peti4 válasza pee13 (#9173) üzenetére


peti4
tag

Így?:[link]
:DDD :P

[ Szerkesztve ]

(#9176) pee13 válasza peti4 (#9175) üzenetére


pee13
senior tag

Sokat ásnál, mire így sikerülne.. Egy jó minőségű talajban asszem 7 méteres csövet kell leverni ahhoz hogy legyen rendes földelés.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#9177) Badman 4ever válasza peti4 (#9175) üzenetére


Badman 4ever
őstag

És a panelba, hogy ássak ilyen lyukat? :DDD
Am ha megvolt az alkalom a házhűtőt memóriahűtővé minősítettem át:

A két memória között csak úgy süvít a levegő....

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#9178) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Seácok!

Fém vs műanyagra milyen ragasztót ajánlotok?

(#9179) lala42 válasza VinoRosso (#9178) üzenetére


lala42
őstag

Hali!
Vagy kétoldalas ragasztószalag, vagy pálmatex-fix (kinek hogy izlik) Esetleg epokit. De az utóbbival vigyázni kell, mert merevre szárad és esetleg átveszi a rezgést, ha olyan helyen akarsz ragasztani és akkor zörgő hang a végeredmény. Pl. ház oldalán venti rögzítés esetében.
Ja és a pillanatragasztó felejthető, mivel egyes műanyagokat old. Csúnya lesz a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#9180) lala42 válasza Badman 4ever (#9177) üzenetére


lala42
őstag

Ez fasza :C , de hova van a venti rögzítve? :U Esetleg antigravitáció, vagy felhajtóerő? :F ;]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#9181) Pista0001 válasza RexpecT (#9174) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha legalább P4 (vagy annak megfelelő AMD) akkor nem fogja hiányolni a -5V-ot.

(#9182) Badman 4ever válasza lala42 (#9180) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Sehova... :DDD A lap az ágyon fekszik és így a gravitáció tartja a helyén, mert statikus a gépház és ki kellett belőle vennem a gépet.... :DD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#9183) lala42 válasza Badman 4ever (#9182) üzenetére


lala42
őstag

Egy 100-as szeg azért nem ártott volna :DDD ;] ;]
A másik oldalán ráhajtva,hogy fogja is :P ;] :C

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#9184) Badman 4ever válasza lala42 (#9183) üzenetére


Badman 4ever
őstag

És bele is kellett volna vernem a lapba, mi? :DDD

Így tök hideg a gép...

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#9185) lala42 válasza Badman 4ever (#9184) üzenetére


lala42
őstag

Ezek nem rosz értékek, de tudod!
Az everest nem = biblia :R
Lehet, hogy még ennél is hűvösebb. :U

És bele is kellett volna vernem a lapba, mi?
Az csak természetes ;] :R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#9186) Badman 4ever válasza lala42 (#9185) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Lehet, hogy hidegebb, mert az ablak is nyitva van reggel óta... :))

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#9187) VinoRosso válasza lala42 (#9179) üzenetére


VinoRosso
veterán

ezeket lehet kapni baumaxban/prakitkerben?

(#9188) lala42 válasza VinoRosso (#9187) üzenetére


lala42
őstag

Igen, de csak igényeseknek :DDD

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#9189) lala42 válasza VinoRosso (#9187) üzenetére


lala42
őstag

Bocsi de lekéstem a szerkesztést.
Most nézem a hsz számát. Igen lehet kétoldalas ragasztót is, no meg pálma fix-et is.A barátom, Ph.-s tag a ventit úgy oldotta meg a ház oldalára, hogy Tépőzárat ragasztott a házra és a vatire is. Jó megoldás. Stabil, valamint nincs rezonancia. :K
Valahol itt van a barkács rovatban Nick név "kételkedem" Lehet,hogy ismerős is. Ő csinálta meg a régi TV-be a számitógépét. :K

(szeg is van ;] :P ) mármint a Baumax-ban ( de mint írtam csak igényeseknek :P )

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#9190) szuper-t


szuper-t
senior tag

ha már 1 kis sufni:D

(#9191) Biliskmer


Biliskmer
aktív tag

A közel jövőben szeretnék építeni egy fából készült pc-házat, de elötte a biztonság kedvéért megcsináltam papírból, hogy ellenőrizzem, hogy tényleg belefér-e.

Csináltam képeket is:

[Ház 1]

[Ház 2]

[Ház 3]

[Ház 4]

Rémélem tetszeni fog...

Cseresznye színü és nintázatú rétegelt fa lemezből szeretném megcsinálni...

[ Szerkesztve ]

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#9192) VinoRosso válasza lala42 (#9189) üzenetére


VinoRosso
veterán

Köszi :R

(#9193) cl.aci


cl.aci
aktív tag

Sziasztok.
Régebben olvastam itt nálatok, hogy valahol lehet beszerezni előlapi hang és usb kivezetést meg tudná valaki mondani merre keresgéljek, nálunk a boltokba néznek bután ha ilyent keresek. Faház építésére adtam a fejem, ahhoz kellene.
Köszi a válaszokat.

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#9194) TESCO-Zsömle válasza Biliskmer (#9191) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A helyedben én felejteném azt a drabális ventit, inkább 4db 9,2-est.

Sokkal nagyobb a választék, és több a jó fajta. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9195) Biliskmer válasza TESCO-Zsömle (#9194) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Gondolkoztam már én is ezen, de az a "drabális" venti, ahogy te mondtad, nekem nagyon letszik..., bár nem tudom mennyire lesz hangos...

Viszont, ha már megvan a hely a 20 centisnek, akkor késöbb nem tart sokáik a helyére beszerelni 4 kissebbet, ha mégis meggondolnám magam...

Azt írták, hogy fordulatszámtól függően 20-30dBA Na most nem tudom, hogy a 20-30 dBA mennyire hangos...

Sajnos nincs mihez viszonyítanom!

[ Szerkesztve ]

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#9196) csuki00 válasza TESCO-Zsömle (#9157) üzenetére


csuki00
tag

Szia!

Rájöttem magamtól, de aztán jöttek más gondjaim is az alaplap érintkezett egy csavar hellyel és nem indult be a gépem, szoptam rendesen mire rájöttem, de már sikerült. Köszi szépen.

(#9197) pee13 válasza Biliskmer (#9195) üzenetére


pee13
senior tag

20-30dba az körübelül a hurrikán hangerő, ha még hozzájön a szélzaj. Bár én túl csendkedvelő vagyok, ne higgy nekem:D

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#9198) Kaics válasza Biliskmer (#9191) üzenetére


Kaics
tag

Helyesen "Scythe Shuriken." Különben nem rossz. :D

(#9199) Biliskmer válasza pee13 (#9197) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Az a gond, hogy mindenkinek más a hangos...
Amúgy én sem szeretném, ha a gépem üvöltene....

Kaics : Az meg csak elírás....néha megtörténik...

[ Szerkesztve ]

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#9200) Solfrutta válasza Biliskmer (#9199) üzenetére


Solfrutta
tag

Szerintem az X2 mellett meg se fogod hallani 3D-ben. :DDD
Biztos jó ötlet ennyire összezsúfolni egy ekkora hőtermelésű konfigot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.