Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) Charger69


Charger69
csendes tag

Szevasztok!

Itt az én moddingom XD elemezzétek... ;)

most akarom lekárpitozni a külsejét, mer elég csúnya lett végül a sok firka :D
az oldal lap levehetős, így azt ki cserélem 1 plexi lapra, meg tolok bele két piros neon csövet azt nagyon vad lesz :)

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]
itt ott a rég torony házam alkatrészeit is hasznosítottam... a ház légcsatornás megoldással lett ki agyalva, 2db 12cm-s 12v os venti tolja(tolná ha nem lennének rosszak) a levegőt fel és felül a táp melletti lyukon távozik :) a ház jól szigetelt és halk is mellette.

[ Szerkesztve ]

(#9202) Biliskmer válasza Solfrutta (#9200) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Igen igen...

Kicsit csalóka a kép..

Nincs nekem X2-esem.....sajna...az egy kicsit drága....
Csak odaméreteztem, egy ekkora karit, hogy késöbbi fejlesztésnél BIZTOS, hogy legyen hely egy méretes karinak is...

Szóval, azt csak amolyan előrelátó tervezésnek mondanám...

Jelenleg egy Sapphire HD2600XT-m van csak....

Amúgy meg nem véletlenül lenne az a nagy (vagy a 4 kissebb) venti a vdeókari felett!!
Lessz neki friss levegő az biztos!

[ Szerkesztve ]

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#9203) Ybron válasza Charger69 (#9201) üzenetére


Ybron
senior tag

Tényleg kicsit sok lett a festegetés, de mindent összevéve grat hozzá. :)

(#9204) Charger69 válasza Ybron (#9203) üzenetére


Charger69
csendes tag

közben szerkesztettem... kösziszépen :) ajánlani tudom ezt a megoldást... nincs olyan, h statikus lesz a ház... nem ráz... nem testelle... teljesen jó :)

(#9205) Badman 4ever válasza Charger69 (#9201) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ügyes... :C :C
Nincs olyan, hogy statikus egy ház?..és főleg, hogy nem ráz?...na idefigyelj, most raktam össze a gépem, és amikor kikapcsolt állapotában hozzáértem a gépházhoz és a konvektorhoz úgy megb*szott, mint annak a rendje...utána mértem multiméterrel, "csak" 12-1,5 V különbség volt a gépház és a konvektor között. Amúgy így már router is csapott meg. (A konvektor földelt dolog, ugynúgy, mint a csap és így én lettem a földelés vezetéke.) :))

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#9206) Charger69 válasza Badman 4ever (#9205) üzenetére


Charger69
csendes tag

Hát igen... de az mind fém-böl van.. ez meg teljesen fa és nem töltődik fel 1 portörléssel :)

a régi házaim mind ilyenek voltak... volt olyan, h simán kikapcsolt a gép a tápom miatt, átraktam 1 másik házba ami új volt és semmi baja nemvolt... vannak furcsa dolgok

(#9207) pee13 válasza Charger69 (#9201) üzenetére


pee13
senior tag

Nagyon bitang az a festés az oldalán! Szerintem ne bántsad!

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#9208) Zefír válasza Biliskmer (#9191) üzenetére


Zefír
őstag

Nekem tetszik. Annyira nem is meleg konfig, ha minden kapő szelet akkor kellemes 35°C-n meni fog a konfigod szerintem az a vagy ventillátor 5V-re kötve tökéletes lenne.

Külön kiemelendő a tervek elkészítése !!!! Nagyon komolyan csináltad meg :D

(#9209) Badman 4ever válasza Charger69 (#9206) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Faház, akkor még jobb...én még csak fa egeret láttam meg fakeretes LCD-t. :))
Csak az első képet néztem meg, azért nem vettem észre, hogy fa a ház, mostmár látom. :R

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#9210) 14adam válasza Charger69 (#9206) üzenetére


14adam
addikt

Nekem ezért van a fiokba a gépezet :)

(#9211) TESCO-Zsömle válasza Badman 4ever (#9205) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor nincs grundon a konnektorod, mert a tápnak földelnie kell az egész házat!
Engem is rázott a ház, mielött rájöttem, hogy földeletlen az elosztóm.

Sa statikus töltés lenne, akkor nem 12V-ot mérnél, hanem 12kV-ot és azt is csak analog műszerrel... ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9212) Badman 4ever válasza TESCO-Zsömle (#9211) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ezt tudom, majd földelem, mondjuk a konvektorba...amúgy a faháznak is van hátránya: Faraday-kalitka rémlik? :))

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#9213) sly105 válasza pee13 (#9176) üzenetére


sly105
tag

3 méteres 25-ős köracél a hivatalos földelés.

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#9214) Stirbi válasza Charger69 (#9201) üzenetére


Stirbi
addikt

BRUTÁLIS

(#9215) shteer


shteer
titán

gányoltam egy hdd tartó-hűtő-zajcsillapítót :)

sajnos a műveletkor nem volt kéznél gép

..szerintem jónak tűnik

(#9216) shteer válasza Charger69 (#9201) üzenetére


shteer
titán

ez kegyetlen durva :C

..szerintem jónak tűnik

(#9217) TESCO-Zsömle válasza Badman 4ever (#9212) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt nem ajánlom. Bármi a baja van a gépnek, elég lesz a konvektorhoz érni...

Nem értem mi köze a faháznak a Faraday-kalitkához...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9218) Eastman


Eastman
őstag

SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY!

Biker fórumtársnak ma úgy néz ki, hogy déltől bármikor gerincműtétje lesz. Gondoljatok rá kicsit és küldjetek egy kis erőt Neki!

[link]

Köszi!

Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9219) TESCO-Zsömle válasza Eastman (#9218) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jobbuláas neki!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9220) Badman 4ever válasza TESCO-Zsömle (#9217) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Hát az, hogy a Faraday-kalitkába nem lehet kívülről töltést bevinni, vagyis árnyékolva van a belső rész (pl. alufóliába tekerd a mobilod és meglátod, hogy nem lesz térerő), így külső bármilyen elektromos zavar, hullám (atomtámadás :DDD ) ellen valamelyest véd a fémház. :)
Eastman: Már máshol írtam, de akkor ide is..jobbulást neki.
shteer: Szép munka.. :C

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#9221) TESCO-Zsömle válasza Badman 4ever (#9220) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De miért kell árnyákolni egy tökéletesen föltelt számítógépet?? :F

Ha annyira zavarják a külső zajok, árnyékolt kábeleket alkalmaz a kritikus helyeken.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9222) pee13 válasza Eastman (#9218) üzenetére


pee13
senior tag

Olvasom a totyikot, és dőlök le a székről.. Ez lenne a Magyar egészségügy. Minden esetre: Jobbulást neki!
Még régebben mutattam, hogy felragasztottam egy sebemre egy gézlapot, ami vagy 2 hete nem tud begyógyulni. Raktak rá a sbészeten egy ugyan oylat, aztán elhajtottak a fenébe hogy ezzel mit keresek itt..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#9223) TESCO-Zsömle válasza pee13 (#9222) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mé' mit gondoltal??

Amíg tud a meló járni, elküldik messzire... :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9224) Charger69


Charger69
csendes tag

Nem tudtok esetleg olyan web shop ot ahol beszerezhető neon cső, tép kábel bevonó(fényre reagláós cucc) ???

(#9225) TESCO-Zsömle válasza Charger69 (#9224) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De! ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9226) Charger69 válasza TESCO-Zsömle (#9225) üzenetére


Charger69
csendes tag

Kösz haver :R :R

és magyar országon? :D

[ Szerkesztve ]

(#9227) TESCO-Zsömle válasza Charger69 (#9226) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pl.

vagy...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9228) Pttypang válasza Charger69 (#9224) üzenetére


Pttypang
veterán

Google(alias kugli) a barátod..computermode..

Everybody lies.

(#9229) szuper-t


szuper-t
senior tag

Faház
látom már volt téma a Fa..:D

(#9230) Pttypang válasza szuper-t (#9229) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem sértés:..kill-é jobb lett:D

Everybody lies.

(#9231) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Tisztelt közösség!

Az alacsony 9600GT-s hírben kértétek a Wifi kártya normál -> lowprofile átalakítást.
Adott egy ilyen kártya:

és egy ilyen gép (HP Compaq 7800p):

(belül)

A kettőt össze kellene hozni, mert a gép a kantinban a dolgozók netezős gépe.

A művelet
Ezzel csináltam belőle LP-set ;] [link]

Szépen a NYÁK fölött kicsivel lecsippentettem a hátlapot, majd lecsavaroztam, és kalapáltam neki egy kis gallért, és köszörülés, hogy szépen nézzen ki...ez volt az első része. Ezután se ment bele a gépbe, mert mint kiderült, a hátlap alján az a nyelv (?) túl hosszú, leért a gépház aljába (no nem hiába slim ház), szóval az alját is megcsipkedtem a lemezvágóval... ;]

és a végeredmény:

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9232) Pttypang válasza Mr.Csizmás (#9231) üzenetére


Pttypang
veterán

Céép!:D..ez nem gány!!:D(hanem gyárinak nézhető:D)

Everybody lies.

(#9233) Eastman


Eastman
őstag

Biker túl van a gerincműtéten. Három órán keresztül faragták. Jókívánságokat ide lehet írni: [link]

Szép napot!

Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9234) mephi666 válasza Mr.Csizmás (#9231) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez annyira nem is lett "gány" munka :) 1999-2001körül még falun laktam és akkor már javában betört nálunk a lan-mánia... párhavonta összedobtunk mindig pár gépet és koax-szal hoztuk őket össze... (drága volt még akkor utp-hez a hub) csak annyi baj volt általában, hogy néhány épeszű ember soha nem gondoskodott magának vezetékről... 50ohm-os lezáró meg T elosztó volt dögivel, kábelből meg mindig hiányzott 2-3db... azt általában én oldottam meg olyan módon, hogy 75ohm-os koax-ot könnyű volt péntek este is szerezni, mert majdnem mindenkinél volt még régről tetőantenna, amin ilyenből logott jópár méter :) mentünk, vágtunk belőle egy darabot és kellően illuminált állapotban kis szigszalag meg szike segítségével pótoltam a hiányzó darabokat... :) rövid táv esetén semmi gond nem volt 75ohm-os kábellel... szerintem 150-200m-re nem tudtuk volna kihúzni, de 10-20méternél semmi probléma nem volt... de pár éve készítettem már régi házból grillsütőt vasvágó fűrész segítségével is :) az is jó móka volt... főleg, hogy abban a házban volt anyag rendesen és nem adta meg olyan könnyen magát... :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9235) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#9234) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Nem ti voltatok azok, akik valami tanyán lanoztak, 99%-ig terhelve a villanyórát? ( = lámpa felkapcsolása -> leold a megszakító)

#9232 Crytec210 majd az új gépem vezérlését nézd meg majd ;]

#9236 Thx, habár eléggé szögletes lett az alja. Mondjuk köszörű segít ;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9236) Stiky válasza Mr.Csizmás (#9231) üzenetére


Stiky
senior tag

Tök korrekt lett.

Veszel egy raklap kártyát megcsinálod ilyenre és eladhatod 'low-profil' matricával őket szép haszonnal. ;]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#9237) mephi666 válasza Mr.Csizmás (#9235) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem :) volt már h aggregátorral csináltunk bulit, ami érdekesen sikerült, de ebben nem voltunk benne :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9238) Pttypang válasza Mr.Csizmás (#9235) üzenetére


Pttypang
veterán

Várom:D ;] ;]
Nyugi olyat mi is csináltu nk már suliban..(tanárral behozattunk 12db 1Kw-os tápot..+néhány dettó izzós ipari lámpát:d..na csak mi le is csaptuk..a konyhásoknak eszébe juttott felkapcsolni a kajaliftet:s..

Everybody lies.

(#9239) pee13


pee13
senior tag

Kellett gányolnom egy dominó->jack átalakítót, mivel beszereztem egy iylet: [link] (nagyon szép hangja van, két darab papír 4w-os hangszóró van benne, úgy 6 centisek lehetnek.. nameg persze videoton:) ) , és mivel jack dugót tettem rá, hogy lehessen máshoz is használni, ezért kell az átalakító. Hát íme: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#9240) jaja1981


jaja1981
addikt

Urak!
Oldallap plexizés?
Ma lesz készen teljesen.
A képeket visszafelé nézzétek!!![link]

Véleményeket kérnék az eddigi munkáról!

Vagy!
Moddolt toronyház!
[link]
Szintén véleményezzétek!

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#9241) Pttypang válasza jaja1981 (#9240) üzenetére


Pttypang
veterán

Szép lett..szinte gyári..mondjuk a merevsége megvan az oldallapnak??

Everybody lies.

(#9242) jaja1981 válasza Pttypang (#9241) üzenetére


jaja1981
addikt

Természetesen!
Nem csuklik, nyeklik.

(#9243) Pttypang válasza jaja1981 (#9242) üzenetére


Pttypang
veterán

...hát..mondjuk ha vastag plexi:D. ;)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#9244) person


person
senior tag

Nem nagy gány de azért megosztom ha nem baj. Beszereltem melegebb napokra
egy plussz ventit de ezt már nem tudom szoftveresen vezérelni ezért az egyik
üres rekeszbe mókultam neki egy szolíd kis kapcsolót.[link] Ja az alatta lévő meghajtó meg anno fehér volt de sajnáltam volna kidobni meg volt fölösleges lakksprém úgyhogy összehoztam őket. :)

[ Szerkesztve ]

(#9245) jaja1981 válasza Pttypang (#9243) üzenetére


jaja1981
addikt

Szokásos 2 mm.
Van fent kép a végleges állapotról.

(#9246) Lin3Lord


Lin3Lord
tag

volt egy kis egyszerű USB hubom, de nem tudtam hova rakni. aztán eszembe jutott, hogy az asztalba kellene. :D ilyen "dísz" szegélyt félbevágtam és így rögzítettem. :)

[ Szerkesztve ]

akkountvadasz

(#9247) Badman 4ever válasza Lin3Lord (#9246) üzenetére


Badman 4ever
őstag

:Y Csóresz HUB mit vétett ellened? ...amúgy gratuláció. :C
Teljesen úgy néz ki, mint ha egy műbőrdarabbal rögzítetted volna. :))

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#9248) Lin3Lord válasza Badman 4ever (#9247) üzenetére


Lin3Lord
tag

ébresztő órában volt, bizony! :D csak az ágy távol van géptől, így szét szedőttetett. :D

akkountvadasz

(#9249) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sráco valami műanyag takaró lecet honnét lehetne szerezni? Olyasmi kéne amit egy fém lemezre, mint pl a ház oldala rá lehetne húzni, és nem vastagabb pár mmnél.

(#9250) Mr.Csizmás válasza VinoRosso (#9249) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

praktiker, ikeja, obi :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.