Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#851) dr_strange válasza gd5424 (#849) üzenetére


dr_strange
senior tag

sajna passz... évek óta ps2-es egerem van

neked is az FGO-t tudom ajánlani, hátha

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#852) gd5424 válasza dr_strange (#851) üzenetére


gd5424
tag

Azért köszi a segítséget.
Ki kellene írnia ha felismeri az egeret?:
k6 ~#cat /dev/ttyS0
k6 ~#cat /dev/tts/0
k6 ~#cat /dev/input/mice

Ezekre a parancsokra valamit írnia kellene,ha mozgatom az egeret nem?
Mert nem ír semmit. :F

C64 6510 1MHz Proc, 64Kb Ram, C-1541-II Disk Drive, Tape Drive, Printer :)

(#853) escie válasza dr_strange (#850) üzenetére


escie
őstag

valami elvi gond van.
mind az xorg, mind az xgl ugyanazzal a hibával (nem)indul. igazából sosem bírtam még teljesen azonosulni az X lelkivilágával, ezt sem bírom felfogni... :U
mindegy is, megvárom, míg bejut a portage-ba.
--
most úgy csinálom, hogy simán indít egy xorg-ot kdm-mel az initszkript, belogolok kde-be, innen indítom el az szkriptet, amit a howto-ban volt, átírtam, fullscreen kapcsolóval indítja az Xgl, compiz, gnome kombinációt.
próbálgatni jó lesz így is, bár ahogy nézem a funkciókat, nem lesz túl nehéz megszokni őket. ez a kockán forgatós asztalváltás szerintem nagyon szemléletes, egyszeri júzer jobban felfogja, hogy mi történik ha asztalt vált. én is. :)
az exposé is nagyon hasznos, kissé alma-szaga van ;) , de nagyoktól koppintani nem szégyen.
a kis izgő-mozgó menük is nagyon szépek, az ablakok hullámzása úgyszintén. kívánncsi leszek, éles üzemben meddig tűröm el, de úgy tűnik jelenleg, nem túl időrabló effektek, az szépet meg szeressük. :)
egy szó mint száz, nagyon tetszik.

amúgy, nagyon régi, gyengus kis kártyám van, de szépen, akadás nélkül megy...
... míg el nem indítok mplayerben egy videot. ettől egy kicsit belassul, de nem vészes...

I'm back, baby!

(#854) escie válasza escie (#853) üzenetére


escie
őstag

utanaolvastam, a coffebuzzz nevu illeto svn-jeben a peccselt kdelibs van, mivel valami systray hibat kezelnek. (valoban nem mukodik a systray a kde-ben compiz-zal)
atirtam kicsit a szkriptet az fgo alapjan, igy indul a kde a gnome-window-decorator-ral. :)
szep kis hibrid helyzet...

I'm back, baby!

(#855) dr_strange válasza gd5424 (#852) üzenetére


dr_strange
senior tag

benéztem az FGOra, de nemige láttam soros egérrel foglalkozó topikot

dmesgben van valami egérre utaló bejegyzés?

hirtelen csak némi voodoovarázslat segíthet, esetleg coldplug, hotplug és udev frissítés... (vagy vegyél egy ezresért egy ps2es egeret ;] )

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#856) Sipi válasza Sianis (#839) üzenetére


Sipi
addikt

A /etc/mplayer.conf file-om. Az af (audio filter) résznél a volume azért van, mert az AC3 többcsatornás file-ok a rossz kódolások miatt nagyon halkak.

#vo = xv
vo = gl2
#vo = xvidix

ao = alsa:noblock:device=surround40
channels = 4
af = surround,volume=+05

fs = yes
vm = yes
zoom = yes
double = yes
dr = yes
afm = ffmpeg,mp3lib,liba52,
vfm = ffmpeg,libmpeg2,
fixed-vo = yes
sws = 2
menu = yes
monitoraspect = 4:3
ffactor = 0.75
osdlevel = 1
font = /usr/share/fonts/corefonts/comic.ttf
spuaa = 4
spualign = -1
subalign = 2
forcedsubsonly = no
#sub-bg-alpha = 100
subfont-blur = 4 #2
subfont-autoscale = 3
subfont-outline = 3 #2
#subfont-encoding = unicode
unicode = no
subcp = latin2
sub-fuzziness = 2
subfont-osd-scale = 4 #6
subfont-text-scale = 5 #5
subpos = 100
subwidth = 100
framedrop = yes
cache = 16384
slang = hu,en
alang = hu,en
autoq = 10
#vf = expand=0:-100:0:0:1
nojoystick = 1

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#857) Sipi válasza escie (#854) üzenetére


Sipi
addikt

Bedobnád ide a közösbe ezt a szkriptet? Illetve azt, hogyan indítod az xgl-t.
Én a /etc/X11/Sessions-be tettem egy session-filet, azzal megy. Illetve olvastam, hogy a :0-ás displayen nem mindig megy az xgl, érdemes a :1-essel próbálni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#858) Sianis válasza Sipi (#856) üzenetére


Sianis
addikt

:R

Azthiszem, hogy lekell nyúlnom édesanyám számomra régi, de amúgy tökéletes állapotú nVidia kártyáját ( GeeForce 2 MX 100/200 ), mert ez az ATI kikészít, neki meg jó lesz a ''dózer'' gépbe. Gondolom, hogy Gentoo alatt sem túlzottan problémás beállítani az nVidia kártyákat, hogy jó legyen az OpenGL, 3D nagyon kell, de azért nem bánom, ha a lehetőség meg van rá.

(#859) Yom


Yom
aktív tag

most rakom fel epp az xgl-t. mar 7es xorg fenn van. leiras alapjan gnome flaggel kell forditani az xgl-t. ha gnome flag nelkul forditom akkor mi tortenik? csak gnome-window-decoration nem kerul fel a gepre? milyen window effekteket tud ez a gnome-window-decoration? lehet a xgl osszes effektjet/pluginjat/stb.. hasznalni USE''-gnome'' -mal?

I came. I saw. I lagged out.

(#860) Sipi válasza Sianis (#858) üzenetére


Sipi
addikt

Szerintem Gentoo alatt a legkönnyebb beállítani az nvidia kártyákat. emerge nvidia-kernel nvidia-glx, majd a README-je alapján 3 sort megváltoztatni az xorg.conf-ban, és eselect opengl set nvidia.

Annyi van, hogy a régebbi kártyákat a nvidia drivere csak kb. a 7174-es driverig kezeli. Ha régebbid van (meg kell nézni az nvidia README-ben a támogatott kártyák listáját), akkor maszkolni kell az újabb verziókat:

/etc/portage/package.mask-ba
>=media/video/nvidia-7667

Nekem GeForce2 GTS van, ezt kivételesen nem támogatják, a többi Gef2-t úgy láttam, igen (mármint az újabbak).

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#861) Yom válasza Yom (#859) üzenetére


Yom
aktív tag

ha a package.use ba rakom bele: x11-base/xgl gnome ez eleg sztetek? nem akarom, hogy minden csomag (firefox, stb) feltegye a gnome-s ''fuggosegeit''

I came. I saw. I lagged out.

(#862) Sipi válasza Yom (#859) üzenetére


Sipi
addikt

Gondolom, a compiz-re gomndoltál, az xgl-nek tudtommal nincs gnome flagje.
Igen, ezzel kell feltenni, mert a compiz kettős célt szolgál: egyrészt windows manager, szép dekorációkkal és effektekkel (ennek bekapcsolásához kell wgy *-window-decorator, ami jelenleg csak gnome alatt megy), illetve Composite manager is egyben. Ez az egy kiterjesztése, nagy vonalakban az alfa-átmeneteket kezeli (árnyékok, átlátszóság). Ezt az xcompmgr, vagy KDE alatt a kompmgr kezeli. Sima Xorg alatt ehhez be kell kapcsolni az xorg.conf-ban a Composite Extensiont, de Xgl alatt épp, hogy ki kell venni a konfigból, mert ennél alap, hogy van ilyen opció.
Ezeket a dolgokat, ha lesz időm, még tesztelem.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#863) Sianis válasza Sipi (#860) üzenetére


Sianis
addikt

Csütörtökön erre visszatérünk! Addig elolvasgatom, a WIKI-n a dolgokat hozzá. Köszi a help-et, remélem, hogy zökkenő mentes lesz...

(#864) Yom válasza Sipi (#862) üzenetére


Yom
aktív tag

akkor a compizra igen:) csak elore kerdeztem, mert most m1 fel a cairo, pango,gtk+ es a kovetkezo lepes lesz majd a compiz:) mar nagyon varom, hogy fenn legyen:)

az xgl howtoban van 1 egesz jo tablazat, ami osszefoglalja, hogy milyen atihoz milyen driver kell, hogy menjen. persze 9600,9600pro van, de xt nincs:D de ha jol tudom akkor teljesen uaz a gpu, csak memoban ternek el. bar szerencsere pentekre meghozzam az nvidiam. vegre el tudtam adni az atim:)

ha nem mukodne az ati opengl, mesaval meg elfut a compit?

I came. I saw. I lagged out.

(#865) Sipi válasza Yom (#864) üzenetére


Sipi
addikt

Gondolom, hogy elfut mesa-val is, elvégre az az egyik legnagyobb függősége, plusz pecsekkel ellátva. :)
Sőt, szerintem az open source ati driverrel egész gyors is lesz. A mesa-nak a VIDEO_CARDS paraméterrel az ati is, az fglrfx is megadható drivernek, valószínűleg jól optimalizálták mindkét driverre. Így talán ezeken a kártyákon nem is szoftveresen fut.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#866) escie válasza Sipi (#857) üzenetére


escie
őstag

nem egy nagy script.
meg kell adni neki egy számot, mely képernyőn menjen...

kde: [link]
gnome: [link]

ezt a szkriptet, ha rootként indítom, leállított xdm-szkript mellet, akkor a tegnap írt hiba.


[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#867) escie válasza escie (#866) üzenetére


escie
őstag

megmutatnád azt a session filet? én hiába rakok oda bármilyen szkriptet, nem jelenik meg a kdm-ben... :U

I'm back, baby!

(#868) Sipi válasza escie (#867) üzenetére


Sipi
addikt

Most nem tudom, otthon van. De már nem is emlékszem, hogy indítom... Asszem, valamelyik xgl wikin lévő scriptet használom, de nem sessionből indítom, hanem konzolból kézzel a session file-t.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#869) Yom


Yom
aktív tag

nem mukodik az xgl:(
ha igy inditom:
Xgl :1 -ac -accel xv:pbuffer -accel glx:pbuffer akkor elindul es bejon az X. viszont ha :1 kimarad belole, akkor a homokoranal csak var...
megcsinaltam a howto alapjan a scriptet (XFCE resz). mivel ott nem volt :1 csak vart. beletettem, es bejon az X, viszont XFCE nem indul. xfce4-session.rc filet modositottam. mindent a leiras alapjan csinaltam.
mi lehet a gond?

I came. I saw. I lagged out.

(#870) Sipi válasza Yom (#869) üzenetére


Sipi
addikt

Teee, olvasol is néha? :)
Már kétszer is írtam, hogy az xgl nem fut a nullás displayen. A wikin, vagy hol, kint is van. Ezért az egyesen KELL indítani. Vagy nagyobbon.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#871) Yom válasza Sipi (#870) üzenetére


Yom
aktív tag

de akkor miert nem indul az XFCE 1es desktopon sem?:)

I came. I saw. I lagged out.

(#872) Sipi válasza Yom (#871) üzenetére


Sipi
addikt

Az független az xgltől. Ha grafikus kép elindult, megy az xgk - az csak egy képernyőkezelő.
Esetleg az lehet a gond, hogy az xgl felett futó compiz window manager összevész az xfce window managerével... A compizzel ez az egyetlen kritikus pont: a nagyobb rendszerekben lényegébe nki kell cserélni a beépített WM-et compizre. A wiki-n lévő infó alapján kell próbálgatni, nem tudom, mi lehet a konkrét ok.
Debug tipp: indítsd csak egy xterm-et az xgl-ben! Ebből elindítva az xfce-t, megtudhatod, mi ''fagy'' be.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#873) Sipi válasza escie (#867) üzenetére


Sipi
addikt

#!/bin/bash
Xgl :$1 -ac -accel xv -accel glx:pbuffer &
#sleep 3
DISPLAY=:$1 LD_LIBRARY_PATH=/usr/lib/opengl/xorg-x11/lib/ compiz --replace \
decoration wobbly fade switcher minimize cube rotate zoom scale move resize place &
#sleep 3
DISPLAY=:$1 gnome-window-decorator &
#sleep 3
#DISPLAY=:$1 gnome-session
DISPLAY=:$1 startkde

A sleepeket kikommentezheted, nekem így is ment, mert lassú a gépem. :)
Ezt indítva ''compix 1'' alakban, elindul az xgl, majd azon a kde. De nem tökéletes, mert a startkde script a kwin WM-et akarja indítani, ami nem indul el, mert a compiz WM már fut. Ha lesz időm, tökölök vele, hogyan tudom rávenni, hogy menjen. Így ugyanis nem indul el egy KDE-s program sem. :)
Bár a wikin lévő coffee xglben állítólag ez már megoldott.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#874) escie válasza Sipi (#873) üzenetére


escie
őstag

nem birom felfogni, miben kulonbozik ez az en szkriptemtol, de most mukodik, elindul rendesen. :)
nem beagyazottan is, tehat onalloan, konzolbol, elindul az Xgl.


miota az uj xorg van, azota nincs eger-scroll, vajh miert?
az xorg.conf nem valtozott...

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#875) dr_strange válasza escie (#874) üzenetére


dr_strange
senior tag

irigyellek benneteket...

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#876) Yom válasza Sipi (#873) üzenetére


Yom
aktív tag

probaltam ezzel a scriptel inditani (persze atirtam ati-ra, ill startxfce4). igy el is indult az xfce. mikor tolti be latom, h starting compizrc, panel stb... minden ugy nez ki mintha jo lenne, de mikor vegez vegez, akkor csak 1 asztalom van es nincs taskbar, semmi effekt, nincs kocka stb. mi lehet a gond? compiz nem indul el rendesen? xfce4-session.rc ben az xffw-et atirtam compizra.
azt vettem eszre, h az Xgl sokkal lassabban tolt be, mint a Xorg. nalam a xorg par mp volt, ez meg ugy 10mp. ez normalis?:)

I came. I saw. I lagged out.

(#877) Sipi válasza escie (#874) üzenetére


Sipi
addikt

A wiki szerint az egérkezelés nem működik, ha auto az egér típusa. Meg kell adnod pontosan, milyen - ez többnyire IMPS/2 szokott lenni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#878) Sipi válasza Yom (#876) üzenetére


Sipi
addikt

Nekem az xgl is pillanatok alatt indul. A gépem pedig sokkal rosszabb a Tiédnél...
Szerintem nem indul el az xfce... Az xgl ugye csak egy kék hátteret ad, mivel csak a grafkártyát kezeli. A compiz pedig window manager ugyan, de úgy vettem észre, lényegében csak a dekorációkért, effektekért felelős. Ablakot az sem indít.
Anno úgy teszteltem, hogy az ide linkelt scriptet indítottam el, először xgl, majd compiz, decorator, s utána egy xterm. Ablakot ugyanis a compiz sem ad, csak a lehetőséget, hogy ha valami dokkolót, ablakot, miegymást indít, akkor dekorálja. Elég vicces volt az xterm ocsmány ablakát szépen dekorálva látni. :)

A wikin lévő utasítások nem segítenek? Ott pont xfce-re ad indítást, session managerrel és anélkül is.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#879) Yom válasza Sipi (#878) üzenetére


Yom
aktív tag

pont a wikin levo leiras alapjan csainaltam.
Xgl kek hatteret ad? akkor nalam lehet h itt a gond. nalam fekete,feher kockas hattarer ad, es a kurzos X lesz. se jobb klikk, se bal, se semmi. meg xterm se indult el rajta. probaljram ujratenni az egesz xorgot?

I came. I saw. I lagged out.

(#880) Sipi válasza Yom (#879) üzenetére


Sipi
addikt

Ja, lehet, hogy a kék háttér már a compiz... A sima X indítás után pont így néz ki. Akkor Neked csak az xgl fut. A bal/jobbklikk, miegymás már valamilyen WM vagy DM munkája.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#881) Yom válasza Sipi (#880) üzenetére


Yom
aktív tag

hat akkor ilyenkor mi a teendo? lehet h rosszul ment fel az xgl, es azert is olyan lassu? v csak compiz hiba lehet?

I came. I saw. I lagged out.

(#882) escie válasza Sipi (#880) üzenetére


escie
őstag

igen, a kék háttér már a compiz kell legyen...
egy pucér xgl-nek olyan háttere van, mint egy hasonló xorg-nak. ez pepita szemkápráztató izé...
--
az egér működik, köszi az rtfm-et. :B

I'm back, baby!

(#883) Sipi válasza Yom (#881) üzenetére


Sipi
addikt

Gőzöm sincs...
A sorrend az, hogy először a moduláris xorg megy fel. Ennek a mesa összetevőjét kell lecserélni a cvs-es, peccselt darabra, mert ebben van olyan opengl kiterjesztés, ami az xgl-nek kell. A mesa-nak meg kell adni emergénél, hogy milyen videókártyával akarod használni. Neked valószínűleg a VIDEO_CARDS=''ati'' emerge mesa parancsot kell használnod, ez készíti el az opensource ati driverhez szükséges peccselt mesa-t.
Az xorg-nál az xorg-x11-t kell még hasonlóan emergelni, ennek is a VIDEO_CARDS paraméterrel megadni, milyen drivereket csináljon. Ennél ''ati fglrx'' is létezik.
Az xgl-t úgy kell emergelni, hogy előtte átváltasz xorg-os opengl-re (vagyis mesa-ra):
eselect opengl set xorg-x11. Bár egyébként leáll hibajelzéssel...

Fingom sincs, mi a rossz. Szerintem hagyd a francba az xfce-t, előbb próbáld életre lehelni az itt beírt scripttel, a végén a startkde helyett írj xterm-et. Ha az elindul, akkor megy az xgl és a compiz is.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#884) Yom válasza Sipi (#883) üzenetére


Yom
aktív tag

megvan a hiba:) ha elmondom padlot fogtok:D megbiztam a gepben, mert eddig minden tokeltesen felment. most lehalt a gnome-vfs nel. mikor tettem fel a compizt, akkor magara hagytam a gepet h emerge majd halt. es lehalt a forditas. hiaba akarta megnyitni a compizt, mert nincs fenn...: :O
most akartam feltenni a gnome-vfs t es hibat ad:
i686-pc-linux-gnu-ar cru .libs/libfile.a file-method.o fstype.o
i686-pc-linux-gnu-ranlib .libs/libfile.a
creating libfile.la
/bin/sed: can't read /usr/lib/gcc/i686-pc-linux-gnu/3.3.5-20050130/libstdc++.la: No such file or directory
libtool: link: `/usr/lib/gcc/i686-pc-linux-gnu/3.3.5-20050130/libstdc++.la' is not a valid libtool archive
make[2]: *** [libfile.la] Error 1
make[2]: Leaving directory `/var/tmp/portage/gnome-vfs-2.12.2/work/gnome-vfs-2.12.2/modules'
make[1]: *** [all-recursive] Error 1
make[1]: Leaving directory `/var/tmp/portage/gnome-vfs-2.12.2/work/gnome-vfs-2.12.2'
make: *** [all] Error 2

!!! ERROR: gnome-base/gnome-vfs-2.12.2 failed.
Call stack:
ebuild.sh, line 1894: Called dyn_compile
ebuild.sh, line 941: Called src_compile
ebuild.sh, line 1609: Called gnome2_src_compile

!!! compile failure
!!! If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant.

fix_libtool.sh 3.3.5 --oldarch i386-pc-linux-gnu volt, de nem segitett

[Szerkesztve]

I came. I saw. I lagged out.

(#885) Yom válasza Yom (#884) üzenetére


Yom
aktív tag

fix_libtool_files.sh 3.3.5-20050130 megoldotta a hibat. felment a gnome. remelem a tobbi csomag felm1 siman.

szerk: igazabol mi a lenyegi kulonbseg a 2 fix_lib parancs kozott?

[Szerkesztve]

I came. I saw. I lagged out.

(#886) Sipi válasza Yom (#885) üzenetére


Sipi
addikt

Ég és föld. :)
A sima parancs a megadott (lehetőleg régebbi...) verziójú gcc-re mutató dolgokat javítja ki a jelenlegire. Az oldarch pedig akkor kell, ha a CHOST megváltozik.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#887) Yom


Yom
aktív tag

most mar felment a compiz biztonsan:) minden csomag ami kell fenn van, de nem indul a compiz. bejon az XGl, majd 1-2 villanas, es uaz van mint eddig. fekete-feher hatter, es csa X kurzor.
meg az mit jelent:
: bad interpreteter
ha inditom a scriptet, ami itt volt a forumon ezt irja. ha bash -x el futtatom, akkor lefut jol. nem lehet h ez kever be neki? nem tudja a compiz behuzni azt, ami kell neki, es ezert nem indul?

I came. I saw. I lagged out.

(#888) Sipi válasza Yom (#887) üzenetére


Sipi
addikt

1. Az itteni scripttel indítsd el, mert először azt teszteld, hogy egyáltalán megy-e az xgl és a compiz. Egy xtermet kell indítanod, azon már tesztelni tudod az effekteket, és egyéb programokat is tudsz abból indítani. A compiz nem ad menüket, desktopot, a nagyobb desktop managerek pedig nem biztos, hogy elindulnak. De ha grafikus felületből egyből azokat indítod, nem tudod megnézni, milyen hibával szállnak el.
2. A bad interpreter talán az lehet, hogy itt windows sortöréssel van fenn a script. Nézd meg valami editorban (a midnight commander jó rá), mik vannak a sorvégeken! Sokszor plusz karakter kerül bele, ezeket törölni kell. Vagy dos2unix parancs. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#889) Yom válasza Sipi (#888) üzenetére


Yom
aktív tag

itteni scripttel teszteltem. es csak a pepita hatter jon be. nem indul el az xterm. gondolom a compiz se.
rosszul telepitettem? kezdjem elorol az egeszet?

X -version

X Window System Version 7.0.0
Release Date: 21 December 2005
X Protocol Version 11, Revision 0, Release 7.0
Build Operating System:Linux 2.6.14-gentoo-r5 i686
Current Operating System: Linux yomagam 2.6.14-gentoo-r5 #11 Wed Jan 11 22:07:32 CET 2006 i686
Build Date: 27 February 2006
Before reporting problems, check http://wiki.x.org
to make sure that you have the latest version.
Module Loader present

/opt/ati/bin/fglrxinfo
display: :0.0 screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: RADEON 9600 XT Generic
OpenGL version string: 2.0.5642 (8.22.5)

opengl mukodik. es 7-es Xorg is. most is sima xorggal vagyok

[Szerkesztve]

I came. I saw. I lagged out.

(#890) escie válasza Yom (#889) üzenetére


escie
őstag

ha az xgl elindult, kéne varázsolni egy xterm-et bele, akár a szkript átszerkesztésével, akár másképp, és próbálni indíteni a compizt, debugolni.
bár ahonnan indítod a szkriptet, oda is kiírja az esetleges hibaüzeneteket.

olyat próbáltál, hogy xorg-ba bejelentkezel, -kde, vagy gnome, akármi-, és így próbálod futtatni a szkriptet?

I'm back, baby!

(#891) Yom válasza escie (#890) üzenetére


Yom
aktív tag

xterm se indul. csak 1 pepita hatter jon be.
probaltam xorgbol is indtani Xgl-t de akkor azt mondja, h a kepernyo lockolva van.

I came. I saw. I lagged out.

(#892) Sipi válasza Yom (#891) üzenetére


Sipi
addikt

Akkor szerintem elgépelhetted a szkriptet. Mivel az xgl elindul, tovább kell ugrania a következő sorra.
Xgl :1 -ac -accel xv -accel glx:pixbuffer &
Fontos a végén a & jel! Enélkül csak állni fog az elindult Xglnél. Ja, és Ati-hoz a fenti accel sorokat kicsit másra kell cserélni, a wikin van, hogy mire.

Teszt 1:
DISPLAY=:1 xterm

Először ez legyen a file második sora. Az xgled elindul, s ezzel el KELL indulnia egy xtermnek. Ha nem, kukkold a logot!

Teszt 2:
DISPLAY=:1 LD_LIBRARY_PATH=/usr/lib/opengl/xorg-x11/lib compiz --replace ... &
A ... helyére írd be az itteni scriptből a bekapcsolni kívánt dolgokat. (Nem írom, mert úgy túl hosszú lesz. :) ) Ez a második sor, KELL a végére a & jel, ugyanis még el kell indítani egy ablak-dekorátort! Ez a harmadik sor:
DISPLAY=:1 gnome-window-decorator &
Itt is kell az et jel, mert most még mindig csak ott jársz, hogy az xgl-nek kék háttere van, oszt nyóc. :)
Utolsó sorban indíthatod a megfelelő ablakkezelődet. Itt - megint csak a teszt miatt - először csak sima xtermet indíts!
DISPLAY=:1 xterm
Itt már nem kell a végére a jel, hiszen ez az utolsó sor.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#893) Sipi


Sipi
addikt

Ezt most találtam a gépemen. :)

#!/bin/bash
# xgl startup script by RiPz @ www.binary-pulse.co.uk
# GNU Public Licence
# woo!

echo ''###### STARTXGL SCRIPT ######''

if [ ''$1'' = '''' ]; then
echo ''Usage: startxgl <display number> <window manager> <gfx>''
echo ''<gfx> is optional, values 'ati' or 'nvidia/other', default is nvidia/other''
echo ''Window Managers currently supported: xfce, gnome.''
elif [ ''$2'' = '''' ]; then
echo ''Usage: startxgl <display number> <window manager> <gfx>''
echo ''<gfx> is optional, values 'ati' or 'nvidia/other', default is nvidia/other''
echo ''Window Managers currently supported: xfce, gnome.''
else
echo ''Starting X Server with XGL''
echo '' Using Display $1''
echo '' Using WM: $2''

if [ ''$3'' = ''ati'' ]; then
echo '' Using Card: ati''
Xgl :$1 -ac -accel xv:pbuffer -accel glx:pbuffer &
else
echo '' Using Card: nvidia/other''
Xgl :$1 -ac -accel xv -accel glx:pbuffer &
fi

sleep 2
echo '' Starting compiz''
DISPLAY=:$1 LD_LIBRARY_PATH=/usr/lib/opengl/xorg-x11/lib/ compiz --replace gconf decoration wobbly fade minimise cube rotate zoom scale move resize place switcher &
sleep 2

echo '' Starting Window Manager''

if [ ''$2'' = ''gnome'' ]; then
DISPLAY=:$1 gnome-window-decorator &
DISPLAY=:$1 /usr/libexec/gnome-settings-daemon &
DISPLAY=:$1 nautilus -n --sync &
DISPLAY=:$1 gnome-panel
elif [ ''$2'' = ''xfce'' ]; then
DISPLAY=:$1 xfce-mcs-manager
DISPLAY=:$1 gnome-window-decorator &
DISPLAY=:$1 xftaskbar4 &
DISPLAY=:$1 xfdesktop &
DISPLAY=:$1 exec xfce4-panel
fi

echo '' DONE!''
fi


[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#894) escie válasza Sipi (#893) üzenetére


escie
őstag

a gentoo-wikin, az Xgl howtoban is ajánlották ezt...
[link]

I'm back, baby!

(#895) Sipi


Sipi
addikt

Hát, én akármit csinálok, nem tudomsem eltrontani az xgl-compiz kombót, sem rosszul elindítani. :)
A coffee-féle ebuildekben benne van egy peccselt kdelibs, állítólag KDE alatt azért nem megy jól a compiz, mert a systray nem működik. Ezzel ezt megoldodtták, és állítólag megy KDE alatt is szépen. Ma talán ki tudom próbálni.
Az mplayer, sajnos, gl kimenettel nem megy xgl alatt, az xv pedig marha lassú. Ez további turkászolást igényel. (Igaz, reggel úgy láttam, a most fordított xgl indítás után hiányolja az xvideo extensiont. Anélkül meg elég macerás xv kimenettel videózni. :) )

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#896) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Na én is felküzdöttem a 7.0-ás xorg-ot. Majd jön az XGL, meg a Compiz is. Viszont nekem nem megy az unicode. Locale:
LANG=hu_HU.iso88592
LC_CTYPE=''hu_HU.UTF-8''
LC_NUMERIC=''hu_HU.UTF-8''
LC_TIME=''hu_HU.UTF-8''
LC_COLLATE=''hu_HU.UTF-8''
LC_MONETARY=''hu_HU.UTF-8''
LC_MESSAGES=''hu_HU.UTF-8''
LC_PAPER=''hu_HU.UTF-8''
LC_NAME=''hu_HU.UTF-8''
LC_ADDRESS=''hu_HU.UTF-8''
LC_TELEPHONE=''hu_HU.UTF-8''
LC_MEASUREMENT=''hu_HU.UTF-8''
LC_IDENTIFICATION=''hu_HU.UTF-8''
LC_ALL=hu_HU.UTF-8

Normális az, hogy ot van egy iso is? Nem megy az ő betű, viszont érdekes módon az ű igen.
Konzolon még zsrabb a helyzet, az teljesen szét van esve. Ott iso-kat ír ki a locale, nem egészen értem miért. Az egészet a WIKI-s leírás alapján csináltam.

Take a look to the sky just before you die

(#897) Sipi válasza tierbatyo (#896) üzenetére


Sipi
addikt

Mindegyiknek hu_HU.utf8-nak kellene lennie. Az utf8 kisbetűvel.

/etc/rc.conf-ban UNICODE=''yes'', /etc/conf.d/consolefont-ban CONSOLEFONT-nak Unicode-os font, hogy a konzol menjen (pl. a terminal-fonts-ban lévő ter-v16b), az itteni KEYMAPS file-ban a KEYMAP=''us'' vagy ''hu'', nem kell a régi leírásokban lévő -u kiterjesztés.
A glibc-ben lennie kell utf8-as lokálnak.
Az X nem ismeri egyébként ezt a lokált, ki is írja az elején, de ez eddig nekem még nem okozott gondot.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#898) Yom válasza Sipi (#892) üzenetére


Yom
aktív tag

ati driver gond:(
yomagam ~ # compiz: GLX_EXT_texture_from_pixmap is missing
compiz: Failed to manage screen: 0
compiz: No managable screens found on display :1.0

ubunto forumon lattam uezt a hibat atival, howtoban csak nvidiara irtak. de mar nem foglalkozok vele, holnap jon meg az nvidia karim:)

I came. I saw. I lagged out.

(#899) tierbatyo válasza Sipi (#897) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Hát nem tudom mi lehet a baj, de továbbra is iso-nak írja console alatt. :( Ráadásul feltettem az Xgl-t és nem indul. Semmi sikerélmény ma, meg még másnaposság is.

Take a look to the sky just before you die

(#900) Sianis


Sianis
addikt

Hali!

Sipi uram! MPlayer beállítások mennek, xv -vel, hát nem tudom, hogy lesz-e kártya csere, majd megpróbálok ügyködni az ATI-val. Kérdésem. Mit írjak át konfigba, hogy ne rakja azonnal full scrennbe a videót, és állítsa át a monitorom felbontását?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.