Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#201) asturel válasza mr.geeZ (#200) üzenetére


asturel
őstag

en e17 dr17-et hasznalok mar joideje ;> de az archivum 1-be emlitettem ezt ;)
itt egy shot regebbrol [link]
szep, gyors, nekem teccik, van osx-es 'talca' is az engage, meg nem valami jol konfiguralhato
van hozza animalt hatter, es jopar modul :)


btw ugyebar az uj e17-et cvs-rol emergelni, de nemtudom megmondani emergenek h ne buzeraljon cvs-en mindig?

(#202) dr_strange válasza asturel (#201) üzenetére


dr_strange
senior tag

''btw ugyebar az uj e17-et cvs-rol emergelni, de nemtudom megmondani emergenek h ne buzeraljon cvs-en mindig? ''

ezt ha lehetne magyarul is :)

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#203) asturel válasza dr_strange (#202) üzenetére


asturel
őstag

szoval mikor e17 dr17-et emergelek, akkor rogton kapcsolodik a live cvs-hez es updatelne/letoltene, ez nem is lenne baj, csak van mikor 20/1x se kapcsolodik a cvs-hez
pl
>>> emerge (23 of 23) app-misc/evidence-9999 to /
>>> md5 files ;-) evidence-9999.ebuild
>>> md5 files ;-) files/digest-evidence-9999
* This is a LIVE CVS ebuild.
* That means there are NO promises it will work.
* If it fails to build, FIX THE CODE YOURSELF
* before reporting any issues.
>>> Unpacking source...
* Fetching CVS module evidence into /usr/portage/distfiles/cvs-src ...
* Running cvs -q -f -z3 -d '':pserver:anonymous:@cvs.sourceforge.net:/cvsroot/evidence'' login
Logging in to :pserver:anonymous@cvs.sourceforge.net:2401/cvsroot/evidence

es ilyenkor altalaba eldobja connection refused, esetleg timed out-al etc, elegge idegesito, igy szeretnem valahogy ugy emergelni hogy ne kapcsolodjon a live cvs-hez es updateljen/letoltson (e17 engage modulnak themeje csak forditas elott editalhato, es nem szeretnem kezzel felrakosgatni, ha mar itt az emerge, pl ennel a livecvs-nel a fetchonly se mukodik)

(#204) dr_strange válasza asturel (#203) üzenetére


dr_strange
senior tag

én nem tudok olyan e17 ebuildről, ami nem cvsből szedné a forrást, de nincs kizárva, hogy valaki csinált már valami snapshot vagy bináris ebuildet, szerintem túrd fel az FGO-t

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#205) escie


escie
őstag

használ valaki DeerPark-ot?
egyszerűen kriminális, hogy milyen sz*r lett. van valami a drag'n'drop rendszerével, mert sokszor akaratom ellenére drag-elek linket, képet, és ilyenkor akár egy percig is megáll _minden_, a grafikus felületen.
tudjam be a nemvégleges állapotnak?
amúgy magam forgattam...

I'm back, baby!

(#206) dr_strange válasza escie (#205) üzenetére


dr_strange
senior tag

Azt használom egy ideje, nem vettem észre a mondott hibát.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#207) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Van egy initrd-m, amit a kernelhez csináltam és van egy initrd, amit az fbsplash-hez csináltam. LILO-t használok és azt szeretném elérni, hogy ezt a két initrd-t egyszerre használhassam valahogy. Lehet ezeket egymásba olvasztani valahogy?

Take a look to the sky just before you die

(#208) escie


escie
őstag

melyik gcc-t használjátok?
nálam tegnap óta 3.4.4-r1 van, és mióta ez van fent, szinte semmi ne fordul a durvább flagekkel... :(

I'm back, baby!

(#209) escie válasza escie (#208) üzenetére


escie
őstag

óh, én balga.
miért nem halgattam Sipire. halgattam volna, ha emlékszem intelmeire. most olvastam vissza...
sikerült belefutni ebbe a nyűgös verzióba. megpórbálok downgradelni, szoríatsatok. :U

I'm back, baby!

(#210) asturel válasza escie (#208) üzenetére


asturel
őstag

en mar joideje 3.4.4-r1 -et hasznalok, de nekem mukodik, A64-es gep? van binarisom a 3.4.3-r1-rol, ha kell odaadhatom amugy miert nem multislot flaggel forditottad? akkor meglenne most a regi es csak visszavaltanal gcc-config -al

[Szerkesztve]

(#211) escie válasza asturel (#210) üzenetére


escie
őstag

úgy néz ki, lefordul az eggyel régebbi verzió...

amd64-en semmi gond a 3.4.4-r1-gyel, ez az x86-os gépem...

I'm back, baby!

(#212) escie válasza escie (#211) üzenetére


escie
őstag

hogyan tudom egy bizonyos csomag bizonyos verzióját magam kimaszkolni?
a gcc emlegetett verziójáról lenne szó...

I'm back, baby!

(#213) escie válasza escie (#212) üzenetére


escie
őstag

rájöttem. mostmár nem akarja feltenni a a gcc gonosz verzióját. :)

hátha érdekel valakit:
/etc/portage/package.mask-ba kell felvenni az adott csomagot, akár pontos verziószámmal is, az ''=''-et használva.
--
törvényszerű, hogy az emerge --deep --update --world sokat hibázik? értsd: sok csomag nem fordul, error-ral elszáll...

I'm back, baby!

(#214) tierbatyo válasza escie (#213) üzenetére


tierbatyo
senior tag

glibc is csinálhat ilyesmit. Ebből melyik verziót használsz?

Take a look to the sky just before you die

(#215) escie válasza tierbatyo (#214) üzenetére


escie
őstag

2.3.5-r3
de lehet, hogy mégsincs semmi baj, már 22 csomag lefordult egyhuzamban. már nem sok van hátra a 129-ből... :U:D

I'm back, baby!

(#216) Sipi válasza escie (#213) üzenetére


Sipi
addikt

Ha instabil rendszert használsz, igen. Nekem folyamatosan van legalább 3-4 csomag, ami nem működik. Jelenleg az openldap, ffmpeg2theora, avifile tutira ilyen. Nem is szoktam soha emerge world-öt, hanem átirányítom file-ba, és csemegézek, mi kelljen belőle.
A multislot flaget meg állítsd be, életet menthet. :)
(binutils-ra és gcc-re is működik, mindkettőnél az xxx-config paranccsal váltogathatsz a verziók között.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#217) dr_strange válasza Sipi (#216) üzenetére


dr_strange
senior tag

átirányítom fájlba... csemegézek...

pont erre való az én kis pye szkriptecském, de tényleg:) nem kell iránytgani, megszámozza, és csak beírod a számokat; meg tud egyebeket is

fejlesztők kerestetnek! lenne még rajta mit bütykölni

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#218) Sipi válasza dr_strange (#217) üzenetére


Sipi
addikt

Oké, küldj egy tuti friss verziót! :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#219) Grunya


Grunya
aktív tag

Milyen use flagekkel lenne a leggyorsabb a rendszer, ha a user fluxboxot szeretne, de emellett gaim-et ill. k3b-t is használna? Ilyenkor hogyan érdemes optimalizálni?

(#220) Sipi válasza Grunya (#219) üzenetére


Sipi
addikt

Szerintem kikapcsolhatod a kde, qt, gnome flageket. Ha olyan programot akarsz feltenni, amihez kellenek ezek, úgyis felrakja. k3b-hez a kdelibs mindenképpen kell.
Azt nem tudom, a fluxboxnak kell-e a gtk1 vagy gtk2, esetleg ezeket is kikapcsolhatod. A gaim (a gnome miatt) úgyis felteszi majd.

Érdemes lehet még az összes csomagot újrafordítani a ''lightningfast'', ''hypercool'' és ''advancedspeed'' flagekkel. :DD

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#221) Grunya válasza Sipi (#220) üzenetére


Grunya
aktív tag

Ez most vicc, ugye? :) Mit csinál pl. a hypercool?? :) Nincsenek is ilyen flagek... :)

(#222) Sipi válasza Grunya (#221) üzenetére


Sipi
addikt

Persze, hogy vicc. :D
Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#223) dr_strange válasza Sipi (#218) üzenetére


dr_strange
senior tag

[link]

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#224) escie válasza Sipi (#216) üzenetére


escie
őstag

közben rájöttem a turpisságra.
míg nem figyeltem, feltette a legfrisebb kernelt, szimlinkelte, és a későbbi csomagok, amelyek igényelték a futó kernel forrását, elhasaltak, mivel nem a futó kernel forrása volt a /usr/src/linux alatt.
amúgy ezzel a régebbi gcc-vel minden fordult eddig, ami kellett nekem...

nagy frissítések vannak most nálam, mert áttértem a ~x86-ra, volt vagy 120 frissítendő csomag.

ui.: asszem, ez szimlinkelési probléma megoldható a symlink use flag nemhasználatával. (na ez mekkora mondat volt, benne is hagyom, szörnyülködjön csak az utókor.: DDD)

I'm back, baby!

(#225) Sipi válasza escie (#224) üzenetére


Sipi
addikt

Jól hiszed, épp ezt akartam írni. Ne használd a symlink flaget... :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#226) dr_strange válasza Sipi (#225) üzenetére


dr_strange
senior tag

van ilyen flag? :) mik vannak...

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#227) escie válasza Sipi (#225) üzenetére


escie
őstag

jaja, kivettem... még egy ilyen viccet nem szeretnék, mint a tegnapi :)
--
más téma, közös használatra:):
úgy néz ki a gépem neve, hogy gentoo.(none).
ezt a ''(none)'' domaint hogy lehet lecserélni? más disztrók ezt localdomain-nak írják.
a jelenlegi egyrészt csúnya, másrészt szerintem gondot is okozhat itt-ott. talán emiatt lassú, ha ssh-zok a másik gépre azonos alhálón? próbáltam a kapcsolódó konfigfájlt(domain valami) buherálni, de nem jutottam sokra.

nem vagyok hálózat-guru, azt szeretném tudni, hogy az itthoni hálónak meg tudok adni egy domain-t? gep1.endomainom, gep2.endomainom, stb...
most lett routerem, ennek kapcsán jött fel a dolog. lesz a hálózatban egy win-xp-s gép is, mik a tudnivalók ezügyben.

meg szertnék majd ilyen fájlmegosztós mókát is létrehozni. (erre kell a samba?)

--
dr_strange!
láttad? [link] :)

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#228) Sipi válasza escie (#227) üzenetére


Sipi
addikt

/etc/conf.d/domainname, majd rc-update add domainname default
De erre nincs szükség, emiatt biztos nem lassú az alhálós másolás.
De érdekes módon lehet, hogy ez semmit em fog állíani. Ekkor a /etc/hosts-ba írd be az IP-det, majd mellé gépnév.domain gépnév
Ha nincs fix ipd, akkor a lokálhoszthoz írd,
127.0.0.1 gép.domén gép localhost

A domainname-nek nincs köze a windows-hoz. Erre olyan gép esetén, aminek nincs bejegyzett neve, nincs is igazán szükség. Filemegosztás: milyen megosztás? Windows-os megosztáshoz samba kell.

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#229) escie válasza Sipi (#228) üzenetére


escie
őstag

nem a másolás, hanem az ssh 192.168.x.y után sokáig időzik, mire kéri a jelszót. lehet, hogy ez természetes?

a domainname init-tel már kísérletezgettem, nem lett semmi eredménye.

''127.0.0.1 gép.domén gép localhost''
asszem ez kell nekem, kipróbálom...


olyan megosztás kéne, ami teljesen transzparens a júzereim szemszögéből. tudjanak fájlt cserélgetni, megosztani az itthoni hálón. igen, olyan, mint amit a wines hálózatokon lehet. az egyszerűség kedvéért samba jó lesz, nem akarok sokat hekkelni a win-es gépen, mert nem tudok. (na persze, mert linuxon tudsz, mi?? :U:D)
ha aktuális, majd megjelenek itt a hülye kérdéseimmel...

I'm back, baby!

(#230) Jester01 válasza escie (#229) üzenetére


Jester01
veterán

ssh 192.168.x.y után sokáig időzik

Igen, megpróbálja feloldani a hostneved.

man sshd_config:
UseDNS Specifies whether sshd should lookup the remote host name and
check that the resolved host name for the remote IP address maps
back to the very same IP address. The default is ``yes''.

MOD: formázás

[Szerkesztve]

Jester

(#231) escie válasza Jester01 (#230) üzenetére


escie
őstag

kösz az infókat, neked is!

jól értem?
megpróbálja az /etc/resolv.conf -ban megadott dns-ről lekérdezni a dolgokat? mivel nem találja, ezért kivárja a timeout-ot?

I'm back, baby!

(#232) Jester01 válasza escie (#231) üzenetére


Jester01
veterán

Igen, úgy tűnik. De talán ha felveszed a forrásgépet is az /etc/hosts-ba, akkor lehet, hogy nem fog DNSt hívni.Persze ki is kapcsolhatod. Én is megtettem, mivel a melóhelyi dns úgy van beállítva hogy különben nem enged be az otthoni gépem.

Jester

(#233) escie válasza Jester01 (#232) üzenetére


escie
őstag

kipróbálom...
--
közös:
mai nappal kint van a firefox1.5, meg a kde3.5(már hivatalosan is), mennyi ''5''-ös... :) vajon mikorra kerülnek be a portage-ba?

I'm back, baby!

(#234) Sipi válasza escie (#233) üzenetére


Sipi
addikt

A KDE 3.5 forrásai már letölthetőek. Maguk a csomagok maszkolva vannak, korábban írtam, hogy kell unmaszkolni. Mehet a menet! :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#235) escie válasza Sipi (#234) üzenetére


escie
őstag

nekem nem megy fel. hiába unmaszkolom, nincs a mirrorokon a 3.5. azt olvastam az fgo-n, hogy a legutóbbi rc-t kell leszedni a distfiles-ba, és ezeket teszi fel 3.5-ként. vagy valami ilyesmi.

én megvárom, míg kimaszkolják, akkor telepítem. annyira nem izgalmas a dolog, ismerem már, ment egy ideig nálam a beta...

szerk.: bár most, hogy hivatalosan kint van, akár a helyükre is kerülhettek a források. próba... :)

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#236) Sipi válasza escie (#235) üzenetére


Sipi
addikt

Két perccel azelőtt próbáltam az arts-ot feltenni, hogy az előzőt beírtam, és elkezdte letölteni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#237) mr.geeZ


mr.geeZ
aktív tag

Én is csináltam egy emerge updatedeepworld-öt, lekapta a legújabb gcct, azóta gond nélkül fordulgat a maradék 120 update.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#238) escie válasza Sipi (#236) üzenetére


escie
őstag

okéoké, igazad van, én még tegnap néztem, már jönnek is le a 3.5.0-ás források.

mr.geeZ,
lehet, hogy nem is a gcc bajolt nekem tegnap, hanem a kernelforrás szimlink. én már nem tudom, teljesen bekavarodtam. most lett kész a ~deepupdateworld, már csak a kde kell, és utolértem magam valamennyire. :)

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#239) mr.geeZ válasza escie (#238) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Tudom, hogy egy gentoostól ilyet megkérdezni bűn, de van valami komolyabb fejlődés az új KDEben? Ti. viszonylag régen használtam utoljára, nemtudom, hogy leszedjem-e, viszont a fele már úgyis itt van a gépemen a különféle progik miatt (pl.Kmail), és úgyis most adtam még pár gigát a linuxpartíciónak.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#240) escie válasza mr.geeZ (#239) üzenetére


escie
őstag

amint Sipi is írta régebben, nagy újítások vannak például a kopete-ben(pl webkamera fejlesztések), és a konqueror is rengeteget fejlődött. (átmegy az ACID2 css tesztjén :C )

(ööö, izé... mit rövidít a ''ti'')
--

huhh, hát rendesen vadásznia kell az emerge-nek a kde forrásokra. úgy látszik, elég össze-vissza vannak meg még a mirrorokon... :)



[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#241) dr_strange válasza escie (#240) üzenetére


dr_strange
senior tag

ti = tudniillik

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#242) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Ért valaki a mkinitrd-hez. Nekem bepakolt kőkemény 3 darab modult bele, pedig egy csomó dolgot modulba tettem.

Take a look to the sky just before you die

(#243) escie válasza dr_strange (#241) üzenetére


escie
őstag

köszi a felvilágosítást.
--
közös:
a portage-ban a ffox1.5 végleges. a mai estém verzióvadászattal telik. :D

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#244) mr.geeZ válasza escie (#243) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

A Kopetét pl. le tudom szedni xfce-hez is, Konqueror helyett meg itt van a Firefox, amiből le is szedem az új verziót azon nyomban.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#245) Sipi válasza mr.geeZ (#239) üzenetére


Sipi
addikt

Ha nem igényled, nem kell. :)

Piszkosul integrált lett. Pl. szinte minden, ami emberek adataival dolgozik, szinkronizálható a központi címjegyzékkel, ami lehet file, LDAP szerver, Exchange szerver, meg még egy csomó más. Van olyan program (külön), amivel tvadók műsorát lehet letölteni. Ez is képes a KDE saját belső riasztási vagy egyéb (korganizer) szolgáltatásával együttműködni.
Mást nem nagyon használok belőle, de Personal Data Managementben, levelezésben, hálózati dolgokban nagyon ott van.
(Pl. a Kopete üzenetküldő minden kontaktja felvehető az addressbookba, és szinkronizálhatod az adatokat magával az MSN kontakttal.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#246) Sipi válasza tierbatyo (#242) üzenetére


Sipi
addikt

A man mkinitrd azt írja, hogy kizárólag az IDE-, SCSI-, lvm, raidvezérlők kerülnek bele, meg a filesystem-modulok. Vagyis csak azok, melyek ahhoz kellenek, hogy a kernel el tudja érni a lemezmeghajtókat.
Valszeg valami más programmal kell legyártatni az olyan initrdket, melyekben pl. a teljes /lib/modules benne van.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#247) tierbatyo válasza Sipi (#246) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Ennyi éppen elég is volna, de csak az ext3, jbd és ide-disk modulokat teszi bele. A SATA-hoz kellő SCSI modulokat nem hajlandó beletenni. Egy Debianos gépen gyönyörűen megcsinálja azt, hogy beleteszi az összes modult, igaz ott van mkinitrd.conf, ahol ezt be lehet állítani. A fura az, hogy Gentoo alatt nincs mkinitrd.conf és ha létrehozom is, akkor is hatástalan.

Take a look to the sky just before you die

(#248) dr_strange válasza tierbatyo (#247) üzenetére


dr_strange
senior tag

http://gentoo-wiki.com/HOWTO_build_a_LiveCD_from_scratch

ennek az alja felé van egy leírás, hogy lehet az initrd-t megcsinálni, hátha segít

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#249) escie


escie
őstag

eltűntettem az /etc/hosts fájlomat. hogyan tudnék ''szerezni'' egyet?

I'm back, baby!

(#250) escie válasza escie (#249) üzenetére


escie
őstag

oké, megoldottam. :)
--
veszett jó ez a lisa, meg a zeroconf szolgáltatás. kombinálva kde-vel meg egyenesen fenomenális. :D igazán egyszerűvé teszi a helyhálón a garázdálkodást. még a saját filerndszeremen is kényelmesen, grafikus felületen lehetek egy pillanat alatt root vagy akárki, ha fut egy ssh szerver, mert ezen keresztül a fish protokollall be tudok jelentkezni... tehát ssh is rulz. :D
akkora kde-fan leszek, hogy ihaj. ez egyre ütősebb lesz. csak azt nem értem, hogy hogy nem kereskedelmi szoftver... :)

a másik jópofa szolgáltatás a kde-ben, nem új, csak nekem, a kpf filekiszolgáló, egy pillanat alatt lehet egy webszervert indítani, adott porton, adott sávszélességgel, így könnyen megosztható valami a helyihálón.

vajh, az megoldható-e, hogy a kopete-vel a lanon tudjak csevegni?(internet nélkül)


mióta megvan a router, azóta foglalkozgatom ezzel a helyiháló dologgal, igen hatékony dolgokat lehet művelni így.

viszont felmerült kérdésem is.
mi jelent a gyakorlatban a dhcp-nél a lease time? a szót értem, csak nem igazán látom, hogy akar ez működni...

I'm back, baby!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.