Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) Sipi válasza escie (#795) üzenetére


Sipi
addikt

Fent van a moduláris Xorg? A mesa? Ezek telepítése előtt, ahogy a doksiban is volt, törölted még az írmagját is a régi opengl-es cuccoknak? emerge xgl előtt átváltottál xorg-x11 opengl-re?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#802) Sianis


Sianis
addikt

Hát igen...látszik, hogy kezdő vagyok...sok bajom van...soory

1. Mégsem akar menni az auto mount ... leírás alapján csináltam ... és hol megy hol nem. Alap restartból csak az üres DVD-t látja meg, a mobil racket nem. Gnome alatt Desktp - > Preferences -> Removable ... - indításával hol behozzá mégis a racket hol nem. Ezt kszeretném helyrerakni, hogy működjön rendesen az Usb-s eszközök mountolása, mert főleg külsős rackekről szoktam kiírni DVD-re.

(#803) Sianis válasza Sianis (#802) üzenetére


Sianis
addikt

Nos...a mountolási probléma többék kevésbé megoldva. Viszont az még mindíg nem értem, hogy miért nem tudok DVD-t írni userként, gnomebaker mindíg kéri a lemezt ( persze csak azért mert ''nincs jogom'' ). Hozzáadatam magam a cdrom és a cdrw csoportokhoz, de még mindíg nem engedi, hogy írjak. root-ként megy az írás, tehát nem hardveres a hiba.

(#804) dr_strange válasza Sianis (#803) üzenetére


dr_strange
senior tag

asszem ilyesmivel többen szívtak már, keress rá az FGO-n; előtte próbáld betenni a usert a wheel csoportba, hátha

escie: kukkantsd meg Magentán a compiz+xgl telepítési útmutatót, hátha segít

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#805) tierbatyo válasza Sianis (#802) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Ha gnome-t használsz, akkor ne használj ivman-t, mert összeakad a gnome automounterével a gnome-volume-manager-rel. De próbálj egy revdep-rebuild-et is, ez a gentoolkit csomagban van, ez rendbe teszi az automounter (gnome-volume-manager,ivman, stb), hal, dbus függőségeket, ha probléma lenne velük.

Take a look to the sky just before you die

(#806) Sipi válasza Sianis (#803) üzenetére


Sipi
addikt

Itt a topikban többször is hosszasan értekeztem erről. Van pár buktató (bár utólag logikusan átlátható a folyamat). Keress rá, asszem, ebben az új topikban is megvan egyszer-kétszer! Benne a debugolás, telepítés, stb.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#807) Sianis válasza Sipi (#806) üzenetére


Sianis
addikt

Rájöttem balgaságommal, hogy restartolni kéne, mert anélkül nem nagyon fogja venni azt, hogy én felvettem magam abba a csoportba, és láss csodát működik szépen. Hát eddig 100%-ot tudja nekem nyújtani a Gentoo...innen meg már úgysem adom fel...

(#808) Sipi válasza Sianis (#807) üzenetére


Sipi
addikt

Csoportmódosításhoz elég egy logoff-logon is. Máshoz többnyire elég a service restart, vagy modul kivesz, betölt. Ritkán kell az egész rendszert restartolni. De nem baj, fő, hogy megy. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#809) escie válasza Sipi (#801) üzenetére


escie
őstag

7.0-r1-es xor-x11 van fent, ez a legújabb(moduláris), ugye? mondjuk ennél újabb nincs is a portage-ban. az svn-nel frissítettem, ma már a 25-ös revison-t próbálom fordítani, de ahogy nézem, annyi változott az ebuildben, amit magam is változtattam tegnap, tehát nem használ egy peccset.
az előbb fordítottam xorg-x11 opengl melletm ugyanazzal a hibával állt meg a fordítás, mint tegnap, most fordul nvidia-opengl mellet, meglepődnék, ha lefordulna... :( (nem is fordult.:U )

a mesa-ból is az van fent, ami Hanno 'xgl' Böck svn-jéről származik.

próbálok egy revdep-rebuild-et.
hátha...
püff neki:
emerge -u world miért akarja az eggyel előbbi xorg-ot feltenni? emiatt összeakad egy moduláris-xorg összetevővel(libxft), emiatt se a revdep-rebuild nem megy, de az emerge -u world

dr_strange,
a magentán lévő leírás alapján csináltam, de a gentoo-wiki-s howto sem különbözik lényeges pontokon...

I'm back, baby!

(#810) Sipi válasza escie (#809) üzenetére


Sipi
addikt

gen, az a legújabb, és moduláris. Könnyen megnézheted, kukkantsd meg a telepített csomagok listájában az x11-* könyvtárakat! Ha tele vannak ''szeméttel'', jó uton jársz! :)
Nem igazán értem ezt az svn revisiont... Az xorg nem svn-ből települ, rendes, számozott, karbantartott csomagjai vannak. Azzal nem nagyon van gond. Az egyetlen az, hogy a mesa csomag (az xorgos opengl) kell viszonylag az elején, mert az xorg-server csomagban található (open)glx extensionnek szüksége van rá. Mással tudtommal nem fordul le. Ebből kizárólag a mesa az, ami svn-ből jöhet, ha a bétát akarod telepíteni. Mivel svn-es, ezért ha nem megy, próbáld valamennyi idő múlva, hátha akkor már benne lesz a javíts az svnben. :)
Az xorg-x11 opengl hibával leáll... Pontosan melyik csomag? A moduláris xorgban az xorg-x11 csak egy meta-ebuild, nincs benne semmi, csak beránt egy alaprendszert.

revdep: azért, mert a 7.0-ás xorg még maszkolt. Régebben csak virtual/x11 volt, most van egy virtual/x11-6.8 is. Tedd be a /etc/portage/profile/package.provided file-ba a virtual/x11-6.8 sort! Ezzel jelzed, hogy oké, a 6.8-as, egybe xorg fel van téve, ne foglalkozzon vele. Ennek híján nem egy, hanem pár száz összetevővel fog minden akadni. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#811) Sipi válasza escie (#809) üzenetére


Sipi
addikt

Itt: http://gentoo-wiki.com/HOWTO_XGL találtam ezt a megjegyzést:

Note: as of February 24, hanno's overlay has a non working mesa. Consider using CoffeeBuzz overlay which fix the problem.
svn co http://www.tripthelight.net/xgloverlay xgl-coffee
Maybe Hanno will fix his own overlay later.

Vagyis pont ez az overlay nem működik, rossz a mesa. :D
A másikat próbáld ideiglenesen. S a fenti wikit érdemes sűrűn nézni, az én első kukkolásom óta is jelentősen bővült.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#812) escie válasza Sipi (#810) üzenetére


escie
őstag

az ütközgetést megoldottam, rendberaktam a package.unmask és a package.keywords filet-t.
mikor lesz már a ~x86 keyword alatt ez az új xorg? :U

ez az svn azért kell, mert még nemrég jött a novelltől az egész xgl+compiz kódja, egypáran pedig nekiálltak ebuildet feljeszteni hozzá, amit svn-ről lehet lehúzni, míg valamelyik nem kerül a portage-ba. az svn ugyanolyan dolog, mint a cvs, egy másik verziókezelő rendszer.
a revision-ök pedik tulajdonképpen a verziók, ha valamit fejlesztettek, akkor ugrik a számozás...
végül is, mesa az van a portage-ban, de mind a Hanno Böck féle, mind a tripthelight féle svn repo-ban újabb(instabilabb:D) verzió van. ahogy olvasom, ezutóbbi munka 99%-ban a Hanno-én alapul, és
ugyanúgy nem fordul. :(

megpróbálom ezzel a paranccsal[link] :
eselect opengl set xorg-x11 && emerge glproto mesa && eselect opengl set nvidia && emerge glitz xgl compiz

bár szerintem mélyebben gyökeredzik a probléma...
tulajdonképpen, csak türelmesnek kéne lennem, és megvárni míg a portage-ba kerül...

I'm back, baby!

(#813) Yom válasza escie (#812) üzenetére


Yom
aktív tag

jovoheten megprobalom en is felrakni az xgl+compizt. majd megirom, hogy nalam voltak e hasonlo gondok v sem.
a legrosszabb ami lehet h teljesen osszedol a rendszerem:DDD

I came. I saw. I lagged out.

(#814) escie válasza Yom (#813) üzenetére


escie
őstag

hehe, lefordult. :DD

I'm back, baby!

(#815) Yom


Yom
aktív tag

sztetek mukodik sis integralt alaplapi kartyaval is? talaltam debian howtot, de ott csak ati, ill nvidia volt. laptopra is fel akarom nyomni. nem birom kivarni a hetfot h ujra pesten legyek:D

I came. I saw. I lagged out.

(#816) Yom válasza escie (#814) üzenetére


Yom
aktív tag

grat :C , kepeket majd csinalj rola:) en is nagyon be vagyok zsongva:D

I came. I saw. I lagged out.

(#817) escie válasza Yom (#816) üzenetére


escie
őstag

most emerge-lek gnome-ot, már csak kb 80 csomag van hátra. :U

:DDD

I'm back, baby!

(#818) Sianis


Sianis
addikt

Hali!

Van rá mód, hogy úgy emerge-jek mplayerplug-in -t, hogy ne kelljen hozzá sima mozilla? Mert én Firefox alá akarom, de mozilla akkor meg minek forduljon le...

(#819) Yom válasza escie (#817) üzenetére


Yom
aktív tag

en meg 1nlore probalok keresni vmi megoldast a 7es modularis xorgra. de nem igazan talalok:( forrasbol mar probaltam multheten felrakni, es ugy nem ment. lehet h csak gentoon lesz xgl :O

senior tag lettem:D

I came. I saw. I lagged out.

(#820) Yom válasza Sianis (#818) üzenetére


Yom
aktív tag

hogy erted, hogy ne kelljen hozza mozilla? emerge mplayerplugnira fel akarja rakni a mozillat? ha -mozilla flaggel forditod a plugint, sztem nem rakja fel a mozillat.

I came. I saw. I lagged out.

(#821) Sianis válasza Yom (#820) üzenetére


Sianis
addikt

Pedig sajna akarja...

net-www/mplayerplug-in-3.21 -gecko-sdk +gtk

Csak ezek vannak...

(#822) Yom válasza Sianis (#821) üzenetére


Yom
aktív tag

de ezzel mi a gond? ha emergelni akarod behuzza a mozillat is?

esetleg probald azt --nodeps kapcsoloval forditod. akkor nem teszi fel a fuggosegeit. mozillan kivul mast is fel akar rakni?

[Szerkesztve]

I came. I saw. I lagged out.

(#823) Sianis válasza Yom (#822) üzenetére


Sianis
addikt

Nem akar mást, csak a mozilla-t akarja mellérakni még...

(#824) Yom válasza Sianis (#823) üzenetére


Yom
aktív tag

akkor sztem --nodeps el fordithatod nyugodtan, ha meg nem indulna vmiert, max felrakod a mozillat.

I came. I saw. I lagged out.

(#825) escie válasza Sianis (#821) üzenetére


escie
őstag

úgy látom, nem lehet kikerülni a mozillát. sebaj, emerge mozilla-bin, pillanat alatt felmegy, nem is foglal olyan sokat. szerintem kibírható.

esetleg az emerge -O mplayerplug-in felteszi a függőségek nélkül, nem tudom, nem próbáltam még...

Yom,
jahh, debian, hát nem a frisseségéről híres, sajna... :(

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#826) Sianis válasza Yom (#824) üzenetére


Sianis
addikt

Hmm...visít, hogy nem talál fejlesztői fájlokat se mozillához se firefox-hoz. Ezek szerint kell neki egy firefox-ot tenni forrásból?

MOD: ha emerge-lek egy firefox-ot akkor már nem rak mellé mozillát. Tehát igen, ezek szerinte a kettő közzül valamelyiknek forrásból kell fentlennie...vagy inkább +mozdevelop? Ebben vajon vannak fejlesztői fájlok?

[Szerkesztve]

(#827) Sipi válasza escie (#814) üzenetére


Sipi
addikt

Vazze, épp írni akartam, hogy ezekkel a parancsokkal le fog fordulni. :D
A problémád nem mélyebb gyökerű, annyi, amit korábban írtam. A lefordult opengl könyvtárak már kb. hasonlók (xorgmesa és nvidia), de az inculde-ok terén nagy az eltérés, ezért az xorg-ban lévő glx nem megy mással.

Az svn-es dolgokat tudom, csak a fogalmazásból nem jött le teljesen, mi a baj. Azt hittem, az xorgot akarod svnből telepíteni. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#828) dr_strange válasza Sianis (#826) üzenetére


dr_strange
senior tag

gentoon nemigen vannak ''fejlesztői csomagok'' külön, mint bináris disztrókban - ha forrásból rakod fel a cuccost, az include-ok meg headerek megmittoménmik is vele mennek szerintem

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#829) Yom válasza escie (#825) üzenetére


Yom
aktív tag

--nodeps = -O

etch ben (jelenleg ezt hasznalom) relativ friss csomagok vannak, de meg igy is elegge elavult sok csomag:( lehet h atrakom gentoora a laptopot. vagy nemtom... mit csinaljak :F

[Szerkesztve]

I came. I saw. I lagged out.

(#830) Sianis válasza dr_strange (#828) üzenetére


Sianis
addikt

Hát igen, úgy tűnik, hogy nem úszom meg forrásból rakott firefox nélkül...na nem baj ártani nem árthat... ;]

(#831) escie válasza Sipi (#827) üzenetére


escie
őstag

igen, az volt, amit írtál, csak nem bírtam felfogni a lényegét. rossz ritmusban váltogattam az openGL-implementációkat. :D

Sianis,
versenyezzünk, nekem is most fordul a firefox.
nincs gnome telepítés firefox vagy mozilla forgatás nélkül?

ráadásul haldoklott a netem vagy három órán át(1-2kbyte/s), úgyhogy ez lesz a veilág leghossza gnome telepítése. :U

Yom,
én egy olyan szép megoldást tudnék javasolni...
üzemelj be egy distcc-t, úgy hogy a ''nagygép'' besegítsen a fordításba. :) gondolom ugyanaz a platform...
amúgy, én azt szoktam, ha valami nagyon időrabló emerge feladat van, hogy emerge valami && halt, így jóesetben a munka végezte után kikapcsol a gép. így hagyom, mikor lefekszek.
laptopnál mégjobb, az nem olyan hangos, mint az én kopottcsapágyú asztali szgépem...


[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#832) Yom válasza escie (#831) üzenetére


Yom
aktív tag

hat sajnos nem uaz a platform. laptop az celeron 2ghz, mig az asztali gep athlon xp 2500+@3200+ barton. Sipi is tancsolta mar ezt. gondolkodtam is rajta... csak meg nemtom, hogy mit csinaljak.
de miota kiprobaltam a gentoo-t, a debian mar nem tetszik :DDD

I came. I saw. I lagged out.

(#833) escie


escie
őstag

najó, megint megállt a tudomány.
a xorg-ot és az xgl-t is csak az xdm iniszkript tudja indítani, ha kézzel indítom, hiányol valamit:
(EE) Failed to load module ''bitmap'' (module does not exist, 0)
(EE) Failed to load module ''pcidata'' (module does not exist, 0)
ez az egyik baj, nem tudom, van-e köze a csúfos végkifejlethez.

átírtam az /usr/bin/X szimlinket hogy az Xgl-re mutasson, el is indul, nvidia logó bevillan, de direct rendering nincs, pedig látszólag minden rendben. (dmesg-ben semmi hiba, és mondom, az nvidia logó is bevillan)
sima xorg alatt megy az nvidia-glx.
e szerint jártam el:
Code: Emerge order for nvidia users

emerge mesa
eselect opengl set nvidia
emerge nvidia-glx glitz xgl
eselect opengl set xorg-x11
emerge compiz
eselect opengl set nvidia


arra tudok még gondolni, hogy a bugos kártyám miatt nem akar működni. pedig a 3d-s játékok szépen, hiba nélkül mennek...

I'm back, baby!

(#834) Sianis


Sianis
addikt

Nos sikerült felrakni a plugint. Végül az lett, hogy mozilla-t hagytam forrásból lefordulni. És szépen működik, szóval ennyit megért...legalább dolgozott a gép. Mindenesetre ez a plugin olyan funkciókat is tud, amit mások nem...leszakad a pofám. :) Asszem lesz ez a rendszer még máshol is telepítve...

(#835) escie válasza Sianis (#834) üzenetére


escie
őstag

''ez a plugin olyan funkciókat is tud, amit mások nem''
mintpéldául? ;)
--
az Xgl problémámra nincs valakinek ötlete?

I'm back, baby!

(#836) Sianis válasza escie (#835) üzenetére


Sianis
addikt

Hát pl fõleg netes videóknál elõre tud cachelni, és bele is tud tekerni, amit bizony se más plugin, se más rendszerben lévõ dolgok nem tudnak. Tehát sokkal jobb, mint amiket eddig láttam.

Csak éppen a PLS lejátszást nem tudom belõle kiölni, mert azt jobb lenne, ha XMMS vinné.


Más: Mplayer miért dob mindíg ''Your system is too SLOW to play this!'' szöveget, mms://fixtv.hu/fixdsl streamet akarom nézni, és szaggat a gép, de nagyon. X11 + ESD van használva. Más videóknál nincsen gond, csk ennél a streamnél geccsol...

(#837) Sipi válasza Yom (#832) üzenetére


Sipi
addikt

Lényegtelen a processzor típusa. Ha csak bináris csomagokat akarsz fordítani, az nem kerül fel az aktuális gépre, amin fordul. Akkor pedig megadhatod, mi legyen a processzor.
Úgyhogy tessék szépen jobb kifogást találni! :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#838) Sipi válasza Sianis (#836) üzenetére


Sipi
addikt

X11 és ESD?!? Hű, vazze, csodálom, hogy egyáltalán lejátszik valamit... :)
Az X11 videokimenet a leglassabb. Ami gyors, ki kell próbálni, melyik megy jól a gépeden: xv, sdl, gl, gl2, xvidix. A gl csak akkor jó, ha rendes opengled van (pl. az nvidia-é tök jól megy).

Hangkimenetből pedig alsa! Az esd egy, a hangrendszered fölött futó démon, eszi a procit. Most nem a saját gépem előtt ülök, majd később beírom a konfigomat, amivel a surround hangot surroundban, a sztereót pedig az összes hangfalra szétpakolva, ál-surroundban játssza le.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#839) Sianis válasza Sipi (#838) üzenetére


Sianis
addikt

Laptopomon az megy...eddig nem volt vele gond. OpenGL-em nem hiszem, hogy lesz, mert ATI-m van, de akkor majd valamit próbálkozok, de gondolom, hogy ESD kavar be, akkor váltok szépen ALSA-ra...

(#840) escie


escie
őstag

csináltam egy ilyet:
gentoo portage-xgl-coffee # svn up
A x11-base/xgl/files/digest-xgl-20060225
D x11-base/xgl/files/digest-xgl-20060224
U x11-base/xgl/Manifest
A x11-base/xgl/xgl-20060225.ebuild
D x11-base/xgl/xgl-20060224.ebuild
A media-libs/mesa/files/digest-mesa-6.4.3_alpha20060225
D media-libs/mesa/files/digest-mesa-6.4.3_alpha20060224
A media-libs/mesa/mesa-6.4.3_alpha20060225.ebuild
U media-libs/mesa/Manifest
D media-libs/mesa/mesa-6.4.3_alpha20060224.ebuild
A kde-base
A kde-base/kdelibs
A kde-base/kdelibs/metadata.xml
A kde-base/kdelibs/kdelibs-3.5.0.ebuild
A kde-base/kdelibs/kdelibs-3.3.2-r10.ebuild
A kde-base/kdelibs/kdelibs-3.5.1.ebuild
A kde-base/kdelibs/kdelibs-3.4.2.ebuild
A kde-base/kdelibs/kdelibs-3.4.3.ebuild
A kde-base/kdelibs/ChangeLog
A kde-base/kdelibs/kdelibs-3.5.0-r1.ebuild
A kde-base/kdelibs/kdelibs-3.4.1-r1.ebuild
A kde-base/kdelibs/kdelibs-3.5.1-r1.ebuild
A kde-base/kdelibs/kdelibs-3.5.0-r2.ebuild
A kde-base/kdelibs/kdelibs-3.4.2-r1.ebuild
A kde-base/kdelibs/kdelibs-3.4.1-r2.ebuild
A kde-base/kdelibs/files
A kde-base/kdelibs/files/kdelibs-3.5.0-kicker-crash.patch
A kde-base/kdelibs/files/post-3.3.2-kdelibs-htmlframes2.patch
A kde-base/kdelibs/files/kde3-dcopidlng.patch
A kde-base/kdelibs/files/kdelibs-3.4.1-ktoolbar-crash.patch
A kde-base/kdelibs/files/ksystemtray-xgl.patch
A kde-base/kdelibs/files/kdelibs-3.4.2-gmail-fix.patch
A kde-base/kdelibs/files/kdelibs-3.5.1-kurllabel.patch
A kde-base/kdelibs/files/post-3.3.2-kdelibs-kate.diff
A kde-base/kdelibs/files/digest-kdelibs-3.5.0
A kde-base/kdelibs/files/digest-kdelibs-3.3.2-r10
A kde-base/kdelibs/files/kdelibs-3.4.1-configure.patch
A kde-base/kdelibs/files/kdelibs-3.4.3-inttypes.patch
A kde-base/kdelibs/files/digest-kdelibs-3.5.1
A kde-base/kdelibs/files/digest-kdelibs-3.4.2
A kde-base/kdelibs/files/digest-kdelibs-3.4.3
A kde-base/kdelibs/files/kdelibs-3.4.1-kntlm.patch
A kde-base/kdelibs/files/post-3.4.3-kdelibs-kjs.diff
A kde-base/kdelibs/files/kdelibs-3.3.2-aspell-dir.patch
A kde-base/kdelibs/files/kdelibs-3.3.2-ppc64.patch
A kde-base/kdelibs/files/kdelibs-3.3.2-anchor-fix.patch
A kde-base/kdelibs/files/kdelibs-3.5.0-bindnow.patch
A kde-base/kdelibs/files/digest-kdelibs-3.5.0-r1
A kde-base/kdelibs/files/digest-kdelibs-3.4.1-r1
A kde-base/kdelibs/files/digest-kdelibs-3.5.1-r1
A kde-base/kdelibs/files/digest-kdelibs-3.5.0-r2
A kde-base/kdelibs/files/digest-kdelibs-3.4.2-r1
A kde-base/kdelibs/files/digest-kdelibs-3.4.1-r2
A kde-base/kdelibs/files/digest-kdelibs-3.5.1-r2
A kde-base/kdelibs/files/digest-kdelibs-3.4.3-r1
A kde-base/kdelibs/kdelibs-3.5.1-r2.ebuild
A kde-base/kdelibs/kdelibs-3.4.3-r1.ebuild
A kde-base/kdelibs/Manifest
U README
Updated to revision 35.


mint látható, van kdelibs már az svn repóban...
próbálok egy emerge -u world -öt... :U

I'm back, baby!

(#841) gd5424


gd5424
tag

Hi!

Van egy problémám:nem tudom beállítani a soros egeret!
Felraktam az egyik gépemre a gentoo-t.
(k6-2 500Mhz,128Mb SDRAM,Ati Radeon 9200 VGA,40Gb Seagate Hdd)
Stage1-el kezdtem,és simán felment a rendszer.(2 nap)
Emergeltem az Xorg-ot.El is indul,de nem megy az egér! :O
Gpm-el sem megy.
Már a kernelt is újrafordítottam,a soros port,egér-drivert belefordítottam a kernelbe
a ps/2 egér modulban,de így sem megy. :F
A gentoo elött UHU 1.2,XP volt rajta és ezeken ment rendesen az egér.
(az XP-n most is megy)
Ha valaki tudja,hogy hogyan kell beállítani gentoo alatt a soros egeret
legyenszíves írja le. :R

C64 6510 1MHz Proc, 64Kb Ram, C-1541-II Disk Drive, Tape Drive, Printer :)

(#842) dr_strange válasza gd5424 (#841) üzenetére


dr_strange
senior tag

tipp: emlékezz vissza, uhun milyen xorg.conf beállításokkal ment

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#843) dr_strange válasza escie (#840) üzenetére


dr_strange
senior tag

?? kde 3.5.1 sztem már hetek óta elérhető??

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#844) escie válasza dr_strange (#843) üzenetére


escie
őstag

noigen, de ez -sejtesem szerint- Xgl kompatibilis, tehat nem hivatalos portage resze, hanem [link] -bol szarmazo ebuildek.

--
tovabbra sincs Xgl alatt direct rendering. :((

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#845) gd5424 válasza dr_strange (#842) üzenetére


gd5424
tag

# Identifier and driver

Identifier ''Mouse0''
Driver ''mouse''
Option ''Protocol'' ''Microsoft''
Option ''Device'' ''/dev/ttyS0''

Ezekel a beállításokkal ment UHU alatt.
Próbáltam majdnem az összes protocol-t.
Device /dev/input/mice
/dev/input/mouse0,1,2,3
/dev/tts/0,1,2,3
És nem megy! :O
Már teljesen tanácstalan vagyok. :(

C64 6510 1MHz Proc, 64Kb Ram, C-1541-II Disk Drive, Tape Drive, Printer :)

(#846) dr_strange válasza gd5424 (#845) üzenetére


dr_strange
senior tag

vajon a kernelben van-e soros egér támogatás?

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#847) gd5424


gd5424
tag

Emergeltem a setserial nevü programot hátha a soros portal van vmi gond.
De nem:
k6 ~#setserial -a /dev/tts/0

/dev/tts/0, Line 0,UART: 16550A, Port:0x03f8, IRQ:4
Baud_base:115200,close_delay:50, divisor:0
closing_wait:300
Flags:spd_normal skip_test

:F

C64 6510 1MHz Proc, 64Kb Ram, C-1541-II Disk Drive, Tape Drive, Printer :)

(#848) escie


escie
őstag

hínye, sikerült. :DD
ha elindítom egy futó xorg-on belül a szkriptet, amit a gentoo-howto ad, akkor szépen elindul egy beágyazott ablakban.
hát igen, néha még kicsit idiótáskodik, van, hogy nem enged semmi gombot megnyomni az ablakon, mert azt hiszi, rángatni akarom, hogy hullámozzon... :DDD
--
vajon miért nem tudom ''kézzel'' elindítani sem az xorg-ot, sem a xgl-t? két hiányzó modulra hivatkozik, dehát az initszkript lazán elindítja. :U erre nincs ötlete senkinek? ez meghaladja a fantáziám, nekem teljesen x-akta.
és vajon miért csak ''beágyazottan'' van direct rendering, ha kicserélem az /usr/bin/X szimlinket, hogy az Xgl-re mutasson. így elindítja az initszkript, de valami mégsem stimmel...

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#849) gd5424 válasza dr_strange (#846) üzenetére


gd5424
tag

Van.
Másodszorra,már kézzel fordítottam a kernelt (genkernel --menuconfig all)és
belefordítottam a soros port és a soros egér támogatást.
A forrás a gentoo-source.

C64 6510 1MHz Proc, 64Kb Ram, C-1541-II Disk Drive, Tape Drive, Printer :)

(#850) dr_strange válasza escie (#848) üzenetére


dr_strange
senior tag

talán mert még mégiscsak béta (alfa?) állapotban van

(FGO-n 2 vagy 3 topik is van, nézted már?)

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.