Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2001) Sipi válasza Sianis (#2000) üzenetére


Sipi
addikt

Én egy jó ideje 4.1.1-es gcc-t használok. A teljes KDE, illetve az xorg fő komponensei ezzel fordultak, meg jópár egyéb sallang is. Ebben van valami újítás, ami meggyorsítja a cpp programok betöltődését - tényleg működik. Ehhez azonban a Qt-t is újra kell húzni vele (a 3-ast).

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2002) Sipi


Sipi
addikt

Kijött a 2.6.17-es Gentoo Kernel Source. Ebben már benne van a SoftMAC és bc43xx-es WiFi-kártya támogatása. Ehhez valószínűleg le kell szedni az eddig fent lévő bc43xx* és ieee802* csomagokat, mert már a kernel tartalmazza.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2003) Batman


Batman
őstag

Hali!

Ki talakozott gcc 4.1 fordítása közben a köv hibaüzenettel:

The bug is not reproducible, so it is likely a hardware or OS problem.
make[2]: *** [insn-attrtab.o] Error 1
make[2]: Leaving directory `/var/tmp/portage/gcc-4.1.0/work/build/gcc'
make[1]: *** [stage1_build] Error 2
make[1]: Leaving directory `/var/tmp/portage/gcc-4.1.0/work/build/gcc'
make: *** [profiledbootstrap] Error 2

!!! ERROR: sys-devel/gcc-4.1.0 failed.
Call stack:
ebuild.sh, line 1557: Called dyn_compile
ebuild.sh, line 966: Called src_compile
ebuild.sh, line 1272: Called toolchain_src_compile
toolchain.eclass, line 24: Called gcc_src_compile
toolchain.eclass, line 1487: Called gcc_do_make

!!! emake failed with profiledbootstrap
!!! If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant.




Pár topic ami ezzel foglalkozik:
[link]
[link] hmm a napokban közel 500 csomagott frissítettem szal elképzelhető :)
[link] Ez egy jó ötlet amit lehet meg is próbálok.

Hátha segít:
emerge --info
Portage 2.1.1_pre1-r1 (default-linux/x86/2006.0, gcc-3.4.5/hardened, glibc-2.4-r3, 2.6.16-gentoo-r8 i686)
=================================================================
System uname: 2.6.16-gentoo-r8 i686 Intel(R) Pentium(R) M processor 1.86GHz
Gentoo Base System version 1.12.1
dev-lang/python: 2.4.3-r1
dev-python/pycrypto: 2.0.1-r5
dev-util/ccache: [Not Present]
dev-util/confcache: [Not Present]
sys-apps/sandbox: 1.2.18.1
sys-devel/autoconf: 2.13, 2.59-r7
sys-devel/automake: 1.4_p6, 1.5, 1.6.3, 1.7.9-r1, 1.8.5-r3, 1.9.6-r2
sys-devel/binutils: 2.16.1-r2
sys-devel/gcc-config: 2.0.0_rc1
sys-devel/libtool: 1.5.22
virtual/os-headers: 2.6.11-r5
ACCEPT_KEYWORDS=''x86 ~x86''
AUTOCLEAN=''yes''
CBUILD=''i686-pc-linux-gnu''
CFLAGS=''-O2 -march=pentium4 -mtune=pentium4 -pipe''
CHOST=''i686-pc-linux-gnu''
CONFIG_PROTECT=''/etc /usr/kde/3.5/env /usr/kde/3.5/share/config /usr/kde/3.5/shutdown /usr/lib/mozilla/defaults/pref /usr/share/X11/xkb /usr/share/config''
CONFIG_PROTECT_MASK=''/etc/env.d /etc/eselect/compiler /etc/gconf /etc/terminfo''
CXXFLAGS=''-O2 -march=pentium4 -mtune=pentium4 -pipe''
DISTDIR=''/usr/portage/distfiles''
FEATURES=''autoconfig ccache collision-protect distlocks fixpackages metadata-transfer sandbox sfperms xscreensaver''
GENTOO_MIRRORS=''http://gd.tuwien.ac.at/opsys/linux/gentoo/ http://gentoo.ITDNet.net/gentoo ftp://gentoo.itdnet.net/gentoo/ http://ftp.club-internet.fr/pub/mirrors/gentoo http://ftp-stud.fht-esslingen.de/pub/Mirrors/gentoo/''
PKGDIR=''/usr/portage/packages''
PORTAGE_RSYNC_OPTS=''--recursive --links --safe-links --perms --times --compress --force --whole-file --delete --delete-after --stats --timeout=180 --exclude='/distfiles' --exclude='/local' --exclude='/packages'''
PORTAGE_TMPDIR=''/var/tmp''
PORTDIR=''/usr/portage''
PORTDIR_OVERLAY=''/usr/local/overlays/xgl-coffee''
SYNC=''rsync://rsync.europe.gentoo.org/gentoo-portage''
USE=''x86 X aac acpi alsa apache2 apm avi berkdb bitmap-fonts caps cdr cli crypt cups dri dvd dvdr dvdread eds emboss encode esd foomaticdb fortran gdbm gif gnome gpm gtk gtk2 hal imlib isdnlog jpeg kde kdexdeltas libg++ libwww lirc lm_sensors mad mikmod mmx motif mp3 mpeg ncurses nls nptl ogg opengl oss pam pcre pdflib perl png pppd python qt quicktime readline real reflection samba scanner sdl session spell spl sse sse2 ssl tcpd truetype truetype-fonts type1-fonts udev vorbis wifi win32codecs xine xml xmms xorg xv xvid zlib elibc_glibc input_devices_synaptics input_devices_keyboard input_devices_mouse input_devices_evdev kernel_linux userland_GNU video_cards_i810 video_cards_i915 video_cards_vga video_cards_vesa video_cards_apm video_cards_v4l video_cards_vmware''
Unset: CTARGET, EMERGE_DEFAULT_OPTS, INSTALL_MASK, LANG, LC_ALL, LDFLAGS, LINGUAS, MAKEOPTS, PORTAGE_RSYNC_EXTRA_OPTS



Jah és a köv flagek vannak bekapcsolva:

emerge -pv gcc

These are the packages that would be merged, in order:

Calculating dependencies... done!
[ebuild NS ] sys-devel/gcc-4.1.1 USE=''fortran gcj gtk nls objc -bootstrap -build -doc -hardened -ip28 -ip32r10k -mudflap -multislot -nocxx -objc++ -objc-gc -vanilla'' 0 kB


üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2004) Sipi válasza Batman (#2003) üzenetére


Sipi
addikt

emerge =gcc-4.1.1 :)

Egyébként gcc-hibával nem sokat tudsz kezdeni. Szerintem nem éri meg szétverni ahhoz a rendszert, hogy leforduljon. Ha nem megy, nem megy. Ez alapvető rendszercsomag, ha valahogy felteszed, akkor sem biztos, hogy jó lesz.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2005) Sipi


Sipi
addikt

Ja, ezt korábban akartam már írni. Akinek automount-problémája van, egy kis infó.

A libusb új verziójában megváltoztatták az eszközkezelést. Eddig először a /proc-ban nézte a jogokat, most már a /dev-ben. Ezzel az a gáz, hogy a HAL csak a /proc bejegyzések jogait állítja át, a /dev-ben viszont alapban a legtöbb csatolható eszköz csak root számára elérhető. Ergo: nem működik a csatolás.

Megoldás: az udev szabályait kell átírni. Ezek a /etc/udev/rules.d-ben vannak. Be lehetne írni az 50-udev.rules-be is, de ekkor minden udev-frissítés felülírná. Ezért érdemesebb pl. átmásolni ezt 10-udev.rules-ra. Ebben alig pár sor a lényeges, a többi törölhető.

A lényeg az usbfs-like device nodes résznél van. Ez egy hosszú sor, a végén látható, hogy MODE=''0644'' joggal hozza létre az eszközt. Vagyis root ír/olvas, csoport olvas. Ez nem elég, a csoportnak is írnia kell, vagyis 0664 legyen. Plusz, mivel alapban a root lesz a csoport is, utána kell írni ezt az infót is. A végére tehát ....... NAME=''%c'', MODE=''0664'', GROUP=''plugdev'' lesz a sor. Így a plugdev csoporté lesz az eszköz, ír/olvas jogokkal.

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2006) Batman válasza Sipi (#2004) üzenetére


Batman
őstag

Na kiváncsian várom hogy vajon elszál e.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2007) Sipi válasza Batman (#2006) üzenetére


Sipi
addikt

Ha elszáll, akkor annyi. Vársz, míg újabb verzió jelenik meg, vagy megpróbálod jövő héten. Sok mindentől függ, lefordul-e egy bétás gcc. Lehet, hogy időközben frissül valami csomag, és lefordul.
Ja, a gtk flaget szerintem kikapcsolhatod a gcc esetén. Nem tudom, mit csinál, de totál felesleges. Ráadásul ez is okozhat fordítási hibákat.

Ja: /etc/portage/package.use-ba sys-devel/gcc -gtk kell.

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2008) Batman válasza Sipi (#2007) üzenetére


Batman
őstag

Már fodul nem állítom le majd ha elszál akkor megpróbálom így.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2009) Batman válasza Sipi (#2007) üzenetére


Batman
őstag

Hm...
Ugyan ott elszált.
Akkor várok még vele maradok a mostani gcc-nél.
Most akkor felrakom a 2.6.17-es kernelt remélem minden jo lesz és majd megy a wlan kártyám is. :U

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2010) Batman válasza Sipi (#2002) üzenetére


Batman
őstag

Na lefordult a kernel most átkonfigoltam , beraktam a modulba a bcm43xx-es chipsetet és a SoftMAC-et is , persze a csomagok le lettek szedve amik nem kellenek.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2011) dr_strange válasza Sipi (#2005) üzenetére


dr_strange
senior tag

Áhh, köszönöm, ez talán megoldja a digitális fényképezőgépem problémáját, ti. egy ideje csak root tudja olvasni...

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2012) Sipi válasza dr_strange (#2011) üzenetére


Sipi
addikt

Tutira, ugyanis pont emiatt ástam bele, módosítottam. Így már tudom olvasni.
Az más kérdés, hogy a kedves gphoto2-fejlesztők csesznek kijavítani a drivert, így elég hektikusan működik...

Batman: JEEEEEEEEE!!!

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2013) Batman válasza Sipi (#2012) üzenetére


Batman
őstag

Muhahahahah wlanrol netezek, nagyon fasza!Végre megy! :DD

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2014) Batman válasza Sipi (#2012) üzenetére


Batman
őstag

Kiprobálom ezzel a kernellel már lehet megy a framebuffer is.
Amugy ha konsolbol startx-el indítom el az X-et akkor van dri, de ha pl gdm-ből lépek be userként akkor nincs dri.Ez mitől lehet?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2015) Sipi válasza Batman (#2013) üzenetére


Sipi
addikt

Akkor már csak a framebuffert kell valahogy megcsinálnod...
Szerintem próbálgasd végig az új kernellel is, hogy VESA VGA-val (régi és -ng verzió), valamint Intelessel működik-e jól.

Az xorg.conf-odban van DRI Section, ahol a Mode 0666?

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2016) maniac


maniac
senior tag

A cedega lefagyott, es a Transgaming_Drive konyvtar pirosan fenylik, ilyenkor mit lehet csinalni? Nem tudok belemenni meg semmi. :( Ujrainditassal probalkoztam de nem jott be (hat nem windows :D, szerencsere)

(#2017) Sipi válasza maniac (#2016) üzenetére


Sipi
addikt

Bár nem írtad, mivel nézted, hogy piros, felteszem, konzolban. Ez olyankor van, ha az adott ''könyvtár'' egy link valahova máshova, és az eltűnt. (Letörlődött, átneveződött.)
Vagy eltűnt az egész, vagy nézd meg, ha van a filerendszerben lost+found könyvtár, ott talán megvan. Ja, azt is nézd meg, eredetileg hova mutatott a link!

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2018) dr_strange


dr_strange
senior tag

Sipi, engedelmeddel libusb-s tanácsodat átblogolom a magentára --- jól jöhet ott is sokaknak.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2019) maniac válasza Sipi (#2017) üzenetére


maniac
senior tag

Igen konzolban neztem. Akkor ezexerint sikerult letorolnom :). Na mind1, majd ujrateszem, meg megnezem lost+foundot. Koszi! :)

(#2020) Sipi válasza dr_strange (#2018) üzenetére


Sipi
addikt

Még szép!
Bocs, hogy oda nem szoktam írni, de elég konzervatív vagyok, és már nagyon ideszoktam. Az időnkénti szófosásaimat azonban örülök, ha átteszed oda is!

Kösz,
Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2021) dr_strange válasza Sipi (#2020) üzenetére


dr_strange
senior tag

no prob, én se szórom össze az összes létező gentoos fórumot az okosságaimmal

és köszönöm

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2022) Sipi válasza dr_strange (#2021) üzenetére


Sipi
addikt

Mellesleg kipróbáltad már? Működik?

Most egyébként újfent bele kell ásnom magam. Az újabb dbus és hal máshogy működik, s mivel vettem egy pendrive-ot, ki is próbálhattam.

ivman: szépen csatolja, helyes jogokkal. Az ivman szépen konfigurálható, így az esetleges hibás mount opciókat is könnű javítani. Ugyanakkor összevész ugye a grafikus mounterekkel, ezért lecsatolni már nem tudom a KDE asztalán megjelenő ikonra kattintva.

kioslave: szépen működik, ikon megjelenik, csatolódik a /media/xxx alá az eszköz. Ippeg csak belépni nem lehet, mert a könyvtár jogai: root:root-nak 0750. Szuper. A KDE a pmountot használja, az pedig a HAL beállításai alapján csatol.
Itt a gáz. A jelenlegi HAL-t néztem, de szinte semmit nem lehet állítani benne. A /etc/hal üres, a /usr/share/hal-ban vannak fdi file-ok, csak éppen mind különleges eszközökre való. Ami azokban van, az sem a régi fajta, hogy direktben meg lenne adva pl. a csatolási opció. Nem tudok még kiigazodni rajta... Pedig ekkora betyár hibát nem ártana valahogy kijavítani, hiszen kinek jut eszébe egy user által bedugott pendrive-ot eleve a root tulajdonába adni?!? A konfigokban csak append sorok vannak, ami, ahogy néztem, csak annyit csinál, hogy hozzáfűzi (vagyis engedélyezi) az adott opciókat.
Na, valamit majd alkotok.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2023) dr_strange válasza Sipi (#2022) üzenetére


dr_strange
senior tag

Tegnap megcsináltam a módosításokat az udev.rulesban, de a fényképezőt csak ma fogom rádugni, hogy lássam, megy-e. Majd beszámolok az eredményről.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2024) Sipi válasza dr_strange (#2023) üzenetére


Sipi
addikt

Remélem, menni fog, mert az az igazság, ezt a hsz-t totál fejből írtam... Az otthoni gépen van módosítva, úgyhogy emlékezetből próbáltam bepötyögni. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2025) Batman


Batman
őstag

Hali!

Honnét lehet letölteni gentoo összes hivatalos doksiját?A honlapról le lehet de eggyesével kicsit macerás lenne, nem találtam egy ftp-t sem, és semmi mást sem.


üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2026) Sipi válasza Batman (#2025) üzenetére


Sipi
addikt

:U
Ezek a doksik különálló darabok. Hogy lehetne őket egyben?
Egyébként meg minek az összes? Nagy része fejlesztői doksi, vagy abszolút kezdőknek való.
Sajna, klikkelgetni kell. De nem olyan nehéz, mert asszem, az összes elérhetősége össze van szedve egy lapon.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2027) Sianis


Sianis
addikt

Ha már így belementünk az udev rejtelmeibe, akkor itt egy másik.

Indításkor kapok ilyen üzenetet...udevd indulásakor:

udevd-event[2885]: find_free_number: %e is deprecated, will be removed and unlikely to work correctly. Don't use it.
udevd-event[2884]: find_free_number: %e is deprecated, will be removed and unlikely to work correctly. Don't use it.


Ez milyen problémát jelöl? És mi a megoldása?

Sianis

(#2028) dr_strange válasza Sipi (#2024) üzenetére


dr_strange
senior tag

Jelentem, a tipped működik, úgyhogy ezúton is köszönöm még egyszer.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2029) dr_strange válasza Batman (#2025) üzenetére


dr_strange
senior tag

Translator devek tudtommal le tudják tölteni egy tarballban (illetve svn-ből leszedik), egyébként nem tudok ilyen lehetőségről.

Viszont wgettel le tudod mirrorozni magadnak az egész doc szekciót, ha kell, gondolom.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2030) Sipi válasza Sianis (#2027) üzenetére


Sipi
addikt

Semmi gond. Ez egy belső udev üzenet, nem tudod eltüntetni, de problémát serm okoz. (Feltéve, hogy a bootscreen ilyen formátumú szétesése nem okoz nagy törést. :D )

Majd csak elmúlik egy újabb verzióban... Nekem is ilyen. Igaz, már csak egy darabot ír ki.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2031) Sipi válasza dr_strange (#2028) üzenetére


Sipi
addikt

Szívesen, és irigyellek.

Van olyan, akinek az automount (cd, dvd, pendrive) működik? Mindegy, milyen módon...

Jelenleg az ivman szépen felismer ls csatol mindent. De umountolni már csak rootként tudom... És itt sem lelem, hol tudnám megadni a csatolási paraméterek között a users opciót! Régebben volt ilyen, most totál átalakították a konfigokat, kevesebb lett, és lényegében semmit sem állít.

Ha ivmant kikapcsolom, maradok a KDE mediakezelőjénél, szépen kiteszi a (lecsatolt) ikont az asztalra. Ha megnyitom, csatolja. Le is tudom választani, gyönyörűen megy.
KIVÉVE azt, hogy az automatikusan létrehozott csatolási könyvtár (pl. /media/hdd) csak root-nak elérhető, SENKI nem tud belépni... umountolni viszont tudom. Jó játék, gyengébb értelmű gyerekeknek... És termszéetesen a halnak sincs semmiféle épértelmű konfigja, ahol meg lehetne mondani, hogyan csatoljon. Csak általános érvényű opciók vannak, hogy pl. csapja a mount sor végére az umask, sync, dyrsync paramétereket. De értéket nem lehet adni nekik!

Ha valaki tud megoldást, szívesen fogadom.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2032) maniac válasza Sianis (#2027) üzenetére


maniac
senior tag

Idezet hup.h-rol:

Nos, így elsőre találtam valamit...
Nekem is ugyanezt írta ki boot-nál:

udevd-event[1177]: find_free_number: %e is depreciated, will be removed and is unlikey to work

Kicseréltem a /etc/udev/rules.d/50-udev.rules -ban:
''%e'' > ''%n''

És mostmár nem panaszkodik. Működnek az usb-s eszközök is.

[link]

(#2033) Sipi válasza maniac (#2032) üzenetére


Sipi
addikt

A %e-cseréről a Gentoo fórumon egy fejlesztő azt írta, hogy meg ne merjék csinálni. :D
Semmi baj ezzel, ez egy udev-üzenet, a fejlesztőknek szól, hogy írják át a szabályokat. A fickó szerint a %n nem alkalmas a %e leváltására. Ez egy szimpla warning, semmi baj nincs vele, de ha kicseréled, széteshet a rendszer.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2034) escie válasza Sipi (#2033) üzenetére


escie
őstag

szinte latom, ez is olyan lesz, mint az a hulye libexpat. harom gepen, haromszor szivatott meg. :D a jelenlegin csak kb 5 dolgot tort ossze, idoben eszbekaptam.
--
kozos:
ha mar itt jarok, buszken jelenthetem, levaltottam az asztali gepemet egy Asus L3000D-re, ugyanis apam kinotte, lett helyette neki orias-FuSi. :)

van mar kde-m, ami nem akar magyarul irni, bar tudnam miert, es nincs meg hang, infra, acpi-gombok bekonfiguralva, dri, es meg sokan masok. viszont mar ujraforditottam mindent korrekt use- es cflag-ekkel, mivel stage3-bol inditottam. (ez olyan, mint a zacskosleves:DDD)
a powernow mukodik szepen, akar 500MHz-en is megy a proci az 1800 helyett.
az akksim viszont eleg gyenge. :U
kivancsi leszek hosszutavaon a SiS csipszettre, eddig eleg joltamogatottnak tunik, de a dumharmat elfelejthetem. nem a sebessegerol hires a SiS gpu. meg 2d-ben is eleg gyenge. :) sebaj, legalabb mobil.
azt hiszem, jovok majd ezt-azt kerdezgetni...

00:00.0 Host bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] 740 Host (rev 01)
00:01.0 PCI bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] Virtual PCI-to-PCI bridge (AGP)
00:02.0 ISA bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS962 [MuTIOL Media IO] (rev 04)
00:02.1 SMBus: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS961/2 SMBus Controller
00:02.5 IDE interface: Silicon Integrated Systems [SiS] 5513 [IDE]
00:02.6 Modem: Silicon Integrated Systems [SiS] AC'97 Modem Controller (rev a0)
00:02.7 Multimedia audio controller: Silicon Integrated Systems [SiS] AC'97 Sound Controller (rev a0)
00:03.0 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.0 Controller (rev 0f)
00:03.1 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.0 Controller (rev 0f)
00:03.2 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.0 Controller (rev 0f)
00:03.3 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 2.0 Controller
00:04.0 Ethernet controller: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS900 PCI Fast Ethernet (rev 90)
00:0a.0 CardBus bridge: Ricoh Co Ltd RL5c476 II (rev aa)
00:0a.1 CardBus bridge: Ricoh Co Ltd RL5c476 II (rev aa)
00:0a.2 FireWire (IEEE 1394): Ricoh Co Ltd R5C552 IEEE 1394 Controller (rev 02)
01:00.0 VGA compatible controller: Silicon Integrated Systems [SiS] 65x/M650/740 PCI/AGP VGA Display Adapter

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#2035) Sipi válasza escie (#2034) üzenetére


Sipi
addikt

Miért lenne olyan :F Ez egy üzenet a disztribúciók fejlesztőinek, semmi más. Azt mondja nekik, hogy a közeljövőben a %e megszűnik, ne használják. Így mindenki látja, hogy át kell írni a disztrib-függő szabályok egy részét. Semmi hatása nincs a működésre, csak egy printf az egész. :)

A libexpatra nem emlékszem. Ha arról van szó, hogy frissült a libexpat, és emiatt pár csomag függősége elromlott, az ''természetes'' jelenség, erre van a revdep-rebuild. Sőt, ez futtatható úgy is, hogy csak egyetlen .so-ra nézi meg, mi hibádzik.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2036) dr_strange válasza Sipi (#2031) üzenetére


dr_strange
senior tag

lekopogom, nekem most gnome alatt megy a cd, dvd, digicam automount, pendrive-ot nem próbáltam

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2037) Sipi válasza dr_strange (#2036) üzenetére


Sipi
addikt

Úgy érted, csak dbus-hal-t használsz, az ivman kikapcsolva? A gnome-volume-manager csinál mindent? (Ebben az lenne a vicces, hogy elvileg ez is csak annyit csinál, hogy meghívja a pmount-ot a hal által megadott értékekkel...)

A kde volume manager lenne a legszimpatikusabb, abban az esetben, ha a csatolt könyvtárakba be tudnék lépni...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2038) escie válasza Sipi (#2035) üzenetére


escie
őstag

az ilyen atallasok szoktak galibat okozni azert, erre mondtam a libexpat valtozast. az en szep kover regi rendszeremen a fel vilagot ujra kellett forgatni, mert megvaltoztattak a libexpat filenevet...
nem valami szerencses analogia volt, belatom, csak az ilyen kompatibilitasi toresek hatulutoire celoztam. asszem ez az udev valtozas nem lesz olyan veszes...
mindenesetre utalom, ha megtorik a szep kis initet ilyen dolgok, mint ez az uzenet... :)


rajottem miert nem magyar a billkiosztasom.
az xorg .conf nelkul megy, mert igy tokeletes mindket eger automatice, viszont igy nem tudja, hogy hu kiosztast szertenek... :U


[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#2039) Sipi válasza escie (#2038) üzenetére


Sipi
addikt

Ja, oké. Bár nekem túl nagy vész még sosem történt verzió-átállás miatt.
Az initet pedig úgyis elrondítja az udev module-discovery szolgáltatása... :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2040) escie válasza Sipi (#2039) üzenetére


escie
őstag

a libexpat nem csak verziot valtott, hanem a .so file-t neveztek at. biztos jo okuk volt...
a szimlinkeles csunya megoldas lett volna, ugyhogy revdep-rebuild maradt csak...
mindegy is, tul vagyok rajta... :)


[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#2041) Sipi válasza escie (#2040) üzenetére


Sipi
addikt

Ööö, én is erre értettem. :) Sima verzióváltásnak nincs semmi baja, olyankor kompatibilis az új a régivel. A .so file-t azért kellhet teljesen átnevezni, mert annyira más, hogy nem kompatibilis az előzővel.
Ilyenkor szimlinkkel nem is menne, mert tele lenne minden program unresolved symbol hibával.

Nos, ha ennyire túl vagy rajta, akkor készülj a gcc- és udev-váltásra! ;]

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2042) dr_strange válasza Sipi (#2037) üzenetére


dr_strange
senior tag

még soha életemben nem volt ivmanom (tudom, szégyen), csak dbus-hal-gnome-volume-manager

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2043) Sianis válasza Sipi (#2030) üzenetére


Sianis
addikt

Tényleg a bootscreen-t rakja telibe...ezért is kérdztem. No, de ha nem megoldható akkor nem is érdeklődöm...

Sianis

(#2044) Batman válasza Sianis (#2043) üzenetére


Batman
őstag

Hello!


Te NetworkManagert-használsz?A NM elindul ugy néz ki szépen müködik, de mikor csatlakozni akarok egy hálózathoz , nem indítja el a dhcp klienst amivel ip-t kellene kérni.He kézzel elindítom akkor sem megy.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2045) Sipi válasza Batman (#2044) üzenetére


Sipi
addikt

Teee, csak nem nyugszol? Végre megy minden a gépeden, erre szétcseszed a NetworkManager idióta dhcp-függőségeivel? :)
(A többieknek: eme szoftver felrak vagy három dhcp-csomagot is, ebből egy szerver és kliens, a többi valami kliens-féleség. Ettől előfordul, hogy miután szépen megkaptad a címet a normál Gentoo-módon a dhcp-szervertől, a többi egyszer csak elkezd kérni, ettől a dhcp-szerver megzavarodik, és mégsem kapsz címet. Látszólag szépen lezajlik minden (hiszen az azonosítás, címkérés megvolt), aztán semmi.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2046) Batman válasza Sipi (#2045) üzenetére


Batman
őstag

jol van na de kell egy normalis kezelőfelület, nem várhatom el minden usertől, hogy konzolban állítsa be netet.


amugy van mégegy bajom:

# svn
svn: error while loading shared libraries: libexpat.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory


Már kipróbáltam pár dolgot ujra forgattam többször is , stb....
Ötlet?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2047) gd5424


gd5424
tag

Hi!
Megkérdezem Tőletek is profi linuxosoktól:
Miért nem működik nálam a valknut?
Tudok vele chat-elni,és még a keresés is működik,de semmilyen letöltés nem indul el! :O
Próbáltam tűzfallal(firestarter,guarddog),rendesen megnyitottam a portot(tcp,udp).
De nem hiszem hogy ez a probléma,mert tűzfal nélkül ezt írja:
#iptables -L
Chain INPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination

Chain FORWARD (policy ACCEPT)
target prot opt source destination

Chain OUTPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination

Sokat nem értek az iptableshez,de nekem ez azt jeleni hogy minden nyitva van. :F
És így is ua. csinálja chat,keresés ok,letöltés nem indul el.(még a file listákat sem tudom letölteni)
Routert használok,de az biztosan jó mert ugyanezen a gépen win alatt (ugyanezen a porton) megy a strongdc aktív módban.
Tanácstalan vagyok vkinek vmi ötlet?
Köszi. :R

C64 6510 1MHz Proc, 64Kb Ram, C-1541-II Disk Drive, Tape Drive, Printer :)

(#2048) dr_strange válasza Batman (#2046) üzenetére


dr_strange
senior tag

webmin nem jó erre? (hálózatokhoz (sem) nem nagyon értek)

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2049) Batman válasza dr_strange (#2048) üzenetére


Batman
őstag

Nem tudom még nem használtam , de majd utánanézek.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2050) dr_strange válasza Batman (#2049) üzenetére


dr_strange
senior tag

[link] - ebből ítélve elég sok mindent lehet vele adminisztrálni...

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.