Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#451) hroleez válasza hroleez (#442) üzenetére


hroleez
tag

#442-es kérdéseimre tudtok valami megoldást? Csak azért húztam fel, hogy újra szemelőtt legyen... :B
A hotplug boot-hoz adva elég? Mert eddig mindig udevstart hozta létre az eszközöket... A hotplug betölti a modulokat?

R.

(#452) hroleez válasza Sipi (#450) üzenetére


hroleez
tag

A hangszóró a centerre volt a befutó. Figyelmetlen voltam este. Most már ezerrel megy! Köszönöm! Viszont a skype-ból minden hívásnál ki kell lépni, mert a beszélgetés után hibás hangeszközt ír. Találkozott valaki már ilyennel? Ja, és az udevstart nem mehet daemonba?

R.

(#453) Sipi válasza hroleez (#452) üzenetére


Sipi
addikt

Án ezt az udevet nem értem. Soha semmit sem volna szabad csinálnod vele, lévén teljesen automatikus. hotplugot tedd default runlevelbe!
/etc/conf.d/rc-ben RC_DEVICES=''udev'' legyen. (auto is jó lenne, de fő a biztonság.)
Ez alapján a boot során el KELL indulnia minden udev-cuccnak. Meg is nézheted, a kernel üzenetei után látnod kell olyat, hogy starting udev, populating device nodes, stb.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#454) hroleez válasza Sipi (#453) üzenetére


hroleez
tag

Én sem értem. Gyakorlatilag már a bootolás közbeni alsasound indítása is kudarcba fullad, ugyanis betöltődnek a modulok, de a mixer nem tudja visszaírni a régi értékeket - mivel nincs eszköz! Ergo defaultol -> mindent újra állíthatok, ha hangot szeretnék. Persze egy jól irányzott udevstart után... A boot folyamatkor kiírja, ha elindul a hotplug? mert nekem benne van a default runlevelbe, de semmi jelzés nincs, hogy elindult-é...
Köszi,
R.

[Szerkesztve]

(#455) Sipi válasza hroleez (#454) üzenetére


Sipi
addikt

A hotplugot nézd meg... Nem csinál semmit. :) Csak egy kamu szkript. Esetleg próbáld meg a coldplugot is hozzáadni boothoz, vagy ha ott nem megy, a defaulthoz. Ez beránt mindent, amit felfedez a gépben.
De nem hiszem, hogy ilyen gond van, mivel ha a modul betöltődik, az eszköznek is léteznie kell...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#456) Sipi


Sipi
addikt

Ööö, elnézést, nem igazán összeszedettek a hozzászólásaim. Mentségemre legyen mondva, még kissé csumarészeg vagyok. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#457) hroleez válasza Sipi (#456) üzenetére


hroleez
tag

Legyen ez a mentséged! De kipihenhető! :))

(#458) hroleez válasza Sipi (#455) üzenetére


hroleez
tag

De sajna tényleg ilyen van, betölti a modult, majd belépek -> eszközök sehol! :( Majd udevstart és láss csodát, vannak sound eszközök.
Ejj, azok a szép 96-os évek, Slaki... :)

(#459) hroleez válasza Sipi (#455) üzenetére


hroleez
tag

Hát a modulbetöltés során kell létrejönnie az eszköznek? Kirúgás után meg eltűnnie?
Egyébként most a bioritmusom legalján lehetek, mert az usb drive sem akar a francnak se mountolódni... Este ideteszem mit látok ezügyben.
R.

(#460) tierbatyo válasza hroleez (#459) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Hanggal ugyanígy küszködök én is egy Debianos gépen. Hol létrejönnek boot-olás után az eszközök hol nem. Teljesen random.

Take a look to the sky just before you die

(#461) Yom válasza hroleez (#452) üzenetére


Yom
aktív tag

a skype az elegge kezdetleges meg linux alatt. probald meg a legujabbat hasznalni. ha legujabb van, akkor vmi regebbit.
Batmannel sokat kuzkodtunk vele, mire sikerult eletre kelteni. nalam pl nem csorgott, Batmannel meg halk volt a hang. 1ik haverja is beszallt a beszelgetesbe es nem hallotta a linuxos skypesokat, csak a windosokat, viszont a linuxosok hallottak ot. majd vmit allitott, es mukodott. sztem eleg nehez jol beloni a skypet, mert minden gepen mas hibat produkal:)

szerk: jelenleg most ugy mukodik (ha mukodik meg:D), hogy csak 1et csorren, majd elhallgat a csorges... a beallitasok persze uazok, amivel regebben ment, csak kozben volt update (skypet nem updateltem, abbol maradt, ami mukodott:) ) es azota megint rossz.

[Szerkesztve]

I came. I saw. I lagged out.

(#462) Yom válasza hroleez (#454) üzenetére


Yom
aktív tag

nalam is uezt csinalja. marmint, h mixert nem tudja visszaallitani, es utana nincs eszkoz.
mit csinalsz utana pontosan? udev-vel mit csinalsz?
en most az uj udevben bizok, majd februarban forditok is uj kernelt, es meg is probalom vele. mostanival sajnos nem m1 a legujabb udev:(

I came. I saw. I lagged out.

(#463) hroleez válasza Yom (#461) üzenetére


hroleez
tag

Feltettem simán emergével a skype-ot, nálam megfelelő a hang, jól csörög, csak annyi, hogy minden beszélgetés után ki kell lépni és újraindítani. Konferenciabeszélgetés is bármilyen partnerrel jól megy.
Nem lehet winfosos skype-ot használni wine alatt? Mondjuk még a bétát is webkamerával..?


[Szerkesztve]

(#464) hroleez válasza Yom (#462) üzenetére


hroleez
tag

A coldplug-ot próbáld meg, Sipi ajánlotta nekem is! Úgy csináltam eddig, hogy ugye betölti a modulokat, eszköz nincs. Belépek root-ként (vagy su) és kiadom az udevstart paracsot, így létrejönnek az eszközök, majd alsamixer-rel újraállítom a hangerőket...
és mindezt 2006-ban kedvenc oprendszeremen...
Roland

(#465) dr_strange válasza hroleez (#464) üzenetére


dr_strange
senior tag

Azért valami nagyon el vagyon ott kavarva, nekem semmiféle udevstartot nem kell soha kiadnom, bootkor szépen elindul és benépesíti a /devet.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#466) hroleez válasza dr_strange (#465) üzenetére


hroleez
tag

Lehet, bár a wikis leírások alapján csináltam, ami nem modulban van eszköz, az szépen létre is jön. Elvileg csak kernelbeállításokkal lehet baj, nem?

(#467) Sipi válasza hroleez (#466) üzenetére


Sipi
addikt

Nem hiszem, mert a kernelben csak annyit tudsz megadni, hogy kell-e modul vagy sem. Esetleg kihagytad belőle az udev-támogatást. :)
General setup - Support for htopluggable devices, loadable module support, enable, unloading, auto unload, filesystems - pseudo - /proc, /proc/kore, /dev/pts, pts extended, pts security, virtual memory, tmpfs extended, tmpfs sec, nálam ezek vannak.
Ha a modul betöltődik, a kernel udev, a userspace udevvel együtt, a szabályoknak megfelelően, elkészíti az eszközt.
emerge hotplug-base hotplug coldplug megvolt? Hozzáadtad a hotplugot és coldplugot a default runlevelhez?
Hanyas kernel? A boot folyamán látod azokat a kiírásokat, hogy populating /dev with device nodes, starting udev, meg hasonlók? Ha nem, akkor nem indul el az udev, akkor /etc/conf.d/rc-ben RC_DEVICES átállítása.

Gőzöm sincs, mi a gond, az udevnek el kell indulnia, hacsak direkt le nem tiltottad. Annak a működéséhez semmi szükség sem hotplugra, sem coldplugra...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#468) Yom válasza hroleez (#464) üzenetére


Yom
aktív tag

coldplug az nalam benn van a bootban, de nem jo. az uj kernelben, es a legujabb udevben bizok:) de az eredmeny majd csak februarban derul ki:)

skype sztem biztos mukodik wine alatt, csak a megfelolo dll-k kellenek neki.

I came. I saw. I lagged out.

(#469) hroleez válasza Sipi (#467) üzenetére


hroleez
tag

Ha nem lenne udev a kernelben, akkor az udevstart működne? És minden jel arra mutat ám, hogy bele van forgatva! :U Lehet, hogy userspace udev csak? :F
A hotplug ill. coldplug mit csinál pontosan?
Egyébként megvolt az emerge és hozzá vannak adva a default runlevelhez.

[Szerkesztve]

(#470) Sipi válasza hroleez (#469) üzenetére


Sipi
addikt

Nem működne. :)
Gondoltam, sikerült valahogy modulba tenned az udevet. :D
Az udevnek userspace része is van, a sys-fs/udev. Jelenleg 079-es a legújabb (instabil).
A coldplug az indításnál megkukkolja a gépet, és a talált hardverekhez betölti a megfelelő modulokat. A hotplug ugyanez, csak menet közben (pl. USB-re dugott kamera moduljának automatikus betöltésére). Maga a hotplug script semmit sem csinál, csak az esetleges dependency miatt van, a tényleges hotplug a kernelben zajlik, meg az udev végzi a piszkos munkát.
Itt esetleg arra tudok gondolni, hogy nem udevre van állítva a rendszer, hanem pl. devfs-t akarna használni, ami nincs.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#471) hroleez válasza Sipi (#470) üzenetére


hroleez
tag

Nálam a ''support for hot-pluggable devices'' előtt csak ''--'' ez van. Nem tudom kiválasztani.
Kernel 2.6.14-gentoo-r5, fordítás: genkernel --menuconfig --gensplash=emergence all
Ha nem menne az udev, a hálókártya (ami modulban van) sem menne, ugye? De az megy...
R.

(#472) hroleez válasza Sipi (#467) üzenetére


hroleez
tag

Milyen kernelt használsz? Én pl. a 2.6.14-gentoo-r5-ben genkernel --menuconfiggal ki sem tudom választani, pl. a tmpfs vagy pts security vagy /dev/pts-t...
R.

[Szerkesztve]

(#473) hroleez


hroleez
tag

Na, mosr pukkadtam ki.. :(
Eddig simán fordult a kernel, most meg busybox source tarball kell neki... Bruhhhahhha...
Keményít a dolog rendesen.

(#474) dr_strange válasza hroleez (#473) üzenetére


dr_strange
senior tag

És mi lenne, ha hagynád a genkernelt a francba, és szépen, make menuconfiggal átnéznéd a dolgot és kiválasztanál mindent, ami neked kell? Ha meg macerás a modulberángatás, tedd fixen a kernelbe.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#475) hroleez válasza dr_strange (#474) üzenetére


hroleez
tag

Megcsináltam, kézi fordítással, az eredmény teljesen ugyanaz :( Miért nem jön létre a hangeszköz??? ALSA szegény betölti a modulokat, de a mixer már keresi az eszközt...
Most néztem a 2.6.15-ös kernelt a portage fában, érdemes lenne azzal próbálnom?
R.

[Szerkesztve]

(#476) dr_strange válasza hroleez (#475) üzenetére


dr_strange
senior tag

nem hinném, hogy kernelverzió függő; nálam legalábbis simán megy 2.6.14 alatt minden alsa eszköz; valami más gondnak kell ott lenni, de momentán gőzöm nincs, hogy mi?

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#477) hroleez válasza dr_strange (#476) üzenetére


hroleez
tag

Most néztem, az usb pendrive-nak sem jön létre eszköz! :(
Amit látok dmesg-gel:

ohci_hcd 0000:00:02.0: wakeup
usb 2-3: new full speed USB device using ohci_hcd and address 2
scsi0 : SCSI emulation for USB Mass Storage devices
usb-storage: device found at 2
usb-storage: waiting for device to settle before scanning
Vendor: Generic Model: USB Flash Disk Rev: 7.77
Type: Direct-Access ANSI SCSI revision: 02
Attached scsi removable disk sda at scsi0, channel 0, id 0, lun 0
Attached scsi generic sg0 at scsi0, channel 0, id 0, lun 0, type 0
usb-storage: device scan complete
usb 2-3: USB disconnect, address 2

De /dev/sda sehol...
Elküldenéd a .config-od?

(#478) dr_strange válasza hroleez (#477) üzenetére


dr_strange
senior tag

küldtem

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#479) hroleez válasza dr_strange (#478) üzenetére


hroleez
tag

Nekem ezt adja, ha be akarom tölteni a configod:

...
arch/i386/defconfig:287: trying to assign nonexistent symbol BLK_DEV_ADMA
arch/i386/defconfig:360: trying to assign nonexistent symbol SCSI_MEGARAID
arch/i386/defconfig:401: trying to assign nonexistent symbol SCSI_QLA6322
arch/i386/defconfig:472: trying to assign nonexistent symbol NETLINK_DEV
arch/i386/defconfig:564: trying to assign nonexistent symbol NET_FASTROUTE
arch/i386/defconfig:565: trying to assign nonexistent symbol NET_HW_FLOWCONTROL
arch/i386/defconfig:715: trying to assign nonexistent symbol SOUND_GAMEPORT
arch/i386/defconfig:771: trying to assign nonexistent symbol QIC02_TAPE
arch/i386/defconfig:807: trying to assign nonexistent symbol DRM_GAMMA
arch/i386/defconfig:993: trying to assign nonexistent symbol USB_STORAGE_HP8200e
arch/i386/defconfig:1019: trying to assign nonexistent symbol USB_HPUSBSCSI
arch/i386/defconfig:1054: trying to assign nonexistent symbol USB_TIGL
arch/i386/defconfig:1112: trying to assign nonexistent symbol DEVFS_FS
arch/i386/defconfig:1113: trying to assign nonexistent symbol DEVPTS_FS_XATTR
arch/i386/defconfig:1241: trying to assign nonexistent symbol X86_STD_RESOURCES
' invalid for INIT_ENV_ARG_LIMIT
make[1]: *** [menuconfig] Error 1
make: *** [menuconfig] Error 2

a kernel 2.6.14-gentoo-r4

(#480) dr_strange válasza hroleez (#479) üzenetére


dr_strange
senior tag

aha. csak a tisztánlátásért: az enyém egy Athlon 2400+ x86, gentoo-sources-2.14-r5

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#481) hroleez válasza dr_strange (#480) üzenetére


hroleez
tag

Nem sokban térünk el, amin próbálom egy Athlon XP 1500+, x86. gentoo-sources-2.6.14-gento-r5.

(#482) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

emerge sync és emerge -uD world volt már? Lehet egy két dolog már régi ehhez a kernelhez.

[Szerkesztve]

Take a look to the sky just before you die

(#483) hroleez válasza tierbatyo (#482) üzenetére


hroleez
tag

Most csinálom. Előtte próbáltam egy revdep-rebuild-ot, de hibával elszált. Mind1, most frissül a jószág.

(#484) hroleez


hroleez
tag

Létetik valamilyen srcipt, amivel gyakorlatilag egy pillanatképet csinálok a rendszer mindennemű beállításáról, és pl. akármi hiba megjelenése után ebből fel tudom építeni újra a rendszert? Vagy máshogy megkérdezve, mit mentsek ehhez?
Köszi, R.

(#485) tierbatyo válasza hroleez (#483) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Milyen hibával szállt el? Bekopiznád az emerge info kimenetét?

Take a look to the sky just before you die

(#486) escie válasza hroleez (#484) üzenetére


escie
őstag

nem tudom, lehet, hogy butaság, de az /etc könyvtár nálam olyan nyolcmegás, és a beállítások itt tárolódnak(kivéve a személyes), úgyhogy ezt nem vészes lementeni...

majd a többiek megmondják, hogy jó-e ez, vagy sem...

I'm back, baby!

(#487) tierbatyo válasza escie (#486) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Én is ezt ajánlanám. Meg a csomaglistát a /var/lib/portage/world és a /var/db/pkg alól alól.

Take a look to the sky just before you die

(#488) hroleez válasza tierbatyo (#485) üzenetére


hroleez
tag

Szóval idekopizva (elnézést a hossza miatt!):

padlas1 ~ # revdep-rebuild
Configuring search environment for revdep-rebuild

Environment mismatch from previous run, deleting temporary files...

Checking reverse dependencies...

Packages containing binaries and libraries broken by a package update
will be emerged.

Collecting system binaries and libraries... done.
(/root/.revdep-rebuild.1_files)

Collecting complete LD_LIBRARY_PATH... done.
(/root/.revdep-rebuild.2_ldpath)

Checking dynamic linking consistency...
broken /usr/bin/gnuplot (requires libpdf.so.2)
broken /usr/bin/kino (requires libraw1394.so.5)
broken /usr/bin/lav2wav (requires libdv.so.2)
broken /usr/bin/lav2yuv (requires libdv.so.2)
broken /usr/bin/lavaddwav (requires libdv.so.2)
broken /usr/bin/lavinfo (requires libdv.so.2)
broken /usr/bin/lavplay (requires libdv.so.2)
broken /usr/bin/lavrec (requires libdv.so.2)
broken /usr/bin/lavtrans (requires libdv.so.2)
broken /usr/bin/mkvmerge (requires libFLAC.so.4)
broken /usr/bin/openjade (requires libosp.so.3)
broken /usr/bin/playsound (requires libFLAC.so.6)
broken /usr/bin/yuv2lav (requires libdv.so.2)
broken /usr/lib/kde3/libk3bflacdecoder.so (requires libFLAC++.so.2 libFLAC.so.4)
broken /usr/lib/libSDL_sound-1.0.so.1.0.0 (requires libFLAC.so.6)
broken /usr/lib/liblavfile-1.6.so.0.2.2 (requires libdv.so.2)
broken /usr/lib/openoffice/program/python-core-2.3.4/lib/lib-dynload/_bsddb.so (requires libdb-3.1.so)
broken /usr/lib/openoffice/program/python-core-2.3.4/lib/lib-dynload/_tkinter.so (requires libtcl8.3.so libtk8.3.so)
broken /usr/lib/openoffice/program/python-core-2.3.4/lib/lib-dynload/bz2.so (requires libbz2.so.0)
broken /usr/lib/openoffice/program/python-core-2.3.4/lib/lib-dynload/mpz.so (requires libgmp.so.3)
broken /usr/lib/xine/plugins/1.0.0/xineplug_flac.so (requires libFLAC.so.4)
broken /usr/lib/xine/plugins/1.0.0/xineplug_inp_vcd.so (requires libvcd.so.0)
done.
(/root/.revdep-rebuild.3_rebuild)

Assigning files to ebuilds... done.
(/root/.revdep-rebuild.4_ebuilds)

Evaluating package order...
Warning: Failed to resolve package order.
Will merge in ''random'' order!
Possible reasons:
- An ebuild is no longer in the portage tree.
- An ebuild is masked, use /etc/portage/packages.keyword
and/or /etc/portage/package.unmask to unmask it
..... done.
(/root/.revdep-rebuild.5_order)

All prepared. Starting rebuild...
emerge --oneshot =app-cdr/k3b-0.11.20 =app-office/openoffice-bin-2.0.1 =app-text/openjade-1.3.2-r1 =media-gfx/gnuplot-3.8j =media-libs/sdl-sound-1.0.1-r1 =media-libs/xine-lib-1.0 =media-video/kino-0.7.5-r1 =media-video/mjpegtools-1.6.2-r3 =media-video/mkvtoolnix-1.0
..........
Calculating dependencies
emerge: there are no ebuilds to satisfy ''=app-cdr/k3b-0.11.20''.


revdep-rebuild failed to emerge all packages
you have the following choices:

- if emerge failed during the build, fix the problems and re-run revdep-rebuild
or
- use -X or --package-names as first argument (trys to rebuild package, not exact
ebuild)
or
- set ACCEPT_KEYWORDS=''~<your platform>'' and/or /etc/portage/package.unmask
(and remove /root/.revdep-rebuild.5_order to be evaluated again)
or
- modify the above emerge command and run it manually
or
- compile or unmerge unsatisfied packages manually, remove temporary files and
try again (you can edit package/ebuild list first)

To remove temporary files, please run:
rm /root/.revdep-rebuild*.?_*
padlas1 ~ #

ACCEPT_KEYWORDS beállítva.
Szóval ezt adta. :F

[Szerkesztve]

(#489) hroleez válasza tierbatyo (#487) üzenetére


hroleez
tag

És a csomaglistát csak visszamásolom? Automaitkusan felteszi őket egy emerge world-re?

(#490) tierbatyo válasza hroleez (#489) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Hát ez jó kérdés. Még nem csináltam soha.

Take a look to the sky just before you die

(#491) Yom válasza hroleez (#489) üzenetére


Yom
aktív tag

meg en se csinaltam ilyet, viszont nekem mar veszett el a world file. regen-world utan ujra generalta a file-t, es az emerge -Du world re feltett mindent ami benne volt (persze amibol jott ki uj verzio...)
uh sztem, ha a world filet visszamasolod, emerge world re felrak mindent.

I came. I saw. I lagged out.

(#492) escie


escie
őstag

megtörve a nagy kockulást... :)
nemrég találtam ezt a képet,
ez most a hátterem. :)
[link]

I'm back, baby!

(#493) dr_strange válasza escie (#492) üzenetére


dr_strange
senior tag

nekem timeoutol a linked

én most visszatettem Larryt a tehenet a 2.13-as gnome tiszteletére, itt látható:

[link]

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#494) brazso


brazso
tag

Rászántam magam végre, hogy lecseréljem a monolitikus kde-t (v3.5) a gépemen, a szétdarabolt-ra. Ugye csak annyi a dolgom, hogy unmerge-elem a kde elemeit, pl. emerge --unmerge kdebase, és utána kiadok egy emerge kdebase-meta parancsot?

Más. Nálatok nem jelentkezik a 3.5 felrakása után a kde desktop bejelentkezése, azaz login után, a kde mediamanager service is not running hibaüzenet? Ez a mediamanager service nem indítható kézzel a control center-ből sem. Nézegettem a gentoos fórumot, több dolgot is javasoltak, de egyik sem tűnt túl meggyőzőnek. Valószínűleg vmi inkompatibilitás, várhatjuk a kde javítást?

Sipi> végül visszaállítottam 1.11.14-es baselayout-ot, sehogy sem sikerült rendbehoznom a boot-ot azzal, hogy a net.eth0-t átraktam boot level-re a default helyett. Így most nem a háttérben megy az internetre csatlakozás, azaz nincs gond azzal, hogy a későbbi processzek még nem jutnak ki.

[Szerkesztve]

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#495) Yom válasza escie (#492) üzenetére


Yom
aktív tag

itt van par jo hatter:[link]
linux hatterem:[link]
windows hatterem:[link] :)

I came. I saw. I lagged out.

(#496) Sipi válasza brazso (#494) üzenetére


Sipi
addikt

Igen, kb. ennyi. Persze, MINDEN kde* csomagot unmergelni kell. Utána vagy emerge kde-meta (ez minden csomagot feltesz), vagy a kdemultimedia, kdeadmin, stb. csomagok -meta vátlozatait teszed fel. (kdemultimedia-meta, stb.) Vagy nekiállsz egyesével feltenni a pár száz csomagot. :)

A media manager pl. akkor indul el, ha a dekstopon beéllítod, hogy a rendszereszközök ikonjai jelenjenek meg. De a control cenrterben, valahol a rendszerkomponenseknél van egy pont ehhez. Az egész csak akkor működik, ha monolit esetén a kdebase-t, split esetén a kdebase-kioslaves-t a hal flaggel fordítod.

Nekem az eth érdekes módon megjavult, ráadásul átálltam a parallel startupra, ami meglepően gyors és jó.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#497) Sipi válasza hroleez (#488) üzenetére


Sipi
addikt

Uhh, nem igazán tudom, a revdep miért is kellett, de amit itt látsz, azzal semmi gond.
Felmérte, mely csomagokat kell újrahúzni, és alapban PONTOS verziót akar emergelni. Ha túl régi egy csomag, elképzelhető, hogy már nincs a Portage-ban, ergo le fog állni hibával, mert nem létezik az a csomag.
Ki is írta, hogy nem található k3b-0.11.20. A home-ban létrejön egy csomó .revdep-*** file, az order nevűben van benne, mely csomagokat, milyen sorrendben akarja telepíteni. Kézzel add ki az emerge-t, de ne pontos csomagnévre, így, ha újabb van azokból a csomagokból, egyben frissíti is.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#498) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Szeretnék átállni 2.12-es Gnome-ra, ami testing. Ha beteszem a gnome-base/gnome-t a packages.keywords-be, az nem elég, mert ez meta package és egyenként kéri, hogy tegyem be a gnome csomagjait is ide. Van valami egyszerű megoldás erre, vagy írhatok valami scriptet erre?

Take a look to the sky just before you die

(#499) dr_strange válasza tierbatyo (#498) üzenetére


dr_strange
senior tag

a 2.12 már csak keyword masked vagy még hard masked? Utóbbi esetben én a package.maskból szépen átmásolom a megfelelő fájlokat a /etc/portage/packages.unmask-ba

amúgy azt hiszem, nincs egyszerű megoldás, be kell írogatni a csomagokat egyenként (pl. átkopizni a gnome meta-ebuildből a dependencyk listáját?)

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#500) tierbatyo válasza dr_strange (#499) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Már csak keyword masked. Akkor írok egy scriptet az emerge -pv gnome kimenetéből, ami megcsinálja a package.keywords file-t.

Take a look to the sky just before you die

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.