Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#101) Sipi válasza escie (#100) üzenetére


Sipi
addikt

Köszi. :)
Akkor sincs gond, ha egy hétig nem nézd meg. Egyrészt én is jó ideig hanyagoltam a témát, másrészt Neked kell, nem nekem. :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#102) escie válasza Sipi (#99) üzenetére


escie
őstag

na tegnap frissült az ivman(nem használom), de van egyéb fejleményem is automount ügyben.

egy másik pendrive-ot minden gond nélkül felismer, viszont a kde az nem tudom mit csinál, hol mountol, hol nem.:U
mivel úgysejtem a kde is pmountot használ, mindjárt rebootolok, és megcsinálom azt a debug dolgot. (baselayout frissült)

a pmount-hal pmount-ként linkelését már kipróbáltam, nem jó.

tovább próbálgatva a pendrive-ot, rá kellett jönnöm arra, hogy egyszer be tudom montolni, ha kihúzom, utána már többet nem mountolja be.

mindegy, reboot, tiszta lap.

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#103) Yom válasza escie (#102) üzenetére


Yom
aktív tag

felraktam a legujabb dbus-hal-ivmant. es hasonlo a gondom. cd tokeletes, viszont a pendriveval semmit se csinal.
a gond a dbus-sal van. ha ragudok 1 pendrivet, akkor a dbus nem jelez semmit. Nalad biztos, hogy nem a dbus-nal van a gond?
egyenlore meg nem sikerult rajonnom, hogy mi a hiba, de rajta vagyok:)

I came. I saw. I lagged out.

(#104) escie válasza escie (#102) üzenetére


escie
őstag

na, kipróbáltam xfce alatt az ivmant. debug bekapcsolva, nem fork-ol.

bedugom a pendrive-ot, és sok sor után arra jut az ivman, hogy pmoutol.
pmount -u 022 /dev/sda1 USB DISK
erre is a pmount help szövege jön, az ivman kimenetén, és ennyi a mountolás.
viszont ha a pmount -u 022 /dev/sda1 parancsot adom ki, rendesen mountolja /media/sda1 alá. (userként, nem rootként! tehát szvsz nem jogosultsági probléma van.) látszólag a parancs végén lévő ''USB DISK'' hibádzik, mivel anélkül bemountolja

amúgy az ivman hagy időt más programoknak, hogy mountolják az eszközt, kimenete szerint.

Yom,
a dbus szerintem átadja a dolgokat, mivel az ivman a kimenetén említi az drive-ot, mint bedugom. nálam szerintem ez jó.

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#105) Yom válasza Yom (#103) üzenetére


Yom
aktív tag

na teszem vissza a regi dbus-t, mert az xfce terminal nem m1 vele:(
terminal
terminal: error while loading shared libraries: libdbus-glib-1.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory

I came. I saw. I lagged out.

(#106) escie válasza escie (#104) üzenetére


escie
őstag

próbáltam a /etc/pmount.allow -ba beírni /dev/sda /dev/sda1, hatástalan, szerintem nem lehet szpészt megadni a pmount label paraméterében, és emiatt száll el. de nem biztos.

I'm back, baby!

(#107) tierbatyo válasza Yom (#105) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Így win alól azt mondom, hogy az új dbus libdbus-glib-1.so.1-t használ és ezért van hiba. Egy revdep-rebuild nekem megoldotta az ilyen problémát.

Take a look to the sky just before you die

(#108) escie


escie
őstag

hmm, úgy látom, stabilizálták composite-ot végre. :) mostmár csak a sebességét kéne kicsit növelni valahogy, mert így nagyon lassú, pedig gyönyörű...

megyek megnezem a ''nagy'' gépen mit produkál...

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#109) Sipi válasza escie (#104) üzenetére


Sipi
addikt

Ez tuti space hiba - a pmount végén lévő string a mount labelt adná meg...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#110) Sipi válasza Yom (#105) üzenetére


Sipi
addikt

emerge xfce-terminal, vagy mi a szösz. Ha csomagfrissítés után nem talál könyvtárat, annyi van, hogy alaposan frissült, a neve is változott, így nem találja meg.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#111) Yom válasza tierbatyo (#107) üzenetére


Yom
aktív tag

remergeltem a terminalt, es most mukodik jol.
revdedep-rebuild-t futtattom epp.

I came. I saw. I lagged out.

(#112) Yom


Yom
aktív tag

Vettem uj monitort, es be akartam allitani a felbontast 1280x1024@768 ra. A monitor azt irja, hogy nem optimalis felbontas 1280x1024 60Hz (Digital). A monitor DVI-n van, es biztos, hogy elbirja a 75Hz-et.
Ezeket en csinaltam a gtf-fel:
# 1280x1024 @ 75.00 Hz (GTF) hsync: 80.17 kHz; pclk: 138.54 MHz
Modeline ''1280x1024@75'' 138.54 1280 1368 1504 1728 1024 1025 1028 1069 -HSync +Vsync
# 1280x1024 @ 70.00 Hz (GTF) hsync: 74.62 kHz; pclk: 128.94 MHz
Modeline ''1280x1024_70.00'' 128.94 1280 1368 1504 1728 1024 1025 1028 1066 -HSync +Vsync
# 1280x1024 @ 60.00 Hz (GTF) hsync: 63.60 kHz; pclk: 108.88 MHz
Modeline ''1280x1024_60.00'' 108.88 1280 1360 1496 1712 1024 1025 1028 1060 -HSync +Vsync
Mindre uazt a hibat irja a monitor, majd atvalt 1024x768-ra. Ez mitol lehet?

I came. I saw. I lagged out.

(#113) Yom


Yom
aktív tag

az mitol van, hogy a dbus-t, hal-t downgradelni akarja az emerge -pvDu world ?
ivman-t hasznalok, de abbol is a legujabb van fenn.

mod: jah es lenne +1 gondom:)
updateltem a rendszert, es azota ezt irja bootolaskor:
* Restoring Mixer Levels ...
/usr/sbin/alsactl: load_state:1250: Cannot find soundcard '0'...
* Errors while restoring defaults, ignoring [ ok ]
googlen csak 1 oldalt talaltam debianhoz. ott ezt irtak: alsactl -f /etc/asound.state restore 0
kiadtam:
# alsactl -f /etc/asound.state restore 0
alsactl: load_state:1250: Cannot find soundcard '0'...

ez mi lehet?

[Szerkesztve]

I came. I saw. I lagged out.

(#114) zfarkas


zfarkas
senior tag

Tiszteletem!

Mitől van, hogy egy idő után az 'emerge --sync' úgy 50% környékén rengeteget időzik?
Köszi!

Raw Dark Pure

(#115) tierbatyo válasza Yom (#113) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Ez nekem is volt. Ez azzal van kapcsolatban, hogy a legújabb dbus, hal más verziójú 'so' file-okat tesz fel, mint az előző. Nálam pl. a gnome-volume-manager, miatt csinálta ezt, mert annak a xxx-so.0 kellett és xxx-so.1 mellett nem is akart lefordulni. Tehát emerge -pvuD-re egyrészt szeretné frissíteni a legújabbra, meg is csinálja. A következő emerge -pvuD-re észreveszi, hogy pl. a gnome-volume-manager stabil és annak a xxx-so.0 kell, ezért downgradeli. Én úgy oldottam meg, hogy frissítettem a legújabb dbus, hal párosra. Ezután revdep-rebuild. Kiírta, hogy miket kell reemergelni. pl.: gnome-volume-manager. Persze ez az emerge elszállt error-ral, mertt xxx-so.0 kellene neki. Megoldás: át kellett állni ~x86-os gnome-volume-managerrre. Ekkor viszont ennek voltak további ~x86-os függőségei, annak megint függőségei... Persze előbb utóbb a végére értem. kb. 1-1.5 órába tellett az egész.
Szerk.: A másik problémádnál úgy tűnik, hogy nem találja a hangkártyádat.

[Szerkesztve]

Take a look to the sky just before you die

(#116) escie válasza Sipi (#109) üzenetére


escie
őstag

kösz a segítségeket, de most vermelem a dolgot. igazából beleuntam. várok egy kicsit, hátha addig történik valami változás, illetve megint lesz kedvem ezzel foglalkozni.

I'm back, baby!

(#117) Yom válasza tierbatyo (#115) üzenetére


Yom
aktív tag

Oke, ha hazaertem megkeresem, hogy mibol kell ~x86, es remelem megoldja a hibat:)
Az mitol lehet, hogy nem talalja a hangkartyat? a module-t ami kell a hangkarihoz, betolti hiba nelkul. addig ment minden jol, amig nem updateteltem.

I came. I saw. I lagged out.

(#118) dr_strange


dr_strange
senior tag

lehet, hogy segítség lehet néhányatoknak:

http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-378008.html

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#119) dr_strange


dr_strange
senior tag

SZOLG. KÖZL: valami elizélődött a linuxforum szerveren, ezért a MaGenTa pár napja nem elérhető. Mindenkitől elnézést kérek, Csaba már vizsgálja a dolgot.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#120) escie


escie
őstag

dr_strange

kösz, már a kezembe akadt, de átolvasom majd újra, hátha új fényben tűnnek fel dolgok belőle...
--
én most elérem a magentát, úgylátszik helyreállt a rend.

ha lehet egy építő ötletem...
tök jó lenne az oldalnak valami kis favicon, mert ez a drupal-os elég snassz. ha nem lenne botkezem, meg is csinálnám szívesen...
mondjuk valami gentoo logó, vagy ''M''-betű...

I'm back, baby!

(#121) escie válasza escie (#120) üzenetére


escie
őstag

ahogy ezt leírtam, megint fetreng a linuxfórum mysql szervere... :U

I'm back, baby!

(#122) dr_strange válasza escie (#120) üzenetére


dr_strange
senior tag

hogy őszinte legyek, faviconon eddig nem gondolkodtam...

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#123) subaru


subaru
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy K3b-vel userként csak problémásan tudok CD-t írni. Ez alatt azt értem, hogy a K3b progi elindítása után, nem talál CD írót. A CD olvasása, nem okoz gondot, egyszerűen a Settings/Configure K3b.../Devices alatt nem látja az írót.
Az: Add Device-nál ezt a hibaüznetet kapom:

Could not find an additional device at /dev/cdrom


Az fstabom:
/dev/cdrom /mnt/cdrom iso9660 users,ro 0 0

Cdrecorddal:
# cdrecord -scanbus dev=/dev/cdrom
Cdrecord-Clone 2.01 (i686-pc-linux-gnu) Copyright (C) 1995-2004 Jörg Schilling
cdrecord: Warning: Running on Linux-2.6.11.10
cdrecord: There are unsettled issues with Linux-2.5 and newer.
cdrecord: If you have unexpected problems, please try Linux-2.4 or Solaris.
scsidev: '/dev/cdrom'
devname: '/dev/cdrom'
scsibus: -2 target: -2 lun: -2
Warning: Open by 'devname' is unintentional and not supported.
Linux sg driver version: 3.5.27
Using libscg version 'schily-0.8'.
scsibus0:
0,0,0 0) 'SAMSUNG ' 'CD-R/RW SW-252B ' 'R701' Removable CD-ROM
0,1,0 1) *
0,2,0 2) *
0,3,0 3) *
0,4,0 4) *
0,5,0 5) *
0,6,0 6) *
0,7,0 7) *

#k3b -v
Qt: 3.3.4
KDE: 3.4.1
K3b: 0.12.4a


Eddig minden jól működött ezekkel a beállításokkal, csak most vagyok túl egy emerge -u world -ön és azóta ez a probléma fennáll. Ideiglenesen úgy oldottam meg, hogy:
#chmod 777 /dev/hdc
Ezután már látja a K3b a CD írót, és minden OK. Ez azonban sajna csak a legközelebbi újraindításig tart. Tudom, nem sok ez az egy sor amit be kell írnom, hogy jó legyen, de eddig ez sem kellett... :((
Néztem már a fórumokat, de igazából ott sem lettem okosabb.
Van vkinek vmi ötlete?

(#124) dr_strange válasza subaru (#123) üzenetére


dr_strange
senior tag

nem kell a usert beletenni vmi csoportba, hogy menjen? nézd meg, milyen csoportok vannak, lehet, hogy a frissítés óta változott, és ha találsz valami cdwriter-szerűt, tedd bele a felhasználót próbaképpen

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#125) Yom válasza subaru (#123) üzenetére


Yom
aktív tag

nalam is ugyanez a gond. en arra tippelek, hogy a dbus-hal rosszul kezeli az irot.
most keresgetek a gentoo-forumon, hatha...:)

I came. I saw. I lagged out.

(#126) Yom válasza dr_strange (#124) üzenetére


Yom
aktív tag

megneztem a csoportokat, es van cdrom, ill cdrw csoport. viszont csak a haldaemon a tagja. sztem hal-ban kell vmit beallitani. de egyenlore nem talaltam semmit:(

szerk: nezegettem a hal-device -t. a regi hal is kezelte az alsa-t? mert ebben az ujban talaltam mar alsa-t. lehet, h emiatt nem talal hangkarit a gentoo?

[Szerkesztve]

I came. I saw. I lagged out.

(#127) Yom


Yom
aktív tag

most nezem, h nincs opengl X alatt. lehet ez is az uj dbus-tol? probaltam emergelni a legujabb ati-drivert is, de azzal el sem indult az X. most a regi driver van fenn, amivel emerge -Du world elott meg volt opengl.

I came. I saw. I lagged out.

(#128) GD


GD
őstag

mint szépreményű Bendegúz a bakterházból csatlakozom a fórumhoz :R

kezdő botorkáláshoz a64-hez ismerkednék gentoo-val

1. milyen lemezek kellenek nekem? net van de nem ipari sebesség, 1M dsl, szal inkább leszedem nem minimal install

2. magyar nyelvű telepítési doksi vagy leírás, szájbarágós- honnét?
3. ha nincs angol is megteszi
4. milyen grafikus felület a javasolt és jólbevált gentoo-hoz?

ötletek, javaslatok stb.. mindent szivesen fogadok

más disztribet használok, de csak mint zöldfülű, messze nem vagyok guru, de nem is első linux telepítésem

(#129) dr_strange válasza Yom (#126) üzenetére


dr_strange
senior tag

nem tudom, nálam a legújabb dbus/hal van fenn és megy a cd írás usernek is

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#130) dr_strange válasza Yom (#127) üzenetére


dr_strange
senior tag

nem az új, moduláris xorg 7.00-t tetted fel, ugye?

szerintem a dbus/hal tuti nem veszi el az opengl-edet

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#131) escie válasza GD (#128) üzenetére


escie
őstag

üdv a fedélzeten! :)úgy rémlik, én innen telepítettem, ebben megtalálod a választ arra is, hogy mit kell leszedned.
[link]
és megabites DSL-eddel meg ne nyafogj, mert balhét csinálok... :DDD

a rendszert magad fogod a helyére pakolni, készülj fel, semmi csillogó villogó telepítő, de nem vészes, csak olvasd a doksit. javaslom, ne nagyon ugord át egyik részét sem az eleje felé, hacsak nem kér erre a doksi. és szánj rá egy kellemes délutánt a telepítés beindítására, mert el lehet vele szöszölni. a telepítés hosszú része, az már a gép dolga, eltart egy ideig, készíts elő egy könyvet is.
én is az universal cd-t ajánlom, volt gondom a minimal cd-vel, már nem emlékszem, mi, de a végén leszedtem az universalt, és minden klappolt.

eleinte elég munkás egy Gentoo belövés, de ha egyszer felment, nem vészes. csak azért mondom, nehogy eltántorítson a telepítés procedúrája.

milyen ablakozó javasolt? semmilyen, pontosabban nincs javaslat. amelyiket szeretnéd, azt tedd fel. persze érdemes úgy, hogy a friss rendszerre felteszel egy kicsi ablakkezelő, plédául blackbox, hogy tudj min netezni, míg fordul a kde, gnome, ha ilyen durvább desktopot akarsz.. :)

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#132) dr_strange válasza GD (#128) üzenetére


dr_strange
senior tag

1. http://bouncer.gentoo.org/?product=gentoo-2005.1-install-universal&os=amd64

2, 3. http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/index.xml

4. amilyet szeretnél

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#133) asturel


asturel
őstag

udv ujra;>

remelem van valameik ati-snak 5lete, hogy az miert van hogy userkent kb ilyeneket kapok ogl-es jatekoknal (legalabbis q4, meg cs-nel igen)

__FGLTexMgrCreateObject: __FGLTexMgrSHMmalloc failed!!!
fglX11AllocateManagedSurface: __FGLTexMgrCreateObject failed!!
FGLTexMgr: open of shared memory object failed (Permission denied)
__FGLTexMgrCreateObject: __FGLTexMgrSHMmalloc failed!!!
fglX11AllocateManagedSurface: __FGLTexMgrCreateObject failed!!


fstabban ha a ''tmpfs /dev/shm tmpfs defaults 0 0 '' sor bennevan, es felmountolom akkor caught signalal elszall x, amirol logban sincs bovebb info, ha a /dev/shm jogait modositom akkor is ugyanez a helyzet, viszont rootkent tokeletes megy a cucc, ha nincs a tmpfs mountolva, es fstabban sincs benne

van valakinek valami 5lete? kerestem gentoo forumon de megoldast nem talaltam, csak a hibat ;> (ugyebar atinak (is?) kell a /dev/shm support)

[Szerkesztve]

(#134) escie válasza asturel (#133) üzenetére


escie
őstag

meg kéne nézned, bele van-e forgatva a kernelbe ez a ''posix shared memory''...

ennyit ír az ati üfsz:
''If /dev/shm fails to mount, then this feature may not be turned on in your Linux kernel. In this case we recommend upgrading to a more recent Linux kernel, or contacting your Linux Distribution vendor for more information on enabling this feature.''

I'm back, baby!

(#135) asturel válasza escie (#134) üzenetére


asturel
őstag

100% h bennevan, mert akkor rootkent nem menne, es akkor gondolom /dev/shm -m se lenne ;> eloszor arra gondoltam h valami groupba nem vagyok, de aztan eloszlott ez a gondolat azert ittvan a group filem [link]

(#136) escie válasza asturel (#135) üzenetére


escie
őstag

jaja...
de lehet, hogy a leújabb fglrx firssebb kernelt kíván, nem?

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#137) GD


GD
őstag

köszi a válaszokat, hétfőn meglesz az új vas, nemtudom a dolgos hétköznapok mellett hogy lesz majd időm, de előkerülök majd a lámakérdésekkel :R

(#138) asturel válasza escie (#136) üzenetére


asturel
őstag

2.6.14 kernel ;>
ati driver meg: +ati-drivers-8.18.8-r1.ebuild: New ebuild with linux 2.6.14 and modular X support ;>
de meg regebbi driverrel is u.e. produlta, szoval valahogy rakene jonni h miert szall el az X mikor ogl-es cucc indulna userkent, es felvan mountolva a tmpfs, sajna xorg log nem igazan bovelkedik infoba ;>
hameg rootkent futtatom pl. q4-et akkor tokeletesen megy (mas wm-el is probaltam mar hatha e17 bugzik de nem)

(#139) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Használ valaki udev-ből 072 v. 073-t. Nekem úgy elszáll boot-kor udevstart-nál, hogy öröm nézni. :DDD Még odáig sem jut el, hogy valami kernel panic szöveget kiírjon.

Take a look to the sky just before you die

(#140) escie válasza asturel (#138) üzenetére


escie
őstag

nem nagyon vagy ki a vízből, ha azt mondom, ilyen, és ehhez hasonló marhaságok miatt nincs már ati-m... :(
--
tierbatyo,
udev: 070-r1, ezekután nem is nagyon merek ~-t feltenni... :DDD

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#141) subaru válasza dr_strange (#124) üzenetére


subaru
csendes tag

A megoldás a problémámra végülis az lett amit mondtál, az /etc/group -ot szerkesztettem, a cdrom sorban beirtam magamat is. Azóta minden gond nélkül automatikusan felismeri a K3b a cdrom-ot.

Köszi a tippet. :R

ui:Yom ha te még ezt nem próbáltad, akkor nézd meg mert nekem bejött. :)

(#142) subaru válasza subaru (#141) üzenetére


subaru
csendes tag

Ja ez meg :Y ez akart lenni: Yom

bocsi

(#143) tierbatyo válasza escie (#140) üzenetére


tierbatyo
senior tag

071-ben megbízhatsz. Azt már teszteltem. :) Mondjuk nem olyan vészes, ha elszáll némi chroot-olás után, kb. 5 perc alatt visszaállítható a rendszer.

Take a look to the sky just before you die

(#144) asturel válasza tierbatyo (#139) üzenetére


asturel
őstag

en ~-t hasznalok azaz 0.73-as udev-et de eddig meg nem volt gondom vele ;> dbus-bol meg 0.50-r1 ;>

(#145) escie


escie
őstag

turbopascalt(turbópacal:D) kéne belőnöm, mit ajánlotok, dosbox, dosemu, vagy valami más megoldás?
(legrosszabb esetben qemu+win;], de erre nem nagyon vágyom.)
a freepascal sem lenne a legjobb, mert én ugyan tudok (nagyjából) keresztplatformosan gondolkodni, elvonatkoztatni a TP-től, de kezdő júzernek kéne...
és sajna nem is találom a portage-ban.

I'm back, baby!

(#146) mr.geeZ válasza escie (#145) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Ez a hozzászólás megihletett egy új aláírásra :)

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#147) escie válasza mr.geeZ (#146) üzenetére


escie
őstag

nyehhe... :D sosem voltam még megihletője semminek.
hacsak nem számoljuk a negatív jelzőket, melyeket én ihelettem. :D



[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#148) escie válasza escie (#145) üzenetére


escie
őstag

dosemu.

I'm back, baby!

(#149) Sytex


Sytex
tag

Hello!
Megint én a hülye kérdéseimmel. :D
Szitu: Tegnap eladtam a gépemet (fájó szivvel formatáltam a második vinyómat reiserfs-ről NTFS-re, a vevő az vevő).
A héten veszek egy notebookot és szeretnék abban is egy kis 10gigányi particiót Gentoo-nak szánni.
Tapasztalatokat szeretnék gentoo notira való telepítéséről. Egy Pentium M 740-es procinak melyik szubarchitektúra felel meg?
A CFLAGS-ba a -march után mit célszerű írni egy ilyen procinál?
Köszönöm...

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#150) Sipi válasza tierbatyo (#139) üzenetére


Sipi
addikt

Nekem valami frissítés után kicsit megdőlt a rendszer, de úgy-ahogy megy. Az udevre gyanakszom, de downgrade után sem jó.
Az nvidia kernel modul nem megy többé, a hálózat is hibával indul, az ALSA-nak is baja lettek... A legújabb, 2.6.14-es kernellel a qingy a DirectFB-n olyan lassú, hogy nem lehet belépni (mindkettő újramergelve)...
De gőzöm sincs, mi a gond.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.