Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) maniac


maniac
senior tag

Na sziasztok újra!

Szóval szeretnék majd csinálni egy gentoo-s routert, ami egyszerre letolto gep is lenne, meg csaladnak kozos vinyo ha nincs hely stb :). Na a gep 733-as lesz -remelem :D - de a gond h meg ezen is lassan fut le a telepito. Legeloszor is az a kerdesem, hogy pl ha blackpanther live-rol csinalom a telepitest, mennyire lesz jo? Azt szeretnem megcsinalni, hogy van itt egy 3000+ os athlon. Ezt szeretnem ravenni hogy segitsen a kisebbnek forditani (cygwin segitsegevel). Ezt hogyan tudnam megcsinalni? :). Masik, hogy egy olyan dolgot is szeretnek megcsinalni, hogy a telepitest tudjam folytatni kivulrol is, szoval mondjuk ssh-val bemeek a desktopra, v arra a shellre amin elkezdtemmegoldhato-e? aztan meg egy problema lenne. UPNP tamogatast szeretnke cisnalni, tehat a windowsos kliensek tudjanak portot nyitni. Ez is megoldhato-e? :). Koszi! Udv, ManiaC

ui.: Ja a halot ugy gondoltam, hogy 2 3com, vagy rtl8139-es halokari lenne a gepben, egyik az ADSL, masik pedig egy asus gigaX 1008-as switchbe.

(#352) Sipi válasza Yom (#349) üzenetére


Sipi
addikt

Hánnemazééé, de -kde flaggel örülj, hogy k3b binárisod van. :D
Szerintem KDE-s program esetén nem árt, ha engedélyezed a KDE használatát. :D
(Javaslom, hogy a /etc/portage/package.use-ban kapcsold be, csak a k3b-re.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#353) maniac válasza Sipi (#352) üzenetére


maniac
senior tag

ja igen, egy olyan dolog is lenne, hogy kde nelkul szeretnem hasznalni a majd egy masik gepen a gentoot, csak enlighenment-et szeretnek feltenni, xorg-gal es ati kartyaval szerinted mennyi esely van ra?:)

(#354) Sipi válasza maniac (#353) üzenetére


Sipi
addikt

Ezt nem értem... Odáig oké, hogy nem akarsz KDE-t feltenni. Ez miért lenne baj? Nekem meg Gnome nincs a gépemen, mégis működik. :D
(Az Ati-t meg be lehet lőni az itteni boldog Ati-tulajok segítségével. :DD )

Ja, ha egy-két KDE-s programot akarsz feltenni pluszban, akkor többnyire elég nekik a kdelibs, mint függőség.)

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#355) maniac válasza Sipi (#354) üzenetére


maniac
senior tag

oks, akkor ez megoldva :)

csak anno hasznaltam a -kde -gnome flageket, es megis feltett par kde csomagot, de akkor ugy nez ki az kell neki :-/. az elotte levo kerdesekre tudnal vmit mondani? :)


koszi sipi ba :)

(#356) dr_strange válasza maniac (#355) üzenetére


dr_strange
senior tag

ha olyan csomagot akarsz rá feltenni, aminek a függőségei közt benne vannak a kde libek, akkor is felteszi őket, ha negyvenhatszor szerepel a USE-ban, hogy -kde :)

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#357) dr_strange válasza maniac (#351) üzenetére


dr_strange
senior tag

nos, piszok szerencséd van, mert pont ma jelent meg a GWN-ben, hogy kiadták a Gentoo Home Router guide-ot:
http://www.gentoo.org/doc/en/home-router-howto.xml

több gépen egyszerre fordításhoz distcc-t szoktak használni: http://www.gentoo.org/doc/en/distcc.xml - de ha jól értem, te Win alól óhajtod csinálni? Biztos lehet úgy is, sztem nézz körül a Gentoo Wikin.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#358) Sipi válasza maniac (#351) üzenetére


Sipi
addikt

Az alternatív install guide-okat nézegesd, a Gentoo-t lehet másik Linux alól is telepíteni. Végül is értelemszerű, lévén nincs telepítője, csak partíciókat kell alá csinálni.
A nagy AThlonos segíthet a fordításban, ehhez a distcc-t kell belőni, a fórumon van hozzá leírás. Azonban úgy veszem ki, mintha Windows lenne rajta. Nos, a Windows-t szerintem a falra kenheted, kizártnak tartom, hogy azzal valamit is kezdeni lehessen...

A telepítést elkezdve, egből hálózatot állítasz be, onnan telepítesz egy ssh szervert (is), és nyugodtan bejelentkezhetsz. Azt nem hiszem, hogy ezzel abba a shellbe be tudnál lépni, de shellt fogsz kapni. A screen nevű progival lehetne ilyeneket, de ahhoz nem értek. BTW, ha egyszer elkezdte a telepítgetést, és nem állt le hibával, nem kell azzal semmit csinálni, csak kivárni. :)

Az UPNP-t nem értem...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#359) maniac válasza Sipi (#358) üzenetére


maniac
senior tag

Na szoval a dolog ugy nezne ki, hogy:

Van egy athlonos gep amin windows megy (ez lesz az egyik belso gep) erre felteszek cygwint-t es distcc-t remelem a telepites kozben ez a gep betud majd segiteni a routernek a forgatasba. Azon a gepen amin linux lesz (a router) meg live cd-rol fogok bebootolni, es sztem vnc-zni fogok v ilyesmi, h melohelyrol is lathassam, mit csinal a gep :). Mar csak olyan livecd kell ami tud distcc szerverre csatlakozni :).

Akkor ez kbra letudva, remelem minnel elobb nekitudok kezdeni :).

Aztan az UPNP-t ugy kell erteni, hogy vannak ilyen UPNP-s osszeszerelt routerek, amik automatikusan kinyitjak a portot, ha egy windowsos gep egy UPNP kompatibilis programot elindit. Szoval pl nem kell portforwardingolni, mert a dc++ pl megmondja a routernek hogy nekem xxxx port kell a router meg portforwaldolja egybol automatikusan az xxxx portot. Mondjuk talaltam egy ilyesmit: [link] de nem tudom, hogy mennyire fog mukodni :). Na igy ennyi. Ja es koszonom meg 1x a segitseget, a piszok mazlim meg ugy nez ki meg mindig megvan a linuxszal kapcs, pl ati meghajtok is akkor jottek ki a 9600-os szeriahoz amik mukodtek is, mikor vettem egy ilyen karit :D. Nforce lapot is akkor szoval kiraly vagyok :D. Na tovabbi szep napot :).

(#360) roleez válasza Yom (#350) üzenetére


roleez
csendes tag

Köszi! Megcsinálom a wikis beállítást.
Abban az van, hogy a DRM nem kell... Elvileg anno így csináltam. Megpróbálom még1x.

A DVD kódoláshoz csináltam egy scriptet: mencoderrel :) Király.

Roland

(#361) Yom válasza Sipi (#352) üzenetére


Yom
aktív tag

hmmm:)
akkor megprobalom kde flaggel leforditani:) amugy igy is tokeletesen lefordult forrasbol, es nem kellett a binarist hasznalom:).
amugy a kde flag az nem ahhoz kell, h a progi(k)hoz bekapcsolja azokat az extra stuffokat, amik a kde-ben vannak? ha bekapcsolom, nem kezdi el felpakolni a kde cuccait? pl.: 1 automounter kde flaggel nem rakja fel a kioslave-t? (ha nem letezik auotmounter kde flaggel, sry, csak pelda, h mire gondolok:D)
ezt a package.use-t kiprobalom, de sajnos mar csak jovore...

I came. I saw. I lagged out.

(#362) Yom válasza roleez (#360) üzenetére


Yom
aktív tag

ha nem m1 a wikis beallitassal sem, probalj 1 uj kernelt forditani, majd ujra emergelni az ati-drivers-t.
ha vmi speci kernelt hasznalsz (pl.: love-sources), akkor sztem gentoo-sources/vanilla-sources kernellel is probald meg. ezekkel szinte biztos, h mukodni fog. ha mar ezekkel m1, akkor a speci kerneleddel lesz a gond.

I came. I saw. I lagged out.

(#363) Sipi válasza Yom (#361) üzenetére


Sipi
addikt

Félreértesz, a KDE-ből csak forrást tudsz használni. Úgy értem, -kde flaggel örülj, hogy a k3b, mint futtatható program, egyáltalán elkészült. :)

Változó. Nem KDE-s programoknál vagy az extra KDE-s felülethez kell, vagy pl. ahhoz, hogy a KDE-ben megjelenjen az ikonja a menüben. De egy KIZÁRÓLAG KDE alatt futó program esetén értelemszerűen semmit sem kapsz.
Természetesen elkezdi felrakni a KDE-t, ezért mondtam, hogy ne a make-conf-ba tedd, mert úgy az egészet felteszi. A legtöbb programnak csak a kdelibs (és a qt) kell, csak ezek mennek fel. Néha előfordul, pl. esetleg a k3b ilyen lehet, hogy ha a hal flaggel fordítod, akkor a kioslave-t is felteszi.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#364) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Help me! Szívok a nettel. Testing baselayout-ot tettem fel és egyszerűen nem tudom beállítani a gateway-t. Illetve igen, de nem szeretném minden belépéskor manuálisan a route add default gw -vel beállítani.

Take a look to the sky just before you die

(#365) Sipi válasza tierbatyo (#364) üzenetére


Sipi
addikt

Tudtommal a bétában is a /etc/conf.d/net file-ban kell megadni mindent...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#366) tierbatyo válasza Sipi (#365) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Na igen. Találtam is valmi gateway-re utaló dolgot, be is állítottam neki, de nem működik a dolog.
Szerk.: Megtaláltam. Route kellett neki nem a gateway-es rész...

[Szerkesztve]

Take a look to the sky just before you die

(#367) hroleez válasza Yom (#362) üzenetére


hroleez
tag

Banális dolog, és megy...
Egyszerűen betöltöttem az nvidia-agp modult. NF7 alaplap, nforce chipsettel.
Hát, ilyentől kapok kiütést :)

köszi,
Roland

(#368) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Lenne egy kérdésem. Hogy lehetne megoldani azt, hogy emerge -e system után szeretnék egy emerge -e world-öt, de a systemben levőket már ne emergelje újra, csak a különbséget. Mielőtt valaki azt kérdezné, hogy minek, azért mert a maradék O3-as binárisokat is szeretném lecserélni O2-esre. Systemnél ez 400M helyet szabadított fel és helyben nem nagyon vagyok ellátva a 6 G-s partíción.

Take a look to the sky just before you die

(#369) dr_strange válasza tierbatyo (#368) üzenetére


dr_strange
senior tag

Próbáld ki azt, hogy az emerge -pe system eredményét fájlba irányítod, a listázott csomagokat pedig kimaszkolod az /etc/portage/packages.mask fájlban, utána megnézed, mit ad az emerge -pe world.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#370) Yom válasza hroleez (#367) üzenetére


Yom
aktív tag

hat igen, nforce-s chipset-hez be kell tolteni az nvdia-agp modult:)
grat :C

I came. I saw. I lagged out.

(#371) tierbatyo válasza dr_strange (#369) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Megoldottam. Nem biztos, hogy szép módszerrel, de megvan. emerge -pe system egy file-ba, emerge -pe world egy másikba. Ezeket egy kicsit sed-elni. Ezutan sort mind a kettőt, majd diff a 2 file, azután pedig egy bash scriptbe bele a diff eredményét . Hát ennyi. :)

Take a look to the sky just before you die

(#372) dr_strange válasza tierbatyo (#371) üzenetére


dr_strange
senior tag

Ja. Talán nem is kell bash script, cat lista.txt | xargs emerge is megteszi?

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#373) tierbatyo válasza dr_strange (#372) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Igen, csak az a baj, hogy emerge -pe -re a verziószámmal együtt írja ki a csomagokat, úgyhogy az egyenlőségjelet is bele kell valahogy tenni a listába a sorok elejére, vagy a sorok végéről leszedni a verziószámot.

Take a look to the sky just before you die

(#374) dr_strange válasza tierbatyo (#373) üzenetére


dr_strange
senior tag

No, ilyenkor szeretem az én kis oye-omat. Kilistázza, én beírom a számokat, emergeli...

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#375) tierbatyo válasza dr_strange (#374) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Azt szoktam használni én is. ;) Csak hülye fejjel emerge -e systemet csináltam emerge -e world helyett, ezért kellett szórakoznom.

Take a look to the sky just before you die

(#376) escie


escie
őstag

valakinek megy a portage-2.1_pre1-gyel a cdb-s portage gyorsítás?
nekem megszűnt működni, mikor frissítettem...

I'm back, baby!

(#377) Sipi válasza escie (#376) üzenetére


Sipi
addikt

Nekem is behalt. Sőt, a 3.1-es bash-sel pedig nem mennek az initszkriptek, és még a firehol is hibát jelez az iptables szabályainál.
Egyébként a cdb írója jelezte is a leírásban, hogy annyi hátránya van, hogy minden nagyobb Portage-kiadásnál lehal, míg át nem írja.
Átmenetileg nevezd át a /etc/portage/modules-t (vagy module?) pl. *.bakra, akkor nem találja meg, és automatikusan visszaáll a régi flatfile technikára.

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#378) escie válasza Sipi (#377) üzenetére


escie
őstag

ja-ja, visszaálltam a régi technológiára.
kezdtem volna megszokni, hogy milyen gyors, erre püff neki... :)
lehetne már valami hivatalos álláspont, portage ügyben. mert a jelenlegi hivatalos megoldásnak igencsak kezd vérezni a nyaka.

amúgy,
szól valami érv a régi(lassú) technika mellet, vagy idő kérdése, és átállás lesz a db alapú portage-ra?

I'm back, baby!

(#379) Sipi válasza escie (#378) üzenetére


Sipi
addikt

Teljesen db alapú nemigen lesz, mert annak sincs sok értelme, hogy egy Portage fához egy teljes mysql-t kelljen telepíteni. Inkább ilye gyengített db várható, mint cdb, sqlite, stb.
Egyébként leginkább nem ezért lassú. Van egy patch, ami hatalmasat gyorsít rajta: a metadata generálásakor pár száz kilobyte méretű file-okat hoz létre és nulláz le, másodpercenként pár százszor is, ez agyonterheli a teljes I/O alrendszert. Amennyiben nem hozza létre a file-t, hanem memóriában, cache-elve dolgozik, majd amikor kész a végleges file, elmenti, van, hogy 50-szeresre gyorsul. Ez ellen azért ágálnak a fejlesztők, mert így probléma esetén nincs kiírva az adat. Erre írta a patch készítője, hogy egy átmeneti metaadat-halmaznál nem mindegy? Bármikor el lehet készíteni, semmi fontosat nem tartalmaz...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#380) Sipi


Sipi
addikt

Minden kedves Gentoo-őrültnek nagyon boldog karácsonyt szeretnék kívánni! És köszönöm, hogy sok problémátok volt, legalább elfoglaltam magam. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#381) escie válasza Sipi (#379) üzenetére


escie
őstag

''inkább ilyen gyengített db várható''
erre gondoltam. bár mindenképp fent van nekem a mysql-is, szóval nem lenne nagy törés az életemben az sem, ha erre állnánk át. persze ez hülyeség, verébre agyúval kategória. :)
--
Viszont kívánok boldog Karácsonyt, köszi a segítségekért! :)

I'm back, baby!

(#382) dr_strange válasza escie (#381) üzenetére


dr_strange
senior tag

amúgy ez a legújabb, 2.1-es portage valóban önmagában is gyorsabbnak tűnik


békés karácsonyt, eredményes emergeket kívánok!

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#383) hroleez


hroleez
tag

Sziasztok!

Boldog, Békés, SzentKarácsonyt!

Eddig símán működött a HAMA-s usb-s kártyaolvasó:
modprobe ohci-hcd
modprobe usb-storage
mount -t vfat /dev/sda1 csatol

Aztán ma reggel fel szerettem volna nyomni a karácsonyi képeket, és állandóan azt írja ki, hogy nincs olyan eszköz :( Muszály volt a céges laptopon xp alatt feltenni :(((
Kernelt nem forgattam régóta.
kernel: 2.6.8.1, nvidiás alaplap (NF-7S)

Üdv és köszi,
Roland

(#384) Yom


Yom
aktív tag

Boldog Karacsonyt mindenkinek!

I came. I saw. I lagged out.

(#385) Yom válasza hroleez (#383) üzenetére


Yom
aktív tag

Nekem nincs kartyaolvasom, de ha 1ik naprol a masikra doglott be, akkor sztem probalj 1 uj kernelt forditani. lehet, hogy vmi frissites miatt halt meg.
en usb egeremmel jartam pont ugyanigy. aztan uj kernel forditasa utan ment minden. azota sincs vele gondom, halisten:)

I came. I saw. I lagged out.

(#386) Sipi válasza hroleez (#383) üzenetére


Sipi
addikt

Nézd meg, hogy ha bedugod az eszközt, mit ír a dmesg! Nézd meg, a /dev-ben milyen eszköz jön létre, mert lehet, hogy nem sda* lesz, hanem sdx!

Az ilyen dugdosós eszközöket érdemes nem fstabból, előre rögzítetten csatolni, hanem valamelyik automount-programmal kezelni. Ugyanis nem lehet tudni előre, melyik eszközt kapja az USB-olvasó.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#387) escie válasza Sipi (#386) üzenetére


escie
őstag

nem tudom, hogy kernel, avagy udev függő, de mostanában /dev/ub* néven vannak a mass-storage eszközök. pl: /dev/uba illetve /dev/uba1

csak azért sejtem, hogy az udev is bekavarhat, mert a minap került új verzió a portage-ba, ha jól rémlik...

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#388) hroleez válasza escie (#387) üzenetére


hroleez
tag

Sziasztok,

Az udev-vel vannak macerák :(
Közben én atmelezek is, amihez kell az uisp, amihez a ppdev. Hol van ez a 2.6.8.1 kernelben? Sehol nem találom... :(

Roland

(#389) Sytex


Sytex
tag

Sziasztok!

Helyzet:
Gentoo beboot. Hálózat sehol (se ifconfig, még az othoni routeren se világit a led hogy be lenne dugva valami).
Parancs kiad: dhcpcd --> routeren led kigyullad örül.
Reboot ---> Leálláskor led megint elalszik.
Windowsba beboot: hálókártya leválasztva.
Nekem csak valami tippem van hogy nagyon hardveresen lekapcsolja a hálókártyát. Nem lehetne ezt valahogy megelőzni? Na meg hogy ne kelljen minden rendszerinditáskor a dhcpcd parancsot bepötyögni?


HELP!!! :F :F :F

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#390) asturel válasza Sytex (#389) üzenetére


asturel
őstag

/etc/conf.d/net.example itt szepen levan irva minden..

beleirod a szepen a /etc/conf.d/net -be ezt: config_eth0=( ''dhcp'' )

imho nincs olyan h ''nagyon hardveresen lekapcsolja a hálókártyát.'' maximum biosba
btw ifconfig gondolom azert nem ad vissza eth0-t mer felse huztad az interfacet?!

btw lehet elkell egy rc-update add net.eth0 default

[Szerkesztve]

(#391) Sytex válasza asturel (#390) üzenetére


Sytex
tag

van vagy nincs, ez akkor is szivat. Ha leállitom a gentoot akkor hálókártya lekapcs. Windowsba beboot, hardver megfelelően müködik, stbstb, de nem megy rajta adat és a ledje se világit. Beboot gentoo, dhcpcd kiad, brutálisan powergomra ráfekvés, akkor égve marad a led.

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#392) Sytex válasza Sytex (#391) üzenetére


Sytex
tag

Kifigyeltem: mikor kiirja hogy 'Shuting down eth0' akkor kapcsol le. Nem lehetne ezt a lépést valahogy mellőzni?

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#393) hroleez


hroleez
tag

Sziasztok,

Fordítottam egy kernelt (2.6.8.1), amibe radeonfb-t tettem, majd grubba video=radeonfb:.... Szépen működik. Viszon az Xorg kilépéskor (ctrl+alt+back) simán lefagyassza keményre a gépet. Csak a hardver reset segíti a dolgot. Olyan a dolog, hogy zavaros, csíkos dolog látható, fekete alapon.
Modulok: fglrx, nvidia-agp, forcedeth, nvaudio, meg 1-2 sensors dolog.
Feltettem kernelforgatás után is az ati-drivers-t.

Abit nf7-s, Radeon 9550 GeCube.

Üdv és köszi,
Roland

(#394) dr_strange válasza hroleez (#393) üzenetére


dr_strange
senior tag

gondolom, összeakad az xorgos driver a framebufferessel; állj át vesafb (vagy vesafb-tng) driverre, azzal általában minden megy

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#395) hroleez válasza dr_strange (#394) üzenetére


hroleez
tag

Abban ugyanolyan felbontást tudok csinálni, mint a radeonfb-vel? (1280x1024-32@75).
Meg az mplayer is szerette a directfb-t radeonnal...
vesafb-tng? Ezt írjam be a grub.conf-ba?

R.

(#396) dr_strange válasza hroleez (#395) üzenetére


dr_strange
senior tag

előbb talán fordítsd bele a kernelbe...
az én idevágó grubsorom:

title=Gentoo new
root (hd0,1)
kernel /boot/bzImage-2.6.14-gentoo-r5 root=/dev/hda2 video=vesafb:1024x768-32@75 splash=silent,theme:livecd-2005.0 quiet CONSOLE=/dev/tty1
initrd /boot/splash-livecd-2005.0-1024x768

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#397) Sipi válasza dr_strange (#396) üzenetére


Sipi
addikt

A CONSOLE paraméter mihez kell? Az initsplash része? Mit ad meg?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#398) hroleez válasza dr_strange (#396) üzenetére


hroleez
tag

Köszi. Gondoltam a befelforgatást a kernelbe :)
Lehet, hogy a legújabb gentoo-s kernellel nem lenne összeakadás?
R.

(#399) hroleez válasza hroleez (#398) üzenetére


hroleez
tag

Nahoppá, hirtelen mondtam a kernelbeforgatást... A 2.6.8.1 kernelben nemtalálom a vesafb-tng-t... :F
Device Drivers->Graphics Support-ban kellene lenni...
Na, most van az, hogy leszedek egy friss kernelt.

R.

(#400) Sipi válasza hroleez (#399) üzenetére


Sipi
addikt

A 2.6.8-as elég régi kernel. A 2.6.13-as Gentoo kernel viszonylag friss, és még megy is. (A 2.6.14-essel nekem elég sok gondom van.)
AMD64-en, ha 64 bites rendszert használsz, nem létezik a vesafb-tng, csak a sima vesafb.
Az Ati meghajtói elég gány munkák, az, hogy mikor és mivel akad össze, megjósolhatatlan. Kiindulási alapként: mindig mindennel. De van rá esély, hogy pl. a 2.6.14-r2-vel megy, az r3-mal nem, az r4-gyel megint megy.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.