Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#951) Sipi válasza escie (#950) üzenetére


Sipi
addikt

Ebben a topikban?!? Mit írtál? Már itt is politizálsz? :D Melyik hsz?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#952) Sianis válasza Sipi (#949) üzenetére


Sianis
addikt

A legfrissebb minimal install cd-t szedtem le, lehet, hogy ebben már van ilyesmi is? Akkor gondolom, hogy ez 2006.0-ás dolog lesz.

escie: Én kértem moderálást, hogy tiszább legyen a kép, de valaki félreérthette...pedig szerintem elég világos volt...sorry...

Asszem leszedek már egy jó kis install CD-t, lássam, hogy mi az amit tud tényleg...


[Szerkesztve]

(#953) escie válasza Sipi (#951) üzenetére


escie
őstag

Sianis idézett msn-es beszélgetésünkből, de egy olyan mondatot, hogy... ...na, látod, elég érdekes a fogalmazásmód... :DDD

leírtam normálisan a mondatot, erre azt radírozzák ki. de mindegy, nem nagy ügy.

különben erről is a/az ................ tehet.
(pártprefenciától függően kitöltendő.)
:DDD


ui.: arról a hsz-ről van szó, amire dr_strange válaszolt. látod, van egy foghíj...

I'm back, baby!

(#954) brazso


brazso
tag

Nem rajongok a flash-es oldalakért, de időnként kénytelen vagyok használni. Azt vettem észre, hogy a html-be ágyazott flash (*.swf) scriptek nem jönnek fel, azaz nem indulnak el.
Az a fura, hogy direktben a flash script elindul.

Pl. az eredeti oldalon nem jön fel az árfolyam kalkulátor flash rész:
[link]
Ugyanakkor direktben működik:
[link]

Mivel sehogy sem jöttem rá, hogy mi a baja, követtem Sipi korábbi útmutatását:
[link]
de nem javult a helyzet (pedig még a firefox-ot is újra fordítottam).

Ha vkinek van flash lejátszója, megnézné a fenti linkeket? Mi lehet a gond?

Köszi
Brazso

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#955) Sipi válasza brazso (#954) üzenetére


Sipi
addikt

Operával nekem semelyik módszerrel nem jelenik meg...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#956) tierbatyo válasza brazso (#954) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Nekem sima mozilla-val megy. Mondjuk nekem a sun-jre is fenn van.

[Szerkesztve]

Take a look to the sky just before you die

(#957) brazso válasza tierbatyo (#956) üzenetére


brazso
tag

Köszönöm a válaszokat! Nem hiszem, hogy a jre-től függne. Mindenesetre mielőtt felraktam a blackdown-jdk-t, sun-os jre volt telepítve a gépemre, azzal sem volt jó. Firefox-ban az about:plugins eredménye szerintem megfelelő. Összehasonlítottam egy windows-os (ahol persze működik) about:plugins-al, és a windows-on még régebbi a shockwave flash player verzió, mint ami a gentoo-n van (netscape-flash). A macromedia saját flash-es tesztje sem fut le, így nem hiszem, hogy a bank-os lappal lenne gond.

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#958) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Még mindig küzdök Xgl-lel és compizzal. Egyelőre ők a nyerők. :) Most elvileg minden hibaüzenet nélkül indulnak, de nincs az ablakoknak fejléce. [link] Találkoztam már ilyennel régebben is, de nem emlékszem mi segített ezt megoldani. Erre valaki valami javaslatot esetleg?

Take a look to the sky just before you die

(#959) Sipi válasza tierbatyo (#958) üzenetére


Sipi
addikt

Wiki esetleg? A fele ilyen hibaleírással és a megoldásaival van tele. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#960) escie válasza tierbatyo (#958) üzenetére


escie
őstag

megkerülő megoldás: [link]
kibekkelheted vele, míg be nem kerül a portage-ba, illetve stabilizálódik a helyzet.

I'm back, baby!

(#961) escie válasza brazso (#954) üzenetére


escie
őstag

nekem megy a firefox-szal. beágyazva, és közvetlen is.
mozilla-firefox-bin 1.5.0.1
netscape-flash 7.0.61

nincs bekapcsolva valami reklámblokkoló a böngésződben?

I'm back, baby!

(#962) escie


escie
őstag

flood... :U
ez a php-file van iframmel beillesztve. nem lehet, hogy valami biztonsági béállítása a böngésződnek nem enged ilyesmit?
(vigyázat, nekem kilőtte a firefoxot a link:U)
[link]

I'm back, baby!

(#963) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!

Minimal CD-ről való telepítéskor ( mindent netről szedünk ugye ) találkoztam egy apró hibával, ami nem nagy gond, de mégis talán kijavításra várna. Portage snapshout leszedése (latest). Fájl neve ....latest...bz2 nagyszerű, lássuk md5 ellenőrzőt...lejön neve ....latest...md5sum . Ellenőrizzünk, bumm nem talál ellenőrizendő filet. Nézem, hát mit ad isten, dátum van latest helyett, md5sum-ban átírom dátumot latest-re, persze, hogy megy. Tudom, hogy symlink miatt lehet a baj, mivel az valójában dátumosra mutat, de nem lehetne megoldani valahogy, hogy úgy jöjjön le az ellenőrző file is, hogy abban dátum helyett latest van? Persze aki tudja, hogy hova kell nyúlni, annak tényleg 5 mp átírni, de azért komoly disztróról van szó, nem mehetne ez simábban is? Nem tudom, hogy tényleg hiba-e és ha az, akkor hogyan kell ez jelenteni, ezért kérdem én a nagymestereket, hogy mi ilyenkor a teendő?

(#964) brazso válasza escie (#961) üzenetére


brazso
tag

Tényleg az Adblock volt a ludas :B. Kikapcsoltam az Obj-Tabs opciót, így már feljön a flash-es rész is. Kösz escie!

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#965) dr_strange válasza Sianis (#963) üzenetére


dr_strange
senior tag

emerge --sync nem egyszerűbb? vagy mi előnye van a snapshotnak (azon kívül, hogy esetleg gyorsabb)

életemen nem szedtem még snapshotot 4 vagy 5 év gentoozás alatt, le vagyok maradva

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#966) Sianis válasza dr_strange (#965) üzenetére


Sianis
addikt

Gentoo Handbook-ban van... :U

(#967) tierbatyo válasza dr_strange (#965) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Én már csináltam a sync helyett, amikor nem volt netem, hogy a snapshotot csomagoltam ki és bizony nem gyorsabb kicsomagolni ennyi file-t, mint letölteni a sync során.

Take a look to the sky just before you die

(#968) dr_strange válasza tierbatyo (#967) üzenetére


dr_strange
senior tag

igen, akkor jól jön biztosan

amúgy nekem szimpatikusabb, ha szép automatikusan megcsinálja nekem az emerge --sync, beírom, hogy pye -se uD world, átnézem a fórumokat, aztán 15 perc múlva szépen ott a lista, hogy miket frissíthetek

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#969) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!

Xorg-ot hogy kell bemaszkolni, hogy 7.0-át tudjak emergelni?

(#970) tierbatyo válasza Sianis (#969) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Xorg 7.0 howto: [link]
Ha pedig az Xgl miatt teszed fel esetleg: [link]

Take a look to the sky just before you die

(#971) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Volt mersze valakinek feltenni a glibc 2.4-et. Annyi problémát láttam neten, hogy még nem volt merszem. :)

Take a look to the sky just before you die

(#972) Batman


Batman
őstag

Egy nagyon fontos dolog!!!!

Mikor emergelted az X-et , mindenképp futtasd le az ''xorg --configure'' parancsot!!
Megkíméled magad egy heti szívástól , egyik kernelről áttérsés a másikra , leszedni az X-et felrakni egy ujat , majd azt is leszedni és felrakni egy másikat.....

Szal ez a kis parancs életet , menthet!:DDD
Ugye Sipi? ;]

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#973) Sipi válasza Batman (#972) üzenetére


Sipi
addikt

Bizony! Az a lényeg, hogy a 7-es xorgnak szinte semmit sem kell megadni a konfigban, mindent automatikusan betölt, felismer, beállít.

Ja, egy nagyon fontos dolog, életeket menthet! A parancs helyes alakja:
Xorg -configure
Az előzővel kissé nehéz lenne beállítani. :DD

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#974) Batman válasza Sipi (#973) üzenetére


Batman
őstag

Ez volt a csel, hogy ki jön rá ,hogy eggyel kevesebb vonal kell! :) :DDD

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#975) Sipi válasza Batman (#974) üzenetére


Sipi
addikt

Ne cselezz, különben visszarakom a régi konfigodat, aztán nézheted, miért nem megy! :D
Ööö, majd szólj már rám priviben, ha a poltopikban kezdem elérni a ban (és az ottani elmeroggyantak színvonalának) határát... :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#976) Batman válasza Sipi (#975) üzenetére


Batman
őstag

majd csak azt veszed észre ,hogy nem tudsz bejelentkezni ph!-ra....... ;]

Sianis: Na hogy tetszik eddig a gentoo?Megy már minden?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#977) Sipi válasza tierbatyo (#971) üzenetére


Sipi
addikt

Fenébe, otthoni gépemen reggel elindítottam az emerge-t. Ezek szerint estére nem lesz gépem? Bakker, milyen problémák?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#978) Batman válasza Sipi (#977) üzenetére


Batman
őstag

Szabad ujjal mutogatni és földön fetrengve röhögni? ;] :P

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#979) tierbatyo válasza Sipi (#977) üzenetére


tierbatyo
senior tag

xorg-ra van egy critical hiba. Reemerge kell xorg-ra. De mintha modular xorg el tudna viselni az uj glibc-et. Gyakorlatilag ajanlott az emerge -e world. :) Most nem nagyon megy a bugzilla, meg az FGO sem. Ott lehet nezelodni. :)

Take a look to the sky just before you die

(#980) Sipi válasza Batman (#978) üzenetére


Sipi
addikt

Ha megy az sshd a gépeden, akkor nem. :D

Oké, elindítottam a Tieden is az emerge glibc-t. Mivel jó gyors gép, igencsak rohannod kell haza. :D

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#981) Sipi válasza tierbatyo (#979) üzenetére


Sipi
addikt

Csúcs... Imádkozom, hogy a folyamat valahol az elején rohadjon le emerge errorral, túlmelegedéssel, akármivel. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#982) tierbatyo válasza Sipi (#981) üzenetére


tierbatyo
senior tag

:) Szerencsére nekem sem ment fel, mert a test-nél elbukott. Olvastam valamelyik forumban, hogy 2.4-essel valakinek az emerge sem ment már. Remélem ezzel felvidítottalak. ;]

Take a look to the sky just before you die

(#983) Sipi válasza tierbatyo (#982) üzenetére


Sipi
addikt

Roppantmód... Főleg, hogy a test nálam ki van kapcsolva. :D
Nem baj, úgyis nulláról újra akartam már húzni a rendszert.


Más. Hogyan kell Gentoo alatt wlan-t beállítani? A /etc/conf.d/net-ben, illetve wireless-ben lehet írogatni sok szépet, de egyrészt nekem kínai, másrészt Windows-beli emlékeim alapján valahol meg kell adni egy titkosítási jelszót is. De hol és hogyan? Magát a szöveget nem lenne jó sima szövegként egy file-ban tárolni. A titkosított, hosszú és borzalmas változatot meg hogyan gépeljem be?
Egyszóval hogy megy ez? Onnan indulva, hogy tegyük fel, valaki a lakásomba dug egy wlan-routert, amiről nem tudok semmit. Honnan tudom meg, mi a wlan neve? (Ez lenne az SSID?) Milyen csatornát használ, stb...

A fórumon nem találtam semmi alapfokú doksit, csak olyat, hogy xy kártyát hogyan kell beállítani, majd nagy vonalakban átugorják a többit. :)

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#984) tierbatyo válasza Sipi (#983) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Ezt nézted már?:[link]

Take a look to the sky just before you die

(#985) Batman válasza Sipi (#980) üzenetére


Batman
őstag

hehe, nalam volt a gép, nem othon ! :)

Amugy egy érdekes jelenség, KDE-ben ha rotként jelentkezek be megy a hang vagyis az alsat kezeli, de ha sima userként akkor nem, szerintem csak valami jogosultságbeli gebasz lehet.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#986) Sipi válasza tierbatyo (#984) üzenetére


Sipi
addikt

Igen, ez a doksi volt a legnagyobb csalódás. Voltaképpen kizárólag azt nem mondja el, hogyan kell beállítani. Annyit ír, hogy ott van a file-ban, olvassam el.
De vazze, nincs! Honnan tudjam, mi az ESSID? Honnan, hogy mi a key? Ott áll egy router, a gazdája elmondta, hogy a titkosítási kulcs, amit a böngészőn át megadott a routerben, az pl. kiskutya. Ezt kellene plain textként megadni? Ha nem, akkor mit? A titkos kulcs kutya hosszú hexa szám...

Van olyan, hogy master, ad-hoc, stb. mód. Ezekről sem szól semmit. Nekem amolyan bevezetés komplett hülyéknek kellene. :)

Windows alatt aszondom, hogy scan, ha nem titkosított, kapcsolódás, ha igen, feljön egy ablak, bepötyögöm, hogy kiskutya, és kész. KDE alatt is van ilyen cucc, de az nem a ''hivatalos'' Gentoo konfigot fogja babrálni. Én a hivatalos utat szeretném megismerni. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#987) Sipi válasza Batman (#985) üzenetére


Sipi
addikt

Az lesz. Audio groupban benne van a user? Ha belépsz simaként, nézd meg a /dev/snd és /dev/sound eszközeinek jogosdultságát, meg a tulajdonosát.
Vagy indítsd el az ssht. :D

A jogok és a csoportbeállítások jók. :)

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#988) zfarkas válasza Sipi (#983) üzenetére


zfarkas
senior tag

Helló!

Kell wireless-tools, wpa_supplicant, és a kártyád drivere. Mondjuk ipw-vel jó vagy, az van a kernelben is (és nekem is, így azzal tudok segíteni :D).

1. Milyen AP-k vannak a közelben?
iwlist <iface> scanning

2. Hogyan tudom nem cleartext tárolni az AP jelszavát?
wpa_passphrase <SSID> <jelszó>

3. Hogy nézzenek ki a config fájlok?
A /etc/conf.d/{net,wireless}.example és /etc/wpa_supplicant.conf.example tele van példákkal.

Raw Dark Pure

(#989) Sipi válasza zfarkas (#988) üzenetére


Sipi
addikt

Köszi!

Speciel nem nekem kell, de érdekel a dolog. :)
A kártya wireless-tools-zal megy (bc43xx driver). Az iwlist scan-t próbáltam, de nem adott vissza hálót. Ami elég fura...
A wpa_php hol tárolja az így megadott jelszót? Ezt a standard Gentoo init-net is tudja kezelni?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#990) zfarkas válasza Sipi (#989) üzenetére


zfarkas
senior tag

Hogy nincs háló, és kellene lennie, tényleg fura. Antenna van? Vagy ez noti?
Amit a wpa_passphrase visszaad, azt a részt tudod beilleszteni a /etc/wpa_supplicant.conf-ba.
A standard Gentoo init tudja kezelni, ha a /etc/conf.d/net-be szerepel a mágikus sor:
modules=( ''wpa_supplicant'' )

Nálam valahogy így néznek ki a fájlok:
/etc/conf.d/net:

modules=( ''wpa_supplicant'' )
wpa_supplicant_eth0=( ''-Dwext'' )
preferred_aps=( ''Zola'' ''lpds'' )
config_eth0=( ''dhcp'' )


/etc/wpa_supplicant.conf:

ctrl_interface=/var/run/wpa_supplicant
ctrl_interface_group=wheel
eapol_version=1
ap_scan=1
fast_reauth=1

network={
ssid=''lpds''
proto=WPA
key_mgmt=WPA-PSK
pairwise=CCMP TKIP
psk=''blablablablasipiugysemtudjamegblablablabla''
priority=1
}

Raw Dark Pure

(#991) Sipi válasza zfarkas (#990) üzenetére


Sipi
addikt

Köszi! Asszem, ebből kezdem kihámozni a lényeget! Ezek szerint ''automatikusan'' nem lehet megadni a jelszót, kissé fapadozni kell.

Notiról van szó, de nem az enyém, és a tulaj tudtával (néha anélkül :) ) mászkálok be xorg-telepítés fedőnéven. :D De olyankor a wlan-ra is rákukkantok, mert zavar, hogy nem tudtam beállítani.

Tisztelt tulaj, azért ne verj meg! :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#992) Batman válasza Sipi (#991) üzenetére


Batman
őstag

Hehe épp az ssh-t turom, hogy kicsit biztonságosabb legyen a gép! :)

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#993) zfarkas válasza Batman (#992) üzenetére


zfarkas
senior tag

/etc/init.d/sshd stop
;)

Raw Dark Pure

(#994) Sipi válasza Batman (#992) üzenetére


Sipi
addikt

Már akartam javasolni reggel, csak elfeledtem. Első: /etc/ssh/sshd.config, PermitRootLogin no, PermitEmptyPasswords no. A többit óvatosan, mert könnyű teljesen letiltani az ssh-belépést.

Egy tűzfal sem ártana, én azon egyetlen egy IP-címnek szoktam kinyitni a 22-es ssh portot. Jól jöhet még, ha az sshd-nek nem a 22-es portot adod meg, hanem tök hülyét, pl. 14267. A script kiddie-k automatikusan a 22-est pásztázzák végig, rootlogint engedő és gyenge jelszót használó sshd után kutatva. Neked nem kell félned, hiszen a root ugye nem tud belépni, és a jelszava is baromi bonyolult. :DD

Fene, zfarkas megelőzött. :) Igen, ne futtass ssh-t, ha nem kell. :)

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#995) Batman


Batman
őstag

Hol lehet allítani a billentyű kiosztást?
Nekem a nulla helyén az ''í'' van, a nullat meg az Altgr nulla kombóval tudom előhozni.
Minden más jó helyen van.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#996) Sipi válasza Batman (#995) üzenetére


Sipi
addikt

/etc/X11/xorg.conf, keyboard szekció. Az XkbModel-t érdemes kiszedni, mert az X többnyire jobban ismeri fel a billentyűzet típusát, mint mi. :)
De elég sokat szívtam, ha nem pc101-re van téve. A pc104 és pc105 rossz szokott lenni.

''XkbLayout'' ''us,hu,ru,es,it'' vagy amit akarsz
''XkbVariant'' ''intl,101_qwertz_dot_nodead'', vagy amit akarsz. /usr/share/X11/xkb/symbols tartalmazza a használható layoutokat, ha megnézed, bennük van definiálva a variant.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#997) escie válasza Batman (#972) üzenetére


escie
őstag

nyehhe... :D
erre én is rájöttem, még slaki alatt.

azt hiszem, van is egy ehhez kísértetiesen hasonló hozzászólásom a nagylinux, vagy a slackware topikban.

a régebbi xorg még a gyári nvidia drivernek is ''kitalálta'' az összes paraméterét, szépen kikommentezve bette a xorg.conf-ba, nekem már csak be kellett állítani.

egyébként ezt a configure opciót már beszéltük Sipi-vel a gentoo-összeröffenésen, de vagy ő, vagy én voltam részeg, valószínűbb, hogy mindketten. :DDD


izé,
akkor most veszélyes az új glibc? mert akkor más kárából tanulok, és kerülöm, mint macska a Forró Tamást.
--
néhány napja érdekes dologra lettem figyelmes.
ha az egérgörgővel egy gyors mozdulatot teszek előre/hátra, akkor a firefox-ban back/forward történik. eleinte azt hittem, félrenyomok valamit, de nem, egy _nagyon_ gyors tekerésre back/forward. (mintha meg akarnám pörgetni a scroll-kereket...)
nem jövök rá, hogy
- új firefox fícsör ?
- hibás egér ?
- új xorg ? (talán 7.0 óta van ez. talán. régen auto protokoll, most imps2)
- ez mindig is volt, csak én nem tudtam róla.
- bug?

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#998) zfarkas


zfarkas
senior tag

Tiszteletem!

Szert tettem egy Pinnacle PCTV 50i tunerre, ami mellé adtak egy pofás kis távirányítót. Ezzel szeretném én irányítni a mindenféle kedvenc programjaimat (xmms, mplayer, mythtv, make menuconfig, ...).
Szóval:

$ modprobe saa7134 i2c_scan=1 ir_debug=1
$ dmesg
...
Linux video capture interface: v1.00
saa7130/34: v4l2 driver version 0.2.14 loaded
ACPI: PCI Interrupt 0000:04:05.0[A] -> GSI 20 (level, low) -> IRQ 19
saa7133[0]: found at 0000:04:05.0, rev: 208, irq: 19, latency: 32, mmio: 0xfeaff800
saa7133[0]: subsystem: 11bd:002e, board: Pinnacle PCTV 110i (saa7133) [card=77,autodetected]
saa7133[0]: board init: gpio is 200e000
input: Pinnacle PCTV as /class/input/input5
saa7133[0]: i2c eeprom read error (err=-5)
saa7133[0]: i2c scan: found device @ 0x8e [???]
saa7133[0]: i2c scan: found device @ 0x96 [???]
saa7133[0]: i2c scan: found device @ 0xa0 [eeprom]
tuner 0-004b: chip found @ 0x96 (saa7133[0])
tuner 0-004b: setting tuner address to 61
tuner 0-004b: tuner: type set to tda8290+75a
saa7133[0]: registered device video0 [v4l2]
saa7133[0]: registered device vbi0
saa7133[0]: registered device radio0


Felraktam a lirc-et is (~amd64), a /etc/make.conf-ban pedig az alábbi sor szerepel:

LIRC_OPTS=''--with-driver=pctv''


Aztán elindítom a lircd-t (lircd -n /etc/lircd.conf), majd elindítom az irw-t (állítólag ezzel lehet tesztelni), és a lircd kimenetén ezt látom:

lircd-0.8.0[30550]: lircd(pctv) ready
lircd-0.8.0[30550]: accepted new client on /dev/lircd
lircd-0.8.0[30550]: readlink() failed for ''/dev/lirc''
lircd-0.8.0[30550]: No such file or directory
lircd-0.8.0[30550]: could not create lock files
lircd-0.8.0[30550]: caught signal
Terminated


Mi kell neki még?

Raw Dark Pure

(#999) Ganger


Ganger
aktív tag

hi!

kis segitseget szeretnek kerni

Na szal:
bootstrap eleg gyorsan lement 10 perc se volt :F :F
hiba nem volt, de ez szerintem tul gyors,meg egy 3200+ amd-hez is, vagy tevednek?
stage2: emerge system, perl-nel hibat dob, hogy vmely resze nem talalhato
make.conf-ban nem sok minden irtam csak a szukseges flageket
hol hibaztam? vmit nem vettem figyelembe, vagy vmit kihagytam a make.conf-bol?

thx a helpet elore is lámasagert meg sry :)




Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#1000) dr_strange válasza Ganger (#999) üzenetére


dr_strange
senior tag

bővebben? ''valami olyasmi'' hibaüzenetekkel nem sokat lehet kezdeni... milyen perlből, mit hiányol? itt megakadt az emerge system?

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.