Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#751) Sianis válasza dr_strange (#750) üzenetére


Sianis
addikt

Szia!

Hát erre nem jövök rá sajnos. Viszont gentoo-portage -n fent van egy csomó ebuilds fájl. Ezekből is lehet telepíteni?

(#752) tierbatyo válasza Sianis (#751) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Pl.: gnome-ból szeretnél testing-et. echo ''gnome-base/gnome'' >> /etc/portage/packages.keywords Ez persze nem biztos, hogy elég, mert a függőségei is lehetnek testing-ben (ennél biztos), akkor azokat is be kell tenni a packages.keywords-be. Ezt kiírja az emerge gnome-nál, ha szükség van rá. Ja, és nem árt egy revdep-rebuild sem, ha testing-re állsz át, főleg udev, dbus, hal esetén.

Take a look to the sky just before you die

(#753) Yom válasza Sytex (#749) üzenetére


Yom
aktív tag

not syncing-et mire irja? mert tobb is lehet. google-n rakeresel azonnal 3 kulonbozo not syncing kernel panicot ad ki.
invalid interrupt-nal mi a pontos hibauzi? milyen kernelt hasznalsz?

I came. I saw. I lagged out.

(#754) Yom válasza tierbatyo (#752) üzenetére


Yom
aktív tag

~x86 kimaradt.
''gnome-base/gnome ~x86 '' >> /etc/portage/packages.keywords

I came. I saw. I lagged out.

(#755) dr_strange válasza Yom (#754) üzenetére


dr_strange
senior tag

a gnome nehéz eset, mert a gnome ebuild csak egy meta-ebuild, valóban az összes függőséget is unmaszkolni kell

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#756) dr_strange válasza Sianis (#751) üzenetére


dr_strange
senior tag

gentoo-portage-en ebuild?

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#757) Sytex válasza Yom (#753) üzenetére


Sytex
tag

Majd ma (ha lesz időm) nekifutok megint és ha elszáll akkor beírom.
Milyen kernelt? Ami a telepítő-cdn van, ugyanis ezt még telepítés közben írja.

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#758) tierbatyo válasza dr_strange (#755) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Igen igazából pont ezért írtam példának, mert tapasztalatom szerint nem szokott elég lenni az adott package unmaszkolása, hanem a függőségeit is kell.

Take a look to the sky just before you die

(#759) Sianis válasza dr_strange (#756) üzenetére


Sianis
addikt

vannak letölthető .ebuild fájlok....

(#760) Yom válasza dr_strange (#755) üzenetére


Yom
aktív tag

jah akkor sry. nem hasznalok gnome-t:)

I came. I saw. I lagged out.

(#761) escie válasza Sianis (#751) üzenetére


escie
őstag

felesleges kézzel böngészni, nemnyulkapiszka, az emerge való arra, hogy a portage-ban túrkáljon... :)

tudod, én eleinte úgy voltam, hogy így kimaszkolgattam, ahogy dr_strange írta, aztán mikor kicsit biztosabb voltam már a gentoo-m kezelésében, átálltam az instabil ágra...

ha valamiből ~-t akarsz, kimaszkolod, vagy úgy, ahogy lentebb volt, vagy akár kézzel is beleírhatod...
aztán emergeled, ha valamit hiányol, azt is kimaszkolod, vagy ha olyan dolgot húzna magával, ami neked nem is kellene, kiveszed a use flagj-ét, vagy az ufed-del, vagy kézzel a /etc/make.conf-ból.

amúgy miből kéne az ~ ? verzióvadászat:), vagy nem fordul, nem jól működik valami?

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#762) Sianis válasza escie (#761) üzenetére


Sianis
addikt

Firefox 1.5.1 kéne... Hogy néz ki ennek akkor a pontos parancsa? Pls addig írjátok le, míg fel nem települ, mert totál kavarban vagyok... :(

(#763) escie válasza Sianis (#762) üzenetére


escie
őstag

csak semmi pánik... :)

echo 'www-client/mozilla-firefox-bin ~x86' >> /etc/portage/package.keywords
ha nincs /etc/portage/package.keywords akkor touch /etc/portage/package.keywords, és aztán a fenti parancs.

ha ez megvan, akkor az emerge -pv mozilla-firefox-bin parancs már elvileg a legfrissebb firefox-ot fogja mutatni. ha igen, akkor emerge mozilla-firefox-bin

észrevehetted, hogy ez bináris csomag, nem helyben fog fordulni. nos, én próbáltam magam fordítani, szerintem nem érdemes. sok dolgot magával húz, ami plusz gondokat okozhat, ha nem jöttél még bele a dologba...

szerk.:
ajánlom figyelmedbe [link] ezt, itt szépen táblázatban is megnézheted az egyes csomagokat.
illetve, ha van néhány perc szabad proci-kapacitás, akkor emerge eix, ezzel keresgélni lehet a csomagok közt, igen gyorsan, és hatékonyan...

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#764) dr_strange válasza escie (#763) üzenetére


dr_strange
senior tag

sztem nem kell touch, echo >> létrehozza a fájlt, ha nem létezik

ha már vann fenn gtk, tedd fel a porthole portage-managert, jó kis guis előtét, bár egy jó kis parancssoros emerge az igazi (pláne pye-jal megspékelve!!:))

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#765) Sianis válasza escie (#763) üzenetére


Sianis
addikt

Works...így már minden világos, mármint ebben a témakörben...

(#766) Sianis


Sianis
addikt

Van működő X-em. GDM és Gnome is sikeresen fordult, elvileg belőttem a gdm-et indulásra, rc.conf-ban is beállítottam, rc-update-el hozzáadatam, ment minden szépen. Restart után mégsem indul, legalábbis ps -A nem mutatja. Kipróbáltam /etc/init.d/xdm start -al elindul a gdm. Ellenőriztem van futtatható jog az xdm-en. Mi lehet a gond? Miért nem indul el bootoláskor?

[Szerkesztve]

(#767) escie válasza Sianis (#766) üzenetére


escie
őstag

ha jól értem, az initszkript működik, tehát az rc.conf jó kell legyen.

egészen pontosan hogy nézett ki az rc-update parancsod?
rc-update add xdm default
így kellett kinézzen.

nem rak hibaüzenetet init-eléskor az xdm sorába? ( ''[!!]''-jel, piros felkiáltójelek)

I'm back, baby!

(#768) tierbatyo válasza Sianis (#766) üzenetére


tierbatyo
senior tag

rc.conf-ban: DISPLAYMANAGER=''gdm''
Aztán rc-update add xdm default

Take a look to the sky just before you die

(#769) Yom válasza dr_strange (#764) üzenetére


Yom
aktív tag

ezt alatamasztom. pye-ban az ero:))

I came. I saw. I lagged out.

(#770) Sianis válasza escie (#767) üzenetére


Sianis
addikt

escie:Igen így nézett ki a parancs, és kaptam is a visszaigazolást, hogy sikeresen hozzáadta.

tierbatyo:Ezt is beleírtam, és a komment is ki van szedve előle.

ui: Azt hiszem, hogy csütörtökön tudok majd bővebbet mondani, mert akkor látom majd saját szememmel a bootolást, most csak ssh bűvölés van. Vagy valahová loggolja a rendszer a bootolás eredményeit?

(#771) tierbatyo válasza Sianis (#770) üzenetére


tierbatyo
senior tag

/etc/conf.d/rc -ban RC_BOOTLOG=''yes''. A log a /var/log/boot.msg lesz. De ahogy nezem, ehhez 1.12-es baselayout kell, ami testing egyelore.

Take a look to the sky just before you die

(#772) tierbatyo válasza tierbatyo (#771) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Kell meg az app-admin/showconsole package is. Nekem mondjuk üres a log file, még nem volt reggel időm nézegetni. Viszont ez a parallel boot az rc-ben figyelemre méltó gyorsulást eredményez. A probléma csak az, hogy a serial nem indul el. Ez pontosan micsoda, fontos? Vagy ez az a script az, ami a szokásos indulásért felel?

Take a look to the sky just before you die

(#773) Yom válasza tierbatyo (#772) üzenetére


Yom
aktív tag

ezt a parallel boot-ot kifejtened kicsit bovebben? meg nem hallottam rola, es ha gyorsitja a bootot, akkor mindekepp kiprobalnam:). showconsole mire jo pontosan?
tx

I came. I saw. I lagged out.

(#774) dr_strange válasza Yom (#773) üzenetére


dr_strange
senior tag

parallel boot: a szolgáltatások nem sorban indulnak, hanem bizonyos cuccok egyszerre, ezáltal gyorsabb az egész bootfolyamat

showconsole: boot alatt lezajló dolgokat logolja

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#775) dr_strange válasza tierbatyo (#772) üzenetére


dr_strange
senior tag

a serial nem a serial portot indítja? esetleg nézz bele az initscriptbe, nekem most nincs gentoom:(

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#776) Yom válasza dr_strange (#774) üzenetére


Yom
aktív tag

es ezt a parallel boot-ot hogy lehet bekapcsolni? mukodik debian alatt is? laptopomon nagyon lassu a boot az asztali gentoomhoz kepest

I came. I saw. I lagged out.

(#777) tierbatyo válasza dr_strange (#775) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Most nem vagyok a közelében, hogy belenézzek. De ha serial portokhoz kell, akkor lényegtelen, mert nincs eszközöm rajta. De gyanús, hogy alapból a boot-ban van. Megnbéztem tényleg a serial porthoz kell.

[Szerkesztve]

Take a look to the sky just before you die

(#778) tierbatyo válasza Yom (#776) üzenetére


tierbatyo
senior tag

/etc/conf.d/rc -ben van ilyen otions. Lehet 1.12-es baselayout kell, de ezt nem tudom.

[Szerkesztve]

Take a look to the sky just before you die

(#779) dr_strange válasza Yom (#776) üzenetére


dr_strange
senior tag

RC_PARALLEL_STARTUP=''yes''

az /etc/conf.d/rc fájlban

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#780) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Splash mellett nem logolja bootot. :(

Take a look to the sky just before you die

(#781) brazso válasza Yom (#776) üzenetére


brazso
tag

Sokat szívtam ezzel a parallel boot-tal. Ha az adsl modem nem konnektálódott elég gyorsan, az utána jövő internet-et igénylő folyamatok nem indultak el. Mivel nem tudtam, hogy egyszerűen ki lehet kapcsolni a párhuzamos indítást config fájlban, így visszaraktam a 1.11-es baselayout-ot.
De a legújabb 1.12-es baselayout-takkal már nincs gond, csak warning jelentkezik, és a folyamat később - amikor már van internet - elindul.

Compiz-zal jutott vki vmire?

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#782) Sipi válasza brazso (#781) üzenetére


Sipi
addikt

Jaja, a parallel boot egészen jól megy már. Az ntpd, ntp-client, portmap sikít, hogy nincs még net, de login után már ott figyelnek. A famd azonban nem indul el, később kézzel megy, de pl. betettem a localba, és onnan sem indul.

A compizt feltettem. Probléma: ez egy Window Manager. Következésképpen más WM-et nem használhatsz mellette. Jelenleg a Gnome-mal épül össze egész jól, de azt nem tudom kipróbálni. A KDE-vel nem.
Ha a compiz fut, a kwin WM már nem indul el, hiszen két WM egyszerre, ugyanazon Xorgon nem futhat. Működik így is, de az ablakoknak nem lesz felső csíkja, és nem indul el egy KDE-s program sem, csak csörömpöl egy ideig.

Nem KDE-s programok azonban futnak, remegnek, a menük potyognak, a kocka forog. Az mplayer azonban marha lassan játszik le. :)

Próbálgattam kicselezni: a startkde scriptnek a KDEWM változóval megadható, milyen ablakkezelőt indítson el a kwin helyett. De hibát jelzett, még vacakolnom kell vele. Valószínűleg megy majd ezzel is, de akkor a beépített KDE-s dekorációknak annyi. :)

Összességében kicsit csalódtam. Nagyon klassz és gyors, de pl. a kockát elforgatva, majd elengedve, automatikusan visszaugrik valamelyik oldalára. Nincs köztes állapot. És persze a videolejátszásnak is lőttek - ez valószínűleg azért van, mert a compizban bekapcsoltam (illetve alapban ezt írja) az xv-s gyorsítást, én pedig ezt a kimenetet használom mplayerben.

Viszont a menüátlátszóság és az ablakok, menük ''pattogása'' aranyos. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#783) escie válasza Sipi (#782) üzenetére


escie
őstag

olvastam olyasmit -nem tudom már, hogy hol-, hogy a kde-vel is össze fogják boronálni a compizt.
bár azon sem lepődnék meg, ha saját megoldáson törnék a fejüket a kde fejlesztők.

nahh, megpróbálom én ezt a mókát, rakok fel egy gnome-ot is neki. ott akadtam el a hétvégén, hogy moduláris xorg kéne...

( nehogymár, a zindex megelőzött, francba.
[link] )

I'm back, baby!

(#784) Sipi válasza escie (#783) üzenetére


Sipi
addikt

Hehe, most olvastam én is a zindexet. :)
A modulárissal nem sok gond van. unmerge régi xorg, meg legjobb az x11apps, x11miscet is leszedni. Törölni az opengl-es cuccokat, ati- és nvidia drivereket leszedni. Semmi ne maradjno, ami az Xorg dolgaiba tett file-okat.

Aztán unmaszk, majd emerge xorg-x11 (jelenleg asszem, a 7.0-r1-et fogja). Annyi van, hogy hardened gcc-vel egyetlen xf86-input és xf86-video csomag sem megy fel, sem ax xorg-server - ezekhez vanilla kell. Valamint a telepítés során a mesa is felmegy, s nem árt megnézni, átvált-e az xorg-x11 openglre, mert az xorg-server csak ezzel fordul le. Ha fent van, majdnem minden ugyanúgy megy, csak a billentyűzetkiosztrások neveivel variáltak kicsit. Pl. nincs többé 101_qwerty_dot, csak 101_qwerty_dot_dead és 101_qwerty_dot_nodead magyar kiosztás. A /usr/share/X11/xkb/symbols könyvtárban lévő file-okban kell megnézni, az adott nyelvekhez milyen kiosztásokat ismer.

Ezután valahol találtam egy linket, ott volt egy SVN (cvs-szerűség) szerver, ahonnan a legújabb ebuildeket le lehet tölteni. A lokális portage overlaybe kell tenni, majd emerge mesa, cairo, glitz, compiz. Ezek is cvs-ből jönnek le, de az ebuild húzza le őket.
Ha megvan, át lehet váltani pl. nvidia openglre.

Ezek után annyi a móka, hogy van két X szervered. A régi X-org, és az új X-gl. Ezt kell elindítani, van pár kapcsolója. Erre épül a compiz, mint window/composite manager. Egy leírás szerint az xorg.conf-ban a compopsite extensiont ki kell kapcsolni, mert az xgl alapból kezeli, de máshogy. Az xgl és compiz együtt csak egy kék hátteret ad, de mellé el lehet indítani pl. gnome-ot, kde-t, xfce-t, akármit. Csak ezek WM-je nem indul el. Illetve az ablakok speciális effektjeihez el kell indítani még a gnome-window-decorator programot.
KDE-integráció tutira lesz, a compizban ott a kód, le is fordul, van kde-window-decorator is. Csak éppen indítás után annyit ír ki, hogy ez még nem működik, majd kilép. :) (Ahhoz képest szép nagy forráskódja van...)
Sajnos, nem tudtam elindítani a gnome-configot, így nem tudtam kézzel állítgatni a compiz paramétereit.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#785) escie válasza Sipi (#784) üzenetére


escie
őstag

köszi a leírást,
jól fog jönni. most leszedtem a régi xorg-ot, próbálom telepíteni a újat. a modular xorg howto alapján. szerintem nagyon meg fogom ma borítani az rendszert, de nembaj, úgysem tudok jelenleg járni, úgyhogy van időm.:DDD (''enyhe'' izomláz)

gnome-ot hogyan telepítsem? csak simán emerge gnome? gnome-osok, (vagy bárki) segítsetek. :)

I'm back, baby!

(#786) tierbatyo válasza escie (#785) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Ja emerge gnome. De ez csak metapackage, ha a ~x86-ot akarsz belőle, akkor készülj fel, arra, hogy ki kell maskolni egy csomó package-ot.

Take a look to the sky just before you die

(#787) escie válasza tierbatyo (#786) üzenetére


escie
őstag

de ACCEPT_KEYWORDS=''~x86'' esetén nem, ugye?

I'm back, baby!

(#788) tierbatyo válasza escie (#787) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Persze ha te is a testinget részesíted előnyben (mint én:) ), akkor nem.

Take a look to the sky just before you die

(#789) escie


escie
őstag


* Failed Patch: xgl-mesa-slang-export.diff !
* ( /usr/local/xgl-overlay/x11-base/xgl/files/xgl-mesa-slang-export.diff )
*
* Include in your bugreport the contents of:
*
* /var/tmp/portage/xgl-20060216/temp/xgl-mesa-slang-export.diff-4870.out


!!! ERROR: x11-base/xgl-20060216 failed.
Call stack:
ebuild.sh, line 1894: Called dyn_unpack
ebuild.sh, line 694: Called src_unpack
xgl-20060216.ebuild, line 56: Called epatch 'unpack'

!!! Failed Patch: xgl-mesa-slang-export.diff!
!!! If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant.


ez vajon miért van?
valakinek ötlet a megoldásra?

az xgl-t akarom emergelni, és az egyik patch-nél ezt csinálja... :(

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#790) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!

Haza jöttem, gépet bekapcsoltam. Gnome megy, hang még nincs...most olvasok utánna...de GDM nem indul. Kapok egy login promptot elindulás után, de a gdm nem hajlandó elindulni. Mi lehet a gond? Pedig elvileg minden szépen be van állítva...

(#791) escie válasza Sianis (#790) üzenetére


escie
őstag

egy rc-status default | grep xdm paranccsal kilőhetünk egy hibalehetőséget.
nézd meg légyszíves.

adnia kell egy sort, aminek ha [started] van a sor végén, akkor a szolgáltatás fut. ha nem ad eredményt, akkor valamiért mégsem került bele a default runlevelbe.
sokkal valószínűbb, hogy valamiért nem tud elindulni az xdm szolgáltatás.

''kézzel'' elindul a gdm? rootként...

I'm back, baby!

(#792) Sianis válasza escie (#791) üzenetére


Sianis
addikt

Szia!

1. A kért parancsra nem érkezett visszajelzés -> ergo akkor mégsem indul.
2. Kézzel eltudom indítani tökéletesen igen, most is azzal indítottam, minden probléma nélkül megy.

(#793) Sianis válasza Sianis (#792) üzenetére


Sianis
addikt

Oké!

Megoldottam. Van itt Gnome-ban Administration menü alatt egy Services menüpont. Ott volt a GDM, de valmiért nem volt beikszelve. Hát kapott egy kedves engedélyezést, restart után rögtön működik a dolog...

Másik gondom még a hang. Nem találtam leírást, hogy mit is kéne itt pontosan feltenni. Kell ehhez valami kernel forgatósdi, vagy mit is kell itt most csinálni?


És még valami. Gnome indulásko dob valami olyasmit, hogy nem talál netet, vagy valami baja van az address-emmel, és hogy ellenőrizzem a /etc/hosts fájlomat. Megnéztem létezik, nem tudom, hogy mit kereshet...

(#794) escie válasza Sianis (#792) üzenetére


escie
őstag

/etc/init.d/xdm start -ra rendesen elindul?
ha el, akkor minden oké.

rootként:
rc-update add xdm default, és a következő restartnálm már indulnia kell.

I'm back, baby!

(#795) escie válasza escie (#789) üzenetére


escie
őstag

no, olvastam valahol, hogy nem sokat lehet ezzel kezdeni, egyszerűen kivettem a ebuildból, hogy ne peccseljen. rájöttem magamtól, hogy hogyan kell megcsinálni az ebuildet: ebuild progi.ebuild manifest.
kezdtem örülni, megcsináltam, kivettem a peccseket a forgalomból, emerge glx megy egy ideig, majd

glxcmds.c: In function `__glXVendorPrivateWithReply':
glxcmds.c:2351: error: `X_GLvop_IsRenderbufferEXT' undeclared (first use in this function)
glxcmds.c:2351: error: (Each undeclared identifier is reported only once
glxcmds.c:2351: error: for each function it appears in.)
glxcmds.c:2353: error: `X_GLvop_GenRenderbuffersEXT' undeclared (first use in this function)
glxcmds.c:2355: error: `X_GLvop_GetRenderbufferParameterivEXT' undeclared (first use in this function)
glxcmds.c:2357: error: `X_GLvop_IsFramebufferEXT' undeclared (first use in this function)
glxcmds.c:2359: error: `X_GLvop_GenFramebuffersEXT' undeclared (first use in this function)
glxcmds.c:2361: error: `X_GLvop_CheckFramebufferStatusEXT' undeclared (first use in this function)
glxcmds.c:2363: error: `X_GLvop_GetFramebufferAttachmentParameterivEXT' undeclared (first use in this function)
make[2]: *** [glxcmds.lo] Error 1
make[2]: Leaving directory `/var/tmp/portage/xgl-20060216/work/xgl-xorg/GL/glx'
make[1]: *** [all-recursive] Error 1
make[1]: Leaving directory `/var/tmp/portage/xgl-20060216/work/xgl-xorg/GL'
make: *** [all-recursive] Error 1

!!! ERROR: x11-base/xgl-20060216 failed.
Call stack:
ebuild.sh, line 1894: Called dyn_compile
ebuild.sh, line 941: Called src_compile

!!! emake failed
!!! If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant.



kész, feladom. megállt a tudomány.
nektek ment minden simán? miért ver engem a sors? :U

I'm back, baby!

(#796) Sianis


Sianis
addikt

Sikerült megtalálnom, hogy mit is nyög a Gnome...

Could not look up internet address for gentoo.
This will prevent GNOME from operating correctly.
It may be possible to correct the problem by adding
gentoo to the file /etc/hosts.


Ez mi lehet? Sajna nem értem, hogy mit is akar pontosan

(#797) escie válasza Sianis (#796) üzenetére


escie
őstag

nekem szerpel ez a sor az /etc/hosts file-ban, talán neked is jó lesz:
127.0.0.1 localhost gentoo

nekem is gentoo a neve a gépnek, mily frappáns...:DDD

I'm back, baby!

(#798) Sianis válasza escie (#797) üzenetére


Sianis
addikt

Tehát azért sírt, mert localhost-ot kicseréltem gentoo-ra igaz? Erre gyanakodtam...csak nem voltam biztos...

Közben sikerül életet lehetlni az egérgörgőbe is ;)

Hangkártyámat hogyan tudom életre kelteni / használatba venni?

(#799) escie válasza Sianis (#798) üzenetére


escie
őstag

kernelbe sound card support-ot forgass modulként, majd alsa-howto, de ''Using ALSA provided by your Kernel'' kihagyod, ugorj a ''Using the ALSA Driver package'' fejezetre.
[link]

nagyvonalakban a lényeg: lspci -v | grep -i audio paranccsal kideríted, milyen hangkártya van, ha nem tudod, meg kell tudni, melyik driver kell hozzá (alsa honlap), emergelni kell az alsa-drivers csomagot, és egyéb alsa-hoz tartozó cuccokat. lesz egy initszkripted alsasound néven ugyanúgy indítható/megállítható, mint a többi. ezt is fel kell venned a deafult runlevelbe...

de haladj a howto-val, részletesebben, jobban leírja, hogysmint kell...

ps.: alsa, és oss useflag nem árt, amúgy... illetve úgy rémlik, az audio csoportban kell lennie a júzernek, ha zenélni akar... (gpasswd -a júzer audio)

I'm back, baby!

(#800) Sianis válasza escie (#799) üzenetére


Sianis
addikt

:R

Works ... leteszteletem egy általad kevésbé preferált zenével ... AC/DC - If you want blood ... és nagyon szépen ment. Sikerült belőni az ivmant-t is, rendesen felcsatolja az USB rackemet is. Biztos lesz még kérdésem...de eddig minden nagyon szépen ment.

Lassan gondolkodni kell, hogy notebookmon is bekéne lőni

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.