Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10451) szab.tam válasza N_A_S (#10450) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10452) XaraX


XaraX
addikt

Mint N_A_S említette, nálam is egy Msi 480 gtx figyel a gépben.
Nagyon rég óta nem volt Nvidia a gépemben, az utolsó egy Gainward GS 9600 GT volt, a melegedés és hang miatt.
Nemrégen volt egy próbálkozásom, egy Gaiward GS 470 gtx személyében, ami pont 24 órát maradhatott a hangja miatt. :)
Így félve vállaltam be ezt, és hatalmas meglepetés ért, a vga minden szempontból megfelelőnek bizonyult számomra is.
A fő szempont, hogy 2D-ben csöndben legyen, teljesült, 3D-ben már nem zavar annyira, ha hangja van, és ez a hűtő bőven az elviselhető szinten hangoskodik.
Megpróbálkoztam az alulfeszeléssel, bízva benne, hogy kisebb hőtermelés, még kisebb hang.

Jelenleg eddig néztem, némi tuning is belefért.
Kb 3 óra játék, (Dirt3, Crysis2) sem okozott problémát így.
Van valami tapasztalat, meddig érdemes csökkenteni a feszt?
Az eredeti 1050mv, ez volt az alap.

[ Szerkesztve ]

(#10453) N_A_S válasza XaraX (#10452) üzenetére


N_A_S
veterán

Ez nagyon szépen megy! 0.96V@790MHz. Remélem jövőhéten én is valami baba karit fogok kapni

szerk.: lehet nekiállok a HD3000-et tuningolni ;]

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#10454) Laraxior válasza XaraX (#10452) üzenetére


Laraxior
titán

0.963V alatt tudja a 700MHz-et? Mert nekem nem nagyon akarta azalatt :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10455) szab.tam válasza Laraxior (#10454) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ahogy írja, nem 700-at. többet....
jó példány volt. bele is döglött...

érdekes dolgok vannak az alulfeszelésnél és a csökkentett órajlenél. vagy uye mindkettő egyszerre.
azt vettem észre, hgoy feszcsökkentés nélkül az órajel csökkentés is komoly melegedés csökkenést hoz.
0.95@600mhz-en az s-flex-emet sem kellett feljebb húzni az alap kb. 350-400 rpm-ről, és emlékeim szerint a furmark 65 foknál megállt....
0.9v@550 pedig 60 körül.

de ezt újból megnézem, mert nem egyértelműek a feljegyzéseim...
mintha azt írtam volna, hogy 0.9v@550-en venti nélkül 6 perc után éri ela 80 fokot.
de ez baromságnak tűnik. leellenőrzöm este...
ezt akkor néztem, amikor még a mugen2-vel a q9550@2.8ghz-el próbálkoztam totál fanless módban.
megpróbáltam, lehet-e a 480-nal olyan alacsony órajelet és feszt hozni 3d-ben, hogy ne kelljen venti.
de mondióom, ezt újból meg kel néznem, mert nem hiszem, hgoy csak 6 perc után lett 80 fokos furmark alatt. venti nélkül alulfszeleve is 15-30 mp alatt fel kell ugorjon...

viszont az érdekesség az, hogy dx9, xp, fullhd alatt elég az ego engine-es játékoknak ultrán is, még az 500 mhz is.
a shift2-nek meg a 785 is kevés.... :D (mondjuk nem is játszom vele nagyon..)

este, ha unatkozom, gyúrok erre egy kört....

msot nézema papírokat: 0.875@500 mhz-enm a 3d06 már villogott. tehát a 0.9 volt a minimum, amit még szeretett.

tehát nálam az optimális és értelmes alulfesz mindenképp a 0.9@550mhz volt.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10456) XaraX válasza Laraxior (#10454) üzenetére


XaraX
addikt

Megnéztem...
Msi progija, úgy tűnik, hazudós.
[link]
Mindegy, mit állítok, ez alatt nem mutat.
Viszont az aida, shark mást jelez.
Gyanakodtam, hogy melyik lehet az igaz, így eldobtam az Msi kombustort.
És inkább furmark.
[link]
[link]
A következő, ha csökkentem, 888, azt már nem bírta.

(#10453) N_A_S
:R , biztos vagyok benne, hogy jó vga-t fogsz kapni.

[ Szerkesztve ]

(#10457) Laraxior válasza szab.tam (#10455) üzenetére


Laraxior
titán

akkor csak az enyém nem megy 0.963V alatt alapórajelen :DDD
de az is teljesen jó hiszen az 2D-s fesz. Bár most 830on járatom alapfeszen. 1.038V-on.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10458) N_A_S válasza XaraX (#10456) üzenetére


N_A_S
veterán

Sajnos lutri, de bízom benne h 3 nap alatt kicserélik.

Max ventikkel mennyire tudod így lehűteni 0.9V-on? HAF oldallap fenn van?

https://tinyurl.com/phnas

(#10459) XaraX válasza N_A_S (#10458) üzenetére


XaraX
addikt

Persze, az Én házam mindig zárva. :K
Nem tudom, de megnézem.
[link]
Nem sokkal jobb. :)

[ Szerkesztve ]

(#10460) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Sziasztok!
Vagy 10.-jére írom ezt a buzi hsz-t, állandóan lemegy a szobámban a kismegszakító, hogy kapná be!!! :W
Srácok, kész vagyok az első alulfesszel és alapfeszes oc-vel, ezek eredményeivel szeretnék kedveskedni most: alulfesz, tuning
A fesz kiírások érdekesek, a gpu-z erősen dropolt feszt mutat, de furmark és az AB ugyanazt mondják.
Azon kívül egy furcsaság: olyan dologgal szembesültem, amire nem gondoltam volna.
A 6 hőcsöves, 2db 12centis 1500rpm-es ventivel szerelt prolima mk-13 vga hűtőm nem elég a karihoz! Még alulfeszelve is 90 fok fölött áll meg ez a 6 hőcsöves csoda. A tesztek elején nagyon alacsonyak a hőfokok, aztán szépen átmelegszik a borda és megfőzi magát a kari.
Kell valami nagyon brutál megoldás helyette. Ár nem számít. Melyik hűtőt ajánljátok, ha csak a GPU hűtése a mérvadó és egyedül a teljesítmény a fontos?
Addig megpróbálom felügyeskedni rá az mk13-at úgy, hogy aláteszek egy hr-03-at pluszban, megnézem mennyit segít, este arról teszek fel képeket.
Előre is köszi minden segítőkész választ.
Üdv, Dévid.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#10461) Laraxior válasza kicsipapucs (#10460) üzenetére


Laraxior
titán

nézd meg a logoutom ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10462) N_A_S válasza XaraX (#10459) üzenetére


N_A_S
veterán

Azért ez durva. 0.9V @ 780MHz

A tied is melegszik rendesen azért rendesen, nem? A 0.9V-hoz képest gondolom. De lehet hogy az emelt órajel dobja meg így a hőfokot.

(#10460) kicsipapucs
TF II-vel nemis nézted? Elég jó eredmény az a 858@1.05V, nekem a 860hoz már 1.088V kellett

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#10463) szab.tam válasza kicsipapucs (#10460) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a szendvicses szerkezetről, szereléséről, rögzítéséről mindeképp lőj pár képet, mert nagyon érdekel!!! :K

(#10462) N_A_S
az nem durva. egyenesen vérlázító pofátlanság. :(( :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10464) XaraX válasza N_A_S (#10462) üzenetére


XaraX
addikt

Hát melegszik, de nem érdekel.
30 fok volt a szobában, aránylag "csöndben" maradt, zárt házban.
A kisebb fogyasztású vga-m hangosabb volt, gyengébb és kevésbé sem hűvösebb.
[link]

(#10465) N_A_S válasza XaraX (#10464) üzenetére


N_A_S
veterán

Ehhez hasonlót futtatnál mondjuk FullHD-ben?

Arra lennék kíváncsi hogy az órajel csökkentés jobban számít e melegedésnél mint a feszültség csökkentés.

Tehát
GPU@1V@Standard órajelek
FullHD, XtremeBurnin, 8xAA

https://tinyurl.com/phnas

(#10466) XaraX válasza N_A_S (#10465) üzenetére


XaraX
addikt

(#10467) N_A_S válasza XaraX (#10466) üzenetére


N_A_S
veterán

:R Pontosan így

Akkor nem szóltam, nálad is teljesen rendben van a hűtés! :R

https://tinyurl.com/phnas

(#10468) XaraX válasza N_A_S (#10467) üzenetére


XaraX
addikt

Nem tudom, miből állapítottad meg, de még mindig 30.5 fok van itt bennt, a fene egye meg.
Lassan Én is behalok,. :O

(#10469) N_A_S válasza XaraX (#10468) üzenetére


N_A_S
veterán

Abból hogy amit linkeltem az a kari elég jól hűl és az a teszt is elvileg 28 fokos szobában készült

https://tinyurl.com/phnas

(#10470) Lethal Gene válasza N_A_S (#10469) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

Furmarkban hogy kell screent csinálni? Ha printscreennel próbálom, akkor törli az adatokat...csak azért kérdem, mert a 30 fokos szobában 68 fokos teszt után most beklímáztam, olyan 26 fok körül lehet, és csinálnék egy tesztet...

(#10471) N_A_S válasza Lethal Gene (#10470) üzenetére


N_A_S
veterán

Én simán PrintScreennel nyomattam

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#10472) Lethal Gene válasza N_A_S (#10471) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

hmm...akkor megpróbálom mégeccer....

(#10473) gYaLo válasza Lethal Gene (#10470) üzenetére


gYaLo
őstag

Öcsém még klímázunk.. nálam a klíma = huzat :D

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#10474) Lethal Gene válasza gYaLo (#10473) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

na aszongya: [62 fok]
szóval szerintem ez a TFII elég fronyó...kivi lennék a TFIII ra, hogy az milyen...

(#10475) kicsipapucs válasza Laraxior (#10461) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Na akkor menjünk szépen sorban:
Laraxior: pár régebbi hsz-emben már utaltam a te logout-os cikkedre, így adódik, hogy láttam már. De öregem, le a kalappal, én a gtx260-amra felműtöttem annó a true-mat.
Meg amúgy az első pár megírásában a #10460-as hsz-emnek (amik ugye elvesztek az áramelmenés miatt) még benne volt, hogy a legdurvább natívan gpu hűtést keresem, 24/7-re, amibe beletartozik a házba való beleszerelhetőség is... De ne aggódj, kap majd hr-02-t a kicsike 2db San Ace 6000RPM-el, csak kell nekik vmi 24V-os táp amiről majd üzemelnek és viccen kívül vmi spéci zajszigetelés, mert a 3M füldugó és még rajta a reptéri fejhallgató sem elég, hogy kiszűrje a 2db push-pull zaját! :DD
N_A_S:A posztolt eredményeim mind a gyári hűtővel készültek, mint írtam, az mk-13 még alulfesszel is elforrta a karit!!!
Azt hiszem menne ez a kari jobban is, csak a táp gyengusz alá... Hiába corsair, ha "csak" cx500, 1,1V-on nem merek furmarkolni, mert felvesz konnektorból 540W-ot a gép, sztem nem egészséges. Majd a saját HX750-el (amiből terveim szerint HX1000 lesz) meghajtom nagyon durván, ígérem.
szab.tam:Már most elbuktam a dolgot: a gyári vrm-memó kombóhűtő-re a hr-03 hőcsövei felfekszenek a mag fölött a kártya szélénél, így nem lenne kontakt a kupakkal, jobban szétszedni nem akarom, még túl "friss" a cucc, érted. !alán egy ref karira felrakható, ott nemtom nem ütközik-e vmibe (Laraxior, mit tudsz mondani ezügyben? Ha nem jutsz sehová, nekem van itthon pár hr-03-am halomba')
A végére egy kérdés Xarax és N_A_S kollégákhoz, meg úgy mindenkihez: itt nálatok 480-as totyikoséknál milyen szőrösfánk beállítások dívnak? Ismerem a programot nem erről van szó, hanem, hogy olyan eredményeket szeretnék gyártani, amit lehet a tiátekhez hasonlítani. (leginkább az xtreme-burning ami gyanús, hogy itt kikapcsoltan használjátok)
Üdv, D.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#10476) Lethal Gene válasza kicsipapucs (#10475) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

Furmark nálam:

fullscreen, 1680*1050, 8X MSAA, dynamic bckg, burn-in, xtreme burn-in, oszt rányomok a nagy gombra és hagyom egy jó darabig, amíg beáll a hőfok (percekig nem változik a GPU hőmérséklet)

azért ilyen hülyék a képek, mert dual screenben nyomom (van egy 17-es TFT is rácuppantva a 22-es mellé)

(#10477) N_A_S válasza kicsipapucs (#10475) üzenetére


N_A_S
veterán

Az amit egyel feljebb a kolléga linkelt. Ahhoz hasonlítottunk most párat. Nálam ugyanolyan hőfokot dobott XtremeBurnin-be is mint amikor csak sima Burnin volt.

https://tinyurl.com/phnas

(#10478) szab.tam válasza kicsipapucs (#10475) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Ha nem jutsz sehová, nekem van itthon pár hr-03-am halomba')
"
- ájjájj... :U :D

hasonló problémába ütköztem itt:
"itt jól látható, mennyire is magas a fekete borda. talán az egyik legfejlettebb az összes közül:..... - de ez probléma is. az accelero gpu fölötti bordája ebbe bele is ütközik. lehet madj fűrészelni :(

talán itt még jobban látható, hogy a jobb oldalon lévő, (kopasz), accelero gpu blokkja fölötti borda mekkora nagy, és útban van. (és mennyivel kisebb a kupakhoz érő felület a zalman-éhoz képest...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10479) kicsipapucs válasza szab.tam (#10478) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Na akkor Lethal Gene És N_A_S: ráállok én is erre a beállításra.
szab.tam: ha attól jobban alszol, akkor megbeszélhetjük, hogy ne legyek hajlandó egyet se eladni neked (asszem erre utalt az ajjaj).
Az a vrm borda kibeb...... nagy ami neked van. Tetszik. Kell. Kérem. :DD
Te hogy oldod meg a túlzott magasságot? Én csak nem vágok szét egy 3 napos karit...
De mégjobb megoldás a thermalright hőcsöves állatja lenne vrm-re, rámozdulok. Ismered?
Kár h kigyökölték 65nm gtx 260/280 után a vrm hőszenzort... imádom pedig. Tuningban is sokat számít h hidegek-e, legalább nem forralom fel a régi karin, tudom, h azé nem megy 800 fölé a mag, emrt melegeszenek a feszstabok. (OFF)Várjá, már felejtem írás közben mit akarok mondani...(/OFF)
Ja. annó olyan tervem volt, amire aszonták hülye vagyok: sli 9800gx2 2-2 db hr-03-al.
Hasonlóan, mint itt.
Csak gx2 hiányában, meg olyan sli-s lapéban, amin így el tudom őket 1mástól tolni és el is férnek, abbahagytam, de berendeltem több helyről összesen 12db-ot belőlük.
Már midenhová azt raktam... 8600gt, 9600gt, 8800gts 512mb, 4870, gtx260... haverok sorbaállnak érte... Már csak pár darab van, unalmamban p45-re, 7600gt agp-re, ilyenekre raknám fel, ha lenne türelmem, az még menő is lenne. Rájöttem, gépeken belül ez az én "asztalom": léghűtés modok. De a ph kockulás elnyomja. vki ajánljon jó pszichológust ph ellen :D

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#10480) szab.tam válasza kicsipapucs (#10479) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:D

nálam egyébként annyira nem passzol a képletbe, más lesz az irány. larának viszont eladhatnál egyet, hogy lássuk mit tud a hr03 + mini ninja szendvics...

a vrm + ram borda a Zalman VF3000F-é.
azt mindenképpen meghagyom, mert ez a legfeljlettebb. (az általad említett thr. vrm az más tészta, persze.) a nyákort beborítók közt gondoltam...

nem a kártyát akarom fűrészelni, hanem a képeken látható accelero xtreme plus gpu fölötti bordáját, hgoy ne ütközzön bele majd a feketébe. a csövek nincsenek útban, csak az előbb említett bordázott tömb. ( a csövek ellenbefogója...)

nem is tudom, mi kerülne többe: a kockulás vagy a pszichomókus. sokat pattogna, agyonverném az egyik bordámmal. vagy ezek közül valamelyikkel.... :DDD

csak most az ahelyzet, hogy megjöttek a házam oldalai , a tetején is alkottam kicsit, és most aránylag nyugodt vagyok, és élvezkedem.... :))
csináltam ma nagy tesztelést kikapcsot légkondival, 30 fokos szobában, és minden bírja. mindhárom gép egyszerre, minimum ventivel mindenhol.... :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10481) zack


zack
nagyúr

Sziasztok!

Holnap elvileg én is csatlakozom a topikhoz, egy MSI 480 TWIN FROZR II-vel . :))
Egy 4870 X2-öt fog váltani, és valószínűleg SLI lesz belőle jövő hét végéig, de egyelőre ki szeretném próbálni milyen lesz az 1db 480.

Asus Maximus X38 lapom van, tehát az SLI patch-es megoldással működhet csak a dolog, de megnyugtattak hogy mennie kell.
A tápom elvileg elég kell hogy legyen (850W Chieftec), és mivel 4890 CF már volt ebben a lapban, így a helyem sem lesz kevesebb mint 4890 esetében.
Ha van bármi jótanácsotok, ne tartsátok magatokban! :) :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#10482) Qru válasza zack (#10481) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

12V-on mennyit tud a 850-es Chifid?
Kombinált érték a lényeges (tehát sz összes 12V-os ágon mennyit enged a táp leadni). Csak mert a két 480 alapon benyal 250+250W-ot az már 500W 12V-on és akkor még jön a procid fogyija ami lazán 130W körül/felett van húzva, rgo kapásból 630W körül fog bekérni a géped (vga tuning nélkül) a 12V-os ágról.

#nincsbennetarcsi

(#10483) Laraxior válasza Qru (#10482) üzenetére


Laraxior
titán

másik totyikban már szóltam neki :DDD hogy a 850es Corsair lekapcsolt az elégtelen házhűtés miatt az 580 SLi alatt :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10484) Cybertrone válasza Laraxior (#10483) üzenetére


Cybertrone
veterán

:D Felsőtáp miatt kapcsolt le... Amúgy miután lekaptam az oldallapot már megjavult, és nem kapcsolgatott le... viszont akkor is melegedett, pedig az 70a adott le! :K most az 1KW-os nem is melegszik :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#10485) Laraxior válasza Cybertrone (#10484) üzenetére


Laraxior
titán

60 rongyos házban jóhogy nem melegszik... hoki rozsdás Giga házban megfőtt ;] :DDD
Csak jobban érzi magát egy Obsidianban... Mi sem kutyaólban lakunk... fény pompa :C
Csatlakozz az elithez :C ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10486) Cybertrone válasza Laraxior (#10485) üzenetére


Cybertrone
veterán

Elit... te most az elitből a híd alá küldted a gépet... bár az igaz hogy most neked szellőzik a legjobban a cucc :D Mellesleg nem rozsdás a giga... :B Akkoriban még nem volt alsó tápos házikó... ;] Mostmár van... ki is kaptam a plexit belőle :K Be kell szerezni még pár ventit mert az Obsidián sem éppen az a jeges kuckó... az addig zsír hogy a proci a víz alatt nem fő meg... a vgak bírják de a lap nem szereti a meleget :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#10487) zack válasza Qru (#10482) üzenetére


zack
nagyúr

Kombinált 12V:

744W (62A)

Tápot biztos nem fogok ezért a manőverért cserélni.
Kérdés, elég lesz e 1db 480 1920x1080-ban... :U Ha nem, adhatom el, mert nem fogom tudni tovább bővíteni.
Lehet veszek inkább egy drágább 6970-et, amit még fogok tudni bővíteni, mert időtállóbnak és olcsóbbnak gondolok (CF), mint a 480 SLI-t tápcserével. :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#10488) Cybertrone válasza zack (#10487) üzenetére


Cybertrone
veterán

:( Az karcsú lesz!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#10489) zack válasza Cybertrone (#10488) üzenetére


zack
nagyúr

Mi lesz karcsú? :U
Az 1db 480, vagy a táp?

570 SLI gondolom jóval kevesebbet fogyaszt...Esetleg ez lehet még egy alternatíva. :U

Vagy beleférhet még a Gainward GTX 580 is.

1920x1080-hoz fog kelleni, nem fullos szűréshez, de max. grafikával DX11-hez.
Az őszi megjelenésű BF3-hoz elsősorban, amit klán szinten fogunk tolni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#10490) zack


zack
nagyúr

73k a 6970
89k az 580

Tud ennyivel többet az 580, vagy kb. egy szint?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#10491) Cybertrone válasza zack (#10489) üzenetére


Cybertrone
veterán

480 sli-re mindenképp... :K 570 sli is talán... de én azt sem bíznám rá :B Egy karihoz feltétel nélkül elég! hisz a 4870x2 ezektől jóval többet evett :K
A 6970-es a 480-al van partiban... ezzel szerintem elmondtam mindent! Gameföggő de van ahol 20% a külömbség! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#10492) keIdor válasza zack (#10490) üzenetére


keIdor
titán

Tud. Még többet is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10493) Laraxior válasza keIdor (#10492) üzenetére


Laraxior
titán

de annyival többet nem hogy a 480 54k, az 580 meg 89k. :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10494) Cybertrone válasza Laraxior (#10493) üzenetére


Cybertrone
veterán

Az 580-ba meg kell fizetni azt is hogy újabb konstrukció, és azt is hogy az az 1 gpu-s csúcs jelen pillanatban! :K A 480 az jó vétel, viszont ő elmondta nekem az igényeit, és ahhoz inkább az 580 passzol!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#10495) Lethal Gene válasza Laraxior (#10493) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

jaja, ráadásul a 6970 kb a 480-nal van egy szinten 55-ert.. :)

(#10496) Laraxior válasza Cybertrone (#10494) üzenetére


Laraxior
titán

úgyse tudja milyen a másik VGA amíg nem használta..
Én rendelkezem mindkettő tapasztalatával. Ha lenne 70-80k körül GTX580 simán megvenném :K 90et már nem ér..márhogy a 480hoz viszonyítva..persze szíve joga eldönteni.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10497) zack válasza Laraxior (#10496) üzenetére


zack
nagyúr

Tény, hogy a 480 és az 580 közötti ár diferencia óriási. 34k.
Viszont nem akarok úgy spórolni, hogy esetleg a BF3-nál majd szívom a fogam, miért nem vettem inkább 580-at. :U Mivel 1 kártyás megoldás lenne, nem mindegy mekkora a teljesítménye. 10-20% különbség azért 60-70fps-nél már nem kevés.
Tehát oké, hogy +34k, de ha +0,5-1 évvel tovább fog tartani mint a 480, akkor már megérte a többlet kiadást.
Az se biztos, hogy BF3 alatt ennyi lesz csak a különbség...Lehet akár 30% is, ami pont elég lenne ahhoz, hogy a fejemet a falba verjem.
Az 580 a "zászlóshajó", szinte mindent erre optimalizálnak, és nem kizárt, hogy a különbség (amig a csúcson lesz), egyre nagyobb lesz, ahogy jönnek ki az újabb játékok.

Franc tudja. Azért tényleg sok az a 34k. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#10498) Laraxior válasza zack (#10497) üzenetére


Laraxior
titán

ha a 580 kevés lesz neki megnyugtatlak akkor az 580 is kevés lesz neki :K
arra optimalizálnak mindent,és a driverek is arra íródnak... igen..csak SLi-Tri SLi..és highfelbontásra..nem egy monitorra és 1920ra :D
ha jó hűtésű a házad akkor fogod tudni 950/1900/4400MHz-en a GTX580at. Ami azért elég jóféle eredményt produkál a 772es alapórajelhez képest.
GTX480nál 700MHz-es alapórajelet olyan 850MHz-ig fogod tudni húzni a ramot 4100MHz-ig.
Ennyit a tuningról.

480 és 580 között szerintem nincsen olyan game amiben 30% különbség van..mivel a két VGA közel ugyanaz :K
BC2ben 20% a különbség. Metro2033-ban szintén.Dirt2-ben is. Ugye ezek mind DX11-es gamek... ezek alatt nem is érdemes nézelődni..BF3 úgyis DX11-es lesz. Tehát van köbö 20% a két VGA között... Ami 70 AVG FPSnél jelent az 580nak annyit hogy 84 lesz... Tuninggal vagy anélkül..mindegy.
Ha lehetőséged van próbálj ki egy nem refhűtésű 480at..ha kevés akkor SLi. Ha kevés akkor az 580 is kevés lesz szóval olyanmindegy :DDD

ott az apróban egy PNY GTX480. 50be... :Y szerintem elhozható 48ba is ;] Teljesen kóser vétel...úgyse kell neked halk VGA..úgyis hangos a géped. :D
nekem is PNY van.... :U :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10499) keIdor válasza zack (#10497) üzenetére


keIdor
titán

Mivel az architektúra ugyanaz szerintem marad a 15-20%-os különbség.

Szerintem nyelj egyet és 580, úgyis marad egy darabig gondolom...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10500) zack válasza keIdor (#10499) üzenetére


zack
nagyúr

Jah. Maradni fog.
De most nézegetem a 6870 CF-et is, mint lehetséges variációt. 5k-val lenne olcsóbb mint az 580, és jól skálázódik a 68xx széria CF-ben.
Itt egyébként az élő példa amit mondtam pl. a Crysis Warhead-ben: [link]

Azonos beállításokkal 30% körüli ez a teljesítménytöbblet... :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.