Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6651) TTomax válasza norb55 (#6649) üzenetére


TTomax
nagyúr

A kis filmek nekem is 45-50fps-el mennek... a játék meg 100-150fps-el ,így van megcsinálva ezen nem kell aggódni,van akinek szaggat is...az átvezető videó nem a játék... ezt kell megérteni.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6652) norb55 válasza TTomax (#6651) üzenetére


norb55
senior tag

Ez az hogy nekem fordírva van a játék megy 40-50FPS-el és a film meg 140-200FPS-el ,itt valami nem kóser , fordított arány van , a GPU terhelés is mutatja kis filmek alatt 98-99%
játék alatt 37-50%-os terhelés. vajon ezt mért csinálhatja ? :F

(#6653) Crytek


Crytek
veterán

Lehet ismét gizdulni az fps számokkal: Lost Planet 2 bechmark
Tudja a DX11 nevű csodát is.

Lost Planet 2: DX9 vs. DX11 összehasonlító képek.

Next PC Upgrade: 2022

(#6654) Abu85 válasza Crytek (#6653) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Marha jól néz ki, kár hogy elbaszták a játékot. :(

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6655) Crytek válasza Abu85 (#6654) üzenetére


Crytek
veterán

JÓL?? Kapásból az elején elhánytam magam a DX11-es videónál milyen okádék szar mesterkélt a víz az a mozgás ami van neki szánalom.
De legalább nv-nek egy jó pont a magas tesszaláció miatt:

Min fps az érdekes limitálva van vagy mi?

Már csak Physx kéne bele :C

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#6656) Lauda válasza Crytek (#6653) üzenetére


Lauda
félisten

Megnezzuk milyen. ;] :R

(#6657) Abu85 válasza Crytek (#6655) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ebben sem a tesszelláció eszi meg a teljesítményt, hanem a post process DirectCompute effektek. A tesszelláció alig számít 3-6%-ot, a Metro 2033-hoz hasonlóan. Az NV csak azért kampányol mellette, mert a professzionális szintre tervezték a Fermit, ahol fontos a tesszelláció, de ők is tudják, hogy lehetetlen megoldani a felületi problémákat. A Lost Planet 2-be sem raktak Heaven-hez hasonló felületi tesszellálást, mert nem néz ki jól, ha a karaktered lába nem a talajon, hanem konkrétan a talajban van.

A játéknál biztos jobb. Egyszerűen vicc ez a program. Nincs Single player. Multiban csak pályák vannak és Co-Op-ban lehet vinni, de dög unalom. A szörnyeket csak lőni kell. Egy helyben megállsz, és nyomod a gombot. Ennyi. Ha meghalsz, akkor Re-Spawn. :( Ez a Lost Planet név megcsonkítása. Amit felállított az előd, azt elbaszta az utód.

A Minimum FPS a szokásos problémától küzdhet. Az első frame számításánál még tölt a gép. Ezért kell úgy megírni a benchmark progikat, hogy az első 10 frame eredményét dobja el, esetleg megoldás a Fraps.

Havokot használ a motor. A Capcom számára a konzolok fontosabbak, így a PhysX eleve halott lehetőség számukra.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6658) Crytek válasza Abu85 (#6657) üzenetére


Crytek
veterán

Nekem nem kell bemutatni anno amikor első videók voltak elő is rendeltem kintről kis ajándék figurával aztán kijött boxra mindenki írtam mekkora raklap szar és vissza is mondtam egyből.
Capcom szépet bukik ezzel pc-n az tuti.Jó többi játék is alig fogy pc-re nekik de ez felettébb fos lesz.
Benchmarknak jó másra nem :DD

Next PC Upgrade: 2022

(#6659) Abu85 válasza Crytek (#6658) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én azt nem értem, hogy ezt, hogy lehet így elbaszcsizni. Megvan a jó alap, mert az irányítás jó, és elkúrják az egészet a single kampány és az élvezhető történet hiányával. :W Pedig annyira vártam, mert a Lost Planet az nagyon tetszett.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6660) Crytek válasza Abu85 (#6659) üzenetére


Crytek
veterán

Abu ezt elsősorban tőled kérdezem mert látom te nagyon értesz ezekhez a technológiai dolgokhoz.

De bárki aki hozzá tud szólni és már próbálta a mindjárt leírtakat (na ez elég jó mondat lesz),kérem segítsen.

Megnéztem most ezt a tesztet és itt is azt vettem észre mint a Street Fighter 4-nél.
Vannak az élsimitás szintek van az utolsó az a 16xQ-s és van az előtte lévő az csak C16xA vagy itt a LP2ben máshogy van.

Na szóval a kérdés ezek között mi a különbség mert Street fighter 4 minden koxon élsimitás utolsó előtti 62 fps-t ad.Felteszem élsimitást erre a Q-sra 5-6 fps-t produkál.
Lost Planet 2 nél utolsó előttin 27-30 fps ezzel a Q-s élsimitással meg 10 kemény fps.

Ez micsoda? A gépembe romlott el valami vagy ez a 16xQ-s élsimitás ennyire fos.

Next PC Upgrade: 2022

(#6661) Abu85 válasza Crytek (#6660) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Asszem a Q verzió az NV-nál Szupermintavételt jelent a transzparens objektumok esetén. Ez tényleg kinyírja a teljesítményt. Nem véletlenül nem építenek ilyet játékba. Az NV-nél megjelennek ezek a módok, mert a driver lehetőséget ad rá. Az AMD-nél ez másképp működik, mert a driver beállításait hívja meg a mintavételhez. Ha HD 5000-nél teljes szupermintavételt állítasz be, akkor az ugyanúgy kinyírja a teljesítményt.

Az SSAA ilyen, teljesítménygyilkos.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6662) Crytek válasza Abu85 (#6661) üzenetére


Crytek
veterán

Értem akkor nem a gépemmel van a gond ,megnyugodtam. :C

Next PC Upgrade: 2022

(#6663) Lauda


Lauda
félisten

Ez valami vicc?

(#6664) NOD válasza Lauda (#6663) üzenetére


NOD
senior tag

Nem beszéled egyiket se?:D Az gáz.

(#6665) Crytek válasza Lauda (#6663) üzenetére


Crytek
veterán

Tökmindegy mire mész ha feltette akkor a launcherbe betudod állítani a nyelvet itt úgyis csak 1 gombot kell nyomni amit ki is emel! :C
(Sikeresen kiválasztottam itt a spanyolt elsőnek)

Next PC Upgrade: 2022

(#6666) Lauda válasza NOD (#6664) üzenetére


Lauda
félisten

De, az osszeset, csak nem tudok valasztani. :DDD

Crytek Ok, thx! :R

(#6668) Lauda


Lauda
félisten

Fatal error, gyorsan le is szedtem a francba.

(#6667) Dantenero72 sexinagymama :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6669) Crytek válasza Dantenero72 (#6667) üzenetére


Crytek
veterán

Pedig a GTX 470-nek ennél jobban kéne mennie!

Next PC Upgrade: 2022

(#6670) Dantenero72


Dantenero72
aktív tag

Kéne :DD Körübelöl adj az fps-hez +8-10-et ugy megy fraps nelkul xDDDD
ui.: Ő többet kap GPU-ra viszont kevesebbett CPU-ra pedig neki i7-ese van : [link] Enyém : [link]

[ Szerkesztve ]

(#6671) Crytek válasza Dantenero72 (#6670) üzenetére


Crytek
veterán

FPS without fraps : min :15fps avg:25fps max:40fps ez fraps nélkül nagyon szar akkor is!

Next PC Upgrade: 2022

(#6672) SzlobiG válasza Lauda (#6668) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szintén, DX11-be nem indul.:D

(#6673) Dantenero72


Dantenero72
aktív tag

Lost Planet 2 1680x1050 minden max 4xMSAA : Test A: [link] Test B: [link]

(#6674) Sárpac válasza Lauda (#6668) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Béna! ;]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6675) Lauda válasza SzlobiG (#6672) üzenetére


Lauda
félisten

Eloszor dedikalva futott, ugy ment is, de leallitottam, atraktam sli-ba es kampec. :DDD

Sárpac :P

[ Szerkesztve ]

(#6676) Sárpac válasza Lauda (#6675) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Át kell nevezni a Dx11 exe-jét Heaven.exe-re és lőn világosság!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6677) Lauda válasza Sárpac (#6676) üzenetére


Lauda
félisten

Ez komoly? :DDD

(#6678) Sárpac válasza Lauda (#6677) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem is csak így megy SLI-ben!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6679) Lauda válasza Sárpac (#6678) üzenetére


Lauda
félisten

Megprobalom holnap, koszi! :D

(#6680) norb55 válasza Dantenero72 (#6667) üzenetére


norb55
senior tag

Nah ettől azért a GTX 470-nek jobban kell vinnie , nlam fullon 30-35FPS :DDD

Amúgy a GTA 4 amúgy is az elcseszett játékok közé tartozik ami az optimalizálást illeti !

(#6681) tome.jr


tome.jr
addikt

Beruháztam én is egy GTX 480-ba. Az első tapasztalatok pozitívak. Idle semmi hangja. Auto vezérléssel sajna fagy játékok alatt, kicsit rá kell segíteni. Próbálgatom a kártya határait tuningban, eddig 1,050 volt mellett a GPU-t 850 Mhz-ig, a ramokat 2100 Mhz-ig sikerül húzni. Ezzel a beállítással játékok alatt (Crysis, GRID, Borderlands) teljesen stabil volt, hőmérséklet 89 fokra emlkedett 100 %-os venti mellett. Mivel fülessel játszom így a venti hangjából semmit nem hallok. Anélkül azért húzós lenne 100 %-on. :)

Teljesítménye főleg Crysis alatt egész meggyőző, very high játszható 2xAA, 1920x1200 mellett. Viszont lehet valami erősebb vas kéne alá, most jelenleg egy H55 lapban járatom egy 4000 Mhz-re húzott core i3 530 proci mellett. A héten valószínű megnézem majd egy P55 + core i7 860 kombóval is.

Egyébként egy Enermax Modu 82+ 425 táppal megy a rendszer gond nélkül. Crysis alatt a konnektorből 360 watt körül vesz fel.

[ Szerkesztve ]

(#6682) Dantenero72 válasza tome.jr (#6681) üzenetére


Dantenero72
aktív tag

Akkor az én Chieftec 500W-os tápomnak birnia kell a rendszeremet : Q9300 3,3Ghz 4GB GTX470 de a teljesitménye a béka segge alatt van ARMA 2 GTA4 BFBC2-ben meg ugy mindenben elegem van mar ebbol a kurva PC-bol 1-2nap és bekattanok eladom ezt a kurva gépet és veszek ps3-at meg egy xbox-ot aztan nem kell amiatt aggodni hogy jaj nem hajtja ki CSAK 4MAGOS CSAK 3,3GHZ-ES PROCIM A CSAK 90K-S VGA-T AMI KURVA FORRO ÉS KURVA SOKAT ESZIK....

ui.: bocs ezt muszáj volt kiadnom magamból -.-"

(#6683) TTomax válasza Lauda (#6663) üzenetére


TTomax
nagyúr

:DDD :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6684) NOD válasza Dantenero72 (#6682) üzenetére


NOD
senior tag

Egy enermax 425-ös 400w-ot tud leadni a 12 voltos ágán. A te chiefteced viszont csak 360w-ot. Az meg általános jelenség hogy a PC-be kb szeneslapáttal rakod a pénzt, és sose lesz mindnre elég illetve minden szempontból jó (telesítmény , hang , hő, ár).
Vidd vissza gariztatni a kártyát ha ennyire zavar. Nem érdemes emiatt agyvérzést kapni:D
Akinek meg gondja van a melegedéssel az tegyen az oldallapra egy ventillátort és az nem is kicsit segít. Azzal a 470el ami most norb55-nél van, nekem a jelenlegi házamban 90 fok volt az atom max furmak post fx on-al. És ekkor ment 65%-on a venti.

(#6685) NOD


NOD
senior tag

Illetve egy kis dolog a procilimitröl.
Nálam gyári tuningal (656/1312/1701-en) Dirt2 alatt 100%on megy a vga szal ott nincs gond. De viszont ha átteszem dx9be (átkell mivel az uj driverrel kifagy) ott már proci limit van (nem zabálja már eléggé a vga-t) 1680ba minden maxon illetve 8xMsaa.
Cod6ban mivel beépitve van multiplayerben egy 91es max fps igy a vga alig megy 40-60% között illetve a proci is alszik majdhogynem. 3d mark vantageben 730as órajelig nem nagyon lehet érezni hogy visszafogja a proci a vga-t. Onnantól 200-400mhzs emeléssel is több pontot kap a gpu. Mindezt egy q9550 3600mhz. Illetve mégegy észrevétel. Ne azt nézzétek game közben hogy a proci hány %-ban van kihasználva mert az sose fog 100on menni akkorse ha procilimit van.
Ezek alapján én aztmondanám hogy egy alap 470hez egy 3500mhz-s quad már elég (i7böl gondolom kevesebb kéne). 790es órajelen már elkél egy 4200mhz is a legtöbb helyen (mindezt 1680as felbontáson, full hdban kicsit kevesebb kell mert a vga jobban megvan terhelve míg a proci ugyanannyit számol mint kisebb felbontáson).

Az a gáz hogy a procimnak nagyon kicsit a vidje igy lehet hogy bármeddig lehet huzni kis feszen is de olyan hötermelése van mint az állat.

[ Szerkesztve ]

(#6686) Lauda válasza tome.jr (#6681) üzenetére


Lauda
félisten

Grat a kartyahoz! :C Egyebkent ha auto vezerlesen fagy, szerintem garos. Nem fagyhat. :N

(#6687) Sárpac válasza Lauda (#6686) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szerintem se!
Te meg teszteld már ki a Lost Planet 2-őt TEST B fullon SLI GTX480-al!Kíváncsi vagyok!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6688) norb55 válasza Dantenero72 (#6682) üzenetére


norb55
senior tag

Azért ha bekkattansz és eladod a gépet PS3-ra váltás miatt, én nem tenném !

Megnyugtatlak a báttyám PS3-ja is akadozik a GTA 4 alatt és a grafikája feleannyira nemjó mint a PC-n. ( annyi az egész hogy a látótávolságot és a tárgyak részletességét nem kell felhúzni 100%-ra csak 50%-ra és meglásd menni fog szépen! )

Szerintem PS3-an telssen levan húzva a grafikája a GTA 4-nek és ott beakadozik !
Tudom mert sajátszememmel láttam a külömbségeket az élek töredezettek , otromba az egész !

a Másik a GTX 470 kártya nem forró és nem is eszik olyan sokat ! (relatív hogy kinek mi a sok !

A 8800Ultra is bevág szerintem ennyit :DDD
És a teljesítménye kicsit levan maradva a GTX 470-hez ! :R

(#6689) Crytek


Crytek
veterán

(#6690) tome.jr válasza NOD (#6684) üzenetére


tome.jr
addikt

Nekem is van ps3, de elsírtam magam amikor fps-t akartam rajta játszani. Soha nem fogom megszokni.

Lauda: Nem túl jól szellőző a házam, így a fagyás lehet emiatt van. Egyébként mi a tapasztalat tuningban mennyit bírnak a kártyák stabilan?

(#6691) Dantenero72 válasza Crytek (#6689) üzenetére


Dantenero72
aktív tag

Ez viszonylag reális teszt,kb énis ennyit kaptam azonos beállitásokon : [link]
ui.: Csak nemértem hogy az ilyen procilimites jatekok alatt a procim miért csak 40-50%on megy? Jah tudom, direkt ugy csinaltak hogy nehogy 80+%-on hasznalja a procit mert akkor nem kene megvasarolni a intel uj i7-es 6magos 8ghz-ig huzható procijat amit ugyanugy csak 50%-ig hasznal ki de igy persze több magon és orajelen megy....

[ Szerkesztve ]

(#6692) pszichiater


pszichiater
senior tag

Valaki lefuttatná Mafia II.bench-et GTX 480, GTX 480SLI-vel max. beállítások mellett?

köszi :R

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#6693) Lauda válasza pszichiater (#6692) üzenetére


Lauda
félisten

[link] [link] [link]

tome.jr Nekem annyit mentek stabilan vantageban, ami fel van toltve az eredmenyekhez. De ez kizarolag SLI, kulon nem probaltam, szerintem mennek tobbet is. A nem tul jol szellozo hazzal meg csinalj valamit, kell a kartyanak a friss levego.

Sárpac Nezem, csak le is kell toltenem ujra.

[ Szerkesztve ]

(#6694) biggamer


biggamer
veterán

Három ventilátoros csúcs Fermi a Sparkle műhelyéből : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#6695) Lauda


Lauda
félisten

Most is fatal error, ugy hogy reszemrol elfelejtve ez a hulladek.

(#6696) Sárpac válasza Lauda (#6695) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Új direct x? Driver?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6697) Lauda válasza Sárpac (#6696) üzenetére


Lauda
félisten

Driver 258.96, drirectx ami alapbol a 64 bites ultimateban van.

(#6698) Sárpac válasza Lauda (#6697) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ideje mind2-őt frissíteni.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6699) norb55


norb55
senior tag

Valaki lenne olyan kedves és adna 1 linket ahonnan letudom tölteni a maffia 2 demo részét ?
Segítségetek előre is köszönöm ! :R

Akárhogy keresem nem lelem , elnézést az off részért ! :R

[ Szerkesztve ]

(#6700) Lauda válasza Sárpac (#6698) üzenetére


Lauda
félisten

A geppel semmi gond, ugyhogy ezt most hagyom, amugy se szimpatikus az a teszt. :P

(#6699) norb55 [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.