Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#22551) Emperor_ válasza nexusking (#22548) üzenetére


Emperor_
addikt

A mérési eredmények és az SSDOK kép alapján is látszik, hogy SATA2-es porton van az SSD.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#22552) ozzyxx78


ozzyxx78
csendes tag

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#22553) nexusking válasza xuldar (#22549) üzenetére


nexusking
aktív tag

Elvileg az alaplapomon (Asus P7H55-M) mindegyik sata port 3.0Gb/s, vagyis sata3... hol rontottam akkor el?

[ Szerkesztve ]

(#22554) TeebyKay válasza nexusking (#22553) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ott hogy az a sata2. Sata3 6gb/sec.

(#22555) nexusking válasza TeebyKay (#22554) üzenetére


nexusking
aktív tag

Mi a sz*r :D ebben hol a következetesség? Na mindegy, akkor ha azt mondjátok, ez így jó akkor folytatom a rendszer felállítását. :)

A Samsung Magiciant fel kell raknom?

[ Szerkesztve ]

(#22556) proof88 válasza nexusking (#22555) üzenetére


proof88
addikt

(#22557) varmi2 válasza nexusking (#22555) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha nem akarsz fw-t frissíteni az ssd-n, akkor ne rakd fel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#22558) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, SSD esetében nem gond ha naponta többször is aktiválom a notebookon az alvó módot (Win10), ugyanis mikor huzamosabb időre elmegyek, s nem használom a gépet, HDD esetében is így csináltam. Az alvó mód az nem a hibernáció ugye? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#22559) Emperor_ válasza ozzyxx78 (#22552) üzenetére


Emperor_
addikt

Minden okés, kivéve a TEMP-et nem kell máshova irányítani, nyugodtan mehet az SSD-re!
A hibernációt kapcsold ki ha nem használod!
Javaslat csak: a virtuális memóriát én picit lentebb venném, kb így: 400 MB - 2000 MB.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#22560) kisapa válasza TeebyKay (#22544) üzenetére


kisapa
senior tag

Én ezt alkalmaztam és minden működik.

(#22561) nexusking válasza nexusking (#22555) üzenetére


nexusking
aktív tag

hát nem tudom hogy akarok e... kellene?

[ Szerkesztve ]

(#22562) TeebyKay válasza kisapa (#22560) üzenetére


TeebyKay
őstag

Én is, lépésről lépésre és mégse lett jó.

(#22563) 426os válasza xuldar (#22543) üzenetére


426os
őstag

Köszönöm, visszaraktam a Windows alap sata driverét és rögtön szebb eredmény született:

.

(#22564) ubyegon2 válasza junior11 (#22558) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az alvó mód a memóriára ment, a hibernálás meg meghajtóra. Több energiát használ, mint a hibernálás, így ha fogytán az energia, átvált hibernálásra. Rövidebb időre javasolt inkább, nem huzamosabb távollét esetére.

[ Szerkesztve ]

(#22565) nandi17


nandi17
tag

sziasztok
olyan kérdésem lenne ,
jelenleg HDD használok vannak rajta játékok stb., ma vettem ssd aszt akarom elsődlegesnek használni win 10
játékok elfognak indulna vagy újra bekel instalálni ?
nem a legjobban fogalmaztam meg a kérdést de remélem azért érthető :)

(#22566) varmi2 válasza nandi17 (#22565) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha csak átköltözteted a wines partíciót egy migráló profival, akkor el dognak indulni. De ha új telepítést csinálsz az ssd-re, akkor ujra kell rakni a játékokat is. Az utobbi a javasolt eljárás..

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#22567) nandi17 válasza varmi2 (#22566) üzenetére


nandi17
tag

köszi a gyors választ :))

(#22568) xuldar válasza 426os (#22563) üzenetére


xuldar
őstag

Elsősorban nem a drivercsere miatt lett szebb az eredmény, hanem a 0xFill beállítás miatt. tömörítős vezérlőknél, mint a Sandforce-ok, így szoktak mérni.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#22569) nandi17


nandi17
tag

Sziasztok
Hogy tudnaj ujra rakni a win 10 ssd re ? Valami engedejezest ker , alitgattam mindent valahogy sikerult de mikor restartolt a gep ujra elkezte ujratelepiteni , nem nyomtam meg semmit hogy dvd bootoljon

(#22570) Vakegérke válasza nandi17 (#22569) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Restart közben belépsz a BIOS-ba, és az SSD-t állítod be elsődleges boot eszköznek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22571) radi8tor válasza nandi17 (#22569) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt a Windows 10 topikban kellene megkérdezned. Ez nem SSD specifikus kérdés.

Vakegérke: vagy úgy, azt hittem itt valami Win 10 sajátosságról van szó. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#22572) Vakegérke válasza radi8tor (#22571) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem csak ennyiről van szó.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22573) nandi17


nandi17
tag

Sajnos aszt is probaltam ugy sem engedi

(#22574) Vakegérke válasza nandi17 (#22573) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor viszont radi8tor1 fórumtársunk tanácsát kövesd, itt tedd fel a kérdést.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22575) tabi.tamas


tabi.tamas
csendes tag

Tiszteletem!
Olyan kérdésem lenne, hogy HDD Sentinel szerint az SSD-n több gyanús szektor keletkezett, amik át lettek helyezve. Ez a szám majdnem minden újraindításnál csak nő. Van SSD-hez olyan program, mint a HDD Regenerator, ami megvizsgálja az SSD-t és lezárja a hibás részeket?
Az interneten nem találtam semmi használhatót. Bár tudom hogy az SSD-nek ezt automatikusan meg kellene tenni, de úgy tűnik nem boldogul vele.

A segítséget előre is köszönöm!

(#22576) nandi17


nandi17
tag

sziasztok fel teszem itt is a kérdésem :) win 10 topikban nem kaptam rá választ
biosban képen látható helyen is kimutassa a HDD de meghajtókén nem

(#22577) oravecz56 válasza nandi17 (#22576) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Szia
Lemez kezelést én megnézném ott mi a tényállás

Oszika

(#22578) Vakegérke válasza nandi17 (#22576) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már megbocsáss, olyan nyelven beszélsz, amely nem igazán érthető, bár az is lehet, hogy én vagyok értetlen. Amondó lennék, hogy fogalmazd meg érthetően a kérdést, vagy kérj meg rá valakit, hogy tegye meg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22579) regener válasza nandi17 (#22576) üzenetére


regener
veterán

EaseUS Partition Master-el hozz létre egy partíciót és utána kirakja szerintem.

(#22580) gabber01


gabber01
addikt

Hello!

Az normális, hogy ennyi idő után, ennyi írással (ami mondjuk nem tudom hogy jött össze) már csökkent a kondíció 99%-ra?

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#22581) Marcell2002


Marcell2002
csendes tag

Sziasztok!
Rámásoltam az SSD-re a windows 10-et minden rendben ment elindítottam hogy arról bootoljon és kiírta hogy hiányzó BOOTMGR, és innen már csak kilépni lehet. Mi lehet a gond? Hogy tudnám kijavítani? :))

Megoldom!! :)

(#22582) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok! Olvastam,hogy az MLC-s ssdk tartósabbak,ez még így van?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#22583) varmi2 válasza Marcell2002 (#22581) üzenetére


varmi2
nagyúr

Rámásoltad? Hogyan? Csak sima másolással? Mert ez nem így működik. Migrálni kell, valami migráns progival.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#22584) nandi17 válasza regener (#22579) üzenetére


nandi17
tag

köszi szépen , végre meg tudtam oldani a problémám
az volt a gond hogy a HDD EXT3 file-ban volt és csak át kellet rakni NTFS file ra :W
kösz még egyszer a programot :R :R :R

(#22585) Dzsosy


Dzsosy
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy 2 napja a Windows figyelmeztetett, hogy meghibásodás várható a meghajtón (SSD) és azonnal csináljak biztonsági mentést és aztán cseréljem ki a merevlemezt. Aztóta a gép indulásakor a bios is hibát jelez, de aztán hajlandó bebootolni a windows róla.
Egyből feltettem egy HD Sentinelt (4.70) és ez fogadott. :Y
SSDOK kép :O

Véleményeteket szeretném kérni. Ezzel lehet valamit még kezdeni, vagy csak a csere maradt?

(maga a windows amúgy gond nélkül megy. semmi jele nincs, hogy itt hiba lenne.. csak a riogató hibaüzenetek..)

[ Szerkesztve ]

(#22586) varmi2 válasza Dzsosy (#22585) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem a csere az egyetlen megoldás.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#22587) Azharel


Azharel
aktív tag

Sziasztok!

Tegnapi óta elkezdett néha néha beakadni az egér és úgy látom ilyenkor a rendszer is megfagy 1-2 másodpercre, hang nem akad meg. Én az ssd-re gyanakszom, mivel az előző is ezt kezdte csinálni mielőtt megadta magát. 4 hónapos és eddig problémám nem volt vele. Amit eddig csináltam: újra raktam a rendszert, próbáltam windows alap driver-el és amd sata driver-el is, kábelt cseréltem. Ettől függetlenül lehet nem itt lesz a gond, de valahol szeretnék elindulni a hiba megtalálásához ezért kérnék segítséget.


[img][/L]

[ Szerkesztve ]

(#22588) xuldar válasza gabber01 (#22580) üzenetére


xuldar
őstag

A Samsungok azonnal 99%-ra csökkennek, amint elkezded használni. Csak akkor van ok aggodalomra, ha a 98% is hasonlóan hamar jön el.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#22589) Marcell2002 válasza varmi2 (#22583) üzenetére


Marcell2002
csendes tag

Köszönöm a válasz, megoldódott csak egy bootos partriciót nem tettem át.

Megoldom!! :)

(#22590) 590227


590227
aktív tag

(#22591) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Az ssd-k mennyire bírják a hőt?
Következő alaplap cserénél tervezem berakni őket az alaplap tálcára (csak az alaplap kivételével lehet őket felszerelni) viszont nyáron, a kánikulában 48 fokos volt a hdd a gépben.
Akkor még csak a Vertex volt meg, abban nincs szenzor.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22592) gabber01 válasza xuldar (#22588) üzenetére


gabber01
addikt

Értem. Köszönöm.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#22593) radi8tor válasza Met (#22591) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nézd meg a kiszemelt példány gyártójának honlapján a termék leírásban mennyi a max működési hőmérséklete.
HDD az más téma, az melegszik akkor is, ha nincs használatban. SSD inkább csak I/O műveleteknél melegszik.

⭐ Stella

(#22594) xuldar válasza 590227 (#22590) üzenetére


xuldar
őstag

Valószínűleg az alaplapodon nem csak SATA3 portok vannak. Ezek általában különböző színűek, próbáld ki másik színű SATA portra kötve az SSD-t. Ha meg vannak számozva, akkor a legkisebb sorszámúra csatlakoztasd.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#22595) Doky586 válasza gabber01 (#22580) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legközelebb 95%-nál szólj, és akkor tudunk becslést mondani meddig bírja még... :K

(#22596) Racecam válasza xuldar (#22588) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mondjuk ez így pont nem igaz... :U
52 napos a Samsung 850 EVO 250 GB-os SSD-m és 100%-os a kondíció.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#22597) Puro


Puro
aktív tag

Üdv!
Beruháztam én is egy Adata SP920-ra, de eddig csak szívás van vele...
A Win10 telepítéskor ezt mondja:
"A Windows nem telepíthető erre a lemezre. Előfordulhat, hogy a hardver nem támogatja a rendszerindítást erről a lemezről. Győződjön meg arról, hogy a lemezvezérlő engedélyezve van a BIOS menüjében. "
Az alaplap Giga P55-USB3, AHCI bekapcsolva, mindent kipróbáltam már vele és ugyan ez :F
Gondolom az alaplap sata vezérlőre gondolt, mint hardver, de mi az hogy nem támogatja :F

Valakinek volt ezzel az ssdvel hasonló gondja?

(#22598) 590227 válasza xuldar (#22594) üzenetére


590227
aktív tag

Azon van,számozott,más színű a Sata kábel,lecseréltem őket,de nincs változás.Köszönöm a segítséged!Elkesederettem.

(#22599) Dzsosy válasza varmi2 (#22586) üzenetére


Dzsosy
senior tag

Köszönöm a gyors válaszod! :R

Ettől féltem.. Elszomorít a dolog, de ez van. :(

Nem akarom az utolsó pillanatra hagyni, vagy megvárni míg végleg elhalálozik (kitudja, hogy mennyi van még hátra), így már neki is álltam utódot keresni és ő lett a kiszemelt: ADATA 120GB XPG SX930
Úgy tűnik a sebesség/ár/garancia tekintetében a legjobb vétel (legalábbis ebben az árban). :P

(#22600) xuldar válasza Racecam (#22596) üzenetére


xuldar
őstag

Hm, most nincs időm megkeresni, de rengetegen panaszkodtak a Samukra, hogy azonnal 99%, és mintha még Fire/Soul/CD is megerősítette volna mindezt. Gondolom, ez firmware-függő is. Ha tévedek, elnézést kérek.
A lényeg akkor is az, hogy csak akkor kell aggódni, ha gyorsan esik a kondíció.

590227: A géped zárt OEM gépnek tűnik, manualt is csak a konkrét géphez találtam, amiben nincs semmi az alaplapról. Így meg nehéz megmondani, melyik portra kellene kötni. Még egy vad ötletem van, a BIOS-ban szétnéznék, hátha ott van valami beállítás, ami SATA2-re korlátozza az egészet.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.