Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#22251) Synthwave válasza pjen (#22250) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ahogy írtam, az is megvolt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22252) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,
ha a rendszer meghajtó egy SSD: kötet partíció GPT, fájlrendszer: NTFS....a másodlagos adattároló HDD-t mire érdemes formázni? MBR / NTFS? (nem lenne hurcolászva, notiba van beépítve)
OS: W10 x64.
Thx

free your mind

(#22253) Piftuka válasza Piftuka (#22011) üzenetére


Piftuka
veterán

Ígértem, hogy leírom az Intel 535 SSD-vel eddig szerzett tapasztalataimat...

A Windows az ötödik telepítést követően lett teljesértékű, és tökéletesen működőképes. Nagyon meglepett az öt telepítés mennyi adatot írt az SSD-re:

(Ez is mutatja, hogy a Windows7 telepítés és frissítés milyen baromi sok adatot ír a meghajtóra.)

Utána szinte folyamatos üzemben ment a gép teszt jelleggel, és nagyon soknak találtam egységnyi időtartamra az adatmennyiséget:

Gondoltam, ha ez így folytatódik, akkor 1 év alatt eléri a TBW korlátot, ami nagyon nem jó.

Az elmúlt időszakban aztán viszonylag realizálódott. Ahogyan telt az idő, arányaiban úgy tűnt egyre kevesebbnek a TBW érték. Mondjuk még mindig sokallom, de ha ilyen arányban növekedik az írt adatmennyiség, akkor 5 év alatt ~40-45 TBW értéket ér el, ami szerencsére a korlát alatt van bőven.

De...

A SMART tábla hibátlansága ellenére decembe 29-én 100%-ról 99%-ra esett a kondíció:

majd alig két hét elteltével, tegnapelőtt már 98%-ra csökkent:

Ez mindenképpen kiábrándító! :( Egyszerűen zavar, hogy látom, nem 100% az SSD kondíciója. (Különösen, ha összevetem az immár 5 évnél öregebb WD merevlemezemmel, ami kifogástalan állapotban van még mindig.)

Nem tartom normálisnak ezt a gyors ütemű romlást. Az ismerőseim között kérdezve kiderült, hogy nekik 1-2-3 éve megy Corsair, vagy éppen ADATA SP900 SSD-k 100%-os kondícióval.

Akkor meg mi ez, hogy az Intel 535 három hónapig bírja? :U

Persze felmerül az is, hogy milyen ütemben romlik tovább a minősége!? Ha két hetente 1%-ot, akkor nem fogja kibírni a jótállási időtartamot.

De egyébként is... már a 98% is zavar, hát még, ha 90, 80 lesz... az alatti kondícióval bíró rendszerlemezt pedig már nem is szívesen használnék.

Gondolom, jótálláson belüli cserére nem jogosít ez a probléma... Szóval mindent összevetve ez így k*rva nagy szívás! És még annál is nagyobb csalódás. :(

"Aquila non captat muscas."

(#22254) varmi2 válasza Piftuka (#22253) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az ssd kondício romlását nem jól értelmezed.
Ha egy hdd kondícioja így romlik, akkor ott valami harveres hiba van, és igen, hamarosan beadja a kulcsot a hdd.
De ez nem hdd, hanem ssd. Itt a kondíció romlás velejárója a működésnek, és nem valami hiba előhírnöke. Ha van két ssd, az egyik mondjuk 100% kondiban van, míg a másik 90%ban, az utóbbi semmivel nem lesz rosszabb, vagy hibás, hanem csupán annyi történt, hogy az utóbbi több ideig ment, s több adatot írt fel magára, de ettől nem rosszabb, vagy lassabb, vagy ilyesm.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#22255) radi8tor válasza Jazz (#22252) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen MBR, bár nem tudom ezt miért SSD topikban kérdezed. Külön meghajtóról van szó, külön életet él.

varmi2: igen ezt én is így látom sokszor, az emberek le vannak döbbenve rajta, hogy a 0km-es SSD 100%-os, feltelepíti rá OS-t és már 99%-os lesz. Ez nem jelenti azt, hogy már csak 99x lehet OS-t telepíteni rá, pusztán annyit jelent, hogy nem újak a NAND cellák.
No persze ez sem minden SSD-nél van így, mert egyes gyártók nem olyan "pontosan" mutatják az SSD állapotát.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#22256) Apollyon válasza Piftuka (#22253) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hali!

Nekem intel 530 van, és igaz nem windowst, hanem Debian linuxot használok. Kb 17 nap működési idő alatt (vagy több, mert ugye a beépített rossz számláló kevesebb időt mutat) 77GB-ot írt. Ez az írás gondolom az is hogy amikor felteszek egy-egy terminálos programot akkor minimálisan ír (1-2 MB-okról van szó) + csak ott kallódik rajta az adat és helyezgeti át, az is írásnak számít.

Én a kondícióval annyira nem foglalkoznék, egyrészt ha gari időn belül használódik el, akkor úgyis ki fogják cserélni. Az 5 év, az 5 év.

Másrészt nem a kondíciót kell nézni, hanem a teljesítményt, és azt sem feltétlenül a hdsentinelben. Ha érzésre jó a teljesítmény, akkor nincs gond. Valóban sokat írt a windows a meghajtóra, de ugye a win nem is egy hellyel spóroló rendszer... hát még az időtlen ideig tartó, nagy mennyiségű frissítés.

Ez a kondíció romlás amúgy egy átlagból vonja le a dolgot, tehát rövid idő alatt viszonylag sok adatot írtál. Átlagban ez azt jelenti hogy ha ilyen sokáig folytatnád ezt a pár nap alatt TB írást, akkor igen, viszonylag hamar kinyiffanhatna. De ez is csak feltételes mód. Elvileg több mint egy petabyte írást elviselnek a meghajtók.
De ez extrém terhelés, ha normálisan használod, nincs miért aggódnod.

Szóval szerintem ne ess pánikba, hanem használd.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22257) Jazz válasza radi8tor (#22255) üzenetére


Jazz
veterán

Mert hol kérdezzem szerinted. Nyissak neki külön topic-ot? Nem fér el itt? Hirtelen ezt találtam. Végigpörgettem a a HDD mappát, nem találtam aktív "azonnali hdd kérdések" topic-ot vagy hasonlót.

Külön meghajtó igen. A lényeg hogy adattárolással foglalkozó topic-ban van a helye a kérdésnek. És mivel formázás előtt vagyok, gyors válasz kellett hogy GPT vagy MBR.

SSD-t csak azért írtam, hogy a válaszadó tudja, hogy azon van a rendszer, op rendszer...és a HDD-n meg csak adattárolásra lenne használva.

Remélem így már minden clear. :R

free your mind

(#22258) Jazz válasza Jazz (#22257) üzenetére


Jazz
veterán

Visszavonom. Találtam olyan topic-ot hogy partícionálás, csak annyi hogy 4 naponta van egy hsz.

free your mind

(#22259) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok! (első hsz-t végigolvastam de kérdésemre választ nem kaptam) van egy ocz ssd-m (pontosan nem tudom milyen de meg tudom nézni ) 4 éves most már azon volt a rendszer egy másik hdd-n pedig a többi adat. Ez most ahogy látom megadta magát teljesen (nem látja a gép ) Kicseréltem a kábelét a másikra akkor sincs semmi. Még valami tippetek van esetleg, hogy lehet valamit ezzel kezdeni még ? Válaszokat előre is köszönöm.

(#22260) pjen válasza gabesszg (#22259) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg még másik gépben króbálhatod,ha ott sem akkor nincs sok remény.

(#22261) gabesszg válasza pjen (#22260) üzenetére


gabesszg
aktív tag

Megpróbálom köszi a tippet. Gondolom ezeket abszolút nem érdemes (vagy lehet ) javítani ? (adatvesztés szerencsére nem lesz szóval annyira nem sürgős )

(#22262) hamikike


hamikike
tag

Köszönöm az eddigi válaszokat, a migrálás a Samu Data Migration-al simán ment, nem jelentkezett alignálási hiba. Simán indult az oprendszer.
1. Csináltam néhány tesztet, kérem hozzáértők szakértsék, jók-e az adatok,,kell-e valamit beállítani, mit és hol?


Ezen kívül megnéztem partició managerrel, az alábbit mutatta

2. Ez utóbbi két képhez kérdezném, a Magician csinált rá egy kb 10 %-os particionálatlan területet, ez oké? Mire kell?
3. Az rejtett partició az előd hdd-én kb 500 Mb volt, ezen egyáltalán nem látom, miért, kell-, milyen méretben, mivel hozom létre utólag?

Kérdésem még:
4. Miért kell tiltani a visszaállítási pont készítését?
5. Lemezképet és ütemezett biztonsági mentést készíthetek, ugye?
6. A hiberfil.sys kell? nekem kb. 6 Gb. Nem tudom megszünteni, mi az oka? Hogyan?

És végül konkrét SSD (mert kell egy még, de sovány a pénzem), melyiket válasszam:
a) Samu 120 Gb 650 Basic
b) Silicon Power 120 Gb S60
c) Kingston 120 Gb V300

[ Szerkesztve ]

(#22263) worxland válasza hamikike (#22262) üzenetére


worxland
addikt

1. jók, nem kell, semmit és sehol.
2. arra van fenntartva, hogy az SSD gazdálkodjon vele (tovább bírja). nincs rá szükség normál user esetén, ami lényeg, hogy ne legyen mindig tele az SSD
3. mert nem hozott létre a rendszer, oda teszi az indítófájlokat, semmilyen méretben, ne hozd létre utólag (most az indítófájlok a normál partíciódon vannak, nem kell velük semmit tenni, jók azok ott is)
4. nem kell (ez hülyeség)
5. igen
6. ha hibernálsz vagy hibrid alvó módot használsz, akkor igen, különben nem, megszüntetés: mi a hibaüzenet?
különben "powercfg -h off" kapcsolja ki
melyiket: egyiket se, fent vannak az ajánlottak, nem véletlenül

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#22264) hamikike válasza worxland (#22263) üzenetére


hamikike
tag

Volt itt valahol egy link, nem találom ki adta, de ez volt az SSD sok év tapasztalat & tippek
Egyébként itt írja a "Rendszer visszaállítás tiltás Rendszer védelem kikapcsolása" résznél.
Ha ezt beállítom 4 Gb-ra az elég?, mert hogy a kb. 100 Gb-ból 20 Gb csak a szabad, ebből foglalna le helyet a visszaállítási pontok területe.
Egyébként miben különbözik a visszaállítási pont egy lemezképből (ami más meghajtón lehet) történő visszaállítástól?

Nagyon ritkán altatok, de azt írják sokan, nem is kell, hiszen így is gyorsan visszajön, ha nincs hiberfile beállítva. Ez logikus, de nem tudom letiltani, hiába adom ki a parancsot, lehet, hogy a Magician teszi.
Ha leállítom, akkor a trim megy automatikusan, vagy kell még tenni valamit érte?

[ Szerkesztve ]

(#22265) Piftuka válasza varmi2 (#22254) üzenetére


Piftuka
veterán

"De ez nem hdd, hanem ssd. Itt a kondíció romlás velejárója a működésnek, és nem valami hiba előhírnöke."

(#22256) Iscariah válasza Piftuka (#22253) üzenetére
"Én a kondícióval annyira nem foglalkoznék, egyrészt ha gari időn belül használódik el, akkor úgyis ki fogják cserélni. Az 5 év, az 5 év.
[..]
De ez extrém terhelés, ha normálisan használod, nincs miért aggódnod.

Szóval szerintem ne ess pánikba, hanem használd."

Természetesen értem, amit mondtok. Ettől függetlenül zavar a tudat, hogy egy 3 hónapja használt rendszerlemez már nincsen 100%-os kondíciójú állapotban. Egyszerűen zavar.

Különösen ennek függvényében:

Az eltelt időben csak a bekapcsolási idő SMART értéke csökkent, a felpörgések, indulások és leállások száma pedig a lehető legminimálisabb mértékben.

Tudom, tudom... más technológia, de akkor is rendkívül nagy a kontraszt az Intel SSD-vel összevetve.

"Aquila non captat muscas."

(#22266) varmi2 válasza Piftuka (#22265) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem, bár ebben tényleg nem vagyok biztos. Még ha a kondíció leesene 0-ra, garancián belül, de hibátlanul működne, akkor nem cserélnék. Hisz nem arra a számra adnak garanciát, hanem a hibátlan működésre.

Az én ssd-m kicsit több, mint 1 éves, és ezt úgy kell érteni, hogy 24/7ben üzemel, tehát több mint 1 évnyi folyamatos üzem, jelenleg 97% kondíciós. Volt rajta többször win8.1, win10, jelenleg win7 fut rajta.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#22267) pjen válasza Piftuka (#22265) üzenetére


pjen
félisten

Ez az egész mérés furcs nekem,több mint 2 éve használok egy samu SSD t.Kb 4 hónap használat után lement a kondició 97% ra azóta nem változik,nem mintha szeretném,hogy változzon.

(#22268) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Még valaki erre?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22269) Bodor válasza Piftuka (#22265) üzenetére


Bodor
veterán

Tényleg ne hasonlítsd már az SSD-t a merevlemezhez!
Ha zavar, hogy nem 100%-ot látsz, akkor ne nézd azt a programot ami mutatja, vagy ne használj SSD-t.

Arról nem beszélve, hogy az Intel SSD-knek nincs TBW korlát a garanciális feltételeiben, hanem addig tart a garancia, amíg az MWI ( Media Wearout Indicator) értéke 0 nem lesz. Attól meg még messze vagy.

Egyébként pont most írok egy cikket az SSD elhasználásáról...
Remélem minden aggodalmadat el fogja mulasztani!

(#22270) ló úr válasza Piftuka (#22253) üzenetére


ló úr
őstag

Ezt hol lehet beállítani, h mutassa az összes írt adatmennyiséget a HD Sentinel? Van egy eredeti basic nekem. De csak azt mutatja, h mennyi inditas volt :(

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#22271) radi8tor válasza ló úr (#22270) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem Sentinelen múlik. Ha az SSD-ben nincs ilyen számláló, akkor nem fogod tudni kiolvasni még Sentinel-el sem.

⭐ Stella

(#22272) Emperor_ válasza hamikike (#22264) üzenetére


Emperor_
addikt

Abban a cikkben tárgyi tévedés is van és sok olyan beállítás, amit nem kell elvégezni. Az a leírás (vagy a benne lévő tudás :) ), abból az időből származhat, amikor még kímélték az SSD-ket.

Én 6 GB-ot állítottam be erre (Rendszervisszaállítás) a célra.

Lemezkép: a disk teljes mentése mindenestül.
Visszaállítási pont: a win csinál egy "fényképet" a dll-ekről, a meghajtó programokról, beállításokról. Ha balul sül egy egy driver vagy program telepítése, akkor vissza tudsz állni egy korábbi állapotra.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#22273) ló úr válasza radi8tor (#22271) üzenetére


ló úr
őstag

Jah értem :(

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#22274) worxland válasza hamikike (#22264) üzenetére


worxland
addikt

A rendszer-visszaállítást már megválaszolták-
A powercfg -h off parancsot rendszergazdai jogokkal megnyitott parancssorból kell indítani.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#22275) sanzi89 válasza sanzi89 (#22175) üzenetére


sanzi89
addikt

Nos, beüzemeltem, két darab Hyper-V virtuális gép üzemel róla 3 napja hibátlanul. Csináltam egy sebesség tesztet, az alábbi eredménnyel:

Kingston V300 128GB

Ugyanebben a gépben egy Kingston HyperX 240GB

Ezek az értékek nem karcsúak egy kicsit? Az alaplap egy MSI K9ND Speedster2, SSDOK képet is mellékelnék, de Windows Server 2012 R2 alatt nem fut a program. Érzetre egyébként még így is fényévekre van mindkét SSD a 2 HDD-s RAID0-tól. A 240-es SSD-n 6 virtuális gép fut, plusz maga a host, a 120-ason - ami gyakorlatban egy 100GB-os partíció - 2 VM fut.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22276) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok, szeretnék kérdezni...nemrégiben a kaptam egy kékhalált valami összeomlott, azóta a hd sentinel 99%-os kondiciót jelez a 850EVO-ra, az ssd life pedig ugyanúgy 100%-ot mint eddig, gondolom ez nem ugyanaz mint egy hdd esetében, a wear levelling változott a smart értkeknél ennyi különbséget vettem még észre. Bő féléves az ssd, viszont csak 3év garit kaptam, kell aggódjak? (átlag napi 15Gb adatírásom van) A smart értékekhez nem igazán értek.

smart pár naposan:

smart jelenleg:

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#22277) worxland válasza snake1977 (#22276) üzenetére


worxland
addikt

Ebből egyedül a POR recoevery count, ami nem túl jó, de csak annyit jelent, hogy valószínűleg ennyiszer fagyott le a géped vagy volt áramszünet. A 14-es wear leveling teljesen jó fél évesen, 3000-es értékig bírja minimum.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#22278) snake1977 válasza worxland (#22277) üzenetére


snake1977
őstag

Köszönöm! :R Megnyugodtam, az ősszel volt néhány áramszünet, fagyni szerencsére csak most a kékhalálnál fagytam, most csak azért mert ebben teszteltem pár memóriát amiből az egyik hibásnak bizonyult.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#22279) varmi2 válasza sanzi89 (#22275) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az ersdmények ezért ennyik, mert sata2 van a lapon. És ugy néz ki, hogy ez a szerver lap enníit bír. Általában a sata2- 250 körül szoktak teljesíteni, de ugy néz ki a tied nem bír ennyit. Esetleg egy másik drivert kipróbálhatsz, hátha gyorsul.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#22280) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

Sziasztok!

találkoztatok már olyannal,hogy egy SSD meghajtó HDD SENTINEL szerint 26% kondícióval rendelkezik ,de SSD LIFE és Samsung Magician szerint 100%-os és tökéletesen működik a HTPC-ben mint rendszerlemez hónapok óta.

majd egy Toshiba 60 GB SSD mindössze 14óra működéssel minimális adat mennyiség mellet
HDD Sentinel, Crystal Disk info szerint 100%-os kondícióval rendelkezik majd ugyan ez SSD LIFE szerint először 11% kondíciót mutat majd 10perc múlva 0% és piros ! jelzi,hogy meg fog halni és azóta is hibátlanul működik???

Ezek után melyik szoftvernek lehet ,szabad hinni???

(#22281) Oszilaci válasza snake1977 (#22276) üzenetére


Oszilaci
senior tag

kékhalál miatt gondolom reset volt vagy kikacsoltad,sajnos normál jelenség.
új gép és nem igazán álltak össze a dolgaim és párszor le kellet állítani gombbal amit úgy hálált meg az SSD hogy 5-6 ilyen leállítás után 95% mutatott majd a supportot megkérdeztem és rögtön kérték a SMART adatokat és jött a válasz ,hogy nézzem meg a tépcsatlakozást mert valószínűleg hirtelen megszűnt a táp és ezért csökkent.

(#22282) varmi2 válasza Oszilaci (#22280) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nézz rájuk ssdok-val.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#22283) Fire/SOUL/CD válasza Oszilaci (#22280) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos a számtek az a terület, amiben rengeteg szabvány(standards) van, de sajnálatos módon ez nem mindig tartják be. A meghajtók -így az SSD-k- által is visszaadott SMART értékek is a gyártók "szája-ize" szerint vannak(bármely SMART attribútumban, bármely adat, bármely mértékegységben stb stb lehet). Ebből adódóan az teljesen "természetes dolog", hogy a gyártók, mit, hol és milyen mértékegységben adnak vissza a SMART attribútumokban(ha egyáltalán visszaadnak).
Ennek következménye, hogy mi, fejlesztők nem tudunk minden meghajtót kezelni, csak ha a gyártó elérhetővé nem teszi a SMART- avagy vezérlő specifikációkat(avagy Ti, felhasználó segítetek Nekünk, és küldtök riportot.)
Sajnálatos módon ez igen kevés gyártóra igaz...
A Hard Disk Sentinel -szvsz- a világ legjobb szoftvere és Magyar fejlesztés révén (Máté János) igazán megtisztelő, hogy ismerhetem(igaz, csak virtuálisan) a fejlesztőjét.
Azonban a HDS is, hasonlóan az általam fejlesztett SSDOK-hoz, azonos információkra tud csak építeni(kivéve, amit feljebb írtam, amikor a gyártó publikálja a specifikációkat).

Magyarul minden egyes gyártó, minden egyes termékét ismernünk kell ahhoz, hogy korrekt infót tudjunk megjeleníteni róluk... Ez közel sem egyszerű, sokszor véres a vizeletünk ez miatt... :DDD

Az SSDOK az SSD által, a gyártó által visszaadott értékeket jeleníti meg, abból a legfontosabbakat. A HDS ennél sokkal "igényesebb" szoftver, "Ő" már egyéb belső infók alapján is mérlegeli az adott meghajtót állapotát(már ha ismeri)... (Nem is szeretik a gyártók, mert a sumákságokra is fényt derít) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22284) snake1977 válasza Oszilaci (#22281) üzenetére


snake1977
őstag

Rebootolt magától, az egyik tesztelt ram hibás volt az okozta, pont megnyitottama mozillát, el is szállt minden mentett jelszavam. Előtte ősszel volt pár áramszünet a viharok miatt, gondolom az sem használt neki de a kondiciót nem bántotta.

Nekem a kingston v300-nál volt ez, leugrott nullára a kondició egyik pillanatról a másikra, de üzemelt rendesen tovább, a szervizben kicseréltettem a szervizes szerint elszállt a vezérlője.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#22285) Oszilaci válasza Fire/SOUL/CD (#22283) üzenetére


Oszilaci
senior tag

köszönöm szépen a választ :R
le is töltöttem és 100/100-nak jelzi a toshiba ssd-t
95/100-nak az OCZ VECTOR-t

(#22286) szemarci


szemarci
csendes tag

Sziasztok!

Micron C400 128GB mSata SSD, Lenovo X220-ban.

Az olvasás rendben, ég és föld a HDD után, de érződött is telepítéseknél az írás lassúsága, amit egyértelműen visszajelez a CrystalCiskMark. Mi lehet szerintetek a bibi? :)

Köszi előre is!


(#22287) Fire/SOUL/CD válasza szemarci (#22286) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Rossz a partíció eltolás (Partition Alignments). Ha a Details-re kattintasz, látod melyik partíció(ko)n rossz, és azt rendbe kellene tenni. (ha csak a C partíción(ott a Windows ugye) rossz az eltolás, akkor csak azon tedd rendbe(mindegyiken jó lenne ha rendben lenne, de elsőre csak a rendszerpartícióval foglalkozz))

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22288) szemarci válasza Fire/SOUL/CD (#22287) üzenetére


szemarci
csendes tag

A partícióeltolást megoldottam, persze újra is indítottam, de az eredmény sajnos változatlan:


Esetleg valami más ötlet? :/

(#22289) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Betettem két eredményt a jelenleg gépemben lévő 2 SSD-ről.

Az első:

Ez egy több, mint 6 éves SSD meghajtó, a maga idejében az egyik a legjobb volt a piacon.

A második:

Ez pedig egy mostani, sokak által ajánlott "rendszer alá való" SSD.

A 80BG-os INTEL-ről még egy kis infó, hogy mit kellett elviselnie 6 év alatt rendszer (C: ) meghajtóként.

Kinek mi jut eszébe a képekről, sebességekről, tanulságok? :)

u.i.: Mindkét SSD SATA2 módban üzemelt (az INTEL nem is tud mást), mert a korai X58-as lapomon csak ilyen van!

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#22290) radi8tor válasza Racecam (#22289) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mire vagy kíváncsi? Hogy megéri-e cserélni?
Véleményem szerint csak akkor, ha nem fér el több meghajtó a gépben egyszerre és kell az a + tárhely.

⭐ Stella

(#22291) Racecam válasza radi8tor (#22290) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem igazán. :)
Inkább csak segíteni szerettem volna a topicban, az élettartammal és különösen a most végére írt SATA2 dilemmával kapcsolatos felmerülő kérdésekre. ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#22292) radi8tor válasza Racecam (#22291) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, értem. :)

Az Intel G2 az eléggé elnyűhetetlen széria, csak írási sebesség miatt volt értelme cserélni 840 PRO-ra.

⭐ Stella

(#22293) Oszilaci válasza radi8tor (#22292) üzenetére


Oszilaci
senior tag

Nagy dilemmám van :)

ha eltekintünk a tárhely méretétől akkor melyik jobb választás?

OCZ VECTOR 128GB vagy Samsung 840EVO 256GB ?

(#22294) Synthwave válasza Racecam (#22289) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az nem olyan sok. Én durván 2,5-3 év alatt írtam rá 11 TB-ot.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22295) Piftuka válasza varmi2 (#22266) üzenetére


Piftuka
veterán

"Szerintem, bár ebben tényleg nem vagyok biztos. Még ha a kondíció leesene 0-ra, garancián belül, de hibátlanul működne, akkor nem cserélnék. Hisz nem arra a számra adnak garanciát, hanem a hibátlan működésre."

Sajnos, ha a kondíció leesik 1-re, akkor megszűnik a jótállás is a termékre! :(

Utánaolvastam kicsit alaposabban, és kiderült, hogy az Intel éppen a "Media Wearout Indicator" értékét nézi, amikor az 5 éves korlátozott jótállás érvényességét vizsgálja.

"Aquila non captat muscas."

(#22296) Piftuka válasza Bodor (#22269) üzenetére


Piftuka
veterán

"Tényleg ne hasonlítsd már az SSD-t a merevlemezhez!
Ha zavar, hogy nem 100%-ot látsz, akkor ne nézd azt a programot ami mutatja, vagy ne használj SSD-t."

Jól van, azért nehogy "leharapd már a fejemet"! :N

Abszolút értem, hogy miről van szó.

Még azt is látom, hogy tulajdonképpen az Intel megoldása a korrekt, hiszen ennek segítségével jól nyomonkövethető az SSD elhasználódása.
Nem érheti (elvileg) a felhasználót olyan meglepetés, hogy "de hát 100%-on volt a kondíció már 3 éve, most pedig egyik napról a másikra elromlott."

Szóval hidd el, értem, megértettem a lényeget. Egyszerűen meg kell még szoknom a gondolatot, hogy folyamatosan romlik a kondíció és ezt a program is mutatja.

"Arról nem beszélve, hogy az Intel SSD-knek nincs TBW korlát a garanciális feltételeiben, hanem addig tart a garancia, amíg az MWI ( Media Wearout Indicator) értéke 0 nem lesz. Attól meg még messze vagy."

Éppen erre utaltam fentebb... Ha ilyen ütemben csökken a kondíció, akkor sajnos 2-3 éven belül eléri az 1%-ot.

Az pedig azért kellemetlen és bosszantó, mert nem véletlenül vettem egy ilyen drága SSD-t. A márkát, az adott típus ígért sajátosságait (tartósság, megbízhatóság), és az 5 év jótállást fizettem meg a termék árával.

Ha tudom, hogy "csak" 2-3 évig tart a jótállás, akkor elegendő lett volna fele annyiért egy "no name", vagy egyszerűbb Kingston SSD is.

"Egyébként pont most írok egy cikket az SSD elhasználásáról...
Remélem minden aggodalmadat el fogja mulasztani!"

BÍzom benne! Kíváncsian várom a cikket! :K

"Aquila non captat muscas."

(#22297) Crytek


Crytek
veterán

Van a gépembe 2 SSD.
1. Kingston 120GB rendszernek
2. 250GB Samsung 840 EVO

Megérkezett végre a samsung M.2 SSD-m nagy örömmel beraktam.
Most viszont nem bootol be a gép ugyanis a kinstont hirtelen nem látja a bios. :(

Valakinek valami ötlet?

Next PC Upgrade: 2022

(#22298) Emperor_ válasza Crytek (#22297) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha belül a BIOS-on belül sem látszik, akkor nincs :( .
Ha a BIOS-on belül látszik, akkor én a BOOT sorrendet vizsgálnám felül.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#22299) Crytek válasza Emperor_ (#22298) üzenetére


Crytek
veterán

Sajnos a Biosban nem látszik:(
Már kivettem a másik samsungot is de akkor se.
Még megprobálom ha a samsung helyére átdugom + m.2-öt kiszedem hátha.
Remélem nem mondta be hirtelen az unalmast :(

Next PC Upgrade: 2022

(#22300) Crytek válasza Crytek (#22299) üzenetére


Crytek
veterán

Samsung helyén egyből bootolt róla érdekes :F

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.