Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5251) chege válasza Márton (#5250) üzenetére


chege
aktív tag

Oké, gondoltam én is hogy tmp és a temp mappában ideiglenes fáljok lehetnek. Szóval nincsen rájuk szükség.
Köszi

(#5252) fagy53 válasza chege (#5251) üzenetére


fagy53
nagyúr

Háát, sok telepítés olyan, hogy újra kell indítani a befejezéshez és a temp-be tesznek fájlokat, ami így el fog tűnni..... :F

(#5253) Teasüti válasza fLeSs (#5246) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszönöm! :R
"Csak" két-három oldalt lapoztam vissza a blogodban, láttam TRIM, ott nem volt szó erről :B , lehet ez régebbi írásod.

Amúgy egy vmi nem derült ki nekem a cikkből, se a hasz-ekből (tisztán, egyértelműen)
Működik ez a firmware az első szériás KINGSTON SNV125-S2/40GB esetén is?
Elvesznek az adatok a frissítés után?

Említetted, h müxik az intel toolbox egy kis moddolás után, azt hogyan?

Köszi!

(#5254) Teasüti válasza Teasüti (#5253) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem aktuális. :B
Közben ráakadtam erre.

(#5255) fLeSs válasza proof88 (#5249) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az SSD raid0 még odébb van.

btw: a RAID 0-ra otthon semmi szükség, kivéve ha videót vágsz a gépen :D (azért a smiley, mert más alkalmazási területet nem találtam és mások sem tudtak mondani ahol ki lehetne használni).

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5256) fLeSs válasza Teasüti (#5253) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ez _csak_ az első szériás snv125-40gb-tal működik, ilyenem van nekem is.
tudtommal nincs ennél korábbi 40 gb-os snv125.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5257) fLeSs válasza Teasüti (#5254) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ez volt belinkelve a blogomban.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5258) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Leszedtem ezt a hdat2-t, de baszik működni. :(
Nincs vmi más alternatíva?

Háromszor próbáltam betölteni a progit, elsőre nem talált semmit, másodikra ráböktem, h akkor mindent töltsön be, ami a csövön kifér, de az USB-nél befagyott.
Harmadikra megváltoztattam AHCI-ról a IDE-re a SATA módot, bootol a progi, rábökök, ahova kell, picit később: internal stack overflow, vagy ilyesmi. Befagyott megint. Hát ezt nem hiszem el!!! :(( :(( :((

Van vmi ötletetek?

(#5259) Teasüti válasza Teasüti (#5258) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sikerült, a gyári firmware-t hagytam rajta, és most már TRIM képes a cucc.
Így nem tudom használni az intel toolbox-ot (nem akartam flashelni), szal manuális optimalizáció nélkül mikor veszek észre kb vmi javulást a meghajtón? Csinál a win 7 ilyenkor vmi diagnosztikát magától is, vagy csak akkor érvényesül a jótékony hatás, mikor használni kezdem a meghajtót? (Írás, törlés, stb)

Köszönöm a segítséget! :R

(#5260) fLeSs válasza Teasüti (#5259) üzenetére


fLeSs
nagyúr

te most egyáltalán mit csinálsz?
mit akarsz frissíteni, mivel és mire jutottál?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5261) Victorio


Victorio
aktív tag

Sziasztok!

Friss beszerzés.
Win7 x64-el formázva 4K-ra , teljesen üresen ez az ábra.
Az írás nem kevés? Vagy ettől ennyit lehet elvárni?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#5262) Teasüti válasza fLeSs (#5260) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Már semmit, végeztem :)
Az alapján a leírás alapján aktiváltam a TRIM-et a hdat2-vel (AHCI verzió kellett, amit befigyeltem elsőre :W ). Viszont a leírás aszondja, nem kötelező intel firmware-t felrakni, így hát maradt a gyári kingston-os.
És itt vége is van a történetnek. :)

De mivel így nem tudom futtatni a toolbox-ot, így nincs optimalizáció, és úgy vélem, majd a használat során fog előjönni a trim jótékony hatása. Ez az elmélet. :D

(#5263) proof88 válasza fLeSs (#5255) üzenetére


proof88
addikt

blabla, sokan mondják, hogy nincs szükség otthonra... de én nekem igenis kellett a 2 Raptor, mert egyszerűen érzésre is gyorsabb, és ami még jó, hogy 1 év után is gyors marad, telerakhatod ezer telepítéssel a gépet, akkor is gyors marad... az egész rendszer pörgősebb, tapasztalat.

Vagy SSD-vel mondod feleslegesnek a RAID0-t? Mindegy, nekem fontos az az 1-2 mp is, amivel gyorsabban tölt be egy játék. ;] Amennyit elérési időben vesztek, az jelentéktelen...

(#5264) Teasüti válasza proof88 (#5263) üzenetére


Teasüti
nagyúr

áh semmi... :B

[ Szerkesztve ]

(#5265) radi8tor válasza Victorio (#5261) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az Intelnek kb ennyi az írási sebessége. Viszont amivel baj lehet az a driver. Raid driverrel hajtod az SSD-t (iaStor) amivel nincs TRIM funkció.

⭐ Stella

(#5266) Victorio válasza radi8tor (#5265) üzenetére


Victorio
aktív tag

Köszi!
Melyik drivert érdemes feltenni?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#5267) radi8tor válasza Victorio (#5266) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

AHCI módra kell tenni a biosban a SATA vezérlőt. Drivernél msahci -t kell hogy írjon.

⭐ Stella

(#5268) fLeSs válasza Victorio (#5261) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mondjuk nem ártana tudni, hogy milyen háttértárolóval mérted ezt, egy 4200 rpm-es vinyóval? ahhoz képest jó! :D
erről nem írtál semmit.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5269) fLeSs válasza Teasüti (#5262) üzenetére


fLeSs
nagyúr

még mindig nem értem mit csináltál, a hdat2-vel a firmware telepítése után kell szórakozni, a gyári Kingston firmware pedig nem támogatja a trimet.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5270) fLeSs válasza proof88 (#5263) üzenetére


fLeSs
nagyúr

tőlem bemagyarázhatod magadnak hogy kellett, nem az én pénzem. :D
btw az SSD sem lassul be, erről szól a trim, de te is olvasod a topikot, szal tudnod kéne.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5271) fLeSs válasza radi8tor (#5265) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a 9.6-osban már van.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5272) Victorio válasza fLeSs (#5268) üzenetére


Victorio
aktív tag

Nézd meg a képet még egyszer.
A felső sorban látszik a típus.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#5273) proof88 válasza fLeSs (#5270) üzenetére


proof88
addikt

nem érted amit mondok;
nem mondtam hogy az SSD belassul, arról van szó, hogy amikor vettem a 2 ssd-t, akkor 2 db 32 gigás ára összesen csupán 1-2 ezerrel volt drágább 1 db 64 gigás áránál ebből a típusból, és mivel raidben nyerek 1-2 mp-et betöltésnél, így úgy gondolom, hogy jó :D

Én a hagyományos winyóról beszélek, hogy egy idő után belassul a rendszer, sajnos 1 Raptorral is lehetett érezni, hiába volt töredezettség-mentesítés, valahogy nem olyan egy idő után, viszont raid-del végig rohadt gyors maradt az egész... oké hogy neked nem jött be anno a 15k rpm-es winyó, de az az volt, mittomén mi volt akkor... :D

Hozzá kell tegyem, hogy én teljesítményt mp-ekben és érzésre mérek, szóval nem benchmarkok alapján találom ki, hogy milyen a raid... :N

[ Szerkesztve ]

(#5274) fLeSs válasza Victorio (#5272) üzenetére


fLeSs
nagyúr

akkor jók az értékek.
az 80 GB-os Intel írásban ennyit tud.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5275) fLeSs válasza proof88 (#5273) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a RAID 0 úgy általában felesleges egy asztali gépbe (kivéve videóvágásnál :D), mind1 hogy SSD RAID 0 vagy HDD RAID 0.
a hozzáférési időt nem csökkenti, csak a szekvenciális tempót.
én egy olyan inteligens RAID módnak látnám értelmét ami képes felismerni hogy mikor van szükség a szekvenciális tempó gyorsítására és mikor van szükség a random elérés gyorsítására.
nagyobb adatblokkok beolvasásánál (mondjuk 2+ MB) úgy működne mint egy sima RAID 0, viszont sok kis fájl olvasásánál/írásánál úgy működnének mint két különálló vinyó amiknek összeadódik a teljesítménye.
nyilván ez már nem RAID. :D és valszeg lehetetlen megoldani.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5276) fLeSs válasza fLeSs (#5275) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1ébként ez nem is biztos hogy lehetetlen.
a két vinyót az oprendszer egy nagy tömbnek látná.
de nem lenne csíkozás, szal ennyiből ez nem RAID.
ha jönne két azonos méretű fájl, akkor az egyiket az egyik vinyó, a másikat a másik vinyó olvasná be. nem is kéne külön bontani hogy nagy vagy kis fájlról van szó.

ezt csak úgy lehetne megoldani, ha a tömb létrehozásától kezdődően úgy működne ez az egész, hogy egy külső vezérlő minden felírt adatot megpróbálna közel tökéletesen kétfelé osztani a két vinyón. vagy nemtom, most TF2-zni akarok szal nemtok gondolkodni .:D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5277) Victorio válasza radi8tor (#5267) üzenetére


Victorio
aktív tag

A BIOS-ban AHCI mód van beállítva, most néztem (ez volt eddig is).
Feltettem a legújabb Intel Rapid Storage Technology v9.​​6.​​0.​​1014 drivert, a telepítés végénél kékhalállal kiszállt. Újra próbáltam, megint BSOD.
Az eszközkezelő viszont az új drivert írja már ki.
Az alaplapon az Intel ICH10R-re van dugva (Asus P5Q-E)
Az AS SSD-ben iaStor maradt a driver.

Mit rontok el?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#5278) radi8tor válasza Victorio (#5277) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem használsz RAID-et akkor miért akarod feltenni a Rapid Storage Drivert?

⭐ Stella

(#5279) proof88 válasza fLeSs (#5275) üzenetére


proof88
addikt

az elérési idő növekszik, a szekvenciális tempó meg jobb lesz, és tudom hogy pont ennek nem sok köze van ahhoz, milyen gyorsan indul a rendszer meg a programok, de gyakorlatilag gyorsabb lesz mégis ... az más kérdés, hogy 2 raptornál ez drága mulatság... de érzésre is gyorsabbak voltak a dolgok és most programok indítási sebességére gondolok... na mindegy.

(#5280) DV válasza radi8tor (#5278) üzenetére


DV
senior tag

A Rapid Storage Driver az Nem csak RAID Storage Driver.

1. OVERVIEW
************************************************************
Intel(R) Rapid Storage Technology is designed to provide
functionality for the following Storage Controllers:
RAID Controllers:
- Intel(R) ICH8M-E/ICH9M-E/5 Series SATA RAID Controller
- Intel(R) ICH8R/ICH9R/ICH10R/DO/5 Series/3400 Series SATA RAID Controller
- Intel(R) ESB2 SATA RAID Controller
- Intel(R) ICH7MDH SATA RAID Controller
- Intel(R) ICH7R/DH SATA RAID Controller

AHCI Controllers:
- Intel(R) 5 Series/3400 Series SATA AHCI Controller
- Intel(R) 5 Series 4 Port SATA AHCI Controller
- Intel(R) 5 Series 6 Port SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH10D/DO SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH10R SATA AHCI Controller
- Intel(R) EP80579 SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH9M-E/M SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH9R/DO/DH SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH8M-E/M SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH8R/DH/DO SATA AHCI Controller
- Intel(R) ESB2 SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH7M/MDH SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH7R/DH SATA AHCI Controller

Miert ne hasznalhatna RAID nelkuli rendszerhez, ez legalabb tamogatja a Trim-et.
Raadasul mi van akkor, hogyha az SSD-je mellett meg van a gepeben egy HDD-s Raid?
Amugy ez az Intel Matrix Storage Manager utodja, csak uj nevvel.

[ Szerkesztve ]

(#5281) KTTech válasza Victorio (#5277) üzenetére


KTTech
veterán

Az iaStor az az Intel Rapid Storage-ben is a driver, szóval semmit nem rontasz el.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5282) chege


chege
aktív tag

na itt vagyok, futtattam egy ASSSD-t, de elég érdekes számomra :O

Mi lehet az oka ennek?

(#5283) Victorio válasza KTTech (#5281) üzenetére


Victorio
aktív tag

radi8tor1 írta a #5267-nél, hogy msahci kéne legyen a driver.

Egyébként a 9.​​6.​​0.​​1014-es drivert csak csökkentett módban bírtam felrakni, de akkor meg az újraindításnál nem látott semmilyen SATA eszközt.
Visszatettem a 8.9.0.1023-as drivert, ezzel megy minden frankón, de még mindig iaStor a driver az összes SATA HDD-nél.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#5284) fagy53 válasza chege (#5282) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ilyen az, ha IDE módban telepíted! Nem elég, hogy a Trim sem fog működni, de mint látszik a többszálú feldolgozás sem. :)
A biosban a telepítés előtt AHCI-re kell állítani a meghajtó kezelést.

Victorio: neked sem kellett volna semmilyen driverrel foglalkozni, hacsak nem RAID.ban gondolkozol, hanem az MS beépített driverére bízod a dolgot. :K

[ Szerkesztve ]

(#5285) Teasüti válasza fLeSs (#5269) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pedig magyarul írtam...
However it is NOT a pre-requisite for TRIM as the stock Firmware 02HA is TRIM capable, If you wish to keep your stock firmware then please skip to PART 2 .

(#5286) chege válasza fagy53 (#5284) üzenetére


chege
aktív tag

érdekes, ACHIval telepítettem, és most is azon van

(#5287) fagy53 válasza chege (#5286) üzenetére


fagy53
nagyúr

A teszt az SSD-re telepített rendszer alól készült?

(#5288) chege válasza fagy53 (#5287) üzenetére


chege
aktív tag

igen, nem értem
beírom consolba: fsutil behavior query disabledeletenotify, azt kapom hogy megy a trim

az jelent valamit, hogy a driver alatt nekem nem 1024 K van hanem 103424 K ?

[ Szerkesztve ]

(#5289) radi8tor válasza chege (#5288) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, csak az a lényeg, hogy zöld színű legyen és OK-t írjon.

⭐ Stella

(#5290) fLeSs válasza fagy53 (#5284) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1. a 9.6-os rapid storage driver már támogatja a trimet
2. IDE-módból át lehet váltani AHCI-ra csak előtte a registryt kell buzerálni

teasüti: ez a mondat "Firmware 02HA is TRIM capable" régebben nem volt ott. egyébként nem is értem miért van ott, ugyanis a HA nem támogatja a TRIM-et, különben nem adták volna ki a HD-t. a Kingston nem kapott TRIM-es firmware-t az Inteltől ezért szüntették be a 40 GB-os Boot Drive forgalmazását. egyébként is ha támogatná akkor mi értelme lenne ennek az egész leírásnak a firmware-frissítésről? szóval ez így nem kerek. a HD tuti támogatja a TRIM-et, a HA pedig 99,9%, hogy nem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5291) chege


chege
aktív tag

azt hiszem, rájöttem, majd mindjárt közvetítek

(#5292) chege


chege
aktív tag

na frankó megvan, rájöttem. Hülye voltam, mert ezen a Giga lapon van a Déli hidas, ICH10R-es SATA controller, meg van valami Gigabyte, és én nem az ICH10R-t állítottam hanem az ONBOARD-t.

(#5293) radi8tor válasza chege (#5292) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hurrá :) :C

⭐ Stella

(#5294) chege


chege
aktív tag

teljesen boldog vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5295) radi8tor válasza chege (#5294) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Windows élményindex mennyit mond rá? Kingston SSDnow V+ 64GB-ra 7.2-t ad...

⭐ Stella

(#5296) fLeSs válasza radi8tor (#5295) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a kingston ssdnow v boot drive-ra (x25-v) 7,5-et.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5297) chege


chege
aktív tag

Bootracer 7-15sec
Win7 Experience Index - 7,8
btw nemtudom ki kapja meg a 7,9-t :DDD

(#5298) radi8tor válasza chege (#5297) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aki 2 ilyet használ :)

⭐ Stella

(#5299) chege


chege
aktív tag

most már csak egy problémám van :DD

Ha a régi vinyóm is rá van dugva akkor nem bootol achiba. Le kell húzni és amikor bebootol akkor tudom rádugni. IDEben frankó. Valami ötlet?

(#5300) radi8tor válasza chege (#5299) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Boot meghajtó sorrend vagy mi a baja?

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.