Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5201) fLeSs válasza proof88 (#5200) üzenetére


fLeSs
nagyúr

bakker.
a trim ezt automatikusan megcsinálja on-the-fly, mivel a logikailag letörölt fájlokat azonnal le is törli.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5202) fagy53 válasza fLeSs (#5198) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nálam nem felesleges és működik a Trim no meg a kukázás is. :D A Hyperfast viszont nem megy a háttérben, havonta egyszer fogom használni, én meg jobban öregszem mint az SSD! ;] Egy biztos, ezeket a meghajtókat, már az amortizációjuk miatt sem egy életre kell venni, ezeknél pár évben kell gondolkodni. Gyorsan fognak elavulni, jövőre már csak nosztalgiával gondolunk az általad most tesztelt Trim nélküli generációra, de azt hiszem a 2010 elején kijött JMicronok is erre a sorsra jutnak, viszont fognak még működni akkor is, ha úgy használjuk őket mint a HDD-t, csak vigyázva a 20%-os szabad területre.

(#5203) proof88 válasza fLeSs (#5201) üzenetére


proof88
addikt

de a GC nem csinál felesleges munkát, mert a trimmelés annyit csinál, hogy ugye kiolvas egy adott blokkot, lenulláza, és visszaírja úgy, hogy az invalid page-ek üresen maradnak, tehát egyből írhatóak lesznek, magyarán már nem lesznek invalid page-ek. De így töredezett lesz úgymond az ssd, mert sok blokk lesz üres page-ekkel. Persze ezek egyből írhatóak, de a GC azt csinálja, hogy ha talál több blokkot, amikben vannak ilyen üres page-ek, akkor "töredezettség-mentesít" úgy, hogy a hiányos blokkokat teleírja és így kevesebb olyan blokk lesz, amiben üres page van. Végeredményben az igaz, hogy elveszi kicsit az élettartamát az ssd-nek, de ez szerintem csak minimális. Ha belegondolsz abba, hogy a töredezettebb ssd-nek jobban fogy az élete, mert kevesebb adat írásakor is több blokkhoz kell hozzányúlni, GC után kevesebb blokkhoz kell hozzányúlni, mert sok teljesen üres blokk lesz, ahelyett hogy sok félig üres blokk lenne. Végeredményben még az is kijöhet, hogy a GC nem csak a teljesítményen javít, hanem az élettartam csökkenését is gátolja.

[ Szerkesztve ]

(#5204) fLeSs válasza proof88 (#5203) üzenetére


fLeSs
nagyúr

van igazság abban amit mondasz, de az SSD-k egyenletes terhelésmegosztását a wear leveling elintézi. jobban bízok az Intel/Indilinx/Samsung stb saját algoritmusában mint egy programban amit alapvetően a trim nélküli SSD-khez fejlesztettek ki.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5205) luciferk válasza fLeSs (#5204) üzenetére


luciferk
senior tag

Olvasva a pár hónap híján 2 éves ssd teszt írásodat és a konklúziódat [link] most a konklúziódba mit írnál azon kívül, hogy most már jóval olcsóbbak és ezáltal elterjedtebbek az ssd-k? mert az ssd technológiának jelenleg is van még mit fejlődnie.

(#5206) fLeSs válasza luciferk (#5205) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ott még Jmicronos SSD-ket teszteltem meg egy kezdetleges Samsungot. akkoriban a vezérlőkről még nem tudtam semmit. :D de az azért látszik, hogy a Jmicron már ott is gyenge volt.
azóta sokkal jobb SSD-k kerültek forgalomba.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5207) proof88 válasza fLeSs (#5204) üzenetére


proof88
addikt

viszont én GC alatt a firmware-be integrált GC-t értem, gondolom az jó ha van :)

(#5208) fLeSs válasza proof88 (#5207) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az OCZ csinálta korábban azt, hogy létezett külön GC-s és trimes firmware, a GC-set azoknak készítette akik a Win7-nél korábbi oprendszert használnak, mert azok nem támogatják a trimet.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5209) g.gergo válasza AirBooms (#5190) üzenetére


g.gergo
senior tag

Nagyjából a többiek megválaszolták, h mit hol tudsz letiltani, egy kimaradt:

Firefox cache áthelyezése HDD-re.

Megnyitod az FF-t. Beírod, h about:config, majd kérdez, és te válaszolsz neki, hogy kurva óvatos leszel. Létrehozol, egy új STRING tip. (karakaterlánc) bejegyzést, aminek ez legyen a neve: browser.cache.disk.parent_directory. Majd értékként megadod az új elérési útvonalat, amit szánsz neki. Ennyi, ha van még amit nem tudsz megoldani, írd meg.

(#5210) proof88 válasza fLeSs (#5208) üzenetére


proof88
addikt

de mi értelme a GC-nek egy korábbi oprendszeren, ha úgysem keletkeznek üres page-ek trim nélkül... vagy a GC nem konkrétan az üres page-eket tömi be, ahogy korábban írtam, hanem az invalid page-eket is? Végül is, korrekt...

szerk.: vagy most mi van? Korábbi oprendszer esetén nem tudja az ssd, hogy mi tényleg invalid...

[ Szerkesztve ]

(#5211) pincehely válasza fLeSs (#5208) üzenetére


pincehely
addikt

Kingtos 425 széria 64gb, windows 7 feltelepítve, minde program az ssd-re telepítve. Optimalizálások elvégezve.

Ennyit foglal:

http://kefetemap.deviantart.com/

(#5212) fLeSs válasza pincehely (#5211) üzenetére


fLeSs
nagyúr

jó ez.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5213) proof88 válasza proof88 (#5210) üzenetére


proof88
addikt

ja de, ha felül kell írni valamit, akkor mindenképp invalid lesz a korábbi cucc, mindegy az oprendszer, hülyeséget beszélek... trim csak törlésnél van... ezt kell fejben tartani. GC meg akkor invalid page-ekkel is dolgozik, nem csak üres page-ekkel.

(#5214) pincehely válasza fLeSs (#5212) üzenetére


pincehely
addikt

OK!

Köszönöm a segítséget!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#5215) Kinder válasza pincehely (#5211) üzenetére


Kinder
senior tag

Szépen megy! :)
A 325-ös annyival gyorsabb, hogy a seq.write 180 körül van.
A kérdés, hogy megéri e ezt a közel 30%-os árkülönbség?

(#5216) pincehely


pincehely
addikt

Annyi lenne még a kérdésem, hogy:

Nem tudtam a google Crome ideiglenes temp mappáját áthelyezni, így feltettem a Cromium plus-ot. Ez nagyjából ugyanaz, egy két plussz funkcióval, és ki lehet választani a telepítési mappát.

Na már most, ezt a hdd-re telepítettem, hogy ne szemetelje teli az ssd-t, viszont marha lassan indul el az ssd-n lévő progikhoz képest.

Meg lehet valahogy oldani a crome temp fileéinek áthelyézést, hogy az alkalmazás maga az ssd-ről induljon?

Az a baj, hogy kb 3 hét után egy giga szemetet képes termelni, ez az amúgy nagyon jó kis böngésző, és nincsen az az isten, hogy valaki firefoxra rábeszélne...! :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#5217) proof88 válasza pincehely (#5216) üzenetére


proof88
addikt

ha annyira jó böngésző akkor biztos be lehet állítani, hogy maximum mennyi szemetet tároljon :D

(#5218) Kinder válasza Kinder (#5215) üzenetére


Kinder
senior tag

őőő
most teszteltem gyorsan a kingston 325-öst feleségem gépén, megnyitva 26! explorer, 17 firefox task. ( nem merem bezárni őket, mert kapok a fejemre... :DDD )
5 napja megy a rendszer folyamatosan, nincs optomalizálva semmi.

crystaldisk mark, 100 megás file
seq: 245.8 169.4
512k: 198,1 149.7
4k: 19.45 28,93
4k qd32: 20.09 48.44

az biztos, hogy az asrock ion, amiben van az ssd, megtáltosodott. ( mondjuk nem csoda, egy 5400-as 2,5-ös hdd van benne alapban. )
Amit felajánlottam 325-ös kingston ssd a tesztre, az az én gépemben lesz, akkor lesz screenshot is.

[ Szerkesztve ]

(#5219) Kinder válasza Kinder (#5218) üzenetére


Kinder
senior tag

500 megás file:

235.5 160.1
198.7 117.8
18.53 17.72
17.74 17.97

lassabb.
ez okés, hogy lassabb az 500 megás teszt file-al, mit a 100 megással?

szerk:
Seagate 320-as 2.5-ös laptop vinyó 100 megás file
69.2 62.8
28.46 35.49
0.480 0.925
0.622 1.025

[ Szerkesztve ]

(#5220) Kinder válasza Kinder (#5219) üzenetére


Kinder
senior tag

na 50 megással Kingston 425

248.5 133.4
200.9 181.3 !!!
19.37 27.29
20.85 50.08

(#5221) fLeSs válasza Kinder (#5220) üzenetére


fLeSs
nagyúr

azért lassabb az 500 megással, mert az a valódi sebesség, mert hosszabb ideig fut a teszt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5222) Kinder válasza fLeSs (#5221) üzenetére


Kinder
senior tag

köszi.

MA este oda tudom még adni, ha kell, és akkor holnap este elhozom. De utána már nem megy :)

(#5223) radi8tor válasza Kinder (#5222) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem minimum 500MB de inkább 1000MB-al kéne tesztelni. Ha jól emlékszem 64MB a cache-e az SSD-nek, szóval az 50MB teszt semmiképp sem valós értékeket ad.

⭐ Stella

(#5224) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

ez a cucc - Kingston SSD SATA2 30GB 2,5" (SNV125-S2/30GB) - nagyon gáz a 40-es után? 16900+áfa....

(#5225) canniball válasza g@bo (#5224) üzenetére


canniball
nagyúr

A 425-ös ha jól emlékszem nem sokkal drágább és az már TRIM-es.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5226) DV válasza g@bo (#5224) üzenetére


DV
senior tag

Az a 40-es az az Intel belsovel szerelt?

(#5227) fLeSs válasza g@bo (#5224) üzenetére


fLeSs
nagyúr

[link]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5228) g@bo válasza fLeSs (#5227) üzenetére


g@bo
nagyúr

láttam az anand tesztet, láthatóan gyérebb ittott, mint a 40-es /intel* béléses...

(#5229) Raymond


Raymond
félisten

Ugy latszik van hogy a TRIM az uj cuccoknal se mukodik: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5230) fLeSs válasza Raymond (#5229) üzenetére


fLeSs
nagyúr

pont most olvastam el, és itt röhögök. :D
btw ez a mondat viszont kiakaszt

"As we’ve mentioned before, we perform thousands of hours of testing before going into production."

egyszerűen nem hiszem el, hogy nem nézték meg, hogy mi történik formatálás után. ez a több ezer órányi tesztelés egy akkora kamu mint a ház. ezek sztem összetákolnak vmi SSD-szerűséget, letesztelik IOMeterrel meg PCMark Vantage-dzsel aztán piacra dobják. vicc.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5231) proof88 válasza Raymond (#5229) üzenetére


proof88
addikt

A quick format across the drive should invoke the TRIM instruction for all LBAs and tell the C300 that it none of the data on the drive is needed and those blocks can be recycled immediately. - aha tehát gyorsformázásnál is küldi a trimet a win7, de gondolom akkor a partíció törlésénél is Fless...

(#5232) fLeSs válasza proof88 (#5231) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a partíció törlésénél nem. anand korábbi cikkében benne volt.

szerk: egyébként ehhez nem kell anand, mivel látszik az eredményeken amiket mértem.
partíció törlésnél (nincs format) a hdtune írástesztben nincs közel sem maxon az SSD és csak lassan tér magához, erről írtam itt vmelyik nap. csináltam képet 5 perc, 15 perc, 60 perc és 2 óra után.
ha leformatálom, akkor azonnal maxon van.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5233) Kinder válasza fLeSs (#5232) üzenetére


Kinder
senior tag

Akkor előbb dugjam rá usb-n a gépre, formatáljam le teljesen, majd utána telepítsek rendszert rá már beépítve?

(#5234) fLeSs válasza Kinder (#5233) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az a tuti.
de gyorsformatáld, a simára semmi szükség.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5235) Kinder válasza fLeSs (#5234) üzenetére


Kinder
senior tag

rendben, köszi

(#5236) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ez a boot idő, amúgy jónak mondható kategóriájában?
Pedig nem is szűz W7-el mértem, megélt már pár driver cserét is takarítás nélkül... :U

#nincsbennetarcsi

(#5237) fLeSs válasza Qru (#5236) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én stopperrel mérem a bootidőket. :D
egy elhasznált rendszert használok a vinyók/SSD-k tesztelésére, ezen egy indilinx SSD asszem 33 mp alatt bootol be, egy vinyó meg 100 ha jól emléxem. vagy vmi ilyesmi :D most nincs előttem az excel tábla.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5238) Qru válasza fLeSs (#5237) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ok! Nekem az elég, hogy rendben van. Főleg, hogy a legolcsóbb (MLC-s) Kingston SSDm van...

mod:

Esetleg ha vkit érdekel a mérő progi linkje.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#5239) proof88 válasza fLeSs (#5237) üzenetére


proof88
addikt

milyen winyó az, wd green? :U
egyébként az 1 dolog, hogy nem küldi rá a trimet partíció törlésekor, de akkor mitől javul magától az ssd? GC? de ha tele van írva akkor a GC sem tud mit tenni...

(#5240) Teasüti


Teasüti
nagyúr

40-es kingston-hoz van már trim?

Amúgy egy teljes formázással nem ugyanazt a hatást tudom elérni, mint a trimmel?

Köszi!

szerk: áh látom még aktuális ez a téma, de nincs időm nagyon visszaolvasni... :R

[ Szerkesztve ]

(#5241) fLeSs válasza proof88 (#5239) üzenetére


fLeSs
nagyúr

barracuda 7200.12

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5242) fLeSs válasza Teasüti (#5240) üzenetére


fLeSs
nagyúr

40-es kingstonhoz a trimes linket megtalálod a blogomban.
teljes formázással trimelsz is, de ha rendszer van az SSD-den akkor formázgatni fogod?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5243) proof88 válasza fLeSs (#5241) üzenetére


proof88
addikt

jó mondjuk nem tom... most mondhatnám hogy a velociraptorhoz képest nem olyan hűdekemény egy ssd sebessége, de itthon 500-as blue caviarom van, de itthon sem 100 mp, igaz se vírusirtó se tűzfal... :U

(#5244) Teasüti válasza fLeSs (#5242) üzenetére


Teasüti
nagyúr

"40-es kingston-hoz" nem találtam linket a blogodban.
Trimmel foglalkozó részekből nekem annyi derült ki, h formázás segít. Meg vmi partícionálásról is volt szó, de ez engem most nem érintett meg így késő este. :)
De mi a fasz az a DJTA "előrejelzés"?? ;] :Y
(Jézusom, ez vmi tőzsde tudomány?)

szerk: gépelési hibák javítva... fáradt vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#5245) fLeSs válasza proof88 (#5243) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ezen van vírusírtó és tűzfal is.
velociraptort is fogok majd tesztelni, kell referenciának. valszeg raid 0-ban is.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5246) fLeSs válasza Teasüti (#5244) üzenetére


fLeSs
nagyúr

itt a link [link]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5247) chege


chege
aktív tag

na megvan az SSD, fel is pakoltam a Win7-t. Beállítottam a RAMDISK-t.
Rátettem a TEMP, TMP,-t és a Temporary Internet Fileokat. Olyan kérdésem lenne, hogy ha kikapcsolom azt hogy ne mentse le a vinyóra lekapcsoláskor és ne töltse be azt a ramdisk img fáljt, akkor az probléma lehet? Ezen mappákban lévő fáljok hiányozhatnak valahol?
Vagy jobb ha ez a RamDisk feature be van kapcsolva?

btw majd jövök tesztekkel, de majd csak holnap :DDD

(#5248) modeller


modeller
aktív tag

fLeSs: Belassulás szimulálásához egy tipp: thrashing. Mondjuk egy vm-et lekorlátozni 256 ram-ra, futtatni benne pár komolyabb programot, otthagyni, hogy kilapozza amit akar, aztán előszedegetni az alkalmazásokat, az kellően lassú és kellően idegesitő, legalábbis vinyó esetén, ssd-nél meg majd kiderül :)

(#5249) proof88


proof88
addikt

fLeSs elvileg lesz a tesztedben SSD-k RAID0-ban, ha igen, kíváncsi vagyok, mit fogsz tapasztalni sebesség terén, én ezt tapasztaltam anno.

(#5250) Márton válasza chege (#5247) üzenetére


Márton
nagyúr

nekem nincs gondom azzal, hogy minden restart-nál
tök üres partícióval indul a ramdrive. Miért is lenne gond?
Fontos, megőrzendő dolgot, ne tegyél oda :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.