Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5301) chege válasza radi8tor (#5300) üzenetére


chege
aktív tag

amikor detektálja az eszközöket, az Intelt felismeri, de utána megakad.
Belistázza a portokat, az ssd az a SATA_0ra van téve azt beadja, de utána mondjuk a vinyó az SATA-4-re akkor kiírja hogy SATA_1-None... 3ig, és utána megakard.
valami ilyesmi a szöveg
"controller bus #00 driver #1F function 02 06 port 02 drives" - látja hogy 2 van rajta, de nem megy tovább

[ Szerkesztve ]

(#5302) radi8tor válasza chege (#5301) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Próbáld meg áttenni SATA1-portra. Nem ideális ha a két végén van a kettő.

⭐ Stella

(#5303) chege válasza radi8tor (#5302) üzenetére


chege
aktív tag

találtam egy ilyet - [link]
lehet az az oka, hogy a régi vinyón is volt egy Win7?
Lementem róla ami kell aztán megformázom, hátha...
Bár ha nem akkor megkell csinálnom amit ott írnak.

(#5304) radi8tor válasza chege (#5303) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az nem lehet az oka, mert akkor simán betöltené a WIN-t róla.

⭐ Stella

(#5305) chege válasza radi8tor (#5304) üzenetére


chege
aktív tag

"For some reason the 1.20E AHCI BIOS just does not like to go past a disk that has a win 7 x64 IDE operating system on it, and restoring the image to the same drive seems to fix the problem."

Ez nem azt akarja mondani?

[ Szerkesztve ]

(#5306) DV válasza chege (#5294) üzenetére


DV
senior tag

Azt ugye tudod, hogy nem a legujabb firmware van az SSD-n?
Amugy gratulalok szepek az eredmenyek. :C

Most akkor melyik Sata vezerlon telepitetted a geped? Gigabyte vagy Intel?
Hogyha Intelen, IDE modban es a Gigabyte vezerlojet allitgattad IDE modrol AHCI-ra, akkor az joforman semmit sem csinalt az SSD-vel.
Remelem jol ertettelek eddig, mert ugy veszem ki, hogy az Intel chipseten volt IDE modban telepitve a win es most az Intel vezerlot atallitottad AHCI modra. Eddig OK? :F

[ Szerkesztve ]

(#5307) chege


chege
aktív tag

Aha így történt, figyelmetlen voltam, én nem az a vezérlő volt ACHI-n amin az SSD volt. De most utólag átállítottam és most az van achin. Az számít valamit hogy nem achival telepítettem a Win7-t?

btw a bootolos probléma megoldódott, régivinyó lement -> particiók törlése -> új létrehoz -> megformáz, lám bootol. Szóval a régi win 7 kavart be, érdekes.

(#5308) DV válasza chege (#5307) üzenetére


DV
senior tag

Fura, mert hogyha IDE modban van telepitve a win (barmelyik win) es telepites utan AHCI-ra szeretned allitani a BIOS-t, akkor eloszor a registry-ben kell atallitani a win-t AHCI-ra es utana a BIOS-ban, hogy ne kek halallal induljon a gep. Ugy nez ki nalad kek halal nelkul is indul... fura.
Azert a te helyedben visszaolvasnek 1-2 oldalt itt a forumon es megneznem, hogy a registry-t hogyan kell beallitani ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

(#5309) chege válasza DV (#5308) üzenetére


chege
aktív tag

régóta olvasom a topikot, és megnézem 0-n van az msachinál a Start a regeditben. De nem kellett átállítani érdekes.
Meg az is fura amikor feltettem a Win7-t megnéztem hogy megy-e a trim és azt írta hogy megy, pedig akkor még ide volt

Nálad HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\pciide - Start az min van? Nálam az is 0, de elv 3nak kéne lenni. Megnéznéd nekem?

[ Szerkesztve ]

(#5310) DV válasza chege (#5309) üzenetére


DV
senior tag

Nalam 3.

(#5311) chege válasza DV (#5310) üzenetére


chege
aktív tag

ez is érdekes :DDD. Átírom akkor bár nemtudom végülis így is jó. OCZ forumán olvastam ha ACHIról akarsz IDE-re visszaálni akkor kell 0-ra tenni. Def az pedig 3. nálam 0 volt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5312) DV válasza chege (#5311) üzenetére


DV
senior tag

Amugy erre gondoltam. Ide mod valtasa AHCI-ra.

Forras:[link]

1. Exit all Windows-based programs.
2. Click Start, type regedit in the Start Search box, and then press ENTER.
3. If you receive the User Account Control dialog box, click Continue.
4. Locate and then click one of the following registry subkeys:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Msahci
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\IastorV
5. In the right pane, right-click Start in the Name column, and then click Modify.
6. In the Value data box, type 0, and then click OK.
7. On the File menu, click Exit to close Registry Editor.

[ Szerkesztve ]

(#5313) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

sziasztok,
beraktam egy kingston 64-es SNV-125-t, és eddig ennyire futja..

tudok ennek még csinálni valamit?
szüz win764bit, ide-mod (ahci-val fel sem áll a win, kékhalál)
mod. ja, még annyi, ide-modban raktam fel a win-t.. ez lehet gond?..

[ Szerkesztve ]

(#5314) chege válasza DV (#5312) üzenetére


chege
aktív tag

igen, ezek 0-n vannak. Szóval fura

(#5315) radi8tor válasza Tibiajax (#5313) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pont a te hozzászólásod előtt írták le hogyan kell átváltani telepítés után IDE módról AHCI módra.

⭐ Stella

(#5316) DV válasza Tibiajax (#5313) üzenetére


DV
senior tag

Ilyen SSD van a gepben? Marmint S2-es?
azt ne feledd, hogy a linkelt tesztben az SSD 128 GB-os, marmint ketszer tobb chippel szerelt, mint a 64 GB-os es ezert az irasi sebessege jobb.

Lehet, hogy tenyleg ennyit tud az SSD.

[ Szerkesztve ]

(#5317) Tibiajax válasza radi8tor (#5315) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

látom, megcsinálom, hátha segit..
DV igen, S2-es. (SSD 64Gb Kingston V-Series 2.5" SATA SNV-125-S2/64gb)

(#5318) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

no, mostmár megy az ahci.

az eredmények, sajna ugyanazok.. ennyit tudna ezek szerint?..

(#5319) chege


chege
aktív tag

szerintem ennyit kellene
Itt PH!-n Chaplin nevű kolégának szerintem volt ilyenje. Őt kéne megkérdezni

(#5320) radi8tor válasza Tibiajax (#5318) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kéne nézned valami olyannal is, ami mutatja az olvasási sebesség görbét (HDTune, HDTach, stb) Az a gyanúm, hogy nagyon ingadozni fog a sebessége, ezért lassabb összességében.

Ezt pedig a telepítésnél rákerült file-ok okozzák. Én úgy "egyenesítettem ki" a gorbéjét, hogy lementettem Image-be és visszaírtam rá. Totál egyenes lett utána.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5321) fLeSs


fLeSs
nagyúr

basszus találtam egy durva vinyókinyíró tesztet.
torrentről leszedtem a virtua girl hd-t :D ami egy zipbe van csomagolva.
total commanderrel bele akarnék lépni és már 5 perce kerregteti a vinyót, közben meg érezni hogy fogja a gépet, de a proci terhelése csak 0-20% között van. a 4 GB memóriám teljesen betelt ettől, de hogy miért azt nemtom.

szerk: bakker kiderült, hogy hibás a tömörített fájl. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5322) DV válasza fLeSs (#5321) üzenetére


DV
senior tag

;] :D

(#5323) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
2009.01. óta használok két Jmicronos 64 GB-os G.SKILL ssd-t Raid 0- tömbben, az alábbi környezetben és eredményekkel.
WIN 7 64 bit, Raid 0 4K Stripe és 32K Cluster-rel formázva a laggolás elkerülése miatt
Alaplap: Gigabyte EP45-UD3R (Intel ICH10R raid vezérlő,BIOS F5)
Diskeeper Hyperfast progival optimalizálva.

(#5324) Bodor válasza Bodor (#5323) üzenetére


Bodor
veterán

Szóval akkor itt folytatom

Ezek után feltettem az új Inteles Raid drivert, nevezetesen a Intel® Rapid Storage Technology (RAID) driver version 9.6.0.1014 for Intel® Desktop Boards.nevezetű szoftvert és drivert, melynek hatására az alábbi eredményeket kaptam .Ezeken az eredményeken nem segített a Diskeeper sem. A win7.-ben be van kapcsolva a TRIM funkció, bár szerintem ez nem sokat jelent, mert az ssd nem trimmes. Az eredményeken látszik, hogy az új inteles driverrel a kisebb fájloknál 16 kb-ig drasztikusan nő az olvasási sebesség, utána viszont siralmas lesz, míg az írási sebességek hasonlóak mindkét driverrel. Használat során kicsit fürgébbnek találtam a rendszert a programok indításánál, ami nem is meglepő, mert főleg kis fájlokat kell olvasnia, de mivel az átlag olvasás 70 mb-nak tünik, ezért megijedtem és "visszaghostoltam" a rendszert a régi driverrel, mert azért csak szimpatikusabb volt a 300 MB körüli olvasás....
Mit javasoltok az általános használat és az ssd élettartama szempontjából? Melyik drivert? Vajon melyik esetben lesz tartós az írási és olvasási eredmény? (A régi driver a diskeeperrel együtt már bizonyított az egy év alatt)
Hozzáteszem, hogy a Raid tömb még sosem volt 60%-nál jobban teleírva, és csak az oprendszer van és lesz rajta a programokkal.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#5325) KTTech válasza Victorio (#5283) üzenetére


KTTech
veterán

Ha fent van az RST, soha nem lesz MSACHI.

Egyébként az új RST tudja a Trim-et, így nincs is szükség az MSAHCI-ra...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5326) Tibiajax válasza radi8tor (#5320) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igen, igazad van, valoban drasztikus.. [link] :(

[ Szerkesztve ]

(#5327) radi8tor válasza Tibiajax (#5326) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Annyira nem olyan vészes ez.

Mondjuk nekem így néz ki:

HD Tach

⭐ Stella

(#5328) Tibiajax válasza radi8tor (#5327) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nálam ez ilyen lett [link]
egyébként, most olvastam végig az ipon tesztjét, ezt is tesztelte joker, ugyanezt kapta.. szoval akkor, ezt tudja..
(csak tudnám, honnan a francbol voltam abban a tudatban, h ez a tipus valami 200-at tud majd olvasásban, míg irásban valoban 100-alatt lesz.. :U :((( )

(#5329) chege


chege
aktív tag

Na nem nyugodtam, tettem mégegy próbát, ujratettem AHCIba a WIN7-t. Na most a regeditben msahci melett 0 van, de az IastorV melett 3, azt is átállítsam 0-ra? Változtat valamin?

(#5330) fagy53 válasza Tibiajax (#5328) üzenetére


fagy53
nagyúr

Egyszerű, nem figyeltél eléggé a számozásra, mert a tied 1gen azaz 125-ös, a 2.gen az 425-ös, ez jelent 250MB/s olvasást és 100-110MB/s írást + Trim támogatást! :K

(#5331) fagy53


fagy53
nagyúr

Kikapcsoltam a Trim-et a Windowsban, készítettem egy file bench-et a HD Tune Pro-val, majd egy optimalizációt a Hyperfast-tel és újra a file bench-et. Monitoroztam a meghajtót az optimalizáció alatt, 11687MB-ot írt és 12896MB-ot olvasott ez idő alatt. Az írás sebessége 30%-ot javult és most a továbbiakban kikapcsolt Trim-mel használom, az utolsó file bench a referencia. Kíváncsi vagyok hogyan működik Trim nélkül, ergo mennyit ér a gyakorlatban a Trim? Az is érdekel, hogy mennyire lehet visszahozni visszakapcsolt Trim-mel ill. a Hyperfast-tel a halottaiból az SSD-t? :D

[ Szerkesztve ]

(#5332) Kinder


Kinder
senior tag

Kingston 64GB 325-ös
Szűz Win7 - no optimalizálás
Eléggé beleütköztem az olvasási határokba asszem. :)

[ Szerkesztve ]

(#5333) Tibiajax válasza fagy53 (#5330) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jaja.. kicsit sikerült benéznem...
Kinder. jó ez a 325-ös... vertex turbo-ról van valami véleményed, lehet ennyire jo?

(#5334) fLeSs


fLeSs
nagyúr

használ itt vki firefoxot?
nálam az anandtech.com-ra azt írja ki, hogy támadó weboldal. :D másnál is ez a helyzet?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5335) fagy53 válasza fLeSs (#5334) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nálam nem balhézik.

(#5336) Thrawn válasza fLeSs (#5334) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam nem támad.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5337) fLeSs


fLeSs
nagyúr

lépjetek bele vmelyik szekcióba (pl. storage).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5338) Thrawn válasza fLeSs (#5337) üzenetére


Thrawn
félisten

Úgy sem támad. (FF 3.6.2 + FF 3.7a)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5339) ANT válasza fLeSs (#5334) üzenetére


ANT
őstag

Nálam ugyanez a figyelmeztetés jelenik meg.

Viszont az AVG link scannere meg nem visít.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#5340) canniball válasza fLeSs (#5337) üzenetére


canniball
nagyúr

Ott már nekem is jajgat. :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5341) chege


chege
aktív tag

valóban nem a 2CV102HA a legújabb intel fw? Nemsok infót találtam róla

(#5342) Matamata


Matamata
aktív tag

Itt írnak Anandról.

[ Szerkesztve ]

(#5343) Kinder válasza Tibiajax (#5333) üzenetére


Kinder
senior tag

Passzolom sajnos, nem tudom.

(#5344) fLeSs válasza chege (#5341) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a HD a legutolsó.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5345) chege válasza fLeSs (#5344) üzenetére


chege
aktív tag

És mit gondolsz megéri frissíteni? Járhat adatvesztéssel is ugye?

(#5346) SP!T


SP!T
addikt

30ezer környékén az Intel X25-V 40GB-os cuccal járnék jelenleg még mindig a legjobban? Vagy van valami új besbuy kis ssd (min 40gb) cucc? Köszi! :R

There's a device that I've been using called a whoop.

(#5347) chege válasza SP!T (#5346) üzenetére


chege
aktív tag

Bootdrivenak szerintem az a legfrankóbb. Flessnek olyan van, és szerintem nagyon meg van vele elégedve. :K

(#5348) chege válasza chege (#5347) üzenetére


chege
aktív tag

vagyis tévedtem, nem Intel hanem Kingston van neki, de elvileg a 2 ugyanaz csak az FW különbözik gyárilag

(#5349) GomezGTS


GomezGTS
tag

Hali Srácok!

Nemtom jó helyre írok-e...max elhajtotok :DDD

Van egy 16 Gigás Kingston pendrive-om, ami eddig nagyon szépen működött is. NTFS-t is csináltam belőle már vagy 3 hónapja és telepakoltam. Mostanában is használtam gond nélkül. Erre tegnap betoltam és I/O hibát adott ki. 3 különböző géppel is megnéztem, mindegyiken rossz. Nem garis sajnos így nem tudok vele mit kezdeni. Kernelt pedig nem tudok frissíteni, ehhez még nem értek. Tippek, ötletek? Segítsetek ha tudtok!
:R

Köszönöm!

Ádám

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#5350) fLeSs válasza GomezGTS (#5349) üzenetére


fLeSs
nagyúr

olvasni tudsz róla csak ráírni nem?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.